PDA

View Full Version : Καφεδάκι στα Χανιά?



gregorgeous89
15/06/2006, 15:19
Σαλονικιός είμαι αλά θα κατέβω για 10 μέρες Κρήτη. Δεν θα με χαλούσε καθόλου να πίναμε κανένα καφεδάκι στα Χανιά με άλλους Bikers. Τι λέτε σύντεκνοι?
Θα είμαι κάτω από 3 ως 12 Ιουλίου.

Λεωνίδας
15/06/2006, 15:24
Πολύ πιθανό να είμαι και εγώ εκεί την ίδια περίοδο :D

road spirit
16/06/2006, 11:21
Θα σου πρότεινα για καφέ να ανέβεις στο ακρωτήρι, έχει 3 μαγαζιά με εξαιρετική θέα ("κουκουβαγια", "νύμφες", το 3ο δεν θυμάμαι).
Για ωραία ασφάλτινη διαδρομή μην παραλέιψεις να πας στο φαράγγι Θερίσσου, όπου φτάνοντας Θέρισσο θα κάνεις την απαραίτητη στάση στον "αντάρτη" για ατελείωτα παϊδάκια.

gregorgeous89
17/06/2006, 08:30
Leonida tha kanonisoume 7-cubed eyxaristo.Aaaalos gia Xaniaaaaa?

Tropeas
17/06/2006, 10:15
Εδω !
το πότε θα κατέβω για τις πολλές μέρες στο χωριό δεν ξέρω (μέσα Αυγούστου μάλλον και τριγύρω) αλλά μπορεί να κατέβω έτσι για βόλτα τον Ιούλιο...
Θα ειδούμε, να πάτε στην Αποκωρόνου, τον δρόμο που ξεκινάει και στρίβει αριστερά απέναντι απο την αγορά στον Αποκώρονα απο νωρίς για σουβλάκια και για πατσά και οτιδήποτε σχετικό για ξενύχτηδες ...:lol: :wave2:

gregorgeous89
20/06/2006, 08:55
Thangs Tropea.Elpizo na kateveis, eise apo tis endiaferuses prosopikotites aytou toy forum.

Tropeas
20/06/2006, 22:45
Λοιπόν μάθαμε αλλά δεν φιξάραμε την άδεια παντως η αρχική εκτίμηση λέει:
28 Ιουλίου με 21 Αυγούστου ή 4 με 28 Αυγούστου ... βλέπουμεν ...

...η πλάκα είναι πως συμβαίνουν διάφορα περίεργα (πάλι... :rolleyes: :( ) που μπορεί να μην μου επιτρέψουν να βρεθώ ή δεν θεωρήσω ότι πρέπει να βρεθώ στην Κρήτη φέτος...

Λεωνίδας
29/06/2006, 09:05
Τελικά θα είμαι 2 ως 8 Ιουλίου εκεί :cool:
Πώς κατεβαίνεις gregorgeous89; Πλοίο ή αεροπλάνο;

gian_nykt
29/06/2006, 10:07
Αχχχχχ!! Τι μου θύμησες τώρα!!!
φάτε και στάκα να βαρέσετε ΚΟΚΚΙΝΑ!! Μιλάμε για κόφτες οχι λαλακίες!!! Χαμηλά λιπαρά και χαμηλή χολυστερίνη!!!
Αν πάτε βέβαια ''Αντάρτη'' Κυριακή, φροντίστε να πάτε νωρίς γιατί πλακώνουν ΟΛΑ τα Χανιά, αν και κυρίως το μεγάλο χάλι είναι το χειμώνα μιας και είναι πιο χειμερινή κατάσταση εκει πάνω, αλλά και τώρα μια χαρά θα είναι.
Αν θέλετε να δείτε ΘΕΑ ανεβείτε Μαλάξα όπου αν θέλετε έχει 2-3 ταβέρνες για μάσα.
Κουκουβάγια - Νυμφες, πολύ καλά κι ακόμα καλύτερα βράδυ να βλέπεις ταψί Χανιά. Οι Νύμφες απ'ότι έχω ακούσει τελευταία είναι πιο trendy!!!!Χανιά είναι αυτά!!
Θα δώ κι εγώ ΑΝ αποκτήσω μοτό στο μεταξύ να σκάσω καμιά βόλτα αν μπωρέσω.

gian_nykt
29/06/2006, 10:09
:eek:

paTman_the
30/06/2006, 20:05
H trith kafeteria ekei stous tafous einai h ostria.Kalos na orisete sto topo mas! Alla dustuxos de 8a eimai ekei thn allh bdomada,ton augousto omos... Ego proteino oposKAIdhpote na pate 8eriso gia masa kai sfakia.Exei polu oraio strofiliki alla to kalokairi kai polu kinhsh gia mia lorida dromo,opote xazepste th 8ea ;-) .

Parepiptontos kanenas allos apo xania edo mesa?

costas81
05/07/2006, 18:19
ρε απο κει ειναι η μεγαλυτερη φιρμα του φορουμ!!!


ο μακις 206


:wacko:

makis206
05/07/2006, 18:35
Γρηγόρη το είδα λίγο καθυστερημένα, ας είναι καλά ο κουμπάρος μου ο costas81 !:lol:

Είμαι κι εγώ από Χανιά, περιμένω με την πρώτη ευκαιρία ένα πιμί για να βρεθούμε.

Αυτές τις μέρες είναι κι ο Λεωνίδας στα πάτριά του εδάφη, ευκαιρία να πάμε για καφέ περισσότεροι !

Δεν λέω για τσικουδιά γιατί ο Λεώ πίνει σαν τη νεροφίδα... :look:


:lol: :lol: :lol:

makis206
05/07/2006, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ρε απο κει ειναι η μεγαλυτερη φιρμα του φορουμ!!!

Αυτά να λέτε στο παλικάρι και στο τέλος θα ντραπεί να με συννενοηθεί !

:lol: :lol: :lol:


:beer: :beer: :beer:

Λεωνίδας
05/07/2006, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν λέω για τσικουδιά γιατί ο Λεώ πίνει σαν τη νεροφίδα... :look: Ψέμματα κύριε Πρόεδρε... συκοφαντίες... ανακρίβειες :look: :look: :look:

makis206
05/07/2006, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Ψέμματα κύριε Πρόεδρε... συκοφαντίες... ανακρίβειες :look: :look: :look:

Έχω αποδείξεις εγώ !

Στον εισαγγελέα να τα πεις αυτά !

Τσικουδοφίδα !:evil:

:lol: :rotflmao: :lol:


:beer: :beer:

Nikoskazer2000
06/07/2006, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν λέω για τσικουδιά γιατί ο Λεώ πίνει σαν τη νεροφίδα... :look:


:lol: :lol: :lol:

Ε τότε να πάμε στης Χρυσούλας στο Νιό Χωριό για σουβλάκια και :beer: ΜΠΥΡΕΣ!!!:beer:

makis206
06/07/2006, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ε τότε να πάμε στης Χρυσούλας στο Νιό Χωριό για σουβλάκια και :beer: ΜΠΥΡΕΣ!!!:beer:

:a23: :a23: :a23: :a23:

Απόψε το βράδυ είμαι ρεζερβέ:D αλλά για αύριο Παρασκευή είμαι μέσα !

Λεώ, τι λες κι εσύ ; Μια σουβλακοκατάσταση με τη συνοδεία της μπύρας και της καλής παρέας είναι ότι πρέπει για τις τελευταίες μέρες των διακοπών ! :winka:

:beer: :beer: :beer:

bartlal
06/07/2006, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχω αποδείξεις εγώ !

Στον εισαγγελέα να τα πεις αυτά !

Τσικουδοφίδα !:evil:

:lol: :rotflmao: :lol:


:beer: :beer:

ασε, ξερω ΕΓΩ γιατι κρυβεται και ΔΕΝ δηλωνει νεροφιδα! :smokin:

makis206
06/07/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ασε, ξερω ΕΓΩ γιατι κρυβεται και ΔΕΝ δηλωνει νεροφιδα! :smokin:

Για πε για πε !

:a014: :a014:


Έχει να κάνει καθόλου με εκείνη τη χ...μούρα ;;:lol: :lol: :lol:



:beer: :beer:

Λεωνίδας
06/07/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λεώ, τι λες κι εσύ ; Μια σουβλακοκατάσταση με τη συνοδεία της μπύρας και της καλής παρέας είναι ότι πρέπει για τις τελευταίες μέρες των διακοπών ! :winka:

:beer: :beer: :beer: Έχεις ένα δίκιο αλλά κάτι μ'έχει πειράξει και... δεν.
(αν επιμένεις να μάθεις λεπτομέρειες να σου στείλω πμ) :( :( :(
ωραίες διακοπές, χθες χώσιμο απ'τη δουλειά και μετά το απόγευμα άρρωστος :cry:

makis206
06/07/2006, 12:05
Όχι ρε Λεώ δεν επιμένω να μάθω, εύχομαι όμως ταχύτατα περαστικά !

Με ένα ποτηράκι δεν θα νοιώσεις καλύτερα ;:winka:

:beer: :beer: :beer:

Tropeas
06/07/2006, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ε τότε να πάμε στης Χρυσούλας στο Νιό Χωριό για σουβλάκια και :beer: ΜΠΥΡΕΣ!!!:beer: Που την ξέρεις εσύ ????:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ρε , Χρυσούλα την λυπητερή .....:bawl: :lol: :lol: :lol: :wave2:

dodos_1
11/07/2006, 09:20
καλα μερη να πατε στα χανια ειναι τα εξης....

μπυρες,καφεδες,γλυκα,κλπ. στις ΝΥΜΦΕΣ.η ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ μικρυνε τις μεριδες.:lol:

σουβλακι και λοιπα γυρολογια στην ΟΑΣΗ με ενναλακτικη επιλογη ο ΒΑΝΤΕΣ στη Γογωνη.:beer:

για ψαρομεζεδες,ουζα,κλπ. ειδη αλιειας στην ΑΡΤΖΕΝΤΙΝΑ στο Κολυμπαρι ή ο ΓΕΡΟ-ΤΖΕΓΚΑΣ στο Καστελλι.:beer: :beer:

και για αμνοεριφια και λοιπα χοληστερινουχα προιοντα ΑΝΤΑΡΤΗΣ ή ΛΗΜΕΡΙ στο Θερισσο ή ΠΛΑΤΑΝΙΑ Βλατος Κισσαμου ή ΚΟΥΛΟΥΡΙΔΗΣ στο Βαμβακοπουλο Κυδωνίας.:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: