PDA

View Full Version : Gsr600...!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

ystefanidis
13/06/2006, 20:49
re pedia...kamia koubeda gia ta rimadia ta GSR600 de 8a akousti?
8a anexto kai ta arnitika sxolia...


51680

sakattaq
14/06/2006, 16:25
Από προσωπική άποψη πάντα, πιστεύω πως είναι μια τρομερή μηχανή. Την έχω περίπου 2 εβδομάδες και έχω ενθουσιαστεί. Είμαι μόνιμα ευδιάθετος και χαρούμενος :p !! Σίγουρα έκανα την καλύτερη επιλογή για τα λεφτά που διάθεσα. Η ποιότητα της suzuki ξεχειλίζει από παντού! Ένα δύο πραγματάκια με ενοχλούν, όπως ο απότομος ψεκασμός στις χαμηλές στροφές, νομιζοντας πως το GSR βήχει (κανένα σιροπάκι για το λαιμό μήπως). Θα του δόσω λίγο χρόνο μέχρι να "ανοίξει" το μοτέρ και Μετά βλέπουμε. Ίσως μια Yoshimura και ένα Power Commander βελτιώσουν την κατάσταση. Ίδωμεν! :confused: Αυτά τα λίγα θα επανέρθουμε με το συγκεκριμένο θέμα, περιμένω απόψεις.....

apatsi02
14/06/2006, 17:21
:wave2:
file sakattaq symfono kai epayksano
to exo apo 1-3 kai exo grapsei 4000 aproblimatista km
simfono kai gia ton psekasmo poy se synthikes megalis kinisis se spaei ta neyra
kata ta alla poly kalo kratima kai poiotita kataskeyis super (made in japan kai oxi italies-brazilies klp)
sakattaq ean petyxeis me kanena giatriko perimeno enoimerosi...!
:beer:
:smokin:

ystefanidis
14/06/2006, 18:17
xereto tous filous...
gia mena ine i 2bdomada pou briskete stin katoxi mou to mikro 600 kai mporo na po oti sinexizei na me ekplisi i apisteuti simperifora tis motoras mas pou olo ena k kalitereuei...

oxi oti ine asximi se opsi k oti akougete asxima ma otan exo kapia lefta stin akri k de xrosto kamia dosi...tote 8a trexo gia mia tri oval yoshimura kai ena filtraki sta sigoura gia na min dixno k akougome k poli eugenikos.....k elpizo ta apotelesmata se emfanisi k litourgikotita na piasoun topo...

ade na maste kala na tis xeromaste...kai na min xanomaste....



:beer:

gregorgeous89
15/06/2006, 16:53
Sta mion to oti den paei pano apo 120 kai 7000 strofes...:lol: :lol: :lol:

ystefanidis
16/06/2006, 22:57
ti na po..kenourgio ergalio k arxise na me anisixi...
mou etixe idi 3fores pou de perni (nektra) dld de apomonomi o simplektis...
i lisi ine na prepi na to sbiso sti psixra k na to perptiso ligo oste na magkosi k pali to granazi...epita ola meli gala...
8a prepi na anisixo i oxi...?:confused:

sniper
16/06/2006, 23:00
Μπα κι εμείς με τα άλλα μοτοσακά το ίδιο κάνουμε..... αν δεν μπαίνει νεκρά το σβήνουμε... και το πάμε με τα πόδια πιο κάτω.... :rotflmao:


Δεν πας σε κανένα εξουσιοδοτημένο Suzuki να το δουν;

ystefanidis
16/06/2006, 23:05
thank's file mou...
oxi me ka8isixases alla kati ine me to na tixeni k se alous...
to oti me tin proti eukeria 8a episkeuto service tis suzuki de to sizito...
an k enas filos mou ipe oti mipos prepi na ri8miso ton simplekti mou...8a dixi omos...
Sabatokiriako mprosta mas opote me to pou teliono ti doulia aurio bgeno sti gira.....:beer:

sniper
16/06/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
.......
oxi me ka8isixases alla kati ine me to na tixeni k se alous...
......

Ρε φίλε πλάκα μου κάνεις;

ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!!!

Πήγαινε να το δεις αν όντως σου συμβαίνει ή δεν ειναι πρόβλημα με το πόδι σου...

Αντιλαμβάνομαι ότι έχεις λίγη εμπειρία... Να προσέχεις... :wave2:

ystefanidis
16/06/2006, 23:26
telos padon...
oti iprarxi mikri empiria de to sizito...
ti na kanoume de geni8ikame oli me mia mixani sta podia...:nono:
ti epomeni fora elpizo na ta katafero na to sproxo mexri ti suzuki i akomi kalitera na tilefoniso tin express service na me paei..:wacko:

Giorgos19
17/06/2006, 01:29
Το εχω απο τα μεσα μαρτιου και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα!Πριν ειχα ενα KLR250 και μπορω να πω πως δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με την αλλαγη.Εχω βεβαια και το μυαλο μου στο κεφαλι και οχι στο δεξιο καρπο!Η μηχανη ειναι κορυφαια!Με κατι hornet που εχω ανοιξει τους πηρα:smokin:
Φρεναρει,στριβει,τα παντα κανει.Πιστευω πως αν εισαι (γενικα μιλαω ε?) ενας συνειδητοποιημενος αναβατης,το6τε αυτη η μηχανη ειναι ενα καταπληκτικο σχολειο γαι να σε μυησει στα μυστικα της γρηγορης οδηγησης.Ε παιδια...να τα πουμε και απο κοντα να ειναι καμια φορα!

gregorgeous89
17/06/2006, 09:25
Re Anestian tha se arxiso stis sfaliares...proton rithmise ton simplekti na apomononei pio grigora (to pirakses pali?) kai 2on thelei h nekra ligi eksikiosi.
3on an ksenixtas oxi nekra oute proti den tha vriskeis:nono:

ystefanidis
17/06/2006, 16:37
kala re greg mi baras psarakas ime ti na kano...
8a ta pume an ine tin kiriaki apo koda...

oulas
17/06/2006, 18:49
Afou mazeveste siga siga, den lete se kana ipefthino na anixi nea katigoria gsr600, na parakolouthoume ta gegonota sto toso endiafero modelo tis suzuki pou katexete.

Blepo GSR sto dromo kai mou rxete na to petaxo apo kana gremo to diko mou

:bigcry:

Giorgos19
17/06/2006, 19:19
Το εχω σκεφτει εδω και καιρο.Μαλιστα εχω στειλει πμ σε καποια μελη που ξερω οτι εχουν GSR και συμφωνουν.Βεβαια δεν ξερω αν ειμαστε ακομα αρκετοι για να ανοιξουμε μαγαζι στα μοντελα.Δεν ξεκιναμε να πουμε ποιοι ειμαστε??
να ξεκινησω εγω.
Γιωργος Γ:GSR γκρι
:beer: :beer: :beer: :beer:

ΥΓ.Ρε παιδια,οσοι ειμαστε απο αθηνα δεν κανονιζουμε για κανενα καφεδακι??Αν συμφωνειτε να βγαλουμε και ενα ποστ στις γενικες για την βολτουλα.Επειδη εγω...δεν μπορω να παω πολυ μακρια.....Θα προτεινα καμια βαρκιζα!

mats8282
20/06/2006, 14:33
Απο την περασμενη βδομαδα ειμαι και εγω κατοχος ενος μαυρου GSR :cool: .Πολυ καλη μηχανη(στην κατηγορια της και τα λεφτα της) και καμμια σχεση με το προηγουμενο(ΤΤR600).Συμφωνω με τον φιλο οσοι απο αθηνα να βρεθουμε για καφεδακι-βολτουλα.

ystefanidis
20/06/2006, 16:33
mazeuomaste...
kalosir8es file mou mats8282 elpizo na to diaskedasis oso k ipolipoi...:beer:

kales boltes k prosoxi...

ystefanidis
20/06/2006, 16:38
Giorgos19 (gkri).
ystefanidis (mavro)..
mats8282 (mavro)...
apatsi02....

cbf600sa
20/06/2006, 19:45
ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΣΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΠΛΑ ΛΙΓΟ ΜΑΛΑΚΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΛΙΓΑ ΑΚΟΜΑ ΚΜ..

Giorgos19
20/06/2006, 21:07
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

sakattaq
22/06/2006, 10:48
Κόκκινο GSR με 1600 χλμ.
Παντελής στο όνομα.
Ηράκλειο Κρήτης.
Περιμένω νέα σας!!!!

ystefanidis
22/06/2006, 16:26
ade ore kopeli...!
kalos ir8es....

mats8282
22/06/2006, 20:09
Ρε παιδες να ρωτησω κατι που με τρωει....Στο στρωσιμο ακολουθησατε τις οδηγιες του manual(max 7000rpm);Νομιζω οτι ειναι πολλες....

booZe
22/06/2006, 20:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ρε παιδες να ρωτησω κατι που με τρωει....Στο στρωσιμο ακολουθησατε τις οδηγιες του manual(max 7000rpm);Νομιζω οτι ειναι πολλες....
Όταν τα κόκκινα είναι στις 14Κ (ή κάνω λάθος; ), δε νομίζω να είναι και πολλές. Μεσαίες στροφές είναι για τον συγκεκριμένο κινητήρα.

Giorgos19
22/06/2006, 23:11
Σωστοοοοοοοοοοοοοοςςςςςς
Μεχρι τισ 7 το πηγαινα και εγω και ολα μια χαρα!!!!!!

Alchimistis
23/06/2006, 00:27
το μονο που την σπάει ειναι ότι είναι κόπια χοντρη απο Hornet και Fazer..

mats8282
23/06/2006, 10:07
Δεν νομιζω πως εχεις δικιο.....Η μοτο ειναι(κατα την γνωμη μου) πολυ πιο ομορφη απο FZ6 + Hornet....Το μονο που καθεται διπλα της(απο πλευρα εμφανισης και μοτερ ειναι το Ζ)....Αλλα συνολικα η Suzuki εφτιαξε το καλυτερο μηχανακι(πλαισιο,αναρτησεις,ψαλιδι,φρενα και κινητηρας(GSXR600 K5))....


Edit---->Δεν ειναι χοντρη απλα εχει αυτο το σχεδιατικο τρικ με τα φλας στο ντεποζιτο που το κανουνε να δειχνει πιο μεγαλο.Για εμενα αυτο ειναι + αφου δειχνει για πιο πολλα κυβικα(στον δρομο που με ρωτανε την κανουνε 900cc το λιγοτερο :beer:

Giorgos19
23/06/2006, 10:23
Και εμενα ολοι αυτο μου λενε!!! (για τα κυβικα).Η μηχανη δεν ειναι χοντρη.To καταλαβαινεις και μολις κατσεις πανω της.Επισης μεσα στην κινηση κινειται ανετα και χωραει οπου και ενα παπακι.Αν ηταν χοντρη θα μπορουσε να κανει κατι τετοιο???Και τελος....δεν ειναιι κοπια των hornet και fazer.....
:smokin:

PeterMurphy
23/06/2006, 10:36
Μαγκες το μηχανακι σας εινα μαματο...εχο το FZ6 NAKED κ λογικο ειναι να μου αρεσει εφοσον μοιαζουν τα μοτορια..Γουσταρω πολυ την ψαλιδαρα που σας εβαλαν..RESPECT...Α ρε ΓΙΑΜΑΧΑ τσιγκουνα...Δε θα μπω στη διαδικασια οπως κανουν καποιοι κ αρχιζουν κ θαβουν τη μηχανη του αλλου.Στην εκθεση που χε γινει πραγματικα ξεχωρισε,κ οντως μου κανε εντυπωση το muscle ντεποζιτο..ΜΑΜΑΤΟ!!..Απεχει σχεδιαστικα κατα πολυ μαζι με το φειζερ σε σχεση με αλλες μηχανες..κακα τα ψεμματα,κ φυσικα αυτο ειναι καλο...Μαγκες να τα χαιρεστε τα εργαλεια σας ρε κ με προσοχη...STREETIFIGHTERS RULEZ..:smokin:

Giorgos19
23/06/2006, 10:40
STREETIFIGHTERS RULEZ..



:a19: :a19:

mats8282
23/06/2006, 10:44
Το μοναδικο πραγματικα ολοκληρωμενο streetfighter μηχανακι ειναι το GSR μεχρι τα 8000 ευρω imo παντα....

ystefanidis
23/06/2006, 16:17
molis giriasa apo tin dulia anixa to pc k mou ftiaxate to kefi...
xeromai na blepo tetia antmetopisi metaxi mas oti k an kabala o ka8enas...
gia ton ka8ena mas oti exei ine to kalitero ite FZ,Hornet,Z,GSR, geri na imaste na ta xeromaste...

ade sabatokiriako mprosta mas xamoli8ite na gemisi o topos naked na psaroni o kosmakis...:smokin: :smokin:

ade k kales boltes....k xempoukosteta ligo ta rimadia pou kinounte san diaolia mes tis polis....

PeterMurphy
23/06/2006, 16:24
Ετσι παει ρε παιδια..στα ματια του ο καθενας ,βλεπει τη μηχανη του διαμαντι...γιατι να μειωσεις κατι το οποιο ο αλλος το βλεπει εξισου ετσι..αρκετη κακια κ κομπλεξ υπαρχει καθημερινως κ εχει καταντησει αηδια..εχω πετυχει παλικαρακι με GSR κ εχουμε πιασει κουβεντα..γιατι να χω το υφακι του κακου mothafucka?Ημαρτον ρε...αρκετοι οι μ@μ@κες γυρω μας..μη παραγινει...:cool:

mats8282
23/06/2006, 19:21
+1

AFTER
23/06/2006, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
molis giriasa apo tin dulia anixa to pc k mou ftiaxate to kefi...
xeromai na blepo tetia antmetopisi metaxi mas oti k an kabala o ka8enas...
gia ton ka8ena mas oti exei ine to kalitero ite FZ,Hornet,Z,GSR, geri na imaste na ta xeromaste...

ade sabatokiriako mprosta mas xamoli8ite na gemisi o topos naked na psaroni o kosmakis...:smokin: :smokin:

ade k kales boltes....k xempoukosteta ligo ta rimadia pou kinounte san diaolia mes tis polis....

Οσο για αυτο συμφωνουμε!
Εντελως παρεξηγημενα στην Ελλαδα τα περισσοτερα naked, ενω στην Ευρωπη ερχονται πρωτα σε πωλησεις

mats8282
23/06/2006, 19:42
Μολις διαβασα οτι το GSR ειναι το 1ο μηχανακι σε πωλησεις της SUZUKI στην Ευρωπη--->πανω απο 4,500 κομματια το πρωτο 4ο του χρονου(πηγη http://www.suzuki-gb.co.uk/article.asp?id=660 )

ystefanidis
23/06/2006, 19:52
file mou de leei k kati epidi estile idi 4.500 episimos....
apo to na blepo na kabala k i koutsi maria ena GSR protimo stin ellada toulaxiston na argisi dramatika i exaplosi tous...asxeta an 8a fenete oti den ine kali motora logo xamilon poliseon....
tin soupa de ti glitonoume sigoura....
mi xaliese goustaretin k kikloforatin tora pou traba akomi ta blemata....

Sabre
23/06/2006, 20:22
Την καλή μοτόρα δεν την κάνουν οι πωλήσεις αδερφέ.Αυτά με τα νούμερα τα ακούω βερεσέ.
Η καλύτερη μηχανή είναι αυτή που καβαλάμε.
:beer:
Όυτε για πλάκα δεν έγραψα ποτέ ότι τα honda η τα yamaha και πάει λέγωντας είναι ανώτερα κάποια άλλα.Χαίρωμαι όταν βλέπω άτομα να μιλάνε με πάθος όχι για μάρκες...αλλά για μηχανές.
Καβαλάτε και αφήστε τα συγκρητικά για τα περιοδικά (που δεν μας ενδιαφέρουν
:lol: )

:wave2: χαιρετούμπες!

mats8282
26/06/2006, 09:54
Δεν ειπα οτι ειναι καλυτερο επειδη ειναι 1ο(της Suzuki 1ο οχι γενικα)....Το ειπα για καποιο παιδι που εγραψε οτι δεν θελει να κυκλοφορησουνε πολλα στην Ελλαδα(εγω βλεπω αρκετα τωρα τελευταια :cool: )

DinoS1
26/06/2006, 16:49
Καλησπέρα παίδες. Κάτοχος και εγώ μιας νέας GSR Grey. Αν και είμαι ακόμα στα στρωσίματα είμαι καταευχαριστιμένος. Προχθές το βράδυ που κατέβαινα κέντρο για διασκέδαση με σταματήσανε 3 σε φανάρια και μου εκφράσανε θαυμασμό για το μηχανάκι. Σαν συμπεριφορά δεν το συζητάμε γαζώνει, σιδερώνει όλα τα κάνει :lol: Οσο για συνάντηση και καφεδάκι μέσα, και μια που μερικοί δεν μπορούν να απομακρυνθούν πολύ απότι βλέπω, η Βάρκυζα δεν είναι κακή ιδέα. Κώστας εδώ απο Ηράκλειο Αττικής. :beer: :beer:

oulas
26/06/2006, 16:57
Αντε οργανωθειτε και ζυτηστε να γινει κατηγορια gsr600:wave2:

mats8282
26/06/2006, 18:52
Οποιος ψηνεται για βολτα(να ειναι κατοχος GSR θα θεωρηθει προσον :p ) να βαλει το MSN του εδω να κανονισουμε καμμια μερα.
Το δικο μου ειναι mats8282@hotmail.com και πρωινες ωρες ειναι ανοιχτο :beer: ....

Giorgos19
26/06/2006, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από DinoS1
Οσο για συνάντηση και καφεδάκι μέσα, και μια που μερικοί δεν μπορούν να απομακρυνθούν πολύ απότι βλέπω, η Βάρκυζα δεν είναι κακή ιδέα. Ηράκλειο


Aυτο να υποθεσω οτι παει για εμενα???Καλα ρε δεν θα σε πετυχω καπου????Στη μια ροδα θα σε περασω!:a66: :a66:

:rotflmao: :rotflmao: :beer:


Για Σαββατο μεσα παιδες αν ειναι

ystefanidis
30/06/2006, 23:10
ti na proto po..
oti omorfeni mera me ti mera i oti ginete akomi pio 8iriodis to mikro mas...
ade pedes sabatokiriako mprosta ksamoliste ta 8iria na xepiastune...
kala na maste k kales boltes...:smokin:

DinoS1
03/07/2006, 08:24
Wraia kai tsaxpinika einai alla oxi kai mikraaa,, oxi kai mikraa. Xthes irthe enas kolitos apo Salonika kai ton pira me tin mwrakla gia tsarkes. Mou leei loipon se mia fasi. Kala posa kivika einai auti ? 1200 i parapanw ? Tou lew 600 einai re. "aaa ela re fainetai gia poly parapanw". Kai esy diladi tha ta peis mikra ? :smokin: :beer: :beer:

puffos_kws
06/07/2006, 15:08
Καλημέρα παιδιά
Κατοχος κι εγω ενος μαυρου GSR εδω και 2 Μήνες περιπου...
Είνα απιστευτη η μηχανη και για εναν απειρο οδηγο σαν κι εμενα.Δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα και ελπιζω να εχω μια αρμονικη συμβιωση μαζι της.
Η ερωτηση μου ειναι αν ξερετε καμια ζελατινα εκτος απο τις τρεις της SUZUKI γιατι ειναι λιγακι τσιμπιμενη η τιμή τους.
Ααα..Αν κανονισει καπιος για GSR συναντηση let meknow!!!

Giorgos19
06/07/2006, 20:57
Καλως ηρθες!!!!!Τσακο μια :beer: και αραξε στα κυβικα σου!
Για την ζελατινα που λες,κατι εχει παρει το ματο μου στον καταλογο του moto market.Θα το κοιταξω και θα σου πω!

ystefanidis
06/07/2006, 22:02
file mou kalos ir8es...
odos i sizuki tis tsimpa tis selatines tis k de mporo na po oti me trelenoun san sxedio...i "givi" xero oti exi kati tis alla genikos oxi kati to idietero fisika gousta ine auta....
an pesi kati sto mati mou 8a enimeroso...
kai kala kanis koubeda gia kamia sinadisi...elpizo k edo sta Boria kapia stigmi na gini kamia kinisi...

Auta pros to paron, kala namaste na xeromaste ta diaolia mas..
:a39:

oulas
07/07/2006, 00:14
Ρε ρεμαλια, θα ζητησετε να ανοιχτη κατηγορια GSR 600;:wave2:

puffos_kws
07/07/2006, 09:04
Thanks Παιδια
Αν δειτε κατι let me know.
Καλές βόλτες και πάντα ορθιοι.

ystefanidis
11/07/2006, 00:06
re pedia me ti pinakides i kanate?
tis foresate i kikloforite xoris opos k ego k otan ta SabatoKiriaka trabieme apo do k eki k iparxi xoros tin peto mesa sto sako mou...etsi apla gia na iparxi diaologos an o diaolos spasi to podari tou k me stamatisi kana kalo pedi tis troxeas...
to na kano dikia mou opos ta papia de goustaro protimo xoris..

Giorgos19
11/07/2006, 00:20
Μπααααααααα εγω το φοραω το ταψακι........:bawl: :bawl:

ΠΟυ θα μου παει.Δεν θα βγουνε μικροτερες?Θα τραβηξω μια δηλωση απωλειας (η οπως τελος παντων λεγεται) και θα την αλλαξω.Ρε παληκαρια,γιατι οσοι μενετε αθηνα δεν ερχεστε καμια δευτερα απο το δελεαρ να τα πουμε???Το GSR μου νιωθει μοναχουλι!
:beer: :beer:

DinoS1
11/07/2006, 13:01
Εγώ με το που εμαθα τον αριθμο τηλεφωνισα σε μια εταιρια στη Σαλονικη και σε 2 μερες μου στειλανε μια αφτερ μαρκετ ωραια και μικρουλα. Την φοραω μεχρι να μπορεσω να ανταλαξω το ταψι με κανα μικροτερο σκευος. Μεχρι στιγμης δεν με σταματησε κανενας αλλα αμα με σταματησει ξερω ποιον θα κυνηγαω στο Δελεαρ :beer:

ystefanidis
11/07/2006, 17:17
file DINOS thanks gia ti pliroforia alla mipos 8a mporuses na me boh8isis ligo parapano me kana tilefono tou magaziou i dieu8insi oste na petaxto kana apogeumataki na do ton tipo na teliono me auti ti koloistoria, mias k ime molis misi ora makria!

kalitera na exi pinakida k as ine idos monkey para tipote..an skasila mas de blepo n a asxolite kanenas kalos kirios tis troxeas me mas edo sta boria...to kranaki su na foras k ola ok...

oulas
11/07/2006, 21:27
Παιδια και εμενα η πινακιδα μου φαινοταν πολυ ασχημη αλλα τελικα την συνηθησα και δεν με ενοχλεη πελον. Ισα ισα τα μηχανακια ειναι εμφανεστατα απο πισω το βραδυ!

Αντε, φτιαξτε κατηγορια GSR600!:wave2:

ystefanidis
14/07/2006, 18:21
ti egine re pedia ti kanate gia diakopes k lete tipote?
Euxomai odos na iste kapou k na gustarete k ligo k mas pou douleuoume, k na min barieste na grapsete kana neo i k asxeto me ti motora mas!
Akinisia! k an iparxi akinisia katigoria GSR600 de 8a doume..
ade parte liges idees k boi8ies apo Agglia...

---------------- www.suzuki-gsr.co.uk -------------

Zbandit750
14/07/2006, 19:25
Οχι εδω ειναι ολοι,απλα καταλαβανε οτι επρεπε να ειχαν παρει Ζ και τωρα κανουν τους Κινεζους!

AFTER
14/07/2006, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Οχι εδω ειναι ολοι,απλα καταλαβανε οτι επρεπε να ειχαν παρει Ζ και τωρα κανουν τους Κινεζους!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lupo3
14/07/2006, 21:43
Χαιρετω την παρεα!
Ευτυχης κατοχος ενος gsr εδω και λιγες μερες..:cool:
Απορια:εργαλειοθηκη με κλειδια εχει η μηχανη γιατι ο αντιπροσωπος κανει τον ανηξερο;
Ζελατινες (και αλλα καλουδια!!) εχω δει στα site των Givi,Ermax και Secdem..

Giorgos19
15/07/2006, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Οχι εδω ειναι ολοι,απλα καταλαβανε οτι επρεπε να ειχαν παρει Ζ και τωρα κανουν τους Κινεζους!


Ελεος ρε.Αν ειναι δυνατον.:rolleyes:
Ο,τι δικιο και αν εχεις φιλαρακι με αυτο που κανεις το χανεις αυτοματα.Συγχαρητηρια,εχεις το πιο γαμαουα μηχανακι.Ευχαριστημενος???


Φιλε lupo3 καλως ηρθες τσακο μια:beer: και αραξε!!!
Παιδια προσοχη!!!!Στο GSR η ντιζα του συμπλεκτη ,ακουμπα πανω στο πηρουνι με αποτελεσμα να φθειρεται,με κινδυνο να κοπει!
Σημερα πηγα για το σερβις των 6000Km και μου την αλλαξανε αφου το πλαστικο ειχε φαγωθει τελειως!Μου ειπαν οτι θα το αλλαξουν σε ολα τα GSR εντος εγγυησης>Για τσεκαρετε το!
:wave2:

Zbandit750
15/07/2006, 06:06
Φιλαρακι χαβαλε κανουμε μια παρεα ειμαστε. Οσο για το Ζ τελικα ειναι κακη επιλογη γιατι ειναι ωραια και γαματο και μου το κλεψανε παρασκευη βραδυ απο το θησειο μεταξυ 21:30 και 23:30 , στον πεζοδρομο (ερμου) διπλα στο περιπτερο που παρκαρουν ολες οι μηχανες και εχει και αστυνομια και την πηραν κατω απο την μυτη τους.

Giorgos19
15/07/2006, 12:32
Οχι ρε γμτ.Αν ειναι δυνατον!!!!!!!!ΝΑ φανταστω οτι ειχες παει για καφε?????
Περαστικα ρε φιλε.Μηπως ειχες ασφαλεια κλοπης???
Γαμω το κλεφτρονια γαμω....:a023: :a023:

lupo3
15/07/2006, 15:42
Μην σε παιρνει απο κατω φιλε...εσυ να'σαι καλα να παρεις καινουριο μοτορι !!!!!

Zbandit750
15/07/2006, 15:46
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια. Εχω συμβιβαστει με την ιδεα οτι δεν θα την βρω , αυτα συμβαινουν και οταν εχεις μηχανη στο δρομο παντα το εχεις υποψιν σου οτι μπορει να συμβει. Την μηχανη την ειχα κλειδωσει μονο απο τον λαιμο και το immobilazer γιατι μολις την προηγουμενη μερα χαλασε το κλειδι του Cryptonite και δεν πηγα να παρω αμεσως καινουριο. Ουτε ασφαλεια κλοπης ειχα, τουλαχιστον την ειχα παρει μετρητης οποτε δεν χρωσταω σε κανεναν. Αυτο μου ειναι σιγουρο ειναι οτι η αστυνομια ειναι ανυπαρκτη γιατι τετοια ωρα στο θησειο γινεται χαμος απο κοσμο και εχει 2-3 περιπολικα και Ζηταδες και την κλεψανε κατω απο την μυτη τους.Και εγω ο βλακας ειπα , ενταξη δεν πειραζει που δεν την κλειδωσα εδω εχει τοσο κοσμο και αστυνομια λιγο θα κατσω.Μεγαλο λαθος.
Οσο για τη μηχανη τα λεφτα θα βρεθουν και θα αναπληρωσω το κενο της , υπαρχει ομως και ενα κενο που αφησε καποια αλλη που δεν αναπληρωνεται με λεφτα...

oulas
15/07/2006, 18:21
Η καταρα μου πανω τους, και γρηγορα ευχομαι να το ξεπερασεις.

cbf600sa
23/07/2006, 14:24
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΤΟ Ζ ΜΟΥ.ΑΣΧΕΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΒΓΑΛΕΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΣΠΩΤΗΡΑ ΣΤΟ GSR ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?

ystefanidis
23/07/2006, 21:21
file molis tin perasmeni pempti ebgala tis plastikoures gia na mu figi i periergia kai fenete koukla alla keno endiamesa sta stop k tis exatmisis mias k ola ine masif (pou oligon ti me xala auto)
profil telio ama bgalis k to xeruli akoma pio alitia alla k an oxi pali alitia ine.
an k me to laspotira den ine asximo alla kamia fora to 8es na dixni pio agrio...

an se endiaferi mpes www.gsr600.co.uk k 8a dis polla kaloudia pou mallon 8a argisoun na kikloforisoun ellada k an...

Giorgos19
26/07/2006, 15:58
Παιδια κοιταξτε αυτο (http://www.jmvconcept.fr/TempSite/17175.asp?rang=115)


Επαθα πλακα.........:a022: :a022: :a022:

ystefanidis
26/07/2006, 22:39
re pedia pos sas fenete?
xoris ta flasakia i me auta...to protimo xoris ma de mas prosexoun pou de mas prosexoun mi ti xiroterepso ti katastasi...


57078

ystefanidis
26/07/2006, 22:42
Me i xoris...?


57080

ystefanidis
26/07/2006, 22:55
ali mia...


57084

ystefanidis
26/07/2006, 22:56
k auti...


57085

gregorgeous89
27/07/2006, 12:46
Xoris flas.Vale ton Mitso na vgazei to xerei kai na deixnei pou tha stripseis...;)
Mia xara eine to mixanaki re asto opos eine.

cbf600sa
27/07/2006, 14:26
ton ekopses ton laspotira i etsi mou fenetai emena?kai an nai me ti ton ekopses isia?

Alx 84
27/07/2006, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από ystefanidis
Me i xoris...?
Χωρίς είναι πιο όμορφο αλλά δε θα διακινδύνευα να τα έβγαζα.

1ον. να σε βλέπουν οι πίσω (όσοι σε βλέπουν τουλάχιστον)

2ον είναι κρίμα να φάς κλίση από τέτοια λεπτομέρια.


Αλλιώς... πολύ καλύτερο χωρίς!:beer:

ystefanidis
27/07/2006, 22:24
o laspotiras ine odos komenos makari na min xriazotan ma ti na kanumen...
kopike oloisia akolou8odas ti kampili pu kani me sirma prionaki paei mono tou de 8a su pari pano apo 5lepta...
i diadiakia pu argi ine to na ta bgalis ola pano apo tin oura oste na afere8i o laspotiras...
to kalo ine oti de psaxnese me ergalia afou i Suzuki frodise na mi mas pedepsi oso afora me tin ergalio8iki...

ade me to kalo na mas er8oun kai edo ta after market kaloudia tou GSR, an k to blepo na argi na gini kati tetio...
pados i oures pou kikloforoun sto exoteriko ine fotia k apo diabolaki pu dixni ginete arxidiolos.. :a29:

mats8282
01/08/2006, 11:57
Παιδες εχω ενα προβλημα το οποιο ο εξουσιοδοτημενος μαστορας της Suzuki μου το εβγαλε ψυχολογικο.....Μετα το πρωτο service(πριν 1000χλμ) και οσο περναει ο καιρος ειδικα αμα ειναι κρυο το μηχανακι ακουω τον κινητηρα πολυ ξερο και σαν να εχουνε ξερυθμιστει οι βαλβιδες,σαν να λειπουνε λαδακια κτλ κτλ κτλ....Εχει προσεξει κανενας τπτ??

ystefanidis
01/08/2006, 15:39
file mat8282!
file mou ti na su po sxedon 5000km k ola kilan roloi...
mallon to fadazese de se leo (trello) alla giati de pas k se kan'alon mastora na sto kitaksi oste na su figi ka8e idea...
fisika pote de xeris mpori na iparxi odos kati....
kinigiseto ligo k enimerose mas....

adam_tsouk
01/08/2006, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Παιδες εχω ενα προβλημα το οποιο ο εξουσιοδοτημενος μαστορας της Suzuki μου το εβγαλε ψυχολογικο.....Μετα το πρωτο service(πριν 1000χλμ) και οσο περναει ο καιρος ειδικα αμα ειναι κρυο το μηχανακι ακουω τον κινητηρα πολυ ξερο και σαν να εχουνε ξερυθμιστει οι βαλβιδες,σαν να λειπουνε λαδακια κτλ κτλ κτλ....Εχει προσεξει κανενας τπτ??


λαδακια κοιταξες αν λειπουν;


τραβα κ σε εναν αλλο μαστορα για μια δευτερη γνωμη

mats8282
01/08/2006, 18:29
Ο μηχανικος(και φιλος) που πηγαινα το ΤΤ μου ειπε οτι του λειπουνε λαδια(300μλ χοντρικα).Ξαναπηγα στον εξουσιοδοτημενο και μου τα εβγαλε οτι ειναι ακριβως στο max.Θα παω μεσα στην βδομαδα σε εναν αλλο της Suzuki που μου συστησε φιλος να παρω την τριτη γνωμη...για να δουμε :sick:

oulas
01/08/2006, 18:35
Σε ολα τα μηχανακια αυτοκινητα, εχει δεικτη που βλεπεις τα λαδια. Υπαρχει min και max στο δεικτη. Διαβασε το μανουαλ σου κα θα το δεις. Τσεκαρε τα μονος σου να δεις αν ειναι ενταξη. Βαλε το μηχανακι να δουλεψει κανα 2 λεπτο, σβηστο, αστο κανα λεπτο , και τσεκαρετα!

mats8282
01/08/2006, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Σε ολα τα μηχανακια αυτοκινητα, εχει δεικτη που βλεπεις τα λαδια. Υπαρχει min και max στο δεικτη. Διαβασε το μανουαλ σου κα θα το δεις. Τσεκαρε τα μονος σου να δεις αν ειναι ενταξη. Βαλε το μηχανακι να δουλεψει κανα 2 λεπτο, σβηστο, αστο κανα λεπτο , και τσεκαρετα!



Εδω ρε φιλαρακι μετρανε τα ιδια λαδια 2 μαστορες και λενε ο καθενας τα δικα του και εγω θα εμπιστευτω την κριση μου?Να δω τι θα πει ο τριτος μαστορας και βλεπω...Ειμαι ασχετος αλλα τουλαχιστον οτι εχουνε δεικτη το ξερω :p

adam_tsouk
01/08/2006, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Εδω ρε φιλαρακι μετρανε τα ιδια λαδια 2 μαστορες και λενε ο καθενας τα δικα του και εγω θα εμπιστευτω την κριση μου?Να δω τι θα πει ο τριτος μαστορας και βλεπω...Ειμαι ασχετος αλλα τουλαχιστον οτι εχουνε δεικτη το ξερω :p


ο δειχτης ειναι ξεκαθαρος.

δεν ειναι θεμα εμπειριας.

και στη τελικη, οταν θα πας να στα ελεγξουν ρωτα τους πως μπορεις να τα ελεγχεις και μονος σου.

oulas
02/08/2006, 00:34
ο δειχτης ειναι ξεκαθαρος.

Ετσι ειναι. Προφανως καποιος απο τους δυο δεν τα μετρησε και εξυνε τα @ρχιδια του. Καντο μος σου ειναι πολυ απλο, να ξερεις αν εχει λαδι η οχι, ειναι πολιυ βασικο!

mats8282
03/08/2006, 10:19
Ο 3ος (εξουσιοδοτημενος και αυτος) ειπε πως λειπουν τα λαδια που μου ειπε ο 2ος και πετυχε και την ποσοτητα (300ml)

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

oulas
03/08/2006, 13:18
Δεν συμπληρωσες λοιπον?

mats8282
03/08/2006, 14:59
Οχι το αφησα ετσι :p

Sabre
03/08/2006, 15:05
Αν ήταν να το άφηνες έτσι απο την αρχή...γιατί έκανες τόσο κόπο να πάς σε 2 ακόμα συνεργεία?

Δέν πάς μέχρι τον 1ο μάστορα να του τα πείς ένα χεράκι?

:wave2:

mats8282
03/08/2006, 15:08
Κατσε να φυγω απο το γραφειο :nono: :nono: :nono:

gerodim
07/08/2006, 11:46
Γειά σε όλους...
Έχουμε και λέμε:
Το GSR το έχω λατρέψει. Δεν είμαι κάτοχος ακόμα αλλά λίαν συντόμως θα πάω να το κλείσω. Το μόνο που με προβλημάτησε έιναι το εξής...
Χτες ήμουν στα λουτρά Αιδηψού μια βολτούλα με τη μηχανή και κατα το βράδυ έλεγα σιγά σιγα να πάρω το φέρρυ να γυρίζω προς Αθήνα. Πετυχαίνω λοιπόν στην είσοδο ένα παλικάρι με ένα gsr και τη σέλα βγαλμένη να ψαχουλεύει. Αφήνω τη μηχανή στην άκρη πάω να βοηθήσω και τελικά βλέπουμε ότι του καίει ασφάλειες, ακόμα και με κλειστό τελέιως το διακόπτη. Το μυαλό μου εμένα πήγε σε βραχυκύκλωμα με το συναγερμό (Legos 3) και απ'ότι μου έιπε το παιδί την έπλυνε τη μηχανή και του το παρουσίασε αυτό. Οι ερωτήσεις μου έινια λοιπόν.
1) Ο συναγερμός αυτός είναι εγκεκριμένος για το gsr ή όχι?
2) Γενικώς έχει προκύψει σε κανέναν κάποιο πρόβλημα?
3) Έχετε συναγερμό ή όχι και αν ναι ποιόν?

Thanx!

mats8282
07/08/2006, 12:59
Προσωπικα δεν εμπιστευομαι τους συναγερμους και 400(περιπου) ευρω να βαλω αυτον της suzuki δεν δινω για κανενα λογο....230 το 6μηνο και ασφαλεια κλοπης-φυσικα φαινομενα και οδικη το προτιμω.Οσο περναει ο καιρος παντως(1.5 μηνα και 2200 χλμ) το γουσταρω ολο και πιο πολυ το μηχανακι...Ψηνω και ενα tour ανα την Στερεα Ελλαδα το προσεχες 4ημερο :).



Παντως κατι πρεπει να επαιξε με το πλυσιμο δεν ειναι λογικο :confused:

adam_tsouk
07/08/2006, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Οχι το αφησα ετσι :p

μπραβο πολυ καλα εκανες..

και γιατι να προσθεσεις;


και γιατι να μαθεις πως τα κοιτανε τα λαδια;


και γιατι ασχολουμαστε μαζι σου;

oulas
07/08/2006, 13:49
Το GSR το έχω λατρέψει. Δεν είμαι κάτοχος ακόμα αλλά λίαν συντόμως θα πάω να το κλείσω


Σωστη κινηση!:a013:

gerodim
07/08/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Σωστη κινηση!:a013:

Ρε σεις, κόλλησα απο την έκθεση... Το καβάλησα και ήταν σαν να το ράψανε οι Ιάπωνες στα μέτρα μου... Σα να με πήρανε για πρότυπο αναβάτη και να είπανε : Ας φτιάξουμε κάτι για αυτό τον άνθρωπο... Του έκανα και ένα test drive στη suzuki και εκεί αποτρελάθηκα τελείως. Το οδηγούσα καλύτερα και πιό άνετα από το δικό μου... Σα να το είχα χρόνια!!!
:beer:

mats8282
08/08/2006, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
μπραβο πολυ καλα εκανες..

και γιατι να προσθεσεις;


και γιατι να μαθεις πως τα κοιτανε τα λαδια;


και γιατι ασχολουμαστε μαζι σου;



χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αδερφε εχεις ξεφυγει λιγακι


1ο Δεν ειπα οτι δεν ξερω να κοιταω τα λαδια
2ο Εγραψα οχι το αφησα ετσι........Και εβαλα το :p στο τελος και καλα κανω πλακα
3ο Ασχολιαστο :sick:

adam_tsouk
08/08/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αδερφε εχεις ξεφυγει λιγακι


1ο Δεν ειπα οτι δεν ξερω να κοιταω τα λαδια
2ο Εγραψα οχι το αφησα ετσι........Και εβαλα το :p στο τελος και καλα κανω πλακα
3ο Ασχολιαστο :sick:


αυτη την εντυπωση δινεις...

και οταν καποιοι προσπαθουν καλως η κακως να σε βοηθησουν και εσυ κανεις αυτο που τελικα σε "βολευει" ε, ξερς....

mats8282
08/08/2006, 10:21
Ευχαριστω για τις καλες προθεσεις αλλα ηρθατε με πολυ φορα και οι 2 να με βοηθησετε και τρομαξα :D :beer: cheers m8

Sabre
08/08/2006, 10:23
Ναι...πρόσεχε τι ποστάρεις την άλλη φορά γιατί εκεί που κάθεσαι θα έρθουν 2 τυπάδες - θα σου σηκώσουν την μηχανή και θα σου αλλάξουν και τα λάδια και τα φώτα!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Τέλος καλό όλα καλά...και κουβεντούλα να κάνουμε guys...

:wave2:

adam_tsouk
08/08/2006, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Ευχαριστω για τις καλες προθεσεις αλλα ηρθατε με πολυ φορα και οι 2 να με βοηθησετε και τρομαξα :D :beer: cheers m8

οταν τρομαζεις πιανε τοιχο



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:wave2:

mats8282
08/08/2006, 10:29
Οταν τρομαζω αφηνω το σωμα χαλαρο και βγαινω απο την σελα οσο παει :p