PDA

View Full Version : Κρανος & αερας..



mbjp
30/06/2006, 11:02
υπαρχει κρανος fullface το οποιο να αεριζεται καπως καλυτερα απο τα υπολοιπα; Εχω ενα Arai Condor και είτε ειναι ανοικτοι οι αεραγωγοι είτε οχι, καμμια διαφορα..Και ενταξει το χειμωνα δεν ειναι προβλημα, αλλα τωρα με τις 35αρες δεν παλευεται η κατασταση!! (Το εχω δοκιμασει με διαφορες κλισεις του κεφαλιου αλλα τιποτα)

Καπου ειχα διαβασει ενα post εδω μεσα που χαρακτηριζε καποιος το κρανος του "σκετο aircondition" :lol:

Giorgos19
30/06/2006, 11:44
Για...."σκετο aircondition" δεν γνωριζω.
Παντως στο XR 1000 που εχω,οι αεραγωγοι λειτουργουν τελεια!

:beer: :beer:

EVI
30/06/2006, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Για...."σκετο aircondition" δεν γνωριζω.
Παντως στο XR 1000 που εχω,οι αεραγωγοι λειτουργουν τελεια!

:beer: :beer:


και μενα +10000

και με πολυ λιγοτερο θορυβο απο τα β-arai

πολυ καλα κρανη απο θεμα υλικων κατασκευης αλλα νο εαρ- φουλ νοιζ σε συγκριση με το shoei :beer:


:smokin:

Xrider
01/07/2006, 10:33
Ego exo HJC kai an kai me thn zesth "liono" (edo pou eimai xtupaei apisteftes 8ermokrasies to kalokairi me syndiasmo ygrasias >80%)alla eimai polu euxarhstimenos.Basikos paragon einai to xroma tou kranous!!An to exeis skouro...den ginetai tipota,travaei poly zesth apo mono tou!Exo nolan mauro anoixto kai den to vazo me thn zesth.Giauto to phra prasino(vlepe avatar)kai den purono to kalokairi.

Alx 84
01/07/2006, 21:12
Εγώ με το RX-7 δεν έχω κανένα πρόβλημα. έχω όλους τους αεραγωγούς ανοιχτούς (εκτός από εκείνους στη ζελατίνα) κ αερίζομαι τέλεια.

916
02/07/2006, 15:48
Με το shark rsr2 που έχω τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είχα μέχρι πριν λίγο καιρό ένα ARAI και δεν μπορώ να πω ότι ήταν άριστο.Όχι όμως και άσχημο.Του ξαδερφού μου το AGV είναι φοβερό.Έχει εκπληκτικό αερισμό.Μιλάω για το GP-PRO βέβαια.

fundurakias.gr
15/07/2006, 19:50
ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ RX7 ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΟΜΩΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ(60-100 ΧΙΛ).ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ.

Alx 84
15/07/2006, 21:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fundurakias.gr
ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΑΕΡΙΣΜΟ ΤΟΥ RX7 ΜΕ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΟΜΩΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ(60-100 ΧΙΛ).ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΣΑΦΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΤΟΧΟ ΤΟΥ.


μέσα στην πόλη δε καταλαβαίνεις κ πολλά πράγματα. οι ταχύτητες είναι μικρές.

Στα πολλά , θόρυβο κάνει, αλλά... υπάρχει κράνος που να μην κάνει θόρυβο;:confused: :confused: μην είμαστε υπερβολικοί. αν έχεις κ ένα ζευγαράκι ωτοασπίδες είσαι οκ. Εγώ πάντως μέχρι στιγμής δε τις έχω χρειαστεί, παρ'όλο που τις έχω πάντα μαζί μου...:rolleyes:

sniper
15/07/2006, 23:01
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Τα κράνη δεν αερίζονται αλλά έχουν εξαερισμό....

Οι κώλοι μας αερίζονται καμμιά φορά και όχι δημοσίως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Θάνος
15/07/2006, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Τα κράνη δεν αερίζονται αλλά έχουν εξαερισμό....

Οι κώλοι μας αερίζονται καμμιά φορά και όχι δημοσίως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Και καμμιά φορά κάνουν και θόρυβο.

tsiros_temp
22/07/2006, 12:47
Ελπίζω να μιλάς για τα κράνη... :look:

Draculas-GR
02/08/2006, 00:03
Εγω εχω ενα AVG stealth, ματ μαύρο, όμως με την ζέστη τα πάει μια χαρά με ανοικτούς όλους τους αεραγωγούς.. ειδικά αφού του πήρα μαύρη ζελατίνα είμαι άνετος και όταν είμαι σταματημένος (για λίγη ωρα όμως ε?)
Πάντως το θέμα του θορύβου απο 130-140 και πάνω δεν παλεύεται.. πρόσεξα οτι αν με το ενα χέρι κλείσω το άνοιγμα κατω απο το σαγώνι, μειώνεται παρα πολύ ο θόρυβος.. δεν υπάρχει καμμια πατέντα με αφρώδες υλικό να φοράμε, ή προεκτάσεις ωστε να κλείνουν αυτό το κενο?

EVI
02/08/2006, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Draculas-GR
Εγω εχω ενα AVG stealth, ματ μαύρο, όμως με την ζέστη τα πάει μια χαρά με ανοικτούς όλους τους αεραγωγούς.. ειδικά αφού του πήρα μαύρη ζελατίνα είμαι άνετος και όταν είμαι σταματημένος (για λίγη ωρα όμως ε?)
Πάντως το θέμα του θορύβου απο 130-140 και πάνω δεν παλεύεται.. πρόσεξα οτι αν με το ενα χέρι κλείσω το άνοιγμα κατω απο το σαγώνι, μειώνεται παρα πολύ ο θόρυβος.. δεν υπάρχει καμμια πατέντα με αφρώδες υλικό να φοράμε, ή προεκτάσεις ωστε να κλείνουν αυτό το κενο?


εεε μπαινει εκει ενα κομματι που κατασκευαστικε ποιο πολυ για τον αερα (κρυο)πηγαινε και ζητα το.....ρωτα τιμη πρωτα ομως

:wave2:

latris mixanis
02/08/2006, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Τα κράνη δεν αερίζονται αλλά έχουν εξαερισμό....

Οι κώλοι μας αερίζονται καμμιά φορά και όχι δημοσίως :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

Αγαπητέ Μονδεράτωρα μήπως σπαμάρουμε αρκετά, αντι να δίνουμε χρήσιμες πληροφορίες?? :D