PDA

View Full Version : ΣΩΘΗΚΑ ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΥΧΗ.....



apatsi02
07/06/2006, 16:18
i kalytera kapoios na tous kleisei mesa...
kinoyme me tin mixani (gsr 600) stin eksodo pou bgazei apo ton perifereiako tis thessalonikis opos erxomaste apo dytika stin egnatia sto ypsos toy papageorgiou.gia osous den kseroyn einai ena ypogeio toynelaki pou stribei kata 180 moires sto synolo toy exei dyo lorides kai einai MONODROMOS.pigaino me 60-70km poly pio arga apo oti tha pigaina synithos (i asflaltos kato olokainoygia se prodiathetei gia parapano)
E KAI LOIPON MAGKES

STA 15M MPROSTA MOY BLEPO NA MOY ERXETAI ANTITHETA MESA STO TOYNEL KOYTI POY TO ODIGOUSE DIPODO ZOO:a31:
DEN ESKASA METOPIKA APLA GIATI IMOYN KENTRIKA STON DROMO KAI EKTOS IDANIKIS GRAMMIS KAI MPORESA NA KANO 40 PONTOYS DEKSIA PERNONTAS STA XILIOSTA APO TON KATHREYTI TOY...
o k@...lis eixe kanei lathos stin eksodo kai apla ekane anastrofi kai piso mesa sto toynel......
profanos den mporoysa na kano to idio na ton akoloythiso kai na ton:a016: :a016:
pira tin troxaia poy ksero ti stinei ekei konta kai edosa stoixeia

pragmatika den ksero ti allo mporei na moy symbei kai an tha eimai toso tyxeros :confused:
:wave2: kai panta orthioi...

GeorgeFZR
07/06/2006, 16:27
Ypo8etika ton stamatane meta apo tin katagelia sou 15 metra pio katw..kai ton kanoun mauro sto ksilo...8a vre8ei kapoios na pei "Giati ton xtipisate to kakomoiri?"

:cry: :bigcry:

H.A.Balafoutre
07/06/2006, 17:49
Ρε τι μπάζα είναι ορισζμένοι με τις αναστροφές στους κλειστούς αυτοκινητόδρομους.....:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:


Μα τόσο φτωχομπινέδες είναι και προτιμούν να σκωτόσουν άνθρωπο από το να ξοδέψουν λίγη βενζίνη παραπάνω και να κάνουν τον κύκλο.........


Μα τόσο μ@λ@κες, αν είναι δυνατόν..........ε όχι ρε γμτ δεν είναι δυνατόν να τα κάνουν αυτά ατιμώρητοι........

kakofonixx
07/06/2006, 18:20
Επειδη τον ξερω το δρομο (μαλιστα περασα απο εκει κατα τις 11 χτες το βραδυ) εχω να πω το εξης:
1. Μπραβο στις υπηρεσιες που επιτελους εβαλαν νεο οδοστρωμα, εστω και σε ενα κομματι του περιφεριακου. Ειναι οντως αριστης ποιοτητας.
2. ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ! Αυτοι οι οδηγοι των αυτοκινητων δε νοιαζονται για τιποτα πια??? :mad::mad:
Ποσο ανεγκεφαλος πρεπει να εισαι για να κανεις κατι τετοιο??
Τι πρεπει να του κανουν αυτου του να-μη-τον-χαρακτηρισω?
Δηλαδη πρεπει να σκοτωθει κοσμος για να γινει κατι??

Φιλε μου ενα θα σου πω:
Πηγαινε αναψε καμια λαμπαδα, οπου πιστευεις.

Ελπιζω η ενοτητα 'Ιστοριες του δρομου' να μη ξαναφιλοξενησει ποτε ιστοριες σαν και αυτη...

υ.γ. Και να εισαι, οπως και ολοι μας, παντα ορθιος και υγειης...

Giorgos19
07/06/2006, 18:23
:a53: :a53: :a53: :a53:
Τι να πω ρε φιλαρακι.....Αν ειναι δυνατον.Αναψε καμια λαμπαδα.Ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ ρε ολοι οι κουτακιδες.Σκοτωμα θελουν.

:a023: :a023: :a016: :a016:

tsoukas77
07/06/2006, 21:53
Ειναι αποριας αξιο ποσο αβιαστα γενικευουν καποιοι...

ktm640lc4
08/06/2006, 10:59
Λαμπαδα γρηγορα.

Ισα με το μποι σου που λενε.

Καλα εκανες και τον εδωσες.

Απο την αλλη θα μου πεις εδω ο αλλος πηγαινε αναποδα στην αττικη οδο. Θα μασησει σε ενα τουνελ?

Μερικοι ανθρωποι τελικα χρειαζονται βουρδουλα για να μαθουν. Κριμα.

FestoNero
08/06/2006, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Καλα εκανες και τον εδωσες.

Επειδη ακουγεται ασχημο..
ΔΕΝ τον εδωσε, ειδοποιησε τις αρχες για καποιον που φερεται επικινδυνα απεναντι στο κοινωνικο συνολο.
Εχει διαφορα. :wave2:

apatsi02
08/06/2006, 11:54
itan to ligotero na eidopoiiso tis arxes
isos ne katalaboyn kai oi mpatsoi kapote oti gia ola den ftaiei i "yperboliki taxytita"
pisteya pos siga siga i xora feygei apo tis synthikes mesis anatolis
mallon ftaine oi parees moy gia ayto
alla yparxoyn akomi polloi tetoioi typoi poy me diapseydoyn
poy otan kanoyn ti zimia tha paroyn ena yfos "e kai ti na kanoyme tora" (koinos afou den ponao ego xestika,kapos tha tin glytoso)
poy moy thymizoyn toys penintarides otan protopiasan ypologisti
poy nomizan oti ola einai mesa stin othoni-sto poly pio epikindino..
etsi kai aytoi piran tin kalogyalismeni p@p@ria toys kai nomizoyn oti ola einai 3 petalia kai ena timoni kai mia korna....
agorazoyn to koyti kai nomizoyn oti ola teteionoyn ekei...
o kosmos olos einai dikos toys...
an doyn skylo tha frenaroyn an doyn motosykletisti tha koitaksoyn min tyxon perasei prin apo aytoys
tha simadepsoyn na ton xtypisoyn
-tha diafoniso telos me ton filo giorgo
kai ego odigoysa koyti apo ta 14 den einai oi koytakides oloi idioi
oi ilithioi einai pantelos oi idioi kai panta aiititoi
kai profanos i julia 1750 toy patera moy den itan koyti.-

ktm640lc4
08/06/2006, 12:02
Ρε τον εδωσε κανονικα. Και καλα εκανε.

Ετσι χυμα και τσουβαλατα. Δεν ειμαστε στην κατοχη ορε.!!:lol:

Οταν λεω τον εδωσε καταλαβατε τι λεω. Μονο ετσι καταλαβαινουν αυτοι.

Με το δαχτυλο κανονικα. Ματσας. Με λενε αρτεμη και λοιπα....:lol: :lol:

mystique
08/06/2006, 12:12
asxetoi odigoi genika, koutakides k mi... :yuck:

to nou sas!


:wave2:

hornetakias
08/06/2006, 14:01
Το ιδιο εχω συναντηση και εγω αλλα οχι σε τουνελ αλλα σε μονοδρομο με δυο λωριδες.
Ο μαλακας πηγαινε αντιθετα και αναβοσβηβε και τα φωτα κιολας.
Το φανταστικο ξερετε ποιο ειναι....?
Δυο αυτοκινητα μπροστα μου ηταν ενα μπατσικο που αντι να του κλεισει το δρομο για να μην συνεχισει τον αφησε και περασε:a21: :a31: :a31:
Μετα χαλαρα αναψε φαρο μονο και πηγε να κανει αναστροφη σε σημειο που δεν υπηρχε το διαχωριστικο για να τον κυνηγισει και καλα ...:hypnotize

Μεταξυ μας μαλλον τ'@@δια θα του εκλανε μετα απο τοση ωρα που περασε.....

Τι να πεις.....

latris mixanis
12/06/2006, 05:49
:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Δεύτερη φορά που ακούω τέτοιο περιστατικό.Τελικά υπάρχουν πολλοί ανεγκέφαλοι σ' αυτή τη χώρα :mad:
Προσοχή στους δρόμους, τα μάτια μας 1024 και δεν ξέρω αν φτάνουν:rolleyes:

Tropeas
12/06/2006, 10:57
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Ρεεεεε, κηνυγάτε τους αυτούς, και επειδή απο λόγια δεν καταλαβαίνουν...
ας τους αναφέρουμε όλοι μας και να έχουν αυστηρή ποινή σε διπλώματα και μεγάλο χρηματικό κόστος!
να τους πονέσει η τσέπη άσχημα... γιατί δυστυχώς ο "ηλίθιος" που δεν πέρνει απο λόγια το καταλαβαίνει στην τσέπη,
αν και θα έπρεπε και σωφρονιστικά να περιοριστεί...

DimChios
12/06/2006, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από apatsi02
i kalytera kapoios na tous kleisei mesa...



Μία από τα ίδια κι εγώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23088&perpage=15&pagenumber=2)

:wave2:

anf125
12/06/2006, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
:eyepop: :eyepop: :eyepop:
Ρεεεεε, κηνυγάτε τους αυτούς, και επειδή απο λόγια δεν καταλαβαίνουν...
ας τους αναφέρουμε όλοι μας και να έχουν αυστηρή ποινή σε διπλώματα και μεγάλο χρηματικό κόστος!
να τους πονέσει η τσέπη άσχημα... γιατί δυστυχώς ο "ηλίθιος" που δεν πέρνει απο λόγια το καταλαβαίνει στην τσέπη,
αν και θα έπρεπε και σωφρονιστικά να περιοριστεί...

Δεν συμφωνώ με ποινές εισπρακτικού χαρακτήρα, για σοβαρές παραβάσεις ιδίως... Δηλαδή κάποιος που έχει πολλά λεφτά και δεν ιδρώνει με τα πρόστιμα μπορεί να παρανομεί και να σκοτώνει αβέρτα; Άλλου είδους ποινές πρέπει να επιβληθούν σε τέτοιες περιπτώσεις προκλητικής και αντικοινωνικής συμπεριφοράς(παραβίαση κόκκινου, επικίνδυνες αναστροφές, είσοδο στο αντίθετο ρεύμα, υπό την επήρρεια μέθης κλπ). Ενδεικτικά:

- Κατάσχεση διπλώματος για πολύ καιρό και χωρίς ανάκληση (όχι έχω κάποιο γνωστό στην τροχαία και μου σβήνει την παράβαση όπως με τις κλήσεις).

- Να θεωρούνται σοβαρές παραβάσεις του ΚΟΚ ποινικά αδικήματα με ανάλογη βαρύτητα με απόπειρα φόνου εκ προθέσεως, που πάει να πει να μπορεί να επιβληθεί ποινή κάθειρξης, και όχι απλά προστίματα και αναστολές (να δούνε μετά αν της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες).

- Υποχρεωτική κοινωνική εργασία (σε νοσοκομεία, κέντρα αποκατάστασης, ψυχιατρεία) και ειδικά σεμινάρια (θεωρητικά και πρακτικά), ώστε να έρχονται σε επαφή οι παραβάτες με θύματα και συνθήκες σοβαρών τροχαίων... Δεν μπορεί να ναι όλοι παχύδερμα, κάποιοι θα ευαισθητοποιηθούν...

-

DimChios
12/06/2006, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Δεν συμφωνώ με ποινές εισπρακτικού χαρακτήρα, για σοβαρές παραβάσεις ιδίως... Δηλαδή κάποιος που έχει πολλά λεφτά και δεν ιδρώνει με τα πρόστιμα μπορεί να παρανομεί και να σκοτώνει αβέρτα; Άλλου είδους ποινές πρέπει να επιβληθούν σε τέτοιες περιπτώσεις προκλητικής και αντικοινωνικής συμπεριφοράς(παραβίαση κόκκινου, επικίνδυνες αναστροφές, είσοδο στο αντίθετο ρεύμα, υπό την επήρρεια μέθης κλπ). Ενδεικτικά:

- Κατάσχεση διπλώματος για πολύ καιρό και χωρίς ανάκληση (όχι έχω κάποιο γνωστό στην τροχαία και μου σβήνει την παράβαση όπως με τις κλήσεις).

- Να θεωρούνται σοβαρές παραβάσεις του ΚΟΚ ποινικά αδικήματα με ανάλογη βαρύτητα με απόπειρα φόνου εκ προθέσεως, που πάει να πει να μπορεί να επιβληθεί ποινή κάθειρξης, και όχι απλά προστίματα και αναστολές (να δούνε μετά αν της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες).

- Υποχρεωτική κοινωνική εργασία (σε νοσοκομεία, κέντρα αποκατάστασης, ψυχιατρεία) και ειδικά σεμινάρια (θεωρητικά και πρακτικά), ώστε να έρχονται σε επαφή οι παραβάτες με θύματα και συνθήκες σοβαρών τροχαίων... Δεν μπορεί να ναι όλοι παχύδερμα, κάποιοι θα ευαισθητοποιηθούν...

-



Να σου πώ κάτι?

Άν και πολύ αυστηρά αυτά που λες, +1000 από εμένα φίλε!
Όμως έχω την εντύπωση ότι πουθενά στον κόσμο δεν γίνονται αυτά! Πόσο μάλλον στην Ελλάδα...

:rolleyes:

Tropeas
13/06/2006, 01:16
Και όμως γίνονται.... κάπου έκει έξω...;)

και εγώ έτσι το εννοούσα enf125 +++ σε αυτά που λες...

devil's animal
13/06/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Δεν συμφωνώ με ποινές εισπρακτικού χαρακτήρα, για σοβαρές παραβάσεις ιδίως... Δηλαδή κάποιος που έχει πολλά λεφτά και δεν ιδρώνει με τα πρόστιμα μπορεί να παρανομεί και να σκοτώνει αβέρτα; Άλλου είδους ποινές πρέπει να επιβληθούν σε τέτοιες περιπτώσεις προκλητικής και αντικοινωνικής συμπεριφοράς(παραβίαση κόκκινου, επικίνδυνες αναστροφές, είσοδο στο αντίθετο ρεύμα, υπό την επήρρεια μέθης κλπ). Ενδεικτικά:

- Κατάσχεση διπλώματος για πολύ καιρό και χωρίς ανάκληση (όχι έχω κάποιο γνωστό στην τροχαία και μου σβήνει την παράβαση όπως με τις κλήσεις).

- Να θεωρούνται σοβαρές παραβάσεις του ΚΟΚ ποινικά αδικήματα με ανάλογη βαρύτητα με απόπειρα φόνου εκ προθέσεως, που πάει να πει να μπορεί να επιβληθεί ποινή κάθειρξης, και όχι απλά προστίματα και αναστολές (να δούνε μετά αν της φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες).

- Υποχρεωτική κοινωνική εργασία (σε νοσοκομεία, κέντρα αποκατάστασης, ψυχιατρεία) και ειδικά σεμινάρια (θεωρητικά και πρακτικά), ώστε να έρχονται σε επαφή οι παραβάτες με θύματα και συνθήκες σοβαρών τροχαίων... Δεν μπορεί να ναι όλοι παχύδερμα, κάποιοι θα ευαισθητοποιηθούν...

-


+1000000
:beer: :beer:

με τους μ@λακες ολους που αντιμετωπιζουμε εκει εξω καθημερινα!!!:mad::mad:

apatsi02
13/06/2006, 21:31
tha symfoniso kai ego o pathon
eidika enas minas se mia entatiki opou na blepoun ti tha mporousan na exoun prokalesei tha itan oti prepei
alla sto elladistan magkes... o sozon eayto sotheito..:wave2: