PDA

View Full Version : Fazer 1000



gergio
20/06/2006, 16:25
:confused: Ρε παιδια για λυστε μου μια μεγαααλη απορια......τελικα το FZ1 με γκαζια ερχεται η οχι οπως λενε μερικοι λ@λ@ες?????για πειτε εσεις που το εχετε?:rolleyes:

AFTER
20/06/2006, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
:confused: Ρε παιδια για λυστε μου μια μεγαααλη απορια......τελικα το FZ1 με γκαζια ερχεται η οχι οπως λενε μερικοι λ@λ@ες?????για πειτε εσεις που το εχετε?:rolleyes:

Τετρακυλινδρο 1000cc του 2006 με 150 ιππους, εστω στον στροφαλο

Εσυ τι λες?

THEOD
20/06/2006, 18:18
Χάλια....ψοφίμι...σέρνεται....πίκρα...αίσχος...:a9: :a9: :a9:



Ούτε να διανοηθείς να το πάρεις....θα το μετανοιώσεις πικρά... :a22: :a22: :a22:

AFTER
20/06/2006, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Χάλια....ψοφίμι...σέρνεται....πίκρα...αίσχος...:a9: :a9: :a9:



Ούτε να διανοηθείς να το πάρεις....θα το μετανοιώσεις πικρά... :a22: :a22: :a22:

Ασε που ειναι και πανασχημο :rotflmao:

gergio
20/06/2006, 19:14
:mad: καλα ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του........λεω γιαυτα που εγραψαν οι δημοσιογραφη σ"ενα test που ειχα διαβασει και μου φανηκαν μ@λ@ες:nono:

gergio
20/06/2006, 19:15
ειδη το παλιο πουληθηκε:( Ζ750

H.A.Balafoutre
20/06/2006, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gergio
ειδη το παλιο πουληθηκε:( Ζ750


Δηλαδή για να καταλάβω ΠΟΥΛΗΣΕΣ το ζετάκι για ΤΟ FAZER? :D :D :D

gergio
20/06/2006, 22:04
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ......ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ!ΑΠΟ ΤΟ Ζ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ

PortisHead
20/06/2006, 22:18
To εχει πάρει φιλαράκι μου......τρελο γκάζι και πολύ καλο μοτορι.
Αν μένεις Αθήνα...στο www.2ride.gr στο Πολύγωνο....το δινουν και test ride....1 ολοκληρη ώρα.
:wave2:

PortisHead
20/06/2006, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
To εχει πάρει φιλαράκι μου......τρελο γκάζι και πολύ καλο μοτορι.
Αν μένεις Αθήνα...στο www.2ride.gr στο Πολύγωνο....το δινουν και test ride....1 ολοκληρη ώρα.
:wave2:

EDIT:
Να συμπληρωσω οτι του εβγαλε κιενα πρόβλημα στον αισθητηρα για την εισαγωγή αέρα στον ψεκασμό...με αποτέλεσμα να δουλευει σαν τρελλο το ρελαντί....και να σβήνει με κωδικο 20 στο καντραν.
Εγινε παραγγελία του ανταλακτικου κιεκανε 2 βδομάδες να ερθει...αν και επισημη αγορα απο Μοτοδυναμική (Yamaha).
:mad: :mad: :mad:
Anyway....μπορει και να ηταν μεμονωμενο περιστατικό.

gergio
22/06/2006, 16:48
τελικα μια σοβαρη απαντηση δεν...................:bawl: :bawl: :bawl:

kalant
27/06/2006, 11:08
Τι αλλου θες να σου πουνε ρε φιλε, σου ειπαν οι κατοχοι οτι εχει

γκαζια και ειναι φοβερη μηχανη...

οποτε προφανως μαλακιες θα λενε αυτα που διαβασες...

ημαρτον πια...

H.A.Balafoutre
27/06/2006, 14:57
Στο τέστ ride που έκανα εγώ ένα FZ1s με γκάζι δεν σηκώνεται όσο εύκολα (και την 1η την έσκασα στον κόφτη 2-3φορές) όσο το 600 μου. Αλλά έχει και πιο μακρύ μεταξόνιο και τελείως διαφορετική διαμόρφοση το πίσω ψαλίδι για να το κρατάει κάτω σε βίαιη επιτάχυνση.

Γενικά δεν το πολυπίεσα για σούζα και στην επιτάχυνση έριχνα και λίγο το βάρος μπροστά για να αποφύγω τυχόν δυσάρεστα (ξένη μηχανή για....)

Όταν το άφησα όμως το πήρε ένα παλικάρι που είναι χρόνια στο κουρμπέτι και έχει μεγάλη εμπειρία με διαφορετικές μηχανές και σε 50μέτρα το καντήλιασε 2 φορές με συμπλέκτη για πλάκα.

Προσωπικά πιστεύω πως δεν είναι κακό να μην σηκώνεται σούζα με πρώτη κι ας έχει τρελό γκάζι όπως το FZ1s.

:wave2:

PortisHead
27/06/2006, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
EDIT:
Να συμπληρωσω οτι του εβγαλε κιενα πρόβλημα στον αισθητηρα για την εισαγωγή αέρα στον ψεκασμό...με αποτέλεσμα να δουλευει σαν τρελλο το ρελαντί....και να σβήνει με κωδικο 20 στο καντραν.
Εγινε παραγγελία του ανταλακτικου κιεκανε 2 βδομάδες να ερθει...αν και επισημη αγορα απο Μοτοδυναμική (Yamaha).
:mad: :mad: :mad:
Anyway....μπορει και να ηταν μεμονωμενο περιστατικό.

τελικα και μετα την τοποθετηση του αισθητηρα αερα....το πρόβλημα με τα μπερδεματα συνεχιζεται και το καντραν βγάζει πάλι τον ιδιο κωδικο λαθους στο καντραν:20

Βρισκονται σε διαμαχες με την Μοτοδυναμική.....και βλέπουμε....

xtapodias
27/06/2006, 17:21
ρε portishead τι εννοείς "βρίσκονται σε διαμάχες με τη μοτοδυναμική"? Επίσεις εννοείς το fz1 που έχει για test ride το 2ride? Για δώσε στοιχεία ρε μεγάλε να ξέρουμε!!!!!!

PortisHead
28/06/2006, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtapodias
ρε portishead τι εννοείς "βρίσκονται σε διαμάχες με τη μοτοδυναμική"? Επίσεις εννοείς το fz1 που έχει για test ride το 2ride? Για δώσε στοιχεία ρε μεγάλε να ξέρουμε!!!!!!

Τι ακριβως δεν καταλαβες ? :rolleyes:
Λοιπον.....φιλαρακι μου κιεγω δοκιμασαμε το FZ1 (ναι...αυτο που εχει το 2Ride)....ο φιλος μου κατενθουσιαστηκε...και το αγορασε.Οχι απο το συγκεκριμενο μαγαζι αλλα απο κάποιο αλλο.Επισημης αντιπροσωπειας ,οχι παραεισαγωγής.
Μετα απο κανα 2 βδομάδες...αρχισε να του δειχνει στο καντραν τον κωδικο λαθους 20...που συμφωνα με το manual σημαινει προβλημα στον αισθητηρα αερα για το injection.
Παράλληλα αρχισαν και τα μπερδεματα της μηχανης μιας και δεν πήγαινε προφανως η σωστη ποσοτητα αερα στην καθε δεδομενη στιγμη στο injection.
To βλεπει ο μηχανικος,παραγγελνει τον ανταλακτικο αισθητηρα,ερχεται μετα απο κανα 2 βδομαδες,τον τοποθετουν πάνω,δουλευει 2-3 μερες η μηχανή αψογα......και τσαφ...ξανα κωδικός 20 στο καντράν.:eek: :eek: :eek:

Οταν λέω διαμαχες με την μοτοδυναμική...θα επρεπε να το βαλω σε " " δλδ........ "διαμάχες".
Βρίσκονται σε επικοινωνια και συζητήσεις (οι μηχανικοι) για το τι άλλο μπορει να φταίει.
:wave2:

xtapodias
28/06/2006, 09:14
οσον αφορά τις "διαμάχες" οκ. Εγώ απλά νόμιζα έτσι που το έγραψες οτι το πρόβλημα παρουσιάστηκε στο μηχανάκι του 2ride. Πάντως ατυχία ρε γαμώτο να μην μππορεί να χαρεί το παλικάρι το καινούργιο του μοτόρι. Ελπίζω να βρεθεί γρήγορα οριστική λύση.

PortisHead
15/09/2006, 12:16
Απλά για την ενημέρωση.....
Μετα τα παραπάνω προβλήματα.....εγινε αντικατάσταση και του 2ου αισθητήρα αερα που εχει για το injection....
:eyepop:
Δυστυχώς......πάλι τα ιδια...2-3 μερες δουλεψε κανονικα......μετα πάλι τα ιδια...μάλιστα τον άφησε και στα Μεγαρα στην εθνικη οδο και γύρισε κακην κακώς πισω στην Αθήνα.

Ξανα επικοινωνία με την Μοτοδυναμική (αρχισαμε να φοβομαστε οτι δεν θα βγει ακρη) και μας ειπαν οτι αφου κατα σειρα πανε ετσι τα γεγονοτα θα προβουν σε αλλαγη ολοκληρου του εγκέφαλου.

Χρονος παραδοσης 1 μηνας.Στελνουμε e-mail στον υπευθυνο του after sales service της Μοτοδυναμικής και του εξηγουμε πως αυτα τα πράγματα ειναι απαραδεκτα για καινουργιο μηχανακι...και πως ο 1 μηνας παραδοσης εν όψει καλοκαιρινών διακοπών....οτι χειρότερο.
Αμεση απάντηση απο Μοτοδυναμική....και σε 3 μέρες ο εγκέφαλος ηταν στο συνεργείο (με αεροπορικη παραγγελία παρακαλω) και τοποθετηθηκε στο μηχανακι.

Απο τότε τελος καλα-όλα καλα.Το μηχανάκι σκιζει.
Θα μου πειτε περασε ο φιλος μου καποια ταλαιπωρία...shit happens....αλλα στα μάτια μου η Μοτοδυναμική-Yamaha ανέβηκαν αλλο ενα σκαλοπάτι στην εκτιμηση μου.

:wave2:

gian_nykt
03/01/2007, 13:49
έτσι θα έκανε κι ο Σφακιανάκης άραγε???

Καλά έκανε.........κι εγώ πλέον σε ότι καινούριο παρουσιάζετε πρόβλημα...με συνοπτικές διαδικασίες (μα εισαγωγής μα παραεισαγωγής) πάω αντιπροσωπία κι αν έχω μα και μου, e-mail σε Κεντρική Ελλάδος κι αν πάλι τζίφος σε Ευρώπης και στο καπάκι στην Ιαπωνία (αν ειναι Ιαπωνικό) και θα σου πω εγω μετα τι και γιατί!!!
Ιδίως με τα παραεισαγωγής Ιαπωνικά γίνετε μπάχαλο με τις εγγυήσεις!!!
Σκέψου να πάρεις Ιαπωνικό παραεισαγωγής και να πάθεις οτι κι ο φίλος σου...τρέχα γύρευε....οπότε κάνεις κινήσεις τσακ μπάμ κι οτι βγεί μιας και κατα 90% η αντιπροσωπία θα αρνηθεί να σε καλλύψει λόγο ανεξαρτητης εισαγωγής κι ας έχει ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΗ εγγύηση!!!

Αλήθεια...έχει τύχει σε κανέναν σας να πάθει κάτι τέτοιο??

gloum
03/01/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
έτσι θα έκανε κι ο Σφακιανάκης άραγε???



Και ο Σαρακάκης...χαλαρά..............:rotflmao: :rotflmao: