PDA

View Full Version : Gsr600...!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17

Blue-ArroW
27/07/2007, 11:24
xairetw thn parea!

me lene iakovo kai eimai 25.
kanw emporio autokinhtwn kai wpos katalavainete exw psilovarethei ta autokinhta.
eimai asxetos ston xwro ths motosykletas kai
den skeftwmoun na parw mhxanh wspou mia mera phgaina ston odontiatro
kai pernwntas eksw apo thn souzouki eida ena blue gsr600 sthn bitrhna.
sthn arxh distaksa ligo giati ta mona dikykla pou exw perasei eitan ena koreatiko moufoskooter 50cc kai ena papi kawasaki max 125cc.
auto eitan loipon.
h trella mou den me afhne na koimithw. phga thn epomenh mera kai thn peira.
exoun perasei 2 bdomades kai exw eksikiwthei poly me to ergaleio.
den perimena na thn synitheisw toso eukola gia prwth mhxanh.
briskwmai sta 1200xil. kai molis ekana kai to prwto service.
to ergaleio petaei.
kalws sas vrhka loipon.
elpeizw na ta leme paides.
to msn mou einai jackob_@msn.com
kanwneizoume kai kamia ekdromoula an pezei.
goustarw boltoules.
:beer: :p :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

stef_26
27/07/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Blue-ArroW
xairetw thn parea!

me lene iakovo kai eimai 25.
kanw emporio autokinhtwn kai wpos katalavainete exw psilovarethei ta autokinhta.
eimai asxetos ston xwro ths motosykletas kai
den skeftwmoun na parw mhxanh wspou mia mera phgaina ston odontiatro
kai pernwntas eksw apo thn souzouki eida ena blue gsr600 sthn bitrhna.
sthn arxh distaksa ligo giati ta mona dikykla pou exw perasei eitan ena koreatiko moufoskooter 50cc kai ena papi kawasaki max 125cc.
auto eitan loipon.
h trella mou den me afhne na koimithw. phga thn epomenh mera kai thn peira.
exoun perasei 2 bdomades kai exw eksikiwthei poly me to ergaleio.
den perimena na thn synitheisw toso eukola gia prwth mhxanh.
briskwmai sta 1200xil. kai molis ekana kai to prwto service.
to ergaleio petaei.
kalws sas vrhka loipon.
elpeizw na ta leme paides.
to msn mou einai jackob_@msn.com
kanwneizoume kai kamia ekdromoula an pezei.
goustarw boltoules.
:beer: :p :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος
Εκάνες την καλύτερη επιλογή:a18:

nickald
27/07/2007, 15:29
Καλως τον

Καλα χιλιομετρα με την κουκλα και παντα ορ8ιος

Ακουτε μοντερατορες εχουμε κι'αλλο μελλος

Κατηγορια θελουμε!!!!!!

Blue-ArroW
27/07/2007, 17:06
paides paroti asxetos apo mhxanes oloi auto mou lene....
oti ekana thn kalhterh epilogh.
malon eimai tyxeros giati apla mou arese eksoterika kai mporousa na eixa pesei sta xeria tou empora kai na mou poulage oti nanai.
h na dialega kamia patata.
telika den xortainw na voltarw to ergaleio exei apisteuth symperifora kai
einai poly filiko ston anavath ,
kai einai h prwth mou mhxanh!!!
den eiksera oti foraei to moter tou gsx-r....
molis tomatha epatha plaka.

p.s.:THELOUME DIKIA MAS KATHGORIA!

p.s.2: thanks for the thermi ypodoxh :beer:

p.s.3: i euxwmai se all of esas panta orthioi kai kales voltes

p.s.4: GSR RULEZZZ :a08 :a08 :a08

Giorgos19
27/07/2007, 20:42
Καλως ηρθες και εσυ στην παρεα μας!

:beer: :beer: :beer:

Για καινουργια κατηγορια παιδια,θα αναλαβω να ρωτηΞω εγω τους μονδερατορες στο Δελεαρ και βλεπουμε.
Να πω την αμαρτια μου ομως,χλωμο το κοβω γιατι εδω δεν ανοιγουν κατηγορια για τους ΧΤακιδες....Ειδομεν

nickald
28/07/2007, 01:01
Ελα ρε Γιωργο

Εδω εχουν ακυρες κατηγοριες με 1 ποστ το χρονο

Ας το κανουν τουλαχιστον sticky

Κανε εσυ την προσπαθεια αφου ξερεις τα παιδια και βλεπουμε :beer: :beer:

stef_26
01/08/2007, 17:08
Μήπως γνωρίζει κανείς πόσο έχει να αλλάξω τον λεβίε ταχυτήτων στο GSR???
Μου έπεσε χθές η μηχανή σε στάση και το μόνο που χτήπησε και εσπασε με μια μέρα καθηστέριση ήταν ο λεβιές ταχυτήτων.

tomd
01/08/2007, 18:20
40.40?
Κωδικος 01/2560017G00

stef_26
01/08/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tomd
40.40?
Κωδικος 01/2560017G00

Μήπως υπάρχει τίποτα άλλο εκτός από το γνήσιο?

tomd
01/08/2007, 18:30
Απο οσο ειδα οχι, αν και δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο ή τα χρηματα...

nickald
01/08/2007, 20:18
Που τις ειδες τις τιμες φιλαρακι

Υπαρχει κατι που να πουλαει γνησια ονλαιν?

tomd
01/08/2007, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Που τις ειδες τις τιμες φιλαρακι

Υπαρχει κατι που να πουλαει γνησια ονλαιν?


Αλλαξα προσφατα γι'αυτο ξερω την τιμη.

nickald
01/08/2007, 21:55
Για τσεκαρετε τα μανιταρια

(Λαχταρισα να τα βαλω κλοτσισε το δεξι μπουλονι και ειπα αμαν μεχρι να βγει με παντεντες)

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/01082007099.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/01082007100.jpg

http://i172.photobucket.com/albums/w10/nickald/01082007101.jpg

Giorgos19
02/08/2007, 12:18
Megala einai re gmt...Den tha sou dimiourgoun problima stis sfines???

nickald
02/08/2007, 15:05
Mpa de nomizo

Ligo xrono na ta sini8iseis 8elei

Etsi ki'allios den eimai kai o arxontas tis sfinas :rotflmao: :rotflmao:

Giorgos19
02/08/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Mpa de nomizo

Ligo xrono na ta sini8iseis 8elei

Etsi ki'allios den eimai kai o arxontas tis sfinas :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Eγω εχω της R&G.

nickald
02/08/2007, 21:36
Outos i allos stin timi pou ta pira an vro kalitera den 8a to skefto kai poly na ta valo

Me tin zelatina ti kanoume?? Ekei einai to 8ema,

Ftanei i adeia kai elega na tin eixa valei mexri tora alla den vrisko tipota re gamoto i mia mou fenete asximi i alli pseftiki:confused: :confused:

Eimai periergos pou 8elo to kalytero gia to moro mou?

Zitite zelatina omorfi apotelesmatiki kai ftini :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

P.S. Kai grigori sto vale vgale :eyepop: :rotflmao: :eyepop: :rotflmao:

Giorgos19
03/08/2007, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Outos i allos stin timi pou ta pira an vro kalitera den 8a to skefto kai poly na ta valo

Me tin zelatina ti kanoume?? Ekei einai to 8ema,

Ftanei i adeia kai elega na tin eixa valei mexri tora alla den vrisko tipota re gamoto i mia mou fenete asximi i alli pseftiki:confused: :confused:

Eimai periergos pou 8elo to kalytero gia to moro mou?

Zitite zelatina omorfi apotelesmatiki kai ftini :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

P.S. Kai grigori sto vale vgale :eyepop: :rotflmao: :eyepop: :rotflmao:


Πολλα θες!:lol:
Προκειται να κανεις πολλα χιλιομετρα?Προκειται να κανεις πολλα και γρηγορα χιλιομετρα?(λεγωντας γρηγορα εννοω πανω απο 170-180 km/h)
Αν οχι τοτε πολυ απλα ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ!
Εδω με τον κολλητο μου,(εχει ενα πορνετ :lol: ) σχεδιαζουμε να παμε καποια στιγμη Σουηδια οδικως και λεμε να μην φορεσουμε καθολου ζελατινες!
BONR NAKED,RIDE NAKED λεμεεεεεεεεεεεεεεε!:lol: :lol: :lol:

Παιδια,μολις εμαθα για ενα καινουργιο φορουμ που ανοιξε και ειναι μονο για GSR.
Apo o,ti moy eipane ειναι μια προσπαθεια παιδιων απο εδω,απο την Αγγλια και απο την Γερμανια!
Τσεκαρετε το (http://gisser600.4.forumer.com/),ειναι βεβαια σε βρεφικη μορφη ακομα αλλα ελπιζω να δουλεψει!

nickald
05/08/2007, 15:17
afti edo pos sas fenete?

http://www.britnett-carver.co.uk/twinshack/prods/299.html

Giorgos19
05/08/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
afti edo pos sas fenete?

http://www.britnett-carver.co.uk/twinshack/prods/299.html


Σαν την μαμισια ειναι αυτη!!
Δεν μου αρεσει

agelos1
05/08/2007, 15:45
Λοιπόν καταρχήν καλησπέρα και απο εμένα σχετικά καινούριο στο forum.
Εδω και κανα μήνα σκέφτομαι τη μηχανή να πάρω, ειχα ενα ttr 600 και αφού κατάφερα και το έδωσα ήμουν ανάμεσα στο fazer 600 και το bandid. Μια μέρα ενας φίλος με ρώτησε αν ειχα δει απο κοντά το gsr και αν το ειχα οδηγήσει. Τότε αποφάσισα να να το οδηγήσω και έπαθα την πλάκα μου . Εχω οδηγήσει και το fazer και το z 750 αλλα εντάξει δεν τρελαινόμουν κιόλας. Το μηχανάκι μου φαίνεται πολυ ανώτερο και σε γκάζι αλλα και σε αίσθηση. Η αλήθεια ειναι οτι το θέλω κυρίως για την αθηνα άντε και 3-4 ταξιδάκια το χρόνο οπότε πιστεύω οτι θα ήταν καλή επιλογή.
Αυτο που θα ήθελα να μάθω ειναι κατά πόσο γίνεται κουραστικό δικάβαλο σε ταξίδι και αν ο συνεπιβάτης τραβάει τρελά ζόρια με τον αέρα με μια ταχύτητα στα 160-170 km/h και αν εχει διαφορά το 06 απο το 07 εκτός απο το ABS που δεν με ενδιαφέρει.
Αυτα για την ωρα και ευχαριστώ προκαταβολικά.
:beer:

Giorgos19
05/08/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos1
Λοιπόν καταρχήν καλησπέρα και απο εμένα σχετικά καινούριο στο forum.
Εδω και κανα μήνα σκέφτομαι τη μηχανή να πάρω, ειχα ενα ttr 600 και αφού κατάφερα και το έδωσα ήμουν ανάμεσα στο fazer 600 και το bandid. Μια μέρα ενας φίλος με ρώτησε αν ειχα δει απο κοντά το gsr και αν το ειχα οδηγήσει. Τότε αποφάσισα να να το οδηγήσω και έπαθα την πλάκα μου . Εχω οδηγήσει και το fazer και το z 750 αλλα εντάξει δεν τρελαινόμουν κιόλας. Το μηχανάκι μου φαίνεται πολυ ανώτερο και σε γκάζι αλλα και σε αίσθηση. Η αλήθεια ειναι οτι το θέλω κυρίως για την αθηνα άντε και 3-4 ταξιδάκια το χρόνο οπότε πιστεύω οτι θα ήταν καλή επιλογή.
Αυτο που θα ήθελα να μάθω ειναι κατά πόσο γίνεται κουραστικό δικάβαλο σε ταξίδι και αν ο συνεπιβάτης τραβάει τρελά ζόρια με τον αέρα με μια ταχύτητα στα 160-170 km/h και αν εχει διαφορά το 06 απο το 07 εκτός απο το ABS που δεν με ενδιαφέρει.
Αυτα για την ωρα και ευχαριστώ προκαταβολικά.
:beer:


Καλως ηρθες!
Ο συνεπιβατης αν "κρυφτει" λιγο πισω απο τον οδηγο δεν αντιμετωπιζει ιδιαιτερο προβλημα!
Μια ακομη διαφορα μεταξθ του 06 και του 07,εκτος απο αυτη που ανεφερες ειναι οτι στο 07 εχουν πειραξει λιγο τον ψεκασμο ωστε να μην "βηχει" χαμηλα οπως το 06 με αποτελεσμα ομως να χασει 1-2 αλογακια!

Καλες αγορες!!

agelos1
05/08/2007, 15:52
dld κατα τη γνωμη σου 06 ή 07?

Giorgos19
05/08/2007, 15:58
Κοιταξε να δεις....εμενα ποτε δεν με ενοχλησε αυτο το βηξιμο στα χαμηλα του 06!
Απο εκει και περα μπορει να εχουν κανει και τπτ αλλαγες που δεν τις ξερω,γιατι ειναι λογικο το 06 να ειχε καποιες "παιδικες ασθενειες" που τις γιατρεψαν στο 07!

agelos1
05/08/2007, 16:01
Οκ σε ευχαριστο γιατι μαλλον ειμαι για 06 λογο οικονομικου και δεν θα ηθελα να μου παρουσιαση τιποτα προβληματα αργοτερα. Αν και απο οσο ξερω δεν εχει βγαλει τιποτα.

Giorgos19
05/08/2007, 16:04
Και γω 06 εχω και εχω κανει 27.500 km με μονο προβλημα την αλλαγη της ντιζας του συμπλεκτη εντος εγγυησης!
Απλα το λεω γιατι αν κοιταξεις αλλες σελιδες αυτου του ποστ θα δεις οτι εχουν ποσταρει καποια παιδια με προβλημα!

Εδω που τα λεμε και γω εχω προβλημα αλλα δεν φταιει το μηχανακι...Φταινε οι μαλακες που το πηγαινα για σερβις

agelos1
05/08/2007, 16:08
Μαλλον πρεπει να το σκεφτω ακομα.

nickald
05/08/2007, 16:20
sto 07 dinoun to abs doro kai an to pareis apo episimo diktio toy sfakianaki exoun prosfora kati gamates yoshimura pou vgazoun ena hxo GAMATOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!

Giorgos19
05/08/2007, 16:25
Για τις trioval λες???Η εχει βγει καμια καινουργια??

nickald
05/08/2007, 18:37
8a se gelaso poies einai epidi spastika otan to akousa kai den rotisa poies akrivos

Mallon tis ftines omos

nickald
05/08/2007, 18:52
Evale kanenas apo emas yoshi?

Otan leme 800-900 evra ti ennooume ??

Apo mprosta mexri piso i mono telika kazanakia?

Akousa hxo kai poro8ika kai leo na ana8eoriso tin apopsi mou pou leei oti xalaei ton kolo ths mhxanhs den to vazo :rotflmao: :rotflmao:

Vevaia kai ta gafra einai polla kai exo alles protereotites tora (vlepe Shoei) pou 8a mou fane aneta to miniatiko

akalokat
05/08/2007, 20:03
Για σας και από εμένα, όπως καταλάβατε είμαι πσαρακλας στο φορουμ, αλλά κατευθείαν στο section για GSR χώθηκα...........΄:)

Αύριο δευτέρα λέω να πάω να την παραγγήλο αλλά θα ήθελα την γνώμη σας για ένα δείλημα που έχω.

Εδώ καλαμάτα μου την δείνουν 7700, με δώρο κράνος 350 ευρό.

Αθήνα την βρίσκω προσφορά 7000, χωρίς κάπιο δωράκι........

Εσείς τη λέτε καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω και να έχω και τα σερβις μου εδ΄ς καλαματά ετσί?

Ευχαριστώ παιδιά και να πώ πως έχω πάθει την πλάκα μου με το συγκεκριμένο μηχανάκι.

Χερετώτο και ευχαριστώ.

nickald
05/08/2007, 20:57
na tin pareis apo ekei pou 8a exeis tin kaliteri ypostiriksi

Giorgos19
05/08/2007, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Evale kanenas apo emas yoshi?

Otan leme 800-900 evra ti ennooume ??

Apo mprosta mexri piso i mono telika kazanakia?

Akousa hxo kai poro8ika kai leo na ana8eoriso tin apopsi mou pou leei oti xalaei ton kolo ths mhxanhs den to vazo :rotflmao: :rotflmao:

Vevaia kai ta gafra einai polla kai exo alles protereotites tora (vlepe Shoei) pou 8a mou fane aneta to miniatiko


Νικο μιλαμε μονο για τα τελικα οχι για ολοσωμη εξατμα!!!
Ελα ρε σου φανηκε οτι κανει τοσο διαφορετικο θορυβο??Εμενα ισα ισα που μου φανηκε οτι χαλαει και τον ηχο της μηχανης στο ρελαντι.Ψηλα δεν το πηρα και πολυ χαμπαρι γιατι ανοιγαμε και ειχα συγκεντρωθει στο πως να τον φαω :lol: :lol: :lol:
Γεια σου ρε Αγγελε αμα διαβαζεις!:beer: :beer: :beer:

Giorgos19
05/08/2007, 21:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από akalokat
Για σας και από εμένα, όπως καταλάβατε είμαι πσαρακλας στο φορουμ, αλλά κατευθείαν στο section για GSR χώθηκα...........΄:)

Αύριο δευτέρα λέω να πάω να την παραγγήλο αλλά θα ήθελα την γνώμη σας για ένα δείλημα που έχω.

Εδώ καλαμάτα μου την δείνουν 7700, με δώρο κράνος 350 ευρό.

Αθήνα την βρίσκω προσφορά 7000, χωρίς κάπιο δωράκι........

Εσείς τη λέτε καλύτερα να δώσω κάτι παραπάνω και να έχω και τα σερβις μου εδ΄ς καλαματά ετσί?

Ευχαριστώ παιδιά και να πώ πως έχω πάθει την πλάκα μου με το συγκεκριμένο μηχανάκι.

Χερετώτο και ευχαριστώ.


Καλησπερα και καλως ηρθες φιλαρακι!!:beer: :beer: :beer:
Καταρχας....το κρανακι που θα σου δωσουν ειναι καλο?Αν κρινω απο την τιμη ειναι αλλα....Ποιο κρανος σου ειπε οτι θα σου δωσει??
700 ευρα ειναι πολλα και μπορεις με αυτα ανετα τα αγορασεις ενα παρα πολυ καλο κρανος και ενα καλο μπουφανακι επισης που κατα την γνωμη μου εναι τα πιο απαραιτητα οταν ξεκινας!
Επισης...δεν καταλαβαινω τι εννοεις με το να εχεις τα σερβις σου στην Καλαματα!
Απο οπου και να αγορασεις το μηχανακι εχουν την υποχρεωση να στο φτιαξουν οπου και αν εισαι!
Αν την παρεις απο την Αθηνα δηλαδη και πας στο εξουσιοδοτημενο στην Καλαματα τι θα σου πουν??Παρτο και πηγαινε εκει που το αγορασες να σου κανουν το σερβις??:confused: :confused:

akalokat
05/08/2007, 22:06
Απλά αν την πάρω από αλλού και πάω μετά για σερβις εδώ καλαμάτα σίγουρα θα πληρώσω παραπάνω, και σιγά σιγά σερβις στο σερβις σίγουρα θυα ερθώ μια ή αλλή. Ξέρεις αν την παρείς από εκεί που πας και για σερβις και καλήτερα σε προσέχουν και λίγο εκπτοσούλα σου κάνουν για αυτλό το λέω, όχι ότρι δεν είναι υποχρεωμένοι να με φτίαξουν.

Giorgos19
05/08/2007, 22:15
A ok!
Σε αυτη την περιπτωση τα ζυγιζεις και αποφασιζεις!
Ο,τι και να γινει τελικα,οταν με το καλο το αγορασεις εδω θα ειμαστε να μας πεις τις εντυπωσεις σου!
:beer: :beer: :beer: :beer:

nickald
06/08/2007, 15:25
Giorgo

Tora an deis ti egrafa gia tis allages ston kolo ths mixanis kai tora sou leo oti skeftomai tis yoshi 8a katalaveis ti allagi exei o hxos sta psila.

POROSHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alla einai polla ta evra isos to neo etos na mporeso na tis valo

Elpizo mexri tote na exoun vgei kai oi carbon yoshi na pane mazi me to mavro piastiri gia ton piso pou 8a valo

chnikos
07/08/2007, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
kala to paenei to palikari alla oxi san ayton edo (http://www.youtube.com/watch?v=267Z_pLlPkw&mode=related&search=)


:wacko: :wacko: :wacko:

Το παλήκάρι στο πρώτο βίντεο είναι αυτός εδώ:

http://uk.youtube.com/watch?v=uM0SF5rRSlE

και εδώ:

http://uk.youtube.com/watch?v=wb1Y9eZ5rxE

akalokat
11/08/2007, 16:41
Τα γνωστά....................ο απρόσεκτος οδηγός ξεπαρκάρει δεν προσέχει την μοτοσυκλέτα και την ριχνεί.

Αποτέλεσμα : Έσπασε στην ακρή η δεξιά μανέτα του εμπρός φρένου (ευτυχώς μόνο αυτό)

Γνώρίζεται αν υπάρχει αυτό το ανταλακτικό και σε πια τιμή είναι διαθέσιμό?

Ευχαριστώ.

PortisHead
11/08/2007, 17:06
Το οδήγησα μολις το εφερε η Suzuki για test ride.
Καταπληκτικό μηχανάκι...με τα όλα του.
Στα συν ήταν οτι αισθανόσουν πως το μηχανάκι ζυγιζε το πολύ 100 κιλά....πολυ ευκολοδήγητο και παιχνιδιαρικο...άψογη θέση οδήγησης...γαματο ήχο....δε νομιζω να του αλλαζα ποτε εξατμίσεις....φρενάαααααρες...και τωρα στα ιδια λεφτα με ABS.
Στα μείων....ανεβαζε χιλίόμετρα πολύ "ηλεκτρικά"....υπερβολικά ψηλά η δυναμη του(12000 rpm ?) και δεν ένιωθα αυτη την κλοτσιά του 2κύλινδρου (TDM έχω) ...αλλα αυτο νομίζω ειναι θέμα συνήθειας.
Αν ήταν και περισσότερα τα κυβικά του...θα ήταν το επόμενο μηχανάκι μου....


:wave2:

apav
11/08/2007, 17:17
Τώρα το δίνουν και με ΔΩΡΟ (http://www.mototriti.gr/news/PREVIEW_newS.asp?news_data_id=63555&category_id=82) ζελατίνα και συναγερμό. :wave2:

akalokat
11/08/2007, 17:24
Κανείς που να μου λύσει την απορεία υπάρχει είναι ανάγκη . Ευχαριστώ.

apav
11/08/2007, 17:29
Το έχουν γράψει τα παιδιά πιο πίσω. Σχεδόν 40?. :wave2:

akalokat
11/08/2007, 17:31
ty a lot my friend.

Giorgos19
11/08/2007, 22:15
Suzuki GSR Forum

Ενα νέο forum άνοιξε για τους κατόχους Suzuki GSR!

Είμαστε σίγουροι οτι στο forum θα βρείτε ενδιαφέροντα άρθρα γύρω απο τη μοτοσυκλέτα και τον αναβάτη, καθώς και μια ευχάριστη παρεα για κουβέντα και βόλτες, καφεδοσυνάξεις, κοψιδοσυναντήσεις κλπ...

Η διεύθυνση είναι:
Http://Gisser600.x.am

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση στείλτε mail στο:
Gisser_forum@yahoo.gr

nickald
12/08/2007, 00:22
Sas perimenoume olous kai kername kai tsagia (stous allous ennoo:rotflmao: :rotflmao: )

CPANTELO
13/08/2007, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Giorgo

Tora an deis ti egrafa gia tis allages ston kolo ths mixanis kai tora sou leo oti skeftomai tis yoshi 8a katalaveis ti allagi exei o hxos sta psila.

POROSHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alla einai polla ta evra isos to neo etos na mporeso na tis valo

Elpizo mexri tote na exoun vgei kai oi carbon yoshi na pane mazi me to mavro piastiri gia ton piso pou 8a valo

ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΨΗΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ Ο ΗΧΟΣ??? ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΒΛΑ!!!! ΒΑΛΤΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...

stef_26
23/08/2007, 11:49
τι έγινε βρε παιδιά?
που πήγατε όλοι? :rolleyes:

Frans
23/08/2007, 15:01
Μια ερώτηση για όλους:έχει βάλει κανένας stabilizer τιμονιού?!


Γραφτείτε όλοι στο GSR 600 FORUM:

http://gisser600.4.forumer.com ;)

mats8282
04/09/2007, 12:28
Παιδες πηρα χθες ενα περιοδικο (δεν θυμαμαι πιο ρε γμτ) με συγκριτικο GSR-Hornet-FZ6-Z750 στην Κρητη. Μας βγαλανε τους καλυτερους παντως. Τους πηρε 2 χρονια αλλα τα καταφεραμε αφου ολο στην απεξω το λεγανε τοσο καιρο ελεω Ζ750 του παλιου και μαλλον των πωλησεων του. Ολο και διαβαζα αρθρα για το GSR που λεγανε ισως το καλυτερο 600αρι γυμνο κτλ αλλα δεν θυμαμαι αλλη φορα να μας βαζουν μπροστα ετσι χυμα. Παντως μετα απο 1200 χλμ Αθηνα-Λευκαδα-Αγρινιο-Καρπενησι-Λαμια-Αθηνα και κατι ψιλα εκει γυρω μπορω να πω οτι οσο περναει ο καιρος το γουσταρω πιο πολυ :)


ΥΓ Καιρος για ζελατινα-εξατμισεις :wave2:

akalokat
04/09/2007, 19:23
Έτσι Έτσι αντε και τώρα που χειμωνιάζει ολοί στο δικό μας φόρουμ για GSR 600
http://gisser600.4.forumer.com/

go asap:beer: :beer: :beer:

nickald
04/09/2007, 20:04
re min akoute ti lene ta periodika

Moufa einai to gisser leme

Min to parei kanenas:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DAIMOND
05/09/2007, 17:47
ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


101719

nickald
05/09/2007, 21:15
ftouuuuuu


Plaka kano

kalo foreto

DAIMOND
06/09/2007, 14:15
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!!!!!:beer:

618RR
06/09/2007, 15:08
;) Περί ελαστικών ο λόγος...

Στα πόσα χλμ αλλάξατε - όσοι αλλάξατε - λάστιχα;

Εγώ έχω 8200 - σχεδόν όλα με ήπια οδήγηση - και βλέπω ότι έχουν "ψωμί" ακόμα... Ωστόσο προβληματίζομαι για τα όριά τους...

Τοποθετήσατε τα ίδια ή δοκιμάσατε κάτι καινούργιο; Εντυπώσεις;




:smokin: :smokin: :smokin:
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

CPANTELO
06/09/2007, 15:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
[B];) Περί ελαστικών ο λόγος...

Στα πόσα χλμ αλλάξατε - όσοι αλλάξατε - λάστιχα;

Εγώ έχω 8200 - σχεδόν όλα με ήπια οδήγηση - και βλέπω ότι έχουν "ψωμί" ακόμα... Ωστόσο προβληματίζομαι για τα όριά τους...

Τοποθετήσατε τα ίδια ή δοκιμάσατε κάτι καινούργιο; Εντυπώσεις;


ΑΛΛΑΞΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΤΑ 7000 ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΙΣΩ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ SLICK. ΤΑ BT014 ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΗΡΕΜΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΤΟΦΕΣ/trackday. ΣΕ ΚΑΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΔΕΝ ΧΑΜΠΑΡΙΑΖΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΛΑΓΙΑΣΜΕΝΟΣ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΤΑ ΦΟΒΑΣΑΙ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΟΔΗΓΑΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ? ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ? ΗΡΕΜΕΣ ΒΟΛΤΕΣ? ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΑΠΑ?

618RR
07/09/2007, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
ΤΩΡΑ ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΩΣ ΟΔΗΓΑΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΣ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ? ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ? ΗΡΕΜΕΣ ΒΟΛΤΕΣ? ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΑΠΑ? [/B]


Τα δικά μου έχουν ακόμα αυλάκι 4,6 mm στο κέντρο... υποθέτω ότι δεν πρέπει να ανησυχώ προς το παρόν...
Γενικά δεν οδηγώ επιθετικά... με ενδιαφέρει το ελαστικό να είναι προοδευτικό στις αντιδράσεις του και να παρέχει καλή πληροφόρηση... ίσως τα bt-014 να είναι αρκετά sport για μένα... :blush: ένας συνδυασμός sport-touring θα μου ταίριαζε περισσότερο...


:wave2: :wave2: :wave2:

CPANTELO
07/09/2007, 12:41
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
[B]Τα δικά μου έχουν ακόμα αυλάκι 4,6 mm στο κέντρο... υποθέτω ότι δεν πρέπει να ανησυχώ προς το παρόν...
Γενικά δεν οδηγώ επιθετικά... με ενδιαφέρει το ελαστικό να είναι προοδευτικό στις αντιδράσεις του και να παρέχει καλή πληροφόρηση... ίσως τα bt-014 να είναι αρκετά sport για μένα... :blush: ένας συνδυασμός sport-touring θα μου ταίριαζε περισσότερο...


ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΛΟΙΠΟΝ .ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΕΤΑ 1000-2000 ΧΛΜ ΑΚΟΜΑ. ΚΟΙΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΑ BRIDGESTON BT021 Η ΤΑ MICHELEN PILOT ROAD2 ΠΟΥ ΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ!!

DAIMOND
07/09/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Παιδες πηρα χθες ενα περιοδικο (δεν θυμαμαι πιο ρε γμτ) με συγκριτικο GSR-Hornet-FZ6-Z750 στην Κρητη. Μας βγαλανε τους καλυτερους παντως. Τους πηρε 2 χρονια αλλα τα καταφεραμε αφου ολο στην απεξω το λεγανε τοσο καιρο ελεω Ζ750 του παλιου και μαλλον των πωλησεων του. Ολο και διαβαζα αρθρα για το GSR που λεγανε ισως το καλυτερο 600αρι γυμνο κτλ αλλα δεν θυμαμαι αλλη φορα να μας βαζουν μπροστα ετσι χυμα. Παντως μετα απο 1200 χλμ Αθηνα-Λευκαδα-Αγρινιο-Καρπενησι-Λαμια-Αθηνα και κατι ψιλα εκει γυρω μπορω να πω οτι οσο περναει ο καιρος το γουσταρω πιο πολυ :)


ΥΓ Καιρος για ζελατινα-εξατμισεις :wave2:

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ....ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΙΠΕ ΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ,ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.....!!!!!!

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ :ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ....ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ....???????
:beer:

CPANTELO
07/09/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAIMOND
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ....ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ
ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΚΑΛΟΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΙΠΕ ΤΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ,ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ.....!!!!!!

ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ :ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΗΧΑΝΗ....ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΗΔΑΜΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ....???????
:beer:

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ? Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΙΚΗ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΙΚΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΗ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΓΚΑΖΙ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ..... ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ Η Μ@Λ@ΚΙ@. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΕ ABS ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΓΛΥΤΩΣΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ ΜΗΧΑΝΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΑΠΌΤΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ "ΣΧΕΔΟΝ" ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΩΣΤΕ ΟΤΙ ΛΑΘΗ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΙΟ ΑΝΑΙΜΑΚΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΟΥ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ, ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ .

Nostradamus
07/09/2007, 14:52
Τα παντα ειναι στο μυαλο και στον δεξιο καρπο μας.
Αγορασε την αν σου αρεσει γιατι πάνω απο όλα την μοτοσυκλέτα σου πρεπει να την γουστάρεις.. Η εμπειρίες θα έρθουν με τον καιρό αρκει να έχεις υπομονη και καθαρο μυαλο και να φροντίζεις οσο μπορείς για την προσωπική σου ασφάλεια και φυσικά την ασφάλεια των γύρω σου...:wave2:

DAIMOND
07/09/2007, 14:59
ΦΙΛΕ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΖ6 ΕΝΩΣ ΚΟΛΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ (10.000ΧΛΜ-5.000 ΕΥΡΑ)ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΠΟΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΑ ΑΠΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ....ΣΧΕΤΙΚΑ

nickald
07/09/2007, 18:31
Ego den eixa oute papaki otan pira tin Gisser

Kai den antimetopizo edo kai 6 mines kanena provlima (ektos tou oikonomikou apo tis benzines:lol: )

OLA einai ston an8ropo kai stin sovarotita me tin opoia antimetopizei to gegonos oti kato apo ta podia tou exei 100 aloga etoima na ormisoun mprosta.

DAIMOND
07/09/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
Ego den eixa oute papaki otan pira tin Gisser

Kai den antimetopizo edo kai 6 mines kanena provlima (ektos tou oikonomikou apo tis benzines:lol: )

OLA einai ston an8ropo kai stin sovarotita me tin opoia antimetopizei to gegonos oti kato apo ta podia tou exei 100 aloga etoima na ormisoun mprosta.


ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΗΛΙΚΙΑ ΤΗΣ ΧΑΖΟΜΑΡΑΣ,ΣΤΑ 27 ΠΛΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ...... (ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΥΧΟΥΝ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΧΕΡΙ...)

Α!!ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ....ΒΡΗΚΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ 06 ΜΟΝΤΕΛΟ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ 01/07 (1.5 ΧΡΟΝΟ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ) 6.300 ΕΥΡΑ.....ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ (ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ) ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ...ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΕ KAI TΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΚΟΛΛΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ DEEL...??

nickald
07/09/2007, 20:03
An skefteis oti kainourgio me ABS exei 7600 peripou kai se aftin tin timi sigoura 8a vreis kai kanadyo dorakia mallon den simferei na to pareis

Ase pou ego eimai tis apopsis makria apo metaxeira. Den ksereis oute kan ti strosimo to ekane kai einai arketa kainourgio oste na min fenonte tyxon tarzanilikia

Tora an afto to eixe gnostos sou kai exei kanena PC pano kai yoshi piso tote alazei to prama :rotflmao: :rotflmao:

DAIMOND
07/09/2007, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickald
An skefteis oti kainourgio me ABS exei 7600 peripou kai se aftin tin timi sigoura 8a vreis kai kanadyo dorakia mallon den simferei na to pareis

Ase pou ego eimai tis apopsis makria apo metaxeira. Den ksereis oute kan ti strosimo to ekane kai einai arketa kainourgio oste na min fenonte tyxon tarzanilikia

Tora an afto to eixe gnostos sou kai exei kanena PC pano kai yoshi piso tote alazei to prama :rotflmao: :rotflmao:


ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ- ΓΑΝΤΙΑ- ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ ΠΑΝΩ
ΚΑΤΩ -ΚΟΥΚΟΥΛΑ-ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ GΕΜΙΝΙ...ΕΧΕΙ ΚΑΙ 1.2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΚΟΜΑ !!!
Α!!ΚΑΙ ΑΡΧΙΚΗ ΤΙΜΗ 6.500 ΕΥΡΑ.....ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ,ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΜΑΝΙΣΙΑ ΚΑΙ Η ΦΘΟΡΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΤΟ ΜΟΥ (K7 750) EINAI ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΆ ΦΘΑΡΜΕΝΑ.....

nickald
07/09/2007, 21:21
Ego otan tin pira kainourgia mou ekane doro synagermo kleidaria kai kranos (psilomoufa vevaia)

An psakseis sigoura mporeis na vreis kai kaliteri prosfora

Pantos epimeno oti metaxeirismeno MONO an ksereis to mixanaki allios makria

DAIMOND
10/09/2007, 14:40
ΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ GSR ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ......


ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΕΠΙΘΥΜΊΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.......ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ......!!!!!! :beer:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΚΕΡΝΑΩ......!!

a$wto$
10/09/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAIMOND
ΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ GSR ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ......


ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΕΠΙΘΥΜΊΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.......ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ......!!!!!! Aντε αντε με το καλο! :beer:
Μονο προσεχε πολυ τις πρωτες μερες μεχρι να το συνηθησεις γιατι αν εχεις νευρικο χερακι ο πισωτροχος γλιστραει πολυ ;)

DAIMOND
10/09/2007, 14:48
ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΥΜΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ....

Giorgos19
10/09/2007, 15:37
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ηρεμα,χαΛαρα και θα δεις οτι ολα θα ερθουν μονα τους....

Καλοταξιδοι να εισαστε με πολλα ομορφα και ασφαλη χιλιομετρα

DAIMOND
10/09/2007, 19:20
EYXAΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΟΛΥ,ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΑΝ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΕΝΑ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ ........Η ΚΟΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΑ....!!!!!!!!!!!!;)

nickald
10/09/2007, 20:01
Megies megies

Kales voltes kai na tin prosexeis

DAIMOND
10/09/2007, 20:13
ΝΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΜΑΓΚΙΕΣ......:winka:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΚΟΛΛΗΤΕ !!!!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!

mats8282
11/09/2007, 14:48
Welcome aboard :)

DAIMOND
11/09/2007, 15:30
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΦΙΛΕ ΜΟΥ..!!!! ΣΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ADD ΣΤΟ ΜΣΝ,ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ,ΕΙΧΕΣ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΔΙΕΎΘΥΝΣΗ ΣΕ ΕΝΑ ΠΟΣΤ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΑ ...!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ Τ ΠΟΥΜΕ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΑΒΩ !!!!!!

alexo
13/09/2007, 22:00
14 km στο κοντερ μου καλως ηρθα στο club...
βεβαια σαν δευτερο μηχανακι , θα ξεκουρασει το gsxr k2 και ελπιζω να το απολαυσω σε ταξιδια, αλλα και στην πολη....
Πειτε μου ποια ζελατινα να βαλω για καλυτερη καλυψη απο τον αερα...
Kαμμια φωτο?
...Ακουει κανεις σας ενα βουητο απο το μποστινο λαστιχο στα 10-20km/h που ακουω και εγω....?

DAIMOND
13/09/2007, 22:09
ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ.....ΓΙΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΔΩΡΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ.....ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΒΓΗΚΕ??

DAIMOND
13/09/2007, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
14 km στο κοντερ μου καλως ηρθα στο club...
βεβαια σαν δευτερο μηχανακι , θα ξεκουρασει το gsxr k2 και ελπιζω να το απολαυσω σε ταξιδια, αλλα και στην πολη....
Πειτε μου ποια ζελατινα να βαλω για καλυτερη καλυψη απο τον αερα...
Kαμμια φωτο?
...Ακουει κανεις σας ενα βουητο απο το μποστινο λαστιχο στα 10-20km/h που ακουω και εγω....?


http://www.britnett-carver.co.uk/tw.../prods/299.html

alexo
13/09/2007, 22:26
σε καλη τιμη απο φιλο εμπορο αλλα χωρις τα δωρα και τους μαγους ...(επετρεψε μου να μην το αποκαλυψω)

το λινκακι δεν εχει περιεχομενο...θενκσ παντως
ποσα χιλιομετρα εχεις εσυ?

καποιος αλλος εχει δoκιμασει την givi-kappa? η biondi?

DAIMOND
13/09/2007, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
σε καλη τιμη απο φιλο εμπορο αλλα χωρις τα δωρα και τους μαγους ...(επετρεψε μου να μην το αποκαλυψω)

το λινκακι δεν εχει περιεχομενο...θενκσ παντως
ποσα χιλιομετρα εχεις εσυ?

καποιος αλλος εχει δoκιμασει την givi-kappa? η biondi?

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΑΝ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ
ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ...ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΩ. :bigcry:



http://www.redracingparts.com/en/english.htm

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΙ ΔΩ ,ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ....

DAIMOND
22/09/2007, 22:06
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την πεμπτη θα εχω το μωροί μου στα χερια μου.....χαλαει ο καιρος και δεν με απασχολει καθόλου..!!!!!!

μια ερώτηση έχω να κανω και αφορα τις πρώτες αγορές ....σκέφτομαι για κεντρικά μανιταρια για αρχή μια και είμαι άπειρος,το κράνος εννοείτε..!!!!!!
για μπουφάν ,ενα μέτριας τιμης (150-200) είναι καλά για αρχή.....?????
και αν έχετε καμια πρόταση..!!!!

agnostos1984
24/09/2007, 04:35
Παιδιά καλώς σας βρήκα. Είναι το πρώτο μου post εδώ και θα ήθελα να ρωτίσω αν έχει φορέσει κανένας στο μηχανάκι του τα Metzeler Μ3. Τα φοράω τώρα για 5000Κm και χωρίς να μπορώ να τα κατηγορήσω για κάτι δεν αισθάνομαι την ασφάλεια που αισθανόμουν με τα BT014. Αν τα έχει φορέσει κάποιος θα ήθελα να μου πει την άποψή του

Giorgos19
24/09/2007, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAIMOND
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ την πεμπτη θα εχω το μωροί μου στα χερια μου.....χαλαει ο καιρος και δεν με απασχολει καθόλου..!!!!!!

μια ερώτηση έχω να κανω και αφορα τις πρώτες αγορές ....σκέφτομαι για κεντρικά μανιταρια για αρχή μια και είμαι άπειρος,το κράνος εννοείτε..!!!!!!
για μπουφάν ,ενα μέτριας τιμης (150-200) είναι καλά για αρχή.....?????
και αν έχετε καμια πρόταση..!!!!


Με 200 ευρα μπορεις να βρεις καλο μπουφανακι cordura!Eπισης τα μανιταρια ειναι μια παρα πολυ καλη επιλογη αφου θα προστατεψουν (οσο γινεται ) την μηχανη απο χαζοπτωσεις...
Τωρα για κρανακι τι να σε πω!Και με καμια 300αρα θα παρεις κατι καλο!

Ειδες που περασε ο καιρος?????:winka: :winka: :beer: :beer: :beer: :beer:

ΕΔΩ[ (gisser600.4.forumer.com) για να παρετε νουμερακι!

Giorgos19
24/09/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από agnostos1984
Παιδιά καλώς σας βρήκα. Είναι το πρώτο μου post εδώ και θα ήθελα να ρωτίσω αν έχει φορέσει κανένας στο μηχανάκι του τα Metzeler Μ3. Τα φοράω τώρα για 5000Κm και χωρίς να μπορώ να τα κατηγορήσω για κάτι δεν αισθάνομαι την ασφάλεια που αισθανόμουν με τα BT014. Αν τα έχει φορέσει κάποιος θα ήθελα να μου πει την άποψή του

Δυστυχως φιλε μου,οταν αλλαξα λαστοιχα ξαναεβαλα τα ΒΤ014!
Τωρα ομω εχει ερθει ο καιρος να τα ξανα αλλαξω και ελεγα να δκομιμασω και γω το Μ3!Αυτο πουυ εγραψες ομως με εβαλε σε σκεψεις!Μπορεις να μας πεις περισοτερος λεπτομεριες???


http://gisser600.4.forumer.com/index.php?act=idx

Το λινκακι παραπανω ειναι ενα ελληνικο φορουμ για gsr ελα να τα πουμε εκει! :wave2:

agnostos1984
24/09/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
[B]
Τωρα ομω εχει ερθει ο καιρος να τα ξανα αλλαξω και ελεγα να δκομιμασω και γω το Μ3!Αυτο πουυ εγραψες ομως με εβαλε σε σκεψεις!Μπορεις να μας πεις περισοτερος λεπτομεριες???


http://gisser600.4.forumer.com/index.php?act=idx



Καταρχήν εγώ δεν ξαναέβαλα BT014 γιατί έλιωναν υπερβολικά γρήγορα(6000km έβγαλα). Εγώ με τα M3 είναι σαν να έχω πλάγιασμα δύο ταχυτήτων, ή δεν θα γείρω καθόλου ή ελάχιστα ή θα πλαγιάσω πολύ. Σε μικρές κλίσεις δεν αισθάνομαι καθόλου άνετα(αν ανοίξεις απότομα το γκάζει κούναει αισθητά). Και δεν είναι ότι έχει τετραγωνήσει το λάστιχο. Το λάστιχο είναι πολύ (μα πολύ) πιο καμπύλο από το BT014 μπροστά με αποτέλεσμα να μην φοβάσαι ότι θα μείνεις από λάστιχο στη στροφή αν το πιέσεις και πραγματικά συμπεριφέρεται όμορφα σε αυτές τις κλίσεις. Όταν μίλησα με αυτόν που μου τα πρότεινε μου είπε ότι οι ταλαντώσεις οφείλονται στην απότομη κορώνα του M3 +το ότι αυτός τα έβαλε σε gsxr και μπορεί τελικά να μην ταιριάζουν σε gsr αλλά ότι θα το συνηθίσω. Και αυτό σε κάποιο βαθμό ισχύει , αλλά θεωρώ ότι αν δεν έχεις εμπιστοσύνη στην μηχανή ούτε γρήγορα πας αλλά και το πιο σημαντικό απολαμβάνεις τη διαδρομή

Giorgos19
24/09/2007, 12:13
Μηπως τα πιεζεις χωρις να τα ζεστανεις πρωτα???

agnostos1984
24/09/2007, 12:32
Δεν νομίζω να είναι αυτό. Προσωπικά πιστεύω ότι απλά το BT014 είναι πιο φιλικό από το M3. Πάντως αυτό που μην σε αποθαρρύνει από το να το βάλεις μιας και το λάστιχο είναι μαλακό με καλή πρόσφυση σε μεγάλες κλίσεις και δεν λιώνει όπως το BT014. Εξάλλου μπορεί πολύ απλά να είμαι εγώ κουλος:bawl:

HEATSEEKER750
24/09/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από agnostos1984
Προσωπικά πιστεύω ότι απλά το BT014 είναι πιο φιλικό από το M3. Πάντως αυτό που μην σε αποθαρρύνει από το να το βάλεις μιας και το λάστιχο είναι μαλακό με καλή πρόσφυση σε μεγάλες κλίσεις και δεν λιώνει όπως το BT014.

To M3 τοποθετείτε στην γκάμα της METZELER ανάμεσα στο Μ1 και το RENNSPORT(ή κάπως έτσι).Επομένως είναι ένα λάστιχο μικτής χρήσης (πίστα-δρόμο) με αρκετά μαλακή γόμα και μάλλον ακατάλληλα για 600αρι γυμνό.
Το ΒΤ014 κατά την γνώμη (τα είχε το gixxer μου 1η τοποθέτηση) είναι πιο σκληρά και από τα Μ1 που έβαλα προσφάτως (ποσό μάλλον από τα Μ3).
Αν θες την γνώμη μου για δρόμο τα Μ1 και τα PIRRELI DRAGON EVO είναι 2 πολύ καλές επιλογές για την μοτο σου....:wave2:

CPANTELO
24/09/2007, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από agnostos1984
Δεν νομίζω να είναι αυτό. Προσωπικά πιστεύω ότι απλά το BT014 είναι πιο φιλικό από το M3. Πάντως αυτό που μην σε αποθαρρύνει από το να το βάλεις μιας και το λάστιχο είναι μαλακό με καλή πρόσφυση σε μεγάλες κλίσεις και δεν λιώνει όπως το BT014. Εξάλλου μπορεί πολύ απλά να είμαι εγώ κουλος:bawl:

ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΠΙΟ ΣΠΟΡ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΠΟ ΤΑ Μ3 ΚΑΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΠΕΤΑΕΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΠΙΕΣΗ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΖΕΣΤΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ.ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΑΚΩΝ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΕΛΙΩΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ...

DAIMOND
24/09/2007, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από HEATSEEKER750
To M3 τοποθετείτε στην γκάμα της METZELER ανάμεσα στο Μ1 και το RENNSPORT(ή κάπως έτσι).Επομένως είναι ένα λάστιχο μικτής χρήσης (πίστα-δρόμο) με αρκετά μαλακή γόμα και μάλλον ακατάλληλα για 600αρι γυμνό.
Το ΒΤ014 κατά την γνώμη (τα είχε το gixxer μου 1η τοποθέτηση) είναι πιο σκληρά και από τα Μ1 που έβαλα προσφάτως (ποσό μάλλον από τα Μ3).
Αν θες την γνώμη μου για δρόμο τα Μ1 και τα PIRRELI DRAGON EVO είναι 2 πολύ καλές επιλογές για την μοτο σου....:wave2:


ΚΟΛΛΗΤΕ ΠΑΛΙ ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!!!

την πέμπτη.....η εγνατια θα γίνει δικιά μας...!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

HEATSEEKER750
24/09/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAIMOND
ΚΟΛΛΗΤΕ ΠΑΛΙ ΕΓΡΑΨΕΣ!!!!!!

την πέμπτη.....η εγνατια θα γίνει δικιά μας...!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

Προτιμώ τον επαρχιακό.....:evil: :smokin:

DAIMOND
24/09/2007, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από HEATSEEKER750
Προτιμώ τον επαρχιακό.....:evil: :smokin:




ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ....ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΦΤΑΝΩ........!!!!:hypnotize

DAIMOND
27/09/2007, 13:37
ΠΑΙΔΕΣ πήρα το δίπλωμα της μηχανής επιτελούς και αύριο παραλαμβάνω το μοτέρ μου!!!!!!

μετράω πλέων ώρες...........!!!!

και σε λίγο θα μετράω και χιλιόμετρα....!!!!!!



:a2: :a2: :a2: :a2: :a08: :a08:

618RR
27/09/2007, 13:43
:)
Καλά χιλιόμετρα...


Με πάθος και προσοχή...

:wave2: :wave2: :wave2:

DAIMOND
27/09/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
:)
Καλά χιλιόμετρα...


Με πάθος και προσοχή...

:wave2: :wave2: :wave2:


να σαι καλά φιλαράκι μου..!!!!να σαι καλά!!!!!!


:beer: :beer: :beer:

Giorgos19
27/09/2007, 13:47
:beer: :beer: :beer: :beer:

Kαλοταξιδος!Καλως ηρθες και επισημα στον χωρο των 2 τροχων!

a$wto$
27/09/2007, 13:47
Όμορφα στην αρχη μεχρι να την συνηθησεις :rolleyes:

Καλή διασκέδαση :wave2: