PDA

View Full Version : Ερώτηξης για VarkaDero



sas
21/06/2006, 15:32
Το θέμα έχει ως εξής:

Πέρυσι (του Αγ.Πνεύματος) φεύγουμε από Ελαφόνησο για Αθήνα. Στο δρόμο το varadero κάνει κονξες (δεν λειτουργούσαν τα ηλεκτρικά...φώτα κάτι έπαιζε με το καντραν γενικότερα) και τελικά σβήνει. Καταφέρνουμε και το βάζουμε μπρος αλλα΄φυσικά δεν έχουμε φώτα στροφόμετρο...
Την επόμενη μέρα πάει να το βάλει μπρος...δεν έπαιρνε.

Τελικά πήγε μηχανικό όπου και του είπε ότι έκαψε πηνία. Τα άλλαξε και του έδωσε 1 χρόνο μιλητή εγγύηση.

Φέτος (που δε μπορούσα να κατέβω ελαφόνησο) αυτός πήγε (καμία συμπαράσταση από τους φίλους. Βέβαια του είπα ότι αυό θα το πληρώσει αφού θα ξαναμείνει.

Τελικά δεν έμεινε αλλά στην Αττική οδό παίχτηκε το ίδιο σκηνικό με το καντραν μπλα μπλα...αλλά δεν έσβησε. Την επόμενη μέρα κατάφερε με ζμπρώξιμο να πάρει μπρος και να το πάει στον μηχανικό όπου αι του είπε ότι ξαναέκαψε πηνία.

Τα λεγόμενα του μηχανικού "είναι πρόβλημα των varadero και μπορεί να στο ξανακάνει. Οφείλεται στο ότι έχει μικρά πηνία και όχι μεγάλα σαν του africa."

Του τα έφτιαξε???...τα άλλαξε??... πάντως τώρα λειτουργεί.

Έχεις κανείς άποψη?

OldMan
21/06/2006, 15:34
Ευχαριστούμε που μας προτιμήσατε...!!!

(Βούρ για τα Μοντέλα...)

:wave2:

sas
22/06/2006, 09:29
κάποιος που να γνωρίζει κάτι?????:confused: :confused:

Nik0s
22/06/2006, 09:33
Γιάννη πρώτη φορά ακούω για πρόβλημα με πηνία σε Varadero...

Δε μου λες, ήταν "φορτωμένο" με προβολείς ή άλλα πράγματα που πιθανόν να επιβάρυναν τα ηλεκτρικά ?

Πάντως σε δική μου περίπτωση με το Αφρικα, και έχοντας πρόβλημα στον ανορθωτή, μου έσβηνε μόνο σε ταξίδι και όχι μέσα στην πόλη....

sas
22/06/2006, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Γιάννη πρώτη φορά ακούω για πρόβλημα με πηνία σε Varadero...

Δε μου λες, ήταν "φορτωμένο" με προβολείς ή άλλα πράγματα που πιθανόν να επιβάρυναν τα ηλεκτρικά ?

Πάντως σε δική μου περίπτωση με το Αφρικα, και έχοντας πρόβλημα στον ανορθωτή, μου έσβηνε μόνο σε ταξίδι και όχι μέσα στην πόλη....

όχι νίκο. Δεν έχει προβολάκια πάνω. Συγκεκριμένα τίποτα extra ηλεκτρολογικό

maintenance
22/06/2006, 10:14
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23989

πιστεύω να σε βοηθήσει, για το ότι έχει ξαναμανασυμβεί!

:wave2:

sas
22/06/2006, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από maintenance
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23989

πιστεύω να σε βοηθήσει, για το ότι έχει ξαναμανασυμβεί!

:wave2:

για να δούμε...ευχαριστώ