PDA

View Full Version : Δημιουργία Forum σε εταιρική ιστοσελίδα



Nik0s
20/06/2006, 17:27
Σκέφτομαι, μήπως φτιάξω ένα forum το οποίο θα ενταχθεί στην ιστοσελίδα της εταιρίας μου και θα επιτρέπει σε επισκέπτες να εκφράζουν γνώμες, να ανταλλάσουν απόψεις κτλ κτλ. Το "σκέφτομαι" είναι το ενεργητικό ρήμα εδώ καθότι δεν ξέρω ακόμα τι επιπτώσεις - αποτελέσματα θα μπορούσε να είχε μια τέτοια κίνηση...

Αν και υπάρχει εταιρία με την οποία συνεργάζομαι και πολύ καλά μάλιστα, θα ήθελα μερικές γνώμες / γνώσεις για τα forums τα οποία όμως λειτουργούν υπό την διαχείριση κάποιου συγκεκριμένου προσώπου ή εταιρείας...

Χάζεψα λίγο στο V Bulletin, είδα οτι δεν πρόκειται και για τίποτα πολύ ακριβό....

Αλλά η πλατφόρμα, πώς παραμετροποιείται ? Δηλαδή η γλώσσα, τα γραφικά, τα λογότυπα κτλ, ποιος τα φτιάχνει, η V Bulletin ή κάποιος δικός μου ?

Οποιαδήποτε γνώμη - γνώση ευπρόσδεκτη....

:beer: :wave2: :beer:

KeLeYTiS
20/06/2006, 18:35
Koιτα στην phpbb ειναι ευκολο και δωρεαν...

Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι συχνα update

Kαι εγω δεν ηξερα γρι οταν εφτιαξα το δικο μου forum αλλα δεν ειναι και πυρηνικη επιστημη...

Δες εδω www.phpbb.com

Θα βρεις την αρχικη ξερη εκδοση,δηλαδη δεν εχει τιποτα εξτρα...

Για να βρεις διαφορα εξτρα να του βαλεις πας εδω

www.phpbbhacks.com

To δικο μου forum εχει αρκετα Mods αλλα εχω δει και αλλα με περισσοτερα... 1.5 χρονο κοντα δεν ειχα κανενα προβλημα...

www.2strokers.com

Nik0s
20/06/2006, 18:39
Ευχαριστώ για την πρόταση :beer:

Να ρωτήσω όμως, τα Open Source δωρεάν κτλ, δεν είναι πιο ευάλωτα σε πιθανές κακόβουλες ενέργειες κτλ ?? :alien:

KeLeYTiS
20/06/2006, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Ευχαριστώ για την πρόταση :beer:

Να ρωτήσω όμως, τα Open Source δωρεάν κτλ, δεν είναι πιο ευάλωτα σε πιθανές κακόβουλες ενέργειες κτλ ?? :alien:

Eτσι λενε αλλα συνηθως με το που θα φανερωθει η τρυπα εχει ηδη βγει και το update...

Αρα εισαι καλυμενος...

Αν δεις τα πιο πολλα χακαρισμενα phpbb ειχαν να κανουν ανανεωση απο την εποχη του Κολοκοτρωνη...

Να σου πω και το αλλο?

Ποση επισκεψιμοτητα θα εχει το forum σου? Μπορει και να μην το βρει χακερ ποτε, συνηθως στοχοι ειναι πιο μεγαλα forum για να ειναι και μεγαλυτερο το πρεστιζ τους :lol:

Κοιτα και για SMF αν και δεν γνωριζω καθολου...το bikenet ειναι με SMF και αλλο ενα forum που ξερω ειναι το http://applebee.pbit.gr