PDA

View Full Version : UVEX Helix RS



banditgr
23/06/2006, 16:42
idou to neo mou kamari....To eixa valei sto mati kairo kai simera to xtipisa.Trelo carbon fiber look....teleia poiotita esoterikon klp. kai varos.....-+1kg !!!San pseytiko einai!!!To dinei me tin kanoniki zelatina +1 kathreyti!430e apo moto market.


52926

banditgr
23/06/2006, 16:43
..


52928

jbear
23/06/2006, 16:51
:beer: Φοβερο!!!

Uvex wing εχω κι εγω, γαματες ζελατινες!
Ελπιζω τα Uvex να προσφερουν και αντιστοιχη προστασια αν συμβει το κακο (μακρια απο μας!). :beer:

banditgr
23/06/2006, 16:58
exei vgei proto se sigkritika crash me kranoi apo 1.4kg kai kato...

jbear
23/06/2006, 17:09
:beer: :beer: :beer:

Καλυτερα ομως να μεινει αγρατσουνιστο γιατι ειναι πανεμορφο!!! :)


Στο internet το βρηκες το συγκριτικο? Αν ναι, βαλε ενα link :wave2:

banditgr
23/06/2006, 18:17
nai sto inet kapou....alla den mporo na to 3anavro

SAM46
23/06/2006, 18:36
φοβερο κρανος.

οι επενδυσεις απο μεσα βγαινουν ολες?
η μονο τα μαξιλαρακια?

απο αερισμο τι λεει?

gcrook
23/06/2006, 18:59
Το εχω το συγκεκριμενο κρανος απο τον Νοεμβρη.
Απο τα πιο ζορικα κρανη να κατσουν στο κεφαλι, ενιωσα ανετα με αυτο μετα απο 3-4 μηνες, αλλα τωρα ουτε που το νιωθω, και μου φαινεται απιστετα ανετο.
Εχει θορυβο, πιο πολυ απο τα 2 X-Lite που ειχα και εχω, αλλα δεν ενοχλει ιδιαιτερα.
Ο εξαερισμος ειναι μετριος.
Αεροδυναμικη καλη, αν και καλυτερα να μας πει καποιος με γυμνο.
Πιοτητα κατασκευης απλα καλη, μουεκανε ενα τσαλιμακι με ενα κουμπωμα, αλλα δεν ειναι ενοχλητικο.

Κατα τα αλλα για 380 ευρω μετρητοις που το πηρα, δεν το μετανιωσα στιγμη.

jbear
23/06/2006, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
nai sto inet kapou....alla den mporo na to 3anavro


Θυμασε τα υπολοιπα κρανοι? (να δουμε ποιους νικησε)

jbear
23/06/2006, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ΑΝ φίλε μου ... ΑΝ

Sorry εχεις δικιο, δεν το καταλαβα, θα το διορθωσω ... (εγραψα μακρια απο μας!)

fastmidi
28/06/2006, 19:04
ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΙΔΕΣ,ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΖΥΓΑΡΙΑ (MEDIUM SIZE +-990 gr) ΕΔΕΙΞΕ 974 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!!!!!:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

banditgr
28/06/2006, 20:52
Τώρα ποθ το φοράω μερικές μέρες εχω κατλήξει σε κάποια συμπεράσματα,αυτό που δεν μου αρέσει είναι το άνοιγμα της ζελατίνας,δεν ανεβένει τελείως πάνω με αποτέλεσμα σε supersport μοτο,με ανεβασμένη ζελατινα,να πέφτει η άκρια της ακριβώς μπροστά απο τα μάτια σου!Ενα κλικ ακόμα πάνω και θα λυνόταν το πρόβλημα.Δεύτερο,είναι λίγο πιο θορυβόδη απο το Shark mou (RSF2).Το βάρος του είναι ολα τα λεφτά,δεν καταλαβένεις οτι φοράς κράνος...όταν "ανοίξουν" λίγο τα εσωτερικά θα μπορώ να μιλήσω για άνεση...τώρα με σφίγγουν αρκετά και με κουράζουν.

perastikos
29/06/2006, 09:14
Πάντως ότι είναι στενό στην αρχή είναι το άτιμο! Να φανταστείς ότι εγώ είχα βγάλει και αγγελία εδώ να το πουλήσω... Τώρα όμως που πήρε την φόρμα του κεφαλιού και ψιλοάνοιξε... άλλη φάση :D

gcrook
29/06/2006, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
Τώρα ποθ το φοράω μερικές μέρες εχω κατλήξει σε κάποια συμπεράσματα,αυτό που δεν μου αρέσει είναι το άνοιγμα της ζελατίνας,δεν ανεβένει τελείως πάνω με αποτέλεσμα σε supersport μοτο,με ανεβασμένη ζελατινα,να πέφτει η άκρια της ακριβώς μπροστά απο τα μάτια σου!Ενα κλικ ακόμα πάνω και θα λυνόταν το πρόβλημα.Δεύτερο,είναι λίγο πιο θορυβόδη απο το Shark mou (RSF2).Το βάρος του είναι ολα τα λεφτά,δεν καταλαβένεις οτι φοράς κράνος...όταν "ανοίξουν" λίγο τα εσωτερικά θα μπορώ να μιλήσω για άνεση...τώρα με σφίγγουν αρκετά και με κουράζουν.

Οταν θα ανοιξει λιγο ακομα και θα κατσει καλα στο κεφαλι σου θα σταματησει να σε ενοχλει η ζελατινα που πεφτει χαμηλα:wave2:
Τον θορυβο πια δεν τον καταλαβαινω μπορει και να συνηθισα ξερω γω;




Αρχικά δημιουργήθηκε από fastmidi
ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΙΔΕΣ,ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΑΠΟ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΖΥΓΑΡΙΑ (MEDIUM SIZE +-990 gr) ΕΔΕΙΞΕ 974 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ!!!!!:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

970 απο δω μερια:a2:

ledz
30/06/2006, 00:33
θα το χτυπησω μαλλον...

Ειμαι στην διαδικασια αποκτησης καινουργιου κρανους, ειμαι αναμεσα στο wing 740 (rs III) και το helix 750 (το rs δλδ με τη νεα ονομασια). Και τα δυο το μοτο μαρκετ τα δινει με δυο ζελατινες : μια φιμε μια καθρεφτη δυστυχως την χρυση (καλυτερα θα ταν για μενα η χρωμιου - παντως εχω ακουσει οτι οι καθρεφτες ξεθωριαζουν μετα απο κανα 6μηνο στον ηλιο, κανει μια κηλιδα μπροστα απο το κοκκαλο της μυτης η οποια σιγα σιγα εξαπλωνεται και φαινεται αθλια) παντως για 50 ευρω ζελατινα παλι καλα που δινει κ μια δωρο.

Τωρα στη Μιχαλακοπουλου - πηγα σημερα- εχει μονο το χελιξ σε ολα τα μεγεθη, το wing που θελα να παρω με την προσφορα (δινεις οποιοδηποτε fullface κρανος κι απο 399 στο δινει 299) δε λεει να φερει στοκ. εχει μονο ενα κοκκινο graphics medium κ ενα μπλε γραφικα factory pilot με 600 ευρω :confused: . Με γυμνο ειμαι γω οποτε αν παρω θα παιξει ρολο η αεροδυναμικη του γι'αυτο θα θελα το wing.

Το εσωτερικο τους διαφερει αρκετα παντως και δυστυχως το helix μου κανει καλυτερα στο κεφαλι. Δυστυχως για τα λεφτα φυσικα...

Θελω πολυ να κρατηθω να μην σπαταλησω 100 ευρω πανω... αλλα το airoh που χω μπαζι αερα απ το σαγονι ρε παιδια... θα μου πειτε τη ταχυτητα να πιασεις με το 250αρι... αλλα κι'απ τα 70 αρχιζω και δακρυζω δε παει αλλο! :mad:

Λεει θα φερει σε καμμια βδομαδα το τελευταιο στοκ για το καλοκαιρι, για να δουμε...:dizzy:

ledz
16/07/2006, 16:14
Επισυναπτω και γω το δικο μου, προχτες το πηρα !!! :a2: :a30: :a54:
Βεβαια τους αφησα την 2η ζελατινα που'χει ο banditgr στη φωτογραφια γιατι ηθελα την chrome mirror... Φοβερο κρανος σε (σε σχεση με το προηγουμενο ειδικα!!!) Μονο απο πλευρας θορυβου δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος αλλα οπως και να το κανουμε οδηγω γυμνο!


55480

Infini
24/08/2006, 21:42
Μόνο σε μαύρο βγαίνει;

banditgr
24/08/2006, 21:44
xm...einai carbon,oxi mayro

Nikoskazer2000
25/08/2006, 02:16
Απο θέμα αεροδυναμικής πιστεύω πως το Wing RS (εγω εχω το ΙΙ) θα ήταν καλύτερο - ειδικά για τους γυμνούς :lol: !

Πάντως το Helix μαζί με μια chrome mirror ζελατίνα θα είναι πολύ :ninja: "κακό".

Συγχαρητήρια και πάλι για τις αγορές σας! :beer: :beer: :beer:

XOTiC
30/01/2007, 11:34
το κράνος είναι κορυφή. Το έχω κανα μήνα τώρα αν κ ακομα είναι λίγο ζόρικο είναι απο τα καλύτερα που έχω φορέσει

perastikos
08/03/2007, 13:17
Με τον καθαρισμό του τι γίνεται ρε παιδιά? Απλά τραβάω με το χέρι μαξιλαράκια/ επενδύσεις και βγαίνουν? Μετά πως τα πλένω? Φαντάζομαι σε λεκάνη με χλιαρό νερό? Στη συνέχεια, αφού στεγνώσουν καλά, μπαίνουν όλα εύκολα και ΣΩΣΤΑ πάλι στο κράνος ή θα είναι σαν ξεχειλωμένη καπ... :lol:

Μήπως να το πάω στο moto market εδώ στην Πάτρα ή θα τα καταφέρω μόνος μου? Μήπως αντί να κάθομαι να πλένω συμφέρει να αντικαταστήσω μαξιλαράκια κλπ (είπα και τη λαλακία μου στο τέλος, δεν άντεξα... :p )

Μήπως να το αφήσω στον :sun: όπως προτείνει ο ASTRAKITCAR εδώ? :look:
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29052

:wave2:

Zbandit750
10/11/2007, 11:03
Για γυμνη μηχανη ποιο ειναι καλυτερο? το Uvex Helix RS 750 Carbon ή το Wing rs 745 ?

To Wing rs 745 το εχει ενας φιλος με Hornet και ειναι πολυ ευχαριστημενος , αλλα βρηκα το 750 με 300 ευρω και πιστευω οτι λογο βαρους θα ειναι καλυτερο για γυμνο. τι λετε?

http://shop.strato.de/epages/10207048.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Uvex-Helix-RS-750-Carbon-Dekor/SubProducts/Uvex-Helix-RS-750-Carbon-Dekor-0001

675
10/11/2007, 11:10
με γειες με γειες!:D

Nikoskazer2000
13/11/2007, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zbandit750
Για γυμνη μηχανη ποιο ειναι καλυτερο? το Uvex Helix RS 750 Carbon ή το Wing rs 745 ?

To Wing rs 745 το εχει ενας φιλος με Hornet και ειναι πολυ ευχαριστημενος , αλλα βρηκα το 750 με 300 ευρω και πιστευω οτι λογο βαρους θα ειναι καλυτερο για γυμνο. τι λετε?

http://shop.strato.de/epages/10207048.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Uvex-Helix-RS-750-Carbon-Dekor/SubProducts/Uvex-Helix-RS-750-Carbon-Dekor-0001

Έγραψα λάθος: Δεν εχω το Wing RS II (το 745 δλδ.), εχω το RS I. Οπότε δε μπορώ να πω με σιγουριά για το RS II αλλα το σίγουρο είναι οτι εφόσον το Helix είναι εξ' ολοκλήρου carbon υλικό θα είναι καταλληλο για ταξιδιωτική χρήση (μικρό βάρος που δεν κουράζει τον αυχένα με την πολύωρη χρήση και λόγω κλασσικού στρογγυλού σχήματος θα έχεις μειωμένο αεροδυναμικό θόρυβο) σε αντίθεση με το RS που θα σου προσφέρει σταθερότητα στα πολλά χ.α.ω.

Διαλέγεις και παίρνεις.

:smilea:
:wave2:

hereticous
11/12/2007, 12:12
Παιδιά, σκέφτομαι και εγώ για το ίδιο κράνος ! Μιας και πέρασε αρκετός καιρός, μπορείτε μήπως να μου πείτε εντυπώσεις ? ΤΗΧ ! :)

ledz
11/12/2007, 15:35
Εντυπωσεις...
Αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης. Η κανονικες/φυμε ζελατινες παρα πολυ καλες αρκει να μην αρχισει να φευγει το αντιθαμβωτικο αυτοκολλητο "πινλοκ" απο μεσα.

Η ιριδιζουσες (ειτε η χρωμιου, ειτε η χρυση) θελουν πολλη μα πολλη προσοχη για να μην αρχισουν να ξεφλουδιζουν. Εγω ειχα τη χρωμιου και ενω ηταν πανεμορφη, με καθε μυγακι που ξεπλενα εφευγε μαζι και ο καθρεπτης... Τωρα την εχω τριψει και εχω μια ζελατινα καβαντζα (ειναι αναμεσα στο smoke και στο dark smoke - χωρις τον καθρεπτη). Γραφω παντα γι'αυτες που δινανε δωρο οταν το πηρα πριν περιπου 1μιση χρονο. Μπορει τωρα να διορθωθηκαν.

Ειναι το ιδανικο κρανος για μεσα στην πολη. Ελαφρυ, ευκολοφορετο αν δε βαριεσαι τα double d rings και εαν εισαι λιγο προσεκτικος (και τυχερος) η ρητινη του κελυφους δεν φαινεται ασχημη μετα απο μικρογρατζουνιες...

Για τουριστικη χρηση δε θα το συνιστουσα διοτι η ελαφροτητα του σημαινει πολυς θορυβος. Επισης η ελλειψη του φτερου του 745 συνεισφερει (αρνητικα) σ'αυτο. Προβλημα σταθεροτητας δεν ειχα ποτε. Σε σπριντ μεχρι τα 200 τουλαχιστον ηταν θορυβωδες αλλα σταθεροτατο. Στο cbf250 που κανω και οτι ταξιδια κανω ειναι οριακα υποφερτο (γυμνο με 120-130) απο πλευρας θορυβου. Βεβαια η ελλειψη φαιρινγκ σημαινει οτι μετα απο δυο ωρες θα εχω πονοκεφαλο και ενα κοκκινο σημαδι κατα μηκος του κουτελου μου. Αυτο μαλλον ειναι επειδη δεν ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ το σχημα του κεφαλιου μου αλλα πολυ κοντινο - δε πειραζει πρωτο κρανος ειναι, μαθαινουμε... Επισης για τον ιδιο λογο (μαλλον) παρατηρησα οτι σηκωνεται πισω στο σβερκο σε μεγαλες ταχυτητες - σα να μην εχω δεσει σφιχτα το λουρι.

Στο πλυσιμο δεν ειχα προβλημα στην επανασυνδεση. Ολα ξανακατσαν καλα...

Φωτογραφιες για καλυτερα
Η οικογενεια... δειτε πως εγινε η χρωμιου


114068

ledz
11/12/2007, 15:40
Εχει ξεφτισει λιγο το λουρι απο τη χρηση (κοκκινα) και το μερος μπροστα απο τη μυτη (μαλλον απο τα χνωτα και τον τροπο κουβαληματος - στον αγκωνα)


114070

banditgr
11/12/2007, 19:11
na po kai ego tis dikes mou entiposeis meta apo arketo kairo..
Loipon....i anesi entos polis einai gegonos..poupoulo.
Exoun anoiksei oi ependiseis arketa mporo na po,apo teleios tsita pou itan.
Akoma me ENOXLEI arketa to anoigma tis zelatinas,otan einai anoixti telios peftei to akro tis akrivos sto optiko mou pedio (se SS moto )
Den einai oti kalitero gia megales txitites,230+ (sta 270 kolaei stin mapa sou sta vdela)
Ginontai psilogratzounies stin ritini tou me ton kairo alla feygoun OLES teleios me ligi xerapol kremoula.
I zelatines tis uvex einai korifi.....

orangefactor
29/12/2007, 17:06
οριστε κ το δικο μου.


115759

orangefactor
29/12/2007, 17:07
κ απο πισω μ'αρεσει!


115760

TOLISTOLAROS
04/06/2008, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jbear
:beer: :beer: :beer:

Καλυτερα ομως να μεινει αγρατσουνιστο γιατι ειναι πανεμορφο!!! :)


Στο internet το βρηκες το συγκριτικο? Αν ναι, βαλε ενα link :wave2:

http://www.adac.de/Search/SearchResult/RW_HighLight.asp?RWDoc2Show=37966&RWLang=de&RWCollectionID=adac&RWQuery=uvex%20helix&RWURL=http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/Motorradzubehoer/Helme_2008/Ergebnis/default.asp&RWCookieValue=

TOLISTOLAROS
04/06/2008, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Εντυπωσεις...
Αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης. Η κανονικες/φυμε ζελατινες παρα πολυ καλες αρκει να μην αρχισει να φευγει το αντιθαμβωτικο αυτοκολλητο "πινλοκ" απο μεσα.

Η ιριδιζουσες (ειτε η χρωμιου, ειτε η χρυση) θελουν πολλη μα πολλη προσοχη για να μην αρχισουν να ξεφλουδιζουν. Εγω ειχα τη χρωμιου και ενω ηταν πανεμορφη, με καθε μυγακι που ξεπλενα εφευγε μαζι και ο καθρεπτης... Τωρα την εχω τριψει και εχω μια ζελατινα καβαντζα (ειναι αναμεσα στο smoke και στο dark smoke - χωρις τον καθρεπτη). Γραφω παντα γι'αυτες που δινανε δωρο οταν το πηρα πριν περιπου 1μιση χρονο. Μπορει τωρα να διορθωθηκαν.

Φίλε σκέφτομαι να πάρω ζελατίνα καθρέφτη-χρυσή-για το Helix rs.Ξέρω ότι είναι ευαίσθητη αλλά πόσο;Όντως με κάθε μυγάκι ξεφλουδίζει;Υπάρχει κιτ της Uxex με 22? που βάζεις tearoff(2 ειδικές βίδες+10 tearoff αυτοκόλλητα),oπότε θα προστατεύεται.Μετά πόσο καιρό άρχισε να σου ξεφλουδίζει;Η αλήθεια είναι ότι τη θέλω κυρίως για εμφάνιση,η μαμά είναι κορυφαία μέρα νύχτα.Απλά δε θέλωνα μαδάει γιατί θα ξενερώσω άσχημα,γι'αυτό σε ρωτάω να μου πεις βάσει εμπειρίας

Locksmith
04/06/2008, 10:45
Το χω πάρει δώρο στην κοπέλα μου... φοβερό κρανάκι αλλα θορυβώδες έχω ακούσει... Απο ζελατίνα και look όμως... σκίζει! :a25:

ledz
04/06/2008, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Φίλε σκέφτομαι να πάρω ζελατίνα καθρέφτη-χρυσή-για το Helix rs.Ξέρω ότι είναι ευαίσθητη αλλά πόσο;Όντως με κάθε μυγάκι ξεφλουδίζει;Υπάρχει κιτ της Uxex με 22? που βάζεις tearoff(2 ειδικές βίδες+10 tearoff αυτοκόλλητα),oπότε θα προστατεύεται.Μετά πόσο καιρό άρχισε να σου ξεφλουδίζει;Η αλήθεια είναι ότι τη θέλω κυρίως για εμφάνιση,η μαμά είναι κορυφαία μέρα νύχτα.Απλά δε θέλωνα μαδάει γιατί θα ξενερώσω άσχημα,γι'αυτό σε ρωτάω να μου πεις βάσει εμπειρίας

Οταν το πηρα, ειχε δωρο μαζι με τη light smoke την χρυση ιριδιζουσα (αυτη που θες). Του την αφησα κ του ειπα να μου φερει την χρωμιου (ασημι). Κατα πασα πιθανοτητα το υλικο ειναι ιδιο - απο αντοχη δλδ ιδια θα ειναι.

Σε γρατζουνιες η ζελατινα αντεχε μεν, αλλα και εγω το προσεχα πολυ, παντα μεσα στη τσαντα του το κρανος. Το προβλημα μου ηταν στο ταξιδι με τα μυγακια... Οταν εφτανα σπιτι, εβαζα βρεγμενο χαρτι κουζινας με νερο (ΜΟΝΟ) κ το αφηνα πανω στη ζελατινα να μουλιασουν τα "πτωματα". :yuck:
Μετα απο κανα πενταλεπτο, με το ιδιο νωπο χαρτι, την σκουπιζα οσο πιο μαλακα γινοταν για να φυγουν τα απομειναρια, αλλα δυστυχως τις περισσοτερες φορες εφευγε μαζι κομματι απο τον "καθρεφτη". Ως αποτελεσμα οταν τη φοραγα με ηλιο ειχα φωτεινα σημεια εκει που ειχε φυγει καθρεπτης (σπαστικο - ειδικα ενα μεγαλο που ειχα στην ευθεια τον ματιων). Αφου παραγινε το κακο και εγινε σαν να μ'εχουν πιτσιλησει με μαυρο μελανι, πηρα ενα στεγνο χαρτι κ σιγα σιγα την ετριψα να φυγει ολος ο καθρεπτης. Απο μεσα βλεπεις πιο φωτεινα πλεον αλλα η uv προστασια παρεμεινε, δε σε στραβωνει ο ηλιος - δηλαδη κανει για καλοκαιρινες μερες αν δε σε πειραζει η εμφανιση που ειναι πλεον κωλος...

Τα tear-off που λες ειναι για αντιθαμβοτικη προστασια και μπαινουν στην εσωτερικη πλευρα της ζελατινας - δε θα σε βοηθησουν, και δεν εχουν νοημα μιας και η συγκεκριμενη ζελατινα ειναι για μερες με πολυ ηλιο :sun: ! ΑΝ - λεω ΑΝ - θαμπωσει θα το κανει στην κινηση το χειμωνα που μαλλον θα εχεις πανω την κανονικη smoke.

Τελος, δε ξερω αν ηταν ελλατωματικη η δικια μου ή αν ειναι ετσι ολες οι uvex ιριδιζουσες (η μονο η χρωμιου). Παντως στο μοτομαρκετ μου'παν οτι θα μου την αλλαζανε εντος 6μηνου εαν τους την πηγαινα, αλλα το αφησα. ΑΝ αποφασισω να παρω αλλη για τον ηλιο θα παρω dark smoke (καταμαυρη). Κι'αυτη ωραια θα ειναι πιστευω. :wave2:

TOLISTOLAROS
04/06/2008, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Τα tear-off που λες ειναι για αντιθαμβοτικη προστασια και μπαινουν στην εσωτερικη πλευρα της ζελατινας
Όχι ρε συ,είναι ακριβώς τα tear off που χρησιμοποιούν στους αγώνες,μπαίνουν εξωτερικά της ζελατίνας(μάλιστα στην άκρη τους τα αυτοκόλλητα έχουν τρύπα να τα τραβάς εν κινήσει(γεια σου Τόλη Βαλεντίνοοοο!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
Το'δα σε φωτό σε κατάλογο της Uvex του 2006 και τηλ.στο Full Throtlle(απ'όπου είχα πάρει το κράνος) και το επιβεβαιώσανε.Μου είπανε επίσης ότι αν δε θέλω να ξεφλουδίσει σύντομα να τη χρησιμοποιώ για αστικές βόλτες(no μυγάκια Daniel san!!:D )
Εγώ να δεις ψείρας:την καθαρίζω με το spray supraclear της Uvex(πολύ καλό).Πάντως και άλλοι μου είπανε να πάρω dark smoke ζελατίνα.Επίσης σκέφτομαι:η καθρεφτέ κάνει 52?.Το kit 22(δηλ.σχεδόν η μισή ζελατίνα)...Οπότε είναι ίσως λίγο πεταμένα λ7.Από εμφάνιση σκίζει όμως η ξεκ..λιάρα...:cool:
ΥΓ:Λες να πάρω αυτοκόλλητη μεμβράνη από βιβλιοπωλείο να κάνω τη δουλειά μου;Ούτε λ7,ούτε kit καιτρίχες και VGA...:a8:

TOLISTOLAROS
04/06/2008, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Infini
Μόνο σε μαύρο βγαίνει;
Όχι,να και το δικό μου

http://www.motogiyim.com/pictures/uvex02fr6.jpg

ledz
04/06/2008, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
Όχι ρε συ,είναι ακριβώς τα tear off που χρησιμοποιούν στους αγώνες,μπαίνουν εξωτερικά της ζελατίνας(μάλιστα στην άκρη τους τα αυτοκόλλητα έχουν τρύπα να τα τραβάς εν κινήσει(γεια σου Τόλη Βαλεντίνοοοο!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
Το'δα σε φωτό σε κατάλογο της Uvex του 2006 και τηλ.στο Full Throtlle(απ'όπου είχα πάρει το κράνος) και το επιβεβαιώσανε.

Καταλαβα ποια λες, τα ξερω. Επειδη, ομως, δεν πιστευω οτι θα διατηρουν την τελεια εικονα που εχει απο μονη της η ζελατινα (φοβαμαι μη θαμπωνει απο τις μικροφυσσαλιδες που σιγουρα θα παρει) τα'χω απο καιρο βγαλει απ'το μυαλο μου.

Κατα τ'αλλα οτι ζελατινα κ να του βαλεις ειναι κουκλι αυτο το κρανος οποτε... :winka:

sundance
11/06/2009, 20:44
ειμαι υποψηφιος αγοραστης του κρανους.

απ οτι διαπιστωνω ειναι εξαιρετικο κρανος.

ενα μειονοκτημα του ειναι ο θορυβος απ οτι καταλαβα.
εγω βεβαια πανω απο 160 δεν παω και η μηχανη εχει και φερινγκ.δεν πιστευω να εχω προβλημα σωστα?

απο εξαερισμο τι λεει?εχει καλη ροη αερα εσωτερικα ή σκας?