PDA

View Full Version : INNOVA or CRYPTON



jiko_21
27/06/2006, 07:32
καλημερα παιδια,

σκεφτομαι να παρω μια παπια για τις μικρες μετακινησεις μου μεσα στην πολη και για την αποφυγη φθορων στο μεγαλο (Κ6 1000)


ειμαι μεταξυ honda (innova) και yamaha (crypton)

εσεις τι προτεινετε???


ευχαριστω,
φιλικα

δημητρης

MvP
27/06/2006, 08:58
Proteinw antallagh tou k6 sou me to innova mou!Ti les??

Sovara twra to innova einai pio dunato, to exw 3 xronia kai den exei vgalei tpt, den kaiei tpt..

Parto alla prosexe giati exei polu gazi kai thelei xeria!!:cool:

:beer:

idi
27/06/2006, 15:50
Μη τα ξαναλεμε.... για παπια:

--->MODENAS<--- (http://www.gorgolis.gr/modenas.htm)

MvP
27/06/2006, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Μη τα ξαναλεμε.... για παπια:

--->MODENAS<--- (http://www.gorgolis.gr/modenas.htm)

Ergaleio thelei o anthrwpos!
An thelei epidoseis exei kai to K6!

paris-3
27/06/2006, 20:42
Για το crypton δν ξέρω,πάντως το innova στο προτείνω:D

gixxerpap
29/06/2006, 11:33
εχω περασει και απο τα δυο και θα προτεινα χαλαρα το crypton!

idi
29/06/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
Ergaleio thelei o anthrwpos!
An thelei epidoseis exei kai to K6!


:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

KeLeYTiS
29/06/2006, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Σταματα ρε IDI

Tι :confused: μας λες?

Προτεινεις το πιστιαρικο στο παιδι... :lol: :rotflmao:

Επι του θεματος

Προτεινω Crypton γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια και ειδικα απο deliverades και οχι τοσο καλα για το Inova (ποιοτικα δεν ηταν σαν τα παλιοτερα κατοσταρια Αστρεα κτλ κτλ )

Αν και θα κοιταζα και Modenas

gcrook
29/06/2006, 12:51
Το crypton το καινουργιο το εχω δουλεψει πολυ και εχω να πω τα καλυτερα.
Σκυλι, φοβερα φρενα και αισθηση για παπι, καλες αναρτησεις (αν και "πεφτουν" σχετικα γρηγορα οπως στα περισσοτερα συγχρονα παπια), πολυ καλος κινητηρας με ροπη απο χαμηλα, το τελειο παπι κοινως.

Τωρα οσοι ασχολουνται γνωριζουν οτι ενα μεγαλο ποσοστο των Innova πασχει απο φριχτη καταναλωση λαδιου σε σημειο που αν δεν το προσεξεις θα παρεις το μοτερ στο χερι οπως εχω δει τουλαχιστον 2 φορες να γινεται στο συνεργειο που παω το μηχανακι μου,σοβαρα προβληματα κυριως στο πισω φρενο και στα ηλεκτρικα(αυτο το εχω ακουσει, αλλα ολα τα υπολοιπα που ανεφερα τα εχω δει να συμβαινουν) .

Προς το παρον ξεχνα τα παπια χοντα ετσι απλα....

Georg_
29/06/2006, 13:10
Έχω κάνει πάνω από 15.000 χιλιόμετρα με το innova κι έχω να πω μερικά πράγματα. Με τα λάδια δεν είχα πρόβλημα, δεν έχει στάξει ούτε σταγόνα. Το πρόβλημα του είναι ότι τρίζουν τα πλαστικά μπροστά όπως και το πίσω φρένο. επίσης όταν βάζεις δεύτερη ταχύτητα συνήθως κάνει ένα δυνατό ήχο, στις άλλες ταχύτητες δεν το κάνει. Επίσης με δεύτερο άτομο σε ανηφόρες ζορίζεται αρκετά. Το βασικό μειονέκτημα του πάντως είναι ότι η δεύτερη ταχύτητα χαμηλά δεν τραβάει καθόλου, για να τραβήξει θα πρέπει να αλλάξεις από πρώτη σε δευτέρα μετά τα 30χλμ/ώρα και ειδικά σε ανηφόρες και/ή με δεύτερο άτομο θα έχεις πρόβλημα. Το crypton δεν το ξέρω αλλά απ'ότι μου έχουν πει το μειονέκτημα του είναι ότι δεν έχει καλά φώτα.

paris-3
29/06/2006, 14:35
Λοιπόν επειδή το έχω αρκετό καιρό το innova πλεον, να πω και γω μερικά πράγματα.Για τα λάδια δν τίθεται θέμα τουλάχιστον μέχρι στιγμής στο δικό μου.Τα πλαστικά του φαναριού τρίζουν όντως αλλά απ'ότι ξέρω διορθώνεται το πρόβλημα και το έχουν κάνει και άτομα από το forum.Και για την δευτέρα ισχύει ο θόρυβος αλλά όχι για κάθε φορά εμένα γίνεται αυτό συνήθως μόλις ξεκινάω και την βάζω για πρώτη φορά στη διαδρομή.Από τράβηγμα με δύο άτομα εγώ είμαι ευχαριστημένος,εντάξει δν "αρπάζει" καλά αμέσως θέλει να πάρει λίγες στροφές πρώτα αλλά εντάξει παπί είναι...ξέρω γω..Βασικά για όσους ξέρουν στη Θεσσαλονίκη έχω ανέβει παρά πολλές φορές διπλός στην άνω πόλη, στις ανηφόρες με το πλακόστρωτο...με δευτέρα μονός πάω άνετα μπορώ να πω με διπλή όμως δεν παει αλλά γι αυτό έχουμε και την πρώτη:D.Γενικά όλα καλά με το παπί...

Georg_
29/06/2006, 15:36
Το innova με ένα καλό φτιάξιμο (που θα του δώσει λίγο νεύρο παραπάνω) θα είναι ότι πρέπει για την πόλη. Αν όμως το αφήσεις όπως είναι απ'τη μάνα του σου σπάει τα νεύρα γιατί είναι πολύ ψόφιο χαμηλά και χρειάζεται υπομονή μέχρι να ανεβάσει στροφές . Εμένα προσωπικά με έχει ξενερώσει πολύ αυτό το πράγμα. Κατά τα άλλα και με εξαίρεση τα τριξίματα που κάνει είναι ένα πολύ αξιόπιστο μηχανάκι για την πόλη και πολύ οικονομικό.

MvP
29/06/2006, 17:16
Tha pw kai egw gia to innova:

Exw kanei panw tou sxedon 40000km.. kai exw na pw oti pataei to crypton eidika stis ypsiles strofes, ladia (pou diavasa parapanw) den kaei etsi eukola, h 1h taxuthta ftanei kai mexri ta 40+km/h, o kinhthras kanei enan polu g@mato hxo stis psiles, den mou exei vgalei oute mhxaniko oute hlektriko provlima!
Meionekthmata exei oti trizei to plastiko tou fanariou, to opoio omws diwrthwnetai DWREAN me ena sfougaraki, kai oti ta prohgoumena montela eixan tampouro to opoio sfurizei mexri na luanthoun ta takakia tou.

Gia auth thn antallagh pou sou eipa sthn arxh ti les?

gcrook
29/06/2006, 17:27
:rotflmao:

Καλα ρε παιδες τα δικα σας δεν καινε λαδι οκ το επιασα.

Καλου κακου ομως μετρηστε και το λαδακι του στην επομενη αλλαγη, για να αποφυγετε εκπληξεις:rotflmao:

Desperado
30/06/2006, 11:28
Εγώ πάντως θα ψήφιζα χαλαρά Crypton , γιατί και ομορφότερο είναι (υποκειμενικό) και είναι σκυλί ,(φίλος με παλιότερο crypton έχει κάνει 85000 χλμ. και του αλλάζει λάδια όποτε το θυμάται......άντε και κανένα μπουζί!!!! ) έχει φτηνότερα ανταλλακτικά και καλύτερη σαφώς αντιπροσωπεία......(ρώτα τους φίλους με innova πόσο πάνε τα πλαστικά εάν στο ρίξουν κάτω και σπάσουν.....)
:wave2:

paris-3
30/06/2006, 18:47
Το innova με ένα καλό φτιάξιμο (που θα του δώσει λίγο νεύρο παραπάνω) Για ρίξε καμιά ιδέα να ξέρουμε..:winka:

Zbandit750
30/06/2006, 21:59
Απο innova δεν ξερω , αλλα ειχα astrea grand και Crypton R. Αν λενε οτι το astrea ειναι καλυτερο απο το innova τοτε μακρια.

Το crypton απο ροπη χαμηλα ειναι τελειο , φοβερα φρενα και αναρτηση , δεν μασαει δεν χαλαει , δεν καιει , τι αλλο να πω?
Και το astrea super ηταν , μονο τα φρενα δεν μου αρεσαν , αλλα ειναι νομιζω ασχετο να πω εντυπωσεις για αυτο μιας και ειναι πολυ παλιο.
Δικη μου αποψη ειναι να ψαξεις για μεταχειρισμενο , θα το παρεις 1000-1200 ευρο max και θα ειναι καινουριο.

George-3-
01/07/2006, 02:18
Oσο αναφορα το Crypton εχω να πω οτι μου καηκε η μεσσαια σκαλα που δεν σβηνει πριν το στρωσιμο και οτι εχει μια μικρη ασαφεια στο κιβωτιο μονο στα ανεβασματα... επισης να πω οτι αν πας χαλαρα καει ελαχιστα και το εννοω...
Αθηνα-Λουτσα-Αθηνα +-4,5 Ευρω...

Α... ειχε ενα μικρο προβλημα δυναμης στις ρεπριζ με 4η που με την Termignoni ξεταπωτη δεν υφισταται... αλλα κανει θορυβο ρε γμτ... ταπωμενη βοηθαει λιγο αλλα κανει εντελως σαν μαμα...

Α... και φυσικα να πουμε και για την πολυ καλη αντιπροσωπεια... αλλο Σαραμαρακακης και αλλο Μοτοδυναμικη:wave2:

desklit
01/07/2006, 16:28
εγώ πάλι έχω το crypton 5 χρόνια..

αν εξερέσουμε τα ηλεκτρικά που βγήκαν λίγο μάπα (καμμένη μίζα) δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα..

το μηχανάκι το χω σκίσει κανονικότατα (νησιά-βόλτες-δουλειά κλπ) με μόνο service κλασσικά λάδια και μπουζί..

πάντως στο προτείνω ανεπιφύλακτα..
αντίθετα με το innova το οποίο δεν με βόλευε καθόλου η θέση οδήγησής του.. (το βρίσκω λίγο χοντροκομμένο..)

το modenas το έχω οδηγήσει και μπορώ να πω ότι μου άρεσε.. αλλά όπως είπα κ σε έναν φίλο που συζητάγαμε "όπως και να το κάνεις άλλο yamaha και άλλο kriss modenas.."

takistrigonis
17/08/2006, 16:40
Έχω ένα crypton 110r και του έχω κάνει 22000χλμ. τέρμα γκάζι όλες τις ταχύτητες μέσα και έξω από την πόλη.Δεν έχει κανένα πρόβλημα έχει γκάζι για παπί εγώ επειδή το ψηλοστρίβο όσο παίρνει θέλει να αλλάξεις τα αμορτισέρ. Κατά τα άλλα είναι σκυλί δεν παίρνει χαμπάρι, δεν τρίζει τίποτα λακούβες και τέτοια δεν παίρνει χαμπάρι.Σίγουρα είναι καλό,αλλά νομίζω ότι καίει αρκετά αλλά τα 120χλμ στο κοντέρ τα βλέπω συνέχεια.Αυτά.

oiko1979
20/08/2006, 02:09
ΦΙΛΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ INNOVA

1 Μπιέλα στα 15000χλμ
2 Το πίσω φρένο σκούζει σα τριαξονικό...
3 Τα ελαστικά μόλις τα πάρεις ΑΛΛΑΞΕ ΤΑ SOS!!!
4 Τα πλαστικά απλά σου σπάνε τα νεύρα...
5 Για να πάρει μπρος όταν είναι κρύο άναψε κανα κεράκι...
6 Και τελευταίο απόκτημα τα ηλεκτρικά με αρχή τα φλασάκια και ποιος ξέρει τι έπεται...

makis206
20/08/2006, 02:42
Εγώ απ'την άλλη έχω αλλάξει 3 Innova.

Το πρώτο το πήρα μεταχειρισμένο με 4200χλμ και στα 8000χλμ και κάτι το έδωσα στον πατέρα μου. Σήμερα έχει 31000 χλμ περίπου κι εκτός απ'το τρίξιμο στα πλαστικά του τιμονιού και τον θόρυβο στο ταμπούρο δεν έχει παραστρατήσει ούτε δευτερόλεπτο.

Υπόψιν οτι το συγκεκριμένο έχει αλλάξει 3 μπουζί στα 31000χλμ που έχει διανύσει και τα λάδια του αλλάζονται το λιγότερο κάθε 5000χλμ.

Το δεύτερο το αγόρασα καινούργιο και μετά από 8500χλμ το έδωσα ανταλλαγή για ένα Transalp. Τα ίδια προβλήματα και σε αυτό, πλαστικά τιμονιού και ταμπούρο.

Το τρίτο το πήρα πριν ενάμιση χρόνο και δεν το έχω δουλέψει πολύ, σήμερα έχει 4650χλμ και τα πλαστικά στο τιμόνι άρχισαν να τρίζουν απ'τα πρώτα 300χλμ, το ταμπούρο τρίζει μόνο μετά απ'το πλύσιμο μέχρι στιγμής αλλά μετά από 6-7 φρεναρίσματα σταματάει.

Θα δείξει πως θα πάει, αλλά και πάλι μετά απο μια απλή αλλαγή σιαγόνων άλλης μάρκας σταματάει το πρόβλημα.

Προσωπικά πιστεύω οτι όλα σχεδόν τα μηχανήματα έχουν κάποια αδύναμα σημεία. Ειδικά αυτά των τελευταίων χρόνων που η ανάγκη για τεράστια παραγωγικότητα άφησε την απόλυτη ποιότητα σε δεύτερη μοίρα..

Διάβασε και για το Crypton εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23174&perpage=15&pagenumber=2).

Ίσως τα περισσότερα να είναι μεμονωμένα περιστατικά, ποιος ξέρει ;

:beer: :beer:

Tropeas
20/08/2006, 07:07
Εγω έχω καβαλήσει και τα δυο , Crypton Με κλειστά μάτια...:D

hornet
21/08/2006, 09:12
εαν βρεις το παλιο modenas (εφοσον μιλαμε για μεταχειρα!!) παρτε με κλειστα τα ματια

ειδαλως παρε το crypton

ntantoum
28/08/2006, 08:16
loipon eida to erwthma sou akou eimai katoxos honda innova kai otan sou lew oti to mhxanaki exei faei to skhsimo ths zwhs tou apo oles tis apopseis to ennow kapote malista eixa balthei na to kanw kai sfaira etsi apo kavla...... esy to theleis mono gia douleia kalo einai kai to crypton alla san ta honda ta papia tipota re file prospatheis na to kollhseis kai tipota.. px: eixa meinei apo ladia kai mia bdomada ekana apostaseis kanoinika den kollhse re paidia ma th panagia bebaia apo th mama exoun kapoia problahmatakia me plastika na trizoun to opoio dirothenetai meligo silikonh sta plastika tou timoniou kai to pisw tampouro an to pareis me tampouro..... thelei synexeia sfiksimo kai einai elleeino freno alla apo mhxanh asteri. to krypton pali einai omorfo kai dynato alla sou lew to honda einai skylos loipon it is up to u now my friend....

YaMaHa_CrAzY
28/08/2006, 19:01
Ρε παιδια το τρελανατε το παιδι.Με τοσα που ακουσε 8α προτιμησει να γδαρει τη "μεγαλη" παρα να πρει ενα μικρο.(ψαρια δεν πιστευω αν τσιμπησατε).Λοιπον ας πω καποια πραγματα για τα 3 προαναφερθεντα μηχανακια.

ΗΟΝDA INNOVA:Ειναι μηχανακι το οποιο στην αρχη θα σου καλαρεσει.Μετα απο το στρωσιμο θα αρχιζεις σαν "μικρο" παιδακι κι εσυ να του δινεις το γκαζι στο τερμα.Οταν ομως θα καταλαβεις οτι τα πλαστικα θα τριζουν οπως ειπαν θα ειναι πλεον αργα.Αμα ειναι να το σφιγγω καθε λιγο και λιγακι γιατι να μην παω να παρω ενα καρο να κανω τη δουλεια μου.Μετα σωστα ειπε καποιος το θες κερακι για να παρει μπρος το χειμωνα αν εχει κρυο.Εγω οταν το ειχα πρωτοαγορασει ημουνα Θεσσαλονικη με -2 βαθμους και ηθελα αν παω απο την Πλατεια Αριστοτελους στο σπιτι της αδερφης μου που σπουδαζει.Τι χριστοπαναγιες εριξα ο βλασμημος.Δεν επερνε μπρος το γ*******ο.Οσο γι αυτο που ειπες φιλε μου ntantoum το ΙΝΝΟVA ειναι οντος σκυλι αλλα τι σκυλι???ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ.


ΜΟDENAS KRISS,DINAMIK:Ρε αμα ειναι να παρει το Kriss ή το dinamik για μεσα στην πολη μετα θα ψαχνει για εφημερευον νοσοκομειο.Εχει πολυ καλη επιταχυνση για 110.Φαντασου δηλαδη να παρεις το DINAMIK.Ειναι διχρονο ειναι και 125 ασε.Θα σου φυγει το κλαπετο.Ειναι μεν και τα δυο καλα μηχανακια αλλα ειναι για χωρια,για μερη που εχουν παραλια αλλα και γενικα μερη που ειναι ανοιχτα.Προβληματα σοβαρα δεν παρουσιαζουν οπως το ΗΟΝDA.ΤΟ μονο προβλημα που μπορει να αντιμετωπισεις ειναι το μπουκωμα το οποιο βεβαια δεν ειναι κατι το ανησυχητικο.

ΥΑΜΑΗΑ CRYPTON R:Θεε μου τη μηχανακι.Τι οραμα του μελλοντος ειναι αυτο.Πας με 90 χιλιομετρα και νομιζεις οτι πας με 60.Ειναι το μονο μηχανακι στην αγορα που θα σου προσφερει τετοια ανεση.Βεβαια στην τελικη δεν μπορει να συναγωνιστει τα αλλα μηχανακια που αναφεραμε εδω αλλα απ'οτι ειπες φιλε θες το μηχανακι για μεσα στην πολη.Αλλα αμα του βαλεις μια εξατμιση Sebring θα βγαλει +2 αλογα και 5 χιλιομετρα.


Ελπιζω να σας καλυψα.Ακομα και αυτους που ηταν "ακαλυπτοι".
ΣΤΟΙΝΓΚ!!!!!!ΤΙ ΛΕΩ ΤΟ ΑΤΟΜΟ!!!!!!

makis206
28/08/2006, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από YaMaHa_CrAzY
Αλλα αμα του βαλεις μια εξατμιση Sebring θα βγαλει +2 αλογα και 5 χιλιομετρα.

Δεν θέλω να μπλέξω κι άλλο το φίλο που κάνει την αναζήτηση για το τι θα αγοράσει τελικά αλλά αυτό περί Sebring και +2 άλογα ξεχάστε το.

Είναι δυνατόν να πάρει 2 άλογα στα 7-8 που έχει συνολικά ;:dizzy:

Βάλ΄του και μια φιλτροχοάνη να πάρει άλλα 2, βγάλε και τους καθρέπτες να ελαφρώσει κανα κιλάκι κι άσε τους άλλους να ξοδεύουνε περιουσίες στα SS.

:lol: :lol: :lol:

Sorry !:blush: :beer: :beer:

YaMaHa_CrAzY
29/08/2006, 11:07
Κοιτα να σου πω.Ειμαι σιγουρος οτι θα παρει 2 αλογα με την sebring.Εδω 2 αλογα επερνε το GLX που ειναι μηχανακι θεοπαμπαλαιο και δεν θα βγαλει το Crypton?Αν δεν βγαλει2 αλογα θα βγαλει 1,8hp Προς θεουυυυυ!!!!!!!!!

makis206
29/08/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από YaMaHa_CrAzY
Κοιτα να σου πω.Ειμαι σιγουρος οτι θα παρει 2 αλογα με την sebring.Εδω 2 αλογα επερνε το GLX που ειναι μηχανακι θεοπαμπαλαιο και δεν θα βγαλει το Crypton?Αν δεν βγαλει2 αλογα θα βγαλει 1,8hp Προς θεουυυυυ!!!!!!!!!

Δεν παίρνει ούτε μισό άλογο.:D

:alien: :alien: :alien:

Μοτοσυκλέτες 130 ίππων άντε να κερδίσουν 5-6 άλογα με αντικατάσταση όλης της εξάτμισης από τους λαιμούς μέχρι και το τελικό καζανάκι και με κόστος που ξεπερνάει τα 1000 ευρά.

Είναι δυνατόν ένα μηχανάκι 5-6-7 ίππων να κερδίσει 1,5-2 άλογα με μια εξάτμιση και μόνο ;

Σκέψου το.

:beer: :beer:

675
30/08/2006, 23:12
crypton pisteuo kata ti gnomi m panta...ta xo odigisei k ta dio gia ligo k me voleue perisotero..

alex14
31/08/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από YaMaHa_CrAzY
Κοιτα να σου πω.Ειμαι σιγουρος οτι θα παρει 2 αλογα με την sebring.Εδω 2 αλογα επερνε το GLX που ειναι μηχανακι θεοπαμπαλαιο και δεν θα βγαλει το Crypton?Αν δεν βγαλει2 αλογα θα βγαλει 1,8hp Προς θεουυυυυ!!!!!!!!!

Μη μου πειτε οτι βαζετε τα παπια στο δυναμομετρο.

:D

YaMaHa_CrAzY
03/09/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Μη μου πειτε οτι βαζετε τα παπια στο δυναμομετρο.

:D

Tι λες να κανουν λαθος τα περιοδικα που εχουν κανει δυναμομετρησεις???Αλλωστε τα αλογα που ανεβαινει η μηχανη το καταλαβαινεις και στο τιμονι.

alex14
03/09/2006, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από YaMaHa_CrAzY
Tι λες να κανουν λαθος τα περιοδικα που εχουν κανει δυναμομετρησεις???Αλλωστε τα αλογα που ανεβαινει η μηχανη το καταλαβαινεις και στο τιμονι.

Στο Bandit 650 εβαλα προσφατα εξατμιση και φιλτρο αερα. Να στο δωσω μια βολτα να μου πεις ποσα αλογα εχει τωρα ? :D

Οσο για τα περιοδικα , μην πιστευεται οτι γραφουν. Τα περισσοτερα ειναι παπαριες.

:beer:

sniper_23
25/09/2006, 15:28
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
[B]Για ρίξε καμιά ιδέα να ξέρουμε...

ΡΙΧΝΩ ΕΓΩ: ΣTO INNOVA ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΥΛΙΝΔΡΟ, ΠΙΣΤΟΝΙ (57mm) , ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ (MIKUNI 28), KAI EKKENTPOΦΟΡΟ FUEGO F200 3ο ΣΤΑΔΙΟ...
ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ: (ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ) ΓΥΡΩ ΣΤΑ 150 ?... ΕΠΙΣΗΣ ΕΒΑΛΑ ΜΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ TAKEGAWA... ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΠΙ ΑΦΟΥ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΑ 200? ΑΛΛΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΥΡΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ... ΑΞΙΖΕΙ ΠΑΝΤΩΣ Η ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ (ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ) ΑΠΟ 50? ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗ...