PDA

View Full Version : 1 Χρονο Μετα....Χρειαζομαστε Την Βοηθεια Σας!



LILIAN
09/11/2003, 20:25
Εχει περάσει ένα χρόνος περίπου και δυστηχώς, δεν έχουν αλλάξει και πολλά πράγματα, στη ζωή του φίλου Γιώργου.

Για όσους δεν γνωρίζουν το ατύχημα, εμένα και του Γιώργου. μπορούν να κάνουν "κλικ" στην Αγγλική έκδοση της εφημερίδας----->KATHIMERINI (http://www.ekathimerini.com/4dcgi/news/content.asp?aid=24652) (Όσοι δεν γνωρίζουν αγγλικά ή επιθυμούν περισσότερες πληροφορίες, παρακαλώ να μου αποστείλουν ένα e-mail, στην ηλεκτρονική διεύθυνση, που αναγράφεται στο τέλος, αυτού του ποστ.)Καθώς οι δημοσιογράφοι, τις περισσότερες φορές, είναι ολίγον υπερβολικοί και λάθος ενημερωμένοι, να διευκρινήσω οτι είμαι 24 χρονών και οτι παρόλο οτι κινδυνεψα να χάσω το αριστερό μου χέρι, δεν το έχασα, ως θαύμα.Έχω ένα ποσοστό αναπηρίας, αλλά δεν έχω κανένα παράπονο και δόξα το Θεό, μπορώ και εργάζομαι πλέον, σχεδόν όπως πριν.Τις φυσιοθεραπείες τις έχω διακόψει, εξαιτίας του μεγάλου κόστους, της κάθε συνεδρίας.Την τελευταία φορά, που έκανα 30 περίπου συνεδρίες και ενώ το φυσιοθεραπευτήριο, ήταν συμβεβλημένο με το ΙΚΑ, πλήρωσα 1000 ευρώ.

Δυστηχώς, η ζωή του Γιώργου, έχει αλλάξει οριστικά απο το βράδυ της 22ης Δεκεμβρίου. Έχασε το δεξί του χέρι, στις 14 Ιανουαρίου και μετά απο απανωτές και επίπονες εγχειρήσεις, οι γιατροί, κατάφεραν να γλιτώσουν την αποκοπή, του αριστερού του ,χεριού. Παρόλα αυτά, το χέρι του είναι 99% ανάπηρο. Μπορεί και δίνει μια μικρή κλίση του χεριού, απο τον ώμο. Πριν 2 εβδομάδες, περίπου, έβγαλε τα σίδερα τα οποία είχαν τοποθετήσει οι γιατροί, προκειμένου να δέσει το κόκκαλο, κάτω απο τον αγκώνα.Φανταστείτε ,το βάρος που σήκωνε όλους αυτούς τους μήνες αλλά και τους πόνους, που πλέον έχει συνηθίσει.

Καθώς είναι λογικό, να μην μπορείτε να φανταστείτε την καθημερινότητα, αυτού του απίστευτα θαραλλέου ανθρώπου, θα σας πω για παράδειγμα, οτι χρειάζεται συνεχώς έναν άνθρωπο κοντά του, προκειμένου να φάει, να πιεί, να πάει στη τουαλέτα, να καπνίσει, να κάνει μπάνιο, να ντυθεί....τα πάντα! Ακόμα και μία απλή φαγούρα, για τον Γιώργο, είναι κόλαση! Κάθε φορά που θέλει να βγεί να ξεσκάσει, πρέπει κάποιος να τον πάρει απ'το σπίτι και να τον γυρίσει, καθώς δεν μπορεί να ανοίξει ούτε μία πόρτα!

Πρόσφατα, είχαμε ένα χαρμόσυνο νέο. Για πρώτη φορά στην Ελλάδα, θα εφαρμοστεί ένα, τελευταίας τεχνολογίας, τεχνητό μέλος το οποίο μιμείται όλες σχεδόν τις κινήσεις, ενός φυσιολογικού χεριού.Πρώτος επιλαχών, είναι ο Γιώργος.Το τεχνητό μέλος, για να εφαρμοστεί, δεν χρειάζεται ΚΑΝ χειρουργική επέμβαση καθώς απλά εφαρμόζεται στο αποκομμένο σημείο και λειτουργεί με μικροτσίπ που ακουμπάνε στα νεύρα. Μετά τη χαρά που πήραμε, ήρθε η απογοήτευση καθώς, το τεχνητό μέλος, κοστίζει 20.000.000 δρχ!!!Καθώς η Αγγλική εταιρία, που έφτιαξε αυτό το τεχνητό μέλος, βιάζεται για διαφημιστικούς κυρίως λόγους, ο Γιώργος έχει διορία 1 μήνα περίπου, να πληρώσει.2η επιλαχούσα μετά τον Γιώργο, είναι μία 50χρονη γυναίκα, η οποία έχει το ένα της χέρι.Η οικογένεια του Γιώργου, προκειμένου να μην χάσει τη σειρά του, δώσανε ως προκαταβολή 1.000.000.Το δημόσιο ταμείο, στο οποίο είναι ασφαλισμένος ο Γιώργος, δεν έχει προσδιορίσει ακόμα, ποιό θά είναι το μέρος των χρημάτων, το οποίο θα καλύψει ( και αν θα καλύψει)

Εκτός του παραπάνω, υπέρογκου ποσού, ο Γιώργος κάνει 2 φορές την εβδομάδα, φυσιοθεραπείες, για το αριστερό του χέρι.Δυστηχώς δεν μπορεί να κάνει περισσότερες και μάλιστα είναι πολύ πιθανό, να τις διακόψει, καθώς όπως σας ανέφερα στην αρχή, το κόστος είναι τεράστιο. Επίσης τον πρώτο καιρό, η οικογένεια του Γιώργου, είχε προσλάβει μια νοσοκόμα, η οποία να τον βοηθάει, στις απλές, καθημερινές του ανάγκες. Δυστηχώς, πάλι λόγω οικονομικών προβλημάτων, οι οποίες προήλθηκαν απο τις πανάκριβες εγχειρήσεις που έκανε ο Γιώργος, απο την 4μηνη νοσηλεία του στο ΚΑΤ, αλλά και απο τις πολλές μέρες που παρέμεινε στην εντατική (γνωρίζετε, υποθέτω, πόσο πολύ κοστίζει η εντατική), αναγκάστηκε να απολύσει τη νοσοκόμα.Θα ήθελα να έχετε υπόψιν, οτι ο Γιώργος μένει με την ηλικιωμένη μητέρα του, η οποία δεν μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες του.Τα αδέρφια του προσπαθούν, να κάνουν οτι μπορούν, αλλά εξαιτίας του οτί εργάζονται, δεν μπορούν να κάνουν και πολλά.

Στο παρελθόν, είχαμε ζητήσει οικονομική βοήθεια, μέσω ίντερνετ απο τον κόσμο και η ανταπόκρισή του, ήταν συγκινητική. Είχε μαζευτεί ένα μεγάλο ποσό, αλλά όπως καταλαβαίνετε απο τα παραπάνω...τα χρήματα, τελείωσαν, σε χρόνο απίστευτο! Απο το δικαστήριο δεν περιμένουμε και πολλά, καθώς ο...τύπος..που μας χτύπησε ήταν Αλβανός και κυκλοφορούσε με ανασφάλιστο αυτοκίνητο.’ν θα πάρουμε, κάποια χρηματική αποζημίωση, θα είναι απο το Επικουρικό ταμείο...ποιός ξέρει σε πόσα χρόνια...

Σε αυτό το σημείο, μετά απο συννενόηση με τον Γιώργο, ο οποίος δυστηχώς έβαλε τα κλάμματα, καθώς στην χώρα των Ολυμπιακών Αγώνων και της τεράστιας ανάπτυξης (???), που επικαλλούνται "Κ’ΠΟΙΟΙ", αναγκαζόμαστε να ζητιανέψουμε, καθώς το κράτος για άλλη μια φορά είναι ενεργά...ΑΠΩΝ!Απο την ημέρα του ατυχήματος ΚΑΝΕΙΣ, δεν μας πλησίασε, ΚΑΝΕΙΣ δεν μας βοήθησε, πλην των Τοπικών Λεσχών Μοτοσυκλετιστών και των: ΛΕΜΟΤ και ΜΟΤΟΕ και ειδικά, δεν ξεχνάμε, την συγκινητική υποστήριξη του Προέδρου Τάκη Καννελόπουλου.Επίσης δεν ξεχνάμε, τη συμπαράσταση του απλού κόσμου και ειδικά, τους φοιτητές του εξωτερικού, αλλά και τις ιστοσελίδες www.moto.gr (http://www.moto.gr) και www.bikenet.gr (http://www.bikenet.gr) .

Χωρίς άλλα πολλά-πολλά λόγια, ακόμα και ένα ευρώ, μπορεί να κάνει τη ζωή του Γιώργου πιό ανθρώπινη:

ΑΛΦΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΙΣΤΕΩΣ
396-00-2310007249
ΚΟΥΚΟΥΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Για όσους επίσης θέλουν να μας στηρίξουν ψυχολογικά και μετά απο δική μου υπόσχεση, προς όλους εσάς, θα ήθελα να σας ενημερώσω οτι ορίστηκε το ποινικό δικαστήριο:

9 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ - 9:00
ΚΑΚΟΥΡΓΟΔΙΚΕΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Το παρόν, θα σταλλεί, στις προαναφερόμενες ιστοσελίδες. Εαν γνωρίζετε κάποιο άλλο σημείο, που μπορεί να κοινοποιηθεί, ή για οποιαδήποτε πληροφορία έχετε ή επιθυμείτε, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου, μέσω Ε-mail: LILIAN22EVA@HOTMAIL.COM. Επίσης, αν θέλετε, μπορείτε να το στείλετε σε γνωστούς ή φίλους σας.Οποιαδήποτε βοήθεια, θα εκτιμηθεί αφάνταστα.

Παρακαλούνται οι Moderators, να βάλουν το θέμα αυτό, σε σημείο που δεν θα μετακινείται και θα είναι ευδιάκριτο.

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων.
Ότι χρειαστείτε, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε με μένα ή τον Γιώργο.
Οποιοδήποτε e-mail ή νέο, δεχτώ, θα μεταβιβαστεί και στον Γιώργο.
Σας ευχόμαστε, ολόψυχα, να είστε όλοι πάντα καλά και να μην χρειαστεί ποτέ, να σας ανταποδώσουμε, το καλό που κάνετε για μας.

ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ:
Παρακαλώ, το παρόν, να μην δημοσιευθεί (στη τηλεόραση ή στο ραδιόφωνο) χωρίς άδεια και ειδικά ο λογαριασμός.Σας υπενθυμίζουμε οτι στο παρελθόν, έχουν δεσμευτεί χρήματα, διότι δεν ήταν ο λογαριασμός ερανικός.Γιατί δεν κάναμε ερανικό λογαριασμό???Ακόμα ψάχνουμε!!!

Καθώς, για προσωπικούς λόγους, απο την πρώτη κιόλας μέρα, δεν έχει βγεί το όνομά μου, στην δημοσιότητα, σας παρακαλώ πολύ, να γίνει σεβαστή αυτή η απόφασή μου.

LILIAN
10/11/2003, 00:20
Σε περίπτωση που κάποιος έχει οποιαδήποτε αμφιβολία, για την κατάσταση που αντιμετωπίζουμε μπορεί να επικοινωνήσει με τον γιατρό του Γιώργου, στο ΚΑΤ , τον Κο Γεροσταθόπουλο.Τα τηλέφωνα του γιατρού, είναι στη διάθεση, οποιουδήποτε.

Επίσης εαν κάποιος επιθυμεί, μπορώ να βρω απο την οικογένεια του Γιώργου, όλα τα στοιχεία της Εταιρίας, η οποία διαθέτει το τεχνητό μέλος. Αυτά...καθώς οι καλοί λογαριασμοί...κάνουν τους καλούς φίλους. :)

Παιδιά, βάλτε τα δυνατά σας, καθώς τρομάζω στην ιδέα, οτι έχουμε 1 μήνα διορία, να μαζέψουμε 19.000.000 δρχ!! Προς το παρόν, η οικογένεια του Γιώργου, ακόμα καταθέτει χαρτιά και ακόμα δεν έχει κανένα νέο, για οποιαδήποτε κάλυψη, απο το Δημόσιο ταμείο. :eek:

niko13g
10/11/2003, 08:27
Δεν νομίζω κανένας να έχει ξεχάσει το περιστατικό αυτό .Πιστεύω ότι όλοι εδώ όπως και εγώ θα βοηθήσουμε όσο μπορουμε.Παρολα αυτά όμως νομίζω ότι το πόσον αυτό είναι ολίγον τεράστιο για να μαζευτεί έτσι ,και πιστεύω ότι η καλύτερη λύση θα είναι να βγει το θέμα ξανά στην τηλεοραση

TManiac
10/11/2003, 10:34
Έβαλα απο ένα μπανεράκι στο motos.gr και στο souza.gr ελπίζοντας να γίνει κάτι και απο εκεί...

Με τις θερμότερες ευχές μου και πραγματικά προσεύχομαι για την επιτυχία του όλου εγχειρήματος...

Αν το πιστέψουμε όλοι μαζί κάτι θα γίνει.......

XTMPAM
10/11/2003, 10:55
ΜΕ ΤΟ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΛΕΠΤΟ!!ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!!ΜΟΝΟΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟ!!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

DIT
10/11/2003, 11:20
εύχομαι το καλύτερο και φυσικά όλοι θα συνδράμουμε για την κίνηση αυτή...

καλή δύναμη

bikersonly
10/11/2003, 11:36
το ότι θα βοηθήσουμε όλοι μας, θέλω να πιστεύω είναι δεδομένο.

Ότι μπορεί ο καθένας μας.

Για το θέμα του λογαριασμού έχει δίκιο η Lilian ότι μέσω TV θα μπλέξει.Από την άλλη βέβαια μέσω τηλεόρασης θα πάρει μεγάλη δημοσιότητα το θέμα.

Εγώ αυτό που έχω να προτείνω, είναι να πάτε σε κάποιο κανάλι, ίσως και πάνω από ένα κανάλι και να βγείτε σε κάποια εκπομπή.
Να μιλήσετε για παράδειγμα με κάποιον συντελεστή εκπομπής, να του εξηγήσετε τι ζητάτε.Π.Χ Τριανταφυλλόπουλος, Αυτόπτης μάρτυρας, κάτι τέτοιο.Ή ακόμα και σε κάνα Traction ή κάτι αντίστοιχο.Ποτέ δεν ξέρεις.Και σε κάνα δελτίο ειδήσεων.Προσπαθήστε παντού.Να τους εξηγήσετε πως θέλετε να βγει η εκπομπή.Και αντί για λογαριασμό (για να μην πέσετε στην παγίδα) βάλτε κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας.Να επικοινωνεί μαζί σας ο κόσμος εκτός αέρα και όποιος θέλει του δίνετε τον λογαριασμό της Τραπέζης.Θέλω να πιστεύω ότι θα δουλέψει.
Με παρόμοιο τρόπο μπορείτε να το κάνετε και στα περιοδικά μοτοσυκλέτας.

Σφίξτε τα δόντια.Το ξέρω ότι το να το δημοσιοποιήσετε ΔΕΝ το θέλετε και δεν το γουστάρετε αλλά το θέμα είναι να βρεθεί η καλύτερη λύση για τον Γιώργο! Και μόνο αυτό!!!

Κουράγιο και όλοι δίπλα σας!

Υ.Γ Και να σαι σίγουρη ότι εσείς μας δίνετε και εμάς κουράγιο!!

NLS
10/11/2003, 12:35
παιδιά - TV

η μόνη λύση πια - ότι και (δευτερεύων) να φέρει αυτή η κίνηση

code
10/11/2003, 13:32
σας σκεφτόμουνα αρκετά και τους δυο τον τελευταίο καιρό, αλλά δυστυχώς δεν είχα καμία πρόσβαση σε σας!

με το μήνυμα σου αυτό, μου δίνεις τη δυνατότητα να μιλήσουμε και προσωπικά!!! :) :) :)


Μπράβο σου και άξια που έχεις το θάρρος και παίρνεις την πρωτοβουλία να βγάλεις κάτι τέτοιο στο διαδίκτυο, γιατί επιβάλλεται να ξέρουμε όλοι μας τι γίνεται!!!
Πρέπει όλοι μας να έχουμε την ευαισθησία να καταλαβαίνουμε και την σοβαρότητα να παίρνουμε θέση.

είμαστε μαζί σας!!! Να το πεις στο Γιώργο να το ξέρει και εκείνος!!!

Δύναμη και πίστη και να είστε σίγουροι ότι όλα θα πάνε καλά!!!

:) :) :)

LILIAN
10/11/2003, 18:27
Σας ευχαριστώ όλους, για την τόσο γρήγορη ανταπόκρισή σας! Είναι πολυ συγκινητικό.Το έχω πεί 1.000.000 φορές και θα το λέω συνέχεια.

TM Μaniac, σ'ευχαριστώ πολύ για το banner και για τις ευχές σου! Αν κοινοποιηθεί, όσο το δυνατόν περισσότερο, η έκλησή μας, τόσο το καλύτερο.

Απ'ότι φαίνεται, οι φωνές σας, για την δημοσίευση του περιστατικού, στα ΜΜΕ, εισακούστηκαν.Πριν λίγο μίλησα με κάποια άτομα, απο Μοτοσυκλετιστικούς κύκλους, κατόπιν μίλησα με τον Γιώργο και τελικά αποφασίσαμε, να περάσουμε στις εφημερίδες και σε κάποια κανάλια.Ακόμα, δεν έχουμε κάτι συγκεκριμένο, αλλά σημασία έχει οτι αποφασίστηκε...Και ο Θεός βοηθός!

Ας ελπίζουμε οτι θα βγεί κάτι καλό.Περιττό να σας πω, οτι ο Γιώργος, τρελάθηκε όταν του μίλησα για τα καλά σας λόγια, για τις ευχές σας αλλά και για την βοήθεια που προσπαθείτε, με κάθε τρόπο, να του προσφέρετε.Δεν μπορούσε να πεί και πολλά πράγματα, καθώς ήταν λίγο σαστισμένος.Τον τελευταίο καιρό ένιωθε λίγο μόνος και δεν περίμενε οτι σε χρόνο dt, θα γινόταν όλο αυτό το "ξύπνημα"

Να είστε όλοι καλά! Σας παρακαλώ, μην σταματάτε να ενημερώνετε κόσμο.Τίποτα δεν έχει τελειώσει ακόμα! Έχουμε ένα μήνα μπροστά μας!

KAS77
10/11/2003, 18:59
Me th shra mou tha ithela kai ego na eyxhtho sto Giorgo na pane ola kala kai na ta kataferei se ayto ton agona pou dinei!!

Den ksero afto pou tha grapso tora fanei xazo. Alla tha protina pera apo to ti mporei o kathenas mas prosopika na dosei h na kanei ti tha legate to Forum moto.gr na ekane mia ekdhlosh-synanthsh gia ta melh tou se kapoio xoro kai oti xrhmata mazevotan na mpenan se ena logariasmo gia to Giwrgo?
Tha ithela na akouso thn gnomh sas pos to vlepete kai an sas fenete efikto, voithame oloi na pragmatopoiithi, an pali einai xazo kai anefikto to stelnoume sta axrista :-)

DIT
10/11/2003, 19:05
δεν είναι καθόλου άσχημη η ιδέα σου αλλά είναι ολίγον τι ανέφικτη διότι δεν γίνεται να βρούμε ένα μερος και μια ώρα που να μπορούν ΟΛΟΙ να είναι εκεί...

KAS77
10/11/2003, 19:16
kai vevea mporoume!! An to kanonisoume ena vradaki se kapoio magazi ? An oloi mas psaxname mesa apo gnostous gia diafoprous xorous pou gnorizoume ?

TITANIUM
10/11/2003, 22:31
epeidh tygxanei na exw mpei kai gw sto louki twn xeirourgiwn kai twn eygenwn mettallwn(e3ou kai to titanium)
8elw na 3erete oti 8a kanw oti perna3ei apo to xeri mou gia na ginei pregmatikothta to oneiro tou giwrgou kai olwn mas,
h idea ths kwnstantinas ine polu kalh alla xreiazete h eyes8htopihsh olwn mas
egw apla euxaristw to 8eo pou mporw kai odhgw akoma thn motosykleta mou ,kouragio giwrgo eimaste oloi mazi sou

hornet
11/11/2003, 08:12
Λιλιαν η καλυτερη κινηση,τα καναλια.Εχουν απιστευτη δυναμη και κυριως αν τους δωσεις τροφη για το κρατος που αργει και κανει και ρανει κλπ σιγουρα θα ανταποκριθουν και μπορει να ταρακουνησουν υπευθυνους και να γινει το ζητουμενο.

code
11/11/2003, 08:58
που έκανα στην Λίλλιαν και χαίρομαι που κάποια παιδιά από δω είχαν την ίδια σκέψη!!!


Η πρόταση μου είναι πολύ συγκεκριμένη και θα την εξηγήσω αμέσως:
Αυτό που σκεφτόμουνα ήταν να μαζευόμαστε από κοινού όλα τα παιδιά από moto.gr & bikenet να κάνουμε μία συναυλία για το Γιώργο!!!

Πιστεύω ότι εάν το δούμε ζεστά και αφιερώσουμε λίγο από τον χρόνο μας θα γίνει καλή δουλειά.
1. υπάρχουν αρκετά παιδιά που έχουν γκρουπάκια και παίζουν μουσική. (δε νομίζω να λέγανε όχι σε κάτι τέτοιο.
2. Χώρος – άν κινητοποιηθούμε θα μπορούσε γρήγορα να βρεθεί. (π.χ. μία αίθουσα σε ένα σχολείο-πανεπηστήμιο – αρκετοί από δω νομίζω ότι είναι δάσκαλοι-καθηγητές-φοιτητές που θα μπορούσαν να το ψάξουν!)
3. Να ορίσουμε μία μέρα και να κάνουμε μια συναυλία ανοιχτή για όλο τον κόσμο – με ένα εισιτήριο εφικτό για τον καθένα και ότι μαζεύαμε να πήγαινε στον Γιώργο.

Μη σας φαίνεται δύσκολη ή τρελή η ιδέα (...όταν πηγαίναμε σχολείο ξέραμε καλύτερα να κάνουμε χοροεσπερίδες και να μαζεύουμε λεφτά για τις εκδρομές μας???!!!!)

Θέληση και όρεξη και διάθεση χρειάζεται και τίποτα άλλο!!!

Αξίζει να προσπαθήσουμε!!!

Την πρόταση αυτή τη στέλνω ανοιχτά σε όλους και εσύ Λίλλιαν με τη σειρά σου θα μπορούσες να τη μεταφέρεις όπου νομίζεις ότι θα λειτουργήσει θετικά!!!


Πολλά φιλιά και να ξέρεις ότι δεν είστε μόνοι σας!!!
:) :) :)

KAS77
11/11/2003, 09:10
As pesoun protaseis loipon apo olous gia na prolavoume to xrono!! Giati thelei treximo kai xrono. Kai edo den exoume apleto na to afinoume na pernaei etsi. :)

superfour
11/11/2003, 09:13
Η ιδέα σου είναι super και μάλιστα από περσι που έγινε το περιστατικό γίναν άπειρες προσπάθειες σε μαγαζιά-χώρους που θα μπορούσαν να μας φιλοξενήσουν. Παρέα με τον Julius (και όχι μόνο) προσεγγίσαμε μαγαζάτορες-αφεντικά (φαίνεται το ύφος έτσι???) και όλοι κολλούσαν στα διαδικαστικά - γραφειοκρατικά, εφορίες, αστυνομίες κλπ.(εδώ πρέπει να συγχαρώ το Mo Better που κατάφεραν να φέρουν εις πέρας μία τέτοια εκδήλωση). Επίσης η διαφήμιση που μπορεί να γίνει για να ακουστεί το γεγονός όχι σαν μια κοινή συναυλία αλλά σαν ΓΕΓΟΝΟΣ είναι πολύ εφικτή και πιστεύω πώς μπορεί να βοηθήσει πολύ μιας και πολλοι από εμάς έχουμε τέτοιες δυνατότητες

Τώρα ύστερα από ένα χρόνο ξαναγίνονται προσπάθειες (έχω ενημερώσει τη Λίλιαν) μήπως καταφέρουμε κάτι ! Οφείλω να ομολογήσω ότι η ιδέα του σχολείου-πανεπιστήμιου είναι πολύ καλή και μακάρι όσοι έχουν κάποιες άκρες ας μας φέρουν σε επαφή με τους αρμόδιους. Αν γίνει κάτι τέτοιο θα έχει πιστέυω μεγαλύτερη απήχηση απ'ότι σε ένα μαγαζί και χωρίς γραφειοκρατικά κολλήματα! (μεχρι και δελτίο τύπου μας ζητήσαν για το συμβάν από τα ΜΜΕ για να μπορέσουν να πάρουν άδεια από τα "γουρούνια"...)
Πάντως ένα είναι σίγουρο. Οι προσπάθειες δεν σταματήσανε ποτέ και πάντα υπήρχε στη σκέψη μας. Απλά πρέπει να τις επισπεύσουμε

σ.σ. Από την ερχόμενη Δευτέρα ξεκινάω σαν D.J σε ένα μπαράκι. Θα κάνω κατευθείαν συζήτηση απλά το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι το μαγαζί είναι μικρό και ίσως δεν εξυπηρετεί για το συγκεκριμένο σκοπό. Βέβαια θα κάνω μια προσπάθεια μπας και σκεφτούμε κάτι καλό....

Υ.Γ. Προτείνω να επιμείνουμε στο "ΣΧΟΛΕΙΟ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ" σαν χώροι είναι ότι καλύτερο! Και οσο για την ηχητική κάλυψη... don't worry;)

code
11/11/2003, 09:25
ισχύουν όλα αυτά που λες για τα μαγαζιά της νύχτας!!!!!!!:mad: :mad: :mad:


Αντίθετα αν μπορέσει να γίνει κίνηση σε χώρο πανεπιστημιακό από σύλλόγους φοιτητών ή καθηγητών και να παρουσιαστεί σαν κίνηση δική τους, πιστεύω ότι το αποτέλεσμα θα ήταν παραπάνω από κάθε προσδοκία!!!!!!!!!!!!!:) :) :)


Ας ξεσικώσουμε λίγο φίλους και γνωστούς που κινούνται σ' αυτούς τους χώρους να δούμε τί θα γίνει!!! Ο χρόνος πιέζει!!!!!!


Την καλημέρα μου και πάλι....

Traveller
11/11/2003, 11:44
Opoia kinisi kai na ginei auti i eukairia zwis den prepei na xathei...

"I ask Thee by Thy Most Glorious name to aid me,in that which will cause the afairs of all Thy servants to prosper and Thy cities to flourish"



Sin Athina kai xeira kinei....

Julius
11/11/2003, 12:30
Λοιπόν την Συναυλία ως ιδέα προσπαθήσαμε να την πραγματοποιήσουμε πέρυσι από κοινού με τα υπόλοιπα μοτοσυκλετιστικά forums. Και το πρόβλημα που κολλάγαμε όπως είπε και ο SuperFour ήτανε αρχικά η διαδικασία με χαρτιά κλπ και κατόπιν δεν υπήρχε διαθέσιμο κατάστημα που να μας φιλοξενούσε και να μην ζήταγε πάρα πολλά λεφτά.

Τώρα μην ξεχνάτε ότι τα χρήματα χρειάζονται άμεσα, και πλέον δεν προλαβαίνει να οργανωθεί συναυλία (Συγκρότημα, ελεύθερη ημερομηνία σε μαγαζί, ηχητικά, αφίσες). Αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να επικοινωνήσουμε όσο περισσότερο μπορούμε την περίπτωση και ίσως να κανονίσουμε ένα party (όπως είχε γίνει στο MoBetter πέρυσι) και τα έσοδα να πάνε στον Γιώργο.

Ρίχτε ιδέες που να είναι άμεσα υλοποιήσιμες ρε οι μέρες τελειώνουν

DIT
11/11/2003, 13:45
μπορούμε να κανονίσουμε στο ΤΕΙ μου.

ΤΕΙ Πειραιά...εκεί είναι φοιτητής και ο Βασίλης Ορφανός (4ος στο Paris Dakar) και μετά τις διαστάσεις που έλαβε το θέμα(κατάταξη του Βασίλη),έδειξαν κάποιο ενδιαφέρον για τη μοτοσυκλέτα.

να κάνω κάποια κίνηση?????

superfour
11/11/2003, 13:52
τον πρόεδρο της σχολής Μουσικών Σπουδών (Τμήμα της Φιλοσοφικής στην Πανεπιστημιούπολη). Του ανέφερα το γεγονός και έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον το παλικάρι. Του τόνισα ότι πρέπει οι κινήσεις να είναι άμεσες. Θα επικοινωνήσει με τα υπόλοιπα μέλη και θα είμαστε σε επικοινωνία...

Τάσο...για ρώτα κι εσύ! Καλό είναι να έχουμε εναλλακτικές.

Για να βλέπω κίνηση!;)

NLS
11/11/2003, 13:54
ας γίνουν και τα δυο ρε παιδιά

αρκεί να συμφωνήσουν τα άτομα που το αφορά

LILIAN
11/11/2003, 15:43
Θα στηρίζουμε οποιαδήποτε εκδήλωση, καταφέρετε να οργανώσετε.Όπως είπα και σε μία φίλη:


Καθώς είμαι σε συνεννόηση με διάφορους κύκλους μοτοσυκλετιστών (είτε λέσχες..είτε..είτε)θα ήθελα να σας πω, οτι είμαστε στο στάδιο, που έχουμε βρει κάποιους χώρους για να κάνουμε κάποιες εκδηλώσεις, αλλά ακόμα δεν είναι τίποτα σίγουρο.Καλό θα είναι τα γκρουπάκια, που ενδιαφέρονται να συνεισφέρουν με την παρουσία τους, σε κάποια εκδήλωση, να γράψουν κάποια ποστ, σε κάποιο απο τα site, που έχουμε ξεκινήσει κάποιες προσπάθειες, για να βοηθήσουμε τον Γιώργο.Έτσι θα το λάβω υπόψιν και εγώ αλλά και τα παιδιά, που ψάχνουν για χώρο στέγασης των εκδηλώσεων αυτών και που προσπαθούν να οργανώσουν κάποιο σκηνικό.

Bέβαια, αν κάποιος καταφέρει και βρεί κάποιο χώρο, δεν θα του πούμε "σορυ έχουμε βρεί αλλού".Τίποτα δεν είναι ακόμα σίγουρο.Καλό θα είναι να ξεκινήσουμε απο τις συμμετοχές και αν κάτι άλλο καλό βγεί στην πορεία, δεν μας πειράζει καθόλου.

Το οτι ένα μαγαζί μπορεί να είναι μικρό, δεν είναι πρόβλημα.’λλωστε δεν σωζόμαστε με μία μόνο εκδήλωση, καθώς το ποσό είναι μεγάλο και το χρονικό περιθώριο είναι μικρό.

Αύριο ίσως έχουμε μια τελική απάντηση για μια κίνηση που κάνουνε κάποια παιδιά, για την Κυριακή.Γι'αυτό αναμείνατε για περισσότερες πληροφορίες.

Και πάλι να είστε καλά και σας ευχαριστούμε (κι εγώ και ο Γιώργος), για όλες τις συγκινητικές προσπάθειες, τις οποίες κάνετε.

Υ.Γ Μια μικρή παράκληση:Μην κολλάτε στο θέμα των δημοσιογράφων, καθώς το έχουν αναλάβει κάποιοι φίλοι και είμαστε ήδη, στις συννενοήσεις.