PDA

View Full Version : AGUSTA(Ω ΡΕ ΦΙΛΕ) + rs,rxv!!



vassilis88
21/06/2006, 15:52
παω στην απριλια να δω το rs σκεφτομαι να παρω αυτο κ να αλλαξω τη μαλακια το cbr(125 παντα) κ βλεπω αδεια την αντιπρωσωπεια λεω οπα τι γινεται δω κ λεει μεταφερθηκαμε στην εκθεση στο λιμανι.του ηρακλειου.
παω κ εκει κ βλεπω πρωτα κατι τεντες ducati ktm λεω ωραια ειναι κ η ελληνμοτο εδω.ητανε κατι εντουρο ενα superduke(καλα πως ειναι ετσι το ντεποζιτο?)κ στην ακρη δεν την ειχα δει στην αρχη μια agusta f4 1000!!!καλα δεν πιστευα στα ματια μου!!ειναι στ αληθεια η ομορφοτερη μοτοσυκλετα που υπαρχει!!απ τις φωτογραφιες φαινοταν πιο χοντρη αλλα απο κοντα ειναι τοσο λεπτουλα κ τοσο ομορφη κ απο μπρος κ ειδικα απο πισω!!παω διστακτικα κ ρωταω τον τυπο της ελληνμοτο αν γινεται να κατσω πανω κ μου λεει μα ναι,βεβαιως με μια φυσικοτητα μονο που δεν πηδουσα απ τη χαρα μου!κ ερχεται η μεγαλη στιγμη,δεν το πιστευα,την ακουμπουσα ευλαβικα με προσοχη μην κανω δαχτυλιες κ να ισορροπησω καλα δεν εχω κατσει κ σε μεγαλη μηχανη πολλες φορες κ ντακς δεν βρισκω λογια να περιγραψω πως ενιωθα εκεινη τη στιγμη!μα ειναι τα παντα πανω της τοσο τελεια!πραγματικα!η θεση οδηγησης τελεια τα κλιπ ον ειναι παρα πολυ χαμηλα οπως τα ηθελα!τωρα στα γιαπωνεζικα δεν ξερω πως ειναι.παντως μετα την agusta κατι r6,r1 κ zx10 που ειχα δει ετσι προσφατα εμοιαζαν φτηνα,συνηθισμενα κ καθημερινα.αναλογο συναισθημα με την agusta ειχα μονο οταν πρωτοειδα μια 999.
παω κ στην aprilia που γι αυτην πηγα εκει βασικα κ βλεπω και το rs.εδω εκπληξη νο2.καθομαι πανω και ειναι και αυτο οπως ακριβως το θελω με τα κλιπον πολυ χαμηλα αλλα δεν το περιμενα τοσο μεγαλο το μηχανακι!καμια σχεση με τα αλλα 125!και το mito μοιαζει μικρο μπροστα του ποσο μαλλον η φιφα η δικια μου το cbr.το ντεποζιτο μου φανηκε μεγαλυτερο κ απ του Ζ750 του αδερφου μου!απιστευτο μηχανακι!θα μπορω να μπαινω πιστα με αυτο!!κ ενα λαστιχο 150 πισω,αναποδα πηρουνια κ ακτινικες δαγκανες.καλα αυτα δεν με νοιαζουν τοσο εγω θελω κατι να στριβει καλυτερα απ το cbr κ να με καλυπτει το διπλωμα.κ το βρηκα!!τερμα γαματο μηχανακι κ μονο 125 δεν μοιαζει να ναι.και θα στριβει κ της πουτ@νας.τωρα συντηρηση κ τετοια δεν με νοιαζουν εδω επαθα την πλακα μου...σιγα μοντελο 2006 ειναι.μετα εκατσα κ στο RXV.καλα σε σχεση με κατι ΚΤΜ κ husqvarna ειναι πολυ πιο ομορφο.αλλα αυτο ηταν τοσο ψηλο!ειμαι 1.80+ κ πατουσα με τις μυτες!κ ειναι κ υποθεση να βαλεις τη στεκα!θελει προσοχη!μονο για την agusta δεν θα την ξεχασω αυτη τη μερα!ελπιζω αυριο που βγαινουν τα αποτελεσματα των πανελληνιων να ειναι καπως ικανοποιητικα μπας κ εχω ελπιδες για το rs.παντως μαλλον θα ξαναδωσω του χρονου.:(

hdbiker
21/06/2006, 16:24
ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΜΗΧΑΝΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Κ ΤΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΤΗΣ!!!:beer: :beer:

mikeSF
21/06/2006, 17:31
Στο TD του μπάικνετ στις Σέρρες την είχε test-ride η Ελληνμότο. Το μηχανάκι μιλάμε σκότωνε... γκάζι απο αλλό πλανήτη, φρένα(αν και μή-ακτινικά) κορυφαία και στρίψιμο.... άστο.... μπορούσες να κρατήσεις σταθερή απόσταση απο τη άκρη της πίστας 10 εκατοστά και χωρίς να βγαίνεις απο την μηχανή να πηγαίνεις τάπα... κοφτερό, απίστευτο, μηχάνημα απο άλλο πλανήτη...

6 γύρους έκανα...:D Αγκούστα, Σέρρες, τάπα... δεν ξεχνιέται με τίποτα αυτή η εμπειρία....

vassilis88
21/06/2006, 22:48
πηγα παλι το απογευμα και φερανε ενα 999s βαμμενο xerox οπως στα sbk και ενα 888 αγωνιστικο....:a03: (υπαρχει emoticon να του τρεχουν τα σαλια??)
το rs125 οσο πιο πολυ το βλεπω τοσο πιο πολυ το θελω!:a07:

Xlitos
22/06/2006, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88

το rs125 οσο πιο πολυ το βλεπω τοσο πιο πολυ το θελω!:a07:


σκέψου το καλύτερα...το μηχανάκι αυτό είναι εφηβοπαγίδα,έχεις 80-90% πιθανότητα να ταλαιπωρηθείς..και τα λεφτά που θα ξοδέψεις δεν θα ναι καθόλου λίγα.
Πριν μερικές μέρες στο bikenet το πήρε ένα παιδί και στα πρώτα χιλιόμετρα έμεινε απο συμπλέκτη.Εγγύηση μεν τρέχα συνεργείο δε..

Αν δεν το αντέχεις άλλο το cbrακι πάρε κανενα cbf250 για να σου φύγει η ιδέα για έναν χρόνο μέχρι να πάρεις μεγάλη.

thewhiteowl
22/06/2006, 13:40
Εγώ πάντως που το έχω το RS125 εδώ και 2 χρόνια είμαι αρκετά ευχαριστημένος.
Αν εξαιρέσεις ζημιές που τις έχω κάνει ο ίδιος, όπως το θεϊκό, να ξεκαβαλίσω χωρίς να έχω βάλει stand (βλ. σπασμένο αριστερό φλας, γδααρσίματα στο fairing), ζημίες που μου παρουσιάσε το μηχανάκι χωρίς δικό μου φταίξιμο θα αναφέρω μόνο μια σπασμένη ανάρτηση πίσω πριν από 2 βδομάδες περίπου. Σε αυτό βέβαια συνέβαλε και το γεγονός ότι ανεβοκατέβαινα την Λεωφόρο Ιρακ(λείου) με 2ο άτομο πάνω 90κιλών (όσοι μένουν Ιρακ(λειο) ξέρουν τι εννοώ).

Τα μόνα αρνητικά που έχω να σου πω είναι τα σχετικά συχνά service (κάθε 4.000 km) το οποίο όμως νομίζω ότι αντισταθμίζεται από την χαμηλή κατανάλωση (10 ευρώ τα 200km).

Επιπρόσθετα, το νέο το RS είναι μακράν το πιο ωραίο 125 από αυτά που κυκλοφορούν. Ας όψεται που δεν υπάρχει ρευστό, αλλιώς θα την έκανα την ανταλλαγή.

vassilis88
22/06/2006, 20:20
xlito θελω κλιπον ρε δεν ξερω γιατι,με βολευουν κ μ αρεσουν πιο πολυ.του Ζ750 ξερω γω που ειναι η μονη μεγαλη μηχανη που εχω οδηγησει δε μ αρεσε που η θεση οδηγησης ηταν ετσι ορθια.εγω θελω να ξαπλωνω.:p
κ το cbf δεν θα χει τρελη διαφορα απ το cbr.οσο να ναι το rs125 θα στριβει καλυτερα που αυτο με νοιαζει κυριως.
τωρα αν το προσεχω δεν νομιζω να μου βγαλει προβληματα.παντως δε θελω να ξαναπαρω κατι που να μην μ αρεσει αλλα για αλλους λογους.θα το βαρεθω γρηγορα.το cbr το πηρα για να μαθω ουσιαστικα(γι αυτο κ το χω ψιλογ@μησει με ηλιθιες πτωσεις,σουζες μαλακιες τετοιες).ε τωρα που εμαθα,θελω κατι να μ αρεσει,και να το κρατησω μεχρι τα 21.επειδη δεν εγραψα καλα(10110 μορια,θα ξαναδωσω του χρονου) ντρεπομαι να ζητησω απ τους γονεις μου τωρα καινουριο,ετσι κ αλλιως θα εβρισκα δουλεια το καλοκαιρι,τωρα εχω ενα παραπανω κινητρο.
εμψυχωνομαι απο τα σχολια των οσων εχουν ιταλικες μοτοσυκλετες,οπως ο whiteowl,μιας και οι περισσοτεροι που τις κατηγορουν δεν εχουν,οποτε θελω να δοκιμασω να εχω κ εγω αποψη.(αν κ ειχα παλιοτερα ενα scooter,το italjet dragster,αθανατο μηχανακι,δεν μου παθε τιποτα!)
:wave2:

tRElOs_18
18/09/2006, 23:05
Pantos gia thn omorfia gia thn rs se sugrish me th husqvarna kai th ktm einai entelos upokeimeniko giati yparxoun polloi pou lene to antitheto.:winka:

Kagourakos
19/09/2006, 02:06
Pws mporeis na sigrineis se omorfia mixanes allou stil??To ena einai streetaki ta alla Motard k Enduro!!
Na to pareis to rs file.Axizei!!!!
Kala xiliometra oti k an odigeis:beer:

pissaman
19/09/2006, 06:22
F4 1000 έχει ένας φίλος μου που πάμε μαζί βόλτες!
Μάλιστα μόλις το έστρωσε και το ΣΚ που μας πέρασε, ήταν Σέρρες, για το άλλο στρώσιμο!
Οι εντυπώσεις του είναι οι καλύτερες, αλλά θέλει χρόνο να προσαρμοστεί στο μηχανάκι καθώς είναι πολύ βρωμόγκαζο (κατα τα λεγόμενα του!)
Πάντως είναι κουκλί το μηχανάκι!

tsoukas77
19/09/2006, 10:20
Το RS ειναι ξυραφι.Πιστευω θα ειναι εξαιρετικο σχολειο για εσενα.