PDA

View Full Version : μερικεσ ερωτησις για R1



energizer6666
17/05/2004, 22:16
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ 400 GSXR KAI ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ R1 ΜΟΝΤΕΛΟ 2001 ΜΕ 9000 ΧΛΜ ΜΕ 9500 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ,ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΚΑΛΗ? ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ? ΟΠΩΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ, ΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΕΞΟΙΚΙΟΘΩ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΝΑ 600, ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΠΑΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ Σ'ΑΥΤΟ ,ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ? ΩΣΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ 600???

life_dab
18/05/2004, 08:56
Γεια σου φιλε μου...Καλοριζικο και ελπιζω να σε κανει ευτυχισμενο. Ειναι σιγουρα πολυ καλο μηχανακι αν και ιαπωνικο.Βασικα θυμαμαι που ενας φιλος ειχε αντιμετωπισει ενα προβλιμα με την ταπα του ψυγειου και του την φτιαξανε. Οσο αναφορα την εξατμιση δεν ξερω με σιγουρια..
Δεν πιστευω οτι χρειαζεσαι πρωτα 600 cc για να οδηγησεις 1000. Ομως σιγουρα στην αρχη πρεπει να προσεχεις γιατι σε σπροχνουν πολλα αλογακια.. Κανε καλου κακου check σε φιλο μηχανικο και αλλαξε λαστιχα και τακακια.Στο λεω για να ξερεις τι οδηγεις.Καλοταξιδος και μαγκας...

DUKASII
18/05/2004, 09:00
TA 9500 E MOY FENONTE PARA POLLA GIA 01 MONTELO KAI MALISTA APO GERMANIA OPOY ME 5400E EIXA BREI CBR 954 03 MONTELO KAI 2500 XIL!!!


GIA KOITAXE TO LIGO KALYTERA !!
EPISHS POIOS O LOGOS NA PAREIS TO 01 MONTELO KAI OXI TO 03 POY THA TO BREIS KAINOYRIO MALISTA SE POLLY KALH TIMH!!


PSAXOY LIGO PERISSOTERO!GNOMH MOY!

alex14
18/05/2004, 09:42
Φιλε life_dab, καταρχας καλοσορισες στο forum.

Πολυ καλα τα λες, αλλα για πες μου κατι.
Αυτο το "Ειναι σιγουρα πολυ καλο μηχανακι αν και ιαπωνικο" τι το ηθελες να το γραψεις εδω. Καλυτερα παει στα ανεκδοτα.

:wave2:

life_dab
18/05/2004, 09:48
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια και ελπιζω να τα λεμε συχνα.
Δεν λεω οτι τα ιαπωνικα δεν ειναι καλα ομως ειμαι υπερ της ευρωπαικης κουλτουρας και αισθητικης.

swtos
18/05/2004, 10:17
Νάτα νάτα .....

Ωρέ life_dab_dub και εμείς είμαστε υπέρ της ευρωπαϊκής
κουλτούρας γι' αυτό οδηγάμε γιαπωνέζικα ............
Σε ότι αφορά το ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ εργαλείο που θα πάρεις να είναι
καλοτάξιδο πάντα και συ να θυμάσαι πως ο συγκεκριμένος
κινητήρας έχει τα προβληματάκια του ...

Προσοχή στα γερμανικά, ,μπορεί να είναι κομμένα .... και να
θέλουν 2 μύρια να τα κάνεις σβέλτα ...

filippos_hornet
18/05/2004, 10:27
θα συμφωνησω με Σωτο. Θελει προσοχη απο Γερμανια γιατι τα 9000χμ μπορει να ειναι ολα σε πιστα η ακομα να ετρεχε σε αγωνες!!! Οπως επισης και να εχουν πειραξει το κοντερ. αρα το 9000χμ δεν παιζει ρολο.

life_dab
18/05/2004, 11:08
Ευχαριστω φιλε Swtos...ελπιζω να πανε ολα καλα...

periklisk
18/05/2004, 17:10
Ψάξτο λίγο το θέμα γιατί και τα λεφτά είναι αρκετά και στην ουσία θα πάρεις γουρούνι στο σακί.... Ποιός θα το δει το μηχανάκι και ποιος θα το ελέγξει πριν τα σκάσεις????

Για να μη γίνεις πελάτης σε κανα μάστορα και του τα ακουμπάς χοντρά.... πρόσεξε!!!

9500 ευρώ δεν είναι και ιδιαίτερα καλή τιμή πάντως για 01 μοντέλο....

wolfman13
18/05/2004, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από energizer6666
ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ 400 GSXR KAI ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ R1 ΜΟΝΤΕΛΟ 2001 ΜΕ 9000 ΧΛΜ ΜΕ 9500 ΕΥΡΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ,ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΚΑΛΗ? ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ? ΟΠΩΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ, ΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ? ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΝΑ ΕΞΟΙΚΙΟΘΩ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΕΝΑ 600, ΑΛΛΑ ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΝ ΠΑΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ Σ'ΑΥΤΟ ,ΘΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ? ΩΣΤΕ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΑ 600??? file psa3ou ligo einai polla lefta opos ipan kai i parapano gia 01 molis prin liges meres poulise o kolitos mou to 03 me ohlins prosta kai full piso stabilizater power commander kai full agrapo mono 9000 gia na parei to 04 psa3ou ligo prin parei mporei na petixeis kati kalitero!kai min kanoume theo ti germania sta metaxirismena polla vgenoun kai axrista min 3exnas oti den einai autokinito einai mixani kai exoun diaforetiki nootropia h germani apo emas opos px kathe kiriaki sti pio kontini pista h na petaxtoun mexri ti venetia gia volta!olla pezoun!!!!

alex14
19/05/2004, 09:40
Εαν σε ενδιαφερει το R1 '03 που κληρωθηκε στην εκθεση μοτοσυκλετας , βρισκεται στο καταστημα Road Runner στην Σαλαμινα. ( 0 χλμ , τιμη 1000-1200 Ευρω κατω)

;)