PDA

View Full Version : ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ για R 1200 gs



dotis
12/06/2006, 12:33
Εχει κανείς καποιο manual για τον εργοστασιακό συναγερμό?
Οταν την πηρα απο Γερμανια , ειχε ρυθμιση να ενεργοποιειται μετα απο 30" . Εκει ειχα προβλημα γιατι οταν την πηγαινα για πλυσιμο , επρεπε να ειμαι κι εγω εκει!!!! Μετα το πρωτο service και αφου την περασαμε απο το pc και καναμε αναβαθμιση software , αλλαξαν τα πραγματα.... Δεν ανοιγει μονος του ο συναργεμος (πρεπει να πατησω εγω το κουμπι).. Εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορω να το ρυθμισω αυτο , αλλα και να το απενεργοποιω σε περιπτωσεις πλυσιματοσ ή μεταφορας με καραβι κλπ..??????

caesarsk
13/06/2006, 08:31
Θα σκανάρω το manual και σου το στείλω με email. Δώσε μου μια μέρα καιρό!!!

TATAR
13/06/2006, 12:05
εχω την εντύπωση ότι όλα ρυθμίζονται απο το CT - 1 .εμένα μου τον ρυθμίσανε με αυτό, απλώς απο ότι μου είπανε δεν ρυθμίζεται η ευαισθησία του (θέλει γερό κούνημα για να κτυπήσει)

dotis
13/06/2006, 14:54
dotis@i-land.gr . thnx ek ton protairon!!!!!

caesarsk
13/06/2006, 15:24
Επειδή από το σκανάρισμα δεν βγαίνει πολύ σωστά σου αντιγράφω από κάτω ακριβώς το manual:


Ενεργοποίηση προγραμματισμού:

1. Απενεργοποίηση συναγερμού.

2. Αναφλεξη ενεργοποιημένη (άνοιγμα το κλειδί του κινητήρα).

3. Πιέστε τρεις (3) φορές το πλήκτρο 1 (αριστερό κουμπί). 1 τόνος αναγνώρισης ακούγεται για επιβεβαίωση.

4. Απενεργοιήστε την ανάφλεξη εντός 10 δευτερολέπτων (κλείσιμο το κουμπί του κινητήρα).

5. Πιέστε τρεις (3) φορές το κουμπί 2 (δεξί κουμπί). 1 τόνος αναγνώρισης ακούγεται για επιβεβαίωση.

6. Ενεργοποιήστε την ανάφλεξη εντός 10 δευτερολέπτων (άνοιγμα το κλειδί του κινητήρα). 3 τόνοι αναγνώρισης ακούγονται για επιβεβαίωση.

Η λειτουργία προγραμματισμού είναι τώρα ενεργή.

Ο αριθμός των αναλαμπών του ενδεικτικού LED (δίπλα από την οθόνη στα όργανα) δηλώνει το βήμα στο οποίο έχετε προχωρήσει στον προγραμματισμό. Ενας τόνος συναγερμού ηχεί ως επιβεβαίωση όταν πιέζετε το πλήκτρο 1, ενώ ένας τόνος αναγνώρισης ηχεί όταν πιέζετε το πλήκτρο 2.
Το ενδεικτικό LED σταματά τιε αναλαμπές και ηχούν τέσσερις τόνοι αναγνώρισης όταν ολοκληρώσετε το τελικό βήμα.

ΒΗΜΑ 1.
Ρυθμιση: Τόνος επιβεβαίωσης μετά την ενεργ./απενεργ.
Πλήκτρο 1: ΟΝ
Πλήκτρο 2: OFF

ΒΗΜΑ 2.
Ρύθμιση: Δεν χρησιμοποιείται. Πατήστε το πλήτρο 1 ή 2.

ΒΗΜΑ 3.
Ρύθμιση: Τύπος ακουστικού συναγερμού
Πλήκτρο 1 : Αυξομειούμενος
Πλήκτρο 2 : Διακοπτόμενος

ΒΗΜΑ 4.
Ρύθμιση: Αυτόματη ενεργοποίηση λειτουργίας συναγερμού με την απενεργοποίηση της ανάφλεξης
Πλήκτρο 1 : ΟΝ
Πλήκτρο 2 : OFF

ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ
1. Απενεργοποιήστε την ανάφλεξη
ή
2. Περιμένετε 30 δευτερόλεπτα για αυτόματη έξοδο

Ηχούν τέσσερις (4) τόνοι αναγνώρισης που δηλώνουν ότι ο προγραμματισμός ήταν επιτυχής.

Οι προσωπικές ρυθμίσεις δεν αποθηκεύονται εάν ο προγραμματισμός εγκαταλειφθεί.

ΑΡΧΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

Ακουστική επιβεβαίωση μετά την ενεργοποίηση / απενεργοποίηση : OFF
Τύπος ακουστικού συναγερμού : Διακοπτόμενος
Αυτόματη ενργοποίηση λειτουργίας συναγερμού με την απενεργοποίηση της ανάφλεξης : OFF

dotis
13/06/2006, 20:26
Ευχαριστω πολυ, θα το δοκιμασω και θα σε ενημερωσω αν επιασε τοπο ο κοπος σου να το γραψεις!!!

dotis
15/06/2006, 11:38
Λοιπον δουλευει κανονικα το παραπανω κολπο!!! Απλα , μια διωρθωση....! Στο βημα 4 εκτος απο την αναφλεξη (RUN) πρεπει να κλεισουμε ΚΑΙ το κλειδι...!!! Αυτα...Ευχαριστω πολυ!!