PDA

View Full Version : Μπας και ξέρεις πότε;



john pap
08/06/2006, 18:01
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ;ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ.ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ V STROM;ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ; ΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ . :wave2:

gcrook
08/06/2006, 18:08
Αναλογα το μηχανακι τον οδηγο την χρηση και τα λαστιχα.
Ετσι και αλλιως τα στρηταδικα λαστιχα με ολιγην απο ον-οφ που φορανε αυτα τα μηχανακια ειναι καπως πιο "ανθεκτικα" στα χλμ.
Το ποτε θα το μαθεις στην πορεια.
Αυτο που ΔΕΝ ισχυει ειναι να αλλαζουμε το πισω που εχει γινει κουρελι και να αφηνουμε το μπροστινο που εχει γραψει 20.000 επειδη μας φαινεται οτι εχει πολυ "ψωμι".
Δεν ειναι το πελμα παντα ενδειξη της φθορας των ελαστικων.
Αν μας δωσεις και περισσοτερες πληροφοριες για το τι λαστιχα φορας, και ποσο καιρο τα εχεις, ισως να παρεις και μια πιο σωστη απαντηση.

Vstrommer71
08/06/2006, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ;ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ.ΣΤΑ ΠΟΣΑ ΧΛΜ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ V STROM;ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ; ΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ . :wave2:
Τα Bridgestone ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ ΑΜΕΣΩΣ!Τοτε θα καταλαβεις ποσο κραταει το μηχανακι:winka:

john pap
08/06/2006, 19:39
TO EΙΠΑ gcrook ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ,ΛΟΙΠΟΝ;ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ;

gcrook
08/06/2006, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
TO EΙΠΑ gcrook ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΒΕΒΑΙΑ,ΛΟΙΠΟΝ;ΤΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ;

Καταρχην μην φωναζεις (κεφαλαια) σε ακουσαμε.

Διαβασα αυτο που εγραψες, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι αυτο που εγραψες δεν ηταν τιποτα αλλο παρα μια γενικοτητα, μια αοριστολογια.

Τι θες να σου πω σε ποσα χλμ να τα αλλαξεις;
Ωραια λοιπον αλλαξε τα στις 9.000 εγω καθε τοσο τα αλλαζω.

Μην το σκεφτεσαι ΚΑΝΤΟ.

john pap
09/06/2006, 08:06
ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ;

argy_kap
09/06/2006, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ;

ΜΗΝ γράφεις με κεφαλαία γράμματα σε παρακαλούμε.....:a018:

x-rider
09/06/2006, 08:35
καλημερα

καταρχην και ο gcrook, να σε βοηθησει θελει

τα λαστιχα ειναι περιεργη υποθεση,αν εχεις χρηματα ειναι καλο

της μαμας να τα αλλαζεις οσο πιο γρηγορα

τα δευτερα απο εμπειρια θα καταλαβεις ποτε θα αρχιζουν να

γλυστρανε , δεν θα νοιωθεις τοσο ασφαλης οσο οταν τα

πρωτοφορεσες. (ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ)

αλλιως κατι εχει παρει το αυτι μου

για 15-20,000χλμ η 2χρονια οτι ερθει πρωτο

costas81
09/06/2006, 08:42
Κοιτα υπαρχουν παιδια που τα εχουν κρατησει 20.000!!
Υπαρρχουν και αλλοι που τα αλλαξανε στις 10.000!
Τα αλλαζεις οταν εσυ νιωσεις οτι δεν κρατανε και οτι γλυστρανε!
Γενικα το λαστιχο ειναι σκληρο δεν τρωγετε γρηγορα και βγαζει αρκετα χιλιομετρα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι κραταει κι ολας!!
Εγω για παραδειγμα εγω κανει 8.000 χλμ με πολυ σκισιμο.Οπου μπορω βγαινω με δευτερες διπλωμενος ακομα και με τριτες!
Παρ ολα αυτα το λαστιχο φαινετε καινουργιο ακομα!Εγω προσωπικα θα το κρατησω ολο το καλοκαιρι και απο χειμωνα θα ψαχτω για λαστιχακι!

john pap
09/06/2006, 09:27
ΦΙΛΕ x rider ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο kostas ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

x-rider
09/06/2006, 10:43
a, και κατι ακομη

εμενα μου εχει τυχη σε προηγουμενο μηχανακι, να αλλαξω

λαστιχα τησ "μαμας" και να βαλω ακριβως τα ιδια, και μετα

ηταν σαν να ειχα αλλο μηχανακι (προς το καλυτερο)

