PDA

View Full Version : Να τι μαθαίνεις...



dimmeneidis
05/07/2006, 07:10
Ξέρετε τι έμαθα χτές και βάλτε το όλοι καλά στο μυαλό σας:

Για μερικούς ο "Μοτοσυκλετιστής" ΨΩΦΑΕΙ ενώ ο "Άνθρωπος" απλά πεθαίνει.

Καλά ο κόσμος ΔΕΝ Γαμάει καθόλου; Απο την στέριση διμιουργείται αυτή η συμπεριφορά;:hypnotize

makis206
05/07/2006, 07:15
Ποιοι είναι αυτοί οι "μερικοί" ;;

Όχι τίποτ'άλλο, αλλά για να ξέρω τι όνομα να γράψω εκεί που θα έχω τη δυνατότητα να το βλέπω κάθε φορά που επισκέπτομαι την τουαλέτα.

:lol: :lol:

dimmeneidis
05/07/2006, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ποιοι είναι αυτοί οι "μερικοί" ;;

Όχι τίποτ'άλλο, αλλά για να ξέρω τι όνομα να γράψω εκεί που θα έχω τη δυνατότητα να το βλέπω κάθε φορά που επισκέπτομαι την τουαλέτα.

:lol: :lol:

Μεγάλη παρέα απο παιδιά κάθε ηλικίας με αυτοκίνητα που έτυχε να παρεβρεθώ εχτές με μηχανή. Εγώ πήγα να δώ ένα φίλο και μου κάναν τα νεύρα κουρέλι. Και μου άρεσε που συμφωνούσαν κιόλας με σοβαρότατο ύφος...ούτε καν μίλησα, αυτοι μιλούσαν μεταξί τους... μόλις έφτασα λένε ψυθιριστά δύο μεταξί τους: "καλώς τον μελοθάνατο". Νομίζουν πως είμαι κουφός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

George-3-
05/07/2006, 07:29
Κουφος.... οχι απλα ξερουν οτι εισαι γρηγορος και σε ζηλευουν. Τι μαλακα ειναι μερικοι...:(

makis206
05/07/2006, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μεγάλη παρέα απο παιδιά κάθε ηλικίας με αυτοκίνητα που έτυχε να παρεβρεθώ εχτές με μηχανή. Εγώ πήγα να δώ ένα φίλο και μου κάναν τα νεύρα κουρέλι. Και μου άρεσε που συμφωνούσαν κιόλας με σοβαρότατο ύφος...ούτε καν μίλησα, αυτοι μιλούσαν μεταξί τους... μόλις έφτασα λένε ψυθιριστά δύο μεταξί τους: "καλώς τον μελοθάνατο". Νομίζουν πως είμαι κουφός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Καλέ μου φίλε Δημήτρη..

Εγώ προσωπικά προτιμώ να ζήσω τη ζωή μου όπως την θέλω εγώ να τη ζήσω.

Ότι θέλει ας λέει οποιοσδήποτε !

Θα φροντίσω να κάνω ότι μπορώ για να μη στενοχωρήσω δικούς μου ανθρώπους (και ξένους), αλλά οι απόψεις που κρατάει ο καθένας και με βρίσκουν αντίθετο, δεν είναι ικανές να με χαλάσουν όπως χαλάστηκες εσύ.. κι αν είναι, δεν θα τις αφήσω εγώ να με χαλάσουν.

Έχω ζήσει με τη μηχανή μου στιγμές που δεν θα τις άλλαζα με τίποτα στον κόσμο.

Κανένας λοιπόν δεν μπορεί να με κάνει να μετανιώσω γι'αυτές, ότι κι αν πιστεύει, ότι κι αν μου πει !

Καλή καρδιά !:winka:

Δεν αξίζει να χαλιέσαι. Κάνε αυτό που θα κάνει εσένα να νιώσεις όμορφα ! Δικιά σου είναι η ζωή, δικές σου και οι στιγμές που θέλεις να κρατήσεις αξέχαστες στην ψυχή σου !

:beer: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
05/07/2006, 08:06
κοίτα.. αν εμείς είμαστε μελλοθάνατοι και απολαμβάνουμε την ζωή στα μέγιστα , γιατί γνωρίζουμε οτ μπορεί και αύριο να μην υπάρχουμε, εκείνοι δεν έχουν πάρει χαμπάροι , ότι έχουν πεθάνει και τους έχουν θάψει μέσα σε ενα 2Χ4Χ2 λαμαρινένιο κουτί , και τους πάνε και τους φέρνουν καθημερινά, σαν πορεία κηδείας (βλ. Κηφησίας πηγμένη).

Είναι δύσκολο να αντιληφθεί κάποιος τι σημαίνει οδήγηση μηχανής (οχι καγκούριασμα) , χωρίς να την έχει καβαλήσει ποτέ, με ζεστό ήλιο , δερμάτινη στολή , και στροφιλίκια.
Αστους λοιπόν στην μιζέρια και την κακομοιριά τους, που πιστεύουν οτι για να απολαύσεις την ζωή , πρέπει να κυκλοφορείς σε ενα λαμαρινένιο κουτί , κάθε μέρα , να χάνεις ώρες απο την πραγματική σου ζωή , να επιβαρρύνεις την ψυχική και σωματική σου υγεία, λόγω εκνευρισμού κτλ....

Ζήσε όπως θέλεις εσύ την ζωή σου με τις επιλογές σου.

Υ.Γ....

Α! και την επόμενη φορά που θα τους πετύχεις στην ουρά των 10+ χιλιομέτρων στα διόδια/λεωφόρο κτλ. με 30-35-40 βαθμούς ζέστη προς την παραλία/χωριό/εκδρομή τους, χαιρέτα τους και απο μένα ,και ρώτα τους αν απολαμβάνουν την ζωή τους εκεί που είναι.

Gandalf

cbanthropos
05/07/2006, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Κουφος.... οχι απλα ξερουν οτι εισαι γρηγορος και σε ζηλευουν. Τι μαλακα ειναι μερικοι...:(

στανταρ! Αυτο ειναι. Να μιλουσαν ετσι τιποτα παππουδες, να πω ενταξη, φοβουνται, ολα τα βλεπουν επικινδυνα. Αλλα οι πιτσιρικαδες ζηλευαν στο φουλ λεμε. Μη σου πω οτι θα αγορασουν και μοτοσυκλετα στο μελλον... :lol:

EVI
05/07/2006, 08:50
μερικοι ανθρωποι φοβουντε και να σου πω και κατι?

και εγω εχω πει αυτη τη λεξη απο μεσα μου για κατι τυπους και τυπισσες που ειναι χωρις καμοια προστασια και πανε και μου κανουν σφηνες με 100+ αναμεσα στα αμαξια


το μετανοιονω καθε που το λεω....αλλα ειναι αληθεια


δεν ειναι ολοι σαν και εμας


και αμα σου εχει βγει το ονομα.....θελει κοπο να το χτισεις παλι απο την αρχη





:smokin:

ktm640lc4
05/07/2006, 08:56
Φιλοι σου ηταν τα παιδια? Δεν καταλαβα καλα....

Ημαρτον ρε παναγια μου τι αλλο θα ακουσουμε.....

(φτου σκορδα μακρια, οξωωωωωωωωωωωω)

villy
05/07/2006, 08:57
Εγώ επειδή έχω και αυτοκίνητο και μηχανη και βλέπω τα πράγματα πιο ανοιχτά μπορώ να πω τα εξής:

1) Η οδήγηση μοτοσυκλέτας δε συγκρίνεται με την οδήγηση αυτοκινήτου! Άλλη αίσθηση!

2) Σίγουρα η οδήγηση μοτοσυκλέτας - παπιού είναι πολύ πιο επικίνδυνη από την οδήγηση αυτοκινήτου.

3) Σίγουρα η οδήγηση μοτοσυκλέτας - παπιού είναι πολύ πιο δύσκολη - απαιτητική από την οδήγηση αυτοκινήτου, αν θες να πηγαίνεις στη δουλειά σου και να γυρίζεις πάλι σπίτι το απόγευμα σώος και αβλαβής! (Εντάξει υπάρχουν και παράγοντες που δεν τους επηρεάζεις αλλά πιστεύω ότι όσο καλύτερα μαθαίνεις να οδηγάς, τόσο αυτοί μειώνονται.)

4) Το αυτοκίνητο είναι απαραίτητο όταν εχεις οικογένεια με πάνω από 2 άτομα, όταν έχεις να πας επίσκεψη, γάμο, κλπ που πρέπει εσύ και η γυναίκα σου να είστε στη τρίχα.

5) Το αυτοκίνητο είναι απαραίτητο για μετακίνηση με κακές καιρικές συνθήκες (βροχή, χιόνι κλπ).

6) Το αυτοκίνητο είναι απαραίτητο για μεταφορά πολλών αποσκευών σε ταξίδι, ψώνια κλπ.

7) Η μηχανή είναι απαραίτητη για μετακίνηση μέσα σε μεγαλουπόλεις. (Στην Αθήνα δε, αν μπεις στο κέντρο με αμάξι για μία δουλειά θα κάνεις τόσο χρόνο, (κίνηση, παρκάρισμα,κλπ) που με την μηχανή θα έκανες τουλάχιστον 5 δουλειές σε διαφορετικά σημεία της Αθήνας

8) Η μηχανή είναι φοβερή για μετακίνηση το καλοκαίρι, διακοπές κλπ.

Κλείνοντας θα πω ότι και τα δύο χρειάζονται και δεν βλέπω το λόγο γιατί να τσακωνόμαστε ποιο είναι καλύτερο, ποιο χρειάζεται και ποιο όχι, και να κρίνουμε τους ανθρώπους ανάλογα με το τί από τα δύο οδηγούν!

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

ktm640lc4
05/07/2006, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
στανταρ! Αυτο ειναι. Να μιλουσαν ετσι τιποτα παππουδες, να πω ενταξη, φοβουνται, ολα τα βλεπουν επικινδυνα. Αλλα οι πιτσιρικαδες ζηλευαν στο φουλ λεμε. Μη σου πω οτι θα αγορασουν και μοτοσυκλετα στο μελλον... :lol:


Δεν το πιστευω αυτο. Μαλλον εχει δικιο ο φιλος που λεει οτι μιλουσαν σοβαρα.

Nostra
05/07/2006, 09:12
έλα ρε... μη κάνεις έτσι....


και εγώ μελλοθάνατος είμαι.....


το έχω κανονίσει να φύγω γύρω στα 84 μου με παιδιά και εγγόνια...

ΜΕ πολλές πολλές εμπειρίες από ταξίδια που μερικοί δε θα κάνουν ποτέ....

ΜΕ πολλούς φίλους που μερικοί δε θα γνωρίσουν ποτέ....

ΜΕ παρέες που μιλάμε την ίδια γλώσσα και γελάμε με τα ίδια αστεία και έχουμε ζήσει μαζί αρκετές ιστορίες....

ΜΕ 4-5 μπουφάν cordura και δέρμα, 8-9 ζευγάρια γάντια και 7-8 όμορφα χρωματιστά κράνη που τα έχω πληρώσει για να τα φοράω και δεν είναι διακοσμητικοί προφυλακτήρες εκεί που μπαίνει η πινακίδα...

ΜΕ άπειρες κερδισμένες ώρες/μέρες/μήνες στη ζωή μου που θα περάσω εποικοδομητικά κάνοντας πράγματα και όχι όντας κολλημένος στην κίνηση της πόλης ακούγοντας στο τέρμα Γονίδη...

ΜΕ βόλτες μέσα στο ΣΚ σε όμορφα μέρη που θα μου ξαναδίνουν δύναμη και κουράγιο να αντέξω άλλη μια εβδομάδα στη δουλειά με όμορφες εικόνες...

ΜΕ πιο καλή υγεία αφού θα τρωώ όλους τους καιρούς (ζέστη, κρύο, υγρασία κλπ.) στη πλάτη ή στο στήθος πάνω στη μηχανή μου και όχι κλεισμένος πίσω από ένα τιμόνι αυτοκινήτου με τεχνητό περιβάλλον κλιματισμού και σωματίδια από τους σωλήνες αερισμού. Οπότε θα αποκτήσω πιο γερή κράση στις αλλαγές του καιρού...

ΜΕ ώρες ισορροπίας και τεχνικής πάνω σε δύο τροχούς που όπως και να το κάνουμε είναι μια ιδιότυπη γυμναστική αντί να καπνίζω και να μιλάω στο κινητό μέσα στο αμάξι...

ΜΕ νοοτροπία να σέβομαι τη ζωή μου και τη ζωή των άλλων γιατί καλώς ή κακώς θα έχω ζήσει καταστάσεις απειλητικές για τη ζωή μου οπότε θα εκτιμήσω το δώρο του να περπατάς, αναπνέεις, επικοινωνείς με άλλους ανθρώπους και με τον εαυτό σου...

Με...

ΜΕ πολλά ακόμα παραδείγματα διαφοροποίησης από τη ρομποτική ζωή στην οποία μας καθοδηγούν.....

ΜΕ...

ΜΕ...

ΜΕ...

ΜΕ...

ΜΕ... τα χίλια δίτροχος και ελεύθερος...


και θα ζούσα 114 χρόνια αλλά λέω μόνο 84 χρόνια επειδή μέχρι τώρα καπνίζω

και επειδή στα 84 θα κάνω κόντρα μπυροποσίας με τον Bartlal και θα πεθάνω από τη στενοχώρια μου γιατί πίνει πολύ η χαμούρα.... και θα με κερδίσει.....

:wave2:

maron
05/07/2006, 09:37
san kagoyras kai san mellothanatos
(afou to suniditopoihsa meta apo atyxhma sthn paraliakh)
kai afoy afisa ekei to 3 minon gsxr 1000 k6 mou


meta apo super kafro volta (me olla ta sxetika) kai kathos gyrnaga spiti pou eixa rendez vous me allous kafrous gia peretairo synexish ths kafrilas me crf-450 se vouno.
stamatisa me ena kafro edo anamesa apo atokinhta sthn paraliakh katw apo thn aerogefyra mprwsta apo ton erythro shmmatodoth.
ekei poy noxelika perimena to prassino akouw ena frenarisma
(38m) kai trww sthn plath ena opel corsa pou prin ftasei se mena esprokse kai ena citroen BX!!!!! (kapoiws ton evale ekei gia na me sosei)
karpos mesh nefro talaiporeia kai apozhmeiwsh se 3 mhnes
eythxws foraga ta panta gia mia mikrh kafrovolta

to atyxhma egine
mera meshmerh me hliofania
se eytheia
me ton symmatodoth se orato shmeio
me emena + 8-9 aytokhnita stammathmena mprwsta toy
me kalo tapita
KAI ME ODYGO STHN ILIKIA MOY (28)


symperasma

mhn trexete!
mhn kanete souzes!
mhn kanete edo!
mhn kanete kontres!
mhn kanete moto cross!
almata kai alla epikyndina pragmata!


an se xanapoun mellothanato pes tous apla



FONIADES

giath ekeinoi den pathainoun tipota mesa sta dyo amaxia pou vgikan olikh katastrofh.

MOUNOPANA.


sorry ksexasa toys tropous mou

thewhiteowl
05/07/2006, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
έλα ρε... μη κάνεις έτσι....


και εγώ μελλοθάνατος είμαι.....


το έχω κανονίσει να φύγω γύρω στα 84 μου με παιδιά και εγγόνια...

ΜΕ πολλές πολλές εμπειρίες από ταξίδια που μερικοί δε θα κάνουν ποτέ....

ΜΕ πολλούς φίλους που μερικοί δε θα γνωρίσουν ποτέ....

ΜΕ παρέες που μιλάμε την ίδια γλώσσα και γελάμε με τα ίδια αστεία και έχουμε ζήσει μαζί αρκετές ιστορίες....

ΜΕ 4-5 μπουφάν cordura και δέρμα, 8-9 ζευγάρια γάντια και 7-8 όμορφα χρωματιστά κράνη που τα έχω πληρώσει για να τα φοράω και δεν είναι διακοσμητικοί προφυλακτήρες εκεί που μπαίνει η πινακίδα...

ΜΕ άπειρες κερδισμένες ώρες/μέρες/μήνες στη ζωή μου που θα περάσω εποικοδομητικά κάνοντας πράγματα και όχι όντας κολλημένος στην κίνηση της πόλης ακούγοντας στο τέρμα Γονίδη...

ΜΕ βόλτες μέσα στο ΣΚ σε όμορφα μέρη που θα μου ξαναδίνουν δύναμη και κουράγιο να αντέξω άλλη μια εβδομάδα στη δουλειά με όμορφες εικόνες...

ΜΕ πιο καλή υγεία αφού θα τρωώ όλους τους καιρούς (ζέστη, κρύο, υγρασία κλπ.) στη πλάτη ή στο στήθος πάνω στη μηχανή μου και όχι κλεισμένος πίσω από ένα τιμόνι αυτοκινήτου με τεχνητό περιβάλλον κλιματισμού και σωματίδια από τους σωλήνες αερισμού. Οπότε θα αποκτήσω πιο γερή κράση στις αλλαγές του καιρού...

ΜΕ ώρες ισορροπίας και τεχνικής πάνω σε δύο τροχούς που όπως και να το κάνουμε είναι μια ιδιότυπη γυμναστική αντί να καπνίζω και να μιλάω στο κινητό μέσα στο αμάξι...

ΜΕ νοοτροπία να σέβομαι τη ζωή μου και τη ζωή των άλλων γιατί καλώς ή κακώς θα έχω ζήσει καταστάσεις απειλητικές για τη ζωή μου οπότε θα εκτιμήσω το δώρο του να περπατάς, αναπνέεις, επικοινωνείς με άλλους ανθρώπους και με τον εαυτό σου...

Με...

ΜΕ πολλά ακόμα παραδείγματα διαφοροποίησης από τη ρομποτική ζωή στην οποία μας καθοδηγούν.....

ΜΕ...

ΜΕ...

ΜΕ...

ΜΕ...

ΜΕ... τα χίλια δίτροχος και ελεύθερος...


και θα ζούσα 114 χρόνια αλλά λέω μόνο 84 χρόνια επειδή μέχρι τώρα καπνίζω

και επειδή στα 84 θα κάνω κόντρα μπυροποσίας με τον Bartlal και θα πεθάνω από τη στενοχώρια μου γιατί πίνει πολύ η χαμούρα.... και θα με κερδίσει.....

:wave2:




Δεν ξέρω για σένα φίλε μου, αλλά ΕΓΩ σκοπεύω να ζήσω ... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
Απλά.

Nostra
05/07/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Δεν ξέρω για σένα φίλε μου, αλλά ΕΓΩ σκοπεύω να ζήσω ... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
Απλά.



ok, Elvis, whatever you say...

give my greetings to James Dean...


friendly,
Mahatma




:lol: :lol: :lol:

makis206
05/07/2006, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Δεν ξέρω για σένα φίλε μου, αλλά ΕΓΩ σκοπεύω να ζήσω ... ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
Απλά.

Και πολύ καλά κάνεις και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Και νομίζω οτι όλοι συμφωνούν.

Αυτό τι σημαίνει όμως ;; Οτι πάμε για αυτοκτονία όσοι γουστάρουμε μοτό, βόλτα, αδρεναλίνη, ελευθερία, ένα απλό αεράκι στο πρόσωπό μας, ισορροπία σε δύο ρόδες, μπάσιμο σε στροφιλίκι, κλπ κλπ ;;

Ποιος δεν αγαπάει τη ζωή του ;

Ποιος δεν θέλει να δει την επόμενη ανατολή ;

Ποιος δεν θέλει να γευτεί όσο το δυνατόν περισσότερα απ'αυτά που τον ευχαριστούν και τον γεμίζουν σαν άνθρωπο ;

:beer: :beer:

evvou
05/07/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ok, Elvis, whatever you say...

give my greetings to James Dean...


friendly,
Mahatma


:lol: :lol: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol:

ασχετα με το αν γελασα με αυτο το ποστακι...συμφωνω με το πρωτο που εγραψες...

:beer: :beer:

soter3gm
05/07/2006, 10:35
Οδηγώ και αυτοκίνητο και μηχανή
Το αυτοκίνητο λόγο επαγγέλματος ,τη μηχανή για να περνάω καλά, και τα δυο στα χέρια ενός βλάκα είναι όπλα που σκοτώνουν άνετα οποιονδήποτε
Στο δρόμο έχω δει άπυρες βλακείες από παπάκια σκουτεράκια και όσα ‘ακια’ υπάρχουν και άπυρες βλακείες από τύπους που δεν ίδρωσαν για να έχουν αυτοκίνητο και να το ‘πονάνε’ και από πάνω να σου ‘την λένε’ γιατί δεν τους αφήνεις να σε περάσουν από δεξιά στον λεωφορείοδιάδρομο (που άνετα μπαίνω και με τη βούλα και δεν ‘τρέχει μία’ αλλά δεν τον ακουμπάω ποτέ )
Άπυρους να κάνουν βλακείες στην Εθνική οδό να αφήνουν τα συντρίμμια τους στα parking και τα κόκαλα τους στην άσφαλτο
Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως όλοι αυτοί έχουν σαλτάρει από αυτή την πόλη που είναι δυσβάσταχτη πλέον που κάνουν μια διαδρομή αντί των 15’ σε 1,30’ που για να βρουν να σταθμεύσουν κάνουν 20 λεπτά (και μετά το βρίσκουν χτυπημένο ) η ριγμένο κάτω αν μιλάμε για μηχανή , και τόσα άλλα στραβά και ανάποδα που βλέπουμε και ζούμε
Από όλα αυτά ένα πράγμα έχω καταλάβει πως χρειαζόμαστε όλοι ΜΑ όλοι
Υπομονή και σύνεση να καταλαβαίνουμε πως και ο ΜΑΛΑΚΑΣ είναι μέσα στο ίδιο καζάνι με ΈΜΑΣ (που κινδυνεύουμε), και που για κάποιο λόγο κάνει τη μαλακία
Γιατί απολύθηκε γιατί χώρισε γιατί άργησε στο ραντεβού με την γκόμενα γιατί ,γιατί ,γιατί .
Κοινός χαλαρώστε για να περνάτε καλύτερα

Alx 84
05/07/2006, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μεγάλη παρέα απο παιδιά κάθε ηλικίας με αυτοκίνητα που έτυχε να παρεβρεθώ εχτές με μηχανή. Εγώ πήγα να δώ ένα φίλο και μου κάναν τα νεύρα κουρέλι. Και μου άρεσε που συμφωνούσαν κιόλας με σοβαρότατο ύφος...ούτε καν μίλησα, αυτοι μιλούσαν μεταξί τους... μόλις έφτασα λένε ψυθιριστά δύο μεταξί τους: "καλώς τον μελοθάνατο". Νομίζουν πως είμαι κουφός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Γράψε τους στα φρύδια σου κ συνέχισε κανονικά. κ εμένα πρώτη μέρα που φέρνω το μοτόρι σπίτι πετάγεται ο θείος μου κ μου λέει. "θα πέσεις σίγουρα" και λοιπές:a31: :a31: Φαντάσου την ψυχολογία μου. Βγήκα βόλτα καραξενερωμένος. Τον έγραψα στα φρύδια μου στην τελική κ είναι όλα μέλι γάλα!

μήπως, λέω μήηηηηηηπως όλοι αυτοί οι εξυπνάκιδες έχουν φάει τη φρίκη της ζωής τους που περιμένουν υπομονετικάααααααα:ZZZ: :ZZZ: το φανάρι, ενώ ο δίτροχος τους περνάει για πλάκα κ πάει στι δουλίτσα του;
Μήπως φρικάρουν που βλέπουν τον παπάκια με το μωρό δικάβαλο (ξεκράνωτοι κ το κατακρίνω:mad: :mad: ) και του έρχεται κόλπος;(εγώ έχω το ωραίο κ καινουρίο Golf και ο τύπος με την πάπια των 700 ευρώ έχει τέτοιο μωρό; )
Μήπως ακούνε μοτοβόλτα σε βουνά, εξωτερικό κλπ και παθαίνουν πλάκα;

ΜΗΠΩΣ ΖΗΛΕΥΟΥΝ όλοι αυτό οι γελοίοι και βγάζουν το άχτι τους λέγοντας ότι κινδυνεύει ο μοτοσυκλετιστής; γιατί αυτή η έχθρα; (ο μέσος μοτοσυκλετιστής έχει κ το τουτούνι του για να πάει το σινεμαδάκι του, το μπανάκι του και τα σχετικά, οποτε συνήθως δε το βλέπουν εχθρικά το 4τροχο (ως όχημα κ όχι ως νοοτροπία))

Επειδή δεν έχουν τα κότσια να καβαλήσουν ένα καλό μοτόρι για να γουστάρουν πρέπει να μη καβαλάει κανείς; Βλέπω πάρα πολλούς που στο φανάρι κάθονται στη μέση. ναι, το έχω κάνει κ εγώ αθελά μου ή να αλλάξω λωρίδα, αλλά μετά κάνω χώρο για τους τύπους με τις μοτοσυκλέτες. δε παραμένω εκεί!!!!!:mad: :mad: :mad:
Τι, επειδή δε μπορείς εσύ να πάς πουθενά, να στερήσεις το δικαίωμα κ από τους άλλους που μπορούνε;
Μιλάμε για τρελή κακία!!!!


ΜΗ ΣΩΣΟΥΝ Κ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΤΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!

:mad: :mad: :mad: :yuck: :yuck:

συγχύστηκα...

evvou
05/07/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από soter3gm
Οδηγώ και αυτοκίνητο και μηχανή
Το αυτοκίνητο λόγο επαγγέλματος ,τη μηχανή για να περνάω καλά, και τα δυο στα χέρια ενός βλάκα είναι όπλα που σκοτώνουν άνετα οποιονδήποτε
Στο δρόμο έχω δει άπυρες βλακείες από παπάκια σκουτεράκια και όσα ‘ακια’ υπάρχουν και άπυρες βλακείες από τύπους που δεν ίδρωσαν για να έχουν αυτοκίνητο και να το ‘πονάνε’ και από πάνω να σου ‘την λένε’ γιατί δεν τους αφήνεις να σε περάσουν από δεξιά στον λεωφορείοδιάδρομο (που άνετα μπαίνω και με τη βούλα και δεν ‘τρέχει μία’ αλλά δεν τον ακουμπάω ποτέ )
Άπυρους να κάνουν βλακείες στην Εθνική οδό να αφήνουν τα συντρίμμια τους στα parking και τα κόκαλα τους στην άσφαλτο
Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως όλοι αυτοί έχουν σαλτάρει από αυτή την πόλη που είναι δυσβάσταχτη πλέον που κάνουν μια διαδρομή αντί των 15’ σε 1,30’ που για να βρουν να σταθμεύσουν κάνουν 20 λεπτά (και μετά το βρίσκουν χτυπημένο ) η ριγμένο κάτω αν μιλάμε για μηχανή , και τόσα άλλα στραβά και ανάποδα που βλέπουμε και ζούμε
Από όλα αυτά ένα πράγμα έχω καταλάβει πως χρειαζόμαστε όλοι ΜΑ όλοι
Υπομονή και σύνεση να καταλαβαίνουμε πως και ο ΜΑΛΑΚΑΣ είναι μέσα στο ίδιο καζάνι με ΈΜΑΣ (που κινδυνεύουμε), και που για κάποιο λόγο κάνει τη μαλακία
Γιατί απολύθηκε γιατί χώρισε γιατί άργησε στο ραντεβού με την γκόμενα γιατί ,γιατί ,γιατί .
Κοινός χαλαρώστε για να περνάτε καλύτερα


εεεμμ...θα διαφωνησω γι'αυτο που λες με το αν εχει ιδρωσει καποιος η οχι για το αμαξι του...αυτο δεν το ξερουμε..και δεν χαρακτηριζει εναν ανθρωπο..

οσο για το αλλο θα συμφωνησω...πρεπει ολοι να εχουμε υπομονη και να χαλαρωσουμε...και ολοι να εχουμε τα ματια μας 5000 :D και ειδικα οσοι οδηγουν αμαξι (οπως και εγω :rolleyes: ) με λιγη προσοχη παραπανω και με μια 2η και 3η ματια γυρο σου..αποφευγεις παααρα πολλα :winka:

evvou
05/07/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
Γράψε τους στα φρύδια σου κ συνέχισε κανονικά.

συγχύστηκα...

ουτε να τα παιρνετε κρανιο..ουτε να ασχολειστε..ειναι ανθρωποι που εχουν αλλες αποψεις και αλλες εμπειριες...δε μπορεις να τον κατηγορησεις τον αλλον αν δεν εχει καβαλησει ποτε μηχανη και δεν ξερει πως ειναι...λογικο να βλεπει μονο τα αρνητικα! :winka:


συνδεση με καϊρο και γεια σας λεμε...μη χαλιεστε λεμεεεεεεεεεε :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Xrider
05/07/2006, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Ξέρετε τι έμαθα χτές και βάλτε το όλοι καλά στο μυαλό σας:

Για μερικούς ο "Μοτοσυκλετιστής" ΨΩΦΑΕΙ ενώ ο "Άνθρωπος" απλά πεθαίνει.

Καλά ο κόσμος ΔΕΝ Γαμάει καθόλου; Απο την στέριση διμιουργείται αυτή η συμπεριφορά;:hypnotize


O MOTOSYKLETISTHS PSOFAEI!! KAI AYTOS POY EINAI SE MIA KAREKLA H KREBATI PE8AINEI...EINAI POIHTIKOS LOGOS....O XTYPHMENOS NEKROS SKYLOS STON DROMO,EXEI THN IDIA EIKONA (XORIS KRANOS KLP)
O MOTOSYKLETISTHS ORIGINAL 8ELLEI NA EINAI SE EPAFH ME THN FYSH,NA MYRIZEI TON AERA,NA TON AIS8ANETE KLP!
EXOY KAI O LONELY RIDER,EASY RIDER OPOS H EKFRASH PE8ANE MONOS TOY SAN TON SKYLO,SAN TO SKYLI ST'ABELI K.A
;)

idi
05/07/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
...Είναι δύσκολο να αντιληφθεί κάποιος τι σημαίνει οδήγηση μηχανής (οχι καγκούριασμα) , χωρίς να την έχει καβαλήσει ποτέ, με ζεστό ήλιο , δερμάτινη στολή , και στροφιλίκια....

:a20: :a012: :a08: :a08:


εχω και εγω ΚΟΥΤΙ και οταν με ρωτανε γνωστοι και φιλοι γιατι εχω και 2 "μηχανακια" χαμογελαω απλα και δε λεω τιποτα....

(που θα παει.. δε θα κερδισω το jocker? οπου ναναι θα βγει το EVO10 που θα φτιαχτει για μενα σε χρωματακι Lime green... ) :wave2: :beer:

EVI
05/07/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:a20: :a012: :a08: :a08:


EVO10 που θα φτιαχτει για μενα σε χρωματακι Lime green... ) :wave2: :beer:


ναι καλα

βολεψου με ενα ΕVI 25 τωρα και τα λεμε



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:

idi
05/07/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750

βολεψου με ενα ΕVI 25 τωρα και τα λεμε


:lol: :lol: :lol: :lol: :a24: :a21: :a22: :a09: :a07: :a08: :a49: :a49: :a49: :a49:

EVI
05/07/2006, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:lol: :a21: :a22: :a09: :a07: :a08: :a49: :a49: :a49: :a49:


:lol: :lol:




:blush: :a07:

Λεωνίδας
05/07/2006, 11:14
:a014: :a014:

EVI
05/07/2006, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
:a014: :a014:


παχαινουν αυτα ρε και μετα σε βλεπω για κανα ον οφ βαρκαντερο μονο


:lol: :lol:

ktm640lc4
05/07/2006, 11:25
Ρε εγω το τζοκερ το εχω στην υπογραφη μου, τι να λεμε τωρα.

Αμα βγει το ΕΒΟ 10 θα το παρω κοκκινακι. Αν εχω κερδισει τιποτις λεφτα.

:lol: :lol:

gcrook
05/07/2006, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI z750
ναι καλα

βολεψου με ενα ΕVI 25 τωρα και τα λεμε



:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :rotflmao:


ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ
ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

latris mixanis
05/07/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μεγάλη παρέα απο παιδιά κάθε ηλικίας με αυτοκίνητα που έτυχε να παρεβρεθώ εχτές με μηχανή. Εγώ πήγα να δώ ένα φίλο και μου κάναν τα νεύρα κουρέλι. Και μου άρεσε που συμφωνούσαν κιόλας με σοβαρότατο ύφος...ούτε καν μίλησα, αυτοι μιλούσαν μεταξί τους... μόλις έφτασα λένε ψυθιριστά δύο μεταξί τους: "καλώς τον μελοθάνατο". Νομίζουν πως είμαι κουφός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:hypnotize Πλάκα κάνεις έτσι?? Δηλαδή όποιος καβαλάει μηχανή σίγουρα θα πεθάνει??

Έλεος με αυτές τις νοοτροπίες :mad:

Alx 84
05/07/2006, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
:hypnotize Πλάκα κάνεις έτσι?? Δηλαδή όποιος καβαλάει μηχανή σίγουρα θα πεθάνει??

Έλεος με αυτές τις νοοτροπίες :mad:


σίγουρα όλοι θα πεθάνουμε κάποτε. το θέμα είναι πότε. παίζουν διάφορα κόμπλεξ στον κόσμο. όκ, κράτα τα για την πάρτυ σου φίλε μου. δε θές, μην καβαλάς. άσε τον άλλο να κάνει την πλάκα του.


όπως όμως είπε κ η a-mixani χαλαράααααα...

KeLeYTiS
05/07/2006, 13:16
Παμε παλι...

Με το να κατηγορουμε τους οδηγους αυτοκινητων σαν κομπλεξικους η να κανουμε ανουσιες συγκρισεις μεταξυ μοτο-αυτοκινητου δεν μπορω να καταλαβω ποιος εχει κομπλεξ...

Δεν εφταιγαν παιδια τα αυτοκινητα των ανθρωπων που ειπαν αυτες τις κουβεντες αλλα οι ιδιοι οι ανθρωποι που προφανως εχουν κομπλεξ (η τους περασε κανα 1000 :lol: )

Οποτε μπαινει καποιο θεμα με σχεση τα αυτοκινητα αρχιζουν ¨και γραφονται λεξεις οπως "κουτια" "αυτοκινητακηδες" κτλ κτλ κτλ λες και ειμαστε 2 διαφορετικα στρατοπεδα...

Οκ υπαρχουν μαλακες αλλα αυτοι οι μαλακες μπορει να τους δεις να καβαλανε και μηχανη και αυτοκινητο...δεν εχει σημασια το μεσο σημασια εχει ο ανθρωπος,το τι αισθανεται με αυτο που κανει...

Αντε μην τα παρω και με κοτσαρω και μια φωτο απο τις καλες παλιες εποχες

Παλιο μηχανακηδες :rotflmao:


54206

idi
05/07/2006, 13:17
α ρε καγγουρα ΕΣΥ ΗΣΟΥΝ με το ΑΧ??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

gcrook
05/07/2006, 13:20
AX Le Mans rules:D

KeLeYTiS
05/07/2006, 13:22
Καλα ειχα δει ενα Ζ1000 και ενα SV650 πηγα να ανοιξω το παραθυρο να σας ριξω μια καρπαζια αλλα φυγατε :lol: :lol: :lol:

Ποζεραδες :rotflmao:

gcrook
05/07/2006, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Καλα ειχα δει ενα Ζ1000 και ενα SV650 πηγα να ανοιξω το παραθυρο να σας ριξω μια καρπαζια αλλα φυγατε :lol: :lol: :lol:

Ποζεραδες :rotflmao:

Εσυ ησουν ρε "παλιοκουτακια" που οταν ξεκινησαμε νομισαμε οτι εβαλες οπισθεν;

:rotflmao:

xastoukopsaro
05/07/2006, 14:09
ακομα και οταν ημουν μονο αυτοκινητακιας ποτε δεν μπορουσα να σκεφτω κατι τετοιο.... (εξαιροντας παπακηδες με μπουρια που εκαναν σουζες ξεκρανωτοι φυσικα αναμεσα στην κινηση).. εκει απλα εβλεπα να φλαρταρει ο χαρος με το δρεπανι....

θα ηθελα ομως να κανω ενα διαχωρισμο αναμεσα σε καγκουρες και οδηγους....

οι καγκουρες που εχουν τον αγκωνα με πυρεττο μιας και ειναι κολλημενος στο παραθυρο δεν αντιπροσωπευουν ολους...
Να υποθεσω τα παλικαρια που στο λεγαν εινα απο αυτους που περνουν ενα σαξο και επειδη αυτοι "ξερουν" και εχουν λιωσει το fast and furius πλεον ξερουν τι παιζει με τα αυτοκινητα οποτε εχουν κανει τις σωστες αλλαγες στο αμαξι......
η απαραιτητη εξατμιση ελαυθερας ειναι στανταρτ νομιζοντας οτι ακουγεται σαν φερραρι χωριαν να καταλαβαινουν οτι ακουγεται σαν αριθμιστο μοτερ....
αυτοι ειναι που στα ταξιδια πανε με 100 γιατι παθαινουν πονοκεφαλο και δεν μπορουν να καψουν και βενζινη... και θυμουνται να πατησουν γκαζι οταν τους περναω απο πανω με 190 και τερμα το γκαζι με το ρενό μου το μαματο....
ασε που μπορστα απο καθε καφε περναν με το γουφερ να γαργαλαει τα οπισθια στο διπλανο τραπεζι.... καγκουυυυυυυυυρρρρρρρρρριιιιιιιιααααααα
ντοινγκντοινγκ ντοινγκ ντοινγκ ντοινγκ ντοινγκ

μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι...
να σεβομαστε τον αλλο που ειναι στο δρομο πρεπει να ειναι στον "στανταρτ " εξοπλισμο του καθενα,... το να αφησεις χωρο στην κινηση για να περασει η μηχανη η να κοιτας τους καθρεφτες σου πριν αλλαξεις λωρηδα δεν θελει κανενα πτυχειο....

xastoukopsaro
05/07/2006, 14:13
ξεχασα και την αεροτομη μοντελλο μπατμαν για να κραταει καλυτερα :D οπως και τα αυτοκολητα στην πορτα με την μαρκα του αυτοκινητου για να μην ξεχασουν το μ0οντελλο και να το βρισκουν στα παρκινγ....οχι οπως ο αφτερ στο μολ που το εχασε..... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
05/07/2006, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μεγάλη παρέα απο παιδιά κάθε ηλικίας με αυτοκίνητα που έτυχε να παρεβρεθώ εχτές με μηχανή. Εγώ πήγα να δώ ένα φίλο και μου κάναν τα νεύρα κουρέλι. Και μου άρεσε που συμφωνούσαν κιόλας με σοβαρότατο ύφος...ούτε καν μίλησα, αυτοι μιλούσαν μεταξί τους... μόλις έφτασα λένε ψυθιριστά δύο μεταξί τους: "καλώς τον μελοθάνατο". Νομίζουν πως είμαι κουφός;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


ναι ετσι μιλανε γιατι ξερουν τον τροπο που οφηγανε!!!σαν μ@λακες δηλ!!!
και σου λενε σιγα μην μας γλιτωσει!
και μετα λενε τους μοτοσυκλετιστες καγκουρες!!!!!

AFTER
05/07/2006, 14:19
Χωρις να διαβασω ολα τα ποστ(που με τετοια ζεστη ρε παιδια?...οκ εχει κοψει η ζεστη αλλα επρεπε να γραψω μια λακαμια, απλα θα σου πω φιλε μου πως οσοι λενε τετοια ειναι επειδη και εκεινοι καταβαθος μηχανη θελανε, αλλα δεν τους αφηνε ο μπαμπας.
Και οταν μπορεσαν και εβγαλαν λεφτα, απλα προτιμησαν το αμαξι γιατι που να ανεβαινει στους μαρσπιεδες το ξεκολιδι που γνωρισαν στο inn club!!!

Μην δινεις σημασια, και εγω τα παιρνω στο κρανιο, αλλα αμα το σκεφτεις, οι ιδιοι παλευουν με το κομπλεξ τους!

KeLeYTiS
05/07/2006, 14:24
Οταν λετε για μπουρια κατι τετοιο εννοειται?

(Αμα φτιαξω την φλατζα μεχρι τα 220 δεν υπαρχει ρενω μαμα που να με περναει :lol: )


54219

Dionisisk5
05/07/2006, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
:a20: :a012: :a08: :a08:


εχω και εγω ΚΟΥΤΙ και οταν με ρωτανε γνωστοι και φιλοι γιατι εχω και 2 "μηχανακια" χαμογελαω απλα και δε λεω τιποτα....

(που θα παει.. δε θα κερδισω το jocker? οπου ναναι θα βγει το EVO10 που θα φτιαχτει για μενα σε χρωματακι Lime green... ) :wave2: :beer:

Oχι ρε συ καi lime green. Αμα ειναι ετσι να μην σου κατσει ποτε το λοτο γιατι θα στο καψω με τετοια ιεροσυλια :D :lol:


ακομα και οταν ημουν μονο αυτοκινητακιας ποτε δεν μπορουσα να σκεφτω κατι τετοιο.... (εξαιροντας παπακηδες με μπουρια που εκαναν σουζες ξεκρανωτοι φυσικα αναμεσα στην κινηση).. εκει απλα εβλεπα να φλαρταρει ο χαρος με το δρεπανι....

θα ηθελα ομως να κανω ενα διαχωρισμο αναμεσα σε καγκουρες και οδηγους....

οι καγκουρες που εχουν τον αγκωνα με πυρεττο μιας και ειναι κολλημενος στο παραθυρο δεν αντιπροσωπευουν ολους...
Να υποθεσω τα παλικαρια που στο λεγαν εινα απο αυτους που περνουν ενα σαξο και επειδη αυτοι "ξερουν" και εχουν λιωσει το fast and furius πλεον ξερουν τι παιζει με τα αυτοκινητα οποτε εχουν κανει τις σωστες αλλαγες στο αμαξι......
η απαραιτητη εξατμιση ελαυθερας ειναι στανταρτ νομιζοντας οτι ακουγεται σαν φερραρι χωριαν να καταλαβαινουν οτι ακουγεται σαν αριθμιστο μοτερ....
αυτοι ειναι που στα ταξιδια πανε με 100 γιατι παθαινουν πονοκεφαλο και δεν μπορουν να καψουν και βενζινη... και θυμουνται να πατησουν γκαζι οταν τους περναω απο πανω με 190 και τερμα το γκαζι με το ρενό μου το μαματο....
ασε που μπορστα απο καθε καφε περναν με το γουφερ να γαργαλαει τα οπισθια στο διπλανο τραπεζι.... καγκουυυυυυυυυρρρρρρρρρριιιιιιιιααααααα
ντοινγκντοινγκ ντοινγκ ντοινγκ ντοινγκ ντοινγκ

μην τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι...
να σεβομαστε τον αλλο που ειναι στο δρομο πρεπει να ειναι στον "στανταρτ " εξοπλισμο του καθενα,... το να αφησεις χωρο στην κινηση για να περασει η μηχανη η να κοιτας τους καθρεφτες σου πριν αλλαξεις λωρηδα δεν θελει κανενα πτυχειο....

Και εγω βγαζω τον αγκωνα στο παραθυρο ρε συ οταν ειμαι στο αυτοκινητο. Τι παει να πει αυτο?
Και δειχνω και σεβασμο σε αυτου που εχουν ξοδεψει μικρες περιουσιες να φτιαξουν τα αυτοκινητα τους.
Αυτο που μισω ειναι τους τυπους με και "καλα" φτιαγμενα αμαξια και τις πραπροθ εξατμισεις τους, τα φιμε τους στα κολοφαναρα και τα 5000 αυτοκολλητα απο aftermarket που αναθεμα αν εχουν ενα απο αυτα πανω στο αμαξι τους.
Τεσπα γενικα επειδη ζω και με τα δυο μεσα ειμαι απο τους τυχερους ή απο τους δουλευταραδες πιτσιρικαδες οπως το βλεπεει καθενας, απλα νομιζω η λεξη σεβασμος ειναι απαραιτητη για να επιζησουμε στους δρομους.
Ολοι κανουμε τις λαλακιες μας ειτε ειμαστε με αμαξι ειτε με μοτο:)

xastoukopsaro
05/07/2006, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Οταν λετε για μπουρια κατι τετοιο εννοειται?

(Αμα φτιαξω την φλατζα μεχρι τα 220 δεν υπαρχει ρενω μαμα που να με περναει :lol: )

πολυ κυριλε σε βρισκω.......:eyepop: :rotflmao: :beer: :beer:
εγω εννουσα κατι τετοιο βεβαια...(οσον αφορα το ολο συνολο) ΑΠΟ ΠΑΝΩΩΩΩΩ, μετα τρεχουν για κανα δυο χιλιομετρα μου φευγουν... αλλα μετα παλι ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!! μερικοι εχουν και νεον να βλεπουν τον δρομο μην σκονταψουν!!!!!

και εσενα απο πανω παντως σε περναω στην κορινθου-πατρων:rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:


54286

xastoukopsaro
05/07/2006, 21:37
Αν ειχες βαλει κατι τετοιο...... εμπαινες αυτοματα στην κατηγορια.... ως προεδρος... αλλα στον δρομο απο πανω και εσενα!!!!....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


54287

xastoukopsaro
05/07/2006, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Οταν λετε για μπουρια κατι τετοιο εννοειται?

(Αμα φτιαξω την φλατζα μεχρι τα 220 δεν υπαρχει ρενω μαμα που να με περναει :lol: )
εχεις αλλαξει ζαντα να υποθεσω... εννοω νουμερο..... στο εκανε λιγο τρακτερακι....:smilea: :smilea:

gcrook
05/07/2006, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από xastoukopsaro
Αν ειχες βαλει κατι τετοιο...... εμπαινες αυτοματα στην κατηγορια.... ως προεδρος... αλλα στον δρομο απο πανω και εσενα!!!!....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:eek: :eek: :eek:

Πες μου οτι ΔΕΝ εκοψε το πατωμα για να χωρεσουν τα μπουρια.

:look:

dimmeneidis
05/07/2006, 21:40
Τωρα επειδή δέν μπορώ να κάνω παραθέσεις σε κάθε πόστ απλά ξέρω πως έχετε δίκιο αλλά με έπιασε και νευρίασα, δεν μπορω να το συγκρατήσω... Να πάνε στην ευχή του θεού και καλύτερα να μήν τους ξαναδώ...ποτε όμως!

xastoukopsaro
05/07/2006, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
Oχι ρε συ καi lime green. Αμα ειναι ετσι να μην σου κατσει ποτε το λοτο γιατι θα στο καψω με τετοια ιεροσυλια :D :lol:


Και εγω βγαζω τον αγκωνα στο παραθυρο ρε συ οταν ειμαι στο αυτοκινητο. Τι παει να πει αυτο?
Και δειχνω και σεβασμο σε αυτου που εχουν ξοδεψει μικρες περιουσιες να φτιαξουν τα αυτοκινητα τους.
Αυτο που μισω ειναι τους τυπους με και "καλα" φτιαγμενα αμαξια και τις πραπροθ εξατμισεις τους, τα φιμε τους στα κολοφαναρα και τα 5000 αυτοκολλητα απο aftermarket που αναθεμα αν εχουν ενα απο αυτα πανω στο αμαξι τους.
Τεσπα γενικα επειδη ζω και με τα δυο μεσα ειμαι απο τους τυχερους ή απο τους δουλευταραδες πιτσιρικαδες οπως το βλεπεει καθενας, απλα νομιζω η λεξη σεβασμος ειναι απαραιτητη για να επιζησουμε στους δρομους.
Ολοι κανουμε τις λαλακιες μας ειτε ειμαστε με αμαξι ειτε με μοτο:)


να διορθωσω... δεν ενοοω βαζονατς στον αγκωνα στο παραθυρο μπαινει καποιος στο καζανι.... ασε που το κανω και εγω, (αλλα δεν κρεμαω το χερι εξω)...
με αυτο το παραδειγμα (ισως υπερβολικο) ηθελα να τονισω την κατηγορια που δεν σεβεται κανεναν στον δρομο. ειναι οι γληγοροι και μονο.... οι μαμαω και δενρω και οι "μην με περασεις γιατι μετα θα σου ερθω κολλησω απο μανω γιατι αν θελω τρεχω"

παντα αναρωτηθηκα...... αντι να δωσουν 4 εκτ να παρουν ενα αμαξι και να σκασουν αλλα 4 να το φτιαξουν.... γιατι δεν περνουν ενα των 8???? ποτε δεν το καταλαβα

zolotas
05/07/2006, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimmeneidis
Μεγάλη παρέα απο παιδιά κάθε ηλικίας με αυτοκίνητα που έτυχε να παρεβρεθώ εχτές με μηχανή.

μαγκες παρτε τις ψησταριες σας ,τις χοντρες και ασχημες γυναικες σας ,τραβατε στην πεθερα σας να σας φτιαξει ενα ταψι φασολαδα και με την μπακα που εχετε για αεροσακο ...........πιεστε την να ξεφουσκωσει το βραδυ που θα κοιμαστε σαν τα μοσχαρια ......απο το πολυ το καθησιο στο τουτου η μ@λακια βαραει ......

και παρτε και το κλειδι απο την μαντρα ........για να μας κλ@σετε τ @αρχιδια ........καλη σας νυχτα λουληδες

KeLeYTiS
05/07/2006, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από xastoukopsaro
να διορθωσω... δεν ενοοω βαζονατς στον αγκωνα στο παραθυρο μπαινει καποιος στο καζανι.... ασε που το κανω και εγω, (αλλα δεν κρεμαω το χερι εξω)...
με αυτο το παραδειγμα (ισως υπερβολικο) ηθελα να τονισω την κατηγορια που δεν σεβεται κανεναν στον δρομο. ειναι οι γληγοροι και μονο.... οι μαμαω και δενρω και οι "μην με περασεις γιατι μετα θα σου ερθω κολλησω απο μανω γιατι αν θελω τρεχω"

παντα αναρωτηθηκα...... αντι να δωσουν 4 εκτ να παρουν ενα αμαξι και να σκασουν αλλα 4 να το φτιαξουν.... γιατι δεν περνουν ενα των 8???? ποτε δεν το καταλαβα

Eσυ γιατι βαζεις εξτρα στο μηχανακι σου?

(Οταν λεω εσυ εννοω γενικα ετσι ? Οχι εσενα προσωπικα)

Το ιδιο δεν ειναι?

Γιατι φτιαχνεις το Ρ1 σου και δεν πας να παρεις κατευθειαν ενα Ducati? :lol:

Θεμα γουστου ειναι ολα...

Εμενα τα Αγγλικα Saxakia (εως ενα σημειο βεβαια) μου αρεσουν,μου αρεσει να κανει βαβουρα το αυτοκινητο μου οταν κανω ταξιδι (αν και γερναω και αρχιζω και κουραζομαι)
Μου αρεσει να βγαζω το χερι εξω
Μου αρεσει οταν βρεχει να ειμαι μεσα στεγνος και καθαρος με την φραπεδια και την μουσικουλα μου να χαζευω τα βρεγμενα τοπια

Μου αρεσουν ομως και τα αντιστροφως αναλογα με την μηχανη μου...

Αυτα τελος απο μενα

zolotas
05/07/2006, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
)
Μου αρεσει να βγαζω το χερι εξω


ταριφας εισαι??? θα κανεις μανικι απο τον ηλιο ........βαλτο μεσα .....εκτος αν ειναι χρεπι και δεν εχει ερ-κοντισιον

tsiros_temp
06/07/2006, 01:59
Μια απορία: γιατί βάζουν αεροτομές σε αμάξια που κατα τα άλλα έχουν τα αεροδυναμικά χαρακτηριστικά ενός τούβλου;

evo? τί evo και σκατέβο; ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΤΡΑΤΡΟΧΟ:

(και σε χρωματάκι που θα αρέσει σε κάποιον-κάποιον... :beer: )

tsiros_temp
06/07/2006, 02:00
.


54293

Dionisisk5
06/07/2006, 02:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Eσυ γιατι βαζεις εξτρα στο μηχανακι σου?

(Οταν λεω εσυ εννοω γενικα ετσι ? Οχι εσενα προσωπικα)

Το ιδιο δεν ειναι?

Γιατι φτιαχνεις το Ρ1 σου και δεν πας να παρεις κατευθειαν ενα Ducati? :lol:

Θεμα γουστου ειναι ολα...

Εμενα τα Αγγλικα Saxakia (εως ενα σημειο βεβαια) μου αρεσουν,μου αρεσει να κανει βαβουρα το αυτοκινητο μου οταν κανω ταξιδι (αν και γερναω και αρχιζω και κουραζομαι)
Μου αρεσει να βγαζω το χερι εξω
Μου αρεσει οταν βρεχει να ειμαι μεσα στεγνος και καθαρος με την φραπεδια και την μουσικουλα μου να χαζευω τα βρεγμενα τοπια

Μου αρεσουν ομως και τα αντιστροφως αναλογα με την μηχανη μου...

Αυτα τελος απο μενα

Eτσι ειναι οπως φτιαχνουν καποιοι την μηχανη το ιδιο ειναι και με τα αμαξια. Γιατι δλδ ο αλλος με τα 120 αλογακια τοθ να μιν κανει το αμαξι 200 ι ο αλλο με τα 300 στα 500? ποιο παρανοικο δεν ειναι περνεις Κ5 η R1 και να το τουρμπιζεις....? :) ποσο ποια να παει η παρανοια:) Τωρα γιατινα μην παρει αμαξι κατευθειαν των 8 ειναι μεγαλη κουβεντα ο τομεας της βελτιωσης το γιατι και το αν αξιζει κτλ και ο καθενας το κρινει μονος του και το ζυγιζει αν τον συμφερει.


Καλα η φωτο που εβαλες ειναι οντως ο ορισμος της καβουριας. Συχαινομαι αυτες της αεροτομες σε αμαξακια καρτ:) παιζει να τους καβουν παρα να τους δινουν :)

tsiros_temp
06/07/2006, 02:57
τί είναι η "καβουριά" ;

Αυτό που βλέπεις δεν είναι "αμαξάκι καρτ" ...

KeLeYTiS
06/07/2006, 10:05
Tα εχετε λιγακι μπερδεμενα τα πραγματα

Και οσο βλεπω ποστ σαν του Ζολοτα δυσκολευομαι να καταλαβω ποιος εχει λαθος και ποιος δικιο...

Οσο για την αεροτομη το δικο μου την φοραγε απο την μανα του...αρα η Citroen ειναι καγκουρας :lol:

Dionisisk5
06/07/2006, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
τί είναι η "καβουριά" ;

Αυτό που βλέπεις δεν είναι "αμαξάκι καρτ" ...

Sorry αλλα για εμενα τετοια αμαξακια ειναι καρτ. Χωρις να σημαινει οτι τα υποτιμω σαν αξια απλα μικρο σασι, πολλα αλογα και τετοιος χειρισμος θυιζει εντονα καρτ...

Dionisisk5
06/07/2006, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Tα εχετε λιγακι μπερδεμενα τα πραγματα

Και οσο βλεπω ποστ σαν του Ζολοτα δυσκολευομαι να καταλαβω ποιος εχει λαθος και ποιος δικιο...

Οσο για την αεροτομη το δικο μου την φοραγε απο την μανα του...αρα η Citroen ειναι καγκουρας :lol:

Το δικο σου δεν ειχε αεροτομη που κανει για απλωστρα και μονοζυγο μαζι. :) Εχει την αεροτομη που εχουν ολα τα κλασικα αυτοκινητα εργοστασιου μικρη και διακριτικη. ;)

xastoukopsaro
06/07/2006, 15:42
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


54353

zolotas
06/07/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από xastoukopsaro
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

τι να αυτο ?????? αρχοντας .......:eyepop: :lol:

tsiros_temp
06/07/2006, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dionisisk5
Sorry αλλα για εμενα τετοια αμαξακια ειναι καρτ. Χωρις να σημαινει οτι τα υποτιμω σαν αξια απλα μικρο σασι, πολλα αλογα και τετοιος χειρισμος θυιζει εντονα καρτ...

:confused:

Αρνάκι άσπρο και παχύ, της μάνας του καμάρι, εβγήκε εις την εξοχή και στο χλωρό χορτάρι...

Το αμάξι αυτό, που χαρακτηρίζεις ως καρτ, πατάει την enzo. Και την carrera gt. Και πολλά άλλα.

Δεν έχει μικρό σασί, δεν έχει πολλά άλογα, δεν έχει χειρισμό καρτ.

xastoukopsaro
06/07/2006, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
:confused:

Αρνάκι άσπρο και παχύ, της μάνας του καμάρι, εβγήκε εις την εξοχή και στο χλωρό χορτάρι...

Το αμάξι αυτό, που χαρακτηρίζεις ως καρτ, πατάει την enzo. Και την carrera gt. Και πολλά άλλα.

Δεν έχει μικρό σασί, δεν έχει πολλά άλογα, δεν έχει χειρισμό καρτ.

μυστικο το κρατας και δεν μας λες και πως το λενε??? παντως αυτο δεν το παταει...... και επειδη δεν το κραταω μυστικο τι τουτου ειναι.... bugatti veyron
και κανω και ενα κοπυ παιστ τα χαρακτηριστικα του

Engine
Type: Quad-Turbocharged W16
Displacement cu in (cc): 488 (7993)
Power bhp (kW) at RPM: 1001(736) / 6000
Torque lb-ft (Nm) at RPM: 923(1250) / 2200-5500
Redline at RPM: 6500
Brakes & Tires
Brakes F/R: ABS, vented disc/vented disc
Tires F-R: 245/690 R520 - 335/710 R540 (PAX System)
Driveline: All Wheel Drive
Exterior Dimensions & Weight
Length × Width × Height in: 174.2 × 77.9 × 47
Weight lb (kg): 4162 (1890)
Performance
Acceleration 0-60 mph s: ~ 3
Top Speed mph (km/h): 253 (406)
Fuel Economy EPA city/highway mpg (l/100 km): n.a.

xastoukopsaro
06/07/2006, 16:42
ξεχασα να το βαλω:beer: :beer: :beer:


54354

tsiros_temp
06/07/2006, 17:05
ναι, οκ, με 50 φορές την τιμή και με 10-11 στην παραγωγή μέχρι τώρα, μπράβο! που η υπερτροφική παντόφλα κατάφερε και κέρδισε στην ευθεία το atom2.

Για να δούμε τι θα κάνει και στην πίστα το veyron, γιατί 2g πλευρικά χλωμό εως ψόφιο να τραβήξει.

(αφήνω στην άκρη λεπτομέρειες όπως... για να πάει 405, σταματάς, ενεργοποιείς το "high speed mode", που χαμηλώνει τις αναρτήσεις και αν πάς με πάνω από κάποια ταχύτητα φρενάρει όταν στρίβεις, γιατί αυτό το πράμα δεν έχει την κατάλληλη αεροδυναμική για να στρίψει με 300+)

Κοίτα... ας το δούμε έτσι... το atom2 είναι κατηγορίας formula3...

tsiros_temp
06/07/2006, 17:12
Η formula 3 που λέγαμε...


54356

Dionisisk5
06/07/2006, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
:confused:

Αρνάκι άσπρο και παχύ, της μάνας του καμάρι, εβγήκε εις την εξοχή και στο χλωρό χορτάρι...

Το αμάξι αυτό, που χαρακτηρίζεις ως καρτ, πατάει την enzo. Και την carrera gt. Και πολλά άλλα.

Δεν έχει μικρό σασί, δεν έχει πολλά άλογα, δεν έχει χειρισμό καρτ.

Tsiros μαλλον καταβες λαθος η εγω κατι λαθος. Εμενα ως καρτ ηταν ο χαρακτηρισμος μου για τα saxo... τωρα αν το αρνακι ασπρο και παχυ κολαει και σε αυτο τι να σου πω.

tsiros_temp
06/07/2006, 18:21
Sorry αλλα για εμενα τετοια αμαξακια ειναι καρτ.
αυτό δεν αναφέρεται στο αμάξι του οποίου τη φωτογραφία έβαλα;

dimmeneidis
06/07/2006, 20:08
Το Υ2Κ το είδε κανείς;;;

xastoukopsaro
06/07/2006, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
ναι, οκ, με 50 φορές την τιμή και με 10-11 στην παραγωγή μέχρι τώρα, μπράβο! που η υπερτροφική παντόφλα κατάφερε και κέρδισε στην ευθεία το atom2.

Για να δούμε τι θα κάνει και στην πίστα το veyron, γιατί 2g πλευρικά χλωμό εως ψόφιο να τραβήξει.

(αφήνω στην άκρη λεπτομέρειες όπως... για να πάει 405, σταματάς, ενεργοποιείς το "high speed mode", που χαμηλώνει τις αναρτήσεις και αν πάς με πάνω από κάποια ταχύτητα φρενάρει όταν στρίβεις, γιατί αυτό το πράμα δεν έχει την κατάλληλη αεροδυναμική για να στρίψει με 300+)

Κοίτα... ας το δούμε έτσι... το atom2 είναι κατηγορίας formula3...


αιρκοντισιον εχει??? δερματινα καθησματα???:nono: :nono: :nono: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tsiros_temp
06/07/2006, 22:07
Α, τα δερμάτινα καθίσματα και το κλιματιστικό είναι που κάνουν το σπορ αμάξι;

xastoukopsaro
06/07/2006, 22:16
kai to radiocd

Dionisisk5
07/07/2006, 03:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
αυτό δεν αναφέρεται στο αμάξι του οποίου τη φωτογραφία έβαλα;

Oχι αναφεροταν στa saxo και στα τυπου saxo αμαξια οπως rallye ktl... Την φωτογραφια που εβαλες ουτε καν την προσεξα μονο ποιο μετα που ξαναδιαβασα τα ποστ σου.
Αλλα σιγουρα δεν ειναι αμαξι αυτο που ποσταρες.