PDA

View Full Version : Αγώνες μοτοσυκλέτας και αναβολικά



φατα μουτρα
23/06/2006, 07:57
Με αφορμη το τελευταίο ατύχημα στα μοτοGP μπήκα σε σκέψεις.
Με τέτοιους τραυματισμούς , για να είναι ικανοι οι αναβάτες να συμετάσχουν στον επόμενο αγώνα, σίγουρα πρέπει να πάρουν αναλγητικά αντιφλεγμονώδη και δεν ξέρω τι άλλο. Δέ μπορεί εμείς με ένα κρυολόγημα η ένα πονοκέφαλο να γινόμαστε ρετάλια και αυτοι να τρέχουν με σπασμένους καρπους , φρεσκοεγχειρισμενοι κτλ. Θυμάστε τον Doohan ???.

Και ερωτώ:

Περνάνε απο έλεγχο αντιοντόπινγκ ? και αν ναι πώς βγαίνουν καθαροι με τόσα που τπυς ποτίζουν για να τρέξουν?
Απο έλεγχο για ναρκωτικά περνάνε σίγουρα .Θυμάμαι τισ περιπτώσεις του Haga και του Schwantz (?), όμως τι γίνεται με τις υπόλοιπες ουσίες ??

Ασχετο αλλα για τον κίνδυνο που διατρέχουν καθε φορα που τρέχουν πολύ λίγα τους πληρώνουν...(εγω θα το έκανα τζάμπα βεβαια :rotflmao: )

GIXXERAKIAS
23/06/2006, 08:36
χα χα χα και γω το ιδιο φιλε μου τσαμπα man!!!περιμενω τηλ απο στιγμη σε στιγμη τωρα που ο ροσσι δεν..θα παω εγω στην θεση του:D :D Μα και βεβαια παιρνουν και ληγμενα κιολας για να μην καταλαβαινουν τιποτις γι'αυτο τα πανε ταπα ειναι μεσα στην φουλ πρεζα με 260+ιππους απο κατω απο την σελα (ας την κανει ο θεος σελα)τους:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:γενικα παντως απο οτι ακουγεται λενε οτι τους χαπακωνουν και δεν καταλαβαινουν πονο για να βγαλουν τον εκαστοτε αγωνα,κατι για θεραπειες με οξυγονο στα τραυματα κτλ


52869

H.A.Balafoutre
23/06/2006, 09:52
Μην μπερδεύεστε ρε σείς.....αυτοί παίρνουν τα καλά αναβολικά και δεν παίζει να τους πιάσουν.