:sun: :wave2:

costas81
09/06/2006, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
a, και κατι ακομη

εμενα μου εχει τυχη σε προηγουμενο μηχανακι, να αλλαξω

λαστιχα τησ "μαμας" και να βαλω ακριβως τα ιδια, και μετα

ηταν σαν να ειχα αλλο μηχανακι (προς το καλυτερο)

:sun: :wave2:

Ναι αυτο σημβαίνει διότι μεχρι εσυ να παρεις το μηχανακι και να αλλαξεις και λαστιχα εχει βγει καινουργια παρτιδα βελτιωμένη με νεα συνθεση και υλικο στο ιδιο τυπου ελαστικο!

john pap
09/06/2006, 16:13
ΔΗΛ.ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΑΡΤΙΔΑ; :look: ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΒΕΒΑΙΑ,ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΙΩΣΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ :wave2:

costas81
09/06/2006, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
ΔΗΛ.ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΑΡΤΙΔΑ; :look: ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΠΑΧΑΛΟ ΒΕΒΑΙΑ,ΕΞΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.ΤΕΛΙΚΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΙΩΣΟΥΝ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΖΑΝΤΕΣ :wave2:


δεν ειπα αυτο.απαντησα στη προηγουμενη ερωτηση!
Τα ελαστικα να ξερεις εχουν ημερομηνια κατασκευης.Δυο ελαστικα ιδιου τυπου με διαφορετικη ημερομηνια κατασκευης ως και δυο χρονια εννοειτε οτι δεν εχουν ιδια αποδοση!!

john pap
09/06/2006, 19:07
ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ,ΑΛΛΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ ΠΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ.ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ; ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ.ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ DOT ΚΩΔΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.:wave2:

gcrook
10/06/2006, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
ΦΙΛΕ x rider ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο kostas ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

Δηλαδη κατσαμε και γραψαμε και 2 αραδες κειμενο στο οποιο υπηρχε και μια χρησιμη προσωπικη συμβουλη κατα την γνωμη μου, για να μας κρατησεις και μουτρα απο πανω;

Δεν φταιμε εμεις αλλα εσυ που δεν γνωριζεις στοιχειωδεις κανονες συμπεριφορας και επικοινωνιας.

Στην τελικη τα λαστιχα δεν εχουν ημερομηνα ληξης σαν τα Yoko Choko, τα αλλαζεις η οταν αρχισουν να γλιστρανε και γενικα να συμπεριφερονται περιεργα (εξαρταται απο τα χμλ και την χρηση καθως και απο την εξοικειωση σου με το μηχανακι), η οποτε τετραγωνισουν και δεν εχουν πελμα (παλι εξαρταται απο τα χλμ και την χρηση κτλ κτλ).

Ελπιζω τωρα να σε διαφωτισα.

WWW
10/06/2006, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δηλαδη κατσαμε και γραψαμε και 2 αραδες κειμενο στο οποιο υπηρχε και μια χρησιμη προσωπικη συμβουλη κατα την γνωμη μου, για να μας κρατησεις και μουτρα απο πανω;

Δεν φταιμε εμεις αλλα εσυ που δεν γνωριζεις στοιχειωδεις κανονες συμπεριφορας και επικοινωνιας.

Στην τελικη τα λαστιχα δεν εχουν ημερομηνα ληξης σαν τα Yoko Choko, τα αλλαζεις η οταν αρχισουν να γλιστρανε και γενικα να συμπεριφερονται περιεργα (εξαρταται απο τα χμλ και την χρηση καθως και απο την εξοικειωση σου με το μηχανακι), η οποτε τετραγωνισουν και δεν εχουν πελμα (παλι εξαρταται απο τα χλμ και την χρηση κτλ κτλ).

Ελπιζω τωρα να σε διαφωτισα.


Συμφωνώ απόλυτα με την επεξήγηση. Θα ήθελα όμως να ειπώ πως καλύτερα να γράφεις ΚΕΦΑΛΑΙΑ παρά greeklish. Άλλωστε τα κεφαλαία είναι η επίσημη αρχαιοελληνική. Τα μικρά ήρθαν με τον μεγΑλέξανδρο για να μάθει τους ουρακοτάγκους την Ελληνική ευκολότερα κι έμειναν.

Συνεχίστε Ελληνικά φίλοι μου, έστω και ΚΕΦΑΛΑΙΑ ...

OldMan
10/06/2006, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
.ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΙ;

Υπάρχει ένας τετραψήφιος αναγλυφος αριθμός (μέσα σε οβάλ πλαίσιο) που δηλώνει την ημερομηνία παραγωγής.

Τα 2 πρώτα νούμερα δηλώνουν την εβδομάδα (μέχρι 52:p ) και τα 2 τελευταία την χρονιά.

π.χ. το 1604 σημαίνει 16η βδομάδα του 2004.



Υ.Γ.
Ο τίτλος του thread, ΤΙ σημαίνει ???

blueblack
10/06/2006, 18:39
EYΤΥΧΩΣ.......

Άπάντησε ......................
Θά πώ αύτά πού ξέρω...
Πρώτα - πρώτα όπως είπε καί ό φίλος προηγουμένως ....
ύπάρχει ένα στρογγυλεμμένο παραλληλόγραμμο όπου άνάγλυφα.........όσο στραβός και νά είναι κανείς θά δεί έβδομάδα καί τά δύο τελευταία ψηφία τού έτους παραγωγής........σέ ένα τετραψήφιο νούμερο.......
Τέσσερεις έως έξι μήνες μετά τήν παραγωγή είναι πάρα πολύ καλά
γιά χρήση...
Οί κατασκευαστές λένε πώς 3-4 μήνες άπαιτούνται γιά νά πάρει ή
γόμμα τήν τελική της μορφή....
Όπότε άν τά πετύχεις στό έξάμηνο είναι SUPER.....
Μετά άπό δύο-δυόμισυ τό πολύ χρόνια τό λάστιχο γιά μοτό....
ΔΕ ΛΕΕΙ.......KΑΙΝΟΥΡΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ......!!!!!!!!!!
Ύπολογίστε λοιπόν πρώτα ό χρόνος καί μετά ή φθορά....
ή όποία βέβαια έχει νά κάνει όχι μόνο μέ τή γόμμα άλλά καί μέ τά........ΑΛΟΓΑ....ΜΕ ΤΑ ΓΚΑΖΙΑ...!!!!!
Δέ μπορεί νά φθείρεται τό λάστιχο τό ίδιο στό v-strom καί στό
hayabusa....έπειδή τυχαίνει νά τά έχω...
Τό hayabusa....σέ 5 φανάρια ΤΟ ΓΑΜΙΣΕΣ....
Τό v-strom πόσο νά τό πάς...άσε πού τό μηχανάκι δέν είναι γιά τέτοια......
Μέ normal χρήση τό hayabusa.....στίς 9000χλμ. ήτανε γιά πέταμα.....είχε φαγωθεί στό κέντρο είχε χάσει τήν καμπύλη του καί όταν έστριβα ήταν σάν τετράγωνο πιά μέ άποτέλεσμα έκείνο τό άπότομο όταν γέρνεις
πού μπορεί νά σέ ρίξει.......
Νόμος έννοείται καί ή άλλαγή τού μπροστινού......
Τώρα γιά τό v-strom άπό τήν έμπειρία μου....πιστεύω πώς θά πάει άπό 15...έως 20000 ...ΑΝ δέν μέ προλάβει ό χρόνος...
Είπαμε γιά τρίτο χρόνο ΔΕΝ ΛΕΕΙ...!!!!!!!
Έκανα μέ τό v-strom μέχρι τώρα 2000χλμ........
Άνέβηκα καί σέ βουνό διπλός.........καί τά μανίσια του είναι.... SUPER......
Μέχρι τά 120-130 στρίβει φοβερά....
Τύφλα νάχει τό hayabusa...!!!!!!!!!!
Είναι μέχρι νά συνηθίσεις τό δεύτερο όροφο μετά σκίζει...
Σά πούπουλο πάει καί άν πάει νά σέ βγάλει τό γέρνεις κιάλλο κι άνοίγεις λίγο τό γκάζι ....καί γλυστράει πολύ γλυκά προοδευτικά...όχι όπως τά SS....!!!!!!!!!
Δέν είδα προσωπικά κάποιο μειονέκτημα στά λάστιχα του..
Τίς πιέσεις τίς ψάχνετε....Μέγα πρόβλημα....σά νά μήν έχεις λάστιχα
άν δέν τίς έλέγξεις.....!!!!!!!!!!!
ΑΥΤΑ...........




:wave2: :wave2:

beholder
11/06/2006, 20:42
Για διαστάσεις και κωδικούς δες εδώ
Στοιχεία & Κωδικοί ελαστικών (http://fevgatos.livepage.gr/wiki/article/TechTires)

-----------------------------------------------
Υ.Γ. Ο τίτλος του thread, ΤΙ σημαίνει ???
-----------------------------------------------

την ιδια απορία εχω κι εγώ :rolleyes:

2fast
11/06/2006, 23:45
Τα bw 501 502 τα εβαλα το σαβατο ΤΕΛΕΙΑ χορις πλακα 200 χιλ. στο πηλιο με 2 ατομα και ξεσκισα τους μασπιεδες

Grammarios
12/06/2006, 08:50
Εχεις δοκιμασει και αλλα εκτος απο τα μαμισια και αυτα; Σκεφτομαι να τα δοκιμασω κι εγω.

costas81
12/06/2006, 09:22
gia ta michelin anakee εχω ακουσει πολυ καλα λογια

2fast
12/06/2006, 10:00
Τα μισελεν και μετζελερ ζ6 σε 1000 με ταbw 501 502 στριβεις καλυτερα και αποδιδουν καλα στα φρενα σε στεγνο και σε βρεμενο

john pap
12/06/2006, 11:51
Δηλαδη κατσαμε και γραψαμε και 2 αραδες κειμενο στο οποιο υπηρχε και μια χρησιμη προσωπικη συμβουλη κατα την γνωμη μου, για να μας κρατησεις και μουτρα απο πανω;

Δεν φταιμε εμεις αλλα εσυ που δεν γνωριζεις στοιχειωδεις κανονες συμπεριφορας και επικοινωνιας.

Στην τελικη τα λαστιχα δεν εχουν ημερομηνα ληξης σαν τα Yoko Choko, τα αλλαζεις η οταν αρχισουν να γλιστρανε και γενικα να συμπεριφερονται περιεργα (εξαρταται απο τα χμλ και την χρηση καθως και απο την εξοικειωση σου με το μηχανακι), η οποτε τετραγωνισουν και δεν εχουν πελμα (παλι εξαρταται απο τα χλμ και την χρηση κτλ κτλ).

Ελπιζω τωρα να σε διαφωτισα. gcrook ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΚΟΠΟ ΛΥΠΑΜΑΙ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ,ΝΑ ΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΕΙΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΗΘΟΥΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ. ΜΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ , ΤΑ ΓΡΑΦΩΜΕΝΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ,ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ :wave2:

gcrook
13/06/2006, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap


Να σου τους πω λοιπον αν και φοβαμαι πως θα δυσκολευτεις να τους αφομοιωσεις.

1)ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΕΦΑΛΑΙΑ.Υστερα απο 3 παρατηρησεις δικες μου καθως και αλλων χρηστων δεν μπορεσες να το εμπεδωσεις.

Μαθε αυτο, (σε ξεκιναω απο τα ευκολα), και βλεπουμε παρακατω.:rotflmao:

beholder
13/06/2006, 20:28
---------------------------------------
...Στην τελικη τα λαστιχα δεν εχουν ημερομηνα ληξης σαν τα Yoko Choko...
---------------------------------------


john pap Μαλλον δεν το διαβασες καλα το link που σου εδωσα :sad:

Τα λάστιχα ΕΧΟΥΝ ημερομηνια ληξης.

gcrook
13/06/2006, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder
---------------------------------------
...Στην τελικη τα λαστιχα δεν εχουν ημερομηνα ληξης σαν τα Yoko Choko...
---------------------------------------


john pap Μαλλον δεν το διαβασες καλα το link που σου εδωσα :sad:

Τα λάστιχα ΕΧΟΥΝ ημερομηνια ληξης.

Δεν το εγραψε ο παπ εγω το εγραψα αυτο και ναι δεν ειναι απολυτα ακριβες, αν και η αληθεια βρισκεται καπου ενδιαμεσα, αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν μας απασχολει η ημερομηνια παραγωγης η ληξης του ελαστικου, μιας και μιλαμε για ολοκαινουργιο μηχανακι.

painterakis
14/06/2006, 08:01
για τα michelin pilot road (http://two-wheels.michelin.com/2w/ImageServlet?imageCode=8910525034&codeSite=LP2R) τι γνωμη εχετε;
μετα απο 1 χρονο που εχω το 650 και σχεδον 20000 λεω να βαλω αυτα γιατι τα χιλιομετρα αυτα ειναι κατα 99% στην ασφαλτο και 1% χωμα.

john pap
14/06/2006, 08:33
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ; '' ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΕΦΑΛΑΙΑ'' ''ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΟΜΟΙΩΣΕΙΣ'' ΕΓΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ; ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ; ΛΑΘΟΣ ΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.ΕΙΣΑΙ ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΩΓΟΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΛΑΣ.ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΕΞ ΑΡΧΗΣ; ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΜΗΠΩΣ;ΠΛΑΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΙΔΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ,ΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ, ΤΟΤΕ ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ,ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ''ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ'' ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΣΗ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΑΝ ΕΧΟΥΝ.Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ:wave2: Υ.Γ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ.

gcrook
14/06/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ; '' ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΕΦΑΛΑΙΑ'' ''ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΟΜΟΙΩΣΕΙΣ'' ΕΓΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ; ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ; ΛΑΘΟΣ ΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.ΕΙΣΑΙ ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΩΓΟΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΛΑΣ.ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΕΞ ΑΡΧΗΣ; ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΜΗΠΩΣ;ΠΛΑΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΙΔΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ,ΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ, ΤΟΤΕ ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ,ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ''ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ'' ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΣΗ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΑΝ ΕΧΟΥΝ.Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ:wave2: Υ.Γ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ.

Σαφεστατος...
Αλλα ακομα με κεφαλαια....

Και αυτα που εγραψες δεν αναιρουν το γεγονος οτι εγω σου ζητησα ευγενικα να διευκρινισεις ακριβως το προβλημα σου για να παρεις μια κατατοπιστικη και σωστη απαντηση, και ΕΣΥ απο εγωισμο φερθηκες αναγωγα, οσο και αν προσπαθεις να το κουκουλωσεις τωρα.
Την ηλικια μην την ανακατευεις γιατι εις βαρος σου θα αποβει.

Τεσπα τι αλλα;

beholder
14/06/2006, 10:06
Ενταξει pap μη τσιτωνεσαι ετσι. Κανεις δεν εχει τιποτα με κανεναν εδω. Ολοι ειμαστε μια ομαδα που εχουμε ενα κοινο ενδιαφερον τη Μοτο και προσπαθουμε μεσα απο τις εμπειριες μας να βοηθησει ο ενας τον αλλο.

Απλα σε ολα τα Forum μεσα στο Internet (και οχι μονο στο moto.gr) υπάρχει ενας αγραφος κανονας, οτι οταν γραφεις με κεφαλαια ισοδυναμει σαν να φωναζεις θυμωμενα.
Γι αυτο τα παιδια σου λενε μην γραφεις με κεφαλαια.

Με λιγη καλη θεληση ολλα βρισκονται
Ειναι που ειναι η ζωη μας δυσκολη μην τη κανουμε κι εμεις πιο δυσκολη με τετοιες χαζομαρες.

Ο gcrook ειναι υπευθυνος για το forum αυτο και απλως προσπαθει να το κρατησει σε καποιο επιπεδο. Δεν το λεω αυτο για "γλυψιμο" γιατι κι εγω καποιες φορες δεν συμφωνω απολυτα σε καποια θεματα, αλλα καλως η κακως, αυτος ειναι υπευθυνος και πρεπει να τον σεβαστουμε ολοι.

Αυτη ειναι η γνωμη μου και οτι χρειαστεις να ξερεις οτι θα υπαρχουν παντα ανθρωποι να σε βοηθησουν εδω.

blueblack
14/06/2006, 10:28
ΤΩΡΑ........

Κάτι γίνεται......
άμα είναι νά μπαίνουμε καί νά τρώμε φαιά ούσία γιά...ΚΑΥΓΑΔΕΣ....
άντί γιά άνταλλαγή άπόψεων γνώσεων καί γνωμών....τότε................ΧΕΣΕ....ΜΕΣΑ.....
Μού θυμίζει όταν ήμουν φοιτητής πού πλακωνόμασταν έπί τής
διαδικασίας καί όταν έρχόταν ή ώρα γιά νά συζητήσουμε τό θέμα......όλοι είχαμε βαρεθεί καί ....ΤΗΝ ΚΟΠΑΝΑΓΑΜΕ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Άλλά μέ τόσο κόσμο έδώ μέσα πού νά τό φέρεις...
Έδώ τρακόσιοι ήμασταν καί γινόμασταν μαλλιά κουβάρια.....
ΕΙΡΗΝΗ..........ΗΜΙΝ......!!!!!!!!!!!

gcrook
14/06/2006, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από beholder


Ο gcrook ειναι υπευθυνος για το forum αυτο και απλως προσπαθει να το κρατησει σε καποιο επιπεδο. Δεν το λεω αυτο για "γλυψιμο" γιατι κι εγω καποιες φορες δεν συμφωνω απολυτα σε καποια θεματα, αλλα καλως η κακως, αυτος ειναι υπευθυνος και πρεπει να τον σεβαστουμε ολοι.


Οχι παιδι μου μια χαρα τα λες ευγε.
Πως σε ειπαμε, το μικρο σου;
:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

DPF
15/06/2006, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από john pap
ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ; '' ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΕΦΑΛΑΙΑ'' ''ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΟΜΟΙΩΣΕΙΣ'' ΕΓΩ ΕΥΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ; ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ; ΛΑΘΟΣ ΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.ΕΙΣΑΙ ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΩΓΟΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟΣ ΜΙΛΑΣ.ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ ΕΞ ΑΡΧΗΣ; ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΡΩΤΗΣΑ ΜΗΠΩΣ;ΠΛΑΚΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΝΑ ΜΕ ΔΙΔΑΞΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΕΙΣ,ΑΡΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ, ΤΟΤΕ ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ,ΘΥΜΗΣΟΥ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΑΝ ΗΣΟΥΝ ΜΙΚΡΟΣ ''ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ'' ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΝΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΣΗ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΑΝ ΕΧΟΥΝ.Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ:wave2: Υ.Γ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ.

ΠΜΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ; νομιζω οτι ειναι το θεμα !!!!
:nono: :beer:

thrax
15/06/2006, 07:13
Ευρηκα!!!
Νομιζω ο τιτλος του θεματος ειναι

ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ;

(Μηπως απαντηθηκε πριν και δεν το ειδα; )
:wave2: :wave2:

WWW
15/06/2006, 08:07
Η μόνη διαφωνία μου μαζί σας είναι στο ζήτημα των κεφαλαίων. Δεν είναι σωστό. Άλλωστε είπαμε. Οι αρχαίοι μας με κεφαλαία έγραφαν πάντα.

Επιτρέπετε δηλαδή τα greeklish και δεν επιτρέπετε τα κεφαλαία Ελληνικά ?

Για σκεφτείτε το λίγο. Μαλακία δεν είναι ???

αυτά ...

(αλλα και πάλι who cares ή κοινώς ωχ μωρ αδερφέ μου τώρα ωωωωωωωωωωωωωωωω κι εσύ μας τα πριξ@#$)


bye bye

:wave2:

beholder
15/06/2006, 23:18
WWW εγω νομιζω οτι παγκοσμια σε ολα τα forum εχει επικρατησει τα κεφαλαια να εκφραζουν κατα καποιο τροπο ενταση οτι φωναζει καποιος ειτε απο οργη ειτε να τον ακουσουν.
Δεν νομιζω οτι ειναι ελληνικο βιτσιο αυτο ή οτι θα πρεπει να το μπλεκουμε με τα αρχαια ελληνικα.
Τουλαχιστον ετσι πιστευω Εαν κανω λαθος διορθωστε.

blueblack
16/06/2006, 06:19
AΛΛΟΥ..........

Είναι τό πρόβλημα.......φίλε μου beholder......
όσο καί νά μή θέλουμε νά τό δούμε....!!!!!!!
Ούτε στά μικρά ούτε στά κεφαλαία....παρά....
ΣΤΗΝ....ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ.....ΤΗΣ....ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ....ΓΛΩΣΣΑΣ...........!!!!!! !!!!!!!!!!
Άπό κάθε άποψη........Μάλλον κατάλαβες............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κάποτε όταν τελείωνες τό ΔΗΜΟΤΙΚΟ...ήξερες όρθογραφία........
ΤΩΡΑ.....
Περνάς άνώτατη σχολή μέ 4..........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ...............

gcrook
16/06/2006, 06:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από iriniaa
AΛΛΟΥ..........

ΔΗΜΟΤΙΚΟ...ήξερες όρθογραφία........
ΤΩΡΑ.....


Ναι αλλα καποιοι εκαναν κοπανα την μερα που διδαχτηκαν τα σημεια στιξης:rotflmao:

blueblack
16/06/2006, 07:47
OXI ΦΙΛΕ ΜΟΥ.........

Άπλά είμαι κολλημένος ....μέ τό πολυτονικό......
Ίσως λίγο ντεμοντέ....!!!!!!!
Έξάλλου έτσι τά έμαθα....
Άν είχε δασεία καί περισπωμένη στόν ύπολογιστή.....σίγουρα θά τίς έβαζα...!!!!!!!!!!!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ..:lol: :wave2:

jent
17/06/2006, 13:35
Φίλε iriniaa

Αν θέλεις να γράφεις με πολυτονικό είναι πολύ εύκολο:

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;el;GR750106

(μιλάω για windows xp, προσοχή να επιλέξεις τις γραμματοσειρές που υποδεικνύει το άρθρο της γνωσιακής βάσης)

Είναι λίγο κόπος να συνηθίσεις στην αρχή αλλά αν σε ενδιαφέρει...

blueblack
17/06/2006, 15:30
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...........

Jent..........φυσικά καί τό είπα χαριτολογώντας......
Άμα άρχίσω καί γράφω έτσι............
θά μέ πάτε στόν καιρό................τού.........
ΤΡΙΚΟΥΠΗ........!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:wave2: :wave2:

DPF
19/06/2006, 14:48
ΠΕΔΕΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ Η" ΤΑ ΜΙΚΡΑ ? ΤΟ ΠΟΛΥΤΟΝΙΚΟ Η" ΤΟ ΜΟΝΟΤΟΝΙΚΟ ?:nono:

ΤΑ ΛΑΑΑΑΑΑΑΑΣΤΙΧΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΙΝΑΙ. :confused:

ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ.

:ZZZ:

:sun: :beer:

Vezouvios
21/06/2006, 07:18
παντως για να επανελθουμε εγω τα λαστιχα μαμα ακομα τα φοραω(32000 ΧΛΜ),,,,δεν εχει μεινει λαστιχο πανω..(βαριεμε να τρεχω να τα αλλαξω.Ισως την παρασκευη.και μαλλων θα βαλω τα dunlop..

blueblack
21/06/2006, 07:39
DPF..........

Δίκαιο έχεις.........παρασυρθήκαμε.....
Πάντως στήν προηγούμενη σελίδα .....έγραψα τίς έμπειρίες μου........γιά τά λάστιχα...
Τώρα γιά νά πώ καί γιά λάστιχα......32000 χιλιόμετρα....φίλε
Βεζούβιε........είναι....ΑΠΛΑ....ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ.....σέ βάρος τού εαύτού σου..........
Κόψε τό φαί καί άλλαξέ τα.......!!!!!!!!!!!!!!!
Στόν άέρα νά γύριζαν είναι ....ΕΚΤΟΣ....ΟΡΙΩΝ......
ΕΓΚΛΗΜΑ..........!!!!!!!!!!!

Grammarios
21/06/2006, 09:52
32000?!!!Ελεος!Με καπου 250 ευρω βρισκεις και τα καινουρια Bridgestone Battlewings τα οποια αποφασισα να βαλω κι εγω οπου να'ναι τα οποια λενε οτι ειναι πολυ καλα, εχουν πυριτιο για να ζεσταινονται αμεσα (οπως τα ΑΝΑΚΕΕ) και νεα σχεδιαση πελματος

argy_kap
21/06/2006, 12:00
:a3: :a56:

Vezouvios
23/06/2006, 07:07
:eyepop:

painterakis
23/06/2006, 08:32
καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω ξανα αν τα michelin pilot road που ειναι καθαρα street λαστιχα καλα για το 650 γιατι το μηχανακι το παω μονο ασφαλτο, αλλα δεν ξερω αν χαλασει ο χαρακτηρας της μηχανης.
λογικα θα φαγωνονται πολυ γρηγορα,ε; (δλδ μπορουν να αντεξουν το καλοκαιρι;σχεδον καθε μηνα καμω 2000χιλ)

NikdeV82
30/06/2006, 21:07
Τα pilot road όντως φαίνονται πολύ καλά ελαστικά και με βάση το συγκριτικό σε βρεγμένο και στεγνο.

Κανείς που να τα έχει δοκιμάσει?:sun: