PDA

View Full Version : Μια Βολτα με τον Giorgos19....



Giorgos19
08/06/2006, 01:41
Ποτε δεν ειχα κανει βολτα με την μηχανη τοσο αργα..Σημερα ομως δεν με χωραγανε οι τοιχοι.Ημουν εξω στο μπαλκονι και εκανα τσιγαρο.Την εβλεπα απο κατω καθως το φως απο την κολωνα της ΔΕΗ την φωτιζε.Μονο και μονο στη σκεψη να την καβαλησω η καρδια μου χτυπουσε δυνατα...Δεν αντεξα....Μπουφανακι,κρανος και βουρ στα σκαλια.Την βαζω μπρος και την αφηνω να ζεσταθει καθως ετοιμαζομαι.Αλλη μια διδρομη ξεκινα,αλλη μια φυγη απο σκοτουρες και προβληματα.Ιωνιας και μετα Αλιμου βγαινοντας απο το στενακι διπλα στο jumbo.Αδειος δρομος...Ζεσταμα τα λαστιχα ωστε να κανουμε ενα 'μπασιμο' στην στροφη μετα το τουνελ που σε βγαζει παραλιακη."Θυμησου" σκεφτομαι,"Χερια χαλλαρα στο τιμονι,γκαζι σταθερα ανοιγομενο" Οι στροφες ανεβαινουν και μαζι οι χτυποι της καρδιας μου.Δεν χωθηκα τρελα,αλλα το οτι πετυχα ταχυτητα εξοδου 10 km/h απ οτι συνηθως σημαινει κατι για εμενα.Παραλιακη,6η και το GSR δουλευει ρελαντι.Ολα τα προβληματα μου εχουν εξαφανισθει."2 ονειρα-αγαπες ειχα απο μικρος" σκεφτομαι "το ενα καηκε,το αλλο το ζω αυτη τη στιγμη".Η μηχανη παντα ηταν το ονειρο μου,οπως και τα μαχητικα αεροπλανα.Τρελαινομουν και με τα δυο.Μην σας κουραζω..Πολλες αναμνησεις απο το μυαλο.....Την πρωτη φορα που οδηγησα μηχανη (ενα KLR 250),οταν εμεθα οτι εχω μυωπια,και αλλες πολλες.Αλλες πικρες και αλλες γλυκες.Με αυτ φτανω στο υψος του Vive Mar.Χαζευω τους κουτακιδες.Υπνωτισμενοι λες,οδηγουν με υφος γλαρου."παμε να φυγουμε απο δω",ανοιγω το γκαζι και η καλη μου υπακουει προθυμα.Η ζελατινα κλεινει και τα χιλιομετρα ανεβαινουν.Νιωθω τον αερα να με αγκαλιαζει και να σφυριζει γυρω απο το κρανος μου.Οι παλμοι ανεβαινουν.Νιωθω ζωντανος. ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΡΕ ME AKOYTE???Θελω να το φωναξω σε ολους οσους εχουν κανει την καθημερινοτητα μας ετσι.Με τατιανες fame story κλπ.Μια καθημερινοτητα αποχαυνωσης.Και το λεω εγω ενα 'παιδι' 20 χρονων.Φανταζομαι εσεις......Ειμαι πολυ τυχερος που εχω την μηχανη μου.Σπαω αυτη την αποχαυνωση ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.Φτανουμε λιμανακια.Πρωτη αριστερη,στην επομενη δεξια μπαινω στον παραδρομο.Το stand κατεβαινει και το τσιγαρο αναβει.Εκει στον σκοτεινο δρομο εγω και αυτη.Ενα κομματι μεταλλα...που σημαινουν τοσα πολλα για εναν ανθρωπο.Ενα 'Σ αγαπαω" μου ξεφευγει καθως την κοιταω.Ολες τις μηχανες.Οχι για την μαρκα τους,το γκαζια τους η οτι αλλο εφημερο αλλα για αυτο που μας προσφερουν.Την αποδραση απο το χαλι που ζουμε...

Γυρνωντας σπιτι ολα μοιαζουν πιο ομορφα...Αν σας κουρασα,συγνωμη.Πρωτη φορα γραφω οτι αισθανομαι οταν οδηγω.Εγραφα οπως ενιωθα.
Να ειμαστε ολοι παντα καλα και να χαιρομαστε τις καλες μας.
Ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη μαγκες και μαγκισες.


:( :)

cbr1100xx
08/06/2006, 05:32
Μολις εζησες απο τις πιο καλες στιγμες του μοτοσυκλετισμου.:) :) :) :) :) :) :)

naxiotis
08/06/2006, 08:23
WELCOME ON BOARD!!!!!!!
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ.:a013: :a2: :a25: :a20:
μόλις πέρασες σε ΑΛΛΗ διάσταση!!!!
ΠΑΝΤΑ με εξοπλισμό και εύχομαι να είναι μακρύς ο δρόμος για την ΙΘΑΚΗ.
Α, τσάκα μιά:beer: :beer: :beer: :wave2:

Ταξιδευτής
08/06/2006, 13:06
Welcome to the other side mate.....

Αν και εγω ακομα μαθαινω και ειμαι πολυ "μικρος" και "λιγος" μπροστα στα πιο πολλα παιδια εδω, ξερω καλα το συναισθημα που περιγραφεις φιλε....
Με συγκινησες ρε συ.... Ενα απο τα πιο ομορφα και ζεστα μυνηματα που εχω δει εδω στο φορουμ μας....

Αυτα τα συναισθηματα τελικα ειναι που μας πανε πολυ μακρυα και μας κανουν καλυτερους ανθρωπους.....

Thanks for sharing! :beer:

Gandalf dr685sm
08/06/2006, 13:21
Καλώς ήρθες φίλε μου στον κόσμο της μοτοσυκλέτας.

Ενα απο τα τελευταία , "ελεύθερα" πράγματα που μπορείς να απολάυσεις σε μια άκρως οργανωμένη κοινωνία του σήμερα.

Gandalf

GIXXERAKIAS
08/06/2006, 13:38
:bawl: :bawl: :bawl: Αι'στο καλο συγκινηθηκα:D :D :D Μας περιεγραψες κατι που ολοι εχουμε ζησει και ζουμε καθε φορα που νιωθουμε οτι πνιγομαστε και θελουμε να ξεφυγουμε λεμεεεεεεε!!!Μια βολτα με την/τις μηχανη/ες μας μας κανει να νιωθουμε οτι ειμαστε ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ απο το καθε τι που μας απασχολει,εγω προσωπικα οταν φευγω ταξιδακι η μακρυνη βολτα τα ξεχναω ΟΛΑ!!!και μου ερχεται στο μυαλο η σκηνη με τον Mel Gibson "FREEDOOOOOMMMMMMMMM":D :D :D :eyepop: :eyepop: :wave2:

Giorgos19
08/06/2006, 18:44
"FREEDOOOOOMMMMMMMMM"

Σε νιωθω...Ολους σας νιωθω.Να ειμαιστε ολοι καλα παιδια.Ειμαστε απο τους ελαχιστους σε αυτο τον κοσμο που εχουμε αυτη τη δυνατοτητα φυγης

kinhsh
09/06/2006, 03:45
Tυχερος που ζεις εκει και εχεις και τα λιμανακια,φαντασου να ησουν σε πολη επαρχιακη και να το εκανες αυτο -θα σε παρακολουθουσε η ασφαλεια (αστυνομια) για υποπτο,οποτε μην εισαι σιγουρος οτι δεν σου αρεσει η πολη σου.

Dionisisk5
09/06/2006, 04:55
διαβασα το post σου και με εχει κανει δυο φορες τωρα πιο πολυ να θελω να παρω πιο γρηγορα και εγω μια καλη για να μπορω τα βραδακια να ξεφευγω...

makis206
09/06/2006, 08:58
Οι όμορφες στιγμές με τις αγαπημένες μας !

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

H.A.Balafoutre
09/06/2006, 16:55
Ωραίος.:a013:

Jim4cyl
09/06/2006, 17:35
Κατι τετοια διαβάζω και θέλω να την καβαλήσω και να την κάνω!

Τελικά δεν εχει σημασία πόσο τρέχεις ή που πηγαίνεις. Σημασια έχει ότι αυτό που κάνεις το αισθάνεσαι!

zolotas
09/06/2006, 23:38
τελικα αυτες οι μικρες βολτες χωρις προορισμο ειναι το καλυτερο φαρμακο............στα ταξιδια ειναι καπως διαφορετικα τα πραγματα.......να εχεις το νου σου σε διαδρομες ,βενζινες και ολες αυτες τις λεπτομερειες για να κινηθεις σωστα

zireous
10/06/2006, 21:38
Ωραίος ρε Γιώργο, παρόλο που έχω κόψει χρόνια το τσιγάρο, έψαχνα για αναπτήρα όσο διάβαζα.

Οι βόλτες... Πάντα βόλτες... Το αντίδοτο στη καθημερινή μιζέρια.

Αφού γράψω αυτό σπάω ,το laptop και πάω βόλτα :a11: -και δε ξέρουν οι μπάτσοι που τα χώνω. :cool:

KaTaNaS
10/06/2006, 22:28
τί όμορφο ποστάκι που άνοιξες ρε φιλαράκο!:beer:


με προσοχή πάντα, προστατευτικά και υγιή νού να σκίζουμε το αέρα πανω στις δυό μας ρόδες!

ΟΡΘΙΟΙ ΟΛΟΙ ΑΔΕΡΦΙΑ :beer: :beer: :smokin:


nikos_zr said:

και ειμαι πολυ "μικρος" και "λιγος" μπροστα στα πιο πολλα παιδια εδω

φίλε Νίκο, όποιος νοιώθει "μεγάλος" και "πολύς" εδώ μέσα το΄χει χασει το παιχνίδι της μοτό!

πάντα μαθαίνουμε... πάντα ζούμε κάτι νέο... δεν υπάρχει τέλμα.

idi
10/06/2006, 22:45
ρε γειτωνακι... σα να τα εγραψα εγω....

παντα τετοια :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
10/06/2006, 23:09
Φοβερα συναισθημα αυτη η βραδυνη βολτουλα.
Παντα τετοια:beer:

Giorgos19
11/06/2006, 00:04
Απιστευτες στιγμες που μονο εμεις "οι λιγοι" μπορουμε να τις ζησουμε παρεα με την μηχανη μας!
:beer:

Aggelos_SV
21/07/2014, 15:47
Ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα καποια στιγμη μαγκες και μαγκισες.


:a13: :eyepop: :rotflmao:

Γειά σου ρε μόρτη..άραξε τα κυβικά σου άμα να 'ουμ!Σ'ωραίοοοοοοςςςςςςςς!

:rotflmao:

Bowleno
21/07/2014, 15:58
:a13: :eyepop: :rotflmao:

Γειά σου ρε μόρτη..άραξε τα κυβικά σου άμα να 'ουμ!Σ'ωραίοοοοοοςςςςςςςς!

:rotflmao:


8 ετών είναι το θρεντ, καρντιά μου....:D

Aggelos_SV
21/07/2014, 16:01
8 ετών είναι το θρεντ, καρντιά μου....:D

Αλήθεια...?????????? :bawl:

Giorgos19
21/07/2014, 16:45
:a13: :eyepop: :rotflmao:

Γειά σου ρε μόρτη..άραξε τα κυβικά σου άμα να 'ουμ!Σ'ωραίοοοοοοςςςςςςςς!

:rotflmao:


Δεν κάνω παρέα με δικύλινδρους! :a22:

Τί ξέθαψες ρπμ... Ούτε 20 δεν ήμουν τότε!