PDA

View Full Version : Πλαστικό καπάκι - ψυγείο Hornet



Sabre
08/06/2006, 12:33
Παίδες help....όποιος καλός συνάδελφος γνωρίζει που μπορούμε να βρούμε (ΕΚΤΟΣ ΣΑΡΑΚΑΚΗ:yuck: ) το πλαστικό καπάκι δεξιά πάνω ψηλά που καλύπτει την αρχή του σωλήνα (με σπιράλ εξωτερικό) που καταλήγει στο ψυγείο για το hornet.Το περιμένω εδώ και 2 μήνες και βαρέθηκα πιά.Μεταχείρα η καινουργί δεν με ενδιαφέρει.Πρέπει να είναι το ίδιο για όλα τα hornet μάλλον.Postαρετε ρε παιδιά μπάς και βρούμε άκρη.:wave2:

bonepeeler
08/06/2006, 12:34
:lol: :lol: :lol:

Σαρακάκης rulez.

Ψάξε σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά.:wave2:

Sabre
08/06/2006, 12:38
Τhx bone.:wave2: απλά μήπως κάποιος που έχει αλλάξει το ίδιο κομμάτι ξέρει κάπου συγκεκριμένα.
Το ξέρω....ψάξε ψάξε....
Ε? φανταστικοί συμφορουμίτες??? ΣΛΟΥΡΠ!

Sabre
08/06/2006, 14:19
κανένας με hornet?

SF
08/06/2006, 14:32
Γελαγώτης?

totonis
08/06/2006, 14:34
paidia proteino anepifulakta www.ebay.co.uk apeira antalaktika gia hornet ki oxi mono se exefthlistikes times!prosoxh na xrhshmopoieitai panta thn epilogh European Union gia na brisketai antikeimena entos europaikhs enoshs gia na mhn sas to fane se kanena telonio!mesos xrono paradosh duo ebdomades kai na zhtatai panta tracking code gia na mhn sas faei kanenas lefta!exo parei fairing ouras gia to hornet mou apo agglia me mono gratsounies xoris to paramikro ragisma kai sto ergostasiako xroma 25euro!sthn timh symperilambanontai kai ta exoda apostolhs...:wave2:

Sabre
08/06/2006, 14:39
Ωωωωππ! σωστός ο SF.Τον είχα ξεχάσει αυτόν....Λές????
Σήμερης θα έχει τσάρκα στα μεταχείρα αντ/κα,και όπου βγάλει.
ΤΗΧ! :wave2:

και ότι άλλο σας κατέβει στο κράνος πέιτε το μην ντρέπεστε!!!!:beer: :beer:

the_passenger
08/06/2006, 14:42
Πιάσε ένα μοτοπεριοδικό (πχ μοτό), πήγαινε τελευταίες σελίδες οπου έχει καταλόγους με τα μαγαζιά που πουλάνε μεταχειρισμένα και ξεκίνα τα τηλέφωνα..

80% φθηνότερα (!!!!!) για δαγκάνα που μου κλέψανε κλπ... (μεταχείρω σε σχέση με καινούρια από Σ@ρακάκη) α.. και πολύ χρόνο!!!

:wave2:

Sabre
08/06/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από the_passenger
Πιάσε ένα μοτοπεριοδικό (πχ μοτό), πήγαινε τελευταίες σελίδες οπου έχει καταλόγους με τα μαγαζιά που πουλάνε μεταχειρισμένα και ξεκίνα τα τηλέφωνα..

80% φθηνότερα (!!!!!) για δαγκάνα που μου κλέψανε κλπ... (μεταχείρω σε σχέση με καινούρια από Σ@ρακάκη) α.. και πολύ χρόνο!!!

:wave2:


:beer: :beer:
Kαι έτσι θα γίνει φίλε passenger!

Sabre
09/06/2006, 11:25
ΑΣΧΕΤΟ: Ποιός απο εδώ έχει κάνει το service των 12.000? Τι να περιμένω όσο αφορά τις εργασίες και αλλαγές?:wave2:

nikonian
09/06/2006, 12:02
Εγώ . το'κανα μόνος μου.
Λαδάκια : 36 ευρά
Φίλτρο λαδιού: 5 ευρά

Προαιρετικά αλλάζεις μπουζί με 35-40 ευρά. Μπορείς και να τα καθαρίσεις απλά με σκληρή βούρτσα και να ρυθμίσεις τα διάκενά τους με ένα φιλεράκι. Είναι απλό

Για φίλτρο αέρα είναι νωρίς ακόμα, αλλά όταν το αλλάξεις (στα 18.000 χλμ) κοίτα και κατά DNA μεριά. Ίδια τιμή με το μαμά, 32 ευρά, αλλά το καθαρίζεις και το ξαναχρησιμοποιείς για πάντα. (techno moto στην Καλλιρόης)

Για καρμπυρατέρ και βαλβίδες είναι πολύ νωρίς.



Κόστος 41-108 ευρά (ανάλογα με το πόσο ψείρας είσαι)

SF
09/06/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian

Για καρμπυρατέρ και βαλβίδες είναι πολύ νωρίς.



Τι του λες του ανθρώπου ρε Μήτσοοο???! :)

Για βαλβίδες ΠΑΝΤΑ θα είναι νωρίς!!!!! ;)

idi
09/06/2006, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF

Για βαλβίδες ΠΑΝΤΑ θα είναι νωρίς!!!!! ;)

ποτε δεν ειναι νωρις ομως για κανα ανορθωτή ή κανα τεντωτήρα καδένας ομως.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Sabre
09/06/2006, 12:07
:beer: :beer: thx man για το info!
Απο φίλτρο είμαι οκ αλλάχτηκε στα 6.000 το μαμά με ενα Κ&Ν
Λαδάκι? Το Agip που προτείνει η honda είναι καλό?

Sabre
09/06/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ποτε δεν ειναι νωρις ομως για κανα ανορθωτή ή κανα τεντωτήρα καδένας ομως.... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao:
Δάγκωσε τον σβέρκο σου ρε!! γκαντέμιτ! :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :wave2:

RαNd
09/06/2006, 13:06
Mε το K&N φιλτρο ειδες καμμια διαφορα, γιατι ακουσα πως αν δεν βαλεις κιτ στα καρμπυρατερ περισσοτερο κακο κανεις καρα καλο....

Sabre
09/06/2006, 13:13
:wave2:
Καμία σημαντική διαφορά δεν είδα.Ήθελα να βάλω ένα φίλτρο που να μπορώ να το καθαρίζω όποτε πρέπει και να μην χρειάζεται να το αλλάζω κάθε τόσο.
Αργότερα (how soon is now?)θέλω να το συνδιάσω με μια Leo vince οπότε ελπίζω εκεί να δώ κάποια διαφορά στην απόδοση.
Ελπίζω απο τον άλλο μήνα να το έχω καταφέρει τελικά γιατί έτοιμος ήμουν πρίν απο 3-4 ημέρες.:(

RαNd
09/06/2006, 13:25
Για τελικο ή ολοσωμη ? γιατι το απο οτι ακουω το τελικο δινει 3-5 αλογατα και η ολοσωμη 10-15 πανω κατω, αλλα παει 1200++ ? . . .:confused:

Sabre
09/06/2006, 13:36
Τελικό ήθελα να πάρω με 400 ε περίπου αλλά θα άλλαζα και λαιμούς μετά το συμβάν της Αττικής Οδού.Οπότε ίσως....:winka:

power hornet
10/06/2006, 12:53
ΦΙΛΕ SABRE ΒΑΛΕ ΑΠΟ ΛΑΔΙΑ ΜΟTUL 15-50 ΤΑ 300V ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΤΑ AGIP ΕΙΝΑΙ ΚΩΛΟΛΑΔΑ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ CBR600RR KAI OTAN TA BΓΑΛΑΜΕ ΣΤΑ 5000ΧΛΜ ΗΤΑ ΠΙΣΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΜΟTUL ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ ΒΓΗΚΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΜΑΙ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ AKRAPOVIC ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΖΙΓΚΛΕΡΩΜΑ ΣΕ ΑΞΟΥΔΙΟΤΗΜΕΝΟ ΤΗΣ ΧΟΝΤΑ ΜΕ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΝ ΑΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΨΙΛΟΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΟΣΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΟΝ ΛΟΓΟ ΕΜΑΘΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΟΡΝΕΤ CUP ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕ ΔΥΟ ΤΥΠΟΥ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΜΕ ΑRROW KAI MICRON ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΧΟΥΝ ΕΞΕΛΕΙΞΕΙ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΑΛΕΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΚΕΧΟΥ ΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.:wave2:

Sabre
12/06/2006, 10:28
thanks για το λαδό-info :wave2: θα δοκιμάσω γιατί έχω ακούσει καλά λόγια για τα motul.
Εξάτμιση κατέληξα σε τελικό leo vince titanium με επιλογή σιγαστήρα η οχι και δέν πειράζω τπτ άλλο.Αυτά απο Ιούλιο με το καλό.:beer: cheers

Sabre
14/06/2006, 11:47
Εβρέθη το ανταλλακτικό (καπάκι θερμοστάτη) 16,71 γιούρο.
Το είχε ο Σαρακάκης τελικά.....:bigcry:
Τελευταία φορά που αφήνω μηχανικό/dealer/α,β,γ άνθρωπο να κάνει παραγγελείες για ανταλακτικά.ΜΟΝΟΣ μου απο εδώ και πέρα.
Και κακός παρασύρθηκα με την δήλωση του "το έχουμε παραγγείλει αλλά δεν το έχουν φέρει ακόμα στην honda"
Υπήρχε εδώ και 3 εβδομάδες απο ότι έμαθα.Οχι 2 μήνες που περιμένω....Τεσπά μαλακία μου που δέν έκανα κίνηση νωρίτερα.
Πάει και αυτό
:beer: :beer:
cheers!