PDA

View Full Version : Διακοπές στην Κρήτη θα κάνω! Για αυτό, οι γνώστες,



nimbus
29/06/2006, 15:58
αν έχουν την καλοσύνη να μου πούν ποια μέρη να επισκεφτώ...:wave2:

OldMan
29/06/2006, 16:15
Οπωσδήποτε την Σπιναλόγκα, Θοδώρα !!!

:wave2: :lol: :wave2:

nimbus
29/06/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Οπωσδήποτε την Σπιναλόγκα, Θοδώρα !!!

:wave2: :lol: :wave2:


εκεί σύχναζες?:rotflmao: :rotflmao:

MikeG
29/06/2006, 16:17
Κρήτη που?Με τι..?Πόσα χρήματα διαθέτεις και τι ψάχνεις.Οι απαντήσεις θα έρθουν αμέσως.

Ο μικρός Κρητικός:beer:

Kizoku
29/06/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αν έχουν την καλοσύνη να μου πούν ποια μέρη να επισκεφτώ...:wave2:

Πολλές, πάρα πολλές μέρες να έχεις γιατί δεν σε φτάνουν με τίποτα για να πεις ότι είδες κάτι.

OldMan
29/06/2006, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
εκεί σύχναζες?:rotflmao: :rotflmao:

Ήταν το μόνο μέρος που με κάναν παρέα !!!

:beer: :wave2: :beer:

nimbus
29/06/2006, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Πολλές, πάρα πολλές μέρες να έχεις γιατί δεν σε φτάνουν με τίποτα για να πεις ότι είδες κάτι.




10 μέρες:D

nimbus
29/06/2006, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ήταν το μόνο μέρος που με κάναν παρέα !!!

:beer: :wave2: :beer:



κάτι θα ήξεραν φαίνεται:winka:


:lol: :lol: :lol:

powerphot
29/06/2006, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αν έχουν την καλοσύνη να μου πούν ποια μέρη να επισκεφτώ...:wave2:

Να πας να περάσεις το Φαράγγι της Σαμαριάς!

Με τα πόδια εννοείται ε? :lol: :wave2:

MikeG
29/06/2006, 16:30
Θα σου πρότεινα να επισκεφθείς κυρίως το νότιο τμήμα.Οποιοδήποτε νομό από τη νότια πλευρά του.Τώρα ενδεικτικά μέρη : Πρέβελη,Σούγια, Ελαφονήσι,Βάι,Ξερόκαμπος,Γραμβούσσα...

nimbus
29/06/2006, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Να πας να περάσεις το Φαράγγι της Σαμαριάς!

Με τα πόδια εννοείται ε? :lol: :wave2:


α δεν πάνε με υποβρύχιο εκεί? :lol: :wave2:

nimbus
29/06/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα σου πρότεινα να επισκεφθείς κυρίως το νότιο τμήμα.Οποιοδήποτε νομό από τη νότια πλευρά του.Τώρα ενδεικτικά μέρη : Πρέβελη,Σούγια, Ελαφονήσι,Βάι,Ξερόκαμπος,Γραμβούσσα...


ελπίζω αυτές οι τοποθεσίες να είναι κοντά στα Χανιά:confused:

Νότια πλευρά ε?
για λέγε-για λέγε:sun:

Kizoku
29/06/2006, 16:40
Γαϊδουρονήσι (ή αλλιώς Χρυσή) απέναντι από την Ιεράπετρα (1/2 πατρίδα)!!!

Να φας οπωσδήποτε στην ταβέρνα "Αίολος" στην Παχιά Άμμο, 15km πριν την Ιεράπετρα!!!! Θα με θυμηθείς.

Φραγκοκάστελο είναι πολύ ωραία.

nimbus
29/06/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Γαϊδουρονήσι (ή αλλιώς Χρυσή) απέναντι από την Ιεράπετρα (1/2 πατρίδα)!!!

Να φας οπωσδήποτε στην ταβέρνα "Αίολος" στην Παχιά Άμμο, 15km πριν την Ιεράπετρα!!!! Θα με θυμηθείς.

Φραγκοκάστελο είναι πολύ ωραία.


thanks αρχηγέ:wacko: :winka: :wave2:

Λεωνίδας
29/06/2006, 16:42
εεεεεπ
πότε πας Χανιά?

nimbus
29/06/2006, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εεεεεπ
πότε πας Χανιά?

Στις 31 Ιουλίου αναχωρώ, από Αθήνα:D

Λεωνίδας
29/06/2006, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
Στις 31 Ιουλίου αναχωρώ, από Αθήνα:D οκ 10/7 θα είμαστε 3 Χανιώτες στο Δέλεαρ - πέρνα να πάρεις οδηγίες :wave2:

nimbus
29/06/2006, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
οκ 10/7 θα είμαστε 3 Χανιώτες στο Δέλεαρ - πέρνα να πάρεις οδηγίες :wave2:



i'll be there:winka: :wave2:

Tropeas
29/06/2006, 17:59
Ελα Δευτέρα Δέλεαρ θα φέρω τον χάρτη να σου βγάλω διαδρομές... αλλα και μετά και με τους υπόλοιπους, να επιβεβαιώσουμε... ;)

tai
29/06/2006, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Να πας να περάσεις το Φαράγγι της Σαμαριάς!

Με τα πόδια εννοείται ε? :lol: :wave2:

:nono: :nono:
ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ ταλαιπορεία. :mad:

dirtbird
29/06/2006, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ελπίζω αυτές οι τοποθεσίες να είναι κοντά στα Χανιά:confused:

Νότια πλευρά ε?
για λέγε-για λέγε:sun:

Για άλλη μιά φορά (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21731)

Θα είμαι από 16/7 έως 30.
Θα υπάρξει update για Ξηρόκαμπο.:wave2: :wave2:

Nikoskazer2000
30/06/2006, 04:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:nono: :nono:
ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ ταλαιπορεία. :mad:

Αλλα αξίζει απ' την αρχή ως το τέλος του! :beer: :sun: :beer:

Το 'χω περάσει 4 φορές και δεν το βαριέμαι με τίποτα, είναι απλά εκπληκτικό! :sun: :beer: :sun:

Nikoskazer2000
30/06/2006, 04:39
Ότι σου είπε ο MikeG...

Είναι τα καλύτερα παραθαλάσσια μέρη που μπορείς να επισκευθείς εντώς νομού Χανίων-Ρεθύμνης.

Οι καλύτερες κλειστές στριφτερές επαρχιακές διαδρομές που θα κάνεις :a2: :a8: !

Θα σου 'ρθουνε κουτί για το ΤΕΡΑΣ σου :ninja: :beer: :smokin: :sun:

Καλά να περάσεις :wave2:

gian_nykt
30/06/2006, 07:38
Γενικά προτίμησε Νομούς Δυτικής Κρήτη (Χανιά-Ρέθυμνο) και προσοχή στα turbo diesel twin cab 4X4 κλπ κλπ του είδους γιατί πάνε μαλιοκούβαρα σε κάποιες περιπτώσεις και γενικά πάνε λές και είναι δρόμος Ι.Χ....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!και κάτι να γίνει άνευ κακού.....να ξέρεις.....κάνε λίγο την πάπια......

Xrider
30/06/2006, 08:16
NOTIA KRHTH EINAI POLY ORAIA ME POLLES STROFES STHN DIADROMH.TO PREVELI EINAI SUPER OPOS EPISIS TO RETHYMNO!!
SORRY GIA TOYS XANIOTES ALLA TO RETHYMNO DN PAIZETAI!!OPOS KAI H DIADROMH RETHYMNO-AG.NIKOLAOS

DUKASII
30/06/2006, 08:55
απο το Ρέθυμνο...Ελλαφονήσι..Φαλάσερνα...Αγιο Νικόλα...

Βαη...




.....

μη πας στη Ν.Κρήτη ΓΕΝΙΚΑ.....




...

Ρουμελη την είπα??ούτε εκεί να πας..





και γενικα δε πας καμια Μύλο?

καλύτερα θα περάσεις..

Julius
30/06/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII



Nimbus-thodora-ioulia


ean telika kateveis kriti, steile pm na sou doso to kinito toy DukasIII.....

POU THA EINAI KAI AUTOS KRITH TO IDIO DIASTIMA

na synantithite na pate kana peripato


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
30/06/2006, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Nimbus-thodora-ioulia


ean telika kateveis kriti, steile pm na sou doso to kinito toy DukasIII.....

POU THA EINAI KAI AUTOS KRITH TO IDIO DIASTIMA

na synantithite na pate kana peripato


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


κοροδεύεις?:D :D :D
θα έχω παρέα βρε:wacko:
πάω να περασω καλά κι όχι να ξενερώσω:lol: :lol: :lol: :wave2:
Α ναι!:D Θεοδώρα με λένε:winka:

Kizoku
30/06/2006, 12:17
-Μην πας Νότια Κρήτη πήγαινε στη Βόρεια!

-Όχι μην πας Βόρεια πήγαινε Νότια!

-Όχι να πας στη δυτική....

Άντε να βγάλει άκρη ο άνθρωπος τώρα. :hypnotize

Η Κρήτη σε όλα τα σημεία της απο βορρά ως νότι και από δύση έως ανατολή έχει κάτι διαφορετικό να σου δείξει.

Γενικά όσο κινείσαι προς δυτικά το τοπίο και η βλάστηση είναι πιο πυκνά και πράσινα. Ανατολικά είναι πιο άγρια ομορφιά.

Αν κινηθείς στην περιοχή των Χανίων μόνο σίγουρα αξίζουν όσα σου έχουν αναφέρει.
Μην κολλάς, μέρη να δεις έχει πολλά. Απλά να κάνεις πολλές εκδρομές-εξορμήσεις.

Προσοχή στους ντόπιους οδηγούς μόνο γιατί έχουν μια ξεχωριστή "λογική". Μην πορωθείς με τίποτα στροφιλίκια και το ανοίξεις γιατί ποτέ δεν μπορείς να προβλέψεις τι θα κάνει ο κουζουλός ο κρητικός!

:wave2:

bartlal
30/06/2006, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Γενικά προτίμησε Νομούς Δυτικής Κρήτη (Χανιά-Ρέθυμνο) και προσοχή στα turbo diesel twin cab 4X4 κλπ κλπ του είδους γιατί πάνε μαλιοκούβαρα σε κάποιες περιπτώσεις και γενικά πάνε λές και είναι δρόμος Ι.Χ....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!και κάτι να γίνει άνευ κακού.....να ξέρεις.....κάνε λίγο την πάπια......

+1 απο μενα. εχω γυρισει ολη την ελλαδα με το τουτου, αλλα η οδηγηση στην κρητη ειναι.... απο αλλο πλανητη. οτι να 'ναι. δεν παιζονται. υπερμετρη προσοχη στους δρομους!

:wave2:

Λεωνίδας
30/06/2006, 12:33
:a13: :a13: :a13: :a13: :a13:

sub_zero
30/06/2006, 12:39
Να πώ και εγω???... :a22:

Αφού θα μείνεις Χανιά "βολεύει" να πας Ελαφονίση (που ειπώθηκε), να περπατήσεις το φαραγγι (αν αντέχεις το περπάτημα), και τα θαλασερνα (καλά το είπα?)...

Τώρα για φαγητό έχει πολύ ωραία ουζερι στην παραλιακή των Χανίων, να πάς οπωσδήποτε για φαγητό στον Μυλο του Κερατά στον Πλατανιά (5-6 χιλ δυτικά των Χανίων) όπου θα πάθεις πλάκα από την ποιότητα του φαγητού και από το service (είναι λίγο πιασέκολο βεβαια αλλα αξίζει)...

Τρομερό Beach Club (αν σου αρέσει το είδος) είναι ο ΜΥΛΟΣ πάλι στον Πλατανιά...

Επίσης είναι πολύ ωραία να πάς προς σφακιά και να πιείς ρακές με τους ντόπιους... ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!! (αρκεί να αντέχεις την ρακή)...

Προσωπικά θεωρώ τα Χανιά από τους καλύτερους προορισμούς (έχω πάει 2 φορές και θα πήγαινα ευχαρίστως και πάλι).

Οπου και αν αποφασίσεις να πας...

ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΒΡΕ!!!!

:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Λεωνίδας
30/06/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
και τα θαλασερνα (καλά το είπα?)... Φαλάσσαρνα :wave2:

sub_zero
30/06/2006, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Φαλάσσαρνα :wave2: \

καλα ντε... μη βαράς....
:wave2: :wave2:

Λεωνίδας
30/06/2006, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero


καλα ντε... μη βαράς....
:wave2: :wave2: εεεε αφού ρώτησες αν το είπες καλά :)

nimbus
30/06/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Για άλλη μιά φορά (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21731)

Θα είμαι από 16/7 έως 30.
Θα υπάρξει update για Ξηρόκαμπο.:wave2: :wave2:


δεν σε προλαβαίνουμε:D

nimbus
30/06/2006, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:nono: :nono:
ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ ταλαιπορεία. :mad:


ευτυχώς που η Χριστιάνα γουστάρει περπάτημα:D
διότι θα ξεποδαριαστούμεεεεεεεε:lol: :beer: :p

nimbus
30/06/2006, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ότι σου είπε ο MikeG...

Είναι τα καλύτερα παραθαλάσσια μέρη που μπορείς να επισκευθείς εντώς νομού Χανίων-Ρεθύμνης.

Οι καλύτερες κλειστές στριφτερές επαρχιακές διαδρομές που θα κάνεις :a2: :a8: !

Θα σου 'ρθουνε κουτί για το ΤΕΡΑΣ σου :ninja: :beer: :smokin: :sun:

Καλά να περάσεις :wave2:



βρε Νικολί μου, με κουτάκι θα πάμε:wacko:
με τουτού:lol:
διότι και καθότι, εμείς τα κορίτσια, κουβαλάμε πολλά πράγματα συνήθως:lol: :lol: :beer:
Όπως και να'χει, ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, γιατί θα τις ακολουθήσουμε:winka:

nimbus
30/06/2006, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gian_nykt
Γενικά προτίμησε Νομούς Δυτικής Κρήτη (Χανιά-Ρέθυμνο) και προσοχή στα turbo diesel twin cab 4X4 κλπ κλπ του είδους γιατί πάνε μαλιοκούβαρα σε κάποιες περιπτώσεις και γενικά πάνε λές και είναι δρόμος Ι.Χ....ΠΡΟΣΟΧΗ!!!και κάτι να γίνει άνευ κακού.....να ξέρεις.....κάνε λίγο την πάπια......



και την πάπια θα κάνουμε και τον κινέζο:D

Λεωνίδας
30/06/2006, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ευτυχώς που η Χριστιάνα γουστάρει περπάτημα:D
Χριστινάνα; Σας έχω πει ότι έχω και σπίτι στα Χανιά; Μπορώ να φιλοξενήσω και όποιες τύχει να είναι εκεί την ίδια περίοδο μ'εμένα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
30/06/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Χριστινάνα; Σας έχω πει ότι έχω και σπίτι στα Χανιά; Μπορώ να φιλοξενήσω και όποιες τύχει να είναι εκεί την ίδια περίοδο μ'εμένα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


έχουμε ήδη κλείσει ξενοδοχείο και τα συναφή, αλλά για παρεούλα, δεν θα μας χάλαγε διόλου:beer: να αγναντέψουμε τα της Κρήτης:beer:

nimbus
30/06/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
NOTIA KRHTH EINAI POLY ORAIA ME POLLES STROFES STHN DIADROMH.TO PREVELI EINAI SUPER OPOS EPISIS TO RETHYMNO!!
SORRY GIA TOYS XANIOTES ALLA TO RETHYMNO DN PAIZETAI!!OPOS KAI H DIADROMH RETHYMNO-AG.NIKOLAOS


:wave2: :beer: :a25: :a54:

nimbus
30/06/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Ελα Δευτέρα Δέλεαρ θα φέρω τον χάρτη να σου βγάλω διαδρομές... αλλα και μετά και με τους υπόλοιπους, να επιβεβαιώσουμε... ;)



έγινε Λαμπρούκο, ευχαριστώ :wave2:

Λεωνίδας
30/06/2006, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
έχουμε ήδη κλείσει ξενοδοχείο και τα συναφή, αλλά για παρεούλα, δεν θα μας χάλαγε διόλου:beer: να αγναντέψουμε τα της Κρήτης:beer: οι δυο σας θα είστε; :a48: :a48: :a48:
anyway πέρα από την πλάκα μπορεί να είμαι εκεί το πρώτο Σαββατοκύριακο του Αυγούστου αν κολλήσω άλλες δύο μέρες :D

nimbus
30/06/2006, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
-Μην πας Νότια Κρήτη πήγαινε στη Βόρεια!

-Όχι μην πας Βόρεια πήγαινε Νότια!

-Όχι να πας στη δυτική....

Άντε να βγάλει άκρη ο άνθρωπος τώρα. :hypnotize

Η Κρήτη σε όλα τα σημεία της απο βορρά ως νότι και από δύση έως ανατολή έχει κάτι διαφορετικό να σου δείξει.

Γενικά όσο κινείσαι προς δυτικά το τοπίο και η βλάστηση είναι πιο πυκνά και πράσινα. Ανατολικά είναι πιο άγρια ομορφιά.

Αν κινηθείς στην περιοχή των Χανίων μόνο σίγουρα αξίζουν όσα σου έχουν αναφέρει.
Μην κολλάς, μέρη να δεις έχει πολλά. Απλά να κάνεις πολλές εκδρομές-εξορμήσεις.

Προσοχή στους ντόπιους οδηγούς μόνο γιατί έχουν μια ξεχωριστή "λογική". Μην πορωθείς με τίποτα στροφιλίκια και το ανοίξεις γιατί ποτέ δεν μπορείς να προβλέψεις τι θα κάνει ο κουζουλός ο κρητικός!

:wave2:


έλα μου ντε, ζαλάδα σκέτη:D
ολούθε θα πάμεεεεεε λέμεεεεεεεεεεεεεεε:beer:
Μου αρέσουν οι στροφές, καθώς και της κολλητής μου:)
Να'σαι καλά για τις συμβουλές σου, γιατί θα τις τιμήσουμε δεόντως:wave2:

nimbus
30/06/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
οι δυο σας θα είστε; :a48: :a48: :a48:
anyway πέρα από την πλάκα μπορεί να είμαι εκεί το πρώτο Σαββατοκύριακο του Αυγούστου αν κολλήσω άλλες δύο μέρες :D


ναι οι δυο μας, θα είμαστε:D
Ε τότε βρε Λεω, να τα πούμε κείθε προς Κρήτη μεριά:beer: :winka:

nimbus
30/06/2006, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
+1 απο μενα. εχω γυρισει ολη την ελλαδα με το τουτου, αλλα η οδηγηση στην κρητη ειναι.... απο αλλο πλανητη. οτι να 'ναι. δεν παιζονται. υπερμετρη προσοχη στους δρομους!

:wave2:



από προσοχή, άλλο τίποτα:hypnotize :look: :uplate:

nimbus
30/06/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
Να πώ και εγω???... :a22:

Αφού θα μείνεις Χανιά "βολεύει" να πας Ελαφονίση (που ειπώθηκε), να περπατήσεις το φαραγγι (αν αντέχεις το περπάτημα), και τα θαλασερνα (καλά το είπα?)...

Τώρα για φαγητό έχει πολύ ωραία ουζερι στην παραλιακή των Χανίων, να πάς οπωσδήποτε για φαγητό στον Μυλο του Κερατά στον Πλατανιά (5-6 χιλ δυτικά των Χανίων) όπου θα πάθεις πλάκα από την ποιότητα του φαγητού και από το service (είναι λίγο πιασέκολο βεβαια αλλα αξίζει)...

Τρομερό Beach Club (αν σου αρέσει το είδος) είναι ο ΜΥΛΟΣ πάλι στον Πλατανιά...

Επίσης είναι πολύ ωραία να πάς προς σφακιά και να πιείς ρακές με τους ντόπιους... ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!! (αρκεί να αντέχεις την ρακή)...

Προσωπικά θεωρώ τα Χανιά από τους καλύτερους προορισμούς (έχω πάει 2 φορές και θα πήγαινα ευχαρίστως και πάλι).

Οπου και αν αποφασίσεις να πας...

ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΒΡΕ!!!!

:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

ευχαριστώ βρε άρχοντα, να'σαι καλά:wave2:

ashton
30/06/2006, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Οπωσδήποτε την Σπιναλόγκα, Θοδώρα !!!

:wave2: :lol: :wave2:

και πέρνα από το σπίτι μου που είναι απέναντι για καμιά ρακή :-)

sas
30/06/2006, 16:57
Εγώ θα σου πρότεινα να περάσεις από το Θέρισσο (θερισιανό φαράγγι για ΠΟΛΥ ωραίο φαϊ).

Να ανέβεις Ομαλό και από εκεί να κατέβεις Σούγια. (Έχει κομμάτια με ωραία διαδρομή και στριφτερή) και η παραλία της Σούγιας είναι πραγματικά πολύ καλή.

Να κατέβεις Σφακιά (από τις Βρύσες) πολύ ωραία διαδρομή στο Φαράγγι της Ιμπρου (προσοχή γιατί ο δρόμος είναι στενός και κυκλοφορούν πολλά τουριστικά λεωφορεία που παίρνουν τον κόσμο που γυρίζει από το φαράγγι της Σαμαριάς).

Αφού φτάσεις μέχρι Σφακιά πρέπει να πας στην παραλία Γλυκά Νερά (σε πάει μόνο καραβάκι), έχει μια γαμάτη καντίνα σε βράχο μέσα στη θάλλασα. Η θάλασσα είναι πεντακάθαρη αλλά όχι άμμο.

Δίπλα στα Σφακιά είναι το Φραγκοκάστελλο (το κάστρο αξίζει μόνο από εκεί).

Προχωρόντας από Φραγκοκάστελο για Πλακιά (Ρέθυμνο πλέον) υπάρχει η παραλία του Φοίνικα που είναι πολύ καλή.

Καλά να περάσεις

tai
30/06/2006, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Εγώ θα σου πρότεινα να περάσεις από το Θέρισσο (θερισιανό φαράγγι για ΠΟΛΥ ωραίο φαϊ).

Να ανέβεις Ομαλό και από εκεί να κατέβεις Σούγια. (Έχει κομμάτια με ωραία διαδρομή και στριφτερή) και η παραλία της Σούγιας είναι πραγματικά πολύ καλή.

Να κατέβεις Σφακιά (από τις Βρύσες) πολύ ωραία διαδρομή στο Φαράγγι της Ιμπρου (προσοχή γιατί ο δρόμος είναι στενός και κυκλοφορούν πολλά τουριστικά λεωφορεία που παίρνουν τον κόσμο που γυρίζει από το φαράγγι της Σαμαριάς).

Αφού φτάσεις μέχρι Σφακιά πρέπει να πας στην παραλία Γλυκά Νερά (σε πάει μόνο καραβάκι), έχει μια γαμάτη καντίνα σε βράχο μέσα στη θάλλασα. Η θάλασσα είναι πεντακάθαρη αλλά όχι άμμο.

Δίπλα στα Σφακιά είναι το Φραγκοκάστελλο (το κάστρο αξίζει μόνο από εκεί).

Προχωρόντας από Φραγκοκάστελο για Πλακιά (Ρέθυμνο πλέον) υπάρχει η παραλία του Φοίνικα που είναι πολύ καλή.

Καλά να περάσεις +1000


Κάνε και μια βόλτα στην Πρέβελη. Θα σου αρέσει πολύ!! (αξέχαστη)
:rolleyes:

DrIoannis
30/06/2006, 19:15
Μπάλο να πας επίσης.Γενικά έχει πολλά μα πολλά μέρη να πας.Μέρες και όρεξη να έχεις:beer:

nimbus
02/07/2006, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ashton
και πέρνα από το σπίτι μου που είναι απέναντι για καμιά ρακή :-)



μπα:D κριτικάτσι είσαι ωρε:beer: :beer: :beer:
ευχαριστούμε για την πρόσκληση:beer: :wave2:

nimbus
02/07/2006, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
Εγώ θα σου πρότεινα να περάσεις από το Θέρισσο (θερισιανό φαράγγι για ΠΟΛΥ ωραίο φαϊ).

Να ανέβεις Ομαλό και από εκεί να κατέβεις Σούγια. (Έχει κομμάτια με ωραία διαδρομή και στριφτερή) και η παραλία της Σούγιας είναι πραγματικά πολύ καλή.

Να κατέβεις Σφακιά (από τις Βρύσες) πολύ ωραία διαδρομή στο Φαράγγι της Ιμπρου (προσοχή γιατί ο δρόμος είναι στενός και κυκλοφορούν πολλά τουριστικά λεωφορεία που παίρνουν τον κόσμο που γυρίζει από το φαράγγι της Σαμαριάς).

Αφού φτάσεις μέχρι Σφακιά πρέπει να πας στην παραλία Γλυκά Νερά (σε πάει μόνο καραβάκι), έχει μια γαμάτη καντίνα σε βράχο μέσα στη θάλλασα. Η θάλασσα είναι πεντακάθαρη αλλά όχι άμμο.

Δίπλα στα Σφακιά είναι το Φραγκοκάστελλο (το κάστρο αξίζει μόνο από εκεί).

Προχωρόντας από Φραγκοκάστελο για Πλακιά (Ρέθυμνο πλέον) υπάρχει η παραλία του Φοίνικα που είναι πολύ καλή.

Καλά να περάσεις


να'σαι καλά βρε:wacko:
σίγουρα θα περάσουμε σούπερ:wave2:

nimbus
02/07/2006, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
+1000


Κάνε και μια βόλτα στην Πρέβελη. Θα σου αρέσει πολύ!! (αξέχαστη)
:rolleyes:



γειά σου βρε Χρηστάρα τσίφτι:wave2:

ολούθε θα πάμε:beer: :wacko: :wave2:

road spirit
03/07/2006, 15:35
10 μερες ειναι λιγες για να δεις όλα τα μερη που εχουν αναφερθεί :(

και εχει κι΄αλλα πολλα! Μην αγχωνεσαι όμως, όλα τα παραπάνω είναι μερη ομορφα εως και εκπληκτικα, όπου και αν πατε θα περασετε καλά.

off topic : μιας και από οτι βλεπω θα ειναι αρκετος κοσμος κρητη εκεινη τη περιοδο, δεν κανονιζουμε καμια μαζωξη? ξερετε εσεις, κατι σαν δελεαρ σε κρητικο στεκι?

DUKASII
03/07/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
10 μερες ειναι λιγες για να δεις όλα τα μερη που εχουν αναφερθεί :(

και εχει κι΄αλλα πολλα! Μην αγχωνεσαι όμως, όλα τα παραπάνω είναι μερη ομορφα εως και εκπληκτικα, όπου και αν πατε θα περασετε καλά.

off topic : μιας και από οτι βλεπω θα ειναι αρκετος κοσμος κρητη εκεινη τη περιοδο, δεν κανονιζουμε καμια μαζωξη? ξερετε εσεις, κατι σαν δελεαρ σε κρητικο στεκι? Mέσα μια και στο δελέαρ εγω δεν παω..

κανονιστε να βρεθούμε κρήτη..



χαρές που θα κάνει η νιμπας να δεις..:rotflmao: :lol: :lol:

MikeG
03/07/2006, 16:11
Μέσα & εγώ στην ιδέα του κρητικού στεκιού.Προτείνω να αρχίσουμε να δηλώνουμε παρουσίες για το πιοι θα βρίσκονται κρήτη ώστε να κανονιστεί η συνάντηση..Μόλις γύρισα από Τσούτσουρο.
:beer: :beer:

nimbus
03/07/2006, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από 7-cubed
10 μερες ειναι λιγες για να δεις όλα τα μερη που εχουν αναφερθεί :(

και εχει κι΄αλλα πολλα! Μην αγχωνεσαι όμως, όλα τα παραπάνω είναι μερη ομορφα εως και εκπληκτικα, όπου και αν πατε θα περασετε καλά.

off topic : μιας και από οτι βλεπω θα ειναι αρκετος κοσμος κρητη εκεινη τη περιοδο, δεν κανονιζουμε καμια μαζωξη? ξερετε εσεις, κατι σαν δελεαρ σε κρητικο στεκι?

μην μου στεναχωριέσαι:D
κάθε φορά που θα πηγαίνω Κρήτη, θα πηγαίνω σε διαφορετικά μέρη:winka: ωσότου κάποια στιγμή, θα τα δω όλα!

οσο για την μάζωξη, είμαι μέσα:beer: :wave2:

nimbus
03/07/2006, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Mέσα μια και στο δελέαρ εγω δεν παω..

κανονιστε να βρεθούμε κρήτη..



χαρές που θα κάνει η νιμπας να δεις..:rotflmao: :lol: :lol:


ναι βέβαια:) όνειρο ζωής είναι να σε συναντήσω ειδικά εσένα πάλι:lol: :lol: :lol: :lol: από τώρα χαίρομαι:rotflmao:

nimbus
03/07/2006, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Μέσα & εγώ στην ιδέα του κρητικού στεκιού.Προτείνω να αρχίσουμε να δηλώνουμε παρουσίες για το πιοι θα βρίσκονται κρήτη ώστε να κανονιστεί η συνάντηση..Μόλις γύρισα από Τσούτσουρο.
:beer: :beer:



σύμφωνοι:winka:
εγώ με την κολλητή μου, θα πάμε στις 31 ιουλίου:wave2:

zoropatra
03/07/2006, 17:06
να περασετε οσο ποιο καλα γινεται................:winka: :wave2: :wave2: :wave2:

Vstrommer71
04/07/2006, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
αν έχουν την καλοσύνη να μου πούν ποια μέρη να επισκεφτώ...:wave2:
"Ανεξερευνητη Κρητη",Στεφανος Ψημενος(θεος!),εκδοσεις Road
Τερμα οι υποδειξεις!!!!

nimbus
07/07/2006, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoro
να περασετε οσο ποιο καλα γινεται................:winka: :wave2: :wave2: :wave2:



ευχαριστούμε:wave2:

nimbus
07/07/2006, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
"Ανεξερευνητη Κρητη",Στεφανος Ψημενος(θεος!),εκδοσεις Road
Τερμα οι υποδειξεις!!!!


thanks:wave2:

makis206
07/07/2006, 10:33
Άλλος ένας από Κρήτη που άργησε να δει το θρεντ !:D

Θοδώρα με το καλό να έρθετε, για οτιδήποτε χρειαστείτε ξέρεις που θα βρείς το πιμί μου !:lol:

Για την ώρα σου σημείωσα στον χάρτη τις περισσότερες περιοχές που αξίζουν για καλοκαιρινές εξορμήσεις, με το σκεπτικό οτι θα περάσετε τις διακοπές σας στις παραλίες.

Πάμε λοιπόν απ'το νομό Χανίων:


54392

makis206
07/07/2006, 10:34
Νομός Ρεθύμνου και Ηρακλείου:


54393

makis206
07/07/2006, 10:34
Νομός Λασιθίου:


54394

nimbus
07/07/2006, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άλλος ένας από Κρήτη που άργησε να δει το θρεντ !:D

Θοδώρα με το καλό να έρθετε, για οτιδήποτε χρειαστείτε ξέρεις που θα βρείς το πιμί μου !:lol:

Για την ώρα σου σημείωσα στον χάρτη τις περισσότερες περιοχές που αξίζουν για καλοκαιρινές εξορμήσεις, με το σκεπτικό οτι θα περάσετε τις διακοπές σας στις παραλίες.

Πάμε λοιπόν απ'το νομό Χανίων:


να'σαι καλά βρε άρχοντα, το εκτύπωσα κι όλας:wacko:

nimbus
07/07/2006, 10:38
βέβαια βρε Μάκη δεν προλαβαίνουμε να δούμε όλα αυτά μέσα σε μια εβδομάδα με δέκα μέρες:)
Επομένως θα πρέπει να επιλέξουμε...
Χανιά θα μείνουμε:smokin:

makis206
07/07/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
να'σαι καλά βρε άρχοντα, το εκτύπωσα κι όλας:wacko:

Βρε αθεόφοβη πότε πρόλαβες ;;:eyepop:

:lol: :lol:

Θοδώρα το πιθανότερο είναι πως δεν θα προλάβετε να δείτε όλα αυτά τα μέρη, προσωπικά θα σου πρότεινα τις παραλίες του νομού Χανίων, είναι πολλές και απέχουν οι περισσότερες στη μία περίπου ώρα από το κέντρο των Χανίων. Καλό θα είναι να αφιερώσετε και κάποιες μέρες στις παραλίες του Ρεθύμνου και του Λασιθίου.

Για να υπολογίσεις στο περίπου, το Λασίθι απέχει από τα Χανιά περίπου 2 με 2,5 ώρες ακολουθώντας την εθνική οδό στα βόρεια του νησιού.

Το Ρέθυμνο περίπου στα 40-50 λεπτά και το Ηράκλειο στη 1,5 με 2 ώρες.

Από τις κεντρικές πόλεις του κάθε νομού, χρειάζεται περίπου 1 ώρα διαδρομής για να φτάσεις στα νότια του νησιού λόγω επαρχιακού δρόμου (το τέρας σου θα χαμογελάει συνεχώς για τα στροφιλίκια κι εσύ από την ομορφιά της φύσης) εκτός του Λασιθίου που η διαδρομή είναι πολύ κοντινότερη περίπου στο μισό !

Καλές προετοιμασίες εύχομαι !!

:beer: :beer:
άκυρες οι μπύρες.

Ρακί !:winka:


54395

makis206
07/07/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
βέβαια βρε Μάκη δεν προλαβαίνουμε να δούμε όλα αυτά μέσα σε μια εβδομάδα με δέκα μέρες:)
Επομένως θα πρέπει να επιλέξουμε...
Χανιά θα μείνουμε:smokin:

Και πάλι με πρόλαβες !:lol:

nimbus
07/07/2006, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Βρε αθεόφοβη πότε πρόλαβες ;;:eyepop:

:lol: :lol:

Θοδώρα το πιθανότερο είναι πως δεν θα προλάβετε να δείτε όλα αυτά τα μέρη, προσωπικά θα σου πρότεινα τις παραλίες του νομού Χανίων, είναι πολλές και απέχουν οι περισσότερες στη μία περίπου ώρα από το κέντρο των Χανίων. Καλό θα είναι να αφιερώσετε και κάποιες μέρες στις παραλίες του Ρεθύμνου και του Λασιθίου.

Για να υπολογίσεις στο περίπου, το Λασίθι απέχει από τα Χανιά περίπου 2 με 2,5 ώρες ακολουθώντας την εθνική οδό στα βόρεια του νησιού.

Το Ρέθυμνο περίπου στα 40-50 λεπτά και το Ηράκλειο στη 1,5 με 2 ώρες.

Από τις κεντρικές πόλεις του κάθε νομού, χρειάζεται περίπου 1 ώρα διαδρομής για να φτάσεις στα νότια του νησιού λόγω επαρχιακού δρόμου (το τέρας σου θα χαμογελάει συνεχώς για τα στροφιλίκια κι εσύ από την ομορφιά της φύσης) εκτός του Λασιθίου που η διαδρομή είναι πολύ κοντινότερη περίπου στο μισό !

Καλές προετοιμασίες εύχομαι !!

:beer: :beer:
άκυρες οι μπύρες.

Ρακί !:winka:


δυστηχώς βρε Μάκη, θα έρθω με αυτοκίνητο, εφόσων η κολλητή μου αν και καλή συνεπιβάτης στις μηχανές, δεν γίνεται να φορτώσουμε το monster.:D Τα 47 κιλά μου δεν μου το επιτρέπουν:lol:
Ε και σαν κορίτσια, θα έχουμε:
καλλυντικά
φορέματα
4-5 ζευγάρια παπούτσια
3-4 μαγιό
πετσετες
λοιπά ρούχα
πολλά cd για το αυτοκίνητο και...


βουρ για Κρήτη ωρέ λέμε:beer:

DUKASII
07/07/2006, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
δυστηχώς βρε Μάκη, θα έρθω με αυτοκίνητο, εφόσων η κολλητή μου αν και καλή συνεπιβάτης στις μηχανές, δεν γίνεται να φορτώσουμε το monster.:D Τα 47 κιλά μου δεν μου το επιτρέπουν:lol:
Ε και σαν κορίτσια, θα έχουμε:
καλλυντικά
φορέματα
4-5 ζευγάρια παπούτσια
3-4 μαγιό
πετσετες
λοιπά ρούχα
πολλά cd για το αυτοκίνητο και...


βουρ για Κρήτη ωρέ λέμε:beer: μια χαρά είναι στη ΚΡΉΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ εκτος απο τα μεσα στις πολεις οπου γινεται πιστεψέ με..της ...Ομόνοιας..το καγκελο.

αν κανετε εκδρομούλες ομως είναι μια χαρα.

απο την αλλη η Κρήτη ειναι ενα πολυ ομορφο μερος για να οδηγήσεις μηχανη..παροτι εχει αέριδες.

ΖΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΤΟΥΜΠΑΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ.
επισης φετος ειδικά θα έχει πολυ μπλοκο στο δρομο μιας και είχαμε τη τραγωδια στην εθνικη οδο Ηρακλείου -Ρεθυμνου.

nimbus
07/07/2006, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
μια χαρά είναι στη ΚΡΉΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ εκτος απο τα μεσα στις πολεις οπου γινεται πιστεψέ με..της ...Ομόνοιας..το καγκελο.

αν κανετε εκδρομούλες ομως είναι μια χαρα.

απο την αλλη η Κρήτη ειναι ενα πολυ ομορφο μερος για να οδηγήσεις μηχανη..παροτι εχει αέριδες.

ΖΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΜΕ ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΤΟΥΜΠΑΝΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ.
επισης φετος ειδικά θα έχει πολυ μπλοκο στο δρομο μιας και είχαμε τη τραγωδια στην εθνικη οδο Ηρακλείου -Ρεθυμνου.


σε ευχαριστώ Σπύρο :wave2:

Kizoku
07/07/2006, 14:16
Γυρίστε φέτος τους νομούς Χανίων και Ρεθύμνου άντε και λίγο Ηρακλείου. ΄
Αλλά να τα δείτε όλα ε?
Πάτε και φαράγγι Σαμαριάς εννοείται, που δεν έχω αξιωθεί ακόμη ο μ@λ@κ@ς και περιμένω εντυπώσεις.

Και του χρόνου Νομό Ηρακλείου, Λασιθίου και Σητείας.

Έλα μια χαρά θα περάσετε τυχερές. Έγω από Σεπτέμβρη αν αξιωθώ.

Και άλλη μια φορά, τα μάτια σας 14 στους δρόμους!!!
:wave2:

nimbus
07/07/2006, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Γυρίστε φέτος τους νομούς Χανίων και Ρεθύμνου άντε και λίγο Ηρακλείου. ΄
Αλλά να τα δείτε όλα ε?
Πάτε και φαράγγι Σαμαριάς εννοείται, που δεν έχω αξιωθεί ακόμη ο μ@λ@κ@ς και περιμένω εντυπώσεις.

Και του χρόνου Νομό Ηρακλείου, Λασιθίου και Σητείας.

Έλα μια χαρά θα περάσετε τυχερές. Έγω από Σεπτέμβρη αν αξιωθώ.

Και άλλη μια φορά, τα μάτια σας 14 στους δρόμους!!!
:wave2:


:wave2:

Tropeas
18/07/2006, 01:08
Δεν κανονίσαμε να φέρεις ένα χάρτη να σου βγάλω πρόγραμμα...
όποτε θες σφύρα...

nimbus
18/07/2006, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Δεν κανονίσαμε να φέρεις ένα χάρτη να σου βγάλω πρόγραμμα...
όποτε θες σφύρα...


πράγματι βρε Λάμπρο, δεν πέρασα κι εγώ καθόλου από δέλεαρ..
Θα σε πάρω τηλέφωνο αν είναι να πούμε για την Κρήτη.
Ευχαριστώ βρε:wave2:

road spirit
18/07/2006, 10:47
τελικά, άδεια γιοκ, οπότε κρήτη από σεπτέμβρη και αν...
αυτό για τη σπόντα που είχα πετάξει περί συνάντησης στο νησί μιας και θα κατέβει κόσμος από εδω μεσα. Καλά να περάσετε :wave2: