PDA

View Full Version : Transalp 650



dep
17/05/2004, 10:17
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ TRANSALP 650 MONTELO 01 ΤΙΜΗ 6500
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΑΙΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...!!!:wave2: :wave2: :wave2:


KAI AN ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΣ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ !!!:beer: :beer:

RapidShade
17/05/2004, 11:27
Φίλε καλημέρα,

Εγω που το έχω οδηγήσει, είναι λίγο ψόφιο...
θα έπαιρνα το V-STROM 650 το οποίο είναι της ίδιας
κατηγορίας, ΠΟΛΥ δυνατότερο και θα είναι και καινούριο!!!

Το είχα κάνει τεστ ride...
το μηχανάκι σκοτώνει...γκάζια, φρένα πολύ σωστά...

τιμή αντιπροσωπείας κοντά στα 8000 νομίζω...δεν θυμάμαι
ακριβώς...

RapidShade
17/05/2004, 11:29
μάλλον λιγότερο από 8000... και αυτό ειναι αντιπροσωπείας...
αν το ψάξεις χαλαρά το βρίσκεις και <= 7500... ΧΑΛΑΡΑ!

ΥΓ. Δεν συγκρίνεται με τίποτα το καινούριο!

THEOD
17/05/2004, 11:47
Ακριβό ακούγεται.

Για να δικαιολογεί την τιμή του πρέπει να είναι πραγματικά άψογο και να έχει αρκετά έξτρά.
Ψάξε το καλύτερα...

petridist
17/05/2004, 12:44
φίλε κι εγώ έχω transalp 650 5/01

δεν έχω κανένα μα κανένα παράπονο στην οδηγική συμπεριφορά επιδόσεις (οκ είναι πιο αδύναμο απο το strom) και γενικά είμαι ενθουσιασμένος 1 χρόνο τώρα που το έχω.. δε μάσάει πουθενά φορτωμένο κλπ... αα και πάει και΄λίγο χώμα (κάτι που δε με νοιάζει εμένα)..


όσο για την τιμή..

6500 για Ελλάδα ναι αλλά σίγοθυρα με αρκετά extra..

στο δικό μου έχω: spyball συναγερμο, κάγκελα μπροστα, διπλό σταντ, bugster, μπαγκαζιέρα givi, ψηλή ζελατίνα. Και όλα τα service σε εξουσιοδοτημένο-αντιπροσωπεία με σφραγίδες κλπ στο βιβλίο..

και θα το έδινα αν το πουλούσα σήμερα 6300-6500..

jimbar
17/05/2004, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dep
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ TRANSALP 650...KAI AN ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΣ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...


Την καλημέρα μου. Ίσως να στεναχωρήσω μερικούς αλλά εγώ που έχω το ’02 … ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ.

Θα σου πρότεινα η το CBF ή το Storm …

Άποψή μου πάντα έτσι …

petridist
17/05/2004, 13:32
δωσε και καμιά εξήγηση για τη γνώμη σου γιατί μάλλον τον μπερδεύουμε τον άνθρωπο λέγοντας ο ένας άσπρο και ο άλλος μάυρο για την ίδια μηχανη...

:wave2:

solman
17/05/2004, 13:47
Me tous prolalisantes,to strom to briskeis aneta 7500€ kainourio,kai de sygrinete me to trasalp se ola,ta exo odigisei kai ta dyo,kai gia 1000€ pistevo oti den aksizei na pareis metaxirismeno,oti kai an einai,akomi kai an thes transalp,pio kala parto kainourio,einai mikri i diafora!!Sto metaxirismeno pote de ksereis ti mporei na sou bgalei!!!!!:wave2:

Julius
17/05/2004, 14:02
Episeis, ean exeis kapoia xrimata prokatavolh kapoioi emporoi kanoune 14 atokes doseis me doro synegrmo kagella klp (moto yfanths, vinios klp)

ta 6500 einai polla gia transalp metaxeirismeno, protimise na doseis akoma 1000 kai na pas se kainoyrgio transalp h' vstrom.

To Vstrom einai poly kalytero apo to Transalp se olous toys tomhs alla den pataei katholou xoma (h me polh prosoxh), analyse kala tis anages sou prin proxoriseis sthn agora motosykletas, einai krima na epilekseis to TA kai na to xrisimopoiheis 98% asfalto kai taksidi.


oti kai na apofasiseis kane prota ena test drive.

jimbar
18/05/2004, 07:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
δωσε και καμιά εξήγηση για τη γνώμη σου γιατί μάλλον τον μπερδεύουμε τον άνθρωπο λέγοντας ο ένας άσπρο και ο άλλος μάυρο για την ίδια μηχανη...


Την καλημέρα μου.

Δεν σας πρόλαβα εχθές, διότι έπρεπε να σας αφήσω για το σχολείο.

Έχεις απόλυτο δίκαιο, μάλλον τον μπερδέψαμε. Λοιπόν εξηγούμε.

Το TransAlpάκι το πήρα κατ’ επιλογή της Νικόλ. Εν ολίγοις, η Νικόλ διάλεξε!!

Όταν το πρωτοπήρα, φοβόμουν για τον όγκο και το βάρος του. Άλλωστε έχετε δει μπαλαρίνες; Όχι για το «τουτου» αλλά για το ότι περπατάνε με τις μύτες των ποδιών;;; Ε κάπως έτσι είμαι και εγώ. Συγκρατώ το TransAlpάκι με τις μύτες. Ο Τζίμης μπαλαρίνα !!!

Όταν λοιπόν πήγα ταξίδι Αθήνα–Πρέβεζα [400 χιλιόμετρα], με TangBag και μια δυο τσαντούλες πίσω και φυσικά με την Νικόλ, το καταχάρηκα. Πραγματικά ήτανε φανταστικά. Δεν κουράστηκα καθόλου. Τέλειο πράγμα. Αλλά σιγά σιγά έβλεπα ότι, τα 120 για ταξίδι αν και καλή ταχύτητα, δεν...ήτανε και δεν είναι για μένα. Θέλω κάτι παραπάνω. Άρα από υποδύναμη υστερεί πραγματικά μπροστά σε πολλά άλλα.

Τώρα για το Vstorm, ε τι να πεί κανείς αν κοιτάξει μόνο τα 70 άλογά του, μπροστά στο TransAlp; Το οδήγησα και μπροστά του το TransAlpάκι μου έμοιζε με...πατίνι. Αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι Suzuki. Και εγώ έχω κάτι με ότι ΔΕΝ είναι Honda. Είναι κακό;;;;

Το CBF είναι και αυτό στην ίδια «φιλοσοφία» με το Vstorm απλά έχει 80 άλογα, νομίζω ότι είναι λίίίγο πιο ακριβό αλλά είναι Honda. Και αυτό το οδήγησα στην έκθεση όπως και το Varadero1000. και αν λέμε το ΧΧ «καράβι» τότε το Varadero είναι «υπερωκεάνιο». Ας επανέλθουμε στο CBF. Είναι για δρόμο, εν ολίγοις ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ για χώμα. Όχι βέβαια πως αν βρεις ένα χωματόδρομο θα κάνεις πίσω, απλά δεν θα πάς με την «άνεση» που σου προσφέρει ένα TransAlp. Τίποτα το σπουδαίο για μένα. Φαντάσου ότι έχω TransAlp και χώμα ΔΕΝ ΠΑΤΑΩ. Προσωπικά δεν μου αρέσει, αλλά αυτό είναι προσωπική «γεύση» στον μοτοσυκλετιστικό κόσμο.

Λοιπόν εύχομαι να μην σε μπέρδεψα περισσότερο και να σου έδωσα μια προσωπική «εικόνα» για το TransAlp.

Καλή «σύσκεψη» με τον εαυτό σου...και να ξέρεις ότι είναι καλύτερο το να χρεωθείς λίίίγο παραπάνω αλλά να πάρεις κάτι που να σε «γεμίζει» παρά να πάρεις κάτι που μετά να σε κουράσει. Πάντα άποψή μου είναι...έτσι.

Αυτά...

zoudis
18/05/2004, 09:51
Symfono me tous prolalisantes !
6.500 Euro gia Transalp tou 01 einai polla.....
Ektos kai an einai tou koutiou to mixanaki me 3-5K xlm kai polla extra. Pantos ksana desto to thema, min to metanioseis argotera pou tha ksereis perisotera. O jimis milise polly sosta.

To CBF exei 7400 kai to V-strom to briskeis kai 7500. Kai OPOSDHPOTE kane test ride prin agoraseis. Emena mou allakse gnomi ena test ride, kai ksekatharisa to mperdemeno myalo mou eykola. :D

Kai pistepse me, mou pire kapoio xrono giati ta kabalisa OLA prin katalikso.

:wave2: :wave2:

NLS
18/05/2004, 10:13
πάρα πολλά... με άλλα 1000 έχω κάτι ΑΛΛΟ υπόψη... και είναι 03 με ΠΟΛΛΑ έξτρα (και κόστισε 10000)

dep
18/05/2004, 10:20
Μαγκες ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας τελικά είναι του 02
με 10000 χλμ με ολες τις βαλίτσες και διπλά κάγκελα και συναγερμό ...

NLS
18/05/2004, 10:28
προσφέρουμε και test ride αφού κάνεις test ride αυτό που βρήκες

NLS
18/05/2004, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade

το μηχανάκι σκοτώνει...

δεν νομίζω ότι είναι πολύ πετυχημένη έκφραση αυτή

jimbar
18/05/2004, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
δεν νομίζω ότι είναι πολύ πετυχημένη έκφραση αυτή


καθόλου καλή...

solman
18/05/2004, 18:47
To transalp kai varadero ftiaxnontai Ispania kai kapoia Transalp stin arxi itan apo Italia,ARA plironeis Honda ALLA DEN EINAI JAPAN!!!!Eno to V-Strom einai JAPAN!!!!!

wolfman13
18/05/2004, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoudis
Symfono me tous prolalisantes !
6.500 Euro gia Transalp tou 01 einai polla.....
Ektos kai an einai tou koutiou to mixanaki me 3-5K xlm kai polla extra. Pantos ksana desto to thema, min to metanioseis argotera pou tha ksereis perisotera. O jimis milise polly sosta.

To CBF exei 7400 kai to V-strom to briskeis kai 7500. Kai OPOSDHPOTE kane test ride prin agoraseis. Emena mou allakse gnomi ena test ride, kai ksekatharisa to mperdemeno myalo mou eykola. :D

Kai pistepse me, mou pire kapoio xrono giati ta kabalisa OLA prin katalikso.

:wave2: :wave2:
re paidia apefthinome kai sto petridist mipos pernete iaponika mixanakia epidi eisaste kontoi opos i fili asiates!?pantos ego san panipsilo palikari pou eimai thelo europaiko mixanaki sta metra mou na xoraei emena ta podia mou to 3erokefalo mou pou proe3exei katho kai tin terastion kilara mou apo ti spanakopita tis mamas!!mouaxaxaxaxaxax(sorry file zoudi alla ithela na kano quote ston jimako kai ekana se esena)

PETERPAN
19/05/2004, 01:33
ειναι πολλα τα λεφτα Αρη ............οπως ελεγε και γνωστος ηθοποιος .Οπως και να εχει το μηχανακι θα το βρεις και πιο φτηνα το θεμα ειναι αν σου αρεσει και οχι να το διαλεξεις επειδη μπορεις να το πληρωσεις,σωστα?

jimbar
19/05/2004, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
...(sorry file zoudi alla ithela na kano quote ston jimako kai ekana se esena)
Εδώ σηκώνει διαμάχη !!!

Υπονοείς κάτι για την κορμοστασιά μου;;;

Μήπως το 1,45m μου σου είναι λίγο;;

Μήπως ζηλεύεις τις γόβες στιλέτο μου;;;

Τι ξέρεις βρε εσύ στο πως να κρατάς μια μηχανή με τακούνι 0,95m;;;


Ζ...η...λ...ι...ά...ρ...η

petridist
19/05/2004, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
re paidia apefthinome kai sto petridist mipos pernete iaponika mixanakia epidi eisaste kontoi opos i fili asiates!?pantos ego san panipsilo palikari pou eimai thelo europaiko mixanaki sta metra mou na xoraei emena ta podia mou to 3erokefalo mou pou proe3exei katho kai tin terastion kilara mou apo ti spanakopita tis mamas!!mouaxaxaxaxaxax(sorry file zoudi alla ithela na kano quote ston jimako kai ekana se esena)

ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ 666 666 666 ουουουου ουουουου 666 666 666 ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ!!!!

:beer: :wave2:

DOC_33
03/04/2008, 11:20
Kalimera sas.

Diabasa olous tous provliamtismous sas kai pisteyo oti 8a prepei na doso kai egw ton obolo mou se autin sas tin sizitisi.
Auth tin stigmi eimai katoxos enos katapliktikou Yamaha FZX 750cc kai parolo pou ksero ta syn kai ta plin tou FZX epimeno na leo pos (panta gia mena) einai katapliktiki mixani pou gia tin epoxh ths apla SKOTONE!!!!!! ...... anyway to thema einai pos eipa na afiso ligo tin alitiki sumperifora kai na pao se kati pio kirile / oikonomikotero / aneto.

Eimai sto psaksimo na vro TRans 03-04 ligo pou koitaksa tis times ton emporon (kleftes) eida oti tsimpane tis times tous kai me to parapano.Koitaksa omos kai se idiotes kai oi times pou exw brei me arketa after market kai se kalh katastash(check apo mixaniko) arxizoun apo 2.300 ews 2600 kai ta 05-06-07-08 ksekinane apo 3500 ews kai 5500 to 08.

H apopsi mou einai pos nai men na doseis kati parapano gia to V kai na to pareis alla min ksexname pos ta Trans exoun tin dikia tous istoria pou kala kratei edw kai para polla xronia.
Episis to na pareis ena metaxeirismeno den einai apolyta sigouro oti kati tha sou bgalei stin poreia, me ena kalo check apo mixaniko tis empistosunis sou sigoura tha mporeseis na breis kati aksiologo kai se apisteuta xamili timi.
Pros 8eoy!!!!!!! an den exeis skopo na petakseis ta leuta sou ta opoia exyses idrota kai sterithikes arketa pragmata min kaneis to lathos kai ta doseis se kapoion emporo.To moto/timh pou tha breis ston emporo na eisai sigouros oti tha to vreis poly xamilitera me kapoion idioti kai stin teliki ta xrhmata pou tha sou perisepsoun tha mporeseis na ta rikseis stin mixani sou h stin teliki na pas na ta pieis :rotflmao: :rotflmao: ASE TIN MIXANI SPITI KAI PARE TAXI OTAN TO KANEIS !!!!!!!

Daemon
03/04/2008, 11:36
Υποθετω οτι θα το εχει λυσει το θεμα μεχρι τωρα.. :look:

cityfly
03/04/2008, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DOC_33
Kalimera sas.

Diabasa olous tous provliamtismous sas kai pisteyo oti 8a prepei na doso kai egw ton obolo mou se autin sas tin sizitisi.




καταργήθηκαν οι οβολοί τόσα χρόνια μετά
:D :D

McGyver
03/04/2008, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Υποθετω οτι θα το εχει λυσει το θεμα μεχρι τωρα.. :look:

Έψαχνα κι εγώ να δω τι στο καλό παίχτηκε και απαντάει ο Τζίμης!!!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

LeftLane
03/04/2008, 18:27
Eiμαι στα προθυρα αγορας μιας transalp 650 μοντ.'05 με 17.000χλμ, θερμαινομενα γκριπ, καγκελα και σωληνακια υψηλης. Αγρατζουνιστο και αψεγαδιαστο φαινομενικα και φυλασσομενο σε γκαραζ το δινει ενας τυπος 4.500 ? μέσω εμπορου. Νομιζω οτι ειναι ευκαιρια. Ειμαι κατα 99% αποφασισμενος, τι λετε , να το κανω 100% ?
Ξερεται μηπως αν υπαρχει διαφορα (εννοω οσο αφορα την αξιοπιστια) αν κατασκευαστηκε π.χ. Βραζιλια ή Ιαπωνια? :confused: :confused:

makis206
04/04/2008, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Έψαχνα κι εγώ να δω τι στο καλό παίχτηκε και απαντάει ο Τζίμης!!!
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Άκου 6,5 χιλιάρικα Transalp του '01 !:uplate: :uplate:


:rotflmao: :rotflmao:

AVATOS
04/04/2008, 09:20
η τιμη 6500 για transalp 01' αστειο ακουγετε.

αν δεν σε ενδιαφερει πολυ το χωμα και μια κ τα 120κμ για ταξιδι ειναι λιγα
νομιζω η πιο τιμια προταση της αγορας bandit 650f 6000€ με abs κ ταξιδευεις με 160-170
ανετα.εχει κ ρυθμιση υψους σελας.
αν "κολας" σε honda το κατα την γνωμη μου κωλοπιασιμο του cbf ειναι αναποφευκτο.



:beer: :beer:

Daemon
04/04/2008, 09:25
Μ'αρεσει που το συνεχιζετε.. :lol: :lol: :lol:

McGyver
04/04/2008, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Μ'αρεσει που το συνεχιζετε.. :lol: :lol: :lol:

E, ας το αποτρέψουμε τότενες :winka: ...