PDA

View Full Version : Ert 3&moto Gp



kerasaki
21/06/2006, 09:37
Παιδιά έχω μια απορία εδώ και αρκετό καιρό,σας αρέσει η κάλυψη του αγώνα από την ερτ3 έτσι όπως γίνεται? Πιο συγκεκριμένα ο Διατσίδης και η παρέα του στον σχολιασμό?
Για να πω τη γνώμη μου εμένα μου τη σπάει ο τρόπος του, τα διάφορα σχόλια, οι υπερβολές, οι εμφανίσεις με δερμάτινο μπουφάν στο γυαλί. Θυμάμαι κάποια στιγμή που είχαμε χάσει την εκκίνηση κάποιου gp επειδή είχαν αργήσει να συνδεθούν και μας την έδειξαν σε replay!
Εντάξει καλή η προσπάθεια που γίνεται γιατί το ελληνικό eurosport ανοίγει μετά τη μία αλλά εγώ περιμένω περισσότερο επαγγελματισμό.
Επειδή τυχαίνει να γνωρίζω και ρώσικα τα τελευταία χρόνια το παρακολουθώ από το ρώσικο eyrosport όπου το παλικάρι δεν παίζεται σε περιγραφή,χωρίς ανούσια σχόλια και βιαστικές επιστιμονικές γνωματεύσεις.
Και το Αγγλικό eurosport πρέπει να είναι καλό με τον mamola στο mic

zephyr1
21/06/2006, 09:50
Ειδικα στον αγωνα στην Ιταλια ,στην αρχη του αγωνα βαζουν διαφημισης γυριζω στο Eurosport γινονται 3-4 προσπερασης ο πρωτος χανει την θεση του αλλα οταν τελειωσαν οι διαφημισης ηταν παλι πρωτος.
Στην Ετ3 ηταν σαν να μην ειχε γινει τπτ.

Ειδικα αυτην την κυριακη που εδειχνε συνεχεια το ολο ατυχημα αυτοι το κοψαν για διαφιμησης(ε ρε βρισιδι που φαγαν).


Τεσπα αφου υπαρχουν και αυτοι παλι καλα.

Ειδικα την μερα και την ωρα που πεζεται οι θεατες ειναι πολυ λιγοι και ετσι παλι καλα που μπορουν και την κρατανε την εκπομπη.

Αν σκεφτεις κιολας οτι οποιος δεν πιανει eurosport δεν θα το εβλεπε καθολου,ας ακουμε και μερικες μπαρουφες δεν πειραζει.

ktm640lc4
22/06/2006, 13:36
Εχει γραψει κανεις σας το βιντεο του αγωνα?

ΠΟλυ θα το ηθελα. Ευχαριστω.

Kizoku
22/06/2006, 13:43
1000 φορές eurosport παρά ΕΤ3!!!

Ο τύπος (Διατσίδης είπατε?) είναι εκνευριστικός!

@kerasaki

Το αγγλικό eurosport που το πιάνεις? Δορυφορικό?

GTZ750
22/06/2006, 21:33
δεν μας αρεσει αλλα αμα δεν εχεις supersport δεν μπορεις να κανεις και αλλιως!!!:wave2:

zolotas
22/06/2006, 21:42
καλη ειναι η καλυψη ,δεν γινεται απο καποιον ασχετο του ειδους ........το μονο σπαστικο για μενα ειναι οτι γινονται οπαδοι ενος οδηγου και τα στοιχηματικα τους ........

.......θα προτιμουσα σιγουρα τον κορυφαιο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ ΘΕΟΦΙΛΟΠΟΥΛΟ :a14:

Sabre
22/06/2006, 22:12
Θα μπορούσε να υποστηρίζει λιγότερο φανερά τον Rossi και να μην μας πρήζει τα ούμπαλα με τους "φίλους" του - οδηγούς των motogp.
Πραγματικά είναι πολύ ενοχλητικός.

div400
23/06/2006, 09:26
σαφεστατα ο διατσιδης μπορει να μην ο καλλιτερος εκφωνητης (εξαλλου στους τελευταιους αγωνες εχει πλεον σταθερα συμπαρουσιαστη τον ιδιο οποτε μου μυριζει αντικατασταση) αλλα ρε παιδια αξιζει η εκπομπη να τυχει της υποστηριξης (και τηλεθεασης) μας. η προσπαθεια της ετ3 ειναι η πρωτη και μονη στην ελληνικη τηλεοραση που αφορα αποκληστικα την μοτοσυκλετα (τα traction κα ή η μεταδοση του eurosport δεν τα υπολογιζω για διαφορους λογους) και θα πρεπει να τυχει της αποδοχης μας. εξαλλου ας εξασφαλισουμε πρωτα την επιβιωση της εκπομπης και μετα ασχολουμαστε με την βελτιωση της.

ξεχναμε δηλ που τοσα χρονια δεν ειχαμε καμια καλυψη αγωνων εκτος συνδρομιτικης τηλεορασης, και γκρινιαζαμε?

προσωπικα θαυμαζω την τολμη και πρωτοβουλια της (κρατικης μην ξεχναμε) ΕΤ3 η οποια εξασφαλισε τα δικαιωματα μεταδοσης και θα ηθελα να συνεχισει....
(τα ιδιωτικα καναλια με τα τοοοοοσα φραγκα γιατι δεν εχουν κανει κατι τοσο καιρο ε? μας αγνωουσαν μαλλον μεχρι που ειδαν οτι η ΕΤ3 εχει επιτυχια)

kerasaki
23/06/2006, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
1000 φορές eurosport παρά ΕΤ3!!!


@kerasaki

Το αγγλικό eurosport που το πιάνεις? Δορυφορικό?
δεν το πιανω το Αγγλικό αλλά βλέπω τον mamola απο τις μεταδόσεις να τρέχει πάνω κάτω στα pits με ένα mic στο χέρι και ζηλεύω.
Πάντως σίγουρα με ένα πιάτο μπορείς να δεις και το Αγγλικό

Nostra
23/06/2006, 12:27
1. Συμφωνώ ότι η περιγραφή του αγώνα από την ΕΡΤ3 είναι για τα μπάζα. Πολύς κόσμος το λέει.

2. Η περιγραφή από τον τύπο του eurosport είναι σαφέστατα καλύτερη. Μάλιστα ένας φίλος βλέπει εικόνα από ΕΡΤ3 (καλύτερη λήψη) και έχει ήχο από eurosport. έχει μια διαφορά όμως 3-4 δευτερολέπτων.

3. Υποστηρίζω την προσπάθεια της ΕΡΤ3 παρά ταύτα.

4. Αν πάρει τα δικαιώματα ιδιωτικό κανάλι, θα πηδήξε1 τη μετάδοση με διαφημίσεις (βλέπε ALPHA και Formula1)

5. Δε γίνεται να έχουμε όλοι supersport ή δορυφορικό οπότε τι άλλο να κάνεις.

6. Δυστυχώς το eurosport δε έχει καλό σήμα παντού (βλέπε παρατήρηση 5 & 2)

7. Το έχω το video του αγώνα... δε ξέρω όμως αν προλαβαίνω να το αντιγράψω μέχρι τη Δευτέρα για να το φέρω στο Δέλεαρ. αν φέρει κανείς κάνα laptop το συζητάω.

8. (για το φίλο με τα ρώσικα... ) Εμείς που δε ξέρουμε ρώσικα τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή? Κι εσύ γιατί ξέρεις? Μήπως μπλέκεσαι με μεταφορά "ρώσικων" προιόντων (βλέπε 2μετρες, καλλίγραμμες κλπ.)... Αν ασχολείσαι με αυτό ... στείλε PM ( :lol: )


:wave2:

Kizoku
23/06/2006, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
σαφεστατα ο διατσιδης μπορει να μην ο καλλιτερος εκφωνητης (εξαλλου στους τελευταιους αγωνες εχει πλεον σταθερα συμπαρουσιαστη τον ιδιο οποτε μου μυριζει αντικατασταση) αλλα ρε παιδια αξιζει η εκπομπη να τυχει της υποστηριξης (και τηλεθεασης) μας. η προσπαθεια της ετ3 ειναι η πρωτη και μονη στην ελληνικη τηλεοραση που αφορα αποκληστικα την μοτοσυκλετα (τα traction κα ή η μεταδοση του eurosport δεν τα υπολογιζω για διαφορους λογους) και θα πρεπει να τυχει της αποδοχης μας. εξαλλου ας εξασφαλισουμε πρωτα την επιβιωση της εκπομπης και μετα ασχολουμαστε με την βελτιωση της.

ξεχναμε δηλ που τοσα χρονια δεν ειχαμε καμια καλυψη αγωνων εκτος συνδρομιτικης τηλεορασης, και γκρινιαζαμε?

προσωπικα θαυμαζω την τολμη και πρωτοβουλια της (κρατικης μην ξεχναμε) ΕΤ3 η οποια εξασφαλισε τα δικαιωματα μεταδοσης και θα ηθελα να συνεχισει....
(τα ιδιωτικα καναλια με τα τοοοοοσα φραγκα γιατι δεν εχουν κανει κατι τοσο καιρο ε? μας αγνωουσαν μαλλον μεχρι που ειδαν οτι η ΕΤ3 εχει επιτυχια)

Εντάξει πολύ καλά έκανε η ΕΡΤ3 και αγόρασε τα δικαιώματα του MotoGP αλλά υποτίθεται ότι όταν επενδύεις σε ένα προϊόν κοιτάς και πως θα το λανσάρεις με τον καλύτερο τρόπο. Και δεν θεωρώ δικαιολογία το ότι είχε τα κότσια η ΕΡΤ3 να κάνει την κίνηση αυτή. Ίσα ίσα που θα έπρεπε να το έχει ψάξει περισσότερο ώστε να έχει αποδειχτεί πολύ πιο επικερδής η εν λόγω επένδυση. Δεν νομίζω να μην έχει ακροαματικότητα το άθλημα άλλωστε.
Διαφημίσεις όμως για τους επερχόμενους αγώνες ελάχιστες (απ΄ όσο έχω δει τουλάχιστον). Πως στηρίζεται λοιπόν το προϊόν αυτό?

Και μην ξεχνάμε ότι την κρατική τηλεόραση την πληρώνουμε θέλουμε δεν θέλουμε....

Sabre
23/06/2006, 12:57
Μήν ξεφέυγετε απο το θέμα guys....:smokin:
Ο Διατσίδης είναι σπαζοκλαμπάνιας και η ΕΡΤ3 έκανε την σωστή κίνηση και δέν βλέπω πουθενά καμία αμφιβολία για αυτό.
Θα έστελνα mail στην εκπομπή τόσο για να επιβραβεύσω την υπέροχη προσπάθεια της κρατικής τηλεόρασης, όσο και για να τα χώσω στο βλάκα που δεν με αφήνει να απολάυσω αυτό το μοναδικό θέαμα που λέγετε motogp.
Ομαδικό mail διαμαρτυρίας παίζει???
:lol: :lol: :wave2:

H.A.Balafoutre
23/06/2006, 13:45
Ε ρε παιδιά δηλαδής.....εντάξει, κάποιος έπρεπε να κάνει την περιγραφή.

Τι να κάνουμε, ντάξει πετάει κοτσάνες και τι στα @@ μας.

Φιλτράρετε αυτά που θέλετε εσείς και απολαύστε τα μοτόρια με τους πιλότους να πλαγιάζουν στις 52+μοίρες χωρίς λόγια.

zephyr1
23/06/2006, 17:59
Απ' τον διαγωνισμο που κανουν εχουν περιπου 650 συμμετοχες αντε να το βλεπουν και αλλοι τοση που δεν το πιστευω.

Ειμαστε πολλοι λιγοι ρεεεεεεεεε.

kerasaki
24/06/2006, 01:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
18. (για το φίλο με τα ρώσικα... ) Εμείς που δε ξέρουμε ρώσικα τι πρέπει να κάνουμε δηλαδή? Κι εσύ γιατί ξέρεις? Μήπως μπλέκεσαι με μεταφορά "ρώσικων" προιόντων (βλέπε 2μετρες, καλλίγραμμες κλπ.)... Αν ασχολείσαι με αυτό ... στείλε PM ( :lol: )


:wave2:
:bawl: :rotflmao: :bawl:
εχω κλαστεί στα γέλια
μακάρι να ήταν έτσι τα πραγματα
Απλά γεννήθηκα στο εξωτερικό

island
24/06/2006, 14:36
ζήτω η ΕΤ3!!! κάτω ο διατσίδης

xtrm600
24/06/2006, 15:28
Σχολιασμός καφενείου.
Με έκανε να σιχαθώ τον rossi.
Μια φορά -πέρσυ νομίζω- που έλειπε και ήτανε μόνος του ο άλλος...ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