PDA

View Full Version : Aprilia Caponord



fanikosa
27/06/2006, 15:29
Φίλοι την καλησπέρα μου,

θέλω τη γνώμη σας σχετικά με την Caponord. Έχω βρεί μία σε πολύ καλή κατάσταση, μοντέλο 2003 στα 7500 € και σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω.

Όμως άκουσα από γνωστούς, παλιούς μηχανάδες και τεχνήτες ότι έχει σοβαρότατο πρόβλημα με ανταλλακτικά. Μου μίλησαν για άτομα που έχουν το μηχανάκι κλεισμένο σε συνεργίο 4 και 5 μήνες περιμένοντας ανταλλακτικά.

Έχει κανείς παρόμοια (ή αντίθετη) εμπειρία; Αν είναι έτσι τα πράγματα όντως υπάρχει πρόβλημα. Διαφορετικά το μηχανάκι μου αρέσει πολύ και λέω να το προτιμήσω από Varadero ή TDM.

Please advise !!

powerphot
27/06/2006, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fanikosa
Φίλοι την καλησπέρα μου,

θέλω τη γνώμη σας σχετικά με την Caponord. Έχω βρεί μία σε πολύ καλή κατάσταση, μοντέλο 2003 στα 7500 € και σκέφτομαι σοβαρά να την πάρω.

Όμως άκουσα από γνωστούς, παλιούς μηχανάδες και τεχνήτες ότι έχει σοβαρότατο πρόβλημα με ανταλλακτικά. Μου μίλησαν για άτομα που έχουν το μηχανάκι κλεισμένο σε συνεργίο 4 και 5 μήνες περιμένοντας ανταλλακτικά.

Έχει κανείς παρόμοια (ή αντίθετη) εμπειρία; Αν είναι έτσι τα πράγματα όντως υπάρχει πρόβλημα. Διαφορετικά το μηχανάκι μου αρέσει πολύ και λέω να το προτιμήσω από Varadero ή TDM.

Please advise !!

Για να σου πω την αλήθεια ο λόγος που κάποιοι το "έχουν κλεισμένο μέσα σε συνεργείο" δεν έχει να κάνει με το μοντέλο και την μάρκα αλλά με τα ίδια τα συνεργεία που είναι μια "πικρή μικρή" ιστορία.
Δεν θα μπω στην διαδικασία να σου αναλύσω το capo (μια και δεν έχω τέτoιο μοντέλο), αλλά αν έχεις υπομονή όλο και κάποιος θα σου απαντήσει.
Μια συμβουλή μόνο!
Αν τελικά το πάρεις ΠΡΟΣΟΧΗ σε ποιά συνεργεία θα πας. Αυτό το τελευταίο είναι και το πιο σημαντικό όσον αφορά το θέμα "Aprilia"!

Καλώς ήρθες στο moto.gr:wave2:

powerphot
27/06/2006, 15:52
Επίσης μπορείς να ρίξεις μια ματιά ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=7410&highlight=capo) κι ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=6983)
:winka: :wave2:

gregorgeous89
28/06/2006, 16:47
Odigise tin mixani kai tsekare:
1.Katanalosi.Kanonika prepei na vgazei 220 km me full rezervouar se sinthikes polis.Emena evgaze 160!
2.Se xamiles taxitites anikse - klise kai ksana anikse to gazi na sigureyteis oti den svinei.
Genika eixa provlimata me psekasmo pou den mporesan na lithoun pote.
Me antalaktika den nomizo na exeis provlima idika tora pou tim pire h Piagio.