PDA

View Full Version : Gsr600...!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17

Giorgos19
20/06/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Κανε μια ερωτηξης ποτε δεν ξερεις και ολο και καποιος απο εμας θα μπορει να βοηθησει σε οτι χρειαζεται.

Ok man.Να σε πω,απο Αθηνα εισαι?

xampos
20/06/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Apo to 2006 βγαινει.

Μεταχειρο να μην παιζει καπου στα 5 χιλιαρικα?
Αν ανατραξεις σε προηγουμενες σελιδες,θα δεις οτι πουλαει ενα ο Zanzibar.Δεν ξερω αν υπαρχει ακομα ομως.

Σκεφτεσαι να ερθεις και συ στην παρεα?:smilea:

σκεφτομαι για αγορα το φνινοπορο η χειμωνα :smilea: :smilea:

xampos
20/06/2007, 16:45
και κατι αλλο. εψαξα για φωτογραφιες στο bicepics και δεν ειχε το μοντελο gsr 600 :eek:

ειναι δυνατον :confused:

nickald
20/06/2007, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Ok man.Να σε πω,απο Αθηνα εισαι?


Οχι απο Θεσσαλονικη ποσταρω αλλα ειμαι απο την εξωτικη Κοζανη

Giorgos19
21/06/2007, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
και κατι αλλο. εψαξα για φωτογραφιες στο bicepics και δεν ειχε το μοντελο gsr 600 :eek:

ειναι δυνατον :confused:


Kalimera.

Distixos,an katseis kai psaxteis ligo,tha deis oti to ayto pou les parapano ginetai kai se site megalon etairion me aftermarket.:sad: :yuck:

Giorgos19
21/06/2007, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Οχι απο Θεσσαλονικη ποσταρω αλλα ειμαι απο την εξωτικη Κοζανη

:beer: :beer:

Κοζανη ε?Ακουσα οτι εχει κατι πολυ ωραιες στρηταδικες διαδρομες εκει.Απο Οκτωβρη και μετα λεω να ανεβω να δω τι παιζει και γω.

:wave2:

CPANTELO
21/06/2007, 11:26
ΕΓΙΝΕ Μ@Λ@ΚΙ@ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

CPANTELO
21/06/2007, 11:39
ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!


93948

Giorgos19
21/06/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
ΕΓΙΝΕ Μ@Λ@ΚΙ@ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

:beer:

Σημερα παιδες πηγα την κουκλα για το σερβις των 24.000km.Στις 4 ελπιζω να την εχω πισω!

Τωρα που σφιξανε οι ζεστες κανονιζουμε μια συναντησουλα??

CPANTELO
21/06/2007, 11:40
ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ


93949

Giorgos19
21/06/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
ΑΠΟ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Giorgos19
21/06/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ


Πολυ καβλα τελικα οι Yoshi!Eχω καραψηθει λεμε!

CPANTELO
21/06/2007, 11:46
KAI ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΦΟΥΧΤΑ !!! ΜΑΜΑΝΕ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ 850 ΕΥΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΜΑ. ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΕΣΚΑΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ Κ@Ρ@Κ@ΥΛΩΣΕΙ.

618RR
21/06/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
:beer:

Σημερα παιδες πηγα την κουκλα για το σερβις των 24.000km.Στις 4 ελπιζω να την εχω πισω!

Τωρα που σφιξανε οι ζεστες κανονιζουμε μια συναντησουλα??

:sun:

Θα μπορούσες να μας αναφέρεις - όταν πάρεις την κούκλα - το κόστος και τις εργασίες που έγιναν, ή ότι άλλο θεωρείς χρήσιμο;
Μια και δεν υπάρχουν πολλά GSR με 24.000 km, νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: με τόση ζέστη ούτε οι μπύρες οφελούν!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

Giorgos19
21/06/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
:sun:

Θα μπορούσες να μας αναφέρεις - όταν πάρεις την κούκλα - το κόστος και τις εργασίες που έγιναν, ή ότι άλλο θεωρείς χρήσιμο;
Μια και δεν υπάρχουν πολλά GSR με 24.000 km, νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: με τόση ζέστη ούτε οι μπύρες οφελούν!!!

:wave2: :wave2: :wave2:


Στανταρ θα γινει ρυθμιση βαλβιδων και injection.
Προσωπικα υπολογιζω να παει λιγο κατω απο 300 ευρω.
Σε λιγες ωρες θα ξερουμε.
Δικιο εχεις για τις μπυρες :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


ΡΕ ΣΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙΦΕΕΕΕΕΕΕΕ????

Giorgos19
21/06/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
KAI ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΦΟΥΧΤΑ !!! ΜΑΜΑΝΕ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ 850 ΕΥΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΜΑ. ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΕΣΚΑΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ Κ@Ρ@Κ@ΥΛΩΣΕΙ.

Ειναι πολλα τα λ7 ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ :bawl: :bawl:

Φοβαμαι ρε γμτ μηπως αντι να φτιαξει το μηχανακι,χαλασει.
Απο ηχο τι λενε?

CPANTELO
21/06/2007, 16:31
ΚΟΙΤΑ ΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΞΗΣΗ 3 ΜΕ 4 ΑΛΛΟΓΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ.ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ 2006 ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΨΕΚΑΣΜΟ 2 ΣΤΑΔΙΩΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΤΟΜΟ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΣΤΙΣ ΧΑΜΗΛΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΑΝ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΓΕ.ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΑΥΤΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.ΕΠΙΣΗΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ. ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ!!!

nickald
21/06/2007, 18:37
Εγω μεχρι τωρα δεν εχω δει κατι που να θεωρω οτι βελτιωνει τον πισινο της κουκλας παντα απο αποψη εμφανισης μια και δεν με ενδιαφερουν τα +4hp και η αποκριση στο γκαζι. Στην φωτο οι καθρεφτες ειναι μουρλια.

Τι ειναι και ποσο αν ξερεις?

Εβαλα και σιτα στο ψυγειο με 47 εουρος απο Γερμανια

Συντομα φωτο με τις τελευταιες προσθηκες (σιτα, bagster)

Giorgos19
22/06/2007, 21:07
Το σερβις δεν πηγε καλα.Η μηχανη πλεον δεν κανει την κλωτσια που εκανε γυρω στις 8000σαλ.
Αναμονη για νεοτερα. :sad:

xampos
22/06/2007, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Το σερβις δεν πηγε καλα.Η μηχανη πλεον δεν κανει την κλωτσια που εκανε γυρω στις 8000σαλ.
Αναμονη για νεοτερα. :sad:

ti εγινε ρε Γιωργη :confused:

Giorgos19
22/06/2007, 21:11
Γαματα μαν...απλα η μηχανη δεν ανοιγει οπως πριν...

xampos
22/06/2007, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Γαματα μαν...απλα η μηχανη δεν ανοιγει οπως πριν...

:(

nickald
23/06/2007, 12:22
Ε τωρα θα ξεχασουμε οτι ξεραμε απο μηχανολογικα!!!!


Πως μπορει να εγινε αυτο ρε γαμω? Τι ανευθυνοτητα ρεε φουστη μου. Περνουν ενα εργαλειο στα χερια τους και οποιον παρει ο χαρος?

Πες μας νεοτερα οταν μαθεις ρε φιλαρακι και τι να πω? Μακαρι να ειναι περαστικα ολα :mad:

Giannis24
25/06/2007, 11:20
καλημερα παιδια!εχω το μηχανακι μας εδω κ ενα μηνα κ εχω γραψει εσιως 4000χλμ και κατι.μπορω να πω οτι τουλαχιστον για τα λεφτα που εδωσα κ για την εμπειρια που ειχα μεχρι την στιγμη της αποκτισης του εχω μεινει περαν του δεωντος οικανοπηοιμενος!τα κανει ολα και τα κανει καλα:D
θελω βεβαια να κανω καποιες μκρες επεμβασεις μονο ως πρως την εμφανιση καθαρα για το προσωπικο μου γουστο οχι πως δεν ειναι φοβερο κ ετσι οπως ειναι!

πως τα παμε με τη ζεστη ρε παιδια ελεος δλδ !!!

ααα παρασκευη βραδι ξημερωματα σαββατου κατα τις 12 30 ηταν κανεις στη βεικου στη γεφυρα πρως γαλατσι με ενα γρι gsr κ μπλε κρανος χωρις πινακιδες?απλα μου εδειξε ποσο ευκολα σηκωνετε σουζα κ φυσικα το ποσο ευκολα στριβει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παντα ορθιοι φιλοι μου

Giorgos19
26/06/2007, 09:07
Kαλημερα....


Τελικα δεν ξερω τι συμβαινει....με βλεπουν μικρο και νομιζουν οτι δεν θα καταλαβω οτι κατι εχει αλλαξει?Οπως μπορει να εχω ξαναπει ειμαι 20 χρονων και την μηχανη την εχω μιση-μιση με τον πατερα μου.Στο σερβις που εγινε την Πεμπτη την μηχανη την πηγα εγω,και μπορω να πω οτι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο την συμπεριφορα τους απεναντι μου.Με ειδαν μικρο οι μ@λ@κες και νομιζαν οτι αν χαλασουν το μηχανακι εγω δεν θα το καταλαβω....Ελα ομως που δεν ειναι ετσι!!
Κανονικα,ηταν το σερβις των 24.000 km οποτε συμφωνα με το μανιουαλ 2 ειναι τα πιο σημαντικα πραματα που πρεπει να γινουν.Ρυθμιση του injection και ρυθμιση βαλβιδων....
ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ.

Ανταυτου φερετε τι αλλαξανε???

Φιλτρο αερα και φιλτρο λαδιου :eyepop: :eyepop: που ειχαν αλλαχτει στο προηγουμενο σερβις των 18.000km και που ο κατασκευαστης λεει αλλαγη ανα 12.000km!

Τακακια πισω που οντως χρειαζοτανε


Λαδια



Μπουζι.


Για ολα αυτα πληρωσα 310 ευρω!Πεμπτη λοιπον,παραλαμβανω την μηχανη μεσημερι και γυρναω σπιτι.Τιγκα στην κινηση δεν βρηκα χωρο να το ανοιξω για να δω τι γινεται.Το βραδακι ομως βγηκα μια βολτα και ηρθε η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ!Η κλωτσια που γινοταν γυρω στις 8000σαλ ειχε εξαφανιστει και μαλιστα γυρω στις 6000σαλ σου φαινοταν οτι το μηχανακι μπερδευε!!Το ξενερωμα της ζωης μου..
Το λεω στον πατερα μου.την Παρασκευη την πηγε μεχρι το αεροδρομιο απο Αττικη οδο,επιστρεφει με την ιδια γνωμη...
Χθες η μηχανη ξαναπηγε στο εν λογω συνεργειο,οι παρατηρησεις εγιναν.Η μηχανη ξαναμπηκε (αν ειχε μπει ποτε) στο μηχανημα του injection kai epi MIAMISH ωρα προσπαθουσαν να το ρυθμισουν!Παιδια μιλαμε ηταν τελειως αρυθμιστο!ΤΟΥΣ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΑΝΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!!
Ερχεται μετα ο αρχι(δι)μηχανικος και λεει:Εκανα ο,τι μπορουσα
ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ.ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ


σΥΓΧΥΣΤΙΚΑ συγνωμη..:sad: Επισης μου εχει κατσει στην καρκαλα μου οτι δεν εχουν αλλαξει και μπουζι.
Ετσι μου ρχεται να λυσω την μηχανη για να δω.
Τελικα,μετα την ρυθμιση που εγινε εχθες η κατασταση βελτιωθηκε αλλα δεν επανηλθε στα προηγουμενα επιπεδα.


:sad: :sad: :sad:


Το θεμα θα κυνηγηθει οσο μπορουμε.Αναμονη για νεοτερα.

Sabre
26/06/2007, 09:15
Με το μπαρδό: Για να καταλάβω: Την πρώτη φορά που μπήκε η μηχανή στο συνεργείο και πλήρωσες 310 ευρώ; Σου είπαν ότι έγινε ρύθμιση injection και βαλβίδων? Υπάρχει Απόδειξη παροχής Υπηρεσιών που να το βεβαιώνει αυτό? Οπως και τιμολόγιο ανταλακτικών για λάδια/φίλτρα/μπουζί/κλπ κλπ? Το συνεργείο εξουσιοδοτημένο της suzuki?

Για δώσε ινφο να καταλάβουμε
Σε καμία περίπτωση δεν ξεκολάς απο πάνω τους.ΒΕΝΤΟΥΖΑ!

Giorgos19
26/06/2007, 09:19
Ρυθμιση βαλβιδων δεν εγινε,δεν το αναφερει και το τιμολογιο.
Επισης ουτε για την ρυθμιση του injection αναφερει κατι αλλα υποθετω οτι θα εχει περαστει στα εργατικα.Λαδια-φιλτρα-μπουζι και αυτα τα αναφερει το τιμολογιο αλλα μετα απο αυτο που επαθα ποιος μου λεει εμενα οτι οντως τα αλλαξανε?

edit ναι το συνεργειο ειναι εξουσιοδοτημενο Suzuki

Sabre
26/06/2007, 09:37
Οκ, ξεκινάμε με το σκεπτικό ότι 310 ευρώ είναι αρκετά γιούργια για αλλαγή φίλτρων / λαδιού / μπουζί (για μάθε τι μπουζί σου έβαλε) και ΜΟΝΟ ένα σέτ τακάκια.Δλδ τι εργατικά χρεώνει ρε γμτ? Αν όντως έχει βάλει χέρι στο injection και στο χρεώνει στα εργατικά - και απο εκεί γίνεται η ζημιά - πάρτου το σκάλπ! Μην ανυσηχείς πάντως το πρόβλημα θα λυθεί αφού η μηχανή είναι εντός εγγυήσεως και σου παρουσιάστηκε μετά το συγκεκριμένο service.Ψυχραιμία και αποφασιστικότητα.
:wave2:

nickald
26/06/2007, 10:37
Τα εργατικα συνηθως τα χρεωνουν οσο και τα ανταλλακτικα.

Αδερφε κυνηγα τους οσο μπορεις γιατι εχει παραγινει το κακο με την ανευθυνοτητα στην ελλαδα.

Στην τελικη ρε φουστη μου μηχανη καβαλας δεν ειναι αστεια αυτα. Ποιος σου λεει οτι κατι απο ολα αυτα δεν επιρρεαζει και την ευσταθεια της μηχανης?

Στην πυρα ολοι αυτοι οι δηθεν!!!!!!!

Aggelos_SV
26/06/2007, 18:06
Γιώργο ξεμπέρδεψε με τους παπάρες και βρες άλλο συνεργείο

Εγγύηση έχεις ακόμα?

Όταν σου λήξει με το καλό , τα ενδιάμεσα σέρβις ( 6000 χλμ) δλδ λάδια μόνο , κάντα μόνος σου.Για να μη σου πω να πάρεις κι ένα καλό μπουζόκλειδο κι ένα κλειδι για το φίλτρο λαδιού.Θα πηγαίνεις συνεργείο μόνο για βαλβίδες κάθε 24000 χλμ





:wave2: και καλά ξεμπερδέματα

xampos
26/06/2007, 23:39
ρε κατι μαλακες μαστορες :( :sad: :sad:

κινιγα τους Γιωργη γαμ#τους το μο%νι που τους πεταγε :a52:

nickald
27/06/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Γιώργο ξεμπέρδεψε με τους παπάρες και βρες άλλο συνεργείο

Εγγύηση έχεις ακόμα?

Όταν σου λήξει με το καλό , τα ενδιάμεσα σέρβις ( 6000 χλμ) δλδ λάδια μόνο , κάντα μόνος σου.Για να μη σου πω να πάρεις κι ένα καλό μπουζόκλειδο κι ένα κλειδι για το φίλτρο λαδιού.Θα πηγαίνεις συνεργείο μόνο για βαλβίδες κάθε 24000 χλμ





:wave2: και καλά ξεμπερδέματα

+1000

mats8282
29/06/2007, 14:58
Για πες μας και το ονοματακι του εξουσιοδοτημενου ετσι να το εχουμε υπ οψιν μας αμα θελουμε να παμε να μας εξυπηρετησει :)

nickald
02/07/2007, 17:04
Protector Ψυγειου απο ebay
Bagster απο motoraid.eu

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/02072007096.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/02072007095.jpg

Και οπως μολις προσεξα η ντιζα παλι εφυγε απο τη θεση της (πανω αριστερα).

Giorgos19
02/07/2007, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Protector Ψυγειου απο ebay
Bagster απο motoraid.eu

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/02072007096.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/02072007095.jpg

Και οπως μολις προσεξα η ντιζα παλι εφυγε απο τη θεση της (πανω αριστερα).

Ωραιο το καλυματακι ψυγειου.ποσο πηγε??

nickald
02/07/2007, 19:22
47.5 εουρος απο ebay (ολα μεσα)

http://search.stores.ebay.com/RoMatech-Motorradzubehor_gsr_W0QQfciZQ2d1QQfclZ4QQfsnZRoMatechQ20MotorradzubehQf6rQQfsooZ1QQfsopZ1QQsaselZ661 46199QQsofpZ0

Εχει και διαφορα αλλα πιο φαντεζι με αραχνες δρακους κλπ.

Αψογη εφαρμογη ταχυτατη παραδοση και δεν πληρωνεις 100+ που ακουσα σε κατι μαγαζια της συμπρωτευουσας

Anz
04/07/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Kαλημερα....


Τελικα δεν ξερω τι συμβαινει....με βλεπουν μικρο και νομιζουν οτι δεν θα καταλαβω οτι κατι εχει αλλαξει?Οπως μπορει να εχω ξαναπει ειμαι 20 χρονων και την μηχανη την εχω μιση-μιση με τον πατερα μου.Στο σερβις που εγινε την Πεμπτη την μηχανη την πηγα εγω,και μπορω να πω οτι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο την συμπεριφορα τους απεναντι μου.Με ειδαν μικρο οι μ@λ@κες και νομιζαν οτι αν χαλασουν το μηχανακι εγω δεν θα το καταλαβω....Ελα ομως που δεν ειναι ετσι!!
Κανονικα,ηταν το σερβις των 24.000 km οποτε συμφωνα με το μανιουαλ 2 ειναι τα πιο σημαντικα πραματα που πρεπει να γινουν.Ρυθμιση του injection και ρυθμιση βαλβιδων....
ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ.

Ανταυτου φερετε τι αλλαξανε???

Φιλτρο αερα και φιλτρο λαδιου :eyepop: :eyepop: που ειχαν αλλαχτει στο προηγουμενο σερβις των 18.000km και που ο κατασκευαστης λεει αλλαγη ανα 12.000km!

Τακακια πισω που οντως χρειαζοτανε


Λαδια



Μπουζι.


Για ολα αυτα πληρωσα 310 ευρω!Πεμπτη λοιπον,παραλαμβανω την μηχανη μεσημερι και γυρναω σπιτι.Τιγκα στην κινηση δεν βρηκα χωρο να το ανοιξω για να δω τι γινεται.Το βραδακι ομως βγηκα μια βολτα και ηρθε η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ!Η κλωτσια που γινοταν γυρω στις 8000σαλ ειχε εξαφανιστει και μαλιστα γυρω στις 6000σαλ σου φαινοταν οτι το μηχανακι μπερδευε!!Το ξενερωμα της ζωης μου..
Το λεω στον πατερα μου.την Παρασκευη την πηγε μεχρι το αεροδρομιο απο Αττικη οδο,επιστρεφει με την ιδια γνωμη...
Χθες η μηχανη ξαναπηγε στο εν λογω συνεργειο,οι παρατηρησεις εγιναν.Η μηχανη ξαναμπηκε (αν ειχε μπει ποτε) στο μηχανημα του injection kai epi MIAMISH ωρα προσπαθουσαν να το ρυθμισουν!Παιδια μιλαμε ηταν τελειως αρυθμιστο!ΤΟΥΣ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΧΑΛΑΣΑΝΕ ΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!!
Ερχεται μετα ο αρχι(δι)μηχανικος και λεει:Εκανα ο,τι μπορουσα
ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΡΕ ΠΑΠΑΡΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ.ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ.ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ


σΥΓΧΥΣΤΙΚΑ συγνωμη..:sad: Επισης μου εχει κατσει στην καρκαλα μου οτι δεν εχουν αλλαξει και μπουζι.
Ετσι μου ρχεται να λυσω την μηχανη για να δω.
Τελικα,μετα την ρυθμιση που εγινε εχθες η κατασταση βελτιωθηκε αλλα δεν επανηλθε στα προηγουμενα επιπεδα.


:sad: :sad: :sad:


Το θεμα θα κυνηγηθει οσο μπορουμε.Αναμονη για νεοτερα.

Kalispera paidia,

Sorry pou exo eksafanistei kairo alla eleipa gia douleies...

Re Giorgi ti diabazo?!?! Foustia asximi myrizomai... ean exeis problima asximo pes mou na paro merika tilefona stin suzuki na to ksekatharisoume to thema... sobara milao....

Kalimera se olous...

mats8282
04/07/2007, 23:21
Και που λετε παιδια πριν περιπου 1 1/2 ωρα γυρισα σπιτακι μουυυυ....Η βολτα μεγαλη,περιπου 500χλμ :D και πριν λιγο ξεμπερδεψα με το καθαρισμα του εξοπλισμου απο μυγακια,μασα κτλ κτλ :)

Ξεκινησαμε με εναν φιλο(GSXR1000k7) για την αγαπημενη του διαδρομη Αθηνα-Ιτεα-Ναυπακτο το μεσημερακι κατα τις 5 παρα...Εθνικη τα γνωστα 160-170 αντε 180 που και που..Το καλο ειναι οτι στα συνολικα 500 περιπου χλμ ελαχιστα ηταν τα βαρετα μονοτονα για γυμνο μηχανακι της Εθνικης...Πατρα-Κορινθος ειναι επαρχιακος δρομος :p


Φοβερη διαδρομη τελικα πολυ καλη ασφαλτος,στροφες για ολα τα γουστα,την προτεινω ανεπιφυλακτα παρα την κουραση μου...






ΥΓ Τσιμπησα και το 1000 απο Ναυπακτο για περιπου 50-60 χλμ και μπορω να πω πως ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ :bawl: :bawl: (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39408&perpage=15&pagenumber=6)

EASY FRANK
05/07/2007, 17:41
ΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 2 ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΑ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΤΡΙΤΟ

Frans
06/07/2007, 16:18
Καινούργιος & γώ!Κάτοχος εδώ & 2 βδομάδες μιας κόκκινης GSR!Μήπως ξέρει κανένας ζελατίνες secdem ποιος φέρνει στην Αθήνα?!

xampos
06/07/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Frans
Καινούργιος & γώ!Κάτοχος εδώ & 2 βδομάδες μιας κόκκινης GSR!Μήπως ξέρει κανένας ζελατίνες secdem ποιος φέρνει στην Αθήνα?!

kalotaksido :beer:

stef_26
06/07/2007, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Frans
Καινούργιος & γώ!Κάτοχος εδώ & 2 βδομάδες μιας κόκκινης GSR!

Καλοτάξιδος.
Πάντα όρθιος:beer:

nickald
07/07/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Frans
Καινούργιος & γώ!Κάτοχος εδώ & 2 βδομάδες μιας κόκκινης GSR!Μήπως ξέρει κανένας ζελατίνες secdem ποιος φέρνει στην Αθήνα?!

Παντα ορθιος φιλε μου καλως ηρθες στην παρεα

loyridas
10/07/2007, 14:25
γεια σας και απο μενα,Γιαννης το ονομα μου απο κερκυρα.
εχω το gsr εδω και ενα χρονο περιπου και ενω πρωτα αλλαζα τα μηχανακια σαν πουκαμισα τωρα ειμαι τωρα ειμαι full καψουρης με το τζουτζουκι μου.
του εχω αλλαξει βεβαια κατι πραγματακια οπως τελικα(tri oval yoshimura) φιλτρο(dna) σωληνακια φρενων ελατηρια πηρουνιου(ohlins),μανιταρια, τρομπα φρενου (απο r1),τιμονι(wp)
τωρα ετοιμαζομαι να του βαλω και λαιμους και power commander ελπιζω κατα τον σεπτεμβρη να τα εχω καταφερει (κανας τουριστας ναρθει μονο γιατι αλλιως..........)
και παλι χαρηκα που σας βρηκα.

υ.γ. αν καπιος ανεβει κερκυρα για holidays prompt me!!!

nickald
10/07/2007, 15:33
Καλως ηρθες και συ στην παρεα μας :beer: :beer:

Τελευταιες (λεμε τωρα) προσθηκες

Μανιταρια puig 35.90

Καλυμμα να μην την τρωει ο ηλιος 26.45

Τσουτσουνακια για να σηκωνω πισω τον
τροχο (πως τα λενε αραγε?) 29.90

Εξοδα αποστολης 15.50

Ολα σε μαυρο

Καλες τιμες?
Τα μανιταρια θα μπορεσω να τα βαλω μονος μου?

Frans
10/07/2007, 16:43
Τα μανιτάρια απο που?Και τα τσουτσουνάκια για σήκωμα τροχού ποιά εννοείς?!Για βάλε κάνα site να τα δούμε!:eyepop:

xampos
10/07/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Frans
Τα μανιτάρια απο που?Και τα τσουτσουνάκια για σήκωμα τροχού ποιά εννοείς?!Για βάλε κάνα site να τα δούμε!:eyepop:


μαλλον ενοει μια βαση που ποιανει στις ακρες του ψαλιδιου , δεξια αριστερα , και κραταει τον πισω τροχο στον αερα

nickald
10/07/2007, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
μαλλον ενοει μια βαση που ποιανει στις ακρες του ψαλιδιου , δεξια αριστερα , και κραταει τον πισω τροχο στον αερα

Σωστος ο παιχτης

Απο ebay ειναι ολα παιδια

τα μανιταρια
http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/montage-gsr.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/4067n.jpg

τα τσουτσουνακια (Ελεος πως τα λεν τα ρημαδια?)

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/4304n.jpg

και ειναι για να μπαινει αυτο

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/pdset-black.jpg

και τελος το καλυμματακι

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/plane-sch-gr-xl.jpg

Frans
11/07/2007, 00:55
Καλή ?! Απο που όμως?!οεο!!!:confused: /www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire_SUZUKI/600_GSR_2006_saute-vent/600_gsr_2006_saute-vent.html (http:///www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire_SUZUKI/600_GSR_2006_saute-vent/600_gsr_2006_saute-vent.html)


95950

lupo3
11/07/2007, 14:07
φιλε, αν εννοεις ποιος εισαγει secdem,για κοιτα εδω..
www.giassaris.gr/shop/greek/index.asp

Frans
11/07/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από lupo3
φιλε, αν εννοεις ποιος εισαγει secdem,για κοιτα εδω..
www.giassaris.gr/shop/greek/index.asp


Σωστόοοος!Θα πάρω τηλ. να δω αν μπορεί να φέρει την συγκεκριμένη(& με πόσα λεφτά βέβαια!)

loyridas
11/07/2007, 14:44
ta tsoytsoynakia nomizo legontai apostates psalidioy.


ta kala einai edo http://www.rizoma.it/Prodotti/ProdottiSport.cfm?ID_categoria=33

Frans
11/07/2007, 14:46
Η ΡΙΖΟΜA φαίνεται φοβερά ποιοτική!

nickald
11/07/2007, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Frans
Καλή ?! Απο που όμως?!οεο!!!:confused: /www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire_SUZUKI/600_GSR_2006_saute-vent/600_gsr_2006_saute-vent.html (http:///www.secdem.fr/CATALOGUE/sommaire_SUZUKI/600_GSR_2006_saute-vent/600_gsr_2006_saute-vent.html)

Αν ειναι να την βαλω μονο για μουρη δεν αξιζει γιατι η μουρη δεν περνει βελτιωση οπως και ο κωλος.
Αλλα αν κανει δουλεια τοτε το συζηταω γιατι ειναι η καλυτερη που εχω δει μεχρι τωρα και εδω που τα λεμε πανω στην κουκλα μας και στα 160++ τρως πολυυυυυ ξυλο.

loyridas
11/07/2007, 17:42
oles oi zelatines einai mapa
sto taxsidi omos oi psiles kanoyn doyleia
exo kanei kerkyra serres xoris zelatina pigaina to anonato 226 konterisia me ligo aera
exo xsanakanei tin idia diadromi me tin mamisia tin psili me xeiritero kairo eida 239 sto konter
to kako einai oti den yparxei zelatina poy na mpainei kai na bgainei eykola ,oles oi gamimenes exoyne 100 vides
pantos to an tros xsilo pano apo ta 160 einai sxetiko
kali lysi einai i rythmiki gymnastiki etsi oste na mporeis na skybeis mexri na mporeis na dagkoseis to timoni,se aytin tin stasi eisai arxontas
se palioteri fasi poy eixa ena hornet exo anagkastei na kopso mpintoni benzinis plastiko kai na kano aytosxedia zelatina
pantos gegonos einai oti ama eisai kablomenos oxi aera alla oyte tyfona den logariazeis

tip:prosopika apo tote poy asxolithika me ta gymna stamatisa tis boltes se kentrikes artiries aytokinitodromoys egnaties k.t.l. alla oli i eyxaristisi einai diadromes me ateleioto strofiliki,
ama ithela tetoiou eidoys paixnidia tha eperna gsx-r oxi gsr

CPANTELO
12/07/2007, 15:27
EINAI ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΣΕ ΓΥΜΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΠΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΣΚΥΦΤΗ ΘΕΣΗ (Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΟ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΕΛΙΚΗ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΔΕΙ 251 ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΤΕΦΑΝΟ ΜΕ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣ ΑΘΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΗΦΟΡΙΚΟΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ. ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΕΤΡΩΓΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΞΥΛΟ... :hypnotize :hypnotize


96205

nickald
12/07/2007, 15:49
Κοιτα αδερφε το αν χαλαει η δινει στην εμφανιση της μηχανης ειναι καθαρα υποκειμενικο (περι ορεξεως σπανακοτυροπιτα)

Το ιδιο ισχυει και για πισω. Ακουω πολλους να λενε οτι θα βαλουν Yoshi και θα γινει γαματο κλπ
Εμενα τσαμπα να μου δωσουν yoshi δεν τις βαζω γιατι πιστευω οτι χαλανε τον κωλο. Τεσπα

Αυτη που εχεις στην φωτο ειναι η μεγαλη?

CPANTELO
12/07/2007, 16:28
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΑ 1000. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΠΩΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. ΕΜΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ.ΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΜΕ ΦΤΙΑΧΝΕΙ. ΧΩΡΙΣ YOSHI ΕΝΤΑΞΕΙ.ΜΕ YOSHI 1000 ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ. Η ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ SUZUKI.

nickald
12/07/2007, 18:01
Βαλε μια μεγαλη φωτο απο μπροστα να δουμε καλυτερα τι λεει η ζελα

Μεγαλη εννοω να φενεται ολη η μουρη της μηχανης απο πανω μεχρι κατω

Giorgos19
16/07/2007, 19:56
Kanenas apo mas?????? (http://www.youtube.com/watch?v=0Vn6nyCNNBE&mode=user&search=)


:winka:

nickald
16/07/2007, 21:51
Θα'θελα

Να βρεθει και να κρεμαστει στην κεντρικη πλατεια

Πρωτα ομως να με μαθει να το βαζω ετσι:rotflmao: :rotflmao:

Giorgos19
16/07/2007, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Θα'θελα

Να βρεθει και να κρεμαστει στην κεντρικη πλατεια

Πρωτα ομως να με μαθει να το βαζω ετσι:rotflmao: :rotflmao:


:sick: :sick: :sick: :D :beer: :beer:

poli epikindinos re si...ti prosperaseis ekane....i penteli den einai gia stripsimo otan exei tosi poli kinisi :wacko:

nickald
16/07/2007, 22:18
http://www.youtube.com/watch?v=c4mg4aptcIA


Εμεις ποτε??????:confused: :confused: :confused:

Giorgos19
16/07/2007, 22:19
kala to paenei to palikari alla oxi san ayton edo (http://www.youtube.com/watch?v=267Z_pLlPkw&mode=related&search=)


:wacko: :wacko: :wacko:

Giorgos19
16/07/2007, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
http://www.youtube.com/watch?v=c4mg4aptcIA


Εμεις ποτε??????:confused: :confused: :confused:


Apo 8 oktovriou kai meta,opote thelete....A ektos apo tis 27 pou exo RS :lol: :lol:

nickald
16/07/2007, 22:28
Ποσα κομματια να ειμαστε αραγε?

Καλα καμια συγκριση με το βιντεο αλλα λεμε τωρα

Giorgos19
16/07/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Ποσα κομματια να ειμαστε αραγε?

Καλα καμια συγκριση με το βιντεο αλλα λεμε τωρα

man to kako me emas einai oti oi pio polloi mpainoun ´kamia fora ton mina mesa sto orum opote fridia....Sigoura eimaste pano apo deka.

nickald
16/07/2007, 22:33
dikio exeis file

Gi'afto kai mas doulevoun ta Zou pou den exoume dikh mas katigoria kai eimaste kato mazi me ta loipa

Tespa

Giorgos19
16/07/2007, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
dikio exeis file

Gi'afto kai mas doulevoun ta Zou pou den exoume dikh mas katigoria kai eimaste kato mazi me ta loipa

Tespa


:evil: Poioi mas douleyoun???Ta z? :rotflmao: :rotflmao:

Anyway ego opos eipa kai pio pano meta tis 8 oktovriou den exo provlima na kanonisoume mia sinatisei kai opoios erthei :)

nickald
16/07/2007, 22:38
mesa eimai apo tora

An kai den ksero ti 8a mou ksimerosei mexri tote

Giorgo telika ti egine me to motori sou?

Estrose?

Giorgos19
16/07/2007, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
mesa eimai apo tora

An kai den ksero ti 8a mou ksimerosei mexri tote

Giorgo telika ti egine me to motori sou?

Estrose?


Ouxi...Na sou po tin alitheia den ksero ti kiniseis exoun ginei afou ego eimai sto eksoteriko!
Exo kamia vdomada na miliso me ton patera mou.
Opos kai na xei,otan vrethoun ta l7 (mou irthan kai ola mazemena anathema!) i mixani tha paei se allon mixaniko ektos tis antiprosopoias...

nickald
16/07/2007, 22:44
Ti na peis re gamo

Perastika na einai kai de variese

Apo malakes mastores exoume piksei

Giorgos19
16/07/2007, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Ti na peis re gamo

Perastika na einai kai de variese

Apo malakes mastores exoume piksei


Ontos...Apla kai emena proti fora mou etixe kai mou girise to mati anapoda....
Tora tin patisa kai ematha...Tha kostisei alla tha strosei pali.Ante na mpei kai kamia anaartisoula pano!:)

nickald
16/07/2007, 22:52
efkerias do8iseis e?

Ante se xereto

Avrio pali :beer: :beer: :beer:

mpairas
16/07/2007, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
http://www.youtube.com/watch?v=c4mg4aptcIA


Εμεις ποτε??????:confused: :confused: :confused:



ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΡΩΣΕΙ ΕΔΩ!!! ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΗΣΗ (ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΕΚΤΟΣ ΜΑΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ?)


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=43201

Giorgos19
16/07/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpairas
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ. ΚΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΡΩΣΕΙ ΕΔΩ!!! ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΗΣΗ (ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΕΚΤΟΣ ΜΑΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ?)


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=43201


Ego den mporo na kano tosa km akoma!
oso gia zelatina,kane ton kopo kai koita stis 2,3 proigoumenes selides!!!

:beer: :beer:

CPANTELO
18/07/2007, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Kanenas apo mas?????? (http://www.youtube.com/watch?v=0Vn6nyCNNBE&mode=user&search=)

:winka:

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΣΥΧΝΑ ΠΕΝΤΕΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥ...

nickald
18/07/2007, 15:19
meta apo prosextiki matia kateliksa sto simperasma oti to video einai oligon ti peiragmeno

To exei valei na pezei grigora

CPANTELO
18/07/2007, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
meta apo prosextiki matia kateliksa sto simperasma oti to video einai oligon ti peiragmeno

To exei valei na pezei grigora

ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΑ ΧΛΜ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΙΕΖΕΙ ΑΠΛΑ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ...

nickald
18/07/2007, 20:22
Den mas eipes poso paei i zelatina sou?

Me mprizoses asxima afou les oti kanei douleia

Alla 8a anteksei sto vale vgale? Giati sinexeia on den 8a tin exo

Frans
19/07/2007, 12:00
Την Κυριακή που μας πέρασε βγήκα στην Αττική οδό πηγαίνοντας για μπάνιο & άνοιξα το μηχανάκι για πρώτη φορά (λόγω στρωσίματος) μέχρι τις 13000, το κοντέρ έδειξε 249 (έγινα ένα με το ντεπόζιτο βέβαια),δεν το κράτησα για πάνω απο μερικά seconds διότι νόμιζα οτι θα ακούσω κάνα κράκ στον λαιμό μου απο το αέρα που έτρωγα!Γι' αυτό πιστεύω οτι ακόμα & μια μικρή ζελατίνα θα κάνει αισθητή διαφορά στην οδήγηση,αρκεί να σου αρέσει & οπτικά ! :dizzy:

Frans
19/07/2007, 16:14
Λοιπόν,προς πληροφόρηση:η secdem φτιάχνει 2 ειδών ζελατίνες για το μηχανάκι μας,μια χαμηλή & μια πιο ψηλή,και τις 2 τις φέρνει ο Γιασσαρης (2104314042)αλλα κατόπιν παραγγελίας,η μικρή έχει 120ευρά & η μεγάλη νομίζω οτι μου είπε 140!Αν την παραγγείλει κάποιος τώρα θα έρθει τέλος Αυγούστου γιατί κλείνουν τα κεντρικά(της secdem) στην Γαλλία για καλοκαίρι!Βάζω & τις 2 να τις δείτε(ξανά!) :

Secdem μεγάλη 27cm. με κωδικό BS 093 HP :


96970

Frans
19/07/2007, 16:18
Secdem μικρή 18,5cm με κωδικό BS 093 ST :


96971

nickald
19/07/2007, 21:47
an einai na pareis 8a pareis tin megali pou mou fenete pio mourati kai episis sigoura 8a kanei kali douleia.

An einai ontos sta 140 giourgia tote einai kaloula timi

An mpenovgainei kai efkola tote arxizo kai psinome asxima

H mikri den me entiposiase pantos

Genika i Secdem apo poiotita ti leei? Tin kserei kanenas apo ta palikaria?

Kali douleia frans :beer: :beer:

Na kai ta tsoutsounakia pou elega

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/19072007097.jpg

nickald
23/07/2007, 20:02
Τι θα γινει ρε μοντερατορες θα την κανουμε την κατηγορια για το εργαλειο μας η θα συνεχισουμε να ειμαστε ετσι με τα λοιπα και τα αξεσουαρ?

Τουλαχιστον να γινει sticky να γλυτωσουμε το ψαξιμο

Frans
23/07/2007, 23:44
Δίκιο έχεις nickald,μαζί σου!



:beer:
:beer:
:beer:

kosGian
24/07/2007, 09:17
Καλημέρα παιδιά!! Είμαι και εγώ κάτοχος GSR εδώ και 6 μήνες άλλα πρώτη φορά γράφω σ'αύτό το topic.. Ευχαριστημένος με το εργαλείο αλλά έχω ένα προβληματάκι το οποίο έσκασε χθες..Ακούγεται ένα τρίξιμο από τη δεξιά εξάτμιση το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό.Στην αρχή νόμιζα ότι έχει τρυπήσει αλλά πρέπει να είναι από επαφή μετάλλων(ειδικά όταν είναι στο ρελαντί)..Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας ποστάρει..:a42:

stef_26
24/07/2007, 11:07
Δειτε τις φωτο από το μεγάλο αδελφό του GSR600
Τι λέτε?


97417

stef_26
24/07/2007, 11:08
Δειτε και αυτή


97418

stef_26
24/07/2007, 11:09
... και αυτή


97419

stef_26
24/07/2007, 11:10
και μια τελευταια
Δεν ξερω για εσας εμενα παντως μου αρεσει πολυ
Τελεια μηχανη


97420

nickald
24/07/2007, 15:44
Ενα ακομα παραδειγμα οτι η υπερβολη μπορει να εχει αρνητικα αποτελεσματα.

Το φοβερο design του GSR οταν το παρακανεις περνεις σαν αποτελεσμα το παραπανω μοντελο.

Ελπιζω και ευχομαι τα παλικαρια της suzuki να κανουν πλακα και να μη μιλανε σοβαρα.

Αν θελουν ας βγαλουν το GSR1000 με ιδιο πλαισιο και ισως καποιες μικροαλλαγες

nickald
24/07/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kosGian
Καλημέρα παιδιά!! Είμαι και εγώ κάτοχος GSR εδώ και 6 μήνες άλλα πρώτη φορά γράφω σ'αύτό το topic.. Ευχαριστημένος με το εργαλείο αλλά έχω ένα προβληματάκι το οποίο έσκασε χθες..Ακούγεται ένα τρίξιμο από τη δεξιά εξάτμιση το οποίο είναι πολύ εκνευριστικό.Στην αρχή νόμιζα ότι έχει τρυπήσει αλλά πρέπει να είναι από επαφή μετάλλων(ειδικά όταν είναι στο ρελαντί)..Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας ποστάρει..:a42:

Φιλε κατ'αρχην καλώς ηρθες στην παρεα μας

Δεν εχω ξανακουσει για το προβλημα σου αλλα θα σου κανω την κλασικη ερωτηση.

Το πηγες σε κανενα μαστορα να το δει? Τι σου ειπε?

CPANTELO
24/07/2007, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Den mas eipes poso paei i zelatina sou?

Me mprizoses asxima afou les oti kanei douleia

Alla 8a anteksei sto vale vgale? Giati sinexeia on den 8a tin exo

120 ΕΥΡΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ (ΜΑΡΚΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΚΟΜΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ) . ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΑ 20 ΛΕΠΤΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΜΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΕΡΑ!!! ΒΕΒΑΙΑ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΘΕ 3000 ΧΛΜ ΘΕΛΟΥΝ ΣΦΙΞΙΜΟ ΟΙ ΒΙΔΕΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΙΖΕΙ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΑ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΕΒΑΙΑ ΑΜΑ ΠΑΛΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ...

stef_26
25/07/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Ενα ακομα παραδειγμα οτι η υπερβολη μπορει να εχει αρνητικα αποτελεσματα.

Το φοβερο design του GSR οταν το παρακανεις περνεις σαν αποτελεσμα το παραπανω μοντελο.

Ελπιζω και ευχομαι τα παλικαρια της suzuki να κανουν πλακα και να μη μιλανε σοβαρα.

Αν θελουν ας βγαλουν το GSR1000 με ιδιο πλαισιο και ισως καποιες μικροαλλαγες

Προσωπικά όπως είπα και παραπάνω εμένα μου αρέσει αυτή η μηχανή.
Φιλέ nickald κάνεις ένα λάθος ξεχνάς ότι το GSR μας είναι βασισμένο στο σχέδιο του B-King και όχι το ανάποδο.
Ουσιαστικά το GSR είναι ένα μίκρό B-King

Εγω πάντος το βρήσκω όμορφο και θεωρώ ότι η Suzuki θα βγάλει άλλη μια πολύ καλή μηχανή

nickald
25/07/2007, 14:55
Φιλε μου δε λεω οτι θα ειναι εκα κακο μηχανακι αλλα οτι η σχεδιαση του βασιζεται σε μια υπερβολη της σχεδιασης του GSR.

Οσο για το αν σου αρεσει η οχι ειπαμε περι ορεξεως πρασοπιτα

Εδω υπαρχουν ατομα που τους αρεσει το Ζ και το adventure της κατεμε

stef_26
25/07/2007, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Φιλε μου δε λεω οτι θα ειναι εκα κακο μηχανακι αλλα οτι η σχεδιαση του βασιζεται σε μια υπερβολη της σχεδιασης του GSR.



Και επαναλαμβάνω ότι κάνεις το ίδιο λάθος με πριν δεν είναι το B-King μια υπερβολή του GSR, αλλά το GSR μια μικρογραφία του B-King.
Το μικρό βασίστηκε στο μεγάλο και όχι το ανάποδο.

Πάντως πέρα από αυτό το B-King θα φοράει κινητήρα 1350 κυβικά και η τελική του θα ξεπερνά τα 270. Θα είναι ένα από τα πιο δυνατά και πιο γρήγορα στην κατηγορία του.

nickald
25/07/2007, 21:24
Οκ το δεχομαι

Αλλα παλι κατι με χαλαει
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλα μου ακουγεται δυνατο !!!!

mwzakoulis
27/07/2007, 01:44
Με γυμνή μηχανή πάνω από 270?????? :eek: :hypnotize Για ποιόν λόγο και σκοπό??:D :wave2:

Frans
27/07/2007, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από mwzakoulis
Με γυμνή μηχανή πάνω από 270?????? :eek: :hypnotize Για ποιόν λόγο και σκοπό??:D :wave2:

Δηλαδή τώρα που πάμε με τα naked 600άρια με 250 μας χαλάει?!Τα 270-280 σε ανησυχούν εσένα?!!!