PDA

View Full Version : Αλλη μια κλήση......



FZR1000
05/07/2006, 22:21
Καλησπέρα!! Σήμερα 8 το πρωι 1 τετράγωνο απ το σπίτι μου στους Θρακομακεδόνες με σταματάει πιτσιρικάς βλάχος αστυνομικός σε ενα μπλόκο σε τελειως ακυρο σημείο, καινούρια εμπνευση της ΕΑ.

Εγω με το κράνος στο χέρι

(μ@λακεί@ αλλά καμιά φορά λίγο δροσερό αεράκι ειναι οτι πρέπει για να ξυπνήσω)

πηγαινα με 30 χλμ, και εκει που λεω ειναι δυνατόν να με γράψει? είχε συμπληρώσει ηδη την μισή κλήση.........

Του λέω πως αυτό δεν είναι καθόλου δικαιο μιας και πάντα φοραω το κράνος μετα τα πρώτα 200μ γιατι βγαίνω στον κεντρικό (εκει στο ολυμπιακό χωριό) και του είπα πως θα παώ πταισματοδικείο, μου απαντά "πάνε οπου θες":lol:

Εχει κανείς εμπειρία σε πταισματοδικείο?

Λέτε να πληρώσω περισσότερα εκει?

zolotas
05/07/2006, 22:30
πως βολευει το κρανος στο χερι δεν εχω καταλαβει ......να σε φυσηξει αερακι και να φας και ενα ζουζουνι στη μαπα.......πρωταρης εισαι ρε φιλε μου ?? παραδεξου οτι εκανες μ@λακια και πανε πλερωσε ......δεν τρεχει τιποτα

FZR1000
05/07/2006, 22:46
Να με γράψουν στην Κηφισίας, στην Εθνική, στο κέντρο έστω και με ζέστη το καταλαβαίνω..... Αλλά εδω στα κατσάβρεχα......

Σίγουρα έκανα μαλακί@, αλλά ορισμένοι αστυνομικοί είναι υπερβολικοί χωρίς να έχουν ίχνος κατανόησης:yuck:


Υπάρχουν και άγραφοι νόμοι, όπως πχ σπάνια σε γράφουν αν δε φορά ο συνεπιβάτης κράνος (12 χρόνια που οδηγώ δεν με έχουν γράψει για συνεπιβάτη)

rsp
05/07/2006, 22:53
Να τα μας παλι....Τα καθικια οι αστυνομοι φταινε....:nono:


Φιλε δεν εχει σημασια αν εισουν 5 μετρα απο το σπιτι σου, οδηγουσες χωρις κρανος? Εισαι παρανομος (και βαζεις και σε κινδυνο τη ζωη σου)...Πληρωσε τη κληση και σκεψου αν αξιζει το να κανεις εστω και 200 μετρα χωρις κρανος!!

FZR1000
05/07/2006, 23:02
Ναι ήμουν παράνομος το ξέρω............


Σε λιγο εκει που κάνω mountain bike στην πάρνηθα θα ξεφυτρώσει κανένας να με γράψει μπας και βγάλει κανα φράκγο παραπάνω η ΕΑ

la_villa
06/07/2006, 01:01
όπως εξωφρενικό είναι και το ποσό των 83 ευρώ.

Σε όλη την ευρώπη είναι 15-20 ευρώ τα ξεφτέρια τα δικά μας που θέλουν να γεμίσουν τις τσέπες τους το ξεφτιλίζουν.

και έχουμε και την καραμέλα ήσουν παράνομος δεν ήσουν?
υποκριτικό εντελώς.
πόσοι απο σας/μας φοράτε ζώνες στα αυτοκίνητα μέσα στην πόλη?
πόσους απο σας/μας έχουν σταματήσει και γράψει για ζώνη μέσα σε πόλη.

ελεος δηλαδή
με τους επίσημους κλέφτες

και ύστερα κλαιγόμαστε και νοιώθουμε και θιγμένοι όταν δεν εφαρμόζονται οι νόμοι το ίδιο σε όλους,σε άλλες περιπτώσεις πέραν τον οδηγικών.

υ.γ όταν σε ξανασταματήσουν να αφήσεις την μηχανή στην μέση του δρόμου ώστε να κλείνεις όσο δρόμο θα έκλεινες άμα σε σταμάταγε με το αυτοκίνητο

και το κράνος το φοράω στο 98% των περιπτώσεων και δεν ξεκίνησα λόγω των αυξημένων προστίμων.Αλλά με εξοργίζει αυτό το προκλήτικο κλεψιμο και το δεχόμαστε κιόλας και λέμε έτσι απλά...μαλακία πλήρωσε τώρα.

beholder
06/07/2006, 07:25
Κοιτα το ιδιο μπινελικι εχω και εγω Οταν φευγω απο τη δουλεια θελω 200-300 μετρα να τα κανω χωρις κρανος για να με φυσηξει ο αερας.
Αλλα ... δεν εχω κανει καμμια συμφωνια με την ΕΑ οτι δεν θα με γραφει σε αυτα τα 200 μετρα Ουτε ο νομος κανει διακρισεις τετοιου τυπου
Αρα.. Εαν με σταματησουν και με γραψουν απλα θα πω οτι ημουν ατυχος και ας προσεχα

Το μονο που συμφωνω μαζι σου ειναι οτι ειναι υπερβολικο το προστιμο και θα επρεπε να ειναι το ιδιο ευαισθητοι και σε σοβαροτερες παραβασεις (Κοκκινα STOP κλπ)

tsiros_temp
06/07/2006, 07:41
Η ζελατίνα στο κράνος σου, ανοίγει;

georgeboy
06/07/2006, 07:50
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί για την ίδια παράβαση ο "νόμος" να έχει δυο μέτρα και δυο σταθμά!Τι εννοώ:για τη μη χρήση κράνους άλλοτε να σε γράφουν και άλλοτε να σε αφήνουν να φύγεις!Είναι σαφής ο νόμος η όχι?Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι εξαρτάται σε τι φάση βρίσκεται ο κάθε αστυνομικός στην συγκεκριμένη στιγμή!Αν τα έχει "πάρει" για χίλιους δύο λόγους θα ξεσπάσει στον πρώτο "εγληματία"που θα βρεί μπροστά του!Και τόλμησε εσύ "ανεγκέφαλε"οδηγέ μοτό να κάνεις 20 μέτρα,για να παρκάρεις τη μοτό σου σε καλύτερο σημείο απο εκεί που την άφησες για να μην στη ρίξουν κάτω,χωρίς κράνος!Μαύρο φίδι που σε έφαγε!!!!Απο τούδε και στο εξής λοιπόν όταν θέλετε να βάλετε τη μοτό σας απο το δρόμο στο πάρκιν σας να το φοράτε πάντα!

AFTER
06/07/2006, 07:58
ΧΑ!!!

Ποιος ειπε οτι ειναι 15-20? στην υπολοιπη Ευρωπη?


Σε ποια καφετερια τα ακουσατε αυτα?
Αλλαξτε καφετερια!!

Σας πληροφορω οτι στην Ιταλια σε οποιον δεν φοραει κρανος εχουν δικαιωμα να του κατασχεσουν την μηχανη.

Αλλα και παλι, το κρανος το φοραμε για μας και για κανεναν μπατσο, ειτε κανουμε 500χλμ ειτε 0.00005!

la_villa
06/07/2006, 09:55
από άτομο που ζούσε χρόνια Γερμανία

απλά εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε σταματήσουν αν δεν το φοράς.

road spirit
06/07/2006, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR1000
...

Εγω με το κράνος στο χέρι

....

Εχει κανείς εμπειρία σε πταισματοδικείο?



να τους πεις : "κυριε προεδρε, οσες φορες εχω πεσει, στο χερι χτυπησα, για αυτό και το βαζω εκει το κρανος, βασει εμπειριας".

Δεν θα πληρωσεις... Περα απο την πλακα, αυτη η ατακα εχει πραγματικα ακουστει σε πταισματοδικειο στη κρητη και φυσικα εμειναν ολοι αναυδοι...

tati
06/07/2006, 10:57
Μας αρεσει δε μας αρεσει.....τα βαζουμε με την Ε.Α ή οχι......είμαστε 5 μετρα απο το σπίτι μας ή 50.000 χιλ.......ο νομος είναι νομος....

καβαλάς...... φορας κρανος.....τελεια και παυλα.

τωρα αν περιμενουμε να κατσει ο καθε ενστολος να ακουσει τι εχει να πει ο καθενας μας όσο δίκαιο ή αδικο και να χουμε........δε παιζει........


ναι όντως είναι σπασιμο για σενα μιας και το βαζεις το κρανος παρακατω όπως λες...αλλά τη δεδομένη στιγμή σε είδε έτσι....(χωρίς) και απλούστατα δεν είναι δουλειά του να τον νοιάζει τι και πως...δουλειά του είναι να σε γραψει.....




:wave2:

DUKASII
06/07/2006, 11:04
πταισματοδικείο..δεν πληρωνεις λιγότερα..απλά πληρώνεις..αργοτερα...

"πάνε" μια μέρα πριν απο αυτη που αναγράφει η κλήση..και πάνε στο αρχειο..βρες το ονομά σου και τη καταχωρηση πλερωσε..και τελος.

αν πας την ίδια μέρα που λεει η κλήση...πας στο δικαστη του λες καμια παπαρια του στυλ..εκει κοντα στο σπιτι μου εχω χάσει το καναρινι μου και παω χωρις κράνος μπας το ακουσω να τιτιβιζει και το βρω παλι..γιατι ειναι του παπου μου που πεθανε και μου το αφησε να το προσέχω..

η κατι τετοιο ρε παιδι μου ..και αμα σε πιστεψει...


ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕΙΣ...:rotflmao:

sniper
06/07/2006, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR1000
........

Υπάρχουν και άγραφοι νόμοι, όπως πχ σπάνια σε γράφουν αν δε φορά ο συνεπιβάτης κράνος (12 χρόνια που οδηγώ δεν με έχουν γράψει για συνεπιβάτη)

Τέτοια να πείς στο πταισματοδικείο να γελάσουν και λίγο στην έδρα.... :lol:

Φιλαράκο.... Πλήρωσέ το και άσε την γκρίνια.... Δεν το φόραγες και τέλος....

και που 'σαι.... ο πιτσιρικάς ο "βλάχος" είναι από το δικό μου το χωριό... και εκεί φοράμε κράνη.... Στις Βερσαλλίες δεν τα φοράτε; :mad:

DUKASII
06/07/2006, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τέτοια να πείς στο πταισματοδικείο να γελάσουν και λίγο στην έδρα.... :lol:

Φιλαράκο.... Πλήρωσέ το και άσε την γκρίνια.... Δεν το φόραγες και τέλος....

και που 'σαι.... ο πιτσιρικάς ο "βλάχος" είναι από το δικό μου το χωριό... και εκεί φοράμε κράνη.... Στις Βερσαλλίες δεν τα φοράτε; :mad: ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΒΙΛΑΜΠΑΧΟ..


ΔΕ ΦΟΡΑΜΕ...

ενοχλει στο τριψιμο..:lol:

Nik0s
06/07/2006, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
πας στο δικαστη του λες καμια παπαρια του στυλ..εκει κοντα στο σπιτι μου εχω χάσει το καναρινι μου και παω χωρις κράνος μπας το ακουσω να τιτιβιζει και το βρω παλι..γιατι ειναι του παπου μου που πεθανε και μου το αφησε να το προσέχω..

η κατι τετοιο ρε παιδι μου ..και αμα σε πιστεψει...


ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕΙΣ...:rotflmao:


:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

x-rider
06/07/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII


ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕΙΣ...:rotflmao: [/B]

,





τα μεγαλα λογια πρεπει να τα προσεχουμε


για να εχουμε αρτια σωματικη κατασταση

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



ποτε δεν ξερεις καμμια φορα..............................

bartlal
06/07/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII

αν πας την ίδια μέρα που λεει η κλήση...πας στο δικαστη του λες καμια παπαρια του στυλ..εκει κοντα στο σπιτι μου εχω χάσει το καναρινι μου και παω χωρις κράνος μπας το ακουσω να τιτιβιζει και το βρω παλι..γιατι ειναι του παπου μου που πεθανε και μου το αφησε να το προσέχω..

η κατι τετοιο ρε παιδι μου ..και αμα σε πιστεψει...


ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕΙΣ...:rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Kizoku
06/07/2006, 13:08
Εντάξει η τροχαία γράφει τους ακράνωτους απλά για εισπρακτικούς σκοπούς.

Εσύ όμως γιατί το φοράς? Για να γλιτώσεις την κλήση ή για να γλιτώσεις το κεφάλι σου?

Φόρα το ρε συ ακόμη και μισό μέτρο να κάνεις, πήγαινε πλήρωσε και την κλήση και άσε τις δικαιολογίες.

Για το δικό σου καλό είναι και την ζωή σου όχι για να μην σου φάνε τα λεφτά οι μπάτσοι.

DUKASII
06/07/2006, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
Εντάξει η τροχαία γράφει τους ακράνωτους απλά για εισπρακτικούς σκοπούς.

Εσύ όμως γιατί το φοράς? Για να γλιτώσεις την κλήση ή για να γλιτώσεις το κεφάλι σου?

Φόρα το ρε συ ακόμη και μισό μέτρο να κάνεις, πήγαινε πλήρωσε και την κλήση και άσε τις δικαιολογίες.

Για το δικό σου καλό είναι και την ζωή σου όχι για να μην σου φάνε τα λεφτά οι μπάτσοι. OXOY...TI NAI AYTOΣ ΡΕ??

καλα δε κατάλαβες οτι το καναρίνι..εχει συναισθηματικη αξία ρε φιλαράκι?:lol:

Kizoku
06/07/2006, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
OXOY...TI NAI AYTOΣ ΡΕ??

καλα δε κατάλαβες οτι το καναρίνι..εχει συναισθηματικη αξία ρε φιλαράκι?:lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Αν είναι για το καναρινάκι πάω πάσο!!!





(δεν απαντούσα σε 'σένα όμως ρε τρελαμένε)

maintenance
06/07/2006, 13:27
το τσαμένο....τι το περίμενε....:bigcry:


54344

Gandalf dr685sm
06/07/2006, 15:11
Λοιπόν εγώ θα γίνω ο σπαστικός της υποθέσεως...

Πείραμα 1 , που έχω βαρεθεί να το λέω...


Πηγαίντε στην κουζίνα σας και...

1) Πάρτε φόρα για 7-8 βήματα
2) Σκάστε την κουρούπα σας , στο πάσο ή στο ντουλάπι με την φόρα όπως έρχεστε.
3) Αφού σηκωθείτε απο την ζαλάδα και τον πόνο (ούτε με 3 κιλά ρακί δεν γίνεται αυτό) και πίειτε και όλη την glaxo pharmacies για να περάσει ο πόνος, επαναλάβετε...

με κράνος αυτή την φορά...

και διαπιστώστε την διαφορά.

Στο πείραμα , το σώμα και το κεφάλι σας , πάνε το πολύ με 10-15 χλμ την ώρα Χ 3 κιλά του κρανίου αν και μπορεί να είναι και λιγότερα για ορισμένους που τους λείπουν δράμια απο φαιά ουσία.
Η πρόσκρουση επίσης γίνεται σε σταθερή επιφάνεια , χωρίς εφαρμογή του φαινόμενου της αδράνειας που στον δρόμο αν πέσετε απο την μηχανή, θα σούρει την κεφάλα σας, μέχρι να αναγκαστείτε να πάτε στα "re-install hair-get my wallet" και να μείνει η κουρούπα με αντανακλαστικό δέρματος αντί για τρίχα.

Αν τώρα καταλάβετε τίποτα απο τα παραπάνω , βγάλτε το κράνος απο τον αγκώνα , επαναφέρετε το μυαλό απο εκεί που είχε πάει και προστατευστέ το με την εφαρμογή κράνους.

Για τα πρόστιμα και το πόσο έχουν πάει τα ακούω βερεσέ... αν δεν θέλετε να πληρώνετε απο 1? - 3000000000? euro, απλά βάλτε κράνος...


Α επίσης αν θέλετε και αεράκι , μπορείτε να πάτε να σας φυσήξει στο βουνό , μπας και συνέρθετε...πριν το κάνετε όμως αυτό , να μας πείτε που υπογράφουν αυτά τα συμβόλαια οτι τίποτα δεν θα τύχει σε εμένα για τα επόμενα 200 μέτρα που θα τσουλήσω το μηχανάκι μου, για αυτό το κράνος , μπορεί να παραμείνει στο χέρι/βαλίτσα/σπίτι.

ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΝΑΓΕ...

Gandalf

NikdeV82
06/07/2006, 18:19
Αν σε γράψουν γίνεται να το πληρωσεις στον μπάτσο ?:winka:

anf125
06/07/2006, 18:28
Ο νόμος είναι νόμος οπότε δεν δικαιούσαι δια να ομιλείς και να κατηγορείς το όργανο που τον εφάρμοσε. Μάλλον τυχερός θα πρέπει να νιώθεις που δε χτύπησες από ενδεχόμενη πτώση όσες φορές δε φορούσες κράνος παρά άτυχος για το πρόστιμο.

NikosZX9
06/07/2006, 19:03
Κι εγώ συμφωνω οτι το κρανος σωζει και πρεπει να το φοραμε απτην στιγμη που θα ανεβουμε στο μηχανακι μεχρι την στιγμη που θα σταματησουμε στον προορισμο μας.
Εγω προσωπικα το φοραω επειδη ειναι το μονο αξεσουαρ εξοπλισμος το οποιο μου προσφερει ουσιαστικη προστασια σε περιπτωση πτωσης,δεν αφηνει τον αερα-μυγακια-σκονη-ροχαλες να μπαινουν στα ματια σου και με μια φυμε ζελατινα εχεις και προστασια για τον ηλιο:cool:
Προσωπικα θα το φοραγα ακομα και εαν δεν υπηρχε ο υποχρεωτικος νομος..
Παντως συμφωνω μαζι σου στο οτι καποιοι μπατσοι ειναι λιγο λαλακιδες:alien:
Στην πλατεια στο Ηλιον πριν 3 χρονια εψαχνα μια οδο και φοραγα κρανος κτλ..Μπαινω στην πλατεια βλεπω το μπλοκο που ειχαν σταματησει αλλα δυο μηχανακια και λεω θα παω να τους ρωτησω αν ξερουν που ειναι αυτη η οδος..Με χωριζε ενα στενο απο το μπλοκο με βλεπουν οτι φοραω κρανος και οτι ψαχνω για καμια ταμπελα με την οδο..Σε αποσταση 50μ απο τους μπατσους βγαζω το κρανος ενω με βλεπουν και σταματαω μονος μου διπλα τους γιανα ρωτησω για την οδο.
Ελα ομως που με το που σταματησα και πριν καν προλαβω να ρωτησω για την οδο μου ζητησαν χαρτια και φυσικα μου εκοψαν κληση:bawl: για κρανος..
Ξενερωσα τοσο πολυ που ηθελα να τους βαρεσω αλλα τι να κανουμε η μαλακια πληρωνεται..
Ααα ο λογος που εβγαλα το κρανος ηταν γιατι εβρεχε ειχε θολωσει η ζελατινα και ο μαακας δεν ηθελα να σταματησω διπλα τους και να τους φωναζω μεσα απτο κρανος μηπως και παρεξηγηθουν:a5: :a5:
Anyway απο τοτε εχει τυχει να περπαταω φορωντας το κρανος!!!

FZR1000
06/07/2006, 19:39
Κι εγώ συμφωνω οτι το κρανος σωζει και πρεπει να το φοραμε αλλά δε συμφωνώ και τοσο με τον νομο που μας το επιβάλλει.

Και όπως έλεγε ενα παλαιότερο σχετικό ποστ αν ήταν έτσι όλοι οι λουόμενοι θα έπρεπε να φορούν σωσίβιο............

Αν ζουσαμε στην Γερμανία αυτή η συζητηση δεν θα γινόταν καν, αλλά εδώ στην Ελλαδίτσα, όπως ανεχόμαστε ΤΟΣΑ απ το κράτος ετσι και το κράτος θα πρέπει να δείχνει κάποια ανοχή μερικές φορές, όπως και δείχνει αρκετές φορές δε λέω.

Νικοzx9 αν μου συναίβενε αυτό που έπαθες δεν ξερώ και γω τι θα έκανα.................. ας μην πω καλύτερα..............

sniper
06/07/2006, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR1000
........
Νικοzx9 αν μου συναίβενε αυτό που έπαθες δεν ξερώ και γω τι θα έκανα.................. ας μην πω καλύτερα..............

Και αντι για το πταισματοδικείο θα πήγαινες στα ανώτερα κλιμάκια για :

Αντίσταση κατά της αρχής,
Εξύβριση,
Σωματικές βλάβες,
και ότι άλλο θα μπορούσαν να σου κολλήσουν...

και αφου έβγαινες από την εντατική μετά το ξύλο που θα έτρωγες και επιβίωνες απο το άγριο σεξ προφυλακισμένος στον Κορυδαλλό θα πήγαινες στο δικαστήριο και θα άκουγες πόσο πληρώνεται η μαλακία....

και ελπίζοντας ότι έχεις έντιμο βίο και λευκό ποινικό μητρώο θα έπεφτες στα μαλακά με κάποια εξαγοράσιμη ποινή (θα πληρώσεις 1 SS μηχανάκι αντι να πας για κάποια χρόνια φυλακή).....

Kαι μετά θα καταλάβεις πόσο έξυπνη ήταν η ενέργειά σου.... :wave2:

dimmeneidis
06/07/2006, 20:14
Καλά κάνουν και έπρεπε να είχαν μεγαλύτερα πρόστιμα. Με λίγα ευρώ δέν καταλαβαίνουμε, ενω με κατι παραπάνω γίνεται η διαφορά. Οι αστυνομικοί δέν φταίνε. Εμείς φταίμε στις περισσότερες περιπτώσεις. Και άν υπάρχουν εξαιρέσεις αυτές είναι λίγες...

beholder
06/07/2006, 20:24
---------------------------------------------------
η κατι τετοιο ρε παιδι μου ..και αμα σε πιστεψει...

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΜΕ ΓΑΜΗΣΕΙΣ...
--------------------------------------------------------

Ε ρε και να κατσει "..αθωος ο κατηγορουμενος.." :a8: :a7: :a8:

:a07: :a32: :a07: :a32: :a07: :a32: :a07: :a32:








Τι εχει να παθει το καναρινι....:p :p :p :p

FZR1000
06/07/2006, 23:25
Ζητω η χουντα!!!!!!!


sniper δεν θα φερόμουν τοσο ανόητα ίσως του την έφερνα πιο ύπουλα αν με εξόργιζε τόσο........

NikdeV82
07/07/2006, 07:12
Ώστε βλάχος ε ; :blush:

Vezouvios
07/07/2006, 08:01
Ακου πως θα γλυτωσεις την επομενη φορα...

Μην σταματησεις καθολου..
Εαν σε βρουνε λιγο πιο κατω,
Ακου τι θα πεις..

Μπατσος..Γιατι δεν σταματησες.
Εσυ..Βασικα κυριε αστυνομε(ετσι πες)
η γυναικα μου με εγκατελειψε με εναν αστυνομο...
Μπατσος ....Και τι σχεση εχει αυτο..
Εσυ... Να κυριε αστυνομε νομιζα οτι ειστε εσεις και θελετε να μου την επιστρεψετε..

Κι θα φυγεις χαλαρα..
Η μπουζουριασμενος στο ξυλο σε κανα κελι
50/50 πιθανοτητες

ΚΑΙ ΕΑΝ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕΙ??!!!!!!!!

Σου αλλαζει την ζωη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


παιξε καλυτερα ενα joker

antonis21
09/07/2006, 00:18
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ... ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΥΠΝΑΔΑ?? ΕΣΥ ΗΣΟΥΝΑ ΑΤΥΧΟΣ ΑΔΕΡΦΕ ΣΕ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΟΥΝ.. ΒΕΒΑΙΑ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.... ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΠΕΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ.. ΕΓΩ ΕΙΧΑ 3 ΠΑΡΑΒΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΠΛΗΡΩΣΑ.. 20Ε ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ 92% ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ + ΕΞΟΔΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟΥ 15Ε +ΤΕΛΟΣ ΤΡΙΠΛΟ 2% ΟΓΑ 20% ΣΥΝΟΛΟ 54,90 Ε ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ.. ΑΠΟ 86 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ.. ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΓΡΑΨΑΝΕ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΑΡΚΑΡΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΓΚΑΡΑΖ ΜΑΣ........ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΤΟ ΦΟΡΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΜΑΣ... ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΑΜΑΞΙΑ ΓΙΑ ΖΩΝΕΣ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟς??

Draculas-GR
15/07/2006, 01:11
ΟΚ, ξερω οτι θα μου την πείτε αλλα:
κάποτε με το παπί της δουλειάς με σταματήσαμε χωρίς κράνος, ήταν νομίζω Απρίλιος-Μάϊος, κάπου εκεί..
τέλος πάντων, ο μπάτσος (κλασικός 40-50 με μουστάκι και κοιλίτσα, σαν τον Μαμαλάκη ενα πράμα..) μου λέει το εξής ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ: "Μα καλά.. δεν ξέρεις οτι καλοκαιριάζει και γράφουμε για κράνη? εσυ πως κυκλοφορείς έτσι?"
εκεί έμεινα μαλ@κ@ς...
τι να του πω?

Και για όσους με κατακρίνουν για την έλλειψη κράνους, αναφέρω οτι τώρα πια κυκλοφορώ με κράνος 300€ (αν ήθελα να αποφύγω κλήσεις θα είχα ενα των 30€..)

xtrm600
15/07/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
όπως εξωφρενικό είναι και το ποσό των 83 ευρώ.



και έχουμε και την καραμέλα ήσουν παράνομος δεν ήσουν?
υποκριτικό εντελώς.
πόσοι απο σας/μας φοράτε ζώνες στα αυτοκίνητα μέσα στην πόλη?
πόσους απο σας/μας έχουν σταματήσει και γράψει για ζώνη μέσα σε πόλη.

ελεος δηλαδή
με τους επίσημους κλέφτες

και ύστερα κλαιγόμαστε και νοιώθουμε και θιγμένοι όταν δεν εφαρμόζονται οι νόμοι το ίδιο σε όλους,σε άλλες περιπτώσεις πέραν τον οδηγικών.

υ.γ όταν σε ξανασταματήσουν να αφήσεις την μηχανή στην μέση του δρόμου ώστε να κλείνεις όσο δρόμο θα έκλεινες άμα σε σταμάταγε με το αυτοκίνητο

και το κράνος το φοράω στο 98% των περιπτώσεων και δεν ξεκίνησα λόγω των αυξημένων προστίμων.Αλλά με εξοργίζει αυτό το προκλήτικο κλεψιμο και το δεχόμαστε κιόλας και λέμε έτσι απλά...μαλακία πλήρωσε τώρα.

++
ΟΧΙ στο αυτομαστίγωμα λέμε