PDA

View Full Version : ΠροσοΧη Στην Ομονοια.....



XTMPAM
18/05/2004, 11:45
ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΟΡΓΑΝΑ ΓΙΑ ΘΟΡΥΒΟ
(ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ)

ΚΛΗΣΗ 83 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ!!!!!

ΤΗΝ ΠΟΥΤ@#$ΜΕ ΚΟΙΝΩΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!

ΑΥΡΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ!!!!!


ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!!!!

periklisk
18/05/2004, 12:15
Εμένα με γράψανε για θόρυβο τον Ιουλ του 2002 και το πρόστημο δεν ήταν τόσο ακριβό ούτε είχε αφαίρεση πινακίδας κλπ....

Έπρεπε να πάω για έλεγχο στάθμης θορύβου μετά από κάποιες μέρες... εν τω μεταξύ με τράκαρε ο ταρίφας και άλλαξα και την εξάτμιση αφού είχε χτυπηθεί....

Πόσο παραπάνω από το όριο ήσουν???

XTMPAM
18/05/2004, 12:18
17DB ΠΑΡΑΠΑΝΩ

periklisk
18/05/2004, 12:22
Μάλλον αλλάξανε τα πρόστημα τα αρ@#$#ια γιατί δεν είναι και τόσο πολύ παραπάνω.... εγώ ήμουν αν θυμάμαι καλά 9 ή 11 db παραπάνω.... και να σκεφτείς μόλις την είχα γεμίσει με μονωτικό υλικό....

ΓΜΤ και με το ΚΤΕΟ θα έχουμε πρόβλημα......

Κανένας
18/05/2004, 12:30
Τι διαδικασία ακολουθούσαν (πως σε μέτραγαν )?
17 dB παραπάνω από αυτά που λεει η άδεια σου ?

:eyepop: :confused:

periklisk
18/05/2004, 12:32
έχω την εντύπωση πως ο θόρυβος του περιβάλλοντος επηρρεάζει τη μέτρηση.... Άλλα άντε να το εξηγήσεις αυτό στο στρουμφάκι γαμώ το φελέκι μου μέσα.....

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/05/2004, 12:38
οταν πιγα να βαλο εξατμηση στην γιαγια ειχε η βανς & χανς ολοσομη 380 χιλιαδες. και με ομολογκασιων για θοριβο 550 χιλιαδες. και εβαλα την ακρηβη για να ειμαι νομιμος. μετα 6-7 μηνες με στματησαν στο ψηχικο για θορηβο. μου ειπε οτι κανω θορηβο και οταν του ειπα με τι με μετρισε και ειδε οτι κανω θορηβο? μου ειπε οτι το ακουει με το αυτι και καταλαβενη οτι ειναι ο θωρηβος πανω απο το οριο. τοτε του ειπα να ανοιξη το στομα του και να μου εκτιποσει την αποδηξει του μηχανηματος του που γραφει οτι ειναι πανω απο το οριο. διαπληκτηστηκαμε και με απιλησε οτι θα με παει αυτοφορο για θοριβο και προσβολη οργανου. τοτε του ειπα οτι θα του κανω αγωγη για καταχρηση εξουσιας, και αγνεια νομου. ο νομος λεει οτι για να σε γραψουν για θοριβο η ταχητητα η αλκοτεστ και γενικα για κατι που μπορει να αποδηκτη μονο με καποιο οργανο μετρισης πρεπεινα σου παρουσιασουν εκτηπομενη την αποδηξη μετρισεως του μηχανηματος. μετα απο αρκετη βαβουρα με αφησε και εφυγα αφου ειδε οτι δεν ψαρωσα. αν με εγραφε θα τον τραβουσα στα δικαστηρια γιατι η εξατμηση μου εχει ομολογκασιων. τα πριτσινια ειναι εργοστασιακα και αν τα κοψης για να την γεμησης τοτε χανεις την εγκιηση του κατασκευαστη. αυτο που θελω να πω ειναι οτι αξειζη να βαλεις μια εξατμηση με ομολογκασιων επονημη που θεν θα σου κουνιετε κανεις. 2-3 φορες να σε γραψουν εισαι στα λευτα της. χορια την ταλεπορια το τρεξιμο και το οτι εισαι χορις μοτο αφου σου παρουν τα χαρτια. γιωργος

Κανένας
18/05/2004, 12:39
H μέτρηση για να γίνει, έχει πολύ συγκεκριμένες προδιαγραφές, αποστάσεις, γωνίες κλπ
Θυμάμαι πέρσι τα στρουμφακια έκαναν εντελώς αυθαίρετα μετρήσεις, με ένα όριο db για όλες τις μοτοσικλέτες, ανεξάρτητα τι γράφει η άδεια
:confused:

DUKASII
18/05/2004, 12:41
ORAIA OLA AYTA..
ALA O XTMPAMIES..FORAEI EXATMISH POY EINAI PANO APO TA ORIA...OPOS KAI AN TO KANOYME....


OPOTE...TI NA TOY PEIS KAI NA SOY PEI...AFOY KAI ESY XEREIS OTI DEN EISAI NOMIMOS ME TIPOTA!!
STO KENTRO ME PRIONIA...DE PAS ..PAS;;

:sad: :sad:

ZZRakias
18/05/2004, 12:45
Oooops.. Αυτο μας ελειπε.. Κληση για θορυβο τσαγκαροτριτη...

ZZRakias
18/05/2004, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
οταν πιγα να βαλο εξατμηση στην γιαγια ειχε η βανς & χανς ολοσομη 380 χιλιαδες. και με ομολογκασιων για θοριβο 550 χιλιαδες. και εβαλα την ακρηβη για να ειμαι νομιμος. μετα 6-7 μηνες με στματησαν στο ψηχικο για θορηβο. μου ειπε οτι κανω θορηβο και οταν του ειπα με τι με μετρισε και ειδε οτι κανω θορηβο? μου ειπε οτι το ακουει με το αυτι και καταλαβενη οτι ειναι ο θωρηβος πανω απο το οριο. τοτε του ειπα να ανοιξη το στομα του και να μου εκτιποσει την αποδηξει του μηχανηματος του που γραφει οτι ειναι πανω απο το οριο. διαπληκτηστηκαμε και με απιλησε οτι θα με παει αυτοφορο για θοριβο και προσβολη οργανου. τοτε του ειπα οτι θα του κανω αγωγη για καταχρηση εξουσιας, και αγνεια νομου. ο νομος λεει οτι για να σε γραψουν για θοριβο η ταχητητα η αλκοτεστ και γενικα για κατι που μπορει να αποδηκτη μονο με καποιο οργανο μετρισης πρεπεινα σου παρουσιασουν εκτηπομενη την αποδηξη μετρισεως του μηχανηματος. μετα απο αρκετη βαβουρα με αφησε και εφυγα αφου ειδε οτι δεν ψαρωσα. αν με εγραφε θα τον τραβουσα στα δικαστηρια γιατι η εξατμηση μου εχει ομολογκασιων. τα πριτσινια ειναι εργοστασιακα και αν τα κοψης για να την γεμησης τοτε χανεις την εγκιηση του κατασκευαστη. αυτο που θελω να πω ειναι οτι αξειζη να βαλεις μια εξατμηση με ομολογκασιων επονημη που θεν θα σου κουνιετε κανεις. 2-3 φορες να σε γραψουν εισαι στα λευτα της. χορια την ταλεπορια το τρεξιμο και το οτι εισαι χορις μοτο αφου σου παρουν τα χαρτια. γιωργος

Γιωργο να σε ρωτησω?? Η μαμισιες εξατμισεις το ZZR περνανε πλεον τα ορια θορυβου η λες να φαω και εγω τιποτα?? Και λεω πλεον γιατι 11 χρονια τωρα δεν ξερω ποσο μονωτικο υλικο εχει μεινει σωο!!! :confused: :D

Ασε που ακουγεται στο αυτι το θηριο το λαδοβρεχτο...

ruyjin
18/05/2004, 12:50
δηλαδή εγώ που θέλω εξάτμιση να μη περάσω από κέντρο μάλλον εεε:eek:
Περικλή καλημέρα.... μάλλον πρέπει να βιαστώ για εξάτμιση....

parji
18/05/2004, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZZRakias
Γιωργο να σε ρωτησω?? Η μαμισιες εξατμισεις το ZZR περνανε πλεον τα ορια θορυβου η λες να φαω και εγω τιποτα?? Και λεω πλεον γιατι 11 χρονια τωρα δεν ξερω ποσο μονωτικο υλικο εχει μεινει σωο!!! :confused: :D

Ασε που ακουγεται στο αυτι το θηριο το λαδοβρεχτο...


Καλά ρε Βασίλη γιατί τα γράφεις δύο φορές τα μηνύματα?
Για τόοοοοσο γκαβούς μας έχεις...?

ZZRakias
18/05/2004, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Καλά ρε Βασίλη γιατί τα γράφεις δύο φορές τα μηνύματα?
Για τόοοοοσο γκαβούς μας έχεις...?

2 φορες?? Τα ιδια μυνηματα??? Εγω?? Ο θεος?? Οποιος εχει την μυγα να την φερει πισω... ;) :cool:

Εβδομαδα προσαρμογης δεν εχω εγω?? Οπως βλεπεις το διορθωσα... Αμεσως Ηπειρωτη... :beer:

periklisk
18/05/2004, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
δηλαδή εγώ που θέλω εξάτμιση να μη περάσω από κέντρο μάλλον εεε:eek:
Περικλή καλημέρα.... μάλλον πρέπει να βιαστώ για εξάτμιση....

Έτσι έκανε η προηγούμενη που είχα (ελευθέρας) όταν είχε καμμένο το μονωτικό......

Μην περάσεις καλύτερα.....

periklisk
18/05/2004, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Καλά ρε Βασίλη γιατί τα γράφεις δύο φορές τα μηνύματα?
Για τόοοοοσο γκαβούς μας έχεις...?

Κώστα που είσαι????? Άσε το γείτονα ήσυχο μη τα πάρω!!!!:D :D


Καλημέρα στην Άρτα κοντοπατριώτη!!!!!

filippos_hornet
18/05/2004, 13:11
xtpam kala τωρα το εμαθες για ομονοια; Εκει ειναι για τον μπατσο που δεν χρειαζεται να προσπαθησει πολυ!!
Και το βραδυ εχει παντα αλκοτεστ.

:beer:

afrotwin
18/05/2004, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΕΧΕΙ ΜΠΛΟΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΡΑΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΟΡΓΑΝΑ ΓΙΑ ΘΟΡΥΒΟ
(ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ)

ΚΛΗΣΗ 83 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΑΣ!!!!!

ΤΗΝ ΠΟΥΤ@#$ΜΕ ΚΟΙΝΩΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!

ΑΥΡΙΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ!!!!!


ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ!!!!!!

katarxin re mpamiadopoule afou ekanes fasaria me to zundap ti perimenes na sou poune ke mpravo agori mou makari oloi na itan san ke esena:lol: :lol:

ke kata defteron den mporouses na tous klaftis ke na tous pis oti to kseris ke evales aftin tin eksatmisi mexri na pas sto sinergio na sou valoun tin kanoniki giati i proti sapise i exi magoulades i mia tetia mpourda ke na tin glitosis mono me eksetasi apo kteo ala den sas kovi manam.....

ke meta na min to ksanaleo otan sas stamatane ke sas rotane epagkelma 8a lete dimosiografos ke 8a ksemperdevete ala pali den sas kovi ase pou psaronete kiolas

opote kirie mpamiadopoule tin ipies kolirio tora ke isixases
ante mpravo vre ke tou xronou filaki
:lol: :lol:

DUKASII
18/05/2004, 15:03
exo piasei to papa apo toys orxeis..

PROTON...toy eipane mprabo file..sorry kai ala tetoia ala mas exoyne xosei na ta metrame ola...LES KAI ESY THA PAS NA THN ALAXEIS!!TESPA!
DEYTERON...GIA AYTOYS MAKARI NA HTANE OLA ETSI KAI NA GRAFANE OLH MERA!
TRITON...TH KLHSH TH PLERONEI H AITERIA TOY...GIATI EINAI KAI GAMO TO PAIDI...
TETARTON ...EXOYME MESO STO YPOYRGEIO [GIATI ETSI GOYSTAROYME] KAI TO XARTI ME TA DB...TA NOMIMA NTE...EINAI IDI STA XERIA MAS...
PEMPTON FYLAKH EMEIS DEN MPAINOYME GIATI KAI EKEI MESO EXOYME!!

LOIPON KANE LIGO YSHXIA GIATI MOY FENETAI MILAS ME LIGA DB PARAPANO APO TO ORIO!
TO POST HTANE GIA PROIDOPOIHSH OLON EDO MESA MPAS KAI TH GLITOSEI KAPOIOS! OXI GIA KLAPSA!

KAI GENIKA AFRO...TA KLAMATA GIA NA MH SE GRAPSOYNE NA TA BAZEIS ESY..EMEIS KOITAME TON OURANO TSALAKONOYME TH KLHSH..KAI KALHMERIZOYME TO PALIKARI!

XTMPAM
18/05/2004, 15:13
ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ ΑΦΡΟ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΦΤΟΥΜΕ!!!!ΤΟΥΣ ΕΡΙΞΑ ΕΝΑ ΚΡΑΞΙΜΟ ΓΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΟΥ ΚΤΛ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ!!!!:wave2:

periklisk
18/05/2004, 15:32
Άντε με τους μαλ(μπιιιιπ)!!!!! Όξω λέμεεεεε!!!!!

afrotwin
18/05/2004, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
exo piasei to papa apo toys orxeis..

PROTON...toy eipane mprabo file..sorry kai ala tetoia ala mas exoyne xosei na ta metrame ola...LES KAI ESY THA PAS NA THN ALAXEIS!!TESPA!
DEYTERON...GIA AYTOYS MAKARI NA HTANE OLA ETSI KAI NA GRAFANE OLH MERA!
TRITON...TH KLHSH TH PLERONEI H AITERIA TOY...GIATI EINAI KAI GAMO TO PAIDI...
TETARTON ...EXOYME MESO STO YPOYRGEIO [GIATI ETSI GOYSTAROYME] KAI TO XARTI ME TA DB...TA NOMIMA NTE...EINAI IDI STA XERIA MAS...
PEMPTON FYLAKH EMEIS DEN MPAINOYME GIATI KAI EKEI MESO EXOYME!!

LOIPON KANE LIGO YSHXIA GIATI MOY FENETAI MILAS ME LIGA DB PARAPANO APO TO ORIO!
TO POST HTANE GIA PROIDOPOIHSH OLON EDO MESA MPAS KAI TH GLITOSEI KAPOIOS! OXI GIA KLAPSA!

KAI GENIKA AFRO...TA KLAMATA GIA NA MH SE GRAPSOYNE NA TA BAZEIS ESY..EMEIS KOITAME TON OURANO TSALAKONOYME TH KLHSH..KAI KALHMERIZOYME TO PALIKARI!

ne vevea iste skliri andres esis den masate me tipota xaxaxaxaxaxaxaxa
re malakistiria o skopos agiazi ta mesa ke otan leme na klaftis den leme pese gonatistos sto pezodromio ke klege san se dramatiki sapounopera xaxaxaxaxaxaxa
ke ama svisi tin klisi me ton tropo pou les pare mas tilefono.......:lol: :lol: :lol:
fenete oti iste mi8omanis apo tis malakies pou lete
ke ama kano isixia 8a pi oti exo ta nevra mou ke 8a sikoso ton duca sto aera ke 8a ston kopaniso sto kefali. sigkameni klitorida pou 8a mou kanis ke ipodiksis :lol: :lol: :lol:

XTMPAM
18/05/2004, 16:14
ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΚΟΥ ΛΙΓΟ!!!
ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ?ΟΧΙ!ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ!ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ!ΛΕΣ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!!ΟΤΙ ΣΟΥ ΄ΡΘΕΙ!!!ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΧΩ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΟ ΚΤΜ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΓΛΥΨΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΒΛΑΝΤΙΖΑΝΕ ΤΟ ΚΤΜ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΡΑΠΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΑΡΑ ΚΤΛ??ΟΧΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΚΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΛΕΥΩ!!!ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΜΠΑΤΣΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥΣ ΕΚΡΑΞΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΑΣ ΚΤΛ ΚΤΛ!!!!ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕ ΒΓΑΛΑΝΕ!!!ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΨΑΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ!!!ΑΣΕ ΤΩΡΑΑΑ!!!!ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΛΟΙ!!!ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΡΩΤΑΝΕ ΤΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΝΕΙΣ??ΝΑΙ Ο ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ!!ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ???ΠΑΡΤΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ??
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!!
ΤΩΡΑ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ??ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΤΜ??ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ???ΕΕΕ??ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΣΕ ΕΒΡΙΣΕ ΟΚ???

ΤΟ POST TO ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΓΛΥΦΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!!!ΩΡΑΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!!!ΜΥΘΟΜΑΝΕΙΣ ΛΕΕΙ!!!ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΡΕ ΑΙΝΤΕ ΓΛΥΨΕ ΚΑΝΑ ΜΠΑΤΣΟ!!!ΑΝΤΕ ΜΙΑ!!!

Alki_Viades
18/05/2004, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Μάλλον αλλάξανε τα πρόστημα τα αρ@#$#ια γιατί δεν είναι και τόσο πολύ παραπάνω.... εγώ ήμουν αν θυμάμαι καλά 9 ή 11 db παραπάνω.... και να σκεφτείς μόλις την είχα γεμίσει με μονωτικό υλικό....

ΓΜΤ και με το ΚΤΕΟ θα έχουμε πρόβλημα......

Χωρίς καμια διαθεση να μπλεξω με τα μπινελικια σας, απλα αναφερω για οσους ενδιαφερονται πως τα db ειναι λογαριθμικη κλιμακα και οχι γραμμικη.

Πρακτικα αυτο σημαινει πως καθε 3db ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ ο θόρυβος. Άρα 17db (σχεδον 18) σημαινει πως η εξατμιση κανει εξαπλασιο (18/3=6) θορυβο απο το οριο, ενω 9 ή 11 db σημαίνει 3 με 4 φορες πανω απο το οριο.

Καλη συνεχεια.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
18/05/2004, 16:30
Γιωργο να σε ρωτησω?? Η μαμισιες εξατμισεις το ZZR περνανε πλεον τα ορια θορυβου η λες να φαω και εγω τιποτα?? Και λεω πλεον γιατι 11 χρονια τωρα δεν ξερω ποσο μονωτικο υλικο εχει μεινει σωο!!!

Ασε που ακουγεται στο αυτι το θηριο το λαδοβρεχτο...



αναλογα με πιο αυτη θα σε μετρηση.... και αν του εχει κατση η γυναικα του το βραδυ..... αν σε μετριση με οργανο...... αντε να αποδηξης οτι δεν εισαι βοας και εισαι κροταλιας... αυτοι ξερουν μονο οτι με το ενα κουμπι αναβη και με το αλλο σβηνη. την αποσταση, γωνια σε τοσες μοιρες , κλπ τα θεωρουν μαλακιες. πως αλλιως θα σε γραψουν????γιωργος


1915

periklisk
18/05/2004, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alki_Viades
Χωρίς καμια διαθεση να μπλεξω με τα μπινελικια σας, απλα αναφερω για οσους ενδιαφερονται πως τα db ειναι λογαριθμικη κλιμακα και οχι γραμμικη.

Πρακτικα αυτο σημαινει πως καθε 3db ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ ο θόρυβος. Άρα 17db (σχεδον 18) σημαινει πως η εξατμιση κανει εξαπλασιο (18/3=6) θορυβο απο το οριο, ενω 9 ή 11 db σημαίνει 3 με 4 φορες πανω απο το οριο.

Καλη συνεχεια.


δεν το ήξερα αυτό αλλά δεν νομίζω πως έχει και ιδιαίτερη σημασία.... αν είσαι παραπάνω σε γράφουν..... αν υπάρχει κλίμακα στα πρόστημα ανάλογα με τα db επίσης δεν γνωρίζω...

btw που χάθηκες εσύ? σε μια εκδρομή εμφανίστηκες και μετά γεια σας..... θα έρθεις την Κυριακή?

Alki_Viades
18/05/2004, 16:44
Δεν ξερω ουτε εγω αν υπαρχει κλιμακα, υποθετω παντως αν ξεπερνας το ορι κατα πολυ ισως θελησουν να παρουν πινακιδα, κτλ, πραγμα που δεν ξερω αν εχουν δικαιωμα να το κανουν.

Εχει πεσει πολυ πηξιμο στη δουλεια τελευταια οποτε λιγος χρονος για γραψιμο, καθημερινες γεματες, οποτε μεταφερονται δουλειες για το σκ, κοκ. Την Κυριακη, υποθετω μιλας για Λεωνιδιο, αν εχει καλο καιρο θα παω για μπανιο που το εχω αχτι, αλλιως ελεγα να ερθω.

periklisk
18/05/2004, 16:52
Καλά τα γνωστά!!!! Τρέξιμο κτλ όπως όλοι..... Άντε να δούμε γιατί με αυτό το καιρό τα έχουμε δει όλα!!!!

Spazz
18/05/2004, 18:11
υπαρχει περιπτωση μηχανακι απο το εργοστασιο να ξεπερναει το οριο θορυβου??λογικα οχι ε?δεν θα επαιρνε εγκριση ε??αν γινεται τοτε τι κανεις??

wolfman13
18/05/2004, 21:18
DIL PAO KAI EGO GIA E3ATMISI POU ME AKOUN STA 2 XILIOMETRA ME TI MAMISIA KAI TI NA VALO RE PAIDIA THA VRO GIA TON ELEFANTA!!!KAI DEN TIN EXO PIRA3EI KATHOLOU KANEI TON IDIO THORIVO EDO KAI 2 XRONIA POU TIN EXO!

stefanos
19/05/2004, 01:19
Τα πρόστιμα πάνε κλιμακωτά.
πληρώνεις 83 απλά αν κάνεις λίγο θόρυβο,
τα οποία δεν πληρώνεις αν περάσει το μηχανάκι απο ΥΠΕΧΩΔΕ και αποδειχθεί οτι έγινε λάθος μέτρηση απο το αφτί του μπάτσου.
Αν κάνεις σαν Μιράζ σε απογείωση με μετάκαυση τότε σε ξεβρακώνουνε πινακίδες κλπ και 83.
Ενδεικτικά σας λέω οτι το XR 600 δεν περνάει ορια θορύβου απο τη μαμά του, τώρα πως πήρε έγκριση αντε βρές.

GST
19/05/2004, 07:41
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΓΥΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ; ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΕΞΑΤΜΗΣΗ - ΣΕ ΤΙ ΓΩΝΙΑ - ΣΕ ΠΟΙΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ;;;;;;;;;;;;;;,:confused:

afrotwin
19/05/2004, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΚΟΥ ΛΙΓΟ!!!
ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ?ΟΧΙ!ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ!ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ!ΛΕΣ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!!ΟΤΙ ΣΟΥ ΄ΡΘΕΙ!!!ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΧΩ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΤΟ ΚΤΜ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ!!!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΓΛΥΨΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΒΛΑΝΤΙΖΑΝΕ ΤΟ ΚΤΜ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΜΗΝ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΚΡΑΠΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΑΡΑ ΚΤΛ??ΟΧΙ ΡΕ ΜΑΓΚΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΚΡΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΛΕΥΩ!!!ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΜΠΑΤΣΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟΥΣ ΕΚΡΑΞΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΑΣ ΚΤΛ ΚΤΛ!!!!ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΔΕ ΒΓΑΛΑΝΕ!!!ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΟΤΙ ΨΑΡΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ!!!ΑΣΕ ΤΩΡΑΑΑ!!!!ΕΙΔΙΚΟΙ ΟΛΟΙ!!!ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΡΩΤΑΝΕ ΤΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΝΕΙΣ??ΝΑΙ Ο ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ!!ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ???ΠΑΡΤΗΝΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ??
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!!
ΤΩΡΑ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ??ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΤΜ??ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ???ΕΕΕ??ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΣΕ ΕΒΡΙΣΕ ΟΚ???

ΤΟ POST TO ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΓΛΥΦΩ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ!!!!ΩΡΑΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΜΠΡΑΒΟ!!!ΜΥΘΟΜΑΝΕΙΣ ΛΕΕΙ!!!ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΡΕ ΑΙΝΤΕ ΓΛΥΨΕ ΚΑΝΑ ΜΠΑΤΣΟ!!!ΑΝΤΕ ΜΙΑ!!!

kala exete fai xontro kolima xaxaxaxaxaxa
patisa to magiko koumpaki pou sas metatrepi se tsantismena arsenika:lol: :lol:
ke milai o arxiglipsimatias gia glipsimo 8a tou plirosoun ali tin klisi
exi akri sto ipourgio xaxaxaxaxa
8a tin vgali ka8ari
ke meta leei se mas diafora:lol: :lol:
to oti ise malakistiri to apodiknieis agori mou
ke prospa8ise na katalavis oti otan milao arxika gia afto to 8ema milao se olous oxi mono se esena pou exis to xontro glipsimo ke tin vgazis ka8ari ama tin vgazis......
ke i dimosiografi exoun asilo apo to kratos pote den tous grafoun gia afto to para8eto os lisi
ektos ke an ta les ola afta epidi 8es na stisis kamia epixirisi tou stil exo meso sas svino klisis ke elate se emena me to tade antitimo na sas kano tin doulia sas xaxaxaxaxaxa ke ego sou kano xalastra an ine etsi pao paso ante zise ke esi
:lol: :lol: :lol:

DUKASII
19/05/2004, 09:04
DE KATHESE KATO NA GRAPSEIS ENA BIBLIO ME TIS APOPSEIS SOY GIA TH ZOH KAI THN SYMPERIFORA POY PREPEI NA EXOYME GIA NA MOIASOYME KAI EMEIS SE LIGA XRONIA DIABAZONTAS TO SE ESENA TON HMITHEO POY OOOOOOLA TA XEREI KAI OOOOLA TA EXEI KANEI ME EPITYXIA;


GIATI EMEIS..TI;;2 MALAKISTHRIA EIMASTE KAI PSAXNOYME NA BROYME KANA MANUAL GIA TH ZOH MAS!!

LOIPON ;THA MAS KANEIS TH XARH;

OSO GIA TSANTILES....SIGA RE SY AFROLEX MH MAS TSANTISEIS ESY.. GRAFE EKEI OTI THELEIS...PLAKA EXEI!


MEXRI TO SHMEIO POY ARXISES TIS APEILES FYFIKA OTI THA SHKOSEIS KAI THA KANEIS...OPOY ARXISA NA FOBAME PRAGMATIKA!
MH NEYRIAZEIS KAI KANEIS KANA KAKO RE AFROLEX..

afrotwin
19/05/2004, 10:24
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
[B]DE KATHESE KATO NA GRAPSEIS ENA BIBLIO ME TIS APOPSEIS SOY GIA TH ZOH KAI THN SYMPERIFORA POY PREPEI NA EXOYME GIA NA MOIASOYME KAI EMEIS SE LIGA XRONIA DIABAZONTAS TO SE ESENA TON HMITHEO POY OOOOOOLA TA XEREI KAI OOOOLA TA EXEI KANEI ME EPITYXIA;


GIATI EMEIS..TI;;2 MALAKISTHRIA EIMASTE KAI PSAXNOYME NA BROYME KANA MANUAL GIA TH ZOH MAS!!

etsi etsi

:lol: :rotflmao: :lol: