PDA

View Full Version : Μου την έκλεψαν το πρωϊ...



dimmeneidis
20/06/2006, 21:44
Δυστηχώς σήμερα το πρωϊ που πήγα να αφήσω κάτι χαρτιά σε ένα σπίτι την άφησα για 2 λεπτά απο κάτω μέσα στην πυλωτή της πολυκατικοίας και μόλις κατέβηκα δέν υπήρχε. Έβλεπα ένα σκούτερ να με ακολουθεί με δύο άτομα πανω απο την αθήνα μέχρι την καλλίπολη του πειραιά και ο μαλάκας υπέθεσα πως κατα τύχη πηγαίναμε στον ίδιο προορισμό. Αυτοί σταμάτησαν λίγα μέτρα πιό κάτω απο εμένα. Το μόνο ευτυχές είναι πως έκανα όλες τις διαδικασίες και άμα δέν βρεθεί εντός 90 ημερών θα πάρω 14000 ευρά απο την ασφάλεια και θα την ξαναπάρω. Και πάνω που τελείωσα το στρώσιμο ρε πούστη μου.΄Είναι μια GSX-R1000 K6 μαύρη. Έχασα όλο το καλοκαίρι μου τώρα. Ευτυχώς που έχω και αμάξι. Μέσα σε 1 λεπτό σπάσανε το κλείδωμα του τιμονιού και την βάλανε μπροστα...:sad: :sad: :sad:

makis206
20/06/2006, 21:49
Όχι ρε πάλι τα ίδια..

Εύχομαι να τους κοπούν τα χέρια.:mad:

Και σε σένα να την πάρεις πίσω σύντομα όπως την άφησες..:(

odt
20/06/2006, 21:52
Θα μπορούσες να δώσεις και κάποιο στοιχείο, γιατί το μηχανάκι σου δεν περνάει και απαρατήρητο πχ αρ. κυκλοφορίας. πάντως αφού έχεις ασφάλεια για ολική κλοπή σου ευχομαι καλύτερα να μην την βρείς και να πάρεις άλλη

dimmeneidis
20/06/2006, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Θα μπορούσες να δώσεις και κάποιο στοιχείο, γιατί το μηχανάκι σου δεν περνάει και απαρατήρητο πχ αρ. κυκλοφορίας. πάντως αφού έχεις ασφάλεια για ολική κλοπή σου ευχομαι καλύτερα να μην την βρείς και να πάρεις άλλη

Ναί, έχω ολική ασφάλεια κλοπής και με διαβαιβέωσαν πως σε 90 μέρες θα έχω τα χρήματά μου 100% άμα δέν βρεθεί. Εγώ πάντως εύχομαι να μήν βρεθεί γιατί λογικά όλο και κάτι θα έχει πάθει.
Τα στοιχεία:
GSX-R1000 K6 Μαύρη με αρ.κυκλ: ΧΖΒ 324 με μαύρο Μπάκστερ και μανιτάρια. Έχει περίπου 1000 χλμ.
Αυτά.....

gdevelek
20/06/2006, 22:04
επιτέλους ΕΝΑΣ που έπαθε τη ζημιά αλλά έχει λάβει τα μέτρα του...

μακάρι να ανοίξει η υπόθεση "ασφάλεια κλοπής" για περισσότερους με καλύτερους όρους...

Tropeas
20/06/2006, 22:05
Κρίμα και ευχομαι να πάνε όλα προς την καλύτερη τελική λύση...

zolotas
20/06/2006, 22:10
πω πω μ@λακια ....... και καινουρια :eyepop:

να ευχεσαι να μην βρουν ουτε ενα κομματι αλλιως ξερεις ε,αποζημιωση γιοκ ......σε περιπτωση που δεν βρεθει λεμε ........

τωρα το 600rr δεν σε βλεπω να το κανεις δωρο αλλα για την παρτη σου να το παιρνεις.......

μακαρι να βρεθει παντως και να την εχεις ........καλοκαιρι

:mad:

dimmeneidis
20/06/2006, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
επιτέλους ΕΝΑΣ που έπαθε τη ζημιά αλλά έχει λάβει τα μέτρα του...

μακάρι να ανοίξει η υπόθεση "ασφάλεια κλοπής" για περισσότερους με καλύτερους όρους...

Πάντα προστατεύω όσο μπορώ τα υπάρχοντά μου.
Το μόνο κακό είναι πώς πληρώνω 350 ευρώ το 6μηνο για αυτήν την ασφάλεια και μόνο η interamerican σου κάνει αυτήν την ασφάλεια άμα στην κλέψουν όπου και να βρίσκεται η μηχανή.

dimmeneidis
20/06/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
πω πω μ@λακια ....... και καινουρια :eyepop:

να ευχεσαι να μην βρουν ουτε ενα κομματι αλλιως ξερεις ε,αποζημιωση γιοκ ......σε περιπτωση που δεν βρεθει λεμε ........

τωρα το 600rr δεν σε βλεπω να το κανεις δωρο αλλα για την παρτη σου να το παιρνεις.......

μακαρι να βρεθει παντως και να την εχεις ........καλοκαιρι

:mad:

Ρέ για το 600rr πλάκα έκανα. Μα γίνονται αυτα;

gdevelek
20/06/2006, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis

Το μόνο κακό είναι πώς πληρώνω 350 ευρώ το 6μηνο για αυτήν την ασφάλεια

αυτή τη στιγμή δεν είναι και τόοοοοοσο κακό... :smilea:

Xlitos
20/06/2006, 22:23
πάντως άμα ήμουν πρόεδρος ασφαλιστικής πολύ θα χαιρόμουνα μ αυτά που διαβάζω..

gdevelek
20/06/2006, 22:27
αν ήσουν πρόεδρος μάλλον θα αναρωτιόσουν αν σε συμφέρει να προσφέρεις ασφάλεια κλοπής, όταν τόσα και τόσα μηχανάκια κλέβονται και όταν είναι τόσο δύσκολο να αποτραπεί η κλοπή οχήματος που ανεβαίνει σε φορτηγάκι σε χρόνο dt και μην το είδατε

ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350

Xlitos
20/06/2006, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
αν ήσουν πρόεδρος μάλλον θα αναρωτιόσουν αν σε συμφέρει να προσφέρεις ασφάλεια κλοπής, όταν τόσα και τόσα μηχανάκια κλέβονται και όταν είναι τόσο δύσκολο να αποτραπεί η κλοπή οχήματος που ανεβαίνει σε φορτηγάκι σε χρόνο dt και μην το είδατε

ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350

σκέψου λίγο πονηρά..δες Αμερική τι γινεται...τα υπολοιπα σε κάποιον καφέ.

zolotas
20/06/2006, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek


ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350

δεν θα πεινασει κιολας .......δλδ τα αυτοκινητα πιο δυσκολα κλεβονται?? και μιλαμε για μεγαλυτερα ποσα .....πανω απο 20000 αξιας.

παντως ο dimmenidis καλα εκανε και τα εσκασε για κλοπη αλλιως τωρα μαυρο δακρυ θα ειχε........οχι οτι τωρα θα χαιρεται κιολας αλλα τουλαχιστον θα παρει τα λεφτα του .........

στην ασφαλιστικη που πηγες σου ζητησαν να παραδωσεις τα κλειδια? τι αλλο σου ειπαν??

booZe
20/06/2006, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
ο condom-in-ass θα πληρώσει στο φίλο μας 14.000 έχοντας εισπράξει περί τα 350

Έτυχε και ήταν ολοκαίνουριο. Αν πχ η μέση ηλικία μιας μηχανής που "χάνεται" είναι 2 χρόνια θα είχε δώσει 700*2=1400 ευρώ. Πόσα μηχανάκια στα 100 κλέβονται κατά μέσο όρο; Να πω αυθαίρετα 5 στα 100. Αν κάνεις λοιπόν τον λογαριασμό, έχουμε: θα έχουν εισπράξει στα δύο χρόνια 1400*100=140.000 και οι αποζημιώσεις 5*14.000=70.000. Τα νούμερα είναι τυχαία, αλλά σίγουρα όλο και κάτι θα τους μένει στην τσέπη --και όχι μόνο για να καλύπτουν τα έξοδά τους...

gdevelek
20/06/2006, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
δεν θα πεινασει κιολας .......δλδ τα αυτοκινητα πιο δυσκολα κλεβονται?? και μιλαμε για μεγαλυτερα ποσα .....πανω απο 20000 αξιας.


δεν ξέρω κανέναν που να ψάχνει ρωτώντας δεξιά κι αριστερά για γκαράς ΙΧ, ξέρω αρκετούς που ψάχνουν κατά καιρούς για γκαράς μοτο

αυτό κάτι λέει

εγώ για το 400άρι έπιασα θέση σε γκαράζ ΠΡΙΝ παραλάβω το μηχανάκι για να το χώσω μέσα από την πρώτη νύχτα

sotpag
20/06/2006, 22:41
κριμα ρε γμτ και δεν ειναι το μονο.... εχουν φυγει αρκετα ....


το νου σας παιδια....

gdevelek
20/06/2006, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
Έτυχε και ήταν ολοκαίνουριο. Αν πχ η μέση ηλικία μιας μηχανής που "χάνεται" είναι 2 χρόνια θα είχε δώσει 700*2=1400 ευρώ. Πόσα μηχανάκια στα 100 κλέβονται κατά μέσο όρο; Να πω αυθαίρετα 5 στα 100. Αν κάνεις λοιπόν τον λογαριασμό, έχουμε: θα έχουν εισπράξει στα δύο χρόνια 1400*100=140.000 και οι αποζημιώσεις 5*14.000=70.000. Τα νούμερα είναι τυχαία, αλλά σίγουρα όλο και κάτι θα τους μένει στην τσέπη --και όχι μόνο για να καλύπτουν τα έξοδά τους...

η θεωρία σου είναι βασισμένη σε παραδοχές που μπορεί να είναι σωστές

σκέψου από την άλλη πως ΜΟΝΟ μια εταιρία κάνει ασφάλεια κλοπής, οι άλλες προφανώς δεν θέλουν το ρίσκο

κι αυτό δεν είναι θεωρία, είναι πραγματικότητα

dimmeneidis
20/06/2006, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
δεν θα πεινασει κιολας .......δλδ τα αυτοκινητα πιο δυσκολα κλεβονται?? και μιλαμε για μεγαλυτερα ποσα .....πανω απο 20000 αξιας.

παντως ο dimmenidis καλα εκανε και τα εσκασε για κλοπη αλλιως τωρα μαυρο δακρυ θα ειχε........οχι οτι τωρα θα χαιρεται κιολας αλλα τουλαχιστον θα παρει τα λεφτα του .........

στην ασφαλιστικη που πηγες σου ζητησαν να παραδωσεις τα κλειδια? τι αλλο σου ειπαν??

Τίποτα δεν μου είπαν. Μου ζητήσαν Άδεια, Δίπλωμα, Και τα 2 κλειδιά για να σιγουρευτούν, Χαρτιά αστυνομίας και τέλος. Μου λένε απλά πως αμα βρεθεί θα με ειδοποιήσει η αστυνομία αλλιώς να πάω τέλος σεπτέμβρη 27-28 εκείνου του μήνα και χωρίς άλλη ειδοποίηση να παραλάβω τα χρήματά μου.

zolotas
20/06/2006, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Τίποτα δεν μου είπαν. Μου ζητήσαν Άδεια, Δίπλωμα, Και τα 2 κλειδιά για να σιγουρευτούν, Χαρτιά αστυνομίας και τέλος. Μου λένε απλά πως αμα βρεθεί θα με ειδοποιήσει η αστυνομία αλλιώς να πάω τέλος σεπτέμβρη 27-28 εκείνου του μήνα και χωρίς άλλη ειδοποίηση να παραλάβω τα χρήματά μου.

μου ειπε ο ασφαλιστης της ιντεραμερικαν οτι αν βρεθει μετα απο 3 μηνες ειναι πλεον ιδιοκτησια της ασφαλειας(ευκολονοητο) και αν θες την αγοραζεις ξανα ..........

καλη υπομονη ρε dimmenidi και οι 90 μερες θα περασουν συντομα .....

beholder
20/06/2006, 22:57
Μιλαμε για μαμω τα σπασιματα
Καινουργια μηχανη Ευχομαι με τον ενα ή τον αλλο τροπο να τελειωσει καλα η ιστορια

Εγω εψαχνα τωρα που τη πηρα να την ασφαλισω για κλοπη και ολοι μου λεγανε οτι δεν ασφαλιζουν μοτο. Δυστυχως δεν ρωτησα σε Interamerican. Βρηκα μια εταιρεια μονο που με 350 ευρω το χρονο σου το ασφαλιζε για το 70% και ειχε και καλυψη για ατυχημα στον οδηγο μεχρι 15.000 άλλα οταν ζητησα να μου δειξουν τους ορους για να τους διαβασω αρνηθηκαν (για την ακριβεια ο πρακτορας τους) και ετσι φυσικα δεν την εκανα σε αυτους.

antonis21
21/06/2006, 00:33
αδελφε θα πρερε να τους καταλαβεις (λεμε τωρα)... να σε παρουν απο πισω τοσα χιλιομετρα?? με χουν παρει και μενα απο πισω σταματησα περιμενα και φυγανε.. αλλη φορα το χω ανοιξει και εξαφανιστηκα.. ευχομαι να ναι η τελευταια φορα.. ενημερωσε μας για νεα..:smokin:

dimmeneidis
21/06/2006, 00:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αδελφε θα πρερε να τους καταλαβεις (λεμε τωρα)... να σε παρουν απο πισω τοσα χιλιομετρα?? με χουν παρει και μενα απο πισω σταματησα περιμενα και φυγανε.. αλλη φορα το χω ανοιξει και εξαφανιστηκα.. ευχομαι να ναι η τελευταια φορα.. ενημερωσε μας για νεα..:smokin:

Έπρεπε ρε γαμώτο να το είχα ανοίξει και να την κάνω αλλά είμουν χαλαρός εκείνη τη στιγμή και ανυποψίαστος... Εννοείτε πως αν το είχα καταλάβει θα είχα λάβει τα μέτρα μου.
Ευχαριστώ πάντως...

H.A.Balafoutre
21/06/2006, 01:30
Χοντρή φάση ρε γμτ....ότι και να είναι καινούρια καλλονή....ε συγνώμη, μηχανή ήθελα να πω....αλλά πως την έφαγαν έτσι......? Άφησες επάνω τα κλειδιά....διότι απλός 2 άτομα και στην πυλωτή και για λίγο που ανέβηκες επάνω....τόσο γρήγορα όλα αυτά.....? Έχουν γίνει εξπέρ μου φαίνεται τα καθίκια.

dirtbird
21/06/2006, 05:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αδελφε θα πρερε να τους καταλαβεις (λεμε τωρα)...
Antonis, δεν μας κάνεις pm το τηλ. σου?
Σε περίπτωση που μας τύχει κάτι τέτοιο και πονηρευτούμε, νομίζω ότι είσαι ο ιδανικός (λόγω βιογραφικού) για συνοπτικές διαδικασίες (2-3 ψιλές στα γρήγορα)... και μετά πακέτο στην αστυνομία.

dimmeneidis, προφανώς μετά τους θυμήθηκες και το συνδύασες, έ? Σου 'γέμιζαν' το μάτι οι τύποι, πως ήταν?

Θυμάμαι ένα άρθρο του Performance Bikes (στην Αγγλία κλέβονται πιο πολλά μηχανάκια κι από Ιταλία) το οποίο ήταν μετξύ πραγματικότητας-φαντασίας, όπου αφήναν αφύλαχτες μοτό σε σημεία-κράχτες για τα κλεφτρόνια και έστηναν καρτέρι 3-4 mates, μέσα σε ένα Transit Van. Με το που πλησίαζε το μηχανάκι ο κλέφτης και άρχιζε το πασπάτεμα, τον βουτάγανε και του έκαναν ένα advanced μάθημα κοινωνιολογίας...

Καλά ξεμπερδέματα:wave2:

alexk
21/06/2006, 07:05
Φίλε λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν ξέρω τι να πω.:(

Και εγώ έχω ασφάλεια κλοπής για το δικό μου, αλλά δεν το αφήνω πουθενά μόνο του. Η σκέψη του να μου το πάρουν, και με όλα τα έξτρα που έχω, με κόβει στη μέση.

Το Κ6 σου δεν έχει immobilizer ή συναγερμό?

Όπως και να έχει, εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγο καιρό να πάρεις το νέο σου Κ6.

GIXXERAKIAS
21/06/2006, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Φίλε λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν ξέρω τι να πω.:(

Και εγώ έχω ασφάλεια κλοπής για το δικό μου, αλλά δεν το αφήνω πουθενά μόνο του. Η σκέψη του να μου το πάρουν, και με όλα τα έξτρα που έχω, με κόβει στη μέση.

Το Κ6 σου δεν έχει immobilizer ή συναγερμό?

Όπως και να έχει, εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγο καιρό να πάρεις το νέο σου Κ6. αυτο ηθελα να ρωτησω και γω εχοντας διαβασει ολα τα παραπανω ποστς,μα καλα το immobilizer τι κανει?για τον π@υτσ@ ειναι?θελει πολλη ωρα για να ξεκλειδωθει ρε παιδια δεν ειναι δυνατον μονο σε 2-5 λεπτα που ελειψες απο το σημειο που την ειχες παρκαρει να σπασανε κλειδαρεια,να ξηλωσουν καλωδια και να βρουν τα καταλληλα για να την παρουν μπροστα,πιο πιθανο ειναι να ειχαν φορτηγο και να την πηραν σηκωτη!:eyepop: το ξερω λιγο απιθανο αλλα μου φαινεται πιο λογικο αυτο.Μα καλα και συ βρε φιλε ΣΚΟΥΤΕΡ να ακολουθει το Κ6 απο αθηνα μεχρι την καλλιπολη:eyepop: :eyepop: Τελος παντων καλα ξεμπερδαματα σου ευχομαι να μην την βρεις και να παρεις μια ολοκαινουργια με τα λεφτα της ασφαλειας (ευτυχως που ειχες ασφαλεια κλοπης):beer:

jbear
21/06/2006, 08:11
:sad: κριμα...
τα καθικια :mad:
και μετα σου λενε οτι υπαρχει θεος, αν τους βλεπει και δε κανει τιποτα τι να τον κανουμε? :confused:

Ας ληξει τουλαχιστον ευχαριστα το θεμα...

AFTER
21/06/2006, 08:26
Να παθουν καρκινο τα μουνοπ@ν@!!

Gandalf dr685sm
21/06/2006, 08:28
Σε άρθρο του MAX POWER (UK) είχαν βάλει πρώην κλεφτρόνια, να πάρουν καινούριο 4τροχο , με immobilizer & alarm.
Το είχαν πάρει μέσα σε 3-4 λεπτά.

Άλλοι το έκαναν με PalmOS και άλλοι με απλό βραχυκύκλωμα, πάντα εξαρτώμενου του μοντέλου που είχαν μπροστά τους.

Μάλιστα , πολλοί εξ αυτών , ήταν και άτομα , που είχαν πάρει χρήματα απο μαντράδες , και ασφαλιστικές, για να κλέψουν τα πάντα , πάνω απο τα αυτοκίνητα, αλλά να αφήσουν το σασί , για να μην θεωρηθεί ολική κλοπή!!!!!

Αίντε τώρα να μην έχεις κάνει και μερική και εκεί που έδωσες 15-20000? για όχημα , να σου μείνει μόνο το σασί!!

Παρεπιπτόντως.... για παρακολούθησε λίγο το μαγαζί απο όπου την πήρες , μήπως και δείς την φάτσα κανενός που στην σήκωσε... έχουν ακούσει πολλά τα αυτιά μας, για τέτοιες περιπτώσεις.


Gandalf

dukeandthecity
21/06/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από booZe
Έτυχε και ήταν ολοκαίνουριο. Αν πχ η μέση ηλικία μιας μηχανής που "χάνεται" είναι 2 χρόνια θα είχε δώσει 700*2=1400 ευρώ. Πόσα μηχανάκια στα 100 κλέβονται κατά μέσο όρο; Να πω αυθαίρετα 5 στα 100. Αν κάνεις λοιπόν τον λογαριασμό, έχουμε: θα έχουν εισπράξει στα δύο χρόνια 1400*100=140.000 και οι αποζημιώσεις 5*14.000=70.000. Τα νούμερα είναι τυχαία, αλλά σίγουρα όλο και κάτι θα τους μένει στην τσέπη --και όχι μόνο για να καλύπτουν τα έξοδά τους...

επισης μετα απο 2 χρονια η ασφαλιστρική δεν σου δινει 100% την αξια της μοτο αλλα συνυπολογιζει την παλαιοτητα της.

gdevelek
21/06/2006, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
επισης μετα απο 2 χρονια η ασφαλιστρική δεν σου δινει 100% την αξια της μοτο αλλα συνυπολογιζει την παλαιοτητα της.

...και κανείς δεν σε υποχρεώνει να συνεχίσεις να πληρώνεις για ασφάλεια κλοπής, εφόσον κρίνεις πως δεν σε συμφέρει από ένα σημείο και μετά...

RapidShade
21/06/2006, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
μου ειπε ο ασφαλιστης της ιντεραμερικαν οτι αν βρεθει μετα απο 3 μηνες ειναι πλεον ιδιοκτησια της ασφαλειας(ευκολονοητο) και αν θες την αγοραζεις ξανα ..........

καλη υπομονη ρε dimmenidi και οι 90 μερες θα περασουν συντομα .....

Α. Φίλε μου σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ...
Θα ήθελα να μην μπορώ να σε καταλάβω
ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, αλλά δυστυχώς..
Λυπάμαι φίλε, αλλά μην σπάζεσαι άδικα
και μην σκας...

Επίσης μην έχεις ΚΑΜΙΑ αυταπάτη ότι
θα βρουν κάτι... με τίποτα μαν... με τίποτα!

Off the record:
Αν είναι να την βρει κάποιος, καλύτερα να τη
βρεις εσύ και να πας να την θάψεις σε
κανα δάσος για να μπορέσεις να πάρεις
την καινούρια...
και μην το πεις ούτε του παπά.

Ασφάλισα την δική μου πριν κάνα μήνα που την πήρα...ίσως και λιγότερο, αλλά
ο ασφαλιστής μου είπε για 2 μήνες... Για
να ξαναρωτήσω...


Επίσης, για το γαμώτο απλά, επειδή άκουσα
αναφορές κλπ, και επειδή το έχω ψάξει
ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΥ το θέμα
με την ασφάλεια κλοπής, ΔΕΝ κάνει μόνο
μία ασφαλιστική... αλλά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ
άλλες 2... σας το λέω γιατί λόγω του
παλαιού μου π(μ)αθήματος 2 μήνες πριν
πάρω την καινούρια έψαξα όσο περισσότερες
ασφαλιστικές μπορούσα...

Πήρα προσφορές από 1 ακόμα (πλην του κοντομηνα)
και ενημερώθηκα ότι υπάρχει και άλλη
μία.

Αυτά... από μένα..

Προσέχτε τους καριόληδες παιδιά!

RapidShade
21/06/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
η θεωρία σου είναι βασισμένη σε παραδοχές που μπορεί να είναι σωστές

σκέψου από την άλλη πως ΜΟΝΟ μια εταιρία κάνει ασφάλεια κλοπής, οι άλλες προφανώς δεν θέλουν το ρίσκο

κι αυτό δεν είναι θεωρία, είναι πραγματικότητα

3 εταιρείες για την ακρίβεια...
με διαφορετικούς όρους η καθεμια...

LittleJohn
21/06/2006, 09:35
Νομίζω οτί στην σήμερον ημέρα, τα πράγματα είναι πολύ απλά για τους κλέφτες, οι οποίοι αν μη τι άλλο είναι πάντα μπροστά από τις κατασκευαστικές εταιρείες και τις ασφάλειες που χρησιμοποιούν αυτές...

Το immobilizer δεν μου λέει τίποτα. Σε σταμπάρουν κάθονται 30 μέτρα μακριά σου και την ώρα που γυρίζεις το κλειδάκι, σου βουτάνε τον κωδικό με ένα απλό κινητό τηλέφωνο και ένα palm. Μετά τα πράγματα είναι απλούστατα...

Όπως και με τους συναγερμούς. Μπορεί εσύ να έχεις πάρει το ολοκάινουργιο σούπερ ντούπερ μοντέλο καραπροστασίας, αλλά ουσιαστικά σε 1 μήνα είναι ``παλιό``...

Αυτοί που θέλουν πραγματικά να σου σηκώσουν( επαγγελματίες) την μηχανή-αυτοκίνητο, θα το κάνουν όπως και νά`χει...

--------------------------------------------------
Όσο για τις αφάλειες στην Ελλάδα...Βήχω και ξεροβήχω ,σου κατουρώ τον τοίχο...Πονεμένη ιστορία.
Όπως τα περισσότερα πράγματα στην Ελλάδα, σου αδειάζουν το πορτοφόλι και όταν έρθει η στιγμή που δικαιωματικά ζητάς αυτό που σου ανήκει, σου γυρνάνε την πλάτη...

-----------------------------------------------
Τεσπά, κρίμα για το μηχανάκι φίλε μου...Έχει παραγίνει το κακό με αυτά τα μπαστάρδια...

Τουλάχιστον θα την ξαναπάρεις...Υπομονή!

gdevelek
21/06/2006, 09:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
Το immobilizer δεν μου λέει τίποτα. Σε σταμπάρουν κάθονται 30 μέτρα μακριά σου και την ώρα που γυρίζεις το κλειδάκι, σου βουτάνε τον κωδικό με ένα απλό κινητό τηλέφωνο και ένα palm. Μετά τα πράγματα είναι απλούστατα...


αν ο συναγερμός έχει κυλιόμενους κωδικούς αυτό δεν παίζει


Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn

Αυτοί που θέλουν πραγματικά να σου σηκώσουν( επαγγελματίες) την μηχανή-αυτοκίνητο, θα το κάνουν όπως και νά`χει...


σωστό και χιλιοειπωμένο

τι θα κάνεις λοιπόν, θα εγκαταλείψεις κάθε μέτρο προστασίας γιατί "αν στη βάλει στο μάτι θα στην πάρει"?

κανείς δεν σου λέει πως αυτός που θα βάλει το μηχανάκι σου στο μάτι είναι αστέρι, μπορεί να είναι "ερασιτέχνης"

sapila racing
21/06/2006, 09:41
Κρίμα ρε φίλε, πάλι καλά που ήσουν προετοιμασμένος!

Πάντα πρέπει να βάζουμε τουλάχιστον ένα disc lock!
Δεν προλαβαίνουν σε 2 λεπτά, θέλουν 5 μετά.....

alexk
21/06/2006, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn

Το immobilizer δεν μου λέει τίποτα. Σε σταμπάρουν κάθονται 30 μέτρα μακριά σου και την ώρα που γυρίζεις το κλειδάκι, σου βουτάνε τον κωδικό με ένα απλό κινητό τηλέφωνο και ένα palm. Μετά τα πράγματα είναι απλούστατα...


Φίλε, αυτό δεν παίζει. Το κλειδί έχει τόσο μικρή ακτίνα εκμπομπής που θα έπρεπε ο κλέφτης να είναι καβάλα σου.

gdevelek
21/06/2006, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Φίλε, αυτό δεν παίζει. Το κλειδί έχει τόσο μικρή ακτίνα εκμπομπής που θα έπρεπε ο κλέφτης να είναι καβάλα σου.

είσαι σίγουρος; εμένα δουλεύει άνετα από τα 10 μέτρα, ίσως και περισσότερο, δεν έχω δοκιμάσει

και άλλοι δουλεύουν από 10άδες μέτρα, το έχω δει με τα μάτια μου

αλλά αν έχει rolling codes το κόλπο αυτό δεν παίζει

dimmeneidis
21/06/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
dimmeneidis, προφανώς μετά τους θυμήθηκες και το συνδύασες, έ? Σου 'γέμιζαν' το μάτι οι τύποι, πως ήταν?

Όχι, το κατάλαβα όταν μου είπε η μητέρα τού παιδιού που είχα πάει σπίτι του πως ένας μαυριδερός μουσάτος ήταν πάνω στη μηχανή και ο άλλος πάνω σε ένα σκούτερ και φεύγαν κυρυλέ. Το θέμα είναι πώς η γυναίκα δεν ήξερε πώς είχα μηχανή για να υποψιαστεί. Αυτό παρέληψα να το πώ...

dimmeneidis
21/06/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Φίλε λυπάμαι πάρα πολύ. Δεν ξέρω τι να πω.:(

Και εγώ έχω ασφάλεια κλοπής για το δικό μου, αλλά δεν το αφήνω πουθενά μόνο του. Η σκέψη του να μου το πάρουν, και με όλα τα έξτρα που έχω, με κόβει στη μέση.

Το Κ6 σου δεν έχει immobilizer ή συναγερμό?

Όπως και να έχει, εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγο καιρό να πάρεις το νέο σου Κ6.

Μα σπίτι μου δέν το αφήνω μόνο του... για μιά δουλίτσα πήγα. Και συναγερμό meta είχε και απο όλα. Τίποτα δεν καταλαβαίνουν τα καθίκια.
Ευχαριστώ πάντως παιδιά.

catmaster
21/06/2006, 10:07
Τι να πεις ρε π@υστη μου πια...ελεος δηλαδη...

Τοσα χρονια το ιδιο βιολι και ποσους εχουν πιασει??Πεντε ??Δεκα??

adam_tsouk
21/06/2006, 10:09
τι να πω ρε γμτ...

μακαρι να βγαλεις μια ακρη ρε φιλε....

mats8282
21/06/2006, 11:39
Εχει πεσει μια επιδημια με τα Κ5-6.Πριν 2 μηνες κλεψανε το Κ5 φιλου στο θησειο απογευμα Κυριακης....Αυριο θα κανω τα χαρτια να ασφαλισω το GSR για κλοπη οπωσδηποτε....

Kizoku
21/06/2006, 12:06
Κρίμα και πάλι κρίμα ρε συ!

Ότι και να πω το σπάσιμο είναι απίστευτο.
Να τους σαπίσουν τα @ρχίδι@! Κατάρα στο κεφάλι τους!

Τελοσπάντων εσύ να είσαι καλά και εντάξει, αφού θα τη σκαπουλάρεις μάλλον με την ασφαλιστική όλα καλά.

devil's animal
21/06/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μα σπίτι μου δέν το αφήνω μόνο του... για μιά δουλίτσα πήγα. Και συναγερμό meta είχε και απο όλα. Τίποτα δεν καταλαβαίνουν τα καθίκια.
Ευχαριστώ πάντως παιδιά.



ο meta δεν ειναι συναγερμος...

ειναι απατη!!

φιλικα παντα!!

δυστυχως οπως εχει καταντησει το πραγμα...τους αρκουν 5-10 λεπτα να την παρουν...
φοβωμασταν για σηκωματα και τωρα μας λεει ο φιλος οτι την εβαλαν κανονικα μπροστα και την "εκαναν" μεελαφρα..:sad:

οντως με ενα disklock θα τους ειχες καθυστερησει κιαλλο...

τωρα οσον αφορα την ασφαλεια κλοπης επειδη εχουν ακουστει πολλα....δεν θα ημουν τοσο αισιοδοξος γιατι οπως ειπε και ενα παιδι πριν ...αν βρουν εστω και ενα κομματι...ΔΕΝ θα σου δωσουν φραγκο..και πιστεψε με ειναι πολυ ευκολο να βρεθει ενα κομματι απο κ6...

παντως αν τελικα παρεις τα λεφτα .. ενημερωσε-ποσταρε εδω μεσα γιατι θα αλλαξεις την γνωμη για τις ασφαλιστικες σε πολλους (εγω δεν την εκανα γι'αυτον τον λογο...οχι να δινω 700 το χρονο και μετα αν γινει η στραβη τιποτα!!τωρα τουλαχιστον 220 το χρονο και βαζω τα 500 τσεπη)

ευχομαι την καλυτερη εξελιξη για την περιπτωση σου και υπομονη και κουραγιο γιατι το καλοκαιρι ειναι τρελη πικρα χωρις εργαλειο...
:wave2:

Alx 84
21/06/2006, 12:28
όχι πάλι...:sad: :sad: η ίδια ιστορία κάθε φορά! τουλάχιστον φίλε μου έχεις την ασφάλεια...

antonis21
21/06/2006, 18:52
προς:dirt bird ωραια η ειρωνια σου.. μονο να κραζετε ξερετε??.. ειπα λεμε τωρα και καλα... αμα σε ακολουθουν τοση ωρα συνεχεια και ειναι κοντα σου και σε κοιτανε λες να μην τους καταλαβω.. πως ητανε... σκουλαρικια μονο αυτο θυμαμε καλα..

antonis21
21/06/2006, 18:55
αδελφε μην στεναχωριεσαι ολα καλα.. αφου την ασφαλισες ητανε να γινει και εγινε.. το μονο σπαστικο που θα περιμενεις τοσες μερες αν δεν την βρεις μεχρι να παρεις την καινουργια.. στην υγεια σου κ ολα καλα:beer: :beer:

dimmeneidis
21/06/2006, 21:07
Τα νεότερα είναι τα εξής:
Μίλησα με τον πραγματογνώμονα που έχει αναλάβει το φάκελο της υπόθεσής μου απο την ασφαλιστική και μου είπε πως 99.9% όλα θα πάνε καλά.Μόνο αμα βρούν πάνω απο το 30% της μηχανής δεν αποζημιώνομαι, πράγμα σχεδόν απίθανο. Αυτό που μου είπε είναι πώς οι μέρες ξεκίνησαν να μετράν απο χτές 20 του μήνα και σε 88 ημέρες θα έχεις τα λεφτά σου. Είμαι πολύ αισιόδοξος αφού μου έδειξε λίστα άπειρων ατόμων που αποζημιώθηκαν. Απο την πρώτη στιγμή με αντιμετωπίσαν με συμπόνια και μου είπαν να μήν ανησυχώ για τίποτα και όλα θα πάνε καλά. Ούτε τα μου-σου-του μου αρχίσαν ούτε τίποτα. Και μάλιστα μου τόνισαν πως απο τόσο μεγάλες και καινούριες μηχανές δεν βρίσκεις σχεδόν ποτέ τίποτα... Αυτα...:) :) :) :smokin:

dimmeneidis
21/06/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αδελφε μην στεναχωριεσαι ολα καλα.. αφου την ασφαλισες ητανε να γινει και εγινε.. το μονο σπαστικο που θα περιμενεις τοσες μερες αν δεν την βρεις μεχρι να παρεις την καινουργια.. στην υγεια σου κ ολα καλα:beer: :beer:

Ευχαριστώ, και σε εσένα υγεία!!!

Xrider
21/06/2006, 21:43
SE KATALAVAINO APOLYTA!!!
ALLA GIA PARHGORIA SOY LEO MIA MINI ISTORIA DIKH MOY:
TO '93EIXA PAREI TO ASTREA C100 KAINOYRGIO KAI TO EIXA PARKAREI KATO APO TO SPITI.(TOTE HMOYN 16 XRONON)ARAXTOS STO SALONI KAI EVLEPA RODA TSANTA KAI KOPANA STHN TV,KAI DEIXNEI TON NTOYZO POY TOY KLEBOYN THN MHXANH KAI POS KANEI META...GELAGA!!!!
TO PROI POY KATEVHKA NA TO PARO GIATI PHGAINA SE NHSAKI DIAKOPES......EKANA SAN TON NTOYZO:cry:
EIXA TRELLA8EI!!!EIXA GYRHSEI OLH THN A8HNA PSAXNONTAS,EIXA KAI KATI GNOSTOYS POY EIXAN AKRES...TIPOTA.META APO 3 MERES ME PHRAN THL.APO TO TMHMA NA PAO NA PARO TO PAPI MOY!!:D
TO PROTO POY ZHTHSA AN KAI TOTE DN EIXA DIPLOMA,ASFALEIA KTLP HTAN AN EPIASAN TON BASTARDO,@MAMIOLI ALLA MOY EIPAN OTI TOYS THN KOPANHSE APO TO PERIPOLIKO!AN TON EIXA STA XERIA MOY 8A TOY EIXA PERASEI TO CRYPTONITE STON LAIMO PAKETO ME TO KAGELO TOY AYTOFOROY KAI 8A KATAPINA TA KLEIDIA!!
TO PAPI AN KAI EXO KAI ALLES MOTO TO EXO AKOMA!;)
BOREI KAI NA FANEIS TYXEROS..MHN SE PAIRNEI APO KATO!
KALH TYXH!:wave2:

RapidShade
21/06/2006, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Τα νεότερα είναι τα εξής:
Μίλησα με τον πραγματογνώμονα που έχει αναλάβει το φάκελο της υπόθεσής μου απο την ασφαλιστική και μου είπε πως 99.9% όλα θα πάνε καλά.Μόνο αμα βρούν πάνω απο το 30% της μηχανής δεν αποζημιώνομαι, πράγμα σχεδόν απίθανο. Αυτό που μου είπε είναι πώς οι μέρες ξεκίνησαν να μετράν απο χτές 20 του μήνα και σε 88 ημέρες θα έχεις τα λεφτά σου. Είμαι πολύ αισιόδοξος αφού μου έδειξε λίστα άπειρων ατόμων που αποζημιώθηκαν. Απο την πρώτη στιγμή με αντιμετωπίσαν με συμπόνια και μου είπαν να μήν ανησυχώ για τίποτα και όλα θα πάνε καλά. Ούτε τα μου-σου-του μου αρχίσαν ούτε τίποτα. Και μάλιστα μου τόνισαν πως απο τόσο μεγάλες και καινούριες μηχανές δεν βρίσκεις σχεδόν ποτέ τίποτα... Αυτα...:) :) :) :smokin:

Αψογα μαν!

Αντε γρήγορα με το περιστατικό πίσω σου
και με την κουκλάρα σου brand new!

:beer: :beer:

conkark
21/06/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Πάντα προστατεύω όσο μπορώ τα υπάρχοντά μου.
Το μόνο κακό είναι πώς πληρώνω 350 ευρώ το 6μηνο για αυτήν την ασφάλεια και μόνο η interamerican σου κάνει αυτήν την ασφάλεια άμα στην κλέψουν όπου και να βρίσκεται η μηχανή.

Το συμβόλαιο καλα θα έκανες να το έδειχνες σε δικηγόρο, διότι στα ψιλά γραμματάκια, υπάρχει ενδεχόμενο να γίνονται μαϊμουδιές, έχει ακουστεί.

antonis21
21/06/2006, 22:48
πολυ χαιρομαι μακαρι να πανε ολα κατευχην... αδερφε με το καλο οταν παρεις το καινουργιο σου μωρο στειλε μας και μια φοτο να το καμαρωσουμε κι εμεις μην μας ξεχασεις.. :beer: :beer:

dirtbird
21/06/2006, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
προς:dirt bird ωραια η ειρωνια σου.. μονο να κραζετε ξερετε??.. ειπα λεμε τωρα και καλα... αμα σε ακολουθουν τοση ωρα συνεχεια και ειναι κοντα σου και σε κοιτανε λες να μην τους καταλαβω.. πως ητανε... σκουλαρικια μονο αυτο θυμαμε καλα..

Προς antonis21:
σοβαρά το έλεγα, δεν σε έκραξα για τίποτα.:wave2:

mbjp
21/06/2006, 23:31
Γείτονα υπομονή, μη το αφησεις να σου χαλασει το καλοκαιρι, οτι εγινε εγινε και δεν ξεγινεται. Σε 3 μηνες οπως λες θα εισαι παλι ετοιμος για βολτες..μια κακη παρενθεση ειναι.
Που βρισκεσαι στην Καλλιπολη ακριβως; να εχουμε το νου μας..

Ελπιζω τα μ**νοπανα να μαζευουν τα μυαλα τους απο την ασφαλτο συντομα..

antonis21
21/06/2006, 23:55
προς:dirtbird πλακα μου κανεις τελος παντων..αν το ελεγες σοβαρα παντως σιγα μην ασχολειθουμε με το καθε βλακα που κοιταει το μαχανακι μας και κατι σκεφτεται πονηρα... αν το πλησιασει ομως τοτε αλλαζει το πραγμα..αδερφε δεν ξερω αν καταλαβες τι θελω να πω... στην υγεια σου παντως: beer: :beer: :beer:

antonis21
22/06/2006, 00:01
συγνωμη αμα σε παρεξηγησα αλλα θυμασε τι κραξιμο ειχα φαει... να εισαι καλα και συγνωμη:beer: :beer:

dimmeneidis
22/06/2006, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
πολυ χαιρομαι μακαρι να πανε ολα κατευχην... αδερφε με το καλο οταν παρεις το καινουργιο σου μωρο στειλε μας και μια φοτο να το καμαρωσουμε κι εμεις μην μας ξεχασεις.. :beer: :beer:

Νά είστε καλά ρε παιδιά για την συμπαράσταση και θα το βγάλω το καινούριο και καλλιτεχνικές φωτό αμα όλα πανε καλά. Κάθομαι σαν το μαλάκα με μεγεθυντικούς φακούς απο χτές το βράδυ να δώ μήν έχει παιχτεί καμιά κομπίνα με το συμβόλαιο αλλά δεν έχω βρεί τίποτα το παράξενο. Μάλιστα σε ένα σημείο λέει πώς με το πέρας 6 ημερών απο την κλοπή της μηχανής έχω το δικαίωμα μέχρι να πάρω καινούρια ή μέχρι να βρεθεί η κλεμμένη να μου δώσουν μηχανάκι έως 599 κε να κυκλοφορώ ανάλογα με την κρίση της εταιρίας.

Τέσπα, μόλις έχω νεότερα θα γράψω και πάλι χίλια ευχαριστώ:wave2: :wave2: :wave2: :a55:

dimmeneidis
22/06/2006, 06:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
SE KATALAVAINO APOLYTA!!!
ALLA GIA PARHGORIA SOY LEO MIA MINI ISTORIA DIKH MOY:
TO '93EIXA PAREI TO ASTREA C100 KAINOYRGIO KAI TO EIXA PARKAREI KATO APO TO SPITI.(TOTE HMOYN 16 XRONON)ARAXTOS STO SALONI KAI EVLEPA RODA TSANTA KAI KOPANA STHN TV,KAI DEIXNEI TON NTOYZO POY TOY KLEBOYN THN MHXANH KAI POS KANEI META...GELAGA!!!!
TO PROI POY KATEVHKA NA TO PARO GIATI PHGAINA SE NHSAKI DIAKOPES......EKANA SAN TON NTOYZO:cry:
EIXA TRELLA8EI!!!EIXA GYRHSEI OLH THN A8HNA PSAXNONTAS,EIXA KAI KATI GNOSTOYS POY EIXAN AKRES...TIPOTA.META APO 3 MERES ME PHRAN THL.APO TO TMHMA NA PAO NA PARO TO PAPI MOY!!:D
TO PROTO POY ZHTHSA AN KAI TOTE DN EIXA DIPLOMA,ASFALEIA KTLP HTAN AN EPIASAN TON BASTARDO,@MAMIOLI ALLA MOY EIPAN OTI TOYS THN KOPANHSE APO TO PERIPOLIKO!AN TON EIXA STA XERIA MOY 8A TOY EIXA PERASEI TO CRYPTONITE STON LAIMO PAKETO ME TO KAGELO TOY AYTOFOROY KAI 8A KATAPINA TA KLEIDIA!!
TO PAPI AN KAI EXO KAI ALLES MOTO TO EXO AKOMA!;)
BOREI KAI NA FANEIS TYXEROS..MHN SE PAIRNEI APO KATO!
KALH TYXH!:wave2:

Μωρέ το πρόβλημα είναι πως εδώ πρόκειται για μεγάλη μηχανή. Πού να βρεθεί... και άμα βρεθεί μακάρι να μήν έχει σοβαρά προβλήματα... ξέρεις τώρα τί σκέφτομαι;;; Ένα παιδί που θα δούλευε 4 και 5 χρόνια αποταμιέυοντας χρήματα για να πάρει τέτοια μηχανή, να μήν είχε ασφάλεια κλοπής και να του την κλεβανε μέσα σε 1 μήνα απο τότε που την πήρε όπως και εγώ...Μόνο με την σκέψη με τρελαίνει...

dimmeneidis
22/06/2006, 06:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από conkark
Το συμβόλαιο καλα θα έκανες να το έδειχνες σε δικηγόρο, διότι στα ψιλά γραμματάκια, υπάρχει ενδεχόμενο να γίνονται μαϊμουδιές, έχει ακουστεί.

Άντε να το κάνω και αυτό αν και το ψιλαφίζω απο χτές...

R-1nas
22/06/2006, 23:14
Filaraki pragmatika lypamai. Agorasa kai ego prosfata R1 an kai se gkaraz ego fobamai. Exo kanei kai ego asfaleia klopis ston kontomina kai den paizei kamia malakia me to symbolaio, min anisixeis....

Tora ama thes na min meineis xoris mixanaki pigene pare allo me doseis sta kapakia, kai otan plirotheis apo tin asfaleistiki kane mia eksoflisi...

zolotas
22/06/2006, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas

Tora ama thes na min meineis xoris mixanaki pigene pare allo me doseis sta kapakia, kai otan plirotheis apo tin asfaleistiki kane mia eksoflisi...

λιγο ρισκο δεν ειναι αυτο που λες?? οσο για το γκαραζ που λες καλα εκανες και το αφαλισες γιατι και απο γκαραζ σηκωνουν ......εχει αναφερθει περιστατικο εδω μεσα και δεν ειναι και κατι δυσκολο ε..........ισα-ισα πιο ευκολο ειναι ......

dimmeneidis
23/06/2006, 01:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Filaraki pragmatika lypamai. Agorasa kai ego prosfata R1 an kai se gkaraz ego fobamai. Exo kanei kai ego asfaleia klopis ston kontomina kai den paizei kamia malakia me to symbolaio, min anisixeis....

Tora ama thes na min meineis xoris mixanaki pigene pare allo me doseis sta kapakia, kai otan plirotheis apo tin asfaleistiki kane mia eksoflisi...

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Το θέμα είναι πως θα περιμένω ακόμα 10-15 μέρες και θα πάω να πάρω το ίδιο σε κόκκινο-μαύρο αυτή τη φορά γιατί το μαύρο δέν με πάει. Το ίδιο και με ένα CBR 600RR που είχα και όλα μου πήγαιναν στραβά. Μαύρο ήταν και αυτό. Μπορεί να μήν με πάει το χρώμα:hypnotize

oulas
23/06/2006, 09:14
Εύχομαι να τους κοπούν τα χέρια

και το πουλι τους.


Αι στο καλο! Να καταστρεφουν το ονειρο σου μεσα σε 2 λεπτα!

antonis21
24/06/2006, 13:20
αδελφε κανενα νεο εχουμε????:wave2:

dimmeneidis
24/06/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
αδελφε κανενα νεο εχουμε????:wave2:

Μπά, δεν έχω κανα νέο με τη μηχανή. Το μόνο είναι πως μου πρότεινε αυτός που την πήρα να μου δώσει την ίδια πάλι αυτή τη βδομάδα και όταν πάρω τα λεφτά του τα δίνω. Είναι αδερφικός φίλος βέβαια και υπάρχει απόλυτη εμπιστοσύνη μεταξύ μας. Είμαστε φίλοι απο πολύ πρίν ανοίξει το κατάστημά του και άσε που έχω πάρει απο αυτόν μέχρι τώρα 5 μηχανές. Αυτό όμως δέν είναι λίγο επίφοβο; Και άν την βρούν;;; Θα καταλήξω με 2 ίδιες μηχανες; Που η μία σίγουρα θα έχει πρόβλημα και άντε να την πουλήσεις...

antonis21
24/06/2006, 15:07
για μενα μην το ρισκαρεις.. απλα κανε λιγο υπομονη και ολα καλα θα πανε.. εσυ αποφασιζεις βεβαια.. θα περιμενουμε νεα σου..:wave2:

dimmeneidis
24/06/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis21
για μενα μην το ρισκαρεις.. απλα κανε λιγο υπομονη και ολα καλα θα πανε.. εσυ αποφασιζεις βεβαια.. θα περιμενουμε νεα σου..:wave2:

Sou esteila ena pm

gavos
24/06/2006, 16:14
paides xwris na eimai eidikos fadazomai pws o kyliomenos kwfikos opws ton adilamvanomai einai apla enas algorithmos pou anaparagei kathe fora "kai kala" tyxaioys kwdikous.. kai lew "kai kala" giati tipota den einai tyxaio eidika stous algorithmous.. etsi loipon poli aneta gia mena tha borousan na parakolouthisoun 5-6 sinexomenous kwdikous kai apla na dokimasoun argotera tous pithanous fysikous epomenous vasei algorithmou..

fasma
24/06/2006, 22:34
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
[B]

Το immobilizer δεν μου λέει τίποτα. Σε σταμπάρουν κάθονται 30 μέτρα μακριά σου και την ώρα που γυρίζεις το κλειδάκι, σου βουτάνε τον κωδικό με ένα απλό κινητό τηλέφωνο και ένα palm. Μετά τα πράγματα είναι απλούστατα...

-------------------------------------------------------





Δηλαδη???Πολυ ευκολο μου ακουγεται:eek:



Τι ειναι το palm ?


Θα τρελαθουμε!!!!:uplate:

jtoros
25/06/2006, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
paides xwris na eimai eidikos fadazomai pws o kyliomenos kwfikos opws ton adilamvanomai einai apla enas algorithmos pou anaparagei kathe fora "kai kala" tyxaioys kwdikous.. kai lew "kai kala" giati tipota den einai tyxaio eidika stous algorithmous.. etsi loipon poli aneta gia mena tha borousan na parakolouthisoun 5-6 sinexomenous kwdikous kai apla na dokimasoun argotera tous pithanous fysikous epomenous vasei algorithmou..

Εν μέρει σωστά. Η ακολυθία των κωδικών είναι μια "ψευδοτυχαία", όπως λέμε, ακολυθία αριθμών. Ωστόσο δεν αρκούν 5-6 κωδικοί για να βρεθεί ο τρόπος που παράγονται οι κωδικοί. Το κλειδί στην ιστορία είναι να κάνουν αδύνατον να βρεθεί ο αλγόριθμος λόγω υπολογιστικού φορτίου. Θεωρητικά γίνεται να "ξεκλειδώσει" ο αλγόριθμος. Πρακτικά δύσκολα...

Αυτά :wave2:

el_mojito
14/07/2006, 17:03
ρε μαγκακο λυπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβη.Εγω θα σου πω παντως οτι η ελπιδα πεθαινει τελευταια.Εμενα μου εκλεψαν την transalp μου και τη βρηκα μετα απο 7 μηνες.Ηταν παρατημενη στον κολωνο και με ειδοποιησαν απο το τμημα κολωνου.Απο φθωρες τιποτα σχεδον.Μοναχα τη βαλιτσα μου εκλεψαν και μου ξεσκισαν την κλειδαρια του ρεζερβουαρ αλλα και την κεντρικη.
Το σημαντικο ειναι να πας ΑΜΕΣΩΣ να τη δηλωσεις.Γιατι μια μαλακια να κανανε αυτοι (ληστεια κλπ) βρισκεσαι και εσυ κατηγορουμενος αν δεν την ειχες δηλωσει και τοτε τον ηπιες κανονικα.
Υπομονη τι αλλο!