PDA

View Full Version : ΚΛΟΠΗ Tdm 900...



Thanassis
29/06/2006, 11:12
Καλημέρα σε όλους....

Την περασμένη Πέμπτη, μου έκλεψαν τη μηχανή μου κάτω απο το γραφείο μου. Όπως καταλαβαίνετε είμαι στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού και ψάζνω ΚΑΘΕ τρόπο και κάθε πληροφορία σχετική.

Ο αριθμός κυκλοφορίας είναι ΥΖΙ 389, και ο αριθμός πλαισίου είναι JYARN114000004829.
Πρόκειται για ένα μαύρο TDM 900, με ABS, baxter, κάγκελα μαύρα, βαλίτσα, προστατευτικό αφρόδες στις ταχύτητες και στις μανέτες και με λίγο ψηλότερο μπροστινό φέρινγκ της Kappa.
Οι εξατμίσεις του είναι κανονικές (της μαμάς) και έχει δυο μικρά σημαδάκια σε κάθε πλαϊνό φέρινγκ, κάτω από το "900" του αυτοκόλλητου, πάνω ακριβώς στο "νέυρο" που κάνει το πλαστικό. Εκεί χτυπάνε τα περισσότερα, αλλά τα χτυπηματάκια τα δικά μου είναι αρκετά μικρά θα έλεγα....

Το βούτηξαν την Πέμπτη, 23 Ιουνίου, από την περιοχή της Καλλιθέας, στην οδό Κανακίδη 2 (κάθετος της Θησέως, ψηλά, στο Υψος του Σκλαβενίτη). Ηταν παρκαρισμένο μπροστά στην πύλη εισόδου σε ιδιωτικό πάρκινγκ, με συναγερμό και κλειδωμένο τιμόνι φυσικά. Ακριβώς στο σημείο που βάζω τη μοτοσυκλέτα, "βλέπει" κάμερα παρακολούθησης που χρησιμοποιείται για να ανοιγοκλείνουν την πόρτα του πάρκινγκ. Την κασέτα που κατέγραψε ΟΛΗ τη σκηνή, την έχω ήδη στείλει στην Ασφάλεια αλλά μου λένε οτι δε γίνεται τίποτα...!!!

Παρακαλώ, όποιος ακούσει ή αντιληφθεί τίποτα να με ενημερώσει.

Ευχαριστώ πολύ και καλά ταξίδια σε ΟΛΟΥΣ !!!

dimmeneidis
29/06/2006, 11:16
Kala olo ta idia ginontai? Elpizo na ti vreis file mou an kai mia asfaleia klopis den einai kai toso kako...
Ma kala, o sinagermos den xtipise i itan gia to poutso?

Sabre
29/06/2006, 11:22
Μακάρι φίλε να την βρείς γρήγορα...
Πές καμία λεπτομέρια σχετικά με το τι κατέγραψε η κάμερα να πάρουμε και εμείς μια μικρή ιδέα.Γιατί απο ότι φαίνεται ο συναγερμός σου πήγε αμαχητί...:wave2:

sniper
29/06/2006, 11:23
Τι συναγερμό είχες επάνω;

PortisHead
29/06/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Kala olo ta idia ginontai? Elpizo na ti vreis file mou an kai mia asfaleia klopis den einai kai toso kako...
Ma kala, o sinagermos den xtipise i itan gia to poutso?

Και να χτύπησε.....αμα δεν τον ακουσει ο ιδιοκτήτης...οι υπολοιποι ...συγν΄μη...χέστηκαν :mad:

Φιλε θα κανω forward το post σου και στο TDM HELLAS !

Ευχομαι να την βρεις...και αυτους που την πήραν

:wave2:

idi
29/06/2006, 11:24
ευχομαι φιλε μου να τη βρεις και οποιος το εκανε να εχει τη καταρα μου

αν και καταλαβαίνω οτι εισαι ταραγμένος και ισως σου ακουστει σα χαζομαρα, θα ηθελα (εγω και φανταζομαι πολλοι ακομα φιλοι εδώ), να παρεις αν γινετε ενα αντιγραφο τησ κασέτας με το βιντεο και να το ανεβάσεις καπου (είναι ευκολο και μπορουμε να σε βοηθήσουμε) ωστε να το δουμε ολοι μας με τα ματια μας πως δουλεύουν τα καθίκια και πως θα μπορούσαμε να αντιληφθούμε κατι παρομοιο απο τη συμπεριφορά καποιου που "συχνάζει" διπλα στη μηχανη μας

ευχαριστώ εκ των προτέρων (θα εχω το νου μου για το μηχανακι σου)

kawasaki ZX-12
29/06/2006, 11:45
μα καλα τωρα μιλαμε σοβαρα????

παει καποιος μια κασετα στην αστυνομια με την κλοπη της μηχανης του και η αστυνομια δεν μπορει να κανει τιποτα????

τοτε γιατι υπαρχει μονο για να κοβει κλησεις???

ας μου εξηγησει καποιος ειναι αχρηστη αυτη η κασετα???
αυτη δεν ειναι η δουλεια τους???

Gandalf dr685sm
29/06/2006, 12:03
Αν έχεις κασέτα ....

Και θες πραγματικά να το τραβήξεις όσο και να σου κοστίσει...

Υπάρχουν παιδιά, που αν είναι η φάτσα εμφανής , αυτού/ων που την σήκωσαν, που με μερικά ευρώ (εξαρτάται εδώ!!) και στην φέρνουν πίσω και "περιποιούνται" καλά αυτούς.


Το είχε κάνει φίλος με ΧΤ sm... Του το είχαν σηκώσει στην Πετρούπολη , μόλις το είχε αγοράσει.
Το είχαν κάνει μια παρέα αλλοδαπών και Ελλήνων που είχαν cone με κάτι μάντρες.

Τους πέτυχαν , το πήραν πίσω και όσο για τους κλέφτες, επειδή τους είδα με τα μάτια μου,... .... του είχαν αλλάξει "την διακόσμηση" στην μάπα... τώρα απο μπότα ήταν , απο σιδερογροθιά ήταν... τι να σου πω.

Το όλο σκηνικό του κόστισε τότε 3000?... το μηχανάκι έκανε 5, αλλά πραγματικά το ευχαριστήθηκε.
Και αυτός είχε στοιχεία , για το ποιός το έκανε, αλλά η αστυνομία "ηγρόν αγόραζε".

Νταβατζίδικα λεφτά ίσως... αλλά το θέμα είναι πως την δουλειά τους την έκαναν. Κρίμα που δεν είχα κρατήσει το κινητό τους τότε.

Gandalf

apolon10
29/06/2006, 12:04
καθως εχω το ιδιο μηχανακι, ποναω πολυ οταν ακουω τετοιες ιστοριες. Η λυση ειναι μια.
Να παρουμε ολοι χρεπια κινεζικα Linhai ή αλλες του κ..λ..ου μαρκες και να κινουμαστε στην Αθηνα και να το αφηνουμε οπου γουσταρουμε χωρις λουκετα, συναγερμους και αλλες π@π@ρ..ες που τελικα μονο να χαλαμε και αλλα λεφτα ειναι, και να δω οι καρ...ιο...λ..δες οι κλεφτες τι θα κλεβουν μετα και σε ποιον θα το πουλανε. Και η μηχανουλα μονο για βολτα με παρεα και με προορισμο που θα τη βλεπουμε και θα την αγγιζουμε.
Αει στο δι@λ@ πια...

sniper
29/06/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Αν έχεις κασέτα ....

Και θες πραγματικά να το τραβήξεις όσο και να σου κοστίσει...

Υπάρχουν παιδιά, που αν είναι η φάτσα εμφανής , αυτού/ων που την σήκωσαν, που με μερικά ευρώ (εξαρτάται εδώ!!) και στην φέρνουν πίσω και "περιποιούνται" καλά αυτούς.


Το είχε κάνει φίλος με ΧΤ sm... Του το είχαν σηκώσει στην Πετρούπολη , μόλις το είχε αγοράσει.
Το είχαν κάνει μια παρέα αλλοδαπών και Ελλήνων που είχαν cone με κάτι μάντρες.

Τους πέτυχαν , το πήραν πίσω και όσο για τους κλέφτες, επειδή τους είδα με τα μάτια μου,... .... του είχαν αλλάξει "την διακόσμηση" στην μάπα... τώρα απο μπότα ήταν , απο σιδερογροθιά ήταν... τι να σου πω.

Το όλο σκηνικό του κόστισε τότε 3000?... το μηχανάκι έκανε 5, αλλά πραγματικά το ευχαριστήθηκε.
Και αυτός είχε στοιχεία , για το ποιός το έκανε, αλλά η αστυνομία "ηγρόν αγόραζε".

Νταβατζίδικα λεφτά ίσως... αλλά το θέμα είναι πως την δουλειά τους την έκαναν. Κρίμα που δεν είχα κρατήσει το κινητό τους τότε.

Gandalf

Το όλο αυτό σκεπτικό το δέχομαι μονο σαν αστείο....

Ξέρω απο προσωπική πείρα πως νοιώθεις όταν σου κλέβουν κάτι.... το να πληρώσεις κάποιον για να σου βρει την μηχανή, οκ νταβατζιλίκι αλλά το κάνουν κάποιοι μέσα στην απόγνωση.....

το να πληρώσεις όμως κάποιους για να τους στείλουν στο νοσοκομείο είναι εκτός από παράνομο (οκ κι αυτοι δεν ειναι άγγελοι) είναι και "κοτίσιο"...

Μου θυμίζει το δημοτικό "Θα φέρω τον μπαμπά μου να σε δείρει"....

Καλύτερα να μην μπλέξεις φίλε μου με τέτοιες καταστάσεις.... και οι σιδερογροθιές και οι άλλες μαλακίες έχουν αντικατασταθεί σήμερα απο 9άρες και πολύ λιγότερο σεβασμό στην ανθρώπινη ζωή.

:smokin:

byron
29/06/2006, 12:19
Φίλε μου λυπάμαι. Μακάρι να την βρείς.

Μια συμβουλή να δώσω. Μην δίνεις τόσες λεπτομέρειες για την ¨εικόνα¨της μηχανης. Σπάνια βοηθά κάποιον τρίτο, ενώ βοηθά πολύ τα λαμόγια απατεώνες και μαλάκες που θα σε πέρνουν τηλέφωνο για να φάνε λεφτά ή να παίξουν με τον πόνο σου.

Ακόμα και το χρώμα θα μπορούσε να μην αναφέρετε, σε τυχόν αγγελία που θα βάλεις.

Το αναφέρω γιατί στην δική μου περίπτωση, τα τηλέφωνα που είχα λάβει ήταν όλα από απατεώνες και λαμόγια, που ανέφεραν χαρακτηριστικά της μοτόσυκλέττας, που είχα δημοσιεύσει εγώ ο ίδιος....

zzr2005
29/06/2006, 18:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

αν και καταλαβαίνω οτι εισαι ταραγμένος και ισως σου ακουστει σα χαζομαρα, θα ηθελα (εγω και φανταζομαι πολλοι ακομα φιλοι εδώ), να παρεις αν γινετε ενα αντιγραφο τησ κασέτας με το βιντεο και να το ανεβάσεις καπου (είναι ευκολο και μπορουμε να σε βοηθήσουμε) ωστε να το δουμε ολοι μας με τα ματια μας πως δουλεύουν τα καθίκια και πως θα μπορούσαμε να αντιληφθούμε κατι παρομοιο απο τη συμπεριφορά καποιου που "συχνάζει" διπλα στη μηχανη μας


όντως αυτό ίσως αποδεικνυόταν σωστή κίνηση
εξάλλου κάποιος μπορεί να αναγνωρίσει φατσικά τα άτομα που εμπλέκονται στην κλοπή κ να σου δώσει πληροφορίες...
αν μπορείς ανέβασε το βίντεο στο ιντερνετ...

TROOPER
29/06/2006, 19:09
ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΡΙΖΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oulas
29/06/2006, 20:47
το να πληρώσεις όμως κάποιους για να τους στείλουν στο νοσοκομείο είναι εκτός από παράνομο (οκ κι αυτοι δεν ειναι άγγελοι) είναι και "κοτίσιο"...

Καλα τους εκανε!:wave2: