PDA

View Full Version : Gsr600...!



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17

Giannis24
13/12/2007, 01:59
paidia exw psithei ia tis IXIL poly...vrika edw athina to magzi pou mporei na tis ferei k ayrio tha parw thl na dw an mporei na moupei timh h an tha prepei na perimenw na mathei k aytos apo ispania.oles oi alles den mou aresoun optika ektws apo tis laser alla aytes den kanoun katholou wraio hxo.en anamwnh loipon gia newtera.

elpizw na mhnmaskopsoun k edw ton kwlo opws oi yoshi..

thn klhmera mou k as einai akoma skotadia eksw apla exw aypnies shmera:)

Giorgos19
13/12/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DAIMOND
και κατι τετοιο ειναι πραγματικα αυτο που του λείπει για να γινει πραγματικά θηρίο!!!!

παιδια καποια στιγμη θα το τολμήσω κγω,,,,αντε να δουμε ποτε!

Γιωργής εχεις καμιά πρόχειρη φώτο!!!!



:beer: :beer: :beer:



Eκτος απο αυτες που μπορεις να βρεις και συ στο νετ δεν εχω καποια αλλη!
Το συγκεκριμενο GSR το ειχα δει Μικρολιμανο στον πρωτο μοτοκαφε μετα το τρακαρισμα και επαθα καταθληψη,δεν ειχα το μυαλο να βγαλω φωτο..:sad:

Ηταν οι ωραιοτερες που εχω δει για το GSR

DAIMOND
13/12/2007, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Eκτος απο αυτες που μπορεις να βρεις και συ στο νετ δεν εχω καποια αλλη!
Το συγκεκριμενο GSR το ειχα δει Μικρολιμανο στον πρωτο μοτοκαφε μετα το τρακαρισμα και επαθα καταθληψη,δεν ειχα το μυαλο να βγαλω φωτο..:sad:

Ηταν οι ωραιοτερες που εχω δει για το GSR


θα τσεκαρω φιλε μου...μου το ειπε και ο μαστορας μου ,πως αμα βαλεις ολοκαίνουργια ντουντουκια...

το μοτερακι..μεταμορφώνετε..!!!!!!


υπομονη φιλε μου...θα ρθει ξανα η ωρα που θα βολταρεις μοτοσακο..!!!!!!:a10: :a10: :a10:

advblack
15/12/2007, 07:35
..μεταχειρισμενου GSR σκεφτομαι να κανω και εχω μια ερωτηση που ισως και να χει απαντηθει. Ειμαι 1,83 και εχω θητευσει σε ον-οφφ μηχανακια εκτος απο ενα ΤDM που η εργονομια του ειναι προς τα στρεετ. Θα στριμωχνομαι στο Σουζουκι; Ας μιλησουν οι κατοχοι

Καλες Γιορτες

Giorgos19
15/12/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από advblack
..μεταχειρισμενου GSR σκεφτομαι να κανω και εχω μια ερωτηση που ισως και να χει απαντηθει. Ειμαι 1,83 και εχω θητευσει σε ον-οφφ μηχανακια εκτος απο ενα ΤDM που η εργονομια του ειναι προς τα στρεετ. Θα στριμωχνομαι στο Σουζουκι; Ας μιλησουν οι κατοχοι

Καλες Γιορτες

Εγω ειμαι στο 1.80 και δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα
Μια χαρα θα εισαι

Giannis24
15/12/2007, 11:38
egw eimai sto 1.90 k kapoio sobaro problhma den eixa.tha protimousa bebaia na hmoun ligo pio xamila pio konta sto ntepozito alla ayto mono an allaksw timoni kati pou einai sta amesa sxedia mou.

anarwtiemai arage to timoni to FZ1000 na kanei sto diko mas??:rolleyes:

Giorgos19
15/12/2007, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis24
egw eimai sto 1.90 k kapoio sobaro problhma den eixa.tha protimousa bebaia na hmoun ligo pio xamila pio konta sto ntepozito alla ayto mono an allaksw timoni kati pou einai sta amesa sxedia mou.

anarwtiemai arage to timoni to FZ1000 na kanei sto diko mas??:rolleyes:


Αν αλλαξεις τιμονι θα δεις τρελη διαφορα!Το εκανε ενα φιλαρακι και μου αρεσε παρα πολυ

Giannis24
15/12/2007, 12:17
apla thn allagh ennoeis etsi oxi me to sigekrimeno timoni ypothetw..

na sou pw re giwrgi pou phges k ekanes thn allagh se swlhnakia ypsilhs?skeytomai na balw k tha thela na mathw gia to pws k ti:)

Giorgos19
15/12/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis24
apla thn allagh ennoeis etsi oxi me to sigekrimeno timoni ypothetw..

na sou pw re giwrgi pou phges k ekanes thn allagh se swlhnakia ypsilhs?skeytomai na balw k tha thela na mathw gia to pws k ti:)


Τα υψιλης τα ειχα βαλει στο Brake Shop,στην Καλλιροης

:wave2:

DAIMOND
16/12/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Τα υψιλης τα ειχα βαλει στο Brake Shop,στην Καλλιροης

:wave2:


υψηλής....καλό ακούγετε!!!:rotflmao:

Giannis24
16/12/2007, 15:33
"Τελικά τα Μέτζελερ Μ3 έβαλα, τα φούσκωσα και με άζωτο.

Μέχρι στιγμής και 500χλμ μετά, διαπιστώνω πολύ καλύτερη συμπεριφορά και πιο ανάλαφρη από τα μαμά ΒΤ020. "

ayta ta eipe ena palikari sto forum twn fazer gia to 600 tou.

ti lete esseis?exei kanei kaneis kati antistixo me to diko mas?

ysxiei ayto me to azwto?einai ontws kalytera ap ton aera?aksizei ta 10e gia ta 2 lastyxa to gemisma?ap oti lene k parakatw ekei mporeis an xasei elaxista na to symplirwseis me aera k tha nai to idio!

kai emeis an thymamai kala ta BT20 den forame?

apav
16/12/2007, 18:00
10?! :eek: Δηλαδή πιστεύεις ότι εάν από το 78% του αζώτου στον ατμοσφαιρικό αέρα, πας στο 100%, θα δεις διαφορές; :wacko:

Giannis24
17/12/2007, 11:32
"Πολλές διαφορές,

α) Έχεις διαφορετικό χρώμα καπάκια για τις βαλβίδες στους τροχούς... για να μην μπερδεύεσαι (αυτό είναι σοβαρό, μην μπερδευτείς και βάλεις αέρα).

β) Δεν χρειάζεται να ψάχνεσαι με πιέσεις. Τα φουσκώνεις μια φορά και τέλος. Ούτε με ζέστες ούτε με κρύα δεν αλλάζει η πίεση.

γ) Λένε, βοηθάει το λάστιχο να βγάλει παραπάνω χιλιόμετρα ζωής....δεν το ξέρω.

δ) Λένε, βοηθάει στην μικρότερη αναρτόμενη μάζα του τροχού. Μικρότερο γυροσκοπικό. ΝΑΙ, πρίν από στροφή, φρενάροντας και από την όρθια θέση για να πλαγιάσω δεν χρειαζόταν να δόσω τόσο όσο με τα BT020 και αέρα, αντίθετη φορά στο τιμόνι για να στρίψω. Αλλά δεν ξέρω αν είναι το άζωτο ή τα Μ3 για να πω την αλήθεια. Αλλά και οι αναρτήσεις έχουν 20000χλμ, σε αντίθεση με την ΒΤ020 και αέρα εποχή που είχαν 8000-10000χλμ.

ε) Βοηθάνε το λάστιχο να έχει καλύτερη ομοιογένεια στο ζέσταμα άρα και καλύτερη εκμετάλλευση των δυνατοτήτων του, ομοιόμορφο "φάγωμα" του πέλματος."

oriste allo ena apospasma.nomizeis file mou oti den tha ekane diafora ena tetio pososto???(an telika yparxei diafora ayto einai ena poly megalo noymero)etsi den tha eixe skopo h synexhs prospasthuia sta motogp na elafrinoun ena gramario h na petyxoun kalyterh thermokrasia k outo katheksis...
k kapou eixa diavasei oti sta motogp vazoun azwto...

apav
17/12/2007, 11:54
Όχι! :D Διαφορές που είναι απειρό-ελάχιστες για να τις παρατηρήσεις. :wave2:

agnostos1984
17/12/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Όχι! :D Διαφορές που είναι απειρό-ελάχιστες για να τις παρατηρήσεις. :wave2:

+100000000000000

Giannis24
17/12/2007, 18:10
epsaxna gia eksatmiseis k epesa panw se ayto to video gia peite apopseis

http://www.youtube.com/watch?v=ApaOg2fYyV4&NR=1

:confused:

Giannis24
17/12/2007, 19:00
deite ligo re paidia ayta ta sxhmata tis laser k peite mou kati.otan alazeis tis eksatmiseis den feygei to kazanaki apo katw?h einai allo aytos ap thn idia thn laser mazi me tis eksatmiseis paketo?allh marka exoun kati tetio h syndeonte kateythian panw ston endiameso swlhna xwris to kazanaki?

http://www.laserexhausts.com/dotcontrol/filemanagement/external_files/VoertuigPDF/Motorbike/SUZ_029_0600_GSR_08_842003_GSR600.pdf

eida k timh mea sto site tis laser k tis deinei 614 dolaria dld 430e!!poly fthna den einai?

deite k ayto pou leei sto pinakaki gia to baros.einai dynaton na xaneis me thn allagh mono toso ligo?exei k dynamometriseis paradipla.

http://www.laser-exhausts.com/pdf/LASER_NPI_GSR600_06_XTR_FEB06_EN_s.pdf

an einai ola ok, pou mallon einai apla egw eimai asxetos, tha aksizei:)
einai k arketa omorfes alla tha tis protimousa se mayro:)

Giannis24
19/12/2007, 11:54
poly hsyxia exei pesei sto foroum:PPPP

na rwtisw.poia tha einai h diafora an bgei o kataliths ap to mhxanaki k alaxtei h eksatmish me mia xeiropoihth???

agnostos1984
19/12/2007, 13:13
Η διαφορά θα είναι ότι θα μολύνεις το περιβάλλον

Giannis24
19/12/2007, 14:03
TO KSERW POLY KALA GIA AYTO K TO SKEYTOMAI AKOMA!!APLA RWTISA GIATI DEN KSERW AN EXEI DIAFROES H OXI GIATI APLA TO EXW DEI K SE ALLES MHXANES.MHN BARATE

trigger
28/12/2007, 01:28
Είδα αυτό στο δρόμο και είπα να σας δώσω καμιά ιδέα... :)


115672

trigger
28/12/2007, 01:29
.


115675

Giannis24
28/12/2007, 12:02
den mou areei k toso nomizw oti xanei ton xarakthra tou streetfighter.
gia des ayta pou tha mpoun panw sto diko mou ton genarh.

kalyma gia to piastraki
http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-GSR-600-SADDLE-SHUTTERS-FOR-REMOVING-GRAB-RAIL_W0QQitemZ200122545056QQihZ010QQcategoryZ10534QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

laspothras
http://cgi.ebay.co.uk/SUZUKI-GSR600-GSR-CARBON-LOOK-HUGGER-LOOKS-THE-BIZ_W0QQitemZ200145861319QQihZ010QQcategoryZ10534QQcmdZViewItem#ebayphotohosting

prostateytika psygeioy
http://www.ermaxuk.co.uk/pages3/dbc.php?bikecode=199&product=586

monoselo
http://www.ermaxuk.co.uk/pages3/dbc.php?bikecode=199&product=589

kathreytes-manetes-grip
http://www.rizoma.com/IMG/Prodotti/Big/BS010B.jpg

marspie
http://www.rizoma.com/IMG/Prodotti/Big/PE609A.jpg

karina (sthn prwth eikona pou bgazei sthn koryfh tou site to portokali gsr exei mia karina)tha ginei mallon apo polyestera xeirophoito
http://www.gsr600.co.uk/

bash pinakidas (kati paromio me ayto panw sth roda alla me ena mpratso pou tha vidwnei ekei pou einai h thesh gia to prostateytiko ths alisidas.kati san synexeia tou.apo polyestera xeirophoito
http://i103.photobucket.com/albums/m122/mrbenn1971/gsr%20600/Picture003.jpg

aliws mallon mia ths baracuda anadiploumenh san k ayth
http://www.barracudamoto.it/fileupload/prodotti_zoom/2612_IMG_PMZ.jpg

k fysika tha balw tis eksatmiseis ths laser x-treme
http://www.laserexhausts.com/dotcontrol/filemanagement/external_files/NPI/Motorbike/LASER_NPI_GSR600_06_XTR_FEB06_EN_s.pdf

mexri twra exw kataliksei se ayta.thelw na allaksw k timoni alla den exw vrei kati akoma pou na mou aresei.

trigger
28/12/2007, 12:06
Φίλε ωραία όλα αυτά που δείχνεις και με το καλό να τα βάλεις :beer:
Δεν έχω GSR απλά το είδα και είπα να το φωτογραφίσω για σας!

:wave2:

Giannis24
28/12/2007, 12:28
καλα εκανες :beer: :beer: :beer: :beer:

CONNE
30/12/2007, 10:06
Κατοχος μιας el250 εδω και 5 χρονια,ειμαι ετοιμος για την μεγαλη αλλαγη νομιζω, που αλλου??στο gsr φυσικα.ημουν αναμεσα στο hornet to καινουριο(ασχημο),και z750(πολλα κυβικα για μενα),αλλα μετα απο ολα ΟΣΑ εχω διαβασει κατεληξα τελικα στην suzuki.το θεμα ειναι οτι βλεπο εδω να λετε για αλλαγη ελαστικων καθε 6-7000 χλμ,που εγω κανοντας καμια 20χλμ την μερα,σε κανα 1χρονο και κατι μηνες θα τα εχω κανει,και το κοστος ειναι αρκετα μεγαλο....υπαρχει τροπος να καταλαβαινεις ποτε θελουν αλλαγη τα λαστιχα?στο elimenator μετα απο 5 χρονια ειδα στην μεση του πισω λαστιχου να εχει ''χαραμαδες'' οποτε το αλλαξα...

Giannis24
10/01/2008, 13:48
epitelous ta katafera:)

meta apo ypomonh sxedon enos mhna ebala panw tis laser x treme eksatmiseis k mporw na pw oti exw porwthei!!!!foveros hxos poly k poly wraia emfanish (am k ayto einai teleiws ypokimeniko).akoma den exw dei ti allakse mhxanika giati taytoxrona allaksa k to pisw lastixo me ena dunlop sportsmax cualifier rr.etsi perimenw na strwthei to lastixo prwta prin bgalw asfalh symperasmata.

kserei kaneis an kykloforei tp sthn agora se pisw fanari me enswmatomena ta flas gia to diko mas?

Giorgos19
10/01/2008, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis24
epitelous ta katafera:)

meta apo ypomonh sxedon enos mhna ebala panw tis laser x treme eksatmiseis k mporw na pw oti exw porwthei!!!!foveros hxos poly k poly wraia emfanish (am k ayto einai teleiws ypokimeniko).akoma den exw dei ti allakse mhxanika giati taytoxrona allaksa k to pisw lastixo me ena dunlop sportsmax cualifier rr.etsi perimenw na strwthei to lastixo prwta prin bgalw asfalh symperasmata.

kserei kaneis an kykloforei tp sthn agora se pisw fanari me enswmatomena ta flas gia to diko mas?


Kane ena search se proigoumenes selides aytou tou post kai kati tha vreis
Kaloforetes oi eksatmes postares kamia foto otan mporeseis :wave2:

Giannis24
10/01/2008, 19:31
foto tha balw alla perimenw na oloklirwsw thn idea moy genikotera panv sth mhxanh k meta:)

vrika ena magazi athina pou mou pe oti tha ferei se kamia 10aria meres tetoia fanaria akrivws opws ta ergostasiaka.opote perimenw na dw pws akrivws einai.

mats8282
16/01/2008, 16:55
Εγω παντως βρηκα το GSR των ονειρων μου και ετσι θα κανω το δικο μου

































.


117138

nickald
17/01/2008, 13:51
Να βρεθει και να εκτελεστει για παραδειγματισμο αυτος ο βιαστης που μπορεσε και εκανε την μηχαναρα σουργελο :yuck: :look: :hypnotize :yuck:

Giannis24
17/01/2008, 14:46
OXI den mporei na eidan ta matakia mou ayto to pragma!!!den exw synelthei akoma ap to sok tremamenos grafw aytes tis arades!!!

eleos

a$wto$
17/01/2008, 15:12
Kαι δε μΕ λετε ρε μαγκες?

Αν απ'το GSR αυτο κατεβει αυτη η Μπαρμπη


Τοτε τι θα πειτε?? :lol:


117257

panark
18/01/2008, 10:28
Γειά κι από εμένα, δυνητικό αγοραστή GSR. Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Αναμένεται GSR600 K8; Συνήθως τα μοντέλα της νέας χρονιάς πότε παρουσιάζονται και πότε έρχονται στην Ελλάδα; Αξίζει κανείς να περιμένει ή να χτυπήσω το υπάρχον ως έχει;

Το μόνο που έχω βρεί είναι: http://www.subito.it/vi/1699219.htm?ca=8_s

mats8282
18/01/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από a$wto$
Kαι δε μΕ λετε ρε μαγκες?

Αν απ'το GSR αυτο κατεβει αυτη η Μπαρμπη


Τοτε τι θα πειτε?? :lol:



:a13: :a13:

a$wto$
18/01/2008, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
:a13: :a13:

Kαλα το φανταστηκα :lol:

mats8282
18/01/2008, 13:52
Και αμα κατεβει αυτο???


117365

a$wto$
18/01/2008, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Και αμα κατεβει αυτο??? Toτε πας με τη μια κι αρχιζεις να σπας το gay GSR σε χιλια κομματια φωναζοντας παρανοικα με βροντερη φωνη:

"ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ,ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ"!!!

και πλακωνεις στις σφαλιαρες τον τραβ που λογικα θα ερθει κατα πανω σου.Λιγο πριν φθασει η αστυνομια που εχει ειδοποιησει καποιος περαστικος,τραβας μ'αφοφασιστικοτητα το σπαθι του σαμουραι απ΄την κρεμασμενη στην πλατη θηκη και πεφτεις ηρωικα μετα το χαρακιρι...





Καλο?
:rotflmao:

CPANTELO
18/01/2008, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από panark
Γειά κι από εμένα, δυνητικό αγοραστή GSR. Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Αναμένεται GSR600 K8; Συνήθως τα μοντέλα της νέας χρονιάς πότε παρουσιάζονται και πότε έρχονται στην Ελλάδα; Αξίζει κανείς να περιμένει ή να χτυπήσω το υπάρχον ως έχει;

Το μόνο που έχω βρεί είναι: http://www.subito.it/vi/1699219.htm?ca=8_s

Εαν ενδιαφερεσαι κοιτα και αυτο

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=52305

contravener
18/01/2008, 23:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από panark
Γειά κι από εμένα, δυνητικό αγοραστή GSR. Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Αναμένεται GSR600 K8; Συνήθως τα μοντέλα της νέας χρονιάς πότε παρουσιάζονται και πότε έρχονται στην Ελλάδα; Αξίζει κανείς να περιμένει ή να χτυπήσω το υπάρχον ως έχει;

Το μόνο που έχω βρεί είναι: http://www.subito.it/vi/1699219.htm?ca=8_s

Rwtisa ston Sfakianaki kai mou eipan Aprilio tha erthei Ellada to K8...:mad: :mad: :mad:
Oti na'nai h Suzuki se afto to thema. Egw pantws tha perimenw:beer:

mats8282
19/01/2008, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από a$wto$
Toτε πας με τη μια κι αρχιζεις να σπας το gay GSR σε χιλια κομματια φωναζοντας παρανοικα με βροντερη φωνη:

"ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ,ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ"!!!

και πλακωνεις στις σφαλιαρες τον τραβ που λογικα θα ερθει κατα πανω σου.Λιγο πριν φθασει η αστυνομια που εχει ειδοποιησει καποιος περαστικος,τραβας μ'αφοφασιστικοτητα το σπαθι του σαμουραι απ΄την κρεμασμενη στην πλατη θηκη και πεφτεις ηρωικα μετα το χαρακιρι...





Καλο?
:rotflmao:



:ninja:

panark
21/01/2008, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από contravener
Rwtisa ston Sfakianaki kai mou eipan Aprilio tha erthei Ellada to K8...:mad: :mad: :mad:
Oti na'nai h Suzuki se afto to thema. Egw pantws tha perimenw:beer:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Οι αλλαγές στο Κ8 είναι ουσιαστικές σε σχέση με το Κ7; Δεν μπορώ να βρω κάτι στο Internet. Αξίζει να περιμένει δηλαδή κανείς; Απλά με ανησυχεί ότι θα αλλάξει και η τιμή με την έλευση του νέου μοντέλου, η οποία είναι αντικειμενικά άκρως ανταγωνιστική.

contravener
21/01/2008, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από panark
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Οι αλλαγές στο Κ8 είναι ουσιαστικές σε σχέση με το Κ7; Δεν μπορώ να βρω κάτι στο Internet. Αξίζει να περιμένει δηλαδή κανείς; Απλά με ανησυχεί ότι θα αλλάξει και η τιμή με την έλευση του νέου μοντέλου, η οποία είναι αντικειμενικά άκρως ανταγωνιστική.

Τι να σου πω δεν ξερω και εγω πολλά για τις αλλαγές... Άκουσα μόνο κάτι για χρώμα και τπτ άλλο.
Βρήκα αυτό: http://www.motorcyclists-online.com/o1_699_Suzuki-GSR-600-2008.html?art=699&LMO=fr

Αυτά πάνω κάτω ήξερα και εγώ. Για τα χρώματα περιμένω μην νομίζεις... Σε προηγούμενα ποστ νομίζω υπήρχαν οι φωτό για το 2008. Ειναι τελειο το ολομαυρο. :)

για την τιμή που λες, έτσι νόμιζα και εγώ, αλλά τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, απλά για νέα χρώματα, για μαύρες εξατμίσεις, νέους καθρέπτες και ένα μικρό πλαστικό μπροστά από τα όργανα , θα το δώσουν τραγικά ακριβότερα;; Λες;; Δεν νομίζω γιατί η suzuki συνηθίζει να ρίχνει την τιμή του προηγούμενου μοντέλου μόλις βγει το καινούργιο, και να δίνει το νέο στην ίδια τιμή σχεδόν (από όσο ξέρω για την αλλαγή Κ6 σε Κ7-χωρίς το ABS το Κ7) :wave2: :wave2: :wave2:

panark
22/01/2008, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από contravener
Τι να σου πω δεν ξερω και εγω πολλά για τις αλλαγές... Άκουσα μόνο κάτι για χρώμα και τπτ άλλο.
Βρήκα αυτό: http://www.motorcyclists-online.com/o1_699_Suzuki-GSR-600-2008.html?art=699&LMO=fr

Αυτά πάνω κάτω ήξερα και εγώ. Για τα χρώματα περιμένω μην νομίζεις... Σε προηγούμενα ποστ νομίζω υπήρχαν οι φωτό για το 2008. Ειναι τελειο το ολομαυρο. :)

για την τιμή που λες, έτσι νόμιζα και εγώ, αλλά τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, απλά για νέα χρώματα, για μαύρες εξατμίσεις, νέους καθρέπτες και ένα μικρό πλαστικό μπροστά από τα όργανα , θα το δώσουν τραγικά ακριβότερα;; Λες;; Δεν νομίζω γιατί η suzuki συνηθίζει να ρίχνει την τιμή του προηγούμενου μοντέλου μόλις βγει το καινούργιο, και να δίνει το νέο στην ίδια τιμή σχεδόν (από όσο ξέρω για την αλλαγή Κ6 σε Κ7-χωρίς το ABS το Κ7) :wave2: :wave2: :wave2:

Το χρώμα να πω την αλήθεια δεν με προβληματίζει καθόλου, όπως επίσης και οι ελάχιστες αισθητικές αλλαγές. Οι αλλαγές ουσίας είναι οι σημαντικότερες, αλλά απ' ότι φαίνεται τέτοιες δεν υπάρχουν. Ενθαρρυντικό είναι επίσης και αυτό που λες για τις τιμές, δεν τις παρακολουθώ για το πώς διαμορφώνονται σε καινούργια μοντέλα. Θα κάνω και μια ερώτηση στον Σφακιανάκη και βλέπουμε.

a$wto$
22/01/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από panark
Το χρώμα να πω την αλήθεια δεν με προβληματίζει καθόλου, όπως επίσης και οι ελάχιστες αισθητικές αλλαγές. Οι αλλαγές ουσίας είναι οι σημαντικότερες, αλλά απ' ότι φαίνεται τέτοιες δεν υπάρχουν. Ενθαρρυντικό είναι επίσης και αυτό που λες για τις τιμές, δεν τις παρακολουθώ για το πώς διαμορφώνονται σε καινούργια μοντέλα. Θα κάνω και μια ερώτηση στον Σφακιανάκη και βλέπουμε. Aν ειναι ετσι,τοτε βεβαιωσου ρωτωντας στον Σφακιανακη αλλα και γιατι οχι και αντιπροσωπους του εξωτερικου με email.Εφοσον δεν υπαρχουν βελτιωσεις τοτε χτυπα το τωρα ωστε να το'χεις στρωσει μεχρι το Μαρτη που ανοιγει και ο καιρος να το χαρεις ;)

contravener
22/01/2008, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από panark
Το χρώμα να πω την αλήθεια δεν με προβληματίζει καθόλου, όπως επίσης και οι ελάχιστες αισθητικές αλλαγές. Οι αλλαγές ουσίας είναι οι σημαντικότερες, αλλά απ' ότι φαίνεται τέτοιες δεν υπάρχουν. Ενθαρρυντικό είναι επίσης και αυτό που λες για τις τιμές, δεν τις παρακολουθώ για το πώς διαμορφώνονται σε καινούργια μοντέλα. Θα κάνω και μια ερώτηση στον Σφακιανάκη και βλέπουμε.

Αναμένουμε την απάντηση του Σφακιανάκη :wave2: :wave2:

nickald
24/01/2008, 18:58
Κυριακη 27/01/2008 και ωρα 13.00 θα βρεθουμε τα GSR Θεσσαλονικης στην Καμαρα

Ολοι ειναι ευπροσδεκτοι........................

DAIMOND
03/02/2008, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από contravener
Αναμένουμε την απάντηση του Σφακιανάκη :wave2: :wave2:


παιδιά μονο τα χρώματα και η προσθήκη της καρίνας ειναι οι αλλαγές νομίζω..!!:beer:

panark
04/02/2008, 14:36
Ο Σφακιανάκης στη Μιχαλακοπούλου δεν είχε ιδέα για το πότε θα είναι διαθέσιμο το νέο μοντέλο. Η απάντηση ήρθε με email και είναι η εξής:

"Καλημέρα σας ,

σε συνέχεια του e-mail σας, σας ενημερώνω ότι το νέο GSR 600 ABS K8 αναμένεται να κυκλοφορήσει τον Απρίλιο . Η τιμή πώλησης του δεν έχει ακόμη καθοριστεί. "

Το έκανα κι ένα test ride και μου άρεσε αρκετά. Το θέμα είναι πλέον κατά πόσον με βολεύει εμένα προσωπικά η μηχανή. Είδομεν...

a$wto$
04/02/2008, 15:24
φιλε panark ευχαριστουμε για την ενημερωση ;)
Αυτο που λες εχει και την μεγαλυτερη σημασια πιστευω,η μηχανη να αρεσει και να βολευει ΕΣΕΝΑ δηλαδη.
Ολα τ'αλλα ειναι φιλολογιες...
Θυμαμαι οταν γυρισα απ'το test ride ρωτησα τον αντιπροσωπο αν ειχε ετοιμοπαραδοτη σε μαυρο χρωμα και δυο-τρεις μερες μετα οδηγουσα την δικη μου,τοσο πολυ μ'αρεσε η συμπεριφορα της :beer:

panark
04/02/2008, 15:38
Κανένα πρόβλημα!

Βασικά αυτό που με προβληματίζει δεν είναι η συγκεκριμένη μηχανή, αλλά η μηχανή σαν γενικότερη έννοια. Το θέμα είναι ότι είμαι μικρόσωμος και δεν πατάω όσο καλά θα ήθελα ίσως. Χαμηλότερη δεν υπάρχει έτσι και αλλιώς σε αυτή την κατηγορία.

Έχω αλλάξει μέχρι τώρα δύο παπιά κι ένα σκούτερ, φοβάμαι πως το πέρασμα από το SH150 που έχω τώρα στο GSR είναι τεράστιο. Δεν έχω περιθώριο να ξεκινήσω με κάτι άλλο γιατί είμαι ήδη 29 και η καριέρα μου στο χώρο δεν έχει και πολύ μέλλον έτσι και αλλιώς. Απλά ήθελα πάντα μια μηχανή, και ίσως τώρα είναι η μοναδική ευκαιρία.

Αν θεωρήσουμε λοιπόν ότι το GSR είναι έτσι κι αλλιώς πιο δυσκίνητο από το SH, το γεγονός ότι δεν πατάω και πολύ καλά ίσως κάπου εξανεμίζει το πλεονέκτημα! Αυτό σε συνδυασμό ότι αντικειμενικά είναι ζούγκλα εκεί έξω (αν και τα δικά μου τα μυαλά τα έχω καλά στο κεφάλι μου) με τραβάει πίσω.

Ουφ, τα 'πα και ξαλάφρωσα!

nickald
04/02/2008, 15:50
Panark

Εγω περασα απο το JOG στην GSR χωρις κανενα προβλημα οποτε απο αυτη την αποψη εισαι καλυμενος.

Αν δεν ξεχνας οτι καβαλας ενα τερατακι με μπολικη δυναμη που μπορει να κανει αλλα μηχανακια να χλωμιασουν με τα κρατηματα του δεν θα αντιμετωπισεις κανενα μα κανενα προβλημα στην μεταβαση

Τωρα μενει να σου αρεσει η μηχανη

a$wto$
04/02/2008, 16:09
Υποψιν,οι αναρτησεις ειναι ρυθμιζομενες και μπορει να χαμηλωσει το μηχανακι.Επισης υπαρχουν και Kit χαμηλωματος που το κατεβαζουν αλλα 40mm περιπου--> http://www.streetfightersinc.com/LoweringKits.htm
Παντως το GSR εχει ευελιξια μεσα στην πολη παρα τον ογκο του

panark
05/02/2008, 09:07
Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τέτοια kit, στη Suzuki μου είπαν ότι δεν μπορεί να χαμηλώσει ρυθμίζοντας απλώς τις αναρτήσεις.

Να σας ζαλίσω λίγο ακόμα: Από κατανάλωση πώς πάτε; Μπορείτε να μου δώσετε μια τάξη μεγέθους; Επίσης για συντήρηση μου είπαν ανά 4000 km. Ισχύει; Τα service τι περίπου περιλαμβάνουν και πόσο κοστίζουν;

Σας ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθειά σας!

Πάνος

a$wto$
05/02/2008, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από panark
Δεν είχα ιδέα ότι υπάρχουν τέτοια kit, στη Suzuki μου είπαν ότι δεν μπορεί να χαμηλώσει ρυθμίζοντας απλώς τις αναρτήσεις.

Να σας ζαλίσω λίγο ακόμα: Από κατανάλωση πώς πάτε; Μπορείτε να μου δώσετε μια τάξη μεγέθους; Επίσης για συντήρηση μου είπαν ανά 4000 km. Ισχύει; Τα service τι περίπου περιλαμβάνουν και πόσο κοστίζουν;

Σας ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθειά σας!

Πάνος Πανο,μπορει να βαριοταν να σου εξηγησουν :rolleyes: Υπαρχουν τετοια κιτ κι αλλα πολλα aftermarket.Παραδειγμα οταν παρεις τον αερα κι αρχισεις να στριβεις με πολλα χιλιομετρα μπορει να θελησεις να κανεις το μπροστινο συστημα πιο σφηχτο.Υπαρχει κιτ ελατηριων γι'αυτο το λογο.
Λοιπον το ντεποζιτο χωραει 16.5 λιτρα και η ενδειξη για βενζινη σε εμενα αναβει στα 205Km αν παω χαλαρα ταξιδακι μεχρι 7-8k στοφες και αν το πινω το μηχανακι μπορει ν'αναψει και στα 150Km!
Τα σερβις,συμφωνα με το βιβλιο του Ιαπωνεζου κατασκευαστη,γινονται καθε 6000χιλιομετρα μ'εξαιρεση το πρωτο που γινεται στα 1000.Το πρωτο ειναι δωρεαν,τα επομενα γυρω στα 110ε(στην Σαλονικη τουλαχιστον).Στις 24000Km πρεπει να λυθει το μηχανακι για να ρυθμιστουν βαλβιδες/μπουζι οποτε ειναι διπλασιο το κοστος συντηρησης εκει.Αυτα σε γενικες γραμμες.
:wave2:

panark
05/02/2008, 14:20
Ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τις πληροφορίες. Είμαι υπόχρεος!

a$wto$
05/02/2008, 14:38
Να'σαι καλα! ;)

Giannis24
08/02/2008, 12:28
prin peripou 3 bdomades ekana to servise gia ta 19.000xlm(peripou twra den thymamai k akribws)apla egw to ekana sta 17.000.me thn eykairia ellaksa k eksatmiseis.

zhthsa tote ap ton mhxaniko mou na katsw ekei na parakolouthisw k me afise me eyxaristish mporw na pw:P

an kseperasw to gegonos oti kserostaliasa 5 wres synexomenes orthios na ton parakolouthw htan poly ma poly epikodomitiko to prwino ekeino!katafera k ebgala k kamia 30aria foto apo ola ta bhmata k to lysimo ths mhxanhs.opws epishs foto ebgala k me lymeno ton pisw troxo pou ton allaksa ekinh thn hmera.o mprostinos mou glytwse k den ebgala foto:P

en anamwnh twra gia ta 24000 pou k tote tha eimai panw ap to kefali tou na dw k mesa ston khnhtira.fysika me foto!!

den exw metaniwsei oute stigmh pantws gia thn sygekrimenh mhxanh asxeta an thelw twra na paw k pio psyla:P

exw ksenerwsei mono ligo me thn anamonh pou anagastika exw oson afora to genikotero project tou na thn kanw perissotero streetfighter k ayto giati perimenw na vrw ta pragmata pou thelw xwris ayta na yparxoun panta sto emporio.:(

a$wto$
08/02/2008, 13:29
exw ksenerwsei mono ligo me thn anamonh pou anagastika exw oson afora to genikotero project tou na thn kanw perissotero streetfighter k ayto giati perimenw na vrw ta pragmata pou thelw xwris ayta na yparxoun panta sto emporioΜεσω ιντερνετ εψαξες?

Giannis24
09/02/2008, 11:40
exw psaksei nai k exw vrei kapoia pragmatakia alla to thema einai pws thewrw kalytero na asxolithei kapoios mhxanikos apo edw ellada wste na mporoume na kanoume kati kalo san apotelesma.sto internet yparxoun kapoia etoima komatia alla den mou aresoun ta perissotera.

eidika gia karina bash pinakidas k pisw flas enswmatwmena sta stop den exw vrei kati aksiologo.

Giannis24
05/03/2008, 11:55
pws mporeis na vretheis me problhma apo ekei pou den to perimeneis re gamwth mou..
stamathmenos sto fanari k perimenontas erxete apo pisw mou kanonika xwris na exei dei tp mia gynaika me ena papaki k sygkrouete pisw k deksiamou me apotelesma na pesw ap ta aristera egw.mias k hmoun se orthia stash k den epiana to timoni h mhxanh efyge apo mena k etsi den eixa priblhma gia to podi alla den glytwsa to pesimo...den epatha apolytws tp k den katalaba pwstokranos ksefloydistika gia poly ligo sto panw meros tou.poly ligo omws.

otan thn rwtaw pws k giati(afou eixe kseperasei to sok) mou leei den kserw den se eida katholou KATI SKEYTOMOUN!!!!apla eleos...

h mhxanh exei sapsmena pisw fwta,deksi flas,lygise olh h pinakida,espase olos o deksios marspies mono to freno emeine k ayto ligo strabo,h deksia eksatmish gratzounistike ligo panw ap to stomio k akribws panw se ayto k to aristero manitari ap thn ptwsh den kserw an exei stravwsei katholou alla exei laskarei.elpizw na mhn exei pathei tp o levies taxythtwn giati gia ligh wra den anebokatevaze taxythtes,prepei na to doume k ayto.

mou kanene dilwsh filikh kanonika den eipe koubenta alla twra exw ena mikro agxos mhn mou arxisei ta kopsimata o empirognomonas pou tha ertei ayrio na thn dei th mhxanh...tha ton parei k tha ton shkwsei...

ayta en olighs paidia panta orthioi k prosoxh ston k@lo mas..... :rotflmao:

a$wto$
05/03/2008, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis24
pws mporeis na vretheis me problhma apo ekei pou den to perimeneis re gamwth mou..
stamathmenos sto fanari k perimenontas erxete apo pisw mou kanonika xwris na exei dei tp mia gynaika me ena papaki k sygkrouete pisw k deksiamou me apotelesma na pesw ap ta aristera egw.mias k hmoun se orthia stash k den epiana to timoni h mhxanh efyge apo mena k etsi den eixa priblhma gia to podi alla den glytwsa to pesimo...den epatha apolytws tp k den katalaba pwstokranos ksefloydistika gia poly ligo sto panw meros tou.poly ligo omws.

otan thn rwtaw pws k giati(afou eixe kseperasei to sok) mou leei den kserw den se eida katholou KATI SKEYTOMOUN!!!!apla eleos...

h mhxanh exei sapsmena pisw fwta,deksi flas,lygise olh h pinakida,espase olos o deksios marspies mono to freno emeine k ayto ligo strabo,h deksia eksatmish gratzounistike ligo panw ap to stomio k akribws panw se ayto k to aristero manitari ap thn ptwsh den kserw an exei stravwsei katholou alla exei laskarei.elpizw na mhn exei pathei tp o levies taxythtwn giati gia ligh wra den anebokatevaze taxythtes,prepei na to doume k ayto.

mou kanene dilwsh filikh kanonika den eipe koubenta alla twra exw ena mikro agxos mhn mou arxisei ta kopsimata o empirognomonas pou tha ertei ayrio na thn dei th mhxanh...tha ton parei k tha ton shkwsei...

ayta en olighs paidia panta orthioi k prosoxh ston k@lo mas..... :rotflmao:

Εχω ξανακουσει αυτη την δικαιολογια.... σκεφτομουν,ειχα στεναχωριες κτλ.

Απ'οτι ξερω παντα φταιει ο πισω σε μια τετοια τρακα.
Ενημερωσε και την δικη σου ασφαλιστικη αν δεν το'χεις κανει ηδη... και μην δεχτεις μλκς απ'τον πραγματογνωμονα.Τ'ανταλλακτικα καμια φορα ειναι πανακριβα και με το ματι δεν φαινεται το μεγεθος της ζημιας.

Αφου δεν χτυπησατε παντως τ'αλλα ολα γινονται.Καλο δρομο φιλε να'χουμε ολοι :beer:

Giannis24
06/03/2008, 11:24
ma ekei epitopou eixe erthei anthrwpos ths dikhs mou sfalistikhs.h kopela den iksere ti ths ginotan afou rwtage emena ti prepei na kanw k an prepei na parei thl sthn asfalistikh ths:PPP

shmera exw to rantevou me ton empirognomona k eimai etoimos akoma k gia mpounies an arxisei na mou leei lalakies...ola kainouria ta thelw k as exoun k thn pio mikrh gratzounia!!!

a$wto$
06/03/2008, 12:46
Ψυχραιμια ομως γιατι ειναι κριμα να χασεις το δικιο σου που λενε ;)

Απολυτα δικαιολογημενο ειναι να θελεις την μηχανη σου στην κατασταση που ηταν πριν το ατυχημα,δηλαδη αγρατσουνιστη :beer:

Giannis24
06/03/2008, 13:03
kala fysika k hrema ekeinh thn wra.yparxoun k alloi tropoi an den thelei
na katalavei me to kalo...

to nomiko tmhma ti to xei h etairia?

:beer:

Giannis24
13/03/2008, 22:06
paidia exw faei to net gia mia karina ths prokophs!!!giati den mporw na vrw?:P

kamia mexri twra den me trelenei!k blepw kati alles gia fazer h k alla montela k sifiliazomai:PP

kserei kaneis an parw mia apo allo montelo an tha mporesw na thn kotsarw epanw me kamia patenta ths prokophs? exei kanei kaneis to idio?

618RR
09/05/2008, 19:14
"Ανασταίνω" το post για να αναφέρω τα του service των 12.000 km:

Συνθετικά Elf 15-50: 60,5
Φίλτρο Λαδιού: 10.3
Υγρά φρένων (ζήτησα αλλαγή γιατί μου φάνηκαν "κουρασμένα"): 3
Εργασία: 40

Service μπροστινού (επίσης το ζήτησα, δε συμπεριλαμβάνεται στο τυπικό service)
Εργατικά: 60
Λάδι: 16,5

ΦΠΑ: 19

ΣΥΝΟΛΟ: 209,3

Έγιναν φυσικά όλοι οι απαραίτητοι έλεγχοι, ρυθμίσεις, σφιξίματα κλπ

Δεν πρόλαβα να κάνω πολλά km, αλλά η μοτοσυκλέτα άλλαξε προς το καλύτερο 100%

Καλύτερη αίσθηση στα φρένα, πιο "στιβαρό" μπροστινό, γλυκύτατο κιβώτιο ταχυτήτων...

:smokin:

nickald
16/05/2008, 09:49
618rr

ειμαι κοντα στο 12000αρι και ειχα μια απορια για το ποσο παει το μαλι :D :D

Ειδικα μετα την πτωση που θα του πω να κοιταξει λιγο μπροστα μπας και εχει φυγει απο την ευθεια το πηρουνι και ενα θεματακι που εχω με το φρενο νομιζα οτι θα μου παρει το σκαλπ.

618RR
16/05/2008, 17:36
:D

Μια βδομάδα μετά το service και έχοντας κάνει αρκετά χιλιόμετρα, μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος!!!

Τόσο τα φρένα με τα φρέσκα υγρά αποδίδουν πολύ καλά και με αίσθηση, όσο και το μπροστινό είναι πολύ σαφές και σταθερότατο!!!

Σειρά έχουν τα Dunlop Qualifier RR και η τσέπη άδεια!!!

:beer: :beer: :beer:

nickald
19/05/2008, 07:38
Καλα αυτο το "και η τσεπη αδεια" ειναι δεδομένο με την καλη μας....


Ο μπουστης ο Σφακ μονο την τιμη αγορας ριχνει. Ολα τα αλλα παραμενουν σε τιμες ιδιωτικης κλινικής

Gi_4ce
27/05/2008, 14:52
Ευτυχής κάτοχος ενός Μπορντώ Suzuki GSR, Πρέπει να παραδεχτώ οτι έχω κάνει μια αρκετά καλή άγορα!

Δεν είναι το καλύτερο μηχανάκι, αλλά είναι Τίμιο και αξιοσέβαστο, ειδικά με τις τιμές που παίζουν τωρα!

Το μηχανακι

-Το φορτώνω πυροσβεστηρες καθε μερα (λογω δουλειας) και το λιωνω στο κεντρο...
-Το βάζω πίστα
-Το πάω Κυριακάτικες βόλτες, "πολεμικές" ή νορμάλ
-Το ταξιδεύω (με μεγαλυτερη προκληση το φετινο 36ωρο)

και έχω να πώ οτι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος!

Το μονο προβλημα που όντως με έχει κουράσει, είναι το κ@λοσαζμάν!

Giannis24
11/06/2008, 00:03
Μετά από 1 χρόνο ακριβώς ήρθε η ώρα για το μεγάλο σέρβις των 24.000χλμ.

Έχουμε κ λέμε λοιπόν:
1. Μπουζί : 4 x 7,50 ?
2. Λάδι : 4 x 10 ? (motul 15 50)
3. Φ. Αέρα : 60 ? (K&N)
4. Φ. Λαδιού : 11 ?
5. Πίσω τακάκια: 27 ?
6. Εργασία : 170 ? (+40 ? καθαρισμός μπεκ)

Ρύθμιση στις βαλβίδες όπως απαιτείται και προληπτικός καθαρισμός στα μπεκ.

Μετά από αυτά η μηχανή είναι σαν καινούρια! αλλάζει πιο εύκολα και ήρεμα τις ταχύτητες , ο ήχος απ τον κινητήρα μάλλον έγινε πιο μπάσος (λόγω φίλτρου?)κ ίσως να τραβάει λίγο καλύτερα ψηλά απ ότι πριν.(θέλω λίγο χρόνο ακόμα για να σιγουρευτώ)

Και κάποιες φωτογραφίες:

bek.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/bek.jpg)
filtro.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/filtro.jpg)
petaloudes.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/petaloudes.jpg)
top.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/top.jpg)
vallvides.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/valvides.jpg)

Με την ευκαιρία του ποστ θα πω παρακάτω και όλα όσα έχω κάνει μέχρι σήμερα στη μηχανή. Σχεδόν μόνο στην εμφάνιση καθώς μοτέρ δεν έχω πειράξει καθόλου κ ούτε πρόκειται.

• Φώτα xenon : 170 ? (μόλις την πήρα)
xenon.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/xenon.jpg)

• Μανιτάρια : 70 ?

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ SUZUKI
------------------------------------------------------
• Ζελατίνα μικρή : 100 ?
zelatina1.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/zelatina1.jpg)
zelatina2.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/zelatina2.jpg)


• Carbon look Όργανα : 60 ?
konter.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/konter.jpg)


• Carbon look κάλυμμα κλειδαριάς : 20 ?
kklidarias.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/kklidarias.jpg)


• Carbon look τάπα βενζίνης : 20 ?
tapa.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/tapa.jpg)


• Tank pad GSR : 25 ?
tankpad.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/tankpad.jpg)


ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΩ
------------------
• Καθρέφτες : 60 ?
ka8reftes1.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/ka8reftes1.jpg)
ka8reftes2.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/ka8reftes2.jpg)


• Φρύδια ψυγείου ermax : 110 ?
propsigiou2.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/propsigiou2.jpg)
propsigioy1.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/propsigioy1.jpg)


• Κάλυμμα για το πιαστράκι από banditmania : 60 ?
piastraki1.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/piastraki1.jpg)
piastraki2.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/piastraki2.jpg)


• Βάση πινακίδας αναδιπλούμενη +φλας+φως led barracuda : 190 ?
pinakida1.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/pinakida1.jpg)
pinakida2.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/pinakida2.jpg)


• Εξατμίσεις laser extreme : 600 ?
laser.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/laser.jpg)


• Stand για την πίσω ρόδα : 60 ?
stand.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/stand.jpg)

ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ
----------------
1. Μαύρες μανετες φρένου κ συμπλέκτη
2. Μονοσελο ermax
3. Καρίνα
4. Μαρσπιεδες αγωνιστικούς (όχι όλη τη βάση αλλά μόνο εκεί που πατάει το πόδι)

Ιδανικό θα ήταν να άλλαζα κ το τιμόνι γιατί δεν μου αρέσει καθόλου αυτή η κουρμπα που κάνει αλλά δεν με καίει και τόσο πολύ αυτό.

Μετά από έναν χρόνο λοιπόν πολύ στενής συμβίωσης με την 2η αγάπη μου ομολογώ πως έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος και χωρίς κανένα παράπονο. κάλυψε τις ανάγκες μου και με το παραπάνω!

jkap
04/08/2008, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis24

[b]
ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΧΩ
------------------
• Καθρέφτες : 60 ?
ka8reftes1.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/ka8reftes1.jpg)
ka8reftes2.jpg (http://img.photobucket.com/albums/v467/pillottt90/gsr600/ka8reftes2.jpg)



Φιλαράκι γ@μ@τοι οι καθρέφτες, που τους πήρες?

Elle
08/08/2008, 22:38
Μμμ, όντως τα καθρεπτάκια από που τα πήρες;

vamei
16/09/2008, 14:08
Γειά σας παιδιά. Σ' εσάς που γνωρίζετε τη μηχανή πως θα σας φαινόταν με μια γυναίκα οδηγό? Έχω εμπειρία μιας beverly 250 και ενός bandit 400. Είμαι στο τσακ να την αγοράσω και δεν θέλω να κανω καμμιά γκάφα. :sun:

618RR
16/09/2008, 14:26
:wave2:

Γεια σου και σένα vamei...

To GSR είναι πολύ φιλική μοτοσυκλέτα. Από την πρώτη στιγμή όλα είναι πολύ γνώριμα και στις σωστές θέσεις. Δε νομίζω να σε δυσκολέψει...

Η δύναμή του βγαίνει εντελώς γραμμικά (αν έβλεπες το διάγραμμα ροπής θα καταλάβαινες) χωρίς κοιλιές και ξεσπάσματα, οπότε σίγουρα δεν τρομάζει...

Γενικά μπορεί να αποτελέσει ιδανικό σύντροφο για την είσοδο στις μεγαλύτερες κατηγορίες μοτοσυκλετών...

Για να είσαι σίγουρη, κάνε ένα test ride, νομίζω ότι θα σου λύσει σχεδόν όλες τις απορίες...

Αν δεις ότι "την έχεις" το μόνο που θα σε προβληματίσει (καθότι δεν σπάει - δε χαλάει) είναι η κάπως τσιμπημένη κατανάλωση...

:beer:

vamei
16/09/2008, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
:wave2:

Γεια σου και σένα vamei...

To GSR είναι πολύ φιλική μοτοσυκλέτα. Από την πρώτη στιγμή όλα είναι πολύ γνώριμα και στις σωστές θέσεις. Δε νομίζω να σε δυσκολέψει...

Η δύναμή του βγαίνει εντελώς γραμμικά (αν έβλεπες το διάγραμμα ροπής θα καταλάβαινες) χωρίς κοιλιές και ξεσπάσματα, οπότε σίγουρα δεν τρομάζει...

Γενικά μπορεί να αποτελέσει ιδανικό σύντροφο για την είσοδο στις μεγαλύτερες κατηγορίες μοτοσυκλετών...

Για να είσαι σίγουρη, κάνε ένα test ride, νομίζω ότι θα σου λύσει σχεδόν όλες τις απορίες...

Αν δεις ότι "την έχεις" το μόνο που θα σε προβληματίσει (καθότι δεν σπάει - δε χαλάει) είναι η κάπως τσιμπημένη κατανάλωση...

:beer:

Πήγα να την κάνω τεστ και ξέρεις ασυνήθιστη τελείως ένοιωσα φόβο με το ξεκίνημα. Δεν ξέρω αν είναι φυσικό αυτό. Όσο για την κατανάλωση δηλαδή έχει περισσότερο από μια hornet, fazer και k? :sun:

618RR
16/09/2008, 15:30
Λογικό το βρίσκω, κι εγώ όταν οδηγώ κάτι που δεν είναι δικό μου είναι σφιγμένος...

Έστω θα έβγαλες κάποια συμπεράσματα για το ζύγισμα της, τη θέση οδήγησης σε σχέση με σένα...

Κάνε το ίδιο με ότι μοντέλο σε ενδιαφέρει και μετά καταλήγεις...

Για τις καταναλώσεις των άλλων δεν ξέρω αναλυτικά, σίγουρα τα japan τετρακύλινδρα (hornet, fazer, gsr) είναι κοντά - σίγουρα πιο πάνω από τα αντίστοιχα δικύλινδρα - και παίζει μεγάλο ρόλο η χρήση και ο τρόπος οδήγησης.

Εγώ καλύτερες καταναλώσεις βλέπω σε επαρχιακό δίκτυο (ταχύτητες 90-110, 4,5 λίτρα/100 χλμ.), μέτριες στην εθνική (ταχύτητες 140-160), 5,8 λίτρα/ 100 χλμ.) και υψηλές στην πόλη (8,0 λίτρα/100 χλμ.)...

:beer:

vamei
19/09/2008, 15:39
Είμαι μεταξύ της gsr και της er-n της kawasaki. Η μία τετρακύλινδρη και η άλλη δικύλινδρη. Ποιά από τις δύο είναι πιο γλυκειά αθόρυβη και μαλακή?

618RR
19/09/2008, 15:59
Είτε πμ στείλεις είτε γράψεις εδώ, οι υπόλοιποι μάλλον την έχουν κάνει...
:rolleyes:

Δεν έχω οδηγήσει το er, αν και το περιεργάστηκα αρκετά στην έκθεση (μεταξύ άλλων) πριν καταλήξω στο gsr...

Σίγουρα για χρήση εντός πόλης κατά κύριο λόγο είναι βολικότερο...
- πιο ελαφρύ
- με χαμηλή κατανάλωση
- σαν δικύλινδρο με φθηνότερο κόστος συντήρησης (όχι εξωφρενικά)

Αλλά,
- το gsr θα σε ευχαριστήσει περισσότερο στον ανοικτό - επαρχιακό δρόμο
- έχει σημαντικά περισσότερη δύναμη
- έχει ποιοτικότερα περιφερειακά (αναρτήσεις, φρένα, ψαλίδι)
- έχει πιο άνετη θέση οδήγησης για οδηγό και συνοδηγό

Για το αισθητικό μέρος δε θα γράψω, μια και είναι εντελώς υποκειμενικό...
Ούτε για τη μεταπωλητική αξία γιατί δεν το έχω ψάξει, αλλά νομίζω ότι κινούνται στα ίδια πάνω κάτω...

Γι' αυτά που ρωτάς, δηλαδή "γλυκειά, αθόρυβη και μαλακή" για το gsr που μπορώ να γράψω δεν έχω κανένα παράπονο από τη λειτουργία, τη φιλικότητα αλλά και γενικά από τη συμβίωσή μου μαζί του περισσότερο από δύο χρόνια τώρα...

Ποτέ δε με απασχόλησε περισσότερο από τα τακτικά του service και τη βενζίνη (που όπως είπαμε είναι λιγάκι λαίμαργο)


:beer:

618RR
19/09/2008, 16:10
έχε υπόψη σου ακόμα πως το er αλλάζει ελαφρώς το 2009 (αισθητικά και με καλύτερα περιφερειακά), για το gsr δεν έχει ανακοινωθεί κάτι ακόμα (ίσως να αλλάξουν μοναχά τα χρώματα)...

οπότε ψάξ' το για να βρεις τα υπάρχοντα μοντέλα σε καλύτερες τιμές ή κάνε υπομονή για τα μοντέλα του 09, καθαρά από πλευράς μεταπώλησης...




:beer:

vamei
20/09/2008, 19:50
Τελικά με βλέπω να κλείνω περισσότερο στην gsr. Μου αρέσει πιο πολύ αισθητικά. Είσαι και στο forum http://gisser600.4.forumer.com/ ?

618RR
22/09/2008, 10:25
Καλοτάξιδη λοιπόν!!! Θα το ευχαριστηθείς, πίστεψε με!!!

Στο site του gsr μετοίκισαν όσοι την έκαναν από δω...

Μπαίνω καμιά φορά για να πάρω πληροφορίες, αλλά όχι φανατικά...

Έχω κολλήσει :rolleyes: με το moto.gr!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

Band(age)it
23/09/2008, 13:38
Ανεβασα το ρελαντι κατα 300 στροφες και τα προβληματακια με σβησιμο στα κατεβασματα και το αποτομο ανοιγμα του γκαζιου εξαφανιστηκαν :beer:

Ευχαριστω !

618RR
23/09/2008, 13:51
Anytime!!!

:beer: :beer: :beer:

zdimitris
26/09/2008, 23:35
geia sas magkes, mortides kai grigoroi (afou exoume GSR)... eimai kainourgios sto forum... kai thelw na sas pw kai egw ton pono mou, tin istoria mou, tin amartia mou...
loipon ton ioulio pira kai egw ena GSR-600 mesa stin treli xara.... kai arxisa na tou pinw to aima siga siga... to eixa mia ebdomada.... kai eixa kanei molis 1200km otan xafnika gurnaga apo xulokastro... kai mia polu kali kuria kai sunama polu kali odigos stin prospatheia tis na bgei se mia exodo stin ethniki... apofasise na me parei mazi tis me kamia 150aria km/h pou eixa ekeini tin wra..eutuxws den epatha tpt ektos apo merika egkaumata... san na min ftanei auto.... den mou kanei leei thetiki dilwsi... giati tin ebrisa xudea mprosta ston gio tis kai tou dimiourgisa yixologika traumata (20 xronwn gaidouri einai)... opote pame dikastiria.... ola exoun parei tin poreia tous.... to mono pou mou exei meinei... einai na ftiaxw tin mixanoula mou.... apo suzitiseis pou exw kanei... tha mou stoixisei polu ftina i episkeui me tin proipothesi na brethei tropos na agorasw ta antalaktika stin timi kostous apo ton kurio sfakianaki.... diaforetika to sunoliko kostos mazi me tin ergasia kai ta FPA (tin tuxi mou mesa...) tha ftasei gurw sta 5600euro... opote den uparxei kai logos na tin ftiaxw... to problima mou einai oti apo empeiria pou exw me ta sunergeia... giati douleua pio palia se sunergeio gia mixanes stin eparxeia... mporw na episkeuasw tin mixani mou monos mou kata to 80%... ta upoloipa sunergeio... opote kai ligotero kostos ergasias...

opote erxomai kai rwtaw... :

1on: uparxei kapoios pou na xerei me poion tropo tha mporesw na brw ta antallaktika pou xreiazomai stin timi kostous??
2on: uparxei kapoios apo edw mesa pou na exei sunergeio gia mixanes kai na mporesei na boithisei..??
3on: pote tha xanabgw stous dromous me to prioni mou na patisw katw opoiondipote pou kukloforei me otidipote allo ektos apo GSR stin katigoria mas (bazw mesa kai to Z-1000)???



paidia boithiste me.....
EIMAI SE APOGNWSI...............

vamei
27/09/2008, 08:03
http://gisser600.4.forumer.com/

και από τα παιδιά εδώ μέσα που έχουν gsr αλλά και από αυτό το forum που έχω μόνο gsr...

fonzareli
05/11/2008, 19:32
τελικά πρέπει να φοβάμαι για κομμένα πλαίσια σε GSR;
Είμαι μεταξύ GSR και ER-6N...

GATOYLHS
05/11/2008, 20:19
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΣΟ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓΟΡΑΣΤΕΣ ΦΕΙΖΕΡ 1000...ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΡE TO GSR ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΜΑΧΑΙΟΥΣ.

SnakeMJK
06/11/2008, 08:22
Εγώ που το τέσταρα σε πτώση, δεν έπαθε το παραμικρό :p

fonzareli
06/11/2008, 12:23
http://img399.imageshack.us/my.php?image=14700383on5.jpg

http://img392.imageshack.us/img392/3219/21941979ej1.png

αυτά βλέπω και ξενερώνω...

Θα μου πείτε δεν ξέρεις τις συνθήκες κλπ. Αλλά από την άλλη λες "να το ρισκάρω;"

alexia
06/11/2008, 12:56
την gsr 600 την εχει φιλος μου και ειναι καταευχαριστημενος!
το μονο που εχει αλλαξει ειναι τα φλας, εχει βαλει κατι αλλα μικροτερα και τριγωνικα ,πολυ ωραια.
εχει αφαιρεσει τον λασπωτηρα και εχει βαλει πιο μακρυ,ανοιχτο τιμονι!

mauritanos
07/11/2008, 14:03
k9.........


katamauro....

http://gsr-suzuki.com/

SnakeMJK
07/11/2008, 14:36
Το κατάμαυρο (μαζί με 2-3 άλλα χρωματάκια) είναι Κ8... και βγήκαν τον Ιούνιο στη χώρα μας. Κ9 δεν υπάρχει.

fonzareli
07/11/2008, 16:28
τα χρώματα τελικά για κ8 είναι αυτά που εμφανίζονται εδώ http://gsr-suzuki.com/top_english.html
ή εδώ http://www.suzuki.gr/moto/colors_street_gsr600.php?id=51 ;;

zvailakis
19/12/2008, 15:26
Παιδιά το GSR 600 S (με φαιρινγκάκι) έρχεται Ελλάδα ξέρει κανένας?

stef_26
26/02/2009, 06:29
Έφτασε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο GSR μου.
Σκέφτομαι να βάλω τα Pirelli Diablo Corsa III.

Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις προτάσεις σας.

aspetos
26/02/2009, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από stef_26
Έφτασε η ώρα να αλλάξω λάστιχα στο GSR μου.
Σκέφτομαι να βάλω τα Pirelli Diablo Corsa III.

Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις προτάσεις σας.
stef_26: κοιτα και τα continental. εχω ακουσει καλα λογια...

επισης γνωριζεις πως υπαρχει ενεργος συλλογος με εβδομαδιαιες συναντησεις και λοιπες εκδηλωσεις που μπορει να σε βοηθησει σε τυχον αποριες σου?

djspy21
26/02/2009, 08:57
Φιλε fonzareli..... πού το βρήκες αυτό το λίνκ ?

http://img399.imageshack.us/my.php?...14700383on5.jpg

Δυστηχώς εγώ ήμουν ο κάτοχος αύτης της GSR! Καλή, χρυσή, άγια, η μηχανή,,,αλλά να προσεύχεστε να μην στουκάρεται,,,γιατί το πλαίσιο μπροστά, σπάει για πλάκα! Και μετά εννοείται δεν αξίζει να την φτιάξεις!

Giorgos19
26/02/2009, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
Φιλε fonzareli..... πού το βρήκες αυτό το λίνκ ?

http://img399.imageshack.us/my.php?...14700383on5.jpg

Δυστηχώς εγώ ήμουν ο κάτοχος αύτης της GSR! Καλή, χρυσή, άγια, η μηχανή,,,αλλά να προσεύχεστε να μην στουκάρεται,,,γιατί το πλαίσιο μπροστά, σπάει για πλάκα! Και μετά εννοείται δεν αξίζει να την φτιάξεις!


Και εγω ετσι την πατησα...Εκοψε λαιμο.Βεβαια η στουκα ηταν πλαγιομετωπικη με καμια 40αρια km/h αλλα οταν βλεπεις οτι δεν στραβωσε καν μπουκαλες και δεν εσπασε ουτε ενα πλαστικο, σου ρχεται να βαλεις τα κλαματα...:sad:

Για τον φιλο παραπανω που ρωτησε για τα Diablo Corsa III... λιγο καιρο πριν το τρακαρισμα τα ειχα φορεσει και γω.Σε σχεση με τα μαμα ΒΤ014 μου φανηκε οτι ειχαν πιο αργη γεωμετρια αλλα και οτι το μπροστινο κρατουσε λιγο καλυτερα.. Βεβαια πρεπει να αναφερω οτι τα λαστοιχα δεν προλαβαν να γραψουν ουτε 100 χιλιομετρα...:sad: