PDA

View Full Version : Η αστυνομία, το moto.gr και μια συνωνυμία



Nik0s
28/06/2006, 11:28
Στην αρχή σκέφτηκα να μην το ποστάρω, αλλά μετά πάλι σκέφτηκα οτι δεν υπάρχει και τίποτα το περίεργο στην όλη ιστορία, οπότε here goes nothing... :D

Είμαστε χτες που λέτε το βραδάκι κατά τις 8, τα τρία εκλεκτά μέλη του φόρουμ, dirty moto, rsp και η αφεντιά μου στο μαγαζί του πρώτου, όπου και πίνουμε μπυρίτσα λέγοντας καμιά μπούρδα να περάσει η ώρα....

Μετά από κανα μισάωρο, φεύγω αφήνοντας τα άλλα 2 μέλη πίσω μου, και την κάνω προς το σπίτι. Στο φανάρι του Hilton προς Β. Σοφίας(Σύνταγμα), έχω από πίσω μου δύο αστυνομικούς με μοτοσυκλέτες (Παρακαλώ ας σημειωθεί οτι δεν ήταν ομάδα Ζ). Το φανάρι κρατάει αρκετή ώρα, οπότε περιμένουμε και περιμένουμε, τους χαζεύω από τον καθρέφτη και κάποια στιγμή αντιλαμβάνομαι ότι κοιτούν την πινακίδα μου, συζητάνε μεταξύ τους, ξανακοιτούν... να μην τα πολυλογούμε, συζητούνε αν θα με σταματήσουν ή όχι.:smilea:

Με το που ανάβει το πράσινο, έρχεται ο πρώτος δίπλα μου, "Παρακαλώ κάνετε λίγο δεξιά" - κάνω δεξιά και σταματάμε μέσα στο λεωφορειόδρομο....

"Καλησπέρα - καλησπέρα" λέμε και τα σχετικά, εγώ ακόμα δεν βγάζω κράνος να δει οτι το φοράω !!!

"Παρακαλώ την ταυτότητα σας και την άδεια κυκλοφορίας" - περίεργο λέω, ψάχνουν κλεμμένα.... Πέρνει ο ένας τα χαρτιά μου και περνάει τα στοιχεία στη λίστα, τσεκάρει και με το κέντρο διάφορα εκεί.... Ο άλλος μένει δίπλα μου

Συμμετέχετε στο φόρουμ ??? μου λέει ! :lol:

Ν: Ναι αμέ
Α: Έχω γραφτεί κι εγώ (!), αλλά δεν έχω γράψει ποτέ, ωραίο είναι :look:
Ν: Άντε, σοβαρά ??
Α: Ναι ναι, με τι Nickname γράφεις ?
Ν: Νίκος του λέω
Α: Α, έχω ένα Varadero
N: Ωραίο μηχανάκι !

Κάνουμε διάλειμμα στην κουβεντούλα μας, καθώς ο δεύτερος με ρωτάει κάποια πράγματα, που μένω, που έμενα κτλ κτλ....

Να μην σας τα πολυλογώ, αφού όλα βγαίνουν καθαρά και όμορφα, μας παρουσιάζεται μια συνωνυμία με κάποιον που χρωστάει λεφτά και διώκεται, και προσπαθούν να διασταυρώσουν οτι δεν είμαι εγώ, μου σκάει το δεύτερο :

Α: Α τώρα είδα το αυτοκόλλητο, στον Θανάση πλένεις το μηχανάκι ???? :look:
Ν: Από εκεί έρχομαι τώρα του λέω, ναι
Α: Ωχχχχχχ ποιος τον ακούει τώρα τον Θανάση που σταματάω τα φιλαράκια του..... :lol: (μεγάλη η χάρη σου!)

Τέλος πάντων, όλα καλά, αφού είπαμε και καμιά κουβέντα παραπάνω, τα παιδιά φύγανε για ληστεία....

Φίλε Γιώργο (νομίχω έτσι σε λένε), αν διαβάζεις τους χαιρετισμούς μου!

Ας σημειώσουμε, επειδή κατά καιρούς πολλά γράφονται, οτι και οι 2 αστυνομικοί, ήταν ευγενέστατοι, τυπικότατοι, και δεν σταμάτησαν ποτέ να μου μιλάνε στον πληθυντικό !


:wave2:

AFTER
28/06/2006, 11:34
Θαναση ποσα πλυσιματα τους κανεις τζαμπα ρε?
:rotflmao:

dirtbird
28/06/2006, 11:36
Διαπλεκόμεναααααααααααα:smokin: :smokin: :lol: :lol:

powerphot
28/06/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s

Να μην σας τα πολυλογώ, αφού όλα βγαίνουν καθαρά και όμορφα, μας παρουσιάζεται μια συνωνυμία με κάποιον που χρωστάει λεφτά και διώκεται, και προσπαθούν να διασταυρώσουν οτι δεν είμαι εγώ, μου σκάει το δεύτερο :


ΝΑι αλλά μέχρι να .........σκάσει το...δεύτερο......χέστηκες ε?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
28/06/2006, 11:45
αυτα ειναι ..... κανα αυτοκολιτακι μοτο παιζει?


εχω μονο ενα

εε καμμια δεκαρια να τα κολλησω σε ολα μου τα μηχακια?


ταναση εχω μονο αναπτηρα και μπρελοκ

ΑΠΑΙΤΩ ΑΥΤΟΚΟΛΙΤΑΚΙ


οεο

:beer: :smokin:

Nik0s
28/06/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
ΝΑι αλλά μέχρι να .........σκάσει το...δεύτερο......χέστηκες ε?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Στην χειρότερη να πηγαίναμε μέχρι το τμήμα για περαιτέρω εξακρίβωση στοιχείων....

:D

γεροπιτσιρικος
28/06/2006, 11:58
Θ..αρτέμη Μάτσα


53385

Λεωνίδας
28/06/2006, 12:59
Μάλλον...


53395

bartlal
28/06/2006, 13:02
Niko, ο βρωμιαρης σου τους εστειλε, για να νομιζεις οτι πλενοντας το εκει θα την γλιτωνεις συνεχεια. δεν τον ξερεις καλα τι :evil: ειναι!




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

GST
28/06/2006, 13:35
τι κανει ρε το ατομο για να πιασει πελατες..μεχρι και η αστυνομια στο κολπο:lol: :lol: :wave2:

υγ... εμενα το varadero δε μαρεσει!!!!!!!!!!!:smokin:

Alx 84
28/06/2006, 14:19
καλή φάση!!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
29/06/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s


Τέλος πάντων, όλα καλά, αφού είπαμε και καμιά κουβέντα παραπάνω, τα παιδιά φύγανε για ληστεία....



:eek: :rotflmao:

Axxx αυτη η Ελληνικη αστυνομια, παντα μια περιπετεια.....:rotflmao:

zephyr1
29/06/2006, 11:24
Κανα αυτοκολητο υπαρχει?:look:

xtrm600
29/06/2006, 19:15
Είδατε τελικά οι αστυνομικοί είναι καλά παιδιά και κάνουν απλώς την δουλειά τους όταν μας γράφουν...


(Ζ1000 Μαύρο έχω...Θα το θυμάσαι έτσι? Φανταστικέ αστυνομικέ) ;)

rsp
30/06/2006, 10:37
Σαν μελος της οικογενειας μπορω να σας πω οτι παλι καλα οι αστυνομικοι φαγανε το παραμυθι....Συνονυμια my ass.....:smokin:

latris mixanis
30/06/2006, 10:44
Μπάβο στους Αστυνομικούς...


Μήπως να τους καλέσουμε τη Δευτέρα για μπυρίτσα??:rolleyes:

Θανάση τη Δευτέρα φέρε τίποτα αυτοκόλλητα για να πάρει ο ΛΑΟΣ :lol: :lol: :lol:

Μικρή Λουλού
30/06/2006, 12:51
:smokin:

tifoefs
30/06/2006, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μπάβο στους Αστυνομικούς...


Μήπως να τους καλέσουμε τη Δευτέρα για μπυρίτσα??:rolleyes:

Θανάση τη Δευτέρα φέρε τίποτα αυτοκόλλητα για να πάρει ο ΛΑΟΣ :lol: :lol: :lol:

Σε διπλη τιμη για ναχουμε καβατζα για τα προστιμα !

:D

hornet
04/07/2006, 11:09
οταν μιλαω να με ακουτε!!!!