PDA

View Full Version : Συναγερμος & Τηλε-ειδοποιηση



RapidShade
13/05/2004, 13:30
Παιδιά καλημέρα,

Αγόρασα πρόσφατα ενα R1 '03 του κουτιού και το εξοπλίζω.
αποφάσισα λοιπόν να του βάλω (εκτός από λουκέτα κλπ)
συναγερμό και τηλε-ειδοποίηση. Εχω ρωτήσει και πάρει
τιμές από ότι μπορεσα μέχρι τώρα, αλλά δεν έχω καταλήξει.

Εχει κανείς τοποθετημένο να μου πει τις εντυπώσεις του,
ή αν ξέρει κάποια πράγματα πάνω σε μοντέλα και τιμές.

Ευπρόσδεκες όλες οι απόψεις.

Ευχαριστώ πολύ

ΥΓ. Θα χαρώ να γνωριστούμε και από κοντά με όποιον/ους
γουστάρει βόλτες, ταξιδάκια και εξορμήσεις όταν
υπάρχει χρόνος κλπ.

ktmtasos
19/05/2004, 17:49
.

skor-billys
19/05/2004, 22:20
8a sou protina spyball. Oi spyball toulaxiston stis mhxanes einai pleon oi korifh stou sunagermous. Ego exo ton spyball, an 8umami kala mou phge guro sta 300 euro kai me 100 euro akoma ebala kai mia thleeidopoihsh. H thleeidopoihsh den 3ero ti marka einai alla prosarmozete eukola se olous sxedon tous sunagermous. To mono pou grafei epano einai ena "magicar" exei polu kalh embeleia. Ego eimai euxaristimenos. Tora ola auta ta ebala prin 8 mhnes pou phra thn mhxanh. apo perish mexri shmera mporei na exoun alla3ei oi times kai ta mondela klp. Opote rota kai se magazia pou too8etoun sunagermous.

GST
20/05/2004, 08:31
KAI EΓΩ SPYBALL ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 300 ΕURO ΤΩΡΑ. ΤΟΝ ΕΧΩ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ Γ@M@EI THN ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.:wave2:

skor-billys
20/05/2004, 10:52
Ego meta apo 8 mhnes pou exo thn thleeidopoihsh den exo parathrisei kati tetoio. E3artate bebaia ti thleeidopoihsh bazeis. pantos h sugekrimenh einai polu kalh.

RapidShade
20/05/2004, 12:31
Eyxaristw poly paides.

ki egw akoma sto psajimo eimai
apla me boithoun oi gnwmes sas
na apofasisw telika ;)

Oi times pantws paizoun...kai
malista poly...

gi ayto kai to psaxnw, giati
pare ayto, pare ekeino, exw
jepsiliastei! :))

Alki_Viades
20/05/2004, 13:11
Φιλε καλημερα, εγω στο Duke εβαλα πριν 9 μηνες τον ΜΕΤΑ 357 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Δεν εχω αντιμετωπισει απολυτως κανενα προβλημα (π.χ. κολλημα στο immοbilizer, πτωση τασης μπαταριας, βραχυκυκλωματα απο πλυσιματα, κτλ)

Επισης στη συγκεκριμενη μηχανη επρεπε να ξεπεραστουν δυο επιπλεον δυσκολιες: Πολυ περιορισμενος χωρος και κραδασμοι. Πολυ στιβαρη κατασκευη, θεωρειται ενας απο τους καλυτερους, τουλαχιστον στην Αγγλια.

Η τηλεειδοποιηση (οχι μεσω SMS, αλλα στα 500MHz με μεγιστη εμβελεια 500μ) πιστευω ειναι απαραιτητη. Μειονεκτηματα η τιμη (100Ε+), το οτι δεν ειναι 100% αδιαβροχη και η πιθανοτητα παρεμβολων με π.χ. ραδιο CB (πολυ σπάνιο)

Τοποθετηση απο τον Γιωργο Θωμαιδη, 6946951316, απλα αψογος!

BILL VUZAS
24/05/2004, 19:11
ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΤΥΠΟΣ ΑΛΑΡΜ ΚΑΙ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ.ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΗΝ AUTO-MOTO ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.ELSER Ο ΤΥΠΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΣΤΙΖΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 230-240 ΕΥΡΩ.EXEI ENA KOINO ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ.ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ ΟΠΩΣ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ.ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕΤΟ ΣΤΟΥΣ ΝΤΗΛΕΡ ΤΗΣ ELSER.ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ,ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ.
ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΔΥΟ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ.
ΕΓΩ ΕΧΩ PATROL ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΠΟΛΛΑ.

solman
24/05/2004, 19:52
Mipos gnorizeis dealers tis elser?

BILL VUZAS
24/05/2004, 22:10
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.
2310280131 ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΑΦΑΡΙΔΗΣ.
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

skor-billys
24/05/2004, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από solman
Mipos gnorizeis dealers tis elser?

file mou ego 3ero enan pou topo8etei elser alla einai sthn a8hna kai sugekrimena sto peristeri. to Thl einai. 210 5763616 Makhs.
Einai polu kalos kai kanei polu kalh douleia.

solman
24/05/2004, 23:36
Eyxaristo poly paidia,na eistai kala!!!!!!

RapidShade
25/05/2004, 10:33
Παιδια καλημέρα,

κολλητός μου ο οποίος τυχαίνει να
είναι ηλεκτρονικός, έβαλε στο Varadero
του εναν Magic Alarm ο οποίος είναι
συναγερμός & τηλεειδοποίηση μαζί,
σε ένα χειριστήριο και "κουτί".

Τα χειριστήρια έχουν επάνω Led Display
με τις ενδείξεις του ΤΙ είναι ενεργοποίημενο
από το συναγερμό (Υδραργυρικός ή/και μικροκυματικά!), μπαταρία, αν χτύπησε, φως. κλπ.

Η σειρήνα του είναι αρκετά ισχυρή και η
λήψη της τηλεειδοποίησης μέσα στα 200-300 μέτρα με εμπόδια...

Το κόστος δε είναι άκρως ενδιαφέρον
(λόγω κοννέ)...και φτάνει περίπου τα
160...

Σκέφτομαι να κλείσω σε αυτόν...
διαφορετικά η ιδέα του ELSER και
το όλο σύνολο είναι μάλλον η αμέσως
επόμενη επιλογή...

Αντε να δούμε...