PDA

View Full Version : Προσοχή στα φανάρια!!!



kerasaki
12/06/2006, 20:19
Ο λόγος που γράφω είναι ένα post του dimchios που διάβασα πιο κάτω.
Αν κατάλαβα καλά στο ίδιο φανάρι βρέθηκα κι εγώ το προηγούμενο Σάββατο καθώς γυρνούσα από βόλτα με ένα φιλαράκι(σε άλλη μηχανή) από μικρολίμανο.
Σταματάω λοιπόν στο κόκκινο και ετοιμάζομαι να στρίψω δεξιά προς ΣΕΦ. Με το που πρασινίζει, τσουλάω το μηχανάκι και από συνήθεια κοιτάω αριστερά μήπως και υπάρχει κάνας μ@@@κας! Έντρομος βλέπω ένα κόκκινο polo να έρχεται κατά πάνω μου και κοκκαλώνω το zxr στη μέση του δρόμου. Το polo με περνάει από αριστερά με 60! χιλιόμετρα και καθώς συνέρχομαι από το αρχικό σοκ νιώθω το αίμα να μου ανεβαίνει στο κεφάλι. Σε εκείνη τη φάση δεν μπορούσα να κοντρολάρω τα χέρια μου, στίβω το γκάζι, αφήνω συμπλέκτη και φεύγω με σούζα χωρίς να το θέλω,ο φίλος από πίσω, τον προλαβαίνω πιο κάτω και βλέπω ένα πιτσιρίκι στο τιμόνι με μια επίσης πιτσιρίκα στο κάθισμα του συνοδηγού. Κοιτάζοντας τον από το τζάμι τον είδα να σηκώνει το χέρι και να μου ζητάει συγγνώμη επανειλημένα. Το μόνο που μπορούσα να του φωνάξω ήταν: Είσαι γκαβός???!
Ο φιλός μου βέβαια δεν είχε κανένα ενδοιασμό να τον στολίσει αλλά δεν έχει και πολύ σημασία τώρα πια.

Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα εάν δεν είχα κοιτάξει αριστερά θα καθόμουν τώρα στο σπίτι μου να σας τα γράφω αυτά?
Το συμπέρασμα? Πάντα να ελέγχετε τον δρόμο πριν ξεκινήσετε από φανάρι! :a024:

zolotas
12/06/2006, 21:17
επαιξες και κερδισες ........δεν ηταν γραφτο σου αλλα και λογω εμπειριας.

αυτα ειναι τα ασχημα με μοτο............με του-του θα ετρωγες απλα μια σεντρα ......με μοτο θα εμπαινες στα διχτυα και αντιο ζωη :mad:

devil's animal
13/06/2006, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
επαιξες και κερδισες ........δεν ηταν γραφτο σου αλλα και λογω εμπειριας.

αυτα ειναι τα ασχημα με μοτο............με του-του θα ετρωγες απλα μια σεντρα ......με μοτο θα εμπαινες στα διχτυα και αντιο ζωη :mad:


σωστος...:rolleyes: :(

mystique
13/06/2006, 15:20
telika den tin glytonei kanenas?
(nai, esto k tin tromara... pou apo tixi den ginetai klama...)

me xalaei....



:mad: :alien: :mad:

kerasaki
13/06/2006, 15:25
Υπό τις συνθήκες που οδηγάμε....δύσκολα τα πράγματα.
Μάλλον είναι και θέμα τύχης, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιορίσουμε τις πιθανότητες με σωστές αντιδράσεις και να φοράμε τον κατάλληλο εξοπλισμό.

tifoefs
13/06/2006, 15:28
Yπαρχει παντα η πιθανοτητα να γλυτωσουμε, γι' αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ !

:beer:

makis206
13/06/2006, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Yπαρχει παντα η πιθανοτητα να γλυτωσουμε, γι' αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ !
:beer:

Ακριβώς !

Όσο περισσότερο προσέχουμε άλλο τόσο μειώνουμε τις πιθανότητες της στραβής.

Ας μην ξανατύχει σε κανέναν μας !

:beer: :beer: