PDA

View Full Version : Γράμμα αγανακτισμένου οδηγού



SF
30/06/2006, 14:39
Αγαπητέ κύριε Σταθάκη,

Θα ήθελα να σας παραθέσω κάποιες σκέψεις μου και θα σας παρακαλούσα να μου πείτε αν έχω δίκιο.
Εγώ λοπόν θεωρώ ότι:

1. Ουσιαστικά στο δρόμο είμαι μόνος μου.Όλοι οι υπόλοιποι, τους παρακολουθώ τόσο καιρό, δεν ξέρω γιατί υπάρχουν και μου τη σπάνε κιόλας.

2. Αφού μπορώ να φτάσω γρηγορότερα απ'όλους γιατί να μη φτάσω;

3. Η λέξη προτεραιότητα προέρχεται από την σύνθεση του επιθέτου πρώτος και του αφηρημένου ουσιαστικού ωραιότητα, που με αφομοίωση και αναπληρωματική αντέκταση (πρωτοωραιότητα), προκύπτει η συγκεκριμένη λέξη (προτεραιότητα), αντί του ορθού: πρωτωραιότητα.Σ'αυτήν λοπόν έχει εσφαλμένα δοθεί η έννοια του παραχωρώ τη θέση μου, ενώ η ακριβής σημασία της είναι επιδιώκω πάντα να φτάσω πρώτος γιατί εκεί βρίσκεται και η ωραιότητα , δηλ. ο πρώτος είναι ωραίος.

Συνεπώς εγώ πάντα δίνω βάση στην προτεραιότητα, γι’αυτό και δεν αφήνω ποτέ και πουθενά κανέναν να περάσει, αρκεί να προλαβαίνω να τον κλείσω.

Α! και κάτι άλλο Αφού το κράτος , που φροντίζει για όλους και για όλα και μας αγαπάει , δεν έχει φτιάξει παντού χώρους πάρκειν, αυτό στο απλοϊκό μου μυαλό θα πει ότι απλώς Δε χρειαζόταν. Aρα γιατί νιώθω ότι παρανομώ, όταν απλώς εφαρμόζω τους νόμους;Με άλλα λόγια, εγώ δε χρειάζομαι ειδικούς χώρους στάθμευσης για το όχημά μου και συνεπώς εξωθούμαι στη χρησιμοποίηση των παραπλεύρων των πεζοδρομίων χώρων και όσων γενικά χωράνε το όχημά μου.Γιατί λοιπόν να νιώθω τύψεις; Γιατί να πρέπει να ακούω τον κάθε τρολεατζή να μου λέει ότι δεν χωρά να περάσει; Μπορεί κανείς να περάσει το δάχτυλό του απ’ το κεφάλι της βελόνας; Μπορεί να κάνει νίκη η Α.Ε.Κ.; Τότε;

Τελειώνοντας κ. Σταθάκη θα ήθελα να σας πω πως ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί αυτά τα πορτοκαλί φωτάκια δεξιά και αριστερά αναβοσβήνουν., αντί να μένουν σταθερά. Δεν φθείρονται περισσότερο μ’αυτό τον τρόπο;

Για ευνόητους λόγους παραθέτουμε μόνο το ονοματεπώνυμο του αποστολέα (Φαίδων Αλεξανδρινός), την διεύθυνση (Καρίτζαφλου 500, Σεπόλια) και το ΑΦΜ του (0123456789)




(Αναδημοσίευση από τη Λάσπη (η) (http://www.laspi.gr) άνευ άδειας :) )
Στα ανέκδοτα ως γνωστον δεν μπαίνω, οπότε... :D

cityfly
04/07/2006, 08:40
καλό

όσο για το ... πρόβλημα με τα ανέκδοτα το ρύθμισα εγώ, καθότι ως γνωστόν μπαίνω

:rotflmao: (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25158)

latris mixanis
04/07/2006, 17:20
:hypnotize :hypnotize
έχει δίκιο...
:lol: :rotflmao:

Draculas-GR
15/07/2006, 01:50
Τα πορτοκαλί φωτάκια αναβοσβήνουν, γιατί αν ήταν μόνιμα αναμένα θα έκαιγαν πολύ ρεύμα, με αποτέλεσμα ο λογ/μός της ΔΕΗ να ανεβεί, να σπαταλήσουμε ενέργεια, που θα επιβαρύνει το περιβάλλον με 132.000 τόνους διοξειδίου του άνθρακα τον χρόνο, και φυσικά, επειδή τα χριστούγεννα μπορούμε να τα αφήσουμε αναμένα, ωστε να συμβάλλουμε στο πνεύμα των εορτών..
Τέλος απο την υπερβολική θέρμανση που θα παραγόταν, θα επιτάχυνε το φαινόμενο του θερμοκηπίου, και έτσι σε 10 χρόνια η Ελλάδα θα γινόταν Σαχάρα..

Οπότε, τώρα πια ξέρουμε οτι όσοι δεν τα ανάβουν καθόλου, είναι οικολόγοι με υπερβάλλον ζήλο, και μην τολμήσουμε να τους πούμε κουβέντα, γιατί θα ειδοποιήσουν την Greenpiece το WWF κτλ, να μας πλακώσουν στο ξύλο, και να μας κρεμάσουν στις πλατείες και στις συκιές, ξεβράκωτους, και απο τα αυτιά...!