PDA

View Full Version : Μπάνιο?



Nrgman
17/06/2006, 11:38
Ερώτηση :

Πώς πας για μπάνιο με την μηχανή μόνος ή και με παρέα με full εξοπλισμό και να μην έχεις τον φόβο να σου κλέψουν τα πράγματα οταν εσυ πλατσουρίζεις μέσα στην θάλασσα.

:confused: :confused: :confused:

:wave2:

nickmonstro
17/06/2006, 11:40
μπαγκαζιερα?:smilea:

Λεωνίδας
17/06/2006, 11:41
Φοράς τις ίδιες κάλτσες για 6 μέρες.
Στην παραλία δημιουργείς ένα νοητό τετράγωνο από 2 κάλτσες και 2 μπότες και εκεί μέσα βάζεις τα υπόλοιπα.
Κάνεις ήσυχος το μπάνιο σου ξέροντας ότι δεν πλησιάζει κανείς :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nickmonstro
17/06/2006, 11:44
:lol: :lol: :lol: Σωστος ο Λεω!!!!

Nrgman
17/06/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
μπαγκαζιερα?:smilea:

Ρε εσύ θα έβαζες μπαγκαζέρια στο monster?

Nrgman
17/06/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Φοράς τις ίδιες κάλτσες για 6 μέρες.
Στην παραλία δημιουργείς ένα νοητό τετράγωνο από 2 κάλτσες και 2 μπότες και εκεί μέσα βάζεις τα υπόλοιπα.
Κάνεις ήσυχος το μπάνιο σου ξέροντας ότι δεν πλησιάζει κανείς :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το κράνος πως θα το βάλεις μεσα στην μπότα :confused: :confused: :confused:

BAD BOY
17/06/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman


Το κράνος πως θα το βάλεις μεσα στην μπότα :confused: ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΤΣΑ:winka:
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΑΝΤΑΛΑΚΙ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΥΤΗ ΣΟΥ :wacko:

nickmonstro
17/06/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nrgman
Ρε εσύ θα έβαζες μπαγκαζέρια στο monster? Αν ξεμενα απο δουλεια μεχρι και delivery θα εκανα με το monster(λεμε και καμια λαλακια που και που)!Οσο για το αλλο..... Μπανιο με βαρδιες!Tοσο απλο,δεν νομιζεις?:winka:

CyBeRseXX
17/06/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Μπανιο με βαρδιες!:winka:

Allios kaneis sta rixa k koitas ton exoplismo synexos:uplate:

Vevaia mporei na se perasoun gia kamaki etsi :rotflmao:

tifoefs
17/06/2006, 13:10
Τα βαζεις ολα σε μια μεγαλη τσαντα και τα θαβεις στην αμμο !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

naxiotis
18/06/2006, 09:36
αν μιλάμε για cordura με αδιαβροχοποίηση ,τι αγχωνεσαι???ντουγρού με τα ρούχα στην θάλασσα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alexk
18/06/2006, 09:50
Πολύ απλά, δεν πας για μπάνιο με το μηχανάκι.

Nrgman
18/06/2006, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Πολύ απλά, δεν πας για μπάνιο με το μηχανάκι.


Δηλαδή δεν πας καθόλου για μπάνιο.
Γιατι με ΜΜΜ δεν το σκέφτομαι καν.:look:

Εκτος αν έχεις φίλο με αμάξι ( εεε φανταστικέ μου Νίκο)

:lol: :lol: :lol:

alexk
18/06/2006, 10:04
Κοίτα, επειδή μένω νότια, συνέχεια βλέπω τα "καλά" παιδιά να πηγαίνουν για μπανάκι με το μαγιό πάνω στη μηχανή και πίσω, η όμορφη σύντροφός τους με το μαγιό επίσης. Θα μου πεις, πρακτικό, γρήγορο, ωραίο, μηχανή ελευθερία κτλ αλλά δεν θέλω καν να σκεφτώ τι θα τους συμβεί (ειδικά στις κοπέλες με το μεταξένιο δερματάκι τους) άν πέσουν στο ίσιωμα με 30χλμ/ώρα (δεν λέμε παραπάνω). Αλλά εντάξει, φαίνεται ότι αυτοί δικαιολογούν αυτό το ρίσκο για να κάνουν το ωραίο μπανάκι τους. Εγώ προσωπικά όχι.

ΥΓ: Δεν συζητώ για την προκατάληψη όταν κάθεσαι δίπλα τους στο φανάρι, παλιοαλήτη μηχανόβιε κοντράκια, με την "στριτ" σκοτώστρα

kalant
18/06/2006, 11:17
Γιατι δεν πας για μπανιο με τα ποδια, ειναι η καλυτερη γυμναστικη

Και δεν αγχωνεσαι κιολας...

:D

nickmonstro
18/06/2006, 11:20
Εκτος αν έχεις φίλο με αμάξι ( εεε φανταστικέ μου Νίκο)

:lol: :lol: :lol:

Aρχισαμε τις χαριτωμενιες????:D

GhostDog
18/06/2006, 11:29
alexk eeήτης είσαι και εσύ;;

δεν έχω δει πάντως τη ρένα σου.. αν και πάω σπάνια. 5192 εδώ, πράσινο klx 2μίση :beer:

mbjp
18/06/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
Γιατι δεν πας για μπανιο με τα ποδια, ειναι η καλυτερη γυμναστικη

Και δεν αγχωνεσαι κιολας...

:D

εναλλακτικα μπορεις να ξεκινησεις κολυμπωντας, πχ βουτας στο πασαλιμανι και βγαινεις Βούλα :wacko:

taxydromos
18/06/2006, 18:40
εγώ έχω μια ελαφριά κουκούλα μαζί μου, οπότε τα βάζω ολα πάνω στη μηχανή, το κράνος το κλειδώνω μαζι και το μπουφάν από το μανίκι και τα σκεπάζω όλα βάζοντας και συναγερμό :cool:

zireous
18/06/2006, 19:08
Παλιότερα, έβαζα μπαγκαζιέρα, τώρα απλά παίρνω λιγότερα σε σάκο που φοράω πάνω μου (πλάτη ή μπροστά αναλόγως).

Παρόλο που αντί για πέτσινο παντελόνι φοράω απλό τζιν, τα υπόλοιπα είναι γνωστά (μποτάκια -bering-, μπουφάν, κράνος, μαγιό μέσα από το παντελόνι -και κακώς δε φοράω γάντια το καλοκαίρι, θα αρχίσω όμως). Όλα μπαίνουν στο σάκο και βγαίνει η πετσέτα, το βιβλίο, και το μονόλιτρο θερμός.

Εννοείται ότι με βλέπουν όλοι σαν εξωγήινο...


Άλλα έχω φάει χαζές τούμπες, και δε ξέρω πότε θα ξανατύχει για να βάλω τον εξοπλισμό μόνο τότε.

Dionisisk5
18/06/2006, 19:56
παντως σημερα μπανακι με το αμαξακι μου που πηγα Νεα Μακρη παρατηρουσα της μηχανες και κανενας και καμια τους απο 30-40 που ειδα δεν φορουσε τπτ παραπανω απο το μαγιο του, την αμανικη φανελιτσα του και τα γυαλακια του. Ααα ειδα και μια τυπισσα με μια ΛΑΡΑ να φοραει και ενα κολλητο σορτσακι :)

Alx 84
18/06/2006, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Πολύ απλά, δεν πας για μπάνιο με το μηχανάκι.


Σωστόοοοος! Κ εγώ αυτό θα απαντούσα. άντε κ πάτε 3 άτομα (ο ένας φιλαει τα πράγματα κ μετά εναλλάξ.)

Τι κάνεις μετά με τα αλάτια; Βάζεις το κρανάκι σου κ το κάνεις χάλια;

Απαπαπαπαπα... Τουτού κ πάλι τουτου (ή δανείζεσαι αλλουνού κράνος κ μουφάν! :lol: :lol: :lol: )

Todi
18/06/2006, 22:18
ρε ειναι απλο ρε...


πας και λες...


"ειμαστε απο τον Μιχαλη"

και μπαινεις και τσαμπα ,
και σου προσεχουν και τα πραματα ...


μπουχαχαχαχαχα...

(και αμα καταλαβε κανεις εκτος του Μπιλη)....

dimmeneidis
18/06/2006, 23:06
Για μπάνιο μόνος σου δέν πάς έτσι κι αλλιώς. Μπορείς να βάλεις κάποιον απο την παρέα να φυλάει τα πράγματα και θα είσαι ήσυχος. Βέβαια το καλύτερο είναι να παίρνεις μόνο τα απαραίτητα και όχι πράγματα αξίας (εκτός κινητού). Και άμα θές και φωτογραφική μαζί σου φρόντισε να είναι απο τις φτηνές γιατί δέν είναι μόνο η πιθανότητα να στην κλέψουν αλλά είναι και η άμμος, τα αλλάτια κ.λ.π.

Άσχετο. Σήμερα πήγα με αμάξι κινέτα για μπάνιο και είδα μιά παρέα 5-6 μηχανών SPORT-STREET και ένοιωσα πολύ ωραία που οι άνθρωποι βάζουν μυαλό. Μιλάω για υπερπροστασία.
-Μαλί με ειδικό προστατευτικό και αεροδυναμικό ζελέ OGK
-Ζελατίνα OAKLEY
-Απο πάνω οι μισοί γυμνοί αλλά με το νέο υπερπροστατευτικό αντιλιακό για πτώσεις της Spidi
-Για πλάτη δέν μιλάω αφου είχαν για προστασία την κοπέλα τους
-Αντιανεμικό Θωρακισμένο μαγιό της ΝΙΚΕ για προστασία στα πόδια και τέλος την εξειδικευμένη σαγιονάρα ΜΙΓΚΑΤΟ που μόλις φίγεις απο τη μηχανή μετατρέπεται σε RACING Μπότα απο ενισχυμένο KEVLAR όπως κάνει ο ΣΠΟΡΤ ΜΠΙΛΙ.
Και τα παιδιά ήταν και επιστήμονες συνάμα, προσπαθούσαν να καταλάβουν γιατί υγροποιείται ο αέρας όταν σπάς το φράγμα του ήχου (1mach).

conkark
19/06/2006, 00:46
α) Παίρνεις μαζί σου ένα πιτ-μπουλ στη σέλλα δεμένο με χταπόδια,και όταν είσαι στη θάλασσα απλώς λύνεις τα χταπόδια !
β) Πληρώνεις με την ώρα ένα αλμπανό με ούζι
γ) Πιάνεις κολλητό τον Καρακίτσο σεκιούριτυ κι έχεις σεκιουριτά τσάμπα.
δ)Αγοράζεις ένα φίδι και αφ'ενός το χρησιμοποιείς για ζώνη του παντελονιού σου, αφ'εταίρου έχεις και τη προστασία σου.
ε) Τρως μια ξεγυρισμένη φασολάδα,αφήνεις τη μηχανή,κι αν δεις κάνα κλέφτη πετάγεσαι απ'το νερό με κλάσιμο τούρμπο
ζ) Προπονείσαι σε τσίρκο κανα χρόνο εντατικά,και ρίχνεις στιλέτο από το νερό
η) Καλείς τον μάγο Γκέλερ και στη κάνει αόρατη !
θ) Κάνεις ένα νοητό κύκλο και τον γεμίζεις με χρησιμοποιημένες σερβιέτες χοντρής! Αλλά χωρίς φτερά.
Τώρα αν δεις δύο φορές τον κλέφτη, λες "μια του κλέφτη,δυό του κλέφτη...τρείς και η κακή του" .
Και να θυμάσαι ότι ΚΑΙ ο ψεύτης ΚΑΙ ο κλέφτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
Ασφαλώς υπάρχει και η κλασσική μέθοδος με το νέφτι!

Nikoskazer2000
19/06/2006, 01:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Σωστόοοοος! Κ εγώ αυτό θα απαντούσα. άντε κ πάτε 3 άτομα (ο ένας φιλαει τα πράγματα κ μετά εναλλάξ.)

Τι κάνεις μετά με τα αλάτια; Βάζεις το κρανάκι σου κ το κάνεις χάλια;

Απαπαπαπαπα... Τουτού κ πάλι τουτου (ή δανείζεσαι αλλουνού κράνος κ μουφάν! :lol: :lol: :lol: )

Αυτό ακριβώς θα έλεγα και 'γω!

Γιατί και ντούς να έχεις στην παραλία και 2ο άτομο να σου φυλαει τα πράγματα, το αλάτι το μαμημένο ΔΕΝ φεύγει (ειδικά αν έχεις λιπαρό δέρμα).

Μετά άντε να φορέσεις μπότες, παντελόνι, γάντια, δερμάτινο και κράνος. Και καλά τα γάντια και οι μπότες παίζονται...τα υπόλοιπα :confused:

Χώρια που σε κοιτάνε ολοι σαν τον :alien: στην παραλία να αλλάζεις ολο αυτόν τον εξοπλισμό.

Λόγω εξοπλισμού δεν εχω πάει ποτέ για μπάνιο με το Kaze-R.
Να μπορούσες να φυλάξεις κάπου ασφαλή ολα σου τα πράγματα και να κάνεις και κανα ντουζάκι με σαμπουάν/αφρόλουτρο/peeling σώματος (καλά χέσε το peeling) κάτι θα γινόταν...
(μάλλον μοτοσεκλιστική επανάσταση!!!)
Σπάσιμο ρε γμτ...

Anritsu
21/06/2006, 22:19
Εγω βασικά βαζω τζιν πάνω απο το μαγιώ , αθλητικά παπουτσια και κράνος . Η κοπελια τωρα διαμαρτύρεται και φοράει μονο το κράνος . Προσπαθω να έχω το νου μου και κυρίως να πηγαίνω οσο πάει σιγα . Κανω κανα μισάωρο μεχρι γλυφαδα αλλα δεν πειράζει και πολύ ...
Δυστυχως εμεις οι κατα συνείδηση δικυκλιστές ειμαστε καταραμένοι ....να κρυώνουμε το χειμώνα και να βράζουμε το καλοκαίρι . Τοσο που καμια φορά αναρωτιέμαι αν αξιζέι το μοτόρι τόσες υποχωρήσεις ....

:smilea:

bzrmiltos
21/06/2006, 23:34
γεια χαρα !

μια καλη ιδεα ειναι
χαζευεις αδιαφορα
βρισκεις ενα -δυο ζουζουνες
μια απλη παρακληση για μια ματια ευγενικα ¨μηπως pls καμια ματια
να κανω μια βουτιτσα εννοειτε
κανα 5λεπτο και μετα βλεπεις τι παιζει Αν δεν εχει ζουζουνες κοιτα για παππου συνταξιουχο αυτοι την βγαζουν
με τις ωρες κανει καλο μπορεις και σε μια
τσαντα ολα μεσα και ητσαντα περασμενη
καπου σταθερα απο τον ιμαντα πχ παγκακι
για να μη τη παρουν τρεχοντας

Alx 84
22/06/2006, 13:30
dimmeneidis και conkark γράψατε!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

έχω λιώσει στα γέλια!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ktm640lc4
22/06/2006, 13:52
Εγω το σαββατο πηγα λευκαντι για μπανιο. Ασχετο.

Αλλα ειχα ενα χαζοκρανος της πλακας μαρκα baokao4, και φορουσα κανονικα μπουφανακι αεριζομενο καλοκαιρινο και παπουτσι τυπου ορειβατικο.

Ενταξει σαν μαλακας ημουνα αλλα οκ. Μπανιο εκανα. Φορεσα το παντελονι το μπουφαν το κρανος τα παπουτσια και εφυγα.

Η κατασταση δεν αλλαξε και πανω στην μηχανη σαν μαλακας ημουνα παλι.:lol: :lol:

Nefeli
22/06/2006, 14:27
Δίχτυ σακιδίου με ισχυρά ατσάλινα νήματα και κλειδαριά σε 4 μεγέθη.


52783

Nefeli
22/06/2006, 14:33
Σακίδιο κατασκευασμένο με ατσάλινο πλέγμα μέσα στο ύφασμα,
χωρητικότητα 25 λίτρων


τα έχουμε..............................


52784

conkark
22/06/2006, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
dimmeneidis και conkark γράψατε!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

έχω λιώσει στα γέλια!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μερσί κυρ Αλέξανδρε, που εκτιμάς το καλό χιούμορ. Θα γράφω σε τεύχη :a9: :a10:

dbandit
22/06/2006, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Σακίδιο κατασκευασμένο με ατσάλινο πλέγμα μέσα στο ύφασμα,
χωρητικότητα 25 λίτρων


τα έχουμε..............................

Που τα πουλανε αυτα? :wave2:

Dionisisk5
25/06/2006, 21:39
Παντως χτες στη καρβουνοσκαλα στον Ωρωπο ειδα τον πρωτο σωστο "καλοκαιρινο" αναβατη. Ο τυπας ειχε ενα cbr 600 μπλε αλλα απο πανω φορουσε κανονικα το μπουφανακι του και το κρανος του. Απο κατω βεβαια ηταν με το μαγιο αλλα ενταξει μωρε :)

Gandalf dr685sm
26/06/2006, 09:08
N.Μάκρη συνήθως για μπάνιο , με...

κράνος ΜΧ (καθαρίζει πολύ πιο εύκολα μετά), jeans, δετό παπούτσι αθλητικό (οχι μποτάκι , καθώς η άμμος μετά μέσα θα κάνει κανά μήνα για να φύγει), Μπλούζα μακρυμάνικη και γιλέκο μηχανής ,colori τσαντάκι γάντια κοφτά γυμναστηρίου και μάσκα ΜΧ , για κάθε λογής έντομα...η πετσέτα μπαίνει πάνω απο την σέλα διπλωμένη.

Πως φυλάσσονται;

Εύκολο... κλειδαριά κράνους (είχε μοιράσει ενα φεγγάρι το ΜΟΤΟ περιοδικό) όπου είναι περασμένη και η σακούλα επάνω του.
Γάντια , και λοιπά χαρτιά σε colori τσαντάκι, παπούτσια χωρίς κάλτσες και δή παλιά για θάλασσα, ούτε για πατσαβούρια δεν τα παίρνουν. Γιλέκο και λοιπά αντικείμενα στο σκαμπουδάκι δίπλα στην ξαπλώστρα...
Να τονίσω εδώ οτι για μπάνιο , δεν πάω στις 13-14.00 που σκάει ο πολύς λαός και δεν μπορείς να κουνήσεις ... πάω κατά τις 10.00 περίπου και 12.30 έφυγα, για να γλυτώσω και την μανούρα απο την κίνηση αλλά και τον καύσωνα που σε χτυπάει στο κεφάλι...
Προτιμώ την δροσιά του σπιτιού μου , και παλιότερα στο παλιό μου σπίτι , το κλιματιστικό.

Μπάνια που κρατάνε όλη μέρα, μόνο σε νησί , όπου το ξενοδοχείο είναι κοντά και όλα τα πράγματα αξίας είναι εκεί.

Χώρια που σε προδιαθέτει και η καθαρότητα της θάλασσας , σε σύγκριση με αυτό που έχουμε γύρω απο την Αττική.


Gandalf