PDA

View Full Version : 1ο Off-Road Tour 2006



Nik0s
27/06/2006, 09:26
OFF-ROAD TOUR 2006 / Αττική

Tην Κυριακή 2 Ιουλίου 2006, θα πραγµατοποιηθεί από τον Ε-75 Φίλοι Μοτοσυκλέτας Α.Σ. η πρώτη οργανωμένη μονοήμερη Off-Road εκδρομική εκδήλωση της χρονιάς, με την ονομασία OFF-ROAD TOUR 2006. Η συγκεκριμένη εκδήλωση έχει σκοπό την περιήγηση σε εκτός δρόμου χωμάτινες διαδρομές αλλά και την εκπαίδευση των συμμετεχόντων στην πλοήγηση-οδήγηση σε συνθήκες rally. Η εκκίνηση θα δοθεί από την πίστα TerraDura στις Αφιδναί στις 9.00 το πρωί, θα διανυθούν περίπου 88 χλμ χωμάτινων-ορεινών διαδρομών περνώντας από τις περιοχές Καλάμου-Βαρνάβα-Γραμματικού-Μαραθώνα και θα τερματίσει στην παραλία του Σχοινιά σε γνωστή ταβέρνα για... αναπλήρωση όλων των χαµένων δυνάµεων... και συζήτηση.

Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι κάτοχοι OnOff μοτοσυκλετών ανεξαρτήτου κυβισμού με πλήρη εξοπλισμό αναβάτη και όχι απαραίτητα με χωμάτινα ελαστικά. Η συμμετοχή είναι δωρεάν, και κατά την εκκίνηση όλοι οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν Road Book (μορφή Α4) που είναι υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν.

Η διοργάνωση θα φροντίσει για την ασφαλή διεξαγωγή της εκδρομικής εκδήλωσης παρέχοντας συνοδεία (σκούπα) ειδικού αυτοκινήτου υποστήριξης καθώς και προπορευόμενη ομάδα (προπομπή). Επίσης η διοργάνωση παρέχει τη διαδρομή σε ψηφιακή μορφή ώστε να «φορτωθεί» στις συσκευές GPS τους εφόσον ζητηθεί.

Ο Ε-75 Φίλοι Μοτοσυκλέτας Α.Σ. προτίθεται να διοργανώνει αντίστοιχες εκδρομικές εκδηλώσεις σε τακτά χρονικά διαστήματα. Ήδη έχει προγραμματιστεί μία αντίστοιχη διήμερη εκδήλωση με την ονομασία OFF ROAD ADVENTURE TOUR 2006 για τις 22-23 Ιουλίου στην ευρύτερη περιοχή της Κορινθίας. Για την εκδήλωση αυτή θα υπάρξει αναλυτική ενημέρωση προσεχώς.

Στόχος μας παραμένει η ανάπτυξη και διάδοση των χωμάτινων εκδρομικών-αγωνιστικών δραστηριοτήτων σε ολοένα αυξανόμενο αριθμό μοτοσυκλετιστών. Σας περιμένουμε.

Τέλος θα θέλαµε να ευχαριστήσουµε την εταιρεία HELLINSTORE 018-001 για την πολύτιμη χορηγία τους καθώς επίσης και τους χορηγούς επικοινωνίας περιοδικό Μοτοσυκλέτας ΜΟΤΟ και το δικτυακό τόπο www.enduro.gr.

Πληροφορίες: Τηλ.:6946605067 - 6944186046 Fax: 2104943696


53225

Nik0s
27/06/2006, 09:27
:winka:


53226

KaTaNaS
27/06/2006, 12:27
με πρόλαβες ρε Νικολή!


Εγώ θα πάω!


άλλος κανένας; :smokin: :beer:

sas
27/06/2006, 12:34
ΚΑΝΕΝΑΣ:mad:

KaTaNaS
27/06/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
ΚΑΝΕΝΑΣ:mad:

δε πειράζει ρε Γιάνναρη, θα ντριφτάρω και θα σουζάρω εγώ για σένα ρε! :beer:





αυτό το λουκέτο πότε θα στο δώσω ρε σύ; :wave2:

sas
27/06/2006, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δε πειράζει ρε Γιάνναρη, θα ντριφτάρω και θα σουζάρω εγώ για σένα ρε! :beer:





αυτό το λουκέτο πότε θα στο δώσω ρε σύ; :wave2:

Έτσι και αλλιώς πάντα κάποιος άλλος σουζάρει για μένα
:rotflmao: :rotflmao:

Όσο για την αλυσίδα........ίδωμεν:rolleyes:

Καλά γούστα μεσιέ:beer:

Nik0s
27/06/2006, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
με πρόλαβες ρε Νικολή!


Εγώ θα πάω!


άλλος κανένας; :smokin: :beer:

Σταύρε, θα μου πεις τώρα τι ρωτάω, αλλά από προηγούμενη εμπειρία σου, τι ώρα λες να έχει τελειώσει η ιστορία και να είσαι σπίτι ??

Θέλω να έρθω σα τρελλός και εκείνο το βράδυ έχω ένα γάμο :a018: :a018:

Nik0s
27/06/2006, 13:53
Επίσης, με τα roadbook τι παίζει ? Δεν έχω τίποτα σε σχετικό εξοπλισμό, ούτε Tankbag για να βάλω το Α5.....

Θα χαθω ? :blush: :confused: :lol:

KaTaNaS
27/06/2006, 14:09
Nίκο, τα road-book συνήθως είναι σε Α5 ή μπλοκάκι με σπιράλ ή ρολό για συσκευή ρολού!

εδώ λένε πώς θα είναι σε Α4, πολύ πιθανών να διαβάζεις το φύλλο οριζόντια και να ειναι χωρισμένο σε 2 στηλες ω σαν 2 φύλλα Α5 κολλημένα


προφανώς αν έχεις συσκευή για ρολό, φέρνεις ψαλίδι και ζιλοτεϊπ και κάνεις την μόντα για να γίνει ρολό!


εγώ θα φέρω συρραπτικό και μια διαφάνεια την οποία θα πιάσω με ταϊράπς (δεματικά) απο τα καλώδια της γκαζιέρας...


το χω ξανακάνει και δουλεύει, απλά κάθε 10 τουλίπες πρέπει να σταματήσεις να αλλάξεις το φύλλο στη διαφάνεια...


τουλίπες ονομάζονται το κάθε βήμα που ακολουθείς όπου αναγράφεται η ολική απόσταση και η μερική απόσταση απο την προηγούμενη τουλίπα... καθώς και σκαρίφημα με στροφές και λεπτομέρειες και λοιπές πληροφορίες διευκρινήσεις...

στην αφρικάνα μπορείς πιστεύω άνετα να πιάσεις μια διαφάνεια πάνω στο τιμόνι με δεματικά!

και να την αγκαλιάσεις με κάποιο λάστιχο πάνω στο τάνκ για να μη την σηκώνει ο αέρας και ανεμίζει!





:wave2:

KaTaNaS
27/06/2006, 14:16
εκκίνηση στις 9



πές εσύ θα ξεκινήσεις 9.30


μέση ωριαία πές 20 χιλιόμετρα την ώρα στη χειρότερη (καθώς πιστεύω πως θα είναι μόνο φλαταδούρες)


88 χιλιόμετρα

άρα 4,5 ώρες θα τσουλάς και άλλη μια ώρα πές οι στάσεις για νερό και ξεκούραση

5,5 ώρες άρα στις 15.00 περίπου θα τερματίσεις

οπότε την κάνεις στο καπάκι αφού εχεις υποχρεωσεις :wave2:


ο πανουργιάς θα έρθει;



ο gixxer;

Nik0s
27/06/2006, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS

ο πανουργιάς θα έρθει;



ο gixxer;

Στον Πανουργιά το είπα και παίζει να έχει δουλειά και να μην τα καταφέρει... ο gixxer δεν ξέρω.. :rolleyes:

Αν έρθω δίνουμε ένα ραντεβουδάκι να πάμε μαζί στην εκκίνηση ?

Λάστιχα έχω χωμάτινα, αλλά δεν τα φοράω τώρα - λες να τα βάλω ? Θα κάνει μεγάλη διαφορά ? Λάσπες δεν παίζει να έχει...

KaTaNaS
27/06/2006, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Αν έρθω δίνουμε ένα ραντεβουδάκι να πάμε μαζί στην εκκίνηση ?

Λάστιχα έχω χωμάτινα, αλλά δεν τα φοράω τώρα - λες να τα βάλω ? Θα κάνει μεγάλη διαφορά ? Λάσπες δεν παίζει να έχει...

δε ξέρω πού ειναι η τεραντούρα αλλά θα μάθω και κανονίζουμε ρε σύ!

και εγώ έχω τα σαχάρα τώρα πάνω...

αλλά θα βάλω τα τακουνάτα για να γουστάρω περισσότερο και να χορεύει λιγότερο...


όπως αναφέρουν δεν είναι απαράιτητα άρα στάνταρ μιλάμε για ξερές φλαταδούρες!



πάντως θα έχεις πολύ καλύτερο "τιμόνι" με τακούνι μπροστά, καθώς και καλύτερο κράτημα πίσω!


αν δε λυπάσαι τα 10-15ευρώ x 2 για το βάλε βγάλε τακουνάτα θα γουστάρεις πιό πολύ!
και να ρίξεις πιέσεις...
ρώτα τον καμμένο αφρικάνο για πιέσεις που έχει το ίδιο!

Nik0s
27/06/2006, 15:02
Οκ, αν προλάβω, θα πάω να περάσω τα τακούνια :D

Κάτσε να πάρω κι ένα τηλ να δω τι παίζει !

gixxerpap
27/06/2006, 17:25
:bawl: :bigcry: :bawl: εγω ρε δε μπορω:bawl: :bawl: :bawl:

ειχα ενα ψιλοδιαστρεμματακι το σαββατο στην πιστα της βαρυμπομπης:rolleyes: και δε λεει να το ζορισω ακομα:bawl:

στην επομενη ομως που ειναι για τελη ιουλιου, ανα διαβασα καλα, δηλωνω απο τωρα συμμετοχη!!!!!

STOYBI
27/06/2006, 17:45
KaTaNaS
δε ξέρω πού ειναι η τεραντούρα αλλά θα μάθω και κανονίζουμε ρε σύ!

Bγαινεις απο την εξοδο για Αγ.Στεφανο και αμεσως ανηφοριζεις για τα Γκουντις που βρισκονται στο παραδρομο της εθνικης, τα περνας, και προχωρας για κανα 3αρι χιλμ! Κοιτωντας στα δεξια σου θα δεις την ταμπελα για πιστα τεραντουρα μπαινεις στον χωματοδρομο και πεφτεις απανω της !!! :D

Ρε Σταυρε... Ανεφ πλακας .. Για να μην χρειαζονται χωματινα μιλαμε για λεια φλαταδουρα ! Οποτε φορα μονο το μπροστινο χωματινο και ασε το σαχαρα πισω !! :evil: Δεν θα ισιωνεις λεμε...:a25: Μιλαμε για ατελειωτες πλαγιολισθησεις !!!! :a53:

Να περασεις καλα !!!!!!

:beer: :beer:

:wave2:

Χωμάτινος
28/06/2006, 06:24
Γ@μώ το πόδι μου γ@μώ.:mad:


ΖΗΛΕΥΩ! :(

nikonian
28/06/2006, 07:50
Μάλον θα'ρθω κι εγώ.
Να τερματίσω αποκλείεται, αφού δεν έχω δει ποτέ μου road book.
Αττική θα'ναι. Τι διάολο, θα βρώ το δρόμο να γυρίσω.

Leipsippos
28/06/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Μάλον θα'ρθω κι εγώ.
Να τερματίσω αποκλείεται, αφού δεν έχω δει ποτέ μου road book.
Αττική θα'ναι. Τι διάολο, θα βρώ το δρόμο να γυρίσω.

Σιγα το δυσκολο!Μην κολλας. Μονο το κοντερ της μηχανης σου χρειαζεται να εχει μερικο χιλιομετρητη, που λογικα εχει. Τα υπολοιπα θα σου τα εξηγησουν (λογικα) οι οργανωτες. Αν δεν καταλαβεις απλα ρωτα ξανα. Να σκεφτεσαι οτι δεν εισαι ο μονος που δεν ξερει τι ειναι road book και αυτοι που ξερουν καποτε δεν ηξεραν!!! Δεν ειναι αγωνας για να σε απασχολει ο τερματισμος. Καπου ειχε και χαρτη νομιζω απο την διαδρομη. ειναι πολυ ευκολη και με λιγες σχετικα διασταυρωσεις. Αν εχεις και GPS μπορεις να το συνδυασεις και να τσεκαρεις οτι εισαι στο σωστο δρομο.

KaTaNaS
28/06/2006, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Μάλον θα'ρθω κι εγώ.
Να τερματίσω αποκλείεται, αφού δεν έχω δει ποτέ μου road book.
Αττική θα'ναι. Τι διάολο, θα βρώ το δρόμο να γυρίσω.


χαχαχαχαχα


έλα ρεεεεεε


:beer: :beer: :beer:


όλοι μαζί θα πάμε χαχαχαχα :rotflmao: :rotflmao: μπουλούκι!

και σε κάθε διασταύρωση ο καθένας θα λέει την γνώμη του, θα σηκώνουμε χέρια και θα αποφασίζουμε, δημοκρατικά πράγματα!

:rotflmao:

φέρετε μαζί σας μια διαφάνεια για Α4 και μερικά τάϊρ ραπς , και κανα λαστιχάκι πρόσδεσης!


επίσης ΝΕΡΟ όπως και δήποτε ακόμα καλύτερα κανενα διάλυμα χυμού νερού, να ανεβάζουμε τα επίπεδα γλυκόζης στη ζέστη...

:wave2:

gian_nykt
28/06/2006, 12:35
Αχ ρε παίδες, πάλι κακοπέραση!!! Μια χαρά!!
Για πείτε τι μοτόρια έχετε εσείς που θα πάτε?
Γαμώτ...γαμώτ το νησί μου γαμώ!!!
Τεσπά, η αλήθεια είναι βέβαια ότι ψιλολοξοκοιτάω τα μικρά on-off (βλέπε Transalp 650...) για να ψαχτώ και λίγο με το χώμα....γιατί μονοκύλινδρο δεν θέλω, VStrom παίζει αλλά δεν είναι σαφώς πιο street και λίγο πιο ακρίβο (μιλάμε για μεταχ/να πάνυα έτσι?). Θα μου πείς, σιγά, λές και θα πας εντουρ΄δα, θα πατήσεις κανέναν χωματόδρομο σε καμιά παραλία ή κανένα δάσος σε βουνο (δεν έχουμε κάμπους εδώ) και κάτι έγινε......για ν'ακούσω γνώμες!!!
ΚΑΛΑ να περάσετε πάντως.....:cry:

KaTaNaS
28/06/2006, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
για ν'ακούσω γνώμες!!!



an kai off topic να πάρεις ΚΤΜ μονοκυλινδρο .
τελεία,


εντ οφ σπάμ.

Nik0s
28/06/2006, 12:45
Πήρα και τηλέφωνο, δεν χρειάζεται κάποια δήλωση συμμετοχής, απλά εμφανιζόμαστε στην εκκίνηση.

:smokin:

KaTaNaS
28/06/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Πήρα και τηλέφωνο, δεν χρειάζεται κάποια δήλωση συμμετοχής, απλά εμφανιζόμαστε στην εκκίνηση.

:smokin:


γαμώ :smokin:


μηπως σου ειπαν για εξοπλισμό να θέλει εντούρ ή κάνει και μπότα και μπουφάν και κράνος;

Leipsippos
28/06/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
an kai off topic να πάρεις ΚΤΜ μονοκυλινδρο .
τελεία,


εντ οφ σπάμ.

Αφου σε λεει ειναι σε νησι το παιδι! :a24: :a24:
Εκτος και αν ειναι σε μεγαλο Κρητη, Ροδος ειναι δυσκολο το σερβις.
Γενικα παρε κανα Ιαπωνικο 6ΧΧ που τα ξερουν ολοι οι μαστοροι και βρισκεις τα παντα απο ανταλλακτικα ολες τις εποχες και ειναι συγκαταβατικα για μια πρψτη επαφη με χωμα. Τα ΚΤΜ ισως σου πεσουν λιγο βαρια στην αρχη. Εσυ θα εισαι στο 15% της μηχανης και θα την λιωνεις χωρις λογο. Απο την αλλη βεβαια ειναι φοβερες κατασκευες.

Nik0s
28/06/2006, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
γαμώ :smokin:


μηπως σου ειπαν για εξοπλισμό να θέλει εντούρ ή κάνει και μπότα και μπουφάν και κράνος;


Κοίτα, δεν ρώτησα΄ούτε μου είπαν γιατί το θεωρώ αυτονόητο οτι θα βάλω οτι έχω:

Μπότες enduro
Κράνος
Επιγονατίδες
Θώρακα
Κουστουμάκι enduro
Γάντια

Φαντάζομαι πως και με παντελόνι-μπουφάν cordura κάποιος είναι ΟΚ αλλά και τα λυπάμαι, και θα βγάλουμε την μπέμπελη !!! :lol:

KaTaNaS
28/06/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κοίτα, δεν ρώτησα΄ούτε μου είπαν γιατί το θεωρώ αυτονόητο οτι θα βάλω οτι έχω:

Μπότες enduro
Κράνος
Επιγονατίδες
Θώρακα
Κουστουμάκι enduro
Γάντια

Φαντάζομαι πως και με παντελόνι-μπουφάν cordura κάποιος είναι ΟΚ αλλά και τα λυπάμαι, και θα βγάλουμε την μπέμπελη !!! :lol:

δε λεω για μας ρε, αλλα για όποιον άλλο θέλει να ακολουθησει

nikonian
28/06/2006, 12:58
E,ρε φτιάχτηκα , ο βρωμιάρης.

Και θα φτάσουμε , λέει σε μια παραλία, 200 νοματαίοι, με μπότες , θώρακες, μπουφάν, θα γελάσει ο κάθε πικραμμένος.
Και μετά θ'αρχίσουν να ξεφουδίζονται τα κρεμμύδια, μέχρι να μείνει το μαγιώ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ

Nik0s
28/06/2006, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δε λεω για μας ρε, αλλα για όποιον άλλο θέλει να ακολουθησει


Πες οτι βάζει κάποιος ένα τζιν - χωρίς επιγονατίδες όμως ? Δε λέει!

Τι να πω, όσο το δυνατόν πληρέστερο εξοπλισμό !

Nik0s
28/06/2006, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
E,ρε φτιάχτηκα , ο βρωμιάρης.

Και θα φτάσουμε , λέει σε μια παραλία, 200 νοματαίοι, με μπότες , θώρακες, μπουφάν, θα γελάσει ο κάθε πικραμμένος.
Και μετά θ'αρχίσουν να ξεφουδίζονται τα κρεμμύδια, μέχρι να μείνει το μαγιώ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ


Τώρα συνειδητοποίησα οτι εμείς θα είμαστε ασορτί !!!

:beer: :wave2: :beer:

Leipsippos
28/06/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
E,ρε φτιάχτηκα , ο βρωμιάρης.

Και θα φτάσουμε , λέει σε μια παραλία, 200 νοματαίοι, με μπότες , θώρακες, μπουφάν, θα γελάσει ο κάθε πικραμμένος.
Και μετά θ'αρχίσουν να ξεφουδίζονται τα κρεμμύδια, μέχρι να μείνει το μαγιώ.

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΟΥΜΕ

Στον Σχοινια θα φτασουμε Edit : (θα φτασουμε;;; ) απο οσο βλεπω.

Ασχετο: ΟΧΙ αλλη αμμος ρεεεεεε.....

KaTaNaS
28/06/2006, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Ασχετο: ΟΧΙ αλλη αμμος ρεεεεεε.....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


καλά θα μου τα πείς απο κοντά τα της Ζαγορας ! :lol:

:wave2:


καλά που ειπώθηκε...


φέρτε και τα μαγιώ παιδιά!

GhostDog
28/06/2006, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Ασχετο: ΟΧΙ αλλη αμμος ρεεεεεε.....

έλα ρε @@ρα, δεν είπαμε ότι θα κάνουμε προπόνηση; :D :rotflmao: :rotflmao:

πρέπει να τερματίσουμε ρεεεεε :p :lol: :lol:

nikonian
29/06/2006, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Τώρα συνειδητοποίησα οτι εμείς θα είμαστε ασορτί !!!

:beer: :wave2: :beer:

Ω, ναι! Ασορτί και μέχρι να τα βγάλουμε, να ρίξουμε και καμιά βουτιά, θα 'χει πέσει ο ήλιος.


Μπα , δε με βλέπω για βουτιά, αλλά για :beer: είμαι ακκόρεστος

Leipsippos
29/06/2006, 15:16
Φαντασματοοσκυλο σου εχω στειλει ΠΜ για την Κυριακη. Δεν θυμαμαι ομως σε ποιο φορουμ.

Nik0s
29/06/2006, 17:33
Θα δώσουμε κανένα ραντεβού να πάμε όλοι μαζί ?

Leipsippos
30/06/2006, 07:54
Εγω με τον Ghost koproskulos λογικα θα βρεθουμε στο Αλσος του Συγγρου στην Κηφισιας, απεναντι απο τα σχολεια που εχει μια πυλη και κανει ενα ατυπο παρκινγκ ο δρομος, κατα τις 8μιση το πρωι. Πιστευω μας φτανουν 15' λεπτα να παμε στην Τερραντουρα. Ουσιαστικα ομως θα ξεκινησω απο τον Βενετη , στο Φαρο του Ψυχικου, Δημητριου Βασιλειου και Κηφησιας, ειναι απεναντι απο τον ΑΒ πανω απο την γεφυρα, στις 8.15.

Nik0s
30/06/2006, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Εγω με τον Ghost koproskulos λογικα θα βρεθουμε στο Αλσος του Συγγρου στην Κηφισιας, απεναντι απο τα σχολεια που εχει μια πυλη και κανει ενα ατυπο παρκινγκ ο δρομος, κατα τις 8μιση το πρωι. Πιστευω μας φτανουν 15' λεπτα να παμε στην Τερραντουρα. Ουσιαστικα ομως θα ξεκινησω απο τον Βενετη , στο Φαρο του Ψυχικου, Δημητριου Βασιλειου και Κηφησιας, ειναι απεναντι απο τον ΑΒ πανω απο την γεφυρα, στις 8.15.


Οκ, το σημείο το ξέρω.

Απλά να σας πω πως το παιδί στο τηλέφωνο μου είπε να είμαστε όσο πιο συνεπείς γίνεται στο ραντεβού στην πίστα για να ξεκινήσουμε νωρίς.

Μήπως θέλετε να είμαστε 8.15 στο Άλσος ?
Να έχουμε και λίγο χρόνο εκεί να φτιάξουμε roadbooks κτλ

Leipsippos
30/06/2006, 09:09
Μην αγχωνεσαι, Κυριακη πρωι ειναι, να κοιμηθουμε και λιγο!:ZZZ: Η ανακοινωση λεει στις 0900. Απο το αλσος να κανουμε 10-15' να παμε μεχρι επανω, μονο εμεις και οσοι γυρνανε απο τα κλαμπ θα ειμαστε. Να ειμαστε εκει στις 0845 και να δηλωσουμε ονοματα για να παρουμε το road book. Στις 9 δεν προκειται να φυγουμε με τιποτα, θα ειναι και ατομα που δεν εχουν ιδεα πως διαβαζεται αυτο το πραγμα και πρεπει να τους το εξηγησουν, μιλαμε για 20-30' στην καλιτερη. Επειδη δεν ειναι σε Α5 (ρολο) αλλα σε φυλλα Α4, δεν εχουμε να κανουμε και πολλα , δυο tire up στο τιμονι και φυγαμε.

Nik0s
30/06/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
, θα ειναι και ατομα που δεν εχουν ιδεα πως διαβαζεται αυτο το πραγμα και πρεπει να τους το εξηγησουν, μιλαμε για 20-30' στην καλιτερη.


:a13: :a13:

Leipsippos
30/06/2006, 10:35
Τι; Δεν....;

Nik0s
30/06/2006, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Τι; Δεν....;


Οτι έχω δει roadbook στη ζωή μου, έχω δει. :winka:

Να έχω κάνει διαδρομή με roadbook..... :rolleyes: μπά ! :D

Leipsippos
30/06/2006, 10:44
Απλα να δουλευει το ολικο και το μερικο κοντερ στο μηχανακι σου χρειαζεται. Παρε και ενα στυλο να εχεις, βοηθαει αν μπερδευεσαι αν σβηνεις τα κουτακια (τουλιπες) που εχεις περασεις για να ξερεις σε ποιο εισαι. Κατα τα αλλα δεν ειναι τπτ. Α και λιγη φαντασια να καταλαβεις τι θελει να πει ο ποιητης σε καμια "κουλη" περιγραφη με 300 δρομακια, αλλα δεν θα εχει τετοια σε αυτο γιατι θα τους μαζευουν απο τα Μεγαρα! :D :D

Nik0s
30/06/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Απλα να δουλευει το ολικο και το μερικο κοντερ στο μηχανακι σου χρειαζεται. Παρε και ενα στυλο να εχεις, βοηθαει αν μπερδευεσαι αν σβηνεις τα κουτακια (τουλιπες) που εχεις περασεις για να ξερεις σε ποιο εισαι. Κατα τα αλλα δεν ειναι τπτ. Α και λιγη φαντασια να καταλαβεις τι θελει να πει ο ποιητης σε καμια "κουλη" περιγραφη με 300 δρομακια, αλλα δεν θα εχει τετοια σε αυτο γιατι θα τους μαζευουν απο τα Μεγαρα! :D :D


Από χτες δουλεύει !!!! :lol:
Τα είχε παίξει ο ατέρμωνας αλλά το φτιάξαμε.

Στυλό τσεκ, ζελατίνα τσεκ, δεματικά τσεκ.

Αν και απ'οτι κατάλαβα, όλοι μαζί θα πηγαίνουμε μπουλούκι, με πολύ χαλαρούς ρυθμούς... :uplate:

Leipsippos
30/06/2006, 11:49
Ατερμονας; Και εσυ με γιαπωνεζικο ε;

τεσπα. Οχι δνε θα πηγαινουμε ολοι μαζι, μην ανυσηχεις, θα μας φαει η σκονη ετσι και παμε 60 μηχανες ολες μαζι.

Η πιστα ειναι εδω σε περιπτωση που καποιος αναρωτιεται. Προσβαση απο τον Παραδρομο της Ε.Ο. απο τα Goody's του Αγ.Στεφανου. Εχει ταμπελα Rally school, αν φτασετε σε στροφη και διασταυρωση ΜΕΤΑ τα διοδια ή εστω περασετε το Καρτοδρομο ερχομενοι απο Αθηνα ... :a28: καηκατε , γυριστε πισω!

KaTaNaS
30/06/2006, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Leipsippos
Ψυχικου, Δημητριου Βασιλειου και Κηφησιας, ειναι απεναντι απο τον ΑΒ πανω απο την γεφυρα, στις 8.15.


θα είμαι στο Βενέτη στον Φάρο Ψυχικού στις 8:15 :wave2:

Nik0s
01/07/2006, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
θα είμαι στο Βενέτη στον Φάρο Ψυχικού στις 8:15 :wave2:

:wave2:

DimChios
01/07/2006, 12:41
:bawl: :bawl: :bawl:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

:bawl: :bigcry: :bawl:

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!!

:sad:

:wave2:

Nik0s
01/07/2006, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:bawl: :bawl: :bawl:

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

:bawl: :bigcry: :bawl:

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ!!!

:sad:

:wave2:


Εσύ κάνεις τα μπανάκια σου και παραπονιέσαι κι από πάνω... ?

Να δεις που θα φτάσουμε Σχινιά, Κυριακή, εμείς και άλλοι 5 εκατομμύρια Αθηναίοι.... :sick:

marios8
01/07/2006, 17:53
Παιδες μαλλον θα ερθω και εγω. Θα παω ομως λιγο νωριτερα για να φτιαξω το δρομοβιβλιο σε ρολο (ελπιζω να ειναι οπως τα λεει ο Κατανας ,με ενα ψαλιδακι και ζελοτειπ να ειμαστε ενταξει:) ) Θα τα πουμε εκει.:wave2:

DimChios
15/07/2006, 15:51
Τι 'εγινε ρε σεις?

ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?????

:nono: :nono: :nono:

:mad: :mad: :mad:

KaTaNaS
15/07/2006, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?????



επίσημη (http://www.off-road.gr/article804.html) μάλιστα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

YANIS
17/07/2006, 16:22
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!!!!!!!!!!


∆ΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

OFF-ROAD ADVENTURE TOUR 2006
Αττική-Αρκαδία



Tο διήμερο Σάββατο 22 και Κυριακή 23 Ιουλίου 2006, θα πραγµατοποιηθεί από τον Ε-75 Φίλοι Μοτοσυκλέτας Α.Σ. η πρώτη οργανωμένη διήμερη Off-Road εκδρομική εκδήλωση της χρονιάς, με την ονομασία OFF-ROAD ADVENTURE TOUR 2006.
Μετά την επιτυχημένη διοργάνωση του μονοήμερου OFF-ROAD TOUR 2006, το σωματείο μας συνεχίζει την προσπάθειά του για την διοργάνωση OFF ROAD εκδρομικών εκδηλώσεων, καθιερώνοντας πλέον και διήμερη με περισσότερα χωμάτινα χιλιόμετρα και διανυκτέρευση σε σκηνές, δηλαδή περισσότερη ψυχαγωγία.
Η συγκεκριμένη εκδήλωση, όπως και η προηγούμενη, έχει σκοπό την περιήγηση σε εκτός δρόμου χωμάτινες διαδρομές αλλά και την εκπαίδευση των συμμετεχόντων στην πλοήγηση-οδήγηση σε συνθήκες rally.
Το Σάββατο 22/7 στις 9.00 πμ θα συγκεντρωθούμε στο προαύλιο των εγκαταστάσεων της εταιρείας HELLINMOTO (Αφών Μουρίκη 50 Ελευσίνα) θα χωριστούμε σε δύο ομάδες – Off-Road μοτοσυκλέτες έως 500 cc και On-Off μεγάλου κυβισμού μοτοσυκλέτες – και θα ξεκινήσουμε για τη διαδρομή περίπου 250 χλμ, μεταξύ αυτών 100 χλμ χωμάτινη διαδρομή, διανύοντας τα Γεράνια Όρη, Λίμνη Στυμφαλίας, Άνω Τρίκαλα (Ζήρια), Φράγμα Δόξης, Χελμός, Πλανητέρο, Κλειτορία και θα καταλήξουμε το απόγευμα στην Λίμνη Λάδωνα, όπου θα κατασκηνώσουμε στο γνωστό πανέμορφο camping της περιοχής ECO ACTION. Εκεί μπορούμε να ασχοληθούμε με τις πολλές δραστηριότητες που προσφέρει το camping, mountain bike, rafting, canoe kayak και να απολαύσουμε τα εδέσματα του εστιατορίου του camping μετά συζητήσεων. Μετά την απαραίτητη νυχτερινή ξεκούραση, θα ξεκινήσουμε την επομένη μέρα Κυριακή 23/7 στις 10.00 πμ για να διανύσουμε 230 χλμ, μεταξύ αυτών τα 70 χλμ χωμάτινης διαδρομής, κάνοντας το γύρω της Λίμνης Λάδωνα συνεχίζοντας για Περδικονέρι, Λαγκάδια, Μαίναλο, Βυτίνα, όπου η ομάδα των On-Off μεγάλου κυβισμού μοτοσυκλετών θα συνεχίσει για Λεβίδι και μέσω της εθνικής οδού Αθηνών-Τριπόλεως θα επιστρέψει στην Αθήνα, ενώ η μικρή ομάδα Off-Road μοτοσυκλετών έως 500 cc θα συνεχίσει για Λεβίδι, Κανδίλα, Νεμέα, Κόρινθο και από εκεί μέσω της παλαιάς εθνικής οδού Αθηνών-Κορίνθου θα επιστρέψει στην Αθήνα.
Συνολικά στο διήμερο θα διανύσουμε 480 χλμ, μεταξύ αυτών 170 χλμ χωμάτινης διαδρομής.
Η διοργάνωση θα φροντίσει για την ασφαλή διεξαγωγή της εκδρομικής εκδήλωσης παρέχοντας συνοδεία (σκούπα) ειδικού αυτοκινήτου 4Χ4 υποστήριξης πίσω και από τις δύο ομάδες καθώς και μοτοσυκλέτες της διοργάνωσης πριν (πλοηγός) και ενδιάμεσα σε κάθε ομάδα. Επίσης θα γίνεται ανεφοδιασμός με ξεκούραση και ανασυγκρότηση κάθε 60 – 70 χλμ διαδρομής. Η διοργάνωση θα παρέχει επίσης φορτηγάκι για τη μεταφορά προς και από το χώρο του camping και τη φύλαξη των προσωπικών αντικειμένων-αποσκευών των συμμετεχόντων.
Το κόστος διανυκτέρευσης (σε δική μας σκηνή) – δείπνου – πρωινού ανέρχεται σε 22 ευρώ ανά άτομο.
Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να είναι κάτοχοι Off-Road ή On-Off μοτοσυκλετών με πλήρη εξοπλισμό αναβάτη και όχι απαραίτητα με χωμάτινα ελαστικά.
Η συμμετοχή είναι δωρεάν, και κατά την εκκίνηση όλοι οι συμμετέχοντες θα παραλάβουν Road Book (μορφή Α4) που είναι υποχρεωμένοι να ακολουθήσουν καθώς και σε μερικά κομμάτια της διαδρομής θα υπάρχει και ειδική σήμανση (κορδέλα).

Στόχος μας η ανάπτυξη και διάδοση των χωμάτινων εκδρομικών-εκπαιδευτικών-αγωνιστικών δραστηριοτήτων σε ολοένα αυξανόμενο αριθμό μοτοσυκλετιστών.

Τέλος θα θέλαµε να ευχαριστήσουµε τους χορηγούς επικοινωνίας Περιοδικό 0300 και τον δικτυακό τόπο www.off-road.gr καθώς και την εταιρεία HELLINΜΟΤΟ για την παραχώρηση του προαυλίου των εγκαταστάσεών της για την εκκίνηση.

Σας περιμένουμε.


Πληροφορίες: Τηλ.: 6946605067-6944186046 Τηλ.-fax σωματείου : 210-4943696
Website σωματείου: www.e-75motoclub.gr
Email σωματείου: info@e-75motoclub.gr
:) :) :)


55577

Leipsippos
18/07/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τι 'εγινε ρε σεις?

ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ?????

:nono: :nono: :nono:

:mad: :mad: :mad:

Τι να την κανεις την ενημερωση; Εσυ τωρα επρεπε να εχες γραφτει σε στο afantougolf.gr/forum.index.html για να μαθαινεις καλο σουϊνγκ και ποιο ζυγισμα στο μπαστουνι κανει καλο ντραϊβ!!! :) :) :) :) :) :)