PDA

View Full Version : Πως θα το κολλησω?



Zzz750
24/06/2006, 23:51
Καλησπερα σε ολους.

Πριν κανα μηνα ηταν το TEST RIDE της TRIUMPH στα Χανια (οπου και μενω). Καθοτι ο αδερφος μου δεν εχει μηχανη και θελει να παρει..ειπε να παει και εκρινε σωστο να παρει το κρανος μου για να μην παει με το φτηνο Airoh και τον περασουν για κανα τυχαιο :a31:
Αποτελεσμα...μου ξεκολλησε το κατω στεφανι του κρανους (δες photo).
Προσπαθησα να το κολλησω με μια καλη super glue....αλλα τιποτα.
Μηπως εχει παθει κανεις παρομοια νυλα :bigcry: και να με συμβουλεψει?


53025

Zzz750
24/06/2006, 23:51
Ξεχασα να αναφερω οτι το κρανος ειναι ενα ARAI rx7


53026

fallenheaven
25/06/2006, 04:11
rgo pou eixa lusei to diko mou gia na to bapso,to lastixenio stefani itna kollimeno me benzinokola,opote me benzinokola to ksanakolisa kai den exei kanena problimamden feugei me tipota!

Zzz750
25/06/2006, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από fallenheaven
rgo pou eixa lusei to diko mou gia na to bapso,to lastixenio stefani itna kollimeno me benzinokola,opote me benzinokola to ksanakolisa kai den exei kanena problimamden feugei me tipota!
Φιλε μου ευχαριστω για την αποψη σου.
Να σου πω την αληθεια πρωτα σκεφτηκα τη βεωζινοκολλα και μετα στην super. Δεν εβαλα βενζινοκολλα για 1 και μοναδικο λογο....με τη ζεστη ασχετα με το ποτε το εχεις κολλησει...ζεστενεται το καλοκαιρι και μαλακωνει...με αποτελεσμα να γροποιειται και να γινεται σκ**α ολη η ιστορια!
Εσυ ποσο καιρο το εχεις κολλησει? Το εχεις χρησιμοποιησει αρκετα με τις ζεστες τωρα το καλοκαιρι και ειναι jet?
:beer:

fallenheaven
25/06/2006, 12:54
An to exo xrisimopoiisei me tis zeste?Mono me tis zestes to exo xrisimopoiisei!!!!
To montara prin apo 1 mina peripou,ki epeidi einai to kranos tou papiou (Airoh Warrior) kai to xrisimopio sunexeia.
Tora oso gia tin zesti....fantasou ti zesti exei h Spirou Patsi h Ag.Annis kai h Pireos se ores exmis to mesimeri ton kathimerinon,kai tha katalabeis ti zesti exei perasei to kranos!


Panta,filika!
:beer: :beer: :beer: :wave2:

sub_zero
26/06/2006, 12:18
Βενζινόκολλα "δαγκωτό"...

Σε κράνος Airoh (ναι και εγω... ) το έχω κολλήσει και δεν έχει πάθει τίποτα αδώ και 2 χρόνια...

Η super θα ξεραθεί και με τις ταλαντώσεις θα ξεκολλήσει...

OldMan
26/06/2006, 12:23
Υποτίθεται ότι στα κράνη (πολυκαρμπονάτο, φάϊμπερ-γκλας κ.λ.π.) ΔΕΝ βάζουμε κανενός είδους κόλλες (ούτε διαλυτικά, ισχυρά καθαριστικά κ.λ.π.).

Ακόμη και αυτοκόλλητα ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ (λόγω της κόλλας τους...).

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: