PDA

View Full Version : ΜΕΓΑΡΑ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΗΣ 6



PANOS___CBR
15/06/2006, 21:10
εγω ειμε παλη ο vstrom panos με το νεο μοθ νικ λογο τεχνικοθ προβληματος.εθχομε να μην εγραφα τωρα αθτα τα λογια.ηταν λιγο μετα της 6 και πιγενα για ενα επαγγελματικο ραντεβου στο λοθτρακη και λιγο πρην τα μεγαρα ειδα σταματημενα αμαξια,κακο σκεφτομε αυτο,πλησιαζοντασ ειδα και φαρους απο οδικη.σκεφτικα ελπιζω να μην χτηπησε κανεις.πλησιαζοντας ηδα περιεργα μεροι πλαστικα που διστιχος λογο επαγγελματος κατι μου θημιζαν.λιγο πιο κατο ενα κρανος ακοθμπισμενο στο διαζομα.....ελπιζω να εινε καλα.ξαφνικα σταματαμε τελιως και για αρκετη ωρα,βγηκα απο το κουτη μου και ειδα αυτο που δεν ηθελα.ενα κορμι στην ασφαλτο,αιμα πολη αιμα,ενα παληκαρη να καθετε κατω και να κλαει,ενα πραγμα που εμιαζε με ανθροπο κατω στην ασφαλτο.ειπα δεν θελω να δω θελω να φηγω.μερικοι απο τουσ διπλανους οδηγους πηγαν κοντα μα φηγαν γρηγορα.εγω εχω κατσει στο αμαξι και δεν θελω να δω.ροταω καπιον που γιριζει τι εγινε??και απανταει ενα αυτοκινητο η φορτηγο δεν ξερει με σιγουρια βγικε στην αρηστερη αποτομα κανοντας μια σφηνα.το μπλε fazer καρφοθηκε με μεγαλη ταχητητα πανο του η απο κατο του.η σηνεχια γνωστη.το πεδι φορουσε μπουφαν δεν ξερω αν το κρανος ηταν δικο του η του φηλου του αλλα εμηνε στον τοπο.ο οδηγος διπλα μοθ σινεχιζει.τελιομενο εινε μορε ασ τον βαλουν στην ακρη να φιγουμε βιαζομε.........σε καπια στηγμη ο δρομος ανιγει και πλισιαζω,βλεπω ενα παληκαρη κατω σκεπασμενο με ενα spyke μπουφαν απο το στηθος και πανω.το αιμα ετρεχε ακομα.τα αμαξια που περνουσαν απο αριστερα το πατουσαν.κανεις δεν σκεφτικε να κανει κατι γιαυτο λιγο σεβασμο στο νεκρο,ας μην παταμε το αιμα του κορμιου του...ημαρτον.μπορει να ηταν το δικο μας αιμα,του φιλου μας του αδερφου μας.οι μνημες ξηπνισαν μεσα μου.ταραχτικα τοσο που τελικα γηρισα πισω δεν πηγα καν στο ραντεβου.κριμα αλλος ενας.......
κουραγιο στην οικογενεια του στους φιλους και γνοστους.να πω να εινε ο τελεθτεος?και τι θα αλαξει?
τουλαχιστον εκει που θα παει ας εινε πιο τηχερος γιατι τελικα ολλα εινε θεμα τηχης και τπτ αλλο.μπορει να εγραψα πολλα αλλα ειμε σοκαρισμενος.συνχορεστε με

KaTaNaS
15/06/2006, 21:23
sokaristhka re file :( :( :(

sniper
15/06/2006, 21:27
σόρρυ ρε φίλε, συμμερίζομαι το σοκ σου... αλλά .........

Έπρεπε να το ζήσουμε κι εμείς με όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες;

ΕΛΕΟΣ!!!!

DrIoannis
15/06/2006, 21:34
Δυστηχώς θέλουμε δεν θέλουμε αυτή είναι η πραγματικότητα και συμβαίνει καθημερινά:(

Dionisisk5
15/06/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Καλύτερα (χμμ όχι ακριβώς αλλά τεσπα) έτσι παρά greeklish... :yuck:

Το θέμα όμως δεν ειναι αυτό.... Ενας που είναι και της δουλειάς όπως λέει σοκαρίστηκε απο ένα θανατηφόρο ατύχημα.... Εκτός κι αν ειναι το πρώτο που βλέπει οπότε ΟΚ.... αλλά νομίζω ότι παραήταν περιγραφικός.... και δεν το γουστάρω να το ζω μπροστά μου... κι εχω δει αρκετά θανατηφόρα από διαφορετικές αιτίες... από μηχανή ποτέ βέβαια αλλά δεν έχει σημασία - ο θάνατος είναι ίδιος παντού!

Εγώ στη θέση του αντι να το ξαναζήσω γράφοντας θα έπινα ένα ουισκάκι και θα το σκεφτόμουν διαφορετικά.... τι μπορώ να κάνω για να αποφύγω να βρεθώ στην θέση των παιδιών....

καλα εκανε το παιδι και τα λεει οπως τα εζησε. τα φορουμ ειναι για να μοιραζομαστε τις σκεψεις μας οπως θελουμε. Χωρια που ειναι προς παραδειγματισμο και συμορφωση. Κριμα για ακομα για αλλο ενα παληκαρι.

makis206
16/06/2006, 07:19
Κρίμα το παλικάρι... καλό του ταξίδι στον κόσμο των αγγέλων..:(

The Rainmaker
16/06/2006, 07:49
Νομίζω πως το να ελέγχουμε την ορθογραφία, είναι αν μη τι άλλο ανούσιο.

Ένα άλλο θέμα που θα ήθελα να παρατηρήσω, είναι πως συνήθως μετά από κάποια αναφορά δυστυχήματος από μέλος αναλωνόμαστε όλοι σε ευχολόγια.

Δυστυχώς τα ευχολόγια δεν βγάζουν πουθενά.

Έχουμε αναρωτηθεί (όλοι μας) μήπως πρέπει να αναλάβουμε κάποια συλλογική δράση με στοχο τον περιορισμό των ατυχημάτων;

Μην πείτε πως είμαι θεωρητικός. Απλά θέτω ένα θέμα για προβληματισμό και ελπίζω να οδηγήσει κάπου.

Alx 84
16/06/2006, 08:10
μπροστά δεν ήμασταν να δούμε τι ακριβώς έγινε, τι φορούσε κλπ, αλλά τι σημασία έχει;:sad: :sad: :sad: :sad:

καλό του ταξίδι...:( :(

sapila racing
16/06/2006, 09:26
:( :sick:

wild_cat/anima
16/06/2006, 11:22
κατ αρχήν ας είναι ελαφρύ το χώμα για το παλικάρι κι ας είναι ο τελευταίος .....





downhill ......επειδή διαβασα κάτι για σπουδες φιλολογίας πιο πάνω και καθώς τυγχάνει να απολαμβάνω την ιδιοτητα του φιλολογου,
εχω να σου πω πως ...
το να κάνεις κριτική περι ορθογραφίας σε ένα ποστ με τετοιο περιεχόμενο είναι τουλάχιστον κυνικό, κωμικοτραγικό, ανούσιο και άτοπο.
το μόνο που καταλαβαινω απο τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ που δεν έχουν ορθογραφικά λάθη είναι οτι πρόκειται για λόγια κάποιου αναισθητου που μπορεί να γνωριζει ορθογραφία αλλά δε διαθετει ανθρωπια.!!

maintenance
16/06/2006, 11:39
Τι να πείς.................:(



Α!!! ίμε απωφιτος του δοιμωτηκου....................να γραφφο ί να μιν γρραφο;

CyBeRseXX
16/06/2006, 11:58
to palikari mpike na moirastei ta sinaisthimata tou k to kaname elpaso stephen king k babinioti..

:eek:

Maira
16/06/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
καλα εκανε το παιδι και τα λεει οπως τα εζησε. τα φορουμ ειναι για να μοιραζομαστε τις σκεψεις μας οπως θελουμε. Χωρια που ειναι προς παραδειγματισμο και συμορφωση. Κριμα για ακομα για αλλο ενα παληκαρι.




:a18: :a18: :a10:


Κουράγιο στην οικογένεια του και στους ανθρώπους που τον αγαπούν!!!!!

:( :(

Nostra
16/06/2006, 12:47
μανία που έχετε σήμερα να παρεξηγήστε.....



:a15:


αν γουστάρετε όμως συνεχίστε εδώ ...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=24393


εγώ πυροσβέστης...μπαααααα



κρίμα για τον συνάδελφο μοτοσυκλετιστή.... τώρα πια έφυγε κι αυτός.... ζωή σε εμάς

Sabre
16/06/2006, 13:00
Κουράγιο στην οικογένεια και τους φίλους του παιδιού που έφυγε...

:a6:

Ορθογράφοι και ανορθόγραφοι μάλλον έχετε ξεφύγει ολίγον τι....

devil's animal
16/06/2006, 13:50
δυναμη και κουραγιο στην οικογενεια του και στους δικους του ανθρωπους!!!


ανορθογραφα ή μη το αποτελεσμα παραμενει...(δεν εχει νοημα να αναλωνομαστε σε τετοια ζητηματα οταν εχει συμβει κατι τοσο ασχημο)


οσο για τον φιλο The Rainmaker να πω οτι η συλλογικη αυτη δραση που λες ειναι οντως πολυ θεωρητικη και κανεις ακομα δεν εχει εφευρει το αντιδοτο για την μ@λακια!
:mad:

Druuna
16/06/2006, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
κατ αρχήν ας είναι ελαφρύ το χώμα για το παλικάρι κι ας είναι ο τελευταίος .....





downhill ......επειδή διαβασα κάτι για σπουδες φιλολογίας πιο πάνω και καθώς τυγχάνει να απολαμβάνω την ιδιοτητα του φιλολογου,
εχω να σου πω πως ...
το να κάνεις κριτική περι ορθογραφίας σε ένα ποστ με τετοιο περιεχόμενο είναι τουλάχιστον κυνικό, κωμικοτραγικό, ανούσιο και άτοπο.
το μόνο που καταλαβαινω απο τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ που δεν έχουν ορθογραφικά λάθη είναι οτι πρόκειται για λόγια κάποιου αναισθητου που μπορεί να γνωριζει ορθογραφία αλλά δε διαθετει ανθρωπια.!!





:a18: :a20: :a19:

catmaster
16/06/2006, 16:15
Εμμμ...

Ενα ποστ δικο μου κατα τα ξημερωματα που ηταν εδω μεσα γιατι το φαγε η μαρμαγκα???

Τοσο αγρια τα χωσα στον downhill??
:confused: :confused:

PANOS___CBR
16/06/2006, 20:55
ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΠΕΔΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΕ ΑΠΟΦΗΤΟΣ ΠΑΝΕΠΗΣΤΙΜΙΟΥ.........ΙΣΩΣ ΑΝ ΕΓΡΑΦΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΗ ΖΟΥΣΕ ΤΩΡΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΧΤΗΠΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ?ΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΧΤΗΠΙΣΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΕ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ?ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΘΕ ΠΕΔΗ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΚΣΗΜΑΤΑ.....

antonis21
17/06/2006, 03:05
τι να λεμε τωρα.. αυτα ακουω και λεω να μην ξαναοδηγησω ποτε... ενας φιλος μου πεθανε απο ατυχημα στην εθνικη πριν 3 μηνες..δραμα η κατασταση.. οτι εξοπλισμο και να χεις δεν παυει να σαι σε 2 ροδες.. προσοχη σε ολους τα ματια ανοιχτα.. να ναι ελαφρυ το χωμα που θα σε σκεπασει.

antonis21
17/06/2006, 03:09
μην κραζομαστε μεταξυ μας ελεος ρε παιδια.. :nono: :nono:

anf125
17/06/2006, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από PANOS___CBR
ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΠΕΔΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΕ ΑΠΟΦΗΤΟΣ ΠΑΝΕΠΗΣΤΙΜΙΟΥ.........ΙΣΩΣ ΑΝ ΕΓΡΑΦΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΗΜΕΝΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΗ ΖΟΥΣΕ ΤΩΡΑ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑ ΧΤΗΠΙΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ?ΛΕΣ ΝΑ ΜΕ ΧΤΗΠΙΣΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΗΝ ΠΡΟΤΟΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΕ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ?ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΘΕ ΠΕΔΗ ΜΟΥ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΕΚΣΗΜΑΤΑ.....

Εντάξει σίγουρα το περιεχόμενο είναι πιο σημαντικό, είναι όμως λίγο κουραστικό και αντιαισθητικό να διαβάζεις ένα κείμενο με πολλά ορθογραφικά λάθη, το ίδιο και greeklish.

Επί της ουσίας κρίμα για ότι έγινε και ψυχραιμία από όλους.

NikosRR
17/06/2006, 20:44
κρίμα 1α για το παιδί και 2ον ορθογράφοι και ανορθόγραφοι μπορεί να είμασταν εμείς στη θέση του είτε γράφαμε ορθά είτε όχι.απ'οτι βλέπω η κοινωνία μας καλά κρατεί, περιμένουμε απέναντι με την πρώτη ευκαρία να πυροβολήσουμε τον άλλο.αυτά είναι!:yuck:

latris mixanis
19/06/2006, 08:16
:sad: :(

nimbus
22/06/2006, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
κρίμα 1α για το παιδί και 2ον ορθογράφοι και ανορθόγραφοι μπορεί να είμασταν εμείς στη θέση του είτε γράφαμε ορθά είτε όχι.απ'οτι βλέπω η κοινωνία μας καλά κρατεί, περιμένουμε απέναντι με την πρώτη ευκαρία να πυροβολήσουμε τον άλλο.αυτά είναι!:yuck:


έτσι είναι Νίκο, δυστηχώς...

:sad: :sad:

nimbus
22/06/2006, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από PANOS___CBR
κανεις δεν σκεφτικε να κανει κατι γιαυτο λιγο σεβασμο στο νεκρο,ας μην παταμε το αιμα του κορμιου του...ημαρτον.μπορει να ηταν το δικο μας αιμα,του φιλου μας του αδερφου μας.οι μνημες ξηπνισαν μεσα μου



.......................

:sad: :sad:

dbandit
22/06/2006, 22:01
Οπως και να εχει, το θεμα ειναι λυπηρο σιγουρα... Τα περι ορθογραφιας αλλου, δεν ειναι για αυτο το φορουμ πιστευω:sick:

Τα ματια μας 14 παιδια και απο εκει και περα... κουβαλατε κ κανα κοκαλακι νυχτεριδας, λαγοποδαρο, ματι κ.α.
Αν δεν σε θελει η τυχη, ή να το πω διαφορετικα οτι κανεις θα το βρεις μπροστα σου... χωρις να θελω να θυξω κανενα...:smokin:

tsiros_temp
16/07/2006, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
σόρρυ ρε φίλε, συμμερίζομαι το σοκ σου... αλλά .........

Έπρεπε να το ζήσουμε κι εμείς με όλες τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες;

ΕΛΕΟΣ!!!!

α, ενώ όταν εγώ πρότεινα να γίνει κάτι για να μη διαβάζουμε ανατριχιαστικά ποστ , έλεγα βλακείες ε;

gixxerpap
16/07/2006, 13:22
ρε παιδια, στειλτε το καποιος!!!! τετοιες περιγραφες δε χρειαζονται εδω μεσα!!!

gcrook
16/07/2006, 16:43
Ρε παιδες σιγα την ανατριχιαστικη περιγραφη.
Δεν ηταν επιτηδευμενη ετσι του βγηκε του παιδιου να τα γραψει.
Εξ'ισου ανατριχιαστικες μαλακιες εχουμε κανει ολοι κατα καιρους, το ανατριχιαστικο αποτελεσμα μας χαλασε τωρα;

alximistis
16/07/2006, 23:20
Πρώτα απ' όλα...
καλό του ταξίδι και δύναμη σε συγγενείς και φίλους του...
Δεύτερον...

"Έχουμε αναρωτηθεί (όλοι μας) μήπως πρέπει να αναλάβουμε κάποια συλλογική δράση με στοχο τον περιορισμό των ατυχημάτων;"

Φιλαράκι κατά την ταπεινή μου άποψη είσαι απόλυτα σωστός!!! Αυτό θα ήταν ένα πρώτο βήμα. Δυστυχώς δεν το έχουμε πιστέψει και δεν το ακολουθούμε...

Τώρα κάτι άλλο... δεν κολλάει σε αυτό το ποστ αλλά παίρνω αφορμή από τα περί ορθογραφίας...
Δεν χρειάζεται να επαναλάβω ότι είναι απίστευτα άσχετο και άδικο να κρίνουμε από την ορθογραφία τα λεγόμενα κάποιου. Και στην πολύ τελική...

τι σόι ΦΑΣΙΣΜΟΣ είναι πάλι αυτός;
Δεν γράφεις σωστά δεν πρέπει να ποστάρεις; Ε τότε ας γράφουνε μόνο όσοι είναι ορθογράφοι...

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου. Ούτε πιστεύω ότι όσοι έκαναν παρατηρήσεις πιστεύουν ότι πρέπει να γράφουν μόνο οι "σωστοί".

Το ζήτημα μου είναι πως παρατηρώ ειδικά τον τελευταίο καιρό ότι κάποιοι γράφουν για να την πουν στους άλλους!!! Για να τους πουν κοιτάξτε ρε τι βλακείες λέτε και τελικά για να δειχθούν οι ίδιοι!
Δεν τα λέω από το μυαλό μου ούτε εκνευρισμένος είμαι. Αλλά να ξέρετε όλοι πως πιστεύω ότι είναι άλλο πράγμα η διαφωνία και άλλο η αγένεια. Και τον τελευταίο καιρό παρατηρώ νομίζω πολύ αγένεια... από κάποιους...
Αϋριο στο Δέλεαρ τα υπόλοιπα...