PDA

View Full Version : οχι παραπονο αλλα απορια



EVI
29/06/2006, 10:35
λοιπον εχω μια ερωτηση
γιατι σε κανενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ δεν υπαρχει μοδερατορας γυναικα?


γιατι παντου αντρες?

με ποια κριτιρια γινοντε μοδερατορες?

επειδη ειναι παρεα φιλοι?

επειδη εχουν παραπανω γνωσεις ?

μην παρεξηγηθω δε θελω να γινω ουτε μοδερατορας ουτε ποδερατορας οκ?


απλως απο περιεργια

:beer: :smokin:

Λεωνίδας
29/06/2006, 10:47
Μήπως γιατί είναι το 3-5% των χρηστών;
Αν έχεις 95 άντρες και 5 γυναίκες οι πιθανότητες να γίνει κάποια moderator είναι μικρές :)
Είναι σα να μου λες γιατί η ΔΑΠ της φιλοσοφικής είναι τίγκα στις γυναίκες - μα γιατί οι άντρες είναι ελάχιστοι στη φιλοσοφική :winka:

packo
29/06/2006, 10:48
Eis apantisin omos tis erotiseos:

Because women are from Venus and Men are from Mars....


Sxetiko Anagnosma (http://www.amazon.com/gp/product/006016848X/002-3996525-0442416?v=glance&n=283155)

Entry sto Wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Men_Are_From_Mars%2C_Women_Are_From_Venus)

EVI
29/06/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Μήπως γιατί είναι το 3-5% των χρηστών;
Αν έχεις 95 άντρες και 5 γυναίκες οι πιθανότητες να γίνει κάποια moderator είναι μικρές :)
Είναι σα να μου λες γιατί η ΔΑΠ της φιλοσοφικής είναι τίγκα στις γυναίκες - μα γιατί οι άντρες είναι ελάχιστοι στη φιλοσοφική :winka:

δεν αντιλεγω λεωνιδα αλλα δεν μου απαντας κατα αυτο το τροπο

Asotos
29/06/2006, 10:49
Ποιός σου είπε ότι δεν υπάρχουν ;

EVI
29/06/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
ας πεσουνοι πρωτες απαντησεις κ βλεπουμε που θα παει ...μπορει να παει κ στα ανεκδοτα...την εχουμε την ταση το τελευταιο καιρο..αλλωστε η Evi , εντελως εγκυκλοπαιδικα ρωταει.

και καλα κανει γιατι την ειχα κ εγω αυτη την απορια..


σωστα ......... λοιπον?

gdevelek
29/06/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
λοιπον εχω μια ερωτηση
γιατι σε κανενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ δεν υπαρχει μοδερατορας γυναικα?


στο bikenet.gr υπάρχει moderator γυναίκα

(λες γι' αυτό να πέφτει κάθε τόσο;;; ) :rotflmao:

bartlal
29/06/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
δεν αντιλεγω λεωνιδα αλλα δεν μου απαντας κατα αυτο το τροπο

μηπως δεν ΒΛΕΠΕΙΣ την απαντηση? :winka:


:wave2:

EVI
29/06/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Asotos
Ποιός σου είπε ότι δεν υπάρχουν ;

που?εγω μπαινω σε 4-5 φορουμς στη ελλαδα και δεν εχω δει

EVI
29/06/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
μηπως δεν ΒΛΕΠΕΙΣ την απαντηση? :winka:


:wave2:



οχι δε την βλεπω.....καλο θα ηταν να ειναι ξεκαθαρη η απαντηση γιατι ισως εγω να μην καταλαβαινω :beer:

EVI
29/06/2006, 10:55
εγω θελω τα κριτιρια που γινετε καποιος moderator

:smokin:

bartlal
29/06/2006, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
οχι δε την βλεπω.....καλο θα ηταν να ειναι ξεκαθαρη η απαντηση γιατι ισως εγω να μην καταλαβαινω :beer:

παμε για περαιτερω αναλυση:

στατιστικα, στα 100 ατομα, το 3-5% των αναβατων μοτοσυκλετας ειναι γυναικες. ας δεχθουμε το 5%. χρησιμοποιωντας την απλη μεθοδο των 3, στα 20 ατομα, η 1 αναβατης ειναι γυναικα. επειδη ΔΕΝ υπαρχουν 20 μοδς εδω μεσα, αλλα μολις 14, το αποτελεσμα ειναι να πρεπει να βρεθει 0,7 γυναικα μοδ.

ποια δεχεται να της αφαιρεσουμε το 0,3 ή 30% του σωματος της για να εκπληρει τα στατιστικα ποσοστα?


:lol: :lol:

EVI
29/06/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
παμε για περαιτερω αναλυση:

στατιστικα, στα 100 ατομα, το 3-5% των αναβατων μοτοσυκλετας ειναι γυναικες. ας δεχθουμε το 5%. χρησιμοποιωντας την απλη μεθοδο των 3, στα 20 ατομα, η 1 αναβατης ειναι γυναικα. επειδη ΔΕΝ υπαρχουν 20 μοδς εδω μεσα, αλλα μολις 14, το αποτελεσμα ειναι να πρεπει να βρεθει 0,7 γυναικα μοδ.

ποια δεχεται να της αφαιρεσουμε το 0,3 ή 30% του σωματος της για να εκπληρει τα στατιστικα ποσοστα?


:lol: :lol:



τωρα μου κανεις πλακα ετσι?



ξανα λεω λοιπον εισαστε φιλαρακια ?το δεχομε ναι ρε το δεχομε

εισαστε πιο γνωστες?παλι το δεχομε


εισαστε πιο ομορφοι οκ και αυτο δεκτον

αλλα ας μου πει καποιος πως και γιατι....γιατι πρεπει να με ''προσεχει'' καποιος που ειναι δεκτον και αυτο αλλα με ποια προσοντα με ''προσεχει''???????????????


μια απλη ερωτηση για να καταλαβω ρε παιδια τιποτα αλλο

:wave2:

EVI
29/06/2006, 11:02
για να μην ανοιξω το θεμα οτι μας εχετε ολοι οτι ειμαστε ασχετες ολες κουλες και οτι ειμαστε εδω για αλλους λογους οκ?

γιατι δε ζω στο μικροκοσμο μου ξερω......

bartlal
29/06/2006, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
τωρα μου κανεις πλακα ετσι?



ξανα λεω λοιπον εισαστε φιλαρακια ?το δεχομε ναι ρε το δεχομε

εισαστε πιο γνωστες?παλι το δεχομε


εισαστε πιο ομορφοι οκ και αυτο δεκτον

αλλα ας μου πει καποιος πως και γιατι....γιατι πρεπει να με ''προσεχει'' καποιος που ειναι δεκτον και αυτο αλλα με ποια προσοντα με ''προσεχει''???????????????


μια απλη ερωτηση για να καταλαβω ρε παιδια τιποτα αλλο

:wave2:

τι να σΕ πω βρε Ευη... ρωτα τον hornet (για το moto.gr ή καποιον αλλο μοδ σε αλλο φορουμ) ρε συ αν οντως καιγεσαι για τεκμηριωμενη απαντηση στην απορια σου...
το θεωρω καθαρα τυχαιο το γεγονος, οχι θεμα ομορφιας, γληγοραδας, γνωσης κλπ κλπ κλπ...

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

Julius
29/06/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
λοιπον εχω μια ερωτηση
γιατι σε κανενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ δεν υπαρχει μοδερατορας γυναικα?


γιατι παντου αντρες?

με ποια κριτιρια γινοντε μοδερατορες?

επειδη ειναι παρεα φιλοι?

επειδη εχουν παραπανω γνωσεις ?

μην παρεξηγηθω δε θελω να γινω ουτε μοδερατορας ουτε ποδερατορας οκ?


απλως απο περιεργια

:beer: :smokin:


Giati se kanena motsykletistiko forum den yparxei gyneka den mporo na apofantho.

me poia kritiria ginonte monterators edo mporo na sou po


Arxika Ego, kai o Stathis eimaste idrytika melh, diladi giname mods molis anakalifthike h fotia gia na mporesoume na thn mirasoume

ektote, kai oi dyo asxoloumaste mono me thn epoptia kai thn douleia admin sto site mia kai mpikan "eidikoteroi" moderator ana katigoria


kai erxome sto prokeimeno

Arxika prepei na exei apodiksei to melos oti pera apo ton xavale, exei kai ousia kai gnosh, na mporei kapoies stigmes na einai sovaros kai antikeimenikos kai exei diathesh na ksodepsei ligo eos poly apo ton xrono toy gia to forum.

se poio eidikes katigories kapoia apo ta parapano xriazonte ligotero h' perisotero

diladi... o Dukas mporei na einai karagiozis alla thn douleia toy sto KTM forum thn kanei kala (leme kai kamia malakia na perasei h ora)

Episeis se kapoia forum opou h gnosh einai APARETITH egine protasi apo to forum (toys thn pesame) kai dextikan px texnika-Oldman h' taksidiotika-CRS-K


Synithos, kai logiko einai, meta apo ligo kairo kapoio variounte kai dinoun thn thesi toys se allous, to na eisai moderator den einai kapoio isovio aksioma alla ena psilovaros pou prepei na kouvalas gia kapoio kairo mexri na varethei-kourastis klp (px o filtatos kai kalos filos karafl-IDIs)


tora, ean kapoios theorei oti mporei na prosferei kati parapano sto forum kai exei xrono kai diathei kai kamia kalh idea... mporei na stilei ena pm na to sizitisoume




:wave2:

EVI
29/06/2006, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Giati se kanena motsykletistiko forum den yparxei gyneka den mporo na apofantho.

me poia kritiria ginonte monterators edo mporo na sou po


Arxika Ego, kai o Stathis eimaste idrytika melh, diladi giname mods molis anakalifthike h fotia gia na mporesoume na thn mirasoume

ektote, kai oi dyo asxoloumaste mono me thn epoptia kai thn douleia admin sto site mia kai mpikan "eidikoteroi" moderator ana katigoria


kai erxome sto prokeimeno

Arxika prepei na exei apodiksei to melos oti pera apo ton xavale, exei kai ousia kai gnosh, na mporei kapoies stigmes na einai sovaros kai antikeimenikos kai exei diathesh na ksodepsei ligo eos poly apo ton xrono toy gia to forum.

se poio eidikes katigories kapoia apo ta parapano xriazonte ligotero h' perisotero

diladi... o Dukas mporei na einai karagiozis alla thn douleia toy sto KTM forum thn kanei kala (leme kai kamia malakia na perasei h ora)

Episeis se kapoia forum opou h gnosh einai APARETITH egine protasi apo to forum (toys thn pesame) kai dextikan px texnika-Oldman h' taksidiotika-CRS-K


Synithos, kai logiko einai, meta apo ligo kairo kapoio variounte kai dinoun thn thesi toys se allous, to na eisai moderator den einai kapoio isovio aksioma alla ena psilovaros pou prepei na kouvalas gia kapoio kairo mexri na varethei-kourastis klp (px o filtatos kai kalos filos karafl-IDIs)


tora, ean kapoios theorei oti mporei na prosferei kati parapano sto forum kai exei xrono kai diathei kai kamia kalh idea... mporei na stilei ena pm na to sizitisoume




:wave2:




ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


:wave2:



μακαρι να δω καποτε και γυναικα να βοηθα καπου



:beer: