PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΛΑΔΙΑ!!!!



ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΠ
16/06/2006, 19:09
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΕΧΩ ΕΝΑ FZ6 ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΟΝΤΑ 5000 ΧΛΜ.
ΕΙΝΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΛΑΔΙΑ Κ ΦΙΛΤΡΟ!
ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙ ΦΙΛΤΡΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ Η ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΤΗΣ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ.

Daedalus
17/06/2006, 03:07
Παναγιώτη καλώς ήρθες,:wave2:

Το θέμα έχει με τα λάδια έχει ΥΠΕΡ-αναλυθεί και αυτό δικαιολογεί την οκνηρία με την οποία αντιμετωπίζετε το post..κάνε ένα search και "θα τα δεις όλα" (αν δεν το έχεις κάνει ήδη)...

Γενικά θα βρεις ΠΟΛΛΑ καλά θεματάκια εδώ μέσα αρκεί να ψάξεις λιγάκι..δεν βλέπεις εμένα;; μέλος κάμποσο καιρό και ζήτημα να έχω κάνει πάνω απο 5-6 ερωτήσεις..
Ότι και αν σε προβληματίζει και σου δημιουργεί απορίες, είναι ΠΟΛΥ πιθανό να έχει ΗΔΗ γίνει ΛΥΣΑ!!!

ΒΟΥΡ στο SEARCH…

:beer:

Daedalus
17/06/2006, 03:24
Καλώς ήρθες????

Sorry, αλλά τέτοια ώρα και μετά απο τα ξύδια δικαιολογείται ο όποιος στραβισμός :hypnotize (08-11-05)

Για το μοτορι σου δεν ξέρω να σου πώ για λάδια..

Για φίλτρο όμως αυτό που δίνει ο κατασκευαστής και ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ...κατά την γνώμη μου το συγκεκριμένο θέμα δεν σηκώνει πειραματισμούς..
Αυτός που την έχει ψάξει καλύτερα από όλους μας και μπορεί να σου συστήσει κάτι αξιόπιστα είναι αυτός που σχεδίασε-εξέλιξε-κατασκεύασε το μοτορι σου..


:beer:

savvas
17/06/2006, 11:15
Φιλτρο ΠΑΝΤΑ γνησιο, όσο και να κοστίζει.

Ο κατασκευαστης ξερει ποση καθυστερηση θα εχει το λαδι μεσα στο φιλτρο και ποση ποσοτητα λαδιου θα παρεχει (γραμμαρια) ανα λεπτό.

Τα ιμιτασιον απλα βειδωνουν στο "πασο".

Εχουν "κολλησει" κινητηρες απο ιμιτασιον φιλτρο.

banditgr
17/06/2006, 13:08
me "imitasion" (imitation=apomimisi,ta filtra den einai apomimiseis,apla after market)) pote den eixa provlima kai pote den exo akousei na exei pro3enisei kapoio provlima.Ta kala after market filtra einai sxediasmoun oste na YPER-kaliptoun tis prodiagrafes filtrarismatos.E3alou min nomizeis oti i honda ftiaxnei i idia ta filtra tis...apla tiponei pano to honda.

kostisthegreek
21/06/2006, 20:42
Μαζί με τη μηχανή δίνουν κι ένα βιβλιαράκι (όχι της εγγύησης, το άλλο). Εκεί θα βρεις την πιο σωστή απάντηση.:a55: