PDA

View Full Version : θελω να "διαλυσω" ενα εγκατελημενο ΧΤ, μπορω?



vaspiou
14/06/2006, 01:02
Καλησπερα.
Λοιπον δειτε πως εχει το πραγμα.
Σε μια περιοχη (ας πουμε) εχω βρει ενα ΧΤ μαλλον 550 ή μπορει και 600 δεν ειμαι σιγουρος. Ειναι εγκατελημενο αυτο ειναι σιγουρο γιατι ειναι εκει πανω απο 2 μηνες. Επισης πανω του ειχε απο οτι φαινετε αυτο το χαρτι με την κοκκινη γραμμη που σημαινει οτι ειναι εγκατελημενο.Λεω ειχε γιατι καποιος το εχει σκισει αλλα ακομα φαινεται καπως. Να επισυμανω οτι μεσα σε αυτους τους μηνες που ειναι εκει του εχουν ηδη παρει σελα και εξατμιση(μαμα).Επειδη λοιπον εχω και εγω ΧΤ θελω να το λυσω και να του παρω καποια ανταλλακτικα. Το πηρουνι,ζαντες και οτι αλλο δω πως ειναι σε καλη κατασταση. Λοιπον ολο αυτο θεωρειτε παρανομο?, αφου εχει χαρτι εγκατελημενου. Επισης πως μπορω να κινηθω νομικα για να το παρω εγω και οχι ο Δημος και να καταληξει στα σκουπιδια.? Δεν θελω να το παρω και μετα να βρω κανενα μπελα με την αστυνομια, γιατι μπορει να ειναι κλεμενο ας πουμε. Πώς μπορω να το παρω και να ειμαι νομιμος? Αυτα...
Ευχαριστω...
:beer:

mbjp
14/06/2006, 01:17
σε τι κατασταση; σαπισμενο κλπ; ισως θα ηταν καλυτερα να ειδοποιησεις τροχαια/αστυνομια εαν το μηχανακι εχει ακομη πινακιδα..ποτε δε ξερεις

vaspiou
14/06/2006, 01:24
οχι δεν ειναι σαπισμενο, ειναι σε καλουτσικη κατασταση. Για πινακιδα δεν θυμαμαι... Νομιζω δεν εχει πινακιδα... Παντως εχει η δεν εχει τι κανω?

tsiros_temp
14/06/2006, 01:24
Αν έχει πινακίδα δεν το ακουμπάς. (είχα μπανίσει με φίλο ένα sachs κάτω από το σπίτι μου που είχε σκισμένο πωλητήριο και ήταν παρατημένο για πάνω από χρόνο και η τροχαία ούτε ποιός είναι ο ιδιοκτήτης για να το αγοράσουμε δε μας έλεγε)

KeLeYTiS
14/06/2006, 09:28
Αν σε πιασουν να βγαζεις εστω μια βιδα του (εχει δεν εχει πινακιδα αλλα εχει ιδιοκτητη) θα το πληρωσεις ολο καινουριο....

Αυτο που σου προτεινω ειναι να βαλεις πανω ενα χαρτακι με το τηλεφωνο σου και οτι ενδιαφερεσαι να το αγορασεις....

cbanthropos
14/06/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
οχι δεν ειναι σαπισμενο, ειναι σε καλουτσικη κατασταση. Για πινακιδα δεν θυμαμαι... Νομιζω δεν εχει πινακιδα... Παντως εχει η δεν εχει τι κανω?

φιλε, ρωτας εκει τριγυρω κανενα κατοικο. Χτυπας κανα κουδουνακι στην πολυκατοικια και με ευγενικο τροπο ρωτα σε ποιον ανοικει. Σιγουρα καποιος θα ξερει. Ολοι κουτσομπολιδες ειναι.. :lol:
Αυτος που το εχει, μπορει και να στο χαρισει με τη μια αμα ειναι σε τετοια κατασταση, ή να παζαρεψεις να το δωσεις κανα χαρτζιλικι να το παρεις. Και θα εισαι ανετος να το λυσεις με την ευλογια του. Η αστυνομια δεν ασχολειται με τετοια συνηθως μη χανεις το χρονο σου.

ΓκαζοφωνιΞ
14/06/2006, 09:41
Κοιτα αφου εχει αυτοκολλητο δεν εχει πινακιδα...Εσυ μιας και εισαι κυριος ρωτα σε μια πολυκατοικια εκει γυρω ποιανου ειναι...Το πιθανοτερο ειναι να σου πουν οτι αυτος που το εχει εχει εξαφανιστει εδω και δυο-τρια χρονια...Θα σου προτεινουν μαλιστα να το παρεις αν τους πεις οτι ενδιαφερεσαι γιατι τους ενοχλει...Οταν λοιπον ακουσεις αυτα 'η κατι τετοιο,πας με ενα φιλαρακι με ενα αμαξακι(μεγαλο εεε,οχι ματιζ),το φορτωνεις και φευγεις σαν κυριος...

Cpt. Haddock
14/06/2006, 09:46
Από το να διαβάζεις οτι μαλακία σου γράψουμε εδώ μέσα

και μετά να μας ζητάς να σΕ φέρουμε τσιγάρα στη φυλακή...

Δεν ρωτας στο Δήμο τι ισχύει στις περιπτώσεις εγκαταλελειμένων οχημάτων;

Γενικώς το να σκαλίζεις και να σκυλεύεις οχήματα στο δρόμο, σε ΟΠΟΙΑ κατάσταση και αν είναι, μάλλον φεύγει απο τα όρια της νομιμότητας...

2 μήνες είναι πολυ μικρό διάστημα...σκέφτηκες ο κάτοχός του να είναι στο εξωτερικό για λόγους π.χ. υγείας ;




:rolleyes:


Λέω εγώ τώρα...

:smokin:

OldMan
14/06/2006, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
πας με ενα φιλαρακι με ενα αμαξακι(μεγαλο εεε,οχι ματιζ),το φορτωνεις και φευγεις σαν κυριος...

Και σε μαγκώνουν στην επόμενη γωνία και "χρεώνεσαι" ΟΛΕΣ τις κλοπές των τελευταίων χρόνων στην ΑττικοΒοιωτία.!!!


Ωραίες συμβουλές δίνετε ρε μάγκες ...!!!

:sad: :sad: :sad:

xastoukopsaro
14/06/2006, 10:01
εγω θα συμφωνησω με το ποστ που ελεγε να πας να ρωτησεις τους γειτονες , κανας μπαρμπας θα ξερει σιγουρα. Στην τελικη βαλε και ενα χαρτι πανω....
Ειναι κριμα να βρεις μπελα για ενα εγκατελημενο. Αν εχει πινακιδα ακομα χειροτερα

Julius
14/06/2006, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓκαζοφωνιΞ
Κοιτα αφου εχει αυτοκολλητο δεν εχει πινακιδα...Εσυ μιας και εισαι κυριος ρωτα σε μια πολυκατοικια εκει γυρω ποιανου ειναι...Το πιθανοτερο ειναι να σου πουν οτι αυτος που το εχει εχει εξαφανιστει εδω και δυο-τρια χρονια...Θα σου προτεινουν μαλιστα να το παρεις αν τους πεις οτι ενδιαφερεσαι γιατι τους ενοχλει...Οταν λοιπον ακουσεις αυτα 'η κατι τετοιο,πας με ενα φιλαρακι με ενα αμαξακι(μεγαλο εεε,οχι ματιζ),το φορτωνεις και φευγεις σαν κυριος...


Gazzz, poly kakh symvouli file


ean ton tsimpizoune tha ton skisoune leme (akoma kai ton arithmo toy aytokinitoy na doune kai na to dosoune sthn troxaia...)


Vaspiou oso proklitiko na sou fenete paratimeno ekei to xt... mhn plisiaseis

vaspiou
14/06/2006, 11:04
ευχαριστω ρε παιδια για τις συμβουλες.
Παντως απο οτι καταλαβα πρεπει πρωτα να βρω τον ιδιοκτητη και να μιλησω με αυτον γιατι αλλιως μπορει να βρω κανενα μπελα. Αλλα ρε γμτ δεν φαινετε να εχει ιδιοκτητη γιατι ηδη το εχουν ψιλο γδυσει και δεν φαινετε να ενδιαφερθηκε κανεις...
Μπορει με τον αριθμο πλαισιου να βρω ποιος ειναι ο ιδιοκτητης??

cityfly
14/06/2006, 11:29
εγώ λέω να πάρεις το δήμο που είναι το μηχανάκι να ρωτήσεις την αρμόδια υπηρεσία τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις
πιθανώς μετά από κάποιο διάστημα που έχει επισήμως χαρακτηριστεί εγκαταλειμένο να μπορείς να το πάρεις νομίμως, έτσι κι αλλιώς αν δεν κάνω λάθος κάποια στιγμή το μαζεύει ο δήμος, οπότε τους γλιτώνεις και από τα έξοδα

costas81
14/06/2006, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Αν έχει πινακίδα δεν το ακουμπάς. (είχα μπανίσει με φίλο ένα sachs κάτω από το σπίτι μου που είχε σκισμένο πωλητήριο και ήταν παρατημένο για πάνω από χρόνο και η τροχαία ούτε ποιός είναι ο ιδιοκτήτης για να το αγοράσουμε δε μας έλεγε)

εχουμε και μεις (ο μπαμπας μου) ενα sachs του 68!
Διχρονο και μετα απο 300.000 χτυπησε μπιελα και ψαχνουμε για μια!Αν σου περισευει καμια στειλε κανα πμ

tifoefs
14/06/2006, 13:11
Μην τ' αγγιξεις !!!


Ασε σημειωμα οτι σε ενδιαφερει !

:a38:

XTMPAM
14/06/2006, 13:45
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΕΝΕΤΟΝ 600 ΤΟ ΧΤ ΤΟ ΄89 ΜΟΝΤΕΛΟ?
ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ!

vaspiou
14/06/2006, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΕΝΕΤΟΝ 600 ΤΟ ΧΤ ΤΟ ΄89 ΜΟΝΤΕΛΟ?
ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ!

Μπα... :nono:
δεν νομιζω πρεπει να ειναι 600 του 92-93 μοντελο.
Ακομα ψαχνεις το ΧΤ σου? Αμα ηταν θα το ειχες βρει...

nassosxlvbros
14/06/2006, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
ευχαριστω ρε παιδια για τις συμβουλες.
Παντως απο οτι καταλαβα πρεπει πρωτα να βρω τον ιδιοκτητη και να μιλησω με αυτον γιατι αλλιως μπορει να βρω κανενα μπελα. Αλλα ρε γμτ δεν φαινετε να εχει ιδιοκτητη γιατι ηδη το εχουν ψιλο γδυσει και δεν φαινετε να ενδιαφερθηκε κανεις...
Μπορει με τον αριθμο πλαισιου να βρω ποιος ειναι ο ιδιοκτητης??


1ον. Αδερφε πραγματα που δεν ειναι δικα σου δεν τα αγγιζεις,απλα...δε στο'μαθαν απο τοτε που περπατησες;
2ον.Ρωτας στο δημο της περιοχης ΠΟΤΕ θα το μαζεψουν και πως γινεται να στο διαθεσουν...
3ον φαντασου να τοχουν "μαρκαρει" τιποτα της αντιτρομοκρατικης και να χωθεις στα σκατα σε χρονο ντετε....:nono:
4ον και τι θα λες στον εαυτο σου...συλλησα ενα μοτορι και την εβγαλα τζαμπα; τι ωραιος μαγκας που ειμαι....
5ον σε κανα εξαμηνο να βρεις το δικο σου μοτορι γδυμενο....(γιατι ολα εδω πληρωνωνται...
5ον οι υπολοιποι με τις λαμογιο συμβουλες,(αν δε κανετε πλακα)ειστε αχαρακτηριστοι....

vaspiou
14/06/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
1ον. Αδερφε πραγματα που δεν ειναι δικα σου δεν τα αγγιζεις,απλα...δε στο'μαθαν απο τοτε που περπατησες;
2ον.Ρωτας στο δημο της περιοχης ΠΟΤΕ θα το μαζεψουν και πως γινεται να στο διαθεσουν...
3ον φαντασου να τοχουν "μαρκαρει" τιποτα της αντιτρομοκρατικης και να χωθεις στα σκατα σε χρονο ντετε....:nono:
4ον και τι θα λες στον εαυτο σου...συλλησα ενα μοτορι και την εβγαλα τζαμπα; τι ωραιος μαγκας που ειμαι....
5ον σε κανα εξαμηνο να βρεις το δικο σου μοτορι γδυμενο....(γιατι ολα εδω πληρωνωνται...
5ον οι υπολοιποι με τις λαμογιο συμβουλες,(αν δε κανετε πλακα)ειστε αχαρακτηριστοι....

Ωπα φιλε ωπα....
περιμενε πηρες φορα...κατσε λιγο...
Εισαι λιγο επιθετικος δεν χρειαζετε...
1ον.Ουτε που το εχω αγγιξει το μοτορι, ουτε πολυ κοντα πηγαινω να μην νομιζουν οτι θελω να το παρω στα κλεφτα. Παντως αμα βλεπατε σε τι κατασταση ειναι και σε τι σημειο το ιδιο θα σκεφτοσαστε.Γιαυτο εγραψα στο φορουμ για να δω τι κανουν σε αυτες τις περιπτωσεις με τα εγκατελημενα.Τα του τυπου "απλα...δε στο'μαθαν απο τοτε που περπατησες;" οχι σε μενα... αλλου!!
2ον.Αυτο ειναι σωστο και αυτο σκοπευω να κανω.
3ον.Το μοτορι βρισκετε στην γειτονια μου πολυ κοντα απο εκει που μενω και ξερω τι γινετε εκει γυρω...
4ον.Αν ειναι να το παρουν οι τσιγγανοι και να το πουλησουν στα χυτηρια ή να το παρει ο Δημος και να παει στα σκουπιδια η οπου αλλου παει γιατι να μην το παρω εγω (κατοπιν συννενοησης) και να παρω καποια πραγματα που ισως μου χρειαστουν???
5ον. Δεν πηγα να γδυσω καινουργιο μοτορι με πινακιδα ουτε μοτορι στην δικη μου κατασταση. Αυτο ειναι παρατημενο πανω απο μηνα σιγουρα και εχει και αυτοκολητο ΕΓΚΑΤΕΛΗΜΕΝΟ. Λες να πηγαινω και να γδυνω μοτορια του κοσμου?
Αμα ηθελα να κανω λαμογιά λες να το εβγαζα στο φορουμ??:uplate:

kaps
15/06/2006, 06:23
:rotflmao: Καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα:rotflmao:

ΓκαζοφωνιΞ
16/06/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και σε μαγκώνουν στην επόμενη γωνία και "χρεώνεσαι" ΟΛΕΣ τις κλοπές των τελευταίων χρόνων στην ΑττικοΒοιωτία.!!!


Ωραίες συμβουλές δίνετε ρε μάγκες ...!!!

:sad: :sad: :sad:



Δεν σου χρεωνουν της Αττικης τις κλοπες αλλα ολων των Βαλακνιων....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σιγα ρε παιδια...

Αυτο το λεω γιατι το εχω κανει και εγω...

Το μηχανακι που πηρα ηταν σε πολυ κακη κατασταση αλλα ηταν ιδανικο για ανταλλακτηκα...Ηταν παρατημενο στην Κυψελη...Εγω το εβλεπα παρατημενο πανω απο 3 χρονια...Εννοειτε πως δεν ειχε πινακιδες και ειχε και αυτοκολλητακι...Βεβαια ρωτησα πρωτα ποιανου ειναι για να το αγοραζα σε καποια συμβολικη τιμη,αλλα μου ειπαν πως αυτος που το ειχε ηταν εξαφανισμενος χρονια...Οταν μαλιστα πηγα να το παρω,(μεσημερι εννοειτε),περασε ενα μπατσικο και με ρωτησε...Τους ειπα τι εγινε,ειδαν το αυτοκολλητακι και φυγανε,ουτε στοιχια ουτε τιποτα...



Γι'αυτο μην το φοβασαι.Αν ειναι παρατημενο πολυ καιρο,πηγαινε παρ'το...Αρκει ομως να ειναι πολυ καιρο.


Καλα μηλαμε με αυτο με την αντιτρομοκρατικη λυθηκα...:rotflmao:





:wave2:

stefanos
16/06/2006, 15:05
Είναι κλοπή.

Dodok edessa
16/06/2006, 22:14
κοιτα τα πραγματα ειναι απλα ..


οτι ειναι να κανης καντο αλλα μη ρωτας εδω - ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΦΤΗΣ ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ ????:lol: :rotflmao: :wave2:


52032

koufaloni
16/06/2006, 23:12
α δεν παμε καλα ανησυχουσαμε για τους κλεφτες τωρα θα ανησυχουμε και για τους τσαμπατζιδες.:rotflmao:

και αν ειναι κλεμμενο και παρατημενο?:confused:

vaspiou
17/06/2006, 01:36
παντως εγω δεν καταλαβαινω γιατι αμα ειναι παρατημενο απο τον ιδιοκτητη του να μην το παρω. Ετσι ναι. Μονο αν μιλησω με τον ιδιοκτητη.
Δλδ ειναι κακο ε? να παρω καποια πραγματα αμα ο αλλος δεν τα θελει..??
Εγω δεν ξερω τι παιζει γιαυτο και ρωτησα να μαθω τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις... Αμα ηθελα θα ειχα παει στις 2 τα ξημερωματα και θα εκανα την δουλεια μου. Παιδια προσεξτε μην παρατησετε τα δικα σας πανω απο 2 μερες γιατι θα ερθω να σας τα λυσω...!!!
Οσο για το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΦΤΗΣ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ??" δεν θα το σχολιασω... Καποιοι πρεπει να σκεφτονται πριν απαντησουν. :a31:
Βασικα εγω φταιω που ρωτησα, τι το'θελα?
Τελειωσε
:a56:

George-3-
17/06/2006, 06:52
Παντως και στην γειτονια μου ηταν ενα παρατημενο σκουτερ (τυπου Beverli ή κατι τετοιο) μπορτνω χρονια και ειχε πολυ λιγα χλμ το κοντερ. Ποτε δεν ενδιαφερθηκε κανενας να παρει το 100 αλλα και που το εκανα δεν ειδα αν πηγε κανενας να δει. Παντως γενικα μην το αγγιξεις. Ανοιξε μια εφημεριδα και παρε οτι θες με τον δοκιμασμενα νομιμο τροπο.

fasma
17/06/2006, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
παντως εγω δεν καταλαβαινω γιατι αμα ειναι παρατημενο απο τον ιδιοκτητη του να μην το παρω. Ετσι ναι. Μονο αν μιλησω με τον ιδιοκτητη.
Δλδ ειναι κακο ε? να παρω καποια πραγματα αμα ο αλλος δεν τα θελει..??
Εγω δεν ξερω τι παιζει γιαυτο και ρωτησα να μαθω τι γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις... Αμα ηθελα θα ειχα παει στις 2 τα ξημερωματα και θα εκανα την δουλεια μου. Παιδια προσεξτε μην παρατησετε τα δικα σας πανω απο 2 μερες γιατι θα ερθω να σας τα λυσω...!!!
Οσο για το "ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΛΕΦΤΗΣ...ΠΕΙΡΑΖΕΙ??" δεν θα το σχολιασω... Καποιοι πρεπει να σκεφτονται πριν απαντησουν. :a31:
Βασικα εγω φταιω που ρωτησα, τι το'θελα?
Τελειωσε
:a56:

Ρε φιλε μου τι θελεις και ασχολεισαι με τον καθε :a31: εδω μεσα δεν μπορω να καταλαβω :confused: Πηγαινε ρωτα εκει γυρω ,εκτιμας την κατασταση και αναλογος πρατεις.Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια! Και οπως ειπες "Καποιοι πρεπει να σκεφτονται πριν απαντησουν".Αν θελουν να βγαλουν τα απωθημενα τους ας βρουν αλλον τροπο.Εδω οφειλουν να σεβονται τον αλλο.Συμβουλές θελουμε οχι χωσιμο!!



Τελος.

nassosxlvbros
17/06/2006, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Ρε φιλε μου τι θελεις και ασχολεισαι με τον καθε :a31: εδω μεσα δεν μπορω να καταλαβω :confused: Πηγαινε ρωτα εκει γυρω ,εκτιμας την κατασταση και αναλογος πρατεις.Τα πολλα λογια ειναι φτωχεια! Και οπως ειπες "Καποιοι πρεπει να σκεφτονται πριν απαντησουν".Αν θελουν να βγαλουν τα απωθημενα τους ας βρουν αλλον τροπο.Εδω οφειλουν να σεβονται τον αλλο.Συμβουλές θελουμε οχι χωσιμο!!



Τελος.

Tετοιου ειδους συμβουλες ζητας η απο τους αρμοδιους φορεις η απο τον ιδιοκτητη...απο τα φορουμς που ο καθενας μας γραφει το κοντο του και το μακρυ του,η ποσταρει ανελλειπως για να εχει τα περισσοτερα ποστ αστο καλυτερα....η συμβουλες τυπου-πχ παρτο και φυγε η το αλλο με ειδαν και οι μπατσοι και δεν τρεχει τιποτα (μονο συγχαρητηρια δε του δωσαν) :lol:
οσο για την επιθετικοτητα μου με παρηξηγησες...:nono: απλα, αλλο το ρημα "παιρνω" αλλο το "κλεβω"....αλλο να ζητησεις απο τον ιδιοκτητη ενα ανταλλακτικο και αλλο να εχεις παρει σβαρνα τις γειτονιες...
κι αν γελασατε με την αντιτρομοκρατικη
ποιος σου/μου υπογραφει οτι δεν ειναι σεναριο που παιζει....
το κουρασαμε το θεμα....
αλλα η κεντρικη ιδεα εχει ως εξης...:
Δε ρωταμε τα αυτονοητα....
Δεν ακουμε τη συμβουλη καποιου αγνωστου στο Χ φορουμ.
Και βασικα ΔΕΝ ακουμε τη συμβουλη που μας συμφερει για να ειμαστε "καλα"....:wave2:

KeLeYTiS
17/06/2006, 10:00
Λοιπον

Εψαχνα ενα 3ΜΑ ΤΖΡ για ανταλλακτικα...

Ερχεται ενα φιλαρακι μια μερα και μου λεει οτι εχει δει ενα στην Κυψελη
Ειναι παρατημενο 7 χρονια στο ιδιο σημειο απο τοτε που ειχε και αυτος ΤΖΡ και δεν το ακουμπαει κανενας

Του εχουν ψειρησει καποια πραγματα απο πανω και γενικα ειναι σε αθλια κατασταση....προσφατα του κολλησαν και το χαρτι του δημου.... και δεν εχει και πινακιδα πανω

Χμμμ ωραια σκεφτομαι παμε να δουμε που ειναι και να ψαξουμε τον ιδιοκτητη...

Παμε εκει που λες το βλεπουμε ρωταμε μαγαζια και γυρω πολυκατοικιες και ακομα και ο ιδιοκτητης της μονοκατοικιας που ειναι παρκαρισμενο μπροστα το μηχανακι δεν ειχε ιδεα...
Συγκεκριμενα μας ειπε οτι ειναι παρατημενο πολλα χρονια και παρτε το να μας αδειασει την γωνια γιατι δεν μπορει να παρκαρει το αυτοκινητο του μπροστα στο σπιτι του....

Η αληθεια ειναι οτι μπηκα στον πειρασμο.....αλλα λεω ας αφησω ενα χαρτακι πανω με το κινητο μου και οτι ενδιαφερομαι να το αγορασω....


ΜΑντεψε το ιδιο απογευμα με πηρε ο ιδιοκτητης τηλεφωνο και κανονισαμε ραντεβου να παμε να το δουμε...

Το μηχανακι το ειχε παρατησει λογω προβληματων με τα καρμπς αλλα μου ζητησε πολλα λεφτα και ετσι δεν το πηρα...

Μαλιστα ο @@αρας μου ειπε οτι καλυτερα να το πεταξει παρα να μου το δωσει για τα λεφτα που του ειπα...
:lol:

Για φαντασου να πηγαινα να το παρω και να με πιανανε στα πρασα? Θα πληρωνα οτι εχουν ξηλωσει οι προηγουμενοι + τα προβληματα του

Οποτε καλυτερα να δωσω λιγα χρηματα και να ειμαι κυριος παρα να παθω καμμια στραβη...

ΥΓ)Επισης απο οτι μηχανακι εχω παρει κατα καιρους για ανταλλακτικα παιρνω μαζι και μια υπευθυνη δηλωση του ιδιοκτητη οτι μου το παραχωρησε για ανταλλακτικα ....

Η αποφαση ειναι καθαρα δικη σου .....

antonis21
17/06/2006, 14:55
re min krazomaste metaxi mas mia erotisi ekane to paidi.. iremia kouventa kanoyme.. gia mena paratato

antonis21
17/06/2006, 15:02
προς: fasma αδερφε συμφωνω απολυτα μαζι σου συμβουλες ζηταμε οχι κραξιμο.. υπαρχουνε παιδια στο forum που μπορουν να μας δωσουνε τα φωτα τους και τις συμβουλες τους.. και μενα με βοηθησανε και τους ευχαριστω ολους.. αλλα και καποιος κατι ασχετο να πει μην τον παρετε απο τα μουτρα κουβεντα κανουμε και προσπαθουμε να βρουμε λυση σε αυτο που μας απασχολει..:beer: :beer: