PDA

View Full Version : ΚΙΤΡΙΝΟ ΛΑΜΠΑΚΙ



dotis
15/06/2006, 11:35
Σημερα μου αναψε πρωτη φορα κιτρινο λαμπακι προειδοποιησης , και απο κατω εχει μια λαμπα (οπως οταν τσεκαρει στην αρχη) και διπλα σ αυτην ενα βελακι προς τα κατω..!! Εννοειται οτι κοιταξα τις λαμπες ολες και δειχνουν να δουλευουν κανονικα. Το παρουσιασε μολις εβαλα την πισω βαση της βαλιτσας..
Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?

RTnick
15/06/2006, 13:45
το manual το είδες ?

dotis
15/06/2006, 14:03
Οχι , αλλα απο οτι προσεξα μολις τωρα , αναβει μεν το φρενο αλλα μονο η μια αντισταση, αρα μπορει να ειναι καμενη η λαμπα... θα δειξει! Εχω το manual στα γερμανικα ομως..... Κανεις που να το εχει στα αγγλικα , ή Ελληνικά????

γεροπιτσιρικος
15/06/2006, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dotis
Οχι , αλλα απο οτι προσεξα μολις τωρα , αναβει μεν το φρενο αλλα μονο η μια αντισταση, αρα μπορει να ειναι καμενη η λαμπα... θα δειξει! Εχω το manual στα γερμανικα ομως..... Κανεις που να το εχει στα αγγλικα , ή Ελληνικά????

Τσέκαρα το μάνυαλ. Λέει πως η πίσω λάμπα είναι προβληματική.

Cpt. Haddock
15/06/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
Τσέκαρα το μάνυαλ. Λέει πως η πίσω λάμπα είναι προβληματική.

:confused: :confused: :confused:

το μανιουαλ λέει οτι η λάμπα είναι προβληματική;

:uplate:

Tigas
15/06/2006, 14:43
dotis το μηχανάκι σου άμα δεν έχει κανένα πρόβλημα τι ψάχνεσαι ?
Μπορεί να έκανε πουθενα κανένα βραχυκύκλωμα και να κράτησε πρόβλημα ο εγκέφαλος.
Στα γιαπωνέζικα εάν βγάλεις κανα 10λεπτο τους πόλους φεύγει στις μπέμπες δεν είμαι και πολύ σίγουρος, κάνε μια βόλτα απο εξουσιοδοτημένο BMW να στην σβήσουν την βλάβη και εάν στο ξανακάνει το πιθανότερο είναι να σου πουν τα παιδια στο συνεργείο να την αφήσεις να την τσεκάρουν :wave2:

γεροπιτσιρικος
15/06/2006, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:confused: :confused: :confused:

το μανιουαλ λέει οτι η λάμπα είναι προβληματική;

:uplate:

Ναί. Rear Light Bulb defective

Rear light or brake light defective. Replacing the brake light and rear light bulbs.

Αυτά γράφει το μάνυαλ.

caesarsk
15/06/2006, 14:44
Η ΠΙΣΩ ΛΑΜΠΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΜΕΝΗ

Cpt. Haddock
15/06/2006, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
Ναί. Rear Light Bulb defective

Rear light or brake light defective. Replacing the brake light and rear light bulbs.

Αυτά γράφει το μάνυαλ.

Για να καταλάβω.

Σου λέει τι να κάνεις ΕΑΝ είναι προβληματικό το πίσω λαμπάκι των φρένων. (αντικατάσταση δλδ)

δλδ το κίτρινο λαμπάκι σημαίνει "Rear light or brake light defective"?


:look:

caesarsk
15/06/2006, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για να καταλάβω.

Σου λέει τι να κάνεις ΕΑΝ είναι προβληματικό το πίσω λαμπάκι των φρένων. (αντικατάσταση δλδ)

δλδ το κίτρινο λαμπάκι σημαίνει "Rear light or brake light defective"?


:look:

Οχι στο λέει το κίτρινο λαμπάκι μαζί με ένδειξη στην οθόνη

Cpt. Haddock
15/06/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Οχι στο λέει το κίτρινο λαμπάκι μαζί με ένδειξη στην οθόνη

ναι ρε συ, μλκια, λάθος κατάλαβα εγώ :a024:

:sick:



με μπέρδεψε ο παλιο$@#%@$ γεροπιτσιρίκος

:lol: :lol::rotflmao:

γεροπιτσιρικος
15/06/2006, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
Οχι στο λέει το κίτρινο λαμπάκι μαζί με ένδειξη στην οθόνη

Σωστά... Το κίτρινο λαμπάκι είναι η ένδειξη προβλήματος, το βελάκι για το που είναι. Αν όπως λεει στην αρχή δουλεύουν όλα τα φώτα, μπορεί να έχει πάρει τίποτα μπόσικα κάποια πίσω λάμπα από κάποιο ταρακούνημα όταν έβαζαν την βάση για την βαλίτσα και να θέλει απλά σωστή τοποθέτηση.

γεροπιτσιρικος
15/06/2006, 14:53
με μπέρδεψε ο παλιο$@#%@$ γεροπιτσιρίκος

:lol: :lol::rotflmao: [/B][/QUOTE]


Τα ελλήνικος μου ντεν ήταν πολλά καλά.....:rolleyes: :rolleyes:

dotis
15/06/2006, 23:13
Βρηκα το προβλημα και δεν θα το πιστεψετε!!!
Η πισω λαμπα εχει 2 συρματακια . Για το φως πορειας και για το φρενο. Εγω εβλεπα να δουλευουν και τα 2 κανονικα. Οταν ομως το ανοιξα και το προσεξα λιγο , ειδα οτι το ενα ηταν καμενο , και το συρματακι για το πορειας , αναβε απλα ποιο εντονα οταν πατουσα το φρενο.... Τελικα πηρα καινουργια λαμπα και ολα καλα!
(αλλα αν δεν το ανοιγα να το δω ακομα στην απορια θα ημουν , ασε που θα γινομουν και ρομπα στην αντιπροσωπεια - Ειμαι απο Δραμα και θα επρεπε να παω στην Ξανθη γιατι εκει ειναι η ποιο κοντινη!!!)