PDA

View Full Version : merde! ΕΓΙΝΑ ΡΕΖΙΛΙ!!!



alximistis
25/06/2006, 23:30
Πρώτη μα πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό. Με το καλημέρα της καινούργιας ημέρας...
τόσο ρεζίλι και τόσο άσχημα δεν έχω νιώσει ποτέ ξανά στο τιμόνι...

Το στόρι έχει ως εξής:
κατεβαίνω την Πρόκλου στο Παγκράτι φτάνω πλατεία Πλαστήρα και περνάω απέναντι την ανηφόρα για όποιον ξέρει. Συνεχίζω...
Μπροστά μου κάποια στιγμή είναι όχημα με έναν οδηγό, γυναίκα όπως βλέπω στη συνέχεια.
Πάει όχι σαν την κότα... σαν χελώνα! Μου έχει βγάλει μην πω τι και δεν μπορώ και να την περάσω.
Της πέζω τα φώτα τίποτα. Την αφήνω για κάμποσο. Δεν έχει βγάλει ούτε αλάρμ ούτε φλας τίποτα που να δείχνει ότι θέλει κάτι.
Κάποια στιγ΄μή είναι η αλήθεια ότι έχω εκνευριστεί πάρα μα πάρα πολύ.
Της κορνάρω έντονα και βγάζει το ΄χερι της και μου κάνει εντελώς ειρωνικά τι θέλεις; Ειρωνικά όμως!
Πάω δίπλα της και της λέω να περάσω γιατί πας αργά. Χωρίς να την ειρωνευτώ.
Αλλά η αλήθεια είναι ότι μέσα μου δεν ξέρω γιατί έχω φουντώσει πάρα πολύ.
Γυρίζει περιπαικτικά με αυτό το ύφος σε κοροιδεύω και το ξέρω και μου λέει ψάχνω να παρκάρω γι¨αυτό πάω αργά αλλά που να το καταλάβεις εσύ;
Αντί ο ηλίθιος να της πω βγάλε ρε κοπελιά κανά αλάρμ ή κάτι τέτοιο της λέω ε, είμαι ηλίθιος και δεν το κατάλαβα. Ευτυχώς εσύ είσαι έξυπνη και οδηγείς πολύ καλά. Άντε κάνε στην άκρη να περάσω τώρα.
"Φαίνεται ότι είσαι ηλίθιος" ανταπαντά εκείνη άντε πλύνε κανά πιάτο της κάνω εγώ μία ο αρχιβλάκας και κάνω να φύγω.
Και την ακούω που βρίζει...

κι εδώ φίλοι αρχίζει το ρεζιλίκι!!!
Κοκαλώνω τη μηχανή κατεβαίνω κάτω βγάζω το κράνος πάω κατά πάνω της κι αφού τη ρώτησα τι είπε (μαλακισμένο για την ιστορία) αρχίζω να ουρλιάζω:
Σε ποιον νομίζεις ότι μιλάς; Ποια είσαι εσύ και σε ποιον νομίζεις ότι μιλάς;
και καλά ως εδώ!
Αμ έλα που συνεχίζω και την "στολίζω". Και έλα που έχουν βγει από τα γειτονικά μαγαζιά και κοιτάνε.
Και έλα που κάποια στιγμή πήγα να της φέρω το κράνος στο κεφάλι! Συγκρατήθηκα και σταμάτησα το χέρι μου πριν πέσει!!!
Έφυγα αφού την είπα μαλάκω, ηλίθια και της πρότεινα να... μην κρύβεται πίσω από το ότι είναι γυναίκα και δεν τη χτυπάω!!!

Κι όλα αυτά για μια μαλακία!!!
Τα σκεφτόμουνα μετά στο δρόμο και με σκυλόβριζα...
Τα λέμε...

evvou
25/06/2006, 23:40
:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

ψυχραιμια ρε παιδι...δεν υπαρχει λογος να χαλας τοσο πολυ τον εαυτο σου...παλι καλα που κρατηθηκες και δεν εκανες καμια λαλακια....

:beer:

sotpag
25/06/2006, 23:54
αστα ... εχω βριστει και εγω στο δρομο με ενα μαλακα που μετακινησε το παπι μου για να βαλει το αυτοκινητο του ...


στο τελος εγινα μαλακας γιατι ειχαν σταματισει ολοι και μας κοιτουσαν .... οποτε αντε να τους πεις τι εγινε και πως ....

vaspiou
26/06/2006, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
αστα ... εχω βριστει και εγω στο δρομο με ενα μαλακα που μετακινησε το παπι μου για να βαλει το αυτοκινητο του ...


στο τελος εγινα μαλακας γιατι ειχαν σταματισει ολοι και μας κοιτουσαν .... οποτε αντε να τους πεις τι εγινε και πως ....


Ποτε δεν γινεσαι μαλακας αν σου μετακινουν το μηχανακι! εχω τσακωθει απειρες φορες για αυτο.
Να τους παρει ο διαολος πρεπει!
αυτα!

:beer:

miraze
26/06/2006, 01:28
Παιδιά για όλα φταίει η Αθήνα και οι ρυθμοί που κινείστε.

Το ξέρω ότι και στην επαρχεία γίνονται τέτοια περιστατικά όμως τουλάχιστον εδώ τα νεύρα δεν είναι τεντωμένα.

Όποτε κατεβαίνω και εγώ κάτω ή ακόμα όταν πάω Σαλονίκη(γιατί και αυτή Αθήνα έγινε) είμαι σε μία συνεχώμενη ΤΣΙΤΑ. Γρηγορα να προλαβω, γρήγορα να πάω, γρήγορα ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Οπότε η λύση είναι μόνο μία (όπως λένε και τα πατριωτάκια) ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!
γιατί αλλιώς χανόμαστε!

Αντε :beer: :beer: :beer:

xastoukopsaro
26/06/2006, 02:02
Πιστευω οτι στην επαρχεια φοβασαι οτι αυτον μπορει να τον ξαναδεις. Εγω στο δρομο ουτε κορνα ουτε φωτα δεν παιζω. Μονο αν πανε να μου πεσουν πανω μου και ειμαι με το μηχανακι. Με το αυτοκινητο απλα προσπαθω να τους αποφυγω.

:rolleyes: :rolleyes:

Ποτε δεν βριζω και αυτο γιατι οταν ημουν πιτσιρικας στα 19 μου ημουν με το αυτοκινητο και μου βγαινει μια απο Στοπ και με βριζει και απο πανω... 19χρονος εγω... αρχιζω και την στολιζω.. και εκει σκαει ο περιεργος αδηγος που εχει τσαματησει κια κατεβαινει... τον κοιταω και βλεπω τα χερια του... ηταν με τον γρυλο του αυτοκινητου στα χερια... και δεν ειχε δει την φαση....
Και σκεφτομαι... λες ο λαλακας να μου το σκασει σε κεφαλι?
Οποτε τα μαζεψα και μεσα... ποτε δεν ξερεις τι κουβαλαει ο αλλους και τι τρελα εχει μεσα στο κεφαλι του...:nono: :nono:
το νου σας... αν δεν βρισετε δεν τσαντιζεστε , δεν ιδρωνετε, και δεν βρωματε, :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

airamhag
26/06/2006, 07:33
Ποτε ποτε δεν βριζουμε κ δεν στολιζουμε....αλλα ανθρωποι ειμαστε..

Ο αδερφος μου ειπε καποιον που ειχε βγει απο στοπ " μαλακα " κ του ετυχε να ειναι εισαγγελεας...δεν ξερω κ εγω ποσο καιρο τον ετρεχε στα δικαστηρια για εξιβρυση ...

Nefeli
26/06/2006, 08:16
Βρε φίλε τώρα που ηρέμησες λιγουλάκι γιατί μου την βγάζεις μια αγριάδα ……

Να σου πω ότι πριν πιάσω το τιμόνι σκέφτομαι πως ότι και να γίνει θα κρατήσω την ηρεμία μου. Και ξέρεις γιατί….

<<Γιατί αν κάποιος θέλει να έχει ένα ατύχημα ας πάει παραπέρα να το έχει, όχι μαζί μου>> ……………………..




Φιλούμπες

:sun:

EVI
26/06/2006, 08:17
Me το ανχγος να πας στη δουλεια με τη ζεστη πανω στο μηχανακι με το κρανος βασικα ειναι λιγο στρεσινγκ η κατασταση


μην στεναχωριεσε καλε


τι ρομπα?


νιωθεις καλυτερα?



εγω απο το πρωι βριζω απο μεσα μου με αποτελεσμα εκτος απο ζεστη και ανγχος να πονεσει και το στομαχι μου



:smokin:

Alx 84
26/06/2006, 08:42
άπειρα τέτοια γίνονται καθημερινά. εμείς να είμαστε καλά!:wave2:

AFTER
26/06/2006, 09:04
H Aθηνα εχει κυκλοφοριακο χαος, γιατι ακριβως υπαρχουν οδηγοι σαν την απο πανω.
Μια η κυρατσα να ψαχνει παρκινγκ με 1χλμ/ω, μια ο ταριφας, μια το λεωφορειο, μια η λαικη, μια ο παππους που εχει βγαλει φλας δεξια και στριβει αριστερα, μια να κανουν να ξεκινησουν απο το πρασινο μετα απο 5''.....

Ειμαστε οδηγικα πρωτογονοι!

ktm640lc4
26/06/2006, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
Ποτε ποτε δεν βριζουμε κ δεν στολιζουμε....αλλα ανθρωποι ειμαστε..

Ο αδερφος μου ειπε καποιον που ειχε βγει απο στοπ " μαλακα " κ του ετυχε να ειναι εισαγγελεας...δεν ξερω κ εγω ποσο καιρο τον ετρεχε στα δικαστηρια για εξιβρυση ...


Μα θα μπορουσε να του κανει μυνηση και ο αδερφος σου νομιζω.

Κατι θα υπαρχει για αυτες τις περιπτωσεις. Απλα φοβηθηκε τα χειροτερα.

Τεσπα.

620
26/06/2006, 09:27
Thn ftyneis sthn mapa kai feygeis :wave2:

vrider
26/06/2006, 09:41
Αγαπητε Alximisti ΜΠΡΑΒΟ.

Οχι γιατι σε εβρισε η ¨κυρια¨αλλα γιατι συνειδητοποιησες οτι με την βρισια και την αισχρολογια δεν βγαινει τιποτα.
Βεβαια ολοι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε ορια και οποιος πει οτι δεν εβρισε ποτε η οτι δεν του ξεφευγει που και που καμμια βρισια μαλλον ψεμματα λεει.

Εν πασει περιπτωσει μπορεις να εισαι καυστικος και ειρωνικος οταν σε βριζουν και να εισαι σιγουρος οτι τα παιρνουν καλυτερα το μηνυμα ¨αυτοι¨. Ενω οταν βριζεις προκαλεις τον αλλον να αμυνθει οποτε στο τελος, ασε που μπορει να πεξεις και ξυλο για μια μαλακια, δεν εχει καταλαβει και γιατι τον βριζεις.
Για παραδειγμα την ωρα που σε ειπε ηλιθιο θα μπορεουσες να την συγχαρεις για την αριστη ανατροφη που εδωσε η μητερα και ο πατερας της καθως επισης και για το υπεροχο λεξιλογιο που χρησιμοποιει.Και αλλα τετοια.
Πιστεψε οταν βριζεις και σου απαντουν με αυτο τον τροπο οχι μονο νοιωθεις αμηχανια αλλα , αν βεβαια εχεις και λιγο "τσιπα", κοκκινιζεις!

Χαρης

Cpt. Haddock
26/06/2006, 09:46
εγώ άλλο σκέφτομαι...


Δε μΕ λες Στέλιο παιδί μ'


τι...
















ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΛΟΥ; :evil: :evil:











Μενει μια πρώην εκεί... :smokin:


:lol: :lol: :lol:

AFTER
26/06/2006, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Αγαπητε Alximisti ΜΠΡΑΒΟ.

Οχι γιατι σε εβρισε η ¨κυρια¨αλλα γιατι συνειδητοποιησες οτι με την βρισια και την αισχρολογια δεν βγαινει τιποτα.
Βεβαια ολοι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε ορια και οποιος πει οτι δεν εβρισε ποτε η οτι δεν του ξεφευγει που και που καμμια βρισια μαλλον ψεμματα λεει.

Εν πασει περιπτωσει μπορεις να εισαι καυστικος και ειρωνικος οταν σε βριζουν και να εισαι σιγουρος οτι τα παιρνουν καλυτερα το μηνυμα ¨αυτοι¨. Ενω οταν βριζεις προκαλεις τον αλλον να αμυνθει οποτε στο τελος, ασε που μπορει να πεξεις και ξυλο για μια μαλακια, δεν εχει καταλαβει και γιατι τον βριζεις.
Για παραδειγμα την ωρα που σε ειπε ηλιθιο θα μπορεουσες να την συγχαρεις για την αριστη ανατροφη που εδωσε η μητερα και ο πατερας της καθως επισης και για το υπεροχο λεξιλογιο που χρησιμοποιει.Και αλλα τετοια.
Πιστεψε οταν βριζεις και σου απαντουν με αυτο τον τροπο οχι μονο νοιωθεις αμηχανια αλλα , αν βεβαια εχεις και λιγο "τσιπα", κοκκινιζεις!

Χαρης

Συμφωνω με οσα λες, οταν ομως ο αλλος δεν εχει επιπεδο, τοτε οτι κι αν του λες, σε γραφει κανονικα, και μαλιστα αργοτερα χασκογελαει με στυλ ''του χαλασα την μερα, τον εκανα εξαλλο και εγω γελαω''!

Οτι εχει δυο ποδια και στεκεται ορθιο, δεν ειναι απαραιτητα ανθρωπος

mystique
26/06/2006, 10:02
glin! glon! :wacko:


se olous exei symvei-symvainei-kai tha symvei!!!! :rolleyes:


nai exeis dikio... alla opos eides oute etsi to vriskeis ... isa - isa xaliesai k apo pano giati exeis sinidisi... :smokin:

tpt...apla psyxraimia (oso k an ginetai) ola t'alla aplos peritevoun...


exalou i teratoupoli exei ap' ola ta terata
ma dystixos akoma k gi'afta krinetai akatalili...



tes pa! paei, perase...
.
.
next!:lol:


tsako k mia :beer: tis parigorias na ertheis sta isa sou!:winka:

:wave2:

vrider
26/06/2006, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Συμφωνω με οσα λες, οταν ομως ο αλλος δεν εχει επιπεδο, τοτε οτι κι αν του λες, σε γραφει κανονικα, και μαλιστα αργοτερα χασκογελαει με στυλ ''του χαλασα την μερα, τον εκανα εξαλλο και εγω γελαω''!

Οτι εχει δυο ποδια και στεκεται ορθιο, δεν ειναι απαραιτητα ανθρωπος


Κοιτα να δεις....

α) Το επιπεδο δεν το εχεις για τους αλλους αλλα για τον εαυτο σου.

β) Αν νομιζεις οτι με το βριζεις σαν ............... ( το αφηνω ανοικτο για να μην θειξω συμπαθεις κατα τα αλλα επαγγελματικες ταξεις) και κατεβαινωντας ( κατα τα λεγομενα σου) στο επιπεδο του αλλου τοτε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κερδιζεις κατι, τοτε ΟΚ. Απλως εχω αλλη αποψη. Δεν γινεται ολοι να συμφωνουμε.

γ) Αν πραγματικα σου αρεσει η εικονα ενος ανθρωπου (περισσοτερο δε, αν ειναι και γυναικα) να κατεβαζει γαμοσταυριδια στα καλα καθουμενα μεσ΄τη μεση του δρομου, τοτε παλι ΟΚ.

Αυτα, δεν νομιζω οτι χωραει και πολυ φιλολογια το πραγμα. Αν ΔΕΝ αντεχει καποιος να μην τσακωθει ( βριζοντας) απλα δεν αντεχει, και οτι και να λεμε......Παντως ειναι θλιβερο να βλεπεις ανθρωπους στο δρομο να συμπεριφερονται σαν ...........( παλι ανοικτο) για αστεια πραγματα.


Χαρης

OldMan
26/06/2006, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
της πρότεινα να... μην κρύβεται πίσω από το ότι είναι γυναίκα και δεν τη χτυπάω!!!

Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα...

Σου είπε "Δεν μπορείς να με χτυπήσεις γιατί είμαι γυναίκα" ???

Η κατάλαβε ότι είσαι καρα-Gentleman ???

:confused: :confused: :confused:

AFTER
26/06/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Κοιτα να δεις....


β) και κατεβαινωντας ( κατα τα λεγομενα σου) στο επιπεδο του αλλου τοτε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ κερδιζεις κατι, τοτε ΟΚ. Απλως εχω αλλη αποψη. Δεν γινεται ολοι να συμφωνουμε.

γ) Αν πραγματικα σου αρεσει η εικονα ενος ανθρωπου (περισσοτερο δε, αν ειναι και γυναικα) να κατεβαζει γαμοσταυριδια στα καλα καθουμενα μεσ΄τη μεση του δρομου, τοτε παλι ΟΚ.



Μπορεις να μου πεις πως εβγαλες αυτα τα συμπερασματα?

Uriah Heep
26/06/2006, 13:42
Κάπου εδώ θα πρέπει να "επέμβουν" οι ψυχολόγοι του φόρουμ, να δώσουν μερικές απαντήσεις...


:beer: :beer: :beer:

Ταξιδευτής
26/06/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
H Aθηνα εχει κυκλοφοριακο χαος, γιατι ακριβως υπαρχουν οδηγοι σαν την απο πανω.
Μια η κυρατσα να ψαχνει παρκινγκ με 1χλμ/ω, μια ο ταριφας, μια το λεωφορειο, μια η λαικη, μια ο παππους που εχει βγαλει φλας δεξια και στριβει αριστερα, μια να κανουν να ξεκινησουν απο το πρασινο μετα απο 5''.....

Ειμαστε οδηγικα πρωτογονοι!

Εγω ρε παιδια δεν ξερω! Οσο κ να θελω να συμφωνησω οτι οντως δεν επρεπε να βρισει κ να παρεκτραπει κλπ, δεν μπορω να το κανω!

Εχουν ξεφυγει πλεον στους δρομους! Και ειδικα οι γυναικες! Ταμπουρωνονται πισω απο το "ειμαι γυναικα, δεν μου κανουν τιποτα" και νομιζουν οτι εχουν δικαιωμα να κανουν οτι θελουν στον κοσμο! Εγω γιατι δηλαδη που προσπαθω να μην ενοχλω γενικα τους γυρω μου, και να ειμαι οσο ευγενικος γινεται, ειμαι το ζωον;
Που ειναι η δικαιοσυνη; Το ευχαριστο ειναι κ το "Τι θες ΡΕ μαλ@κ@;"

Οχι ρε παιδια λοιπον! Καιρος για λιγη δικαιοσυνη οπως την καταλαβαινουν αυτοι.

Σε τετοιο σκηνικο (με ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΙ η ερωνεια), θα κατεβαινα κατω κ το λιγοτερο που θα συνεβαινε θα ηταν οτι θα ετρωγε κουτουλια απο carbon/kevlar κρανος η ΜΑΝΤΑΜ, και το αμαξι της θα γινοταν καλοκαιρινο!!!!!

Λαθος αντιδραση, αλλα οσο σκεφτομαι την απολαυση να της σκασω στην ειρωνικη της μουρη το κρανος....... :wave2:
Να δουμε μετα! Θα ξανατολμαγε να ειρωνευτει;

Θα ανεβαινα μετα στην μηχανη και ας προσπαθουσε να παρει τα στοιχεια μου! (Den echo pinakida kardia mou)

Αι σιχτιρ πια!

H.A.Balafoutre
26/06/2006, 14:40
Αν κάθε μέρα καίμε τα μυαλά μας με κάτι τέτοια, τότε αυταποδεικτα, ζήτω που καήκαμε.

Σίγουρα περιστατικά υπάρχουν πολλά και διαφορετικά, αλλά με προσοχή και ευγένεια κατά βάση (παιδιά το ξέρω κι εγώ πως όσο και να είναι στα @@ του/της ο/η άλλος/η και όσο σπασμένα και να είναι τα νεύρα μας, θα έχουμε απώλειες, ψυχικές και σε κάποιες περιπτώσεις δυστυχός και σωματικές αν δεν το αντιδράμε σωστά), σε πάνω από το 60-65% των περιπτώσεων μια λύση, ώστε να αποτραπούν μελλοντικά λάθη, δίνεται.

Όσο απάλευτη και να είναι μια κατάσταση, πρέπει να διατηρούμε την ψυχραιμία μας, ναί πρέπει, πρώτα για μας και μετά για τον/την άλλον/η.

Διότι μια στιγμιαία έκρηξη δική μας για κάτι που ίσως να έχουμε και τα χίλια δίκια, μπορεί να αποβεί μοιραία για την υπόλοιπη ζωή μας και να ζούμε για να το μετανοιώνουμε κάθε μέρα.

Και σας το λέω εγώ που δεν είμαι και ο ποιό ψύχραιμος άνθρωπος, αλλά εδώ πιστεύω στο group therapy........μεταξύ σοβαρού κι αστείου.:wave2:

This is a shity world we are living in and we dont want to flow on the surface now do we?

adam_tsouk
26/06/2006, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εγώ άλλο σκέφτομαι...


Δε μΕ λες Στέλιο παιδί μ'


τι...
















ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΛΟΥ; :evil: :evil:











Μενει μια πρώην εκεί... :smokin:


:lol: :lol: :lol:


αυτο το... προκΛου ειναι σωστο;

και το πρΟκλου;


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:



ρε σεις, νταξ, ειδικα με τις γκομενες κατανταει αηδια ορισμενες φορες....

με τους μαντραχαλους βριζεις-βριζει ε, βγαινι η δουλεια, με αυτες δεν εχει ενδιαφερον....

:lol:

adam_tsouk
26/06/2006, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
Αγαπητε Alximisti ΜΠΡΑΒΟ.

Οχι γιατι σε εβρισε η ¨κυρια¨αλλα γιατι συνειδητοποιησες οτι με την βρισια και την αισχρολογια δεν βγαινει τιποτα.
Βεβαια ολοι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε ορια και οποιος πει οτι δεν εβρισε ποτε η οτι δεν του ξεφευγει που και που καμμια βρισια μαλλον ψεμματα λεει.

Εν πασει περιπτωσει μπορεις να εισαι καυστικος και ειρωνικος οταν σε βριζουν και να εισαι σιγουρος οτι τα παιρνουν καλυτερα το μηνυμα ¨αυτοι¨. Ενω οταν βριζεις προκαλεις τον αλλον να αμυνθει οποτε στο τελος, ασε που μπορει να πεξεις και ξυλο για μια μαλακια, δεν εχει καταλαβει και γιατι τον βριζεις.
Για παραδειγμα την ωρα που σε ειπε ηλιθιο θα μπορεουσες να την συγχαρεις για την αριστη ανατροφη που εδωσε η μητερα και ο πατερας της καθως επισης και για το υπεροχο λεξιλογιο που χρησιμοποιει.Και αλλα τετοια.
Πιστεψε οταν βριζεις και σου απαντουν με αυτο τον τροπο οχι μονο νοιωθεις αμηχανια αλλα , αν βεβαια εχεις και λιγο "τσιπα", κοκκινιζεις!

Χαρης


εγω δε πτοουμαι..... :blush:

oulas
26/06/2006, 15:51
γραφτο στα @ρχιδι@ σου! Τι και αν σε κοοτανε. Εγω δεν ειδα τπτ κακο...

xastoukopsaro
26/06/2006, 16:10
και για να μεινουμε στο θεμα.....
αχω ακουσει την εξης φαση. Δεν ημουν μπροστα οποτε δεν μπορω να ξερω την αυθεντικοτητα της...
Γυναικα με αυτοκινιτο κανει μια λαλακια και ο ταριφας φωναζει,
"αντε μωρη να παρεις καμια π...α στον αντρα σου που θες να πιασεις ικαι τιμονι στα χερια"
Και η τυπισσα απανταει....
"αυτο παω να κανω.. αλλα στον γκομενο, γιατι ο αντρας μου ειναι λαλακας σας και εσενα!!!"

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εγραψε η τυπισσα!!!!!
Ευγε κοροτσαρα μου. Αυτρες τις γυνεικες πολυ τις γουσταρω ετοιμολογες και τσαμπουκαλουδες!!!!:lol: :lol:

vrider
26/06/2006, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μπορεις να μου πεις πως εβγαλες αυτα τα συμπερασματα? \


Ευχαριστως .

Οταν λες οτι συμφωνείς αλλα αμεσως μετα χρησιμοποιεις το "ομως" μου δινεις να καταλαβω οτι :
Στη θεωρια φιλε καλα τα λες, ΟΜΩΣ, στην πραξη μαλλον δεν ισχυει αυτο διοτι "σε γραφει κανονικα .........." κλπ.

Αν εκανα λαθος παρακαλω διευκρινησε . Παντως ζητω συγγνωμη αν παρανοησα.

Χαρης

vrider
26/06/2006, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos_zr
Εγω ρε παιδια δεν ξερω! Οσο κ να θελω να συμφωνησω οτι οντως δεν επρεπε να βρισει κ να παρεκτραπει κλπ, δεν μπορω να το κανω!

Εχουν ξεφυγει πλεον στους δρομους! Και ειδικα οι γυναικες! Ταμπουρωνονται πισω απο το "ειμαι γυναικα, δεν μου κανουν τιποτα" και νομιζουν οτι εχουν δικαιωμα να κανουν οτι θελουν στον κοσμο! Εγω γιατι δηλαδη που προσπαθω να μην ενοχλω γενικα τους γυρω μου, και να ειμαι οσο ευγενικος γινεται, ειμαι το ζωον;
Που ειναι η δικαιοσυνη; Το ευχαριστο ειναι κ το "Τι θες ΡΕ μαλ@κ@;"

Οχι ρε παιδια λοιπον! Καιρος για λιγη δικαιοσυνη οπως την καταλαβαινουν αυτοι.

Σε τετοιο σκηνικο (με ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΙ η ερωνεια), θα κατεβαινα κατω κ το λιγοτερο που θα συνεβαινε θα ηταν οτι θα ετρωγε κουτουλια απο carbon/kevlar κρανος η ΜΑΝΤΑΜ, και το αμαξι της θα γινοταν καλοκαιρινο!!!!!

Λαθος αντιδραση, αλλα οσο σκεφτομαι την απολαυση να της σκασω στην ειρωνικη της μουρη το κρανος....... :wave2:
Να δουμε μετα! Θα ξανατολμαγε να ειρωνευτει;

Θα ανεβαινα μετα στην μηχανη και ας προσπαθουσε να παρει τα στοιχεια μου! (Den echo pinakida kardia mou)

Αι σιχτιρ πια!



Μπραβο Καμαρι μου.

Συγχαρητιρια :rotflmao:

Tropeas
26/06/2006, 17:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
εγώ άλλο σκέφτομαι...


Δε μΕ λες Στέλιο παιδί μ'


τι...
















ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΛΟΥ; :evil: :evil:











Μενει μια πρώην εκεί... :smokin:


:lol: :lol: :lol:

Πήγε να του "λαδώσει" την αλυσίδα...
και αυτή δεν είχε λαδι που δεν "λερώνει" και τελικά δεν την λαδώσανε....
...και έφυγε με αλάδωτη (την αλυσίδα πάντα...), και εκνευρισμένος , γιαυτό τα νεύρα μετά.... :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bigcry:

AFTER
26/06/2006, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vrider
\


Ευχαριστως .

Οταν λες οτι συμφωνείς αλλα αμεσως μετα χρησιμοποιεις το "ομως" μου δινεις να καταλαβω οτι :
Στη θεωρια φιλε καλα τα λες, ΟΜΩΣ, στην πραξη μαλλον δεν ισχυει αυτο διοτι "σε γραφει κανονικα .........." κλπ.

Αν εκανα λαθος παρακαλω διευκρινησε . Παντως ζητω συγγνωμη αν παρανοησα.

Χαρης

Κοιτα, για να πω και την αληθεια, οταν μου γινονται και μενα τετοια αναλογα, θελω να τους ξεριζωσω τ'αντερα και να τα κανω κοκορετσι, ομως ενα 0.1% μεσα μου, μου λεει ''σηκω και φυγε τωρα'', και τελικα υπερνικαει

Δεν ξερω ομως για ποσο ακομα θα το καταφερνει αυτο!
Το οτι απο την αναισθησια καποιου μπορει να χαθει μια ζωη(γιατι δεν μιλαμε για απροσεξια, αλλα για αναισθησια), με κανει να βγαινω απο τα ρουχα μου!
Ως ποτε θα ζουν εις βαρος μας?

hidefnick
26/06/2006, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Thn ftyneis sthn mapa kai feygeis :wave2:

douleui se gomenes, florous vorion proastion, mesilikes pasis ilikias, ke genika kathos-prepi malakes.

Trust me. Ke den ine katholou tou xaraktira mou.

smouts

hidefnick
26/06/2006, 20:19
Pantos i plionotita to psilokatakrini to palikari pou paraferthike (giati paraferthike ke den to amfisbito)

Re mipos ime se board elbeton? Mipos mono to diko mou to aima brazei ke ime katalipo alis apoxis? Pate kala re? Goal ke ksilo milame, giati kapioi mono etsi katalabenoun. Eidika me to paramithi plironi i asfalistiki, sta fafaria mas o kosmos olos. Ke to kabalai mixani ara ine kolopedo eksakolouthi ke pezi PORA POLI.

AFTA

vrider
27/06/2006, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Pantos i plionotita to psilokatakrini to palikari pou paraferthike (giati paraferthike ke den to amfisbito)

Re mipos ime se board elbeton? Mipos mono to diko mou to aima brazei ke ime katalipo alis apoxis? Pate kala re? Goal ke ksilo milame, giati kapioi mono etsi katalabenoun. Eidika me to paramithi plironi i asfalistiki, sta fafaria mas o kosmos olos. Ke to kabalai mixani ara ine kolopedo eksakolouthi ke pezi PORA POLI.

AFTA

Κοιτα, των περισσοτερων το αιμα βραζει και οταν καποιος σε "κλινει" (ας πουμε απο απροσεξια) και βεβαια το αιμα ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι σου, ΑΛΛΑ αν εκεινη την ωρα αρχισεις τα μπινελικια και τα "χοντρα" μαλιστα ακου τι θα καταφερεις

α) Θα εξοργισεις το οδηγο που εκανε τη μαλακια και θα τον αναγκασεις να σου απαντησει με τον ιδιο τροπο διοτι κανενος δεν του αρεσει να βριζουν χυδαια και να μη λεει κουβεντα (οπως ειπες Ελλαδα ειναι εδω οχι Ελβετια), ασε που δεν ξερεις που μπορει να φτασοουν τα πραγματα

β) Αυτο που την εκανε ΔΕΝ θα καταλαβει ΤΙ μαλακια εκανε αρα οι πιθανοτητες ειναι να συνεχισει να το κανει εσαει.

γ) Οι τριγυρω θα θαυμασουν το θεαμα δηλ. να σε βλεπουν να βριζεις μεστη μεση του δρομου.

Τωρα αμα βλεπετε και κανενα παππου ( η και γιαγια) να οδηγει σα κοτα, ε! μη κολατε απο πισω κορναροντας γιατι το μονο που θα καταφερετε ειναι να εκνευριστητε. Αλλωστε καποτε ισως να βρεθειτε και σεις σε αυτη τη θεση!!!:rotflmao:

Εν ολιγεις ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ. Το βρισιδι μαλλον ( κραταμε και μια επιφυλαξη διοτι ανθρωποι ειμαστε) δεν βοηθαει.

Χαρης

alximistis
27/06/2006, 15:12
Παιδιά είπαμε κάτι που μου συνέβη όχι να το κάνουμε... σίριαλ...

Τεσπα τώρα που πέρασαν κάποιες μέρες να σας πω τι ακριβώς με πείραξε.
Το όλο θέμα ήταν παιδιά η ειρωνία της! Αυτό με έβγαλε έξω από τα ρούχα μου... το ότι με κορόιδευε και συγχρόνως έλεγε σε δουλεύω και δεν μπορείς να μου κάνεις τίποτα.
Είχε καταλάβει πως ΔΕΝ θα την άγγιζα δεν υπήρχε περίπτωση και το εκμεταλλευόταν! Αυτή ήταν η τρέλα!!!
Και μετά το ότι ήταν γεμάτη αναίδεια και αυθάδεια. Το ύφος της το στυλ της ήταν πως να το πω ρε παιδί μου... ανεδέστατο!!!

Πάντως είναι επίσης αλήθεια ότι όταν χτυπιέσαι στη μέση ενός δρόμου ΝΑΙ παιδιά μην κρυβόμαστε γίνεσαι ρεζίλι. Ξεφτιλίζεσαι...

ΥΓ Ντέρτι αγόρι μου στην Πρόκλου είναι ο μηχανικός μου... μήπως αυτόν εννοείς;;;;;;;;;;

Cpt. Haddock
27/06/2006, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΥΓ Ντέρτι αγόρι μου στην Πρόκλου είναι ο μηχανικός μου... μήπως αυτόν εννοείς;

Ρεεεεε

Εγώ ρώτησα για την Πρόκλου, όχι ο Ντέρτι...

Ο μηχανικός σου;

Θα μου πεις τώρα, οτι είναι στο νούμερο 13, γωνία με Πρωταγόρου, απέναντι από το κομμωτήριο....

:sick: :sick: :sick:



γ@μημένες συμπτώσεις... :hypnotize

alximistis
27/06/2006, 15:22
sorry καπετάνιε...
Όχι ο μηχανικός μου είναι πιο κάτω στην Πρόκλου...
αλλά από δω το χεις από κει το χεις όλο και κάτι ύποπτες αιχμές αφήνεις...
ρε! μπας και το σηκώνεις το σακάκι;;;;;;;;;;

Cpt. Haddock
27/06/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
sorry καπετάνιε...
Όχι ο μηχανικός μου είναι πιο κάτω στην Πρόκλου...


:confused: :confused:

<start of spam>

Πιο κάτω τελειώνει η Πρόκλου ρε συ...

:confused:


<end of spam>

:beer:

alximistis
28/06/2006, 11:09
Τα χεις μπερδέψει καπετάνιο...
Η Πρόκλου κατεβαίνει από την πλατεία Βαρνάβα στην πλατεία Πλαστήρα. Λέω κατεβαίνει γιατί είναι μονόδρομος.
Το κομμωτήριο φαντάζομαι λες το μεγάλο στο αριστερό μας χέρι είναι στην αρχή σχετικά της Πρόκλου Απέναντι από το φωτογραφείο.
Το συνεργείο μου είναι στο δεξί μας χέρι λίγο πιο κάτω...
Η Πρόκλου κάπταιν τελειώνει πιο μετά...

tsiros_temp
28/06/2006, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από xastoukopsaro
Ποτε δεν βριζω και αυτο γιατι οταν ημουν πιτσιρικας στα 19 μου ημουν με το αυτοκινητο και μου βγαινει μια απο Στοπ και με βριζει και απο πανω... 19χρονος εγω... αρχιζω και την στολιζω.. και εκει σκαει ο περιεργος αδηγος που εχει τσαματησει κια κατεβαινει... τον κοιταω και βλεπω τα χερια του... ηταν με τον γρυλο του αυτοκινητου στα χερια... και δεν ειχε δει την φαση....
Και σκεφτομαι... λες ο λαλακας να μου το σκασει σε κεφαλι?
Δείχνεις με το ένα χέρι το stop και του λες αργά και ήρεμα "είχε stop και πήγε να με σκοτώσει. Αν θες να βαρέσεις κάποιον, βάρα αυτή."

μουαχαχα

zolotas
28/06/2006, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Το όλο θέμα ήταν παιδιά η ειρωνία της! Αυτό με έβγαλε έξω από τα ρούχα μου... το ότι με κορόιδευε και συγχρόνως έλεγε σε δουλεύω και δεν μπορείς να μου κάνεις τίποτα.
Είχε καταλάβει πως ΔΕΝ θα την άγγιζα δεν υπήρχε περίπτωση και το εκμεταλλευόταν! Αυτή ήταν η τρέλα!!!


βασικα εισαι και ατυχος γιατι επεσες σε γυναικα........σε αλλη περιπτωση αν ηταν ανδρας και σε ξευτελιζε ετσι θα μπορουσες να τον ριξεις μια σφαλιαρα για να ειναι ολα καλα..........και αυτα περι μηνυσεων τ ακουω βερεσε ,μαθαμε τωρα βρισιμο και δικαστηριο .......αυτα ειναι για τις λουγκρες