PDA

View Full Version : Αγορά με δόσεις , γίνεται.....



tsofras
19/06/2006, 11:46
Καλησπέρα σε όλους, μία απορία η οποία μπορεί να είναι και λίγο ηλίθια....... Άρχισα να δουλεύω φέτος (τι με νοιάζει θα σκεφτείς...) και δεν έχω φορολογική δήλωση, οπότε τώρα που έκανα θα μπορώ να κάνω αγορές του χρόνου.....Πως μπορώ να αγοράσω κάτι με δόσεις , έγκριση δανείου κτλ. ? Κάτι άκουσα για απόδειξη αποδοχών κτλ.... Όποιος ξέρει ας ενημερώσει παρακαλώ γιατι θέλω να ετοιμαστώ για την μηχανούλα ....Ευχαριστώ πολύ

Nik0s
19/06/2006, 11:48
Η απορία σου είναι πώς μπορείς να βγάλεις δάνειο κτλ, αφού σου έρθει το εκκαθαριστικό, ή πριν ?

tsofras
19/06/2006, 11:55
πως μπορώ να βγάλω δάνειο, ή να μου το εγκρίνουν σε κάποιο κατάστημα που θα αγοράσω τη μηχανή χωρίς καθαριστικό. Το φετινό που έστειλα ήταν μηδενικό (δεν δούλευα ακόμα), οπότε του χρόνου θα κάνω κανονική δήλωση. Οπότε πως μπορώ πρίν...

Tigas
19/06/2006, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
πως μπορώ να βγάλω δάνειο, ή να μου το εγκρίνουν σε κάποιο κατάστημα που θα αγοράσω τη μηχανή χωρίς καθαριστικό. Το φετινό που έστειλα ήταν μηδενικό (δεν δούλευα ακόμα), οπότε του χρόνου θα κάνω κανονική δήλωση. Οπότε πως μπορώ πρίν...

Εγγυητης ο father ισως:rolleyes:

Nik0s
19/06/2006, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Εγγυητης ο father ισως:rolleyes:


Θα βάλεις έναν εγγυητή όπως λέει και ο Τίγκας, και θα τους πας και μια βεβαίωση αποδοχών από την εργασία σου.

Λογικά, θα σου βγάλουν δάνειο.

tsofras
19/06/2006, 12:05
χμμμ καλή φάση, ευχαριστώ παίδες για την βοήθεια :winka:

kostisthegreek
19/06/2006, 21:07
Μετά φρόντισε να εξαφανιστείς.
Σε σένα θα μείνει η μηχανή και στον εγγυητή το χρέος.
:rotflmao:

Vstrommer71
19/06/2006, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsofras
Καλησπέρα σε όλους, μία απορία η οποία μπορεί να είναι και λίγο ηλίθια....... Άρχισα να δουλεύω φέτος (τι με νοιάζει θα σκεφτείς...) και δεν έχω φορολογική δήλωση, οπότε τώρα που έκανα θα μπορώ να κάνω αγορές του χρόνου.....Πως μπορώ να αγοράσω κάτι με δόσεις , έγκριση δανείου κτλ. ? Κάτι άκουσα για απόδειξη αποδοχών κτλ.... Όποιος ξέρει ας ενημερώσει παρακαλώ γιατι θέλω να ετοιμαστώ για την μηχανούλα ....Ευχαριστώ πολύ
Να ξερεις παντως οτι επειδη τελευταια οι τραπεζες εχουν "σφιξει" λιγο τα δανεια για να στα εγκρινουν,μεγαλο μερος της αγορας γενικα εχει ξαναθυμηθει το παλιο καλο γραμματιο(ελληνιστι...συναλλαγματικη).Δες και αυτη τη λυση να δωσεις μια καλη μπροστατζα και να βαλεις και κανα γραμματιακι για να παρεις το μηχανακι:beer:

tsofras
20/06/2006, 09:10
Βασικά λέω να δώσω το 1/3 μπροστά και τα άλλα να τα βάλω με δόσεις, έτσι κι αλλιώς κανα XT125X θα πάρω, οπότε η αξία θα είναι μικρή (3400)

kalant
20/06/2006, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Να ξερεις παντως οτι επειδη τελευταια οι τραπεζες εχουν "σφιξει" λιγο τα δανεια για να στα εγκρινουν,μεγαλο μερος της αγορας γενικα εχει ξαναθυμηθει το παλιο καλο γραμματιο(ελληνιστι...συναλλαγματικη).Δες και αυτη τη λυση να δωσεις μια καλη μπροστατζα και να βαλεις και κανα γραμματιακι για να παρεις το μηχανακι:beer:

εγω παντος οπου ρωτησα για γραμματια δεν την ηξερε κανεις

αυτη τη λεξη...

ολοι μεσω τραπεζης δοσεις...

:(

oulas
20/06/2006, 09:34
Θα βάλεις έναν εγγυητή όπως λέει και ο Τίγκας, και θα τους πας και μια βεβαίωση αποδοχών από την εργασία σου.

Etsi akribos egine kai me mena me to proto mou mixanaki prin 4 xronia. O geros egiithike!