PDA

View Full Version : Scooter της Peugeot



smirnof
15/06/2006, 19:55
Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Satelis, το νέο scooter Peugeot. Ξέρει κανείς τίποτα γι΄αυτό; Γενικά, τα μηχανάκια της Peugeot παρουσιάζουν προβλήματα και αν ναι τι είδους; Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.:confused:

EVI
19/06/2006, 13:49
εμενα ο αδελφος μου εχει το 307 50ρι και δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα

το μονο προβλημα τους ειναι η τιμη τους

πολλα τα λεφτα αρη


τες πα

Undertaker
19/06/2006, 13:55
Το Elyseo το 125 που έχω εγώ, επίσης κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Το μόνο κακό είναι πως ΑΝ σου βγάλουν πρόβλημα, καλύτερα έχε και μια ιδιωτική τράπεζα μαζί σου για να πληρώσεις τα ανταλλακτικά.... Τσούζει! :)

smirnof
19/06/2006, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
εμενα ο αδελφος μου εχει το 307 50ρι και δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα

το μονο προβλημα τους ειναι η τιμη τους

πολλα τα λεφτα αρη


τες πα
Αν το σέρβις είναι ακριβό στο 50άρι, φαντάζομαι πόσο θα κοστίζει στο Satelis που μόλις κυκλοφόρησε στην ελληνική αγορά... Άσε που και η τιμή αγοράς του είναι υψηλότερη σε σύγκριση με τα υπόλοιπα 125άρια. Τhanx για το ενδιαφέρον.

smirnof
19/06/2006, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Undertaker
Το Elyseo το 125 που έχω εγώ, επίσης κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Το μόνο κακό είναι πως ΑΝ σου βγάλουν πρόβλημα, καλύτερα έχε και μια ιδιωτική τράπεζα μαζί σου για να πληρώσεις τα ανταλλακτικά.... Τσούζει! :)

Έχω την εντύπωση πως η θέση οδήγησης στο Elyseo είναι κάπως πιο ψηλά σε σύγκριση με τα άλλα σκούτερ. Ισχύει ή κάνω λάθος;

Undertaker
20/06/2006, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από smirnof
Έχω την εντύπωση πως η θέση οδήγησης στο Elyseo είναι κάπως πιο ψηλά σε σύγκριση με τα άλλα σκούτερ. Ισχύει ή κάνω λάθος;

ελαφρά πιο ψηλά, ναι. Αλλά όχι τόσο ώστε να είναι δύσκολη η ανάβαση. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ άνετο, και για οδηγό και για συνοδηγό.

Nrgman
20/06/2006, 08:56
Εγώ είχα το Elystar 50cc και τώρα το έχει ο αδελφος μου.
3,5 χρόνια τώρα εχει κάψει μια κόρνα, και τώρα έχει χαλάσει και το ταχύμετρο . Κατα τα άλλα καλά.

Undertaker
20/06/2006, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Εγώ είχα το Elystar 50cc και τώρα το έχει ο αδελφος μου.
3,5 χρόνια τώρα εχει κάψει μια κόρνα, και τώρα έχει χαλάσει και το ταχύμετρο . Κατα τα άλλα καλά.

πλάκα πλάκα πάντως, δεν έχω καταλάβει από που έχει βγει η φήμη πως τα Peugeot είναι προβληματικά!
Όποιον έμπορο-dealer-service (εκτός Peugeot φυσικά...) ρωτάω, όλοι μου λένε "Μακρυα"
Όσους φίλους-γνωστούς-περαστικούς-άγνωστους στα φανάρια έχω ρωτήσει, όλοι μου λένε "άψογο"

:D άτιμα κυκλώματα........ :p

smirnof
20/06/2006, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Undertaker
πλάκα πλάκα πάντως, δεν έχω καταλάβει από που έχει βγει η φήμη πως τα Peugeot είναι προβληματικά!
Όποιον έμπορο-dealer-service (εκτός Peugeot φυσικά...) ρωτάω, όλοι μου λένε "Μακρυα"
Όσους φίλους-γνωστούς-περαστικούς-άγνωστους στα φανάρια έχω ρωτήσει, όλοι μου λένε "άψογο"

:D άτιμα κυκλώματα........ :p

Για τα Πεζώ λένε ότι έχουν σχετικά υψηλό κόστος συντήρησης, όχι ότι είναι προβληματικά. Πήγα και είδα το Satelis σήμερα. Ναυαρχίδα... Ο πίνακας οργάνων θυμίζει αυτοκίνητο.