PDA

View Full Version : Στο δυστύχημα στον Μπράλλο έφυγε ο Ντίνος....



Vstrommer71
13/06/2006, 22:49
Στον Ντινο…..



Με τον Ντινο είμαστε συμμαθητες από παλια.Ξεκινησαμε Δημοτικο,συνεχισαμε Γυμνασιο και μετα στο Λυκειο.Ειμαστε αυτό που θα λεγαμε οι χαβαλετζηδες της ταξης,μονιμα ζιζανια και πονοκεφαλος του κάθε καθηγητη!
Πολύ συχνα παιζαμε και μπασκετακι παρεα.Αυτος ηταν πολύ καλος και αθλητικος τυπος,αντιθετα με μενα που δεν διακρινομαι και ιδιαιτερα στον τομεα αυτό.Παντα ηταν πρωτος στην Γυμναστικη αλλά και στο…χαβαλε!Ενα καλο και φιλοτιμο παλλικαρι,και δεν αλλαξε ποτέ…
Μετα χωρισαμε.Αυτος παρεμεινε Λαμια και βοηθουσε στο μαγαζι του πατερα του κι εγώ μαζι με τα περισσοτερα παιδια από την παλιοπαρεα του 6ου Λυκειου(μαζι με τον Ακη,τον Νικητα,τον Κωστα και τον Θαναση ) ασχοληθηκαμε με τις σπουδες και τα γραμματα.Αλλοι πηγαν Σαλονικη,εγώ Πατρα.Εκτοτε βλεπομαστε σπανια με τον Ντινο
Μια φορα στο γυμναστηριο που πηγαινε,πηγα κι εγώ και σαν χαμενο κορμι που ειμαι πηγα κι εκανα λαθος μια ασκηση και χτυπησα στο γονατο.Ο Ντινος πρωτος ετρεξε να με βοηθησει και να με παει σπιτι με το αυτοκινητο για να δεσω το ποδι.Απο τοτε τον συναντουσα αραια και που, και συνηθως βλεπομασταν όταν Χριστουγεννα ή Πασχα μαζευομαστε με τα παιδια και πηγαιναμε στο μπαρακι που δουλευε ο Ντινος πορτα και παντα εβρισκε χωρο να μας βαλει!
Μέχρι που εφτασε η χθεσινη ημερα και εμαθα από τα παιδια του φορουμ για καποιο παιδι από Λαμια που εφυγε με μηχανή στο Μπραλλο.Σημερα με πηραν από Λαμια οι δικοι μου και μου ειπαν ότι το παιδι που σκοτωθηκε ηταν δυστυχως ο Ντινος και σημερα εγινε η κηδεια.Ας είναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει τον φιλο μου και ας βρουν δυναμη οι γονεις και οι δυο αδερφοι του να αντεξουν τον πονο…:sad:


Φιλε Ντινο καλο ταξιδι και θα τα πουμε εκει ψηλα καποια στιγμη…

BELZEBOYLIS
13/06/2006, 23:11
:( :(

H.A.Balafoutre
13/06/2006, 23:36
Κρίμα στο παλικάρι.

Τα δύσκολα είναι γι'αυτούς που μένουν πίσω.

:sad:

catmaster
13/06/2006, 23:43
Δυναμη και κουραγιο ευχομαι σε αυτους που μενουν πισω..:( :(

Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που σκεπαζει το παλικαρι..:( :(

Nik0s
13/06/2006, 23:58
:a35: :a35: :a35:

kinhsh
14/06/2006, 02:12
Κριμα

Stergios69
14/06/2006, 06:49
:( :( :(

DrIoannis
14/06/2006, 07:40
:( :( :( λυπάμαι

Alx 84
14/06/2006, 08:26
:( :( :( :sad: :sad: :sad:

Tropeas
14/06/2006, 08:27
:sad:

makis206
14/06/2006, 08:32
Ας είναι καλά εκεί πάνω κι ας γευτεί ότι του έλειψε εδώ...:( :(

mystique
14/06/2006, 08:41
:sad:

adam_tsouk
14/06/2006, 09:03
δεν συμβαινει μονο στους αγνωστους μας....

συμβαινει γυρω μας...

αλλα εμεις εξακολουθουμε να πιστευουμε οτι ειμαστε μακρυα απο ολα αυτα...

:sad:

ας ειναι ελαφρυ το χωμα....

:sad:

Nefeli
14/06/2006, 09:09
Πόνος και θυμός για το άδικο……

Θλίψη και πίκρα για το άδικο……

Δεν έχει τόση σημασία ποιος

Όποιος και αν ήταν……………..

Ήταν σημαντικός

Καλό ταξίδι ………………….

Κουράγιο και δύναμη στους δικούς του

ruyjin
14/06/2006, 09:17
τελικα ο κοσμος μας ειναι πολυ μικρος, ακομα και εδω μεσα....
αν και ηξερα το ονομα δε το ανεφερα γιατι δε πιστευα οτι θα το ξερατε, αλλα διαψευστηκα
Γιαννη, συλλυπητηρια για το φιλο σου
το Ντινο απλα τον ηξερα οπως γραφω λογο καταγωγης, μιας και εγω μεγαλωσα στη Λαμια
ηξερα για το μηχανακι που ειχε φτιαξει με πολυ φροντιδα και πολυ μερακι

οτι και να πουμε δεν εχει σημασια πλεον


:(

braingd
14/06/2006, 09:22
:(

:sad:

ΓκαζοφωνιΞ
14/06/2006, 09:36
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΛΙ,ΓΙΑΤΙ??????ΣΥΝΕΧΩΣ ΦΕΥΓΟΥΝ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΤΣΙ,ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ...ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΑΝΘΟΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ....ΓΙΑΤΙ?????ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ ΜΑΣ????ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΚΑΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΜΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ?????ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ...ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΠΙΣΩ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ....ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΚΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ.....

megatim
14/06/2006, 09:59
Οχι ρε Γιάννη, γαμώτο, και εγώ σου περιέγραφα με λεπτομέρεια το δυστύχημα, χτες μπροστά στο περίπτερο. Αν ήξερα οτι τον γνώριζες δεν θα σου είχα πει τιποτα. Λυπάμαι ...

tsiros_temp
14/06/2006, 10:49
Με πόσα πήγαινε είπαμε;

Και τί περιμένετε να συμβεί με τέτοια ταχύτητα;

Τόσοι και τόσοι φίλοι συγγενείς γνωστοί έχουν σκοτωθεί, οι υπόλοιποι μαθαίνουν τίποτα ή ο θάνατός τους πάει στο βρόντο;

Παρατηρήτε με τι ταχύτητα κινείστε και να σκεφτέστε αν είναι σχετικά ασφαλής.

Όσα :( και τέτοια βάλετε, είναι άνευ σημασίας αν δε φροντίσετε να μεγιστοποιείτε την πιθανότητά σας να επιζήσετε.

Λυπάμαι που έχασες το φίλο σου Γιάννη.

Vstrommer71
14/06/2006, 10:58
Στις ειδησεις απο Λαμια,ειδα οτι υπηρξε τρακαρισμα οποτε κατι εγινε που ισως δεν ξερουμε.Στο star Λαμιας ειπε οτι χτυπησε με ενα αυτοκινητο.Αλλα τετοια ωρα,τετοια λογια....

Vstrommer71
14/06/2006, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
τελικα ο κοσμος μας ειναι πολυ μικρος, ακομα και εδω μεσα....
αν και ηξερα το ονομα δε το ανεφερα γιατι δε πιστευα οτι θα το ξερατε, αλλα διαψευστηκα
Γιαννη, συλλυπητηρια για το φιλο σου
το Ντινο απλα τον ηξερα οπως γραφω λογο καταγωγης, μιας και εγω μεγαλωσα στη Λαμια
ηξερα για το μηχανακι που ειχε φτιαξει με πολυ φροντιδα και πολυ μερακι

οτι και να πουμε δεν εχει σημασια πλεον


:(
Αν ειχες τα τελευταια χρονια παει σε κανα μπαρακι στη Λαμια,σιγουρα θα τον ειχες δει.Ηταν ενα ψηλο παιδι,κοντα 1.90 και γεροδεμενος.Δουλευε πορτιερης σε γνωστα μαγαζια.Οχι ομως ο κλασσικος χαζος πορτιερης,ηταν καλο
παλικαρι.Τωρα ομως ειναι αργα....
:(

tifoefs
14/06/2006, 12:08
Μηπως λεω (συγνωμη που το σκεφτομαι αλλα εκει παει το μυαλο μου) τον φαγανε επιτηδες ;

Αν δεν εφυγε στη στροφη και το κοπανησαν με αμαξι τοτε ειναι αλλος ενας δολοφονημενος ....


:mad: :sad: :mad: :sad:

SaraMaritis
14/06/2006, 12:13
.

devil's animal
14/06/2006, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Μηπως λεω (συγνωμη που το σκεφτομαι αλλα εκει παει το μυαλο μου) τον φαγανε επιτηδες ;

Αν δεν εφυγε στη στροφη και το κοπανησαν με αμαξι τοτε ειναι αλλος ενας δολοφονημενος ....


:mad: :sad: :mad: :sad:


δυστυχως πλεον δεν εχει σημασια ο τροπος αλλα το αποτελεσμα..:( :(

μπορει να εγινε αυτο που λες για αγνωστους λογους (ο καθενας δεν ξερεις ποτε με ποιους εχει να κανει και τι νταραβερια εχει) αλλα τωρα πια ειναι παρελθον....


ακομα και να αποδειχθει κατι τετοιο (που ουσιαστικα ειναι αδυνατο) ειναι πολυ μικρη η τιμωρια για αυτοκινητιστικο....δεν θα παει ποτε σαν ανθρωποκτονια εφ'οσον εγινε στον δρομο και μαλλον μαρτυρες δεν υπηρχαν....(γιατι αν υπηρχαν μπορει να "τρωγανε" και αυτους):mad: :( :sad: :sad:


Συλληπητηρια για τον φιλο σου Vstrommer71
....

Akis@SF
14/06/2006, 17:33
Τι να πω??? :sad: :sad: :sad:
Συλληπητηρια για το παληκαρι και ας εχει ενα τελειο ταξιδακι!!! Προχτες ξανα ειδα ενα ποστ για ενα αλλο παληκαρι που εφυγε στον δρομο......
Τι να πεις....
Ισως πρεπει και εμεις να κανουμε κατι ετσι ωστε να μην ξαναχρειαστουμε :( και :sad: σε κανενα ποστ μας...
Προσοχη παιδια και τα μυαλα στα κεφαλια ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!
:sad: :sad: :sad:

jimmis77
14/06/2006, 18:07
:sad: :sad: :sad:

adam_tsouk
14/06/2006, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Με πόσα πήγαινε είπαμε;

Και τί περιμένετε να συμβεί με τέτοια ταχύτητα;

Τόσοι και τόσοι φίλοι συγγενείς γνωστοί έχουν σκοτωθεί, οι υπόλοιποι μαθαίνουν τίποτα ή ο θάνατός τους πάει στο βρόντο;

Παρατηρήτε με τι ταχύτητα κινείστε και να σκεφτέστε αν είναι σχετικά ασφαλής.

Όσα :( και τέτοια βάλετε, είναι άνευ σημασίας αν δε φροντίσετε να μεγιστοποιείτε την πιθανότητά σας να επιζήσετε.

Λυπάμαι που έχασες το φίλο σου Γιάννη.

και η μαλακια τυφλωνει εσυ εκει...
σου ειπε ρε φιλε κανεις οτι περιμενουμε το κυρηγμα σου;

ελεος δηλαδη!

εκει, να γαμησουμε ακομα και τα τοπικ που θα επρεπε να "τιμουμε" με καποιο τροπο.

RapidShade
15/06/2006, 00:19
:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

PANOS___CBR
15/06/2006, 20:56
THERMA SILIPITIRIA SE OSOUS IKSERAN TO PEDI KAI KOURAGIO STOUS DIKOUS TOUS.H TAXHTHTA DEN SKOTONEI PANTA MHN MILATE SAN AUTOKINITADES KATI EGINE KAI TO PEDI DISTIXOS...EGW DEN ETREXA ALLA IDES WMOS TI EGINE.AS EINE O TELEUTEOS POU AKOUW DEN MPORW EXEI ARXISEI KAI ME PERNEI APO KATW PLEON:sad:

Meni0s
15/06/2006, 22:37
:confused: :confused: :( :( :( :(

maniak.
23/06/2006, 15:17
:sad: :sad: :sad: Αλλος ένας νέος έφυγε άδοξα, δυστυχώς:( :( :(