PDA

View Full Version : Και ομως με ειδε



zephyr1
20/06/2006, 19:14
Λεωφ μεσογειων αρκετη κινηση,περναω με διηθηση (με αναμμενα φωτα)και ξαφνικα απο αριστερα μου γυναικα οδηγος.


1ο σοκ αναβει φλας δεξια,κοιταω πως θα ελιχτω και ταυτοχρονα φρεναρω.

2ο σοκ με ειδε και εκανε αριστερα:confused: για να περασω.

Ευγε κοπελαρα μου :a46: παντα τετοια.

Εχω καιρο να δω γυναικα να αντιδρα ετσι.Και με τα video που ειδα με τους ολυμπιακους αγωνες,δεν ξερω πλεον απο που να το περιμενω. :sad:

EVI
21/06/2006, 11:02
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:look:

EVI
21/06/2006, 11:03
δλδ τωρα αυτο που εκανε ειναι αξιο βραβειου???????????????????????????????????????????????????



τι ευγε?





τι λετε?



:look: :look:

MIKE_16V
21/06/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
δλδ τωρα αυτο που εκανε ειναι αξιο βραβειου???????????????????????????????????????????????????



τι ευγε?


τι λετε?



:look: :look:


Καλα μαθε εσυ να οδηγεις κανα cb πρωτα....και μετα κανε σχολια:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

adam_tsouk
21/06/2006, 11:16
επριν κανα μηνα (μαλλον λιγοτερο) γυρναγα απο Ν. Μακρη χαλαρα.

Σκαει μυτη γυναικα με polo ψιλοπειραγμενο (τουλαχιστον σε εξατμιση) να κανει σφηνες κτλ..

Λεω ας ακολουθησω... Με το που τη πλησιαζω κανει τερμα στην ακρη να περασω! Μενω κοκκαλο! επειδη προσεξα και την οδηγο δεν απομακρυνθηκα! :lol: :lol: Πραγματικα δεν εχω δει πιο καλη γυναικα οδηγο (εκτος απο την εμφανιση):lol: Σε ολη τη διαδρομη μου ανοιγε χωρο να με διευκολυνει.

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι, πλεον υπαρχουν γυναικες που αγαπανε την οδηγηση αλλα ειναι η μειοψηφια δυστυχως

EVI
21/06/2006, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Καλα μαθε εσυ να οδηγεις κανα cb πρωτα....και μετα κανε σχολια:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:


kake


εεε δε μπορει θα καταφερω να το βαλω μπρος του φουστη


:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:






ρε παιδια ελεος οκ δε λεω αλλα μηπως να το βλεπαμε λιγο αλλιως



λιγο οτι ολοι ειμαστε χαλια?



και οτι οι μειοψηφια ειναι σωστη?



και γυναικες πηγαν να με σκοτωσουν αλλα και αντρες

και οχι δυσαναλογα τα νουμερα μεταξυ τους σχεδον το ιδιο!

adam_tsouk
21/06/2006, 11:24
εμενα απειρες φορες εχουν παει να με σκοτωσουν γυναικες (τη μια μαλιστα δεν θα εμενε τπτ και ουτε τα 20στα γενεθλια μου δεν θα εβλεπα) αλλα αντρας με σακατεψε!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
21/06/2006, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
δλδ τωρα αυτο που εκανε ειναι αξιο βραβειου???????????????????????????????????????????????????



τι ευγε?





τι λετε?



:look: :look:

Οπως λεει και ο Adam αμα σου τυχουν καποιες περιπτωσεις που βλεπεις οτι δεν θα ξανακανεις γενεθλεια ειναι αξιο λογου να το αναφερεις.

Και για να καταλαβεις στην λεωφ.μαραθωνος μου εχει τυχει γυναικα δεξια εγω πηγαινω αριστερα στην πορεια μου,ξαφνικα θελει να στριψει αριστερα στο φαναρι.
Εγω κορναρω και αυτοι δεν καταλαβαινει τπτ,ερχεται κολλαει διπλα μου και εγω συνεχιζω να κορναρο και αυτοι συνεχιζει σαν να μην τρεχει τπτ.
Για να αποφυγω την προσκρουση κολλησα διπλατης χωρις να την ακουμπησω και πιστευα οτι θα κανει λιγο δεξια να μ' αφησει.
Το αποτελεσμα αναγκαστικα εστριψα και εγω μαζι της στο δρομο που ηθελε να παει.
Μονο τοτε με καταλαβε.

Και η κλασσικη πλεον ατακα δεν σε ειδα.

Δεν την λεω για της γυναικες μονο αλλα τα απλα πραγματα στην οδηγηση τα κανουν λιγο πιο δυσκολα.:wave2:

FestoNero
21/06/2006, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1

Το αποτελεσμα αναγκαστικα εστριψα και εγω μαζι της στο δρομο που ηθελε να παει.
Ελα μωρε, σε ειδε ομορφο και ειπε να σε παρει σπιτι..





Ολοι οι κουτακιδες το'χουμε παθει αυτο
(αν και αμα το καλοσκεφτεις οι μηχανες το παθαινουν απο μας)
Προσωπικα το'χω κανει 3 φορες (η μια σε αμαξι).
Τσεκαρω πολυ συχνα καθρεφτες,
για να ξερω τι εχω πισω μου, και σε τι αποσταση, σε περιπτωση που χρειαστει να μαζευτω δεξια/αριστερα λογω αναγκης..
Απλα, τη μια στιγμη τσεκαρω, δεν υπαρχει κανεις, και εκει που παω να αλλαξω λωριδα μπιιιιπ.
Δεν εχει κινδυνευσει αμεσα καποιος (δηλαδη να παει να σκασει πανω μου)
απλα ειναι το "μπηκες μπροστα μου με τροπο που υποδηλωνει οτι δεν με ειδες".
Τι να κανουμε ρε παιδια, οι μηχανες ειναι μικρες, και υπαρχουν κατι βλακες που πανε και στηνονται στα νεκρα σημεια.
Με το αμαξι ετσι τη πατησα, ηταν διπλα μου στο φαναρι, οταν ξεκινησαμε τον ψιλοξεχασα αυτος ηταν ολη την ωρα στο νεκρο σημειο μου και ενω παταγα τη λωριδα του (λιγο) δεν ειχε πει τιποτα οποτε οταν πηγα να αλλαξω εφαγα ενα κραξιματακι ΝΑΑΑΑΑΑΑ.
Σιγουρα ειναι φαση που μπορει να εξελιχθει επικινδυνη, αλλα αν εισαι σωστος οδηγος θα ξαναμαζευτεις,
χωρις να κινδυνευσει κανεις.
:wave2:

latris mixanis
24/06/2006, 02:10
Μπράβο στους οδηγούς που βλέπουν, προσέχουν τα μηχανάκια!!!

merkouris
10/07/2006, 16:36
de kserw ti apopsi exei o ka8enas gia tis gunekes odikous alla emena me trakare gineka odigos pou vgike apo STOOOOP kai pou lete re paidia stin peiraios an exeis to 8eos sou mera mesimeri pou ginete xamos.aaaaa kai to mixanaki 2 mines to xa mono,olokainourgio etsi.8elw na pistevw oti den einai oles etsi alla emena mou g@mise tin psixologia afou eixa mparkarei gia na to parw.

Draken
13/07/2006, 10:16
Χειμωνας περσυ...

Ανεβαινω την Πρωτοπαππαδακη για Τουρκοβουνια απο Βεικου.
Σε καποιο σημειο εχεις τρεις επιλογες: ευθεια, αριστερα η δεξια (το 90% των οδηγων στριβει δεξια)...

Πηγαινω εγω χαλαρα στην λωριδα μου (δεξια) για να στριψω κ εγω οπως ολοι...φλασακι κανονικα κ προσεχω μην φαω καμια σαβουρα γιατι ειχε βρεξει κ το οδοστωμα ειναι χαλια εκει...

Μια γυναικα αποφασισε να επισπευσει τα πραγματα λιγο...Την βλεπω με την ακρη του ματιου μου (ενω ειμαι στην ιδια ευθεια μαζι της, στην πορτα του συνοδηγου) να ερχεται προς το μερος μου...

Αναλυση καταστασης αμεσως: Να ανοιξω γκαζι δεν γινοταν αυτοκινητο μπροστα, να το ριξω δεξια ουτε λογος (παρκαρισμενα), να πλακωθω στην κορνα δυστυχως δεν το εχω συνηθισει...
Αποτελεσμα: Φρεναρισμα σε βρεγμενο οδοστρωμα...

Για να μην τα πολυλογω συναντηθηκαμε υστερα απο μερικα μετρα...το πισω της φτερο με την μπροστινη μου ροδα...ευτυχως το κρατησα... :smokin:

Δεν υπηρχε λογος να βρισω (ποτε δεν το κανω) η να της πιασω την κουβεντα διοτι πολυ απλα δεν ειχε καταλαβει τπτ :sick: