PDA

View Full Version : Συζητήσεις που αφορούν κράνη Enduro-MX



$py
05/07/2006, 23:29
Psinome na kano mia agora enos MX kranous alla thelo na me lisete kapoies apories.


Gia mesa stin poli to kalokairi einai pio 'drosero' apo oti ena full face kranos? (logo megalyterou anoigmatos)

Pernoun ola ta Mx kranoi zelatina?

Sta posa xiliometra arxizei na einai enoxlitiko logo aera?


Exo vrei ena Nolan sta 170 euro, ena Airoh sta 140 kai ena den thymame marka gyro sta 100-120 pou thelei na mou poulisei enas vromiaris :p Aksizei kapoio apo auta i einai teleios gia to foutso logo sxetika xamilis timis?

GhostDog
05/07/2006, 23:32
Gia mesa stin poli to kalokairi einai pio 'drosero' apo oti ena full face kranos?

Ναι μακράν.


Pernoun ola ta Mx kranoi zelatina?

Όχι. 1-2 παίρνουν. Στα υπόλοιπα γυαλιά.


Sta posa xiliometra arxizei na einai enoxlitiko logo aera?

110-120 σε χωμάτινο μηχανάκι. Σε φαιρινγκάτο μπορεί περισσότερα.

Μπορείς να βρείς shot στον καρρέρ σε αυτά τα λεφτά και έμενα μουχουν δώσει την εντύπωση αρκετά καλής ποιότητας.

Vstrommer71
05/07/2006, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Psinome na kano mia agora enos MX kranous alla thelo na me lisete kapoies apories.


Gia mesa stin poli to kalokairi einai pio 'drosero' apo oti ena full face kranos? (logo megalyterou anoigmatos)

Pernoun ola ta Mx kranoi zelatina?

Sta posa xiliometra arxizei na einai enoxlitiko logo aera?


Exo vrei ena Nolan sta 170 euro, ena Airoh sta 140 kai ena den thymame marka gyro sta 100-120 pou thelei na mou poulisei enas vromiaris :p Aksizei kapoio apo auta i einai teleios gia to foutso logo sxetika xamilis timis?
Πηρα κι εγω κρανος εντουρο ΙΧS,πολυ καλο και με καλη τιμη(120 ευρω).Ομορφο,αν ενδιαφερεσαι πανε μια βολτα απο Τζωρτζοπουλο:beer:

$py
06/07/2006, 20:02
An vgaleis to geiso gia mesa stin poli, tha einai kalytera apo thema aerodynamikis?

Episis aksizei na valo zelatina i maska kalytera?

Pantos to koumpoma me tous krikous mou moiazei psilospastiko


Vlepo na kataligo sto parakato montelo.


54365

Nik0s
06/07/2006, 20:29
Σπύρο :wave2:

Κράνος MX χωρίς το γείσο είναι (πέρα από ανούσιο), το πιο άσχημο πράγμα που έχω δει ποτέ... ! Πραγματικά θα μοιάζεις με κουνούπι :lol: :lol: :lol:

Αν υποθέσω οτι το θες για το KLE, η οποιοδήποτε άλλο χωμάτινο μικρό, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αεροδυναμικής. Εγώ τουλάχιστον, ποτέ δεν είχα - αρκει να μην αποφασίσεις στα 120+ να χαζέψεις τα αστέρια :D

Για μέσα στην πόλη, μπορείς να κυκλοφορείς με το MX, και ένα ζευγάρι γυαλιά ηλίου. Για παραέξω, πέρνεις και μια μάσκα και εισαι ΟΚ.

Όσο για το κούμπωμα, είναι απλά συνήθειο... άσε που (νομίζω) είναι το ασφαλέστερο.


:wave2:

OldMan
07/07/2006, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Pantos to koumpoma me tous krikous mou moiazei psilospastiko

Αν συνηθίσεις να το φοράς ΗΔΗ "κουμπωμένο" (με λασκαρισμένο τέρμα το λουρί και να το σφίγγεις μετά) είναι piece of cake !!!


Υ.Γ.
"Κάποιοι δείχνανε -κάπου στα Άγραφα- σε κάποιους "άλλους" πως μπαίνουν τα D-rings, αλλά κάποιοι "τρίτοι" είχαν το μυαλό τους στο τσίπουρο !!! :D

:lol: :beer: :lol:

MIKE_16V
07/07/2006, 10:46
Ριξε και μια ματια στα Lazer:winka:

$py
07/07/2006, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
]"Κάποιοι δείχνανε -κάπου στα Άγραφα- σε κάποιους "άλλους" πως μπαίνουν τα D-rings, αλλά κάποιοι "τρίτοι" είχαν το μυαλό τους στο τσίπουρο !!!:lol: :beer: :lol:




Agrafa?Tsipouro? Are you talking to me??? :p :p :p

mbjp
10/07/2006, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py

Pantos to koumpoma me tous krikous mou moiazei psilospastiko


μετα απο 2 βδομαδες θα το κουμπωνεις-ξεκουμπωνεις με το ενα χερι
μετα απο 1 μηνα, με ενα χερι και με γαντακι. Συνηθειο ειναι ;)

atom7ktm
10/08/2006, 11:02
εγώ έχω κράνος ΜΧ της Airoh και είμαι πολύ ικανοποιημένος. και δεν έχει κούμπωμα με κρίκους!

ψήνομαι για το enduro μοντέλο της Airoh, στυλ ΜΧ αλλά με ζελατίνα. για χειμώνα ότι πρέπει!

http://www.giassaris.gr/shop/greek/ProductDet.asp?PID=644&CatID=379&CatPosition=362

Electra
10/08/2006, 14:36
Και αυτό που θες έχει κρίκους πάντως!!
Δεν είναι δύσκολο να το δένεις. Παιχνιδάκι...
Κι εγώ αυτό έχω. Όντως σε ταχύτητες 110και πρέπει να έχεις καλό σβέρκο. Και καλύτερα να πάρεις μάσκα!!

Τώρα για χειμώνα, έχω την εντύπωση πως και με ζελατίνα να πάρεις όταν θα αρχίζουν τα μποφόρια το ίδιο πρόβλημα θα έχεις. Για το χειμώνα το full face είναι μακράν το καλύτερο!


Καλή αγορά ό, τι και αν διαλέξεις!

:beer: :beer:


58290

atom7ktm
11/08/2006, 12:45
ξέχασα κι αυτό....... αν είχα τα λεφτά θα το έπαιρνα ασυζητητί!

http://www.bmw-motorrad.co.uk/com/en/products/riderspoint/helmets/helmetmodels/helmets_enduro.html

καλό εεεεεεε?

:eek:

MikeG
19/01/2007, 10:19
Καλημέρα..
Εδώ & κάμποσο καιρό ψάχνω κράνος αλλά & jacket enduro.Αυτό γιατί σχεδόν κάθε βδομάδα πάω μια endurada και δε θέλω κυρίως να καταστρέφω το καλό μου μπουφάν.Τώρα όσο για το κράνος,έτσι για μεγαλύτερη άνεση.
Όσον αφορά κράνος έχω βρει το παρακάτω : M2R (http://www.louis.de/_304cd7dc5c76e9a060168d5bb0b1a8925a/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=832&list_total=7&anzeige=0&artnr_gr=506447)
είναι σε προσφορά.Τι λέτε γι'αυτό?Γενικά δε θέλω να δώσω & πολλά χρήματα αφού θα τα χρησιμοποιώ μια φορά τη βδομάδα & αν & επίσης η οικονιμική κατάσταση δεν είναι και τόσο καλή.
Τι έχετε λοιπόν να προτείνεται? (μπουφάν & κράνος enduro).

Ευχαριστώ

:beer: :beer: :wave2:

Stergios69
19/01/2007, 10:25
Για jacket, δες μήπως ο ντέρτι έχει τίποτα, έδινε κάτι μοντέλα σε προσφορά...
Αλλιώς, παίζουν και τα ΑΧΟ από EBAY σε αυτόν τον τύπο από όπου ψώνισα 2 φορές...
http://cgi.ebay.co.uk/AXO-VORTEX-EVO-MOTORCYCLE-JACKET-WATERPROOF-LARGE_W0QQitemZ250074194678QQihZ015QQcategoryZ30222QQtcZphotoQQcmdZViewItem

OldMan
19/01/2007, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όσον αφορά κράνος έχω βρει το παρακάτω : M2R (http://www.louis.de/_304cd7dc5c76e9a060168d5bb0b1a8925a/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=832&list_total=7&anzeige=0&artnr_gr=506447) είναι σε προσφορά.Τι λέτε γι'αυτό?

Μια χαρά είναι για την δουλειά που το θέλεις (αλλά ΟΧΙ πορτοκαλί σε BMW, ρε Μάικ...), αρκεί να είσαι Ο.Κ. με το μέγεθος !!!


(δηλ. οι υπόλοιποι με τα ακριβά χωμάτινα κράνη τα φοράνε παραπάνω από μια φορά την βδομάδα ???):lol:

edit: Θα σε φέρω αύριο ένα μπουφάν (παλιό, τρύπιο αλλά μάχιμο ακόμη...) !!
Έχει βέβαια κάτι σηματάκια ραμένα που δεν συμβαδίζουν με την Τευτώνεια κατασκευή που καβαλάς, αλλά κάτι θα κάνουμε...)

MikeG
19/01/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μια χαρά είναι για την δουλειά που το θέλεις (αλλά ΟΧΙ πορτοκαλί σε BMW, ρε Μάικ...), αρκεί να είσαι Ο.Κ. με το μέγεθος !!!


(δηλ. οι υπόλοιποι με τα ακριβά χωμάτινα κράνη τα φοράνε παραπάνω από μια φορά την βδομάδα ???):lol:

Όσον αφορά τα "ακριβά χωμάτινα κράνη" έχεις δίκιο.Απόλυτο για την ακρίβεια.Αλλά δίκιο έχει και η τσέπη μου ε?& εγώ δε το θέλω πορτοκαλί,παρότι δε το θέτω όπως το θέτεις (BMW & πορτοκαλί).

:wave2:

Κανά jacket?Αυτό είναι που με καίει περισσότερο.Μη γ******ω αυτό που έχω τώρα.


edit : Καλά εσύ τι είσαι?Αποθήκη εξοπλισμού?
Να μην ανέβω δηλαδής με το μπουφάν μου?

MikeG
22/01/2007, 12:08
Άντε ρε παιδιά,βοηθήστε...
Ψάχνω είπαμε ένα enduro jacket έτσι ώστε να μη ταλαιπωρώ αυτό που ήδη έχω χρησοπληρώσει & φοράω καθημερινά για τις μετακινήσεις μου.Έχετε κάτι να προτείνετε..?Δώστε τα φώτα σας..

:winka: :beer:

Trickster
22/01/2007, 12:40
Για enduroμπουφάν αν δεν θες να είσαι μέσα στην "μόδα" αφού δεν θα έχει προστατευτικά (μιας και όλη την δουλειά την κάνει ο θώρακας από μέσα) μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε νάυλον μπουφάν που να έχει και μια επενδυσούλα από μέσα.

Χώσε λεφτά καλύτερα σε θώρακα και προστατευτικά.. :beer: :beer:

fantacid
27/06/2007, 11:16
ρε παιδια πεστε μου ποσο ζυγιζει ενα ελαφρυ εντουροκρανος?

ποσταρετε κ το δικο σας μαρκα βαρος υλικο να δουμε που παιζουν οι τιμες!


το δικου μου ειναι:
oneal munity ±1250
Hybrid Carbon Fiber and Kevlar

Julius
27/06/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ρε παιδια πεστε μου ποσο ζυγιζει ενα ελαφρυ εντουροκρανος?

ποσταρετε κ το δικο σας μαρκα βαρος υλικο να δουμε που παιζουν οι τιμες!


το δικου μου ειναι:
oneal munity ±1250
Hybrid Carbon Fiber and Kevlar

kalo einai


1250 - eos - 1500 einai logika vary


poio kato plironeis polla kai den aksizei gia xrisi voltas-proponisis kai poio pano einai poly vary kai kourazei



Ego Exo ena Shark Pichon Replica 1400 peripoy alla to exo ksepatosei kai tora psaxnome gia neo kranaki

tati
02/07/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius



Ego Exo ena Shark Pichon Replica 1400 peripoy alla to exo ksepatosei kai tora psaxnome gia neo kranaki

τρισμέγιστε εχω και εγώ ενα Shark ΜΧ200 αν δε κανω λάθος και εχει διαλυθεί........:cry: (απο μέσα ε...)

λες να φταίνε τα Shark ή η σκλυροπυρηνική χρήση
:rotflmao:

Julius
02/07/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
τρισμέγιστε εχω και εγώ ενα Shark ΜΧ200 αν δε κανω λάθος και εχει διαλυθεί........:cry: (απο μέσα ε...)

λες να φταίνε τα Shark ή η σκλυροπυρηνική χρήση
:rotflmao:

Emena se siggrisi me thn xrisi kai tis kefalies pou toy exo riksei vgike poly kalo, kai ean den eitane akrivo pali to idio tha eperna.

tora skeftome na xtypiso ena to poly mexri 180euro, eixa dei kati oraia 661 alla kai auta einai panakriva.......


94997

tati
02/07/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Emena se siggrisi me thn xrisi kai tis kefalies pou toy exo riksei vgike poly kalo, kai ean den eitane akrivo pali to idio tha eperna.

tora skeftome na xtypiso ena to poly mexri 180euro, eixa dei kati oraia 661 alla kai auta einai panakriva.......

και εμένα το ίδιο μη το αδικώ...έχει βγάλει τα χρονάκια του....

αυτό που εχεις βάλει στη φωτό είναι φοβερο:eyepop: πόσο παει περίπου??:sick:

OldMan
02/07/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
αυτό που εχεις βάλει στη φωτό είναι φοβερο:eyepop:
Να το προσέξεις, γιατί μερικά βγάλανε κατασκευαστικά λάθη (είναι 0,0005mg μικρότερος ο αριστερός αεραγωγός), με αποτέλεσμα στα άλματα πάνω από 300 μέτρα (και με 170-180χ.α.ω.) να "τραβάει"΄ελαφρώς δεξιά, οπότε θέλει η αριστερή μπότα να πατάει ένα δόντι παραέξω το μαρσπιέ !!! :wave2:

Julius
02/07/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
και εμένα το ίδιο μη το αδικώ...έχει βγάλει τα χρονάκια του....

αυτό που εχεις βάλει στη φωτό είναι φοβερο:eyepop: πόσο παει περίπου??:sick:


Gyro sta 250-300... pola lemeeeeee

crs-k
02/07/2007, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Να το προσέξεις, γιατί μερικά βγάλανε κατασκευαστικά λάθη (είναι 0,0005mg μικρότερος ο αριστερός αεραγωγός), με αποτέλεσμα στα άλματα πάνω από 300 μέτρα (και με 170-180χ.α.ω.) να "τραβάει"΄ελαφρώς δεξιά, οπότε θέλει η αριστερή μπότα να πατάει ένα δόντι παραέξω το μαρσπιέ !!! :wave2:



Τι 'πες τωρα ρεεε? :eyepop:


Δεν το λεγες ρε γαμωτ' ΠΡΙΝ πεσω... :( :sick:







:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Julius
02/07/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τι 'πες τωρα ρεεε? :eyepop:


Δεν το λεγες ρε γαμωτ' ΠΡΙΝ πεσω... :( :sick:







:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:


aaaa! kai esy se alma pano apo ta 300metra epeses re???




ego den exo provlima tetoio pantos giati to ksero kai apo ta 290 sta 310 pao sproxnontas

crs-k
02/07/2007, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
aaaa! kai esy se alma pano apo ta 300metra epeses re???
........................


Η αληθεια ειναι οτι ηταν πιο "κοντο" ... :blush:

Αλλα ειχε αρχισει να "τραβαει" απ' τα πρωτα 200μ... :sick:



Ο εντυπωσιακος παντως ηταν ο Βρωμιαρης, με 100μ γκρεμο απο κατω του! :eyepop:

Ευτυχως που του 'κοψε και κατεβηκε απ' το μηχανακι πριν... :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

jasondakar
02/07/2007, 15:19
takachi 90 ευρουλακια καλο ειναι μιας και δεν ειμαι και καθε μερα στο βουνο
βαρος 1350+50 και ρυθμιζομενο γισο. καλο ειναι για τα λεφτα του ααα και δεν το λυπασε και πολυ:D

crs-k
02/07/2007, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
takachi 90 ευρουλακια καλο ειναι μιας και δεν ειμαι και καθε μερα στο βουνο
βαρος 1350+50 και ρυθμιζομενο γισο. καλο ειναι για τα λεφτα του ααα και δεν το λυπασε και πολυ:D



Αμα ειναι, επειδη ΔΕΝ λυπομαστε το κρανος, να κοπαναμε το κεφαλι μας οοοπου βρουμε ... :dizzy:

Μαλλον κατι ΔΕΝ κανουμε καλα... :(



:lol: :rotflmao: :lol:

jasondakar
02/07/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αμα ειναι, επειδη ΔΕΝ λυπομαστε το κρανος, να κοπαναμε το κεφαλι μας οοοπου βρουμε ... :dizzy:

Μαλλον κατι ΔΕΝ κανουμε καλα... :(



:lol: :rotflmao: :lol:


οχι ρε απλα κατι γρατζουνιες κτλ δεν με πονανε τοσο + οτι λογο ζεστης το κυκλοφορω και στην πολυ το κλειδωσω στην μηχανη αλλιως το ''καλο'' μου κρανος το προσεχω λογο οτι ειναι πιο ακριβο και ποναω αν γρατσουνιστει κτλ

tati
03/07/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Να το προσέξεις, γιατί μερικά βγάλανε κατασκευαστικά λάθη (είναι 0,0005mg μικρότερος ο αριστερός αεραγωγός), με αποτέλεσμα στα άλματα πάνω από 300 μέτρα (και με 170-180χ.α.ω.) να "τραβάει"΄ελαφρώς δεξιά, οπότε θέλει η αριστερή μπότα να πατάει ένα δόντι παραέξω το μαρσπιέ !!! :wave2:

γιαμαχχχχαααα εχω τα κανει ολα, παει παντού και ξεπερναει καθε κατασκευαστικό λαθος πλην εμού
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


οντως τσούζει η τιμούλα..:sick:

johnpan
01/01/2008, 15:38
eimai meta3y tou AGV AX6 kai tou KBC SUPER6. einai ta top persina ths ka8e etairias. Kai ta dyo exoun perasei snell. Mhpws 3erei kaneis poio einai to elafrytero? 8a valw kai links se ligo. thanks

johnpan
01/01/2008, 15:46
AGV AX-6 http://www.agv.it/prodotto.asp

KBC SUPER-x
http://www.kbchelmets.co.uk/html/helmets/superx7.html

slacker
01/01/2008, 17:58
Στο κεφάλι σου τα έχεις δοκιμάσει; Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα μοντέλα, αλλά όταν έψαχνα για street κράνη τα AGV μου έρχονταν κομματάκι μικρά και άφηναν το σαγόνι μου ακάλυπτο. Τα KBC αντίθετα μου έρχονταν κουτί, γι' αυτό και αγόρασα ένα τέτοιο.

johnpan
02/01/2008, 08:40
Fobamai mhpws einai bary to kbc... Apo thn allh omws mou aresei perissotero

zzr2005
03/01/2008, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Fobamai mhpws einai bary to kbc... Apo thn allh omws mou aresei perissotero

ποσα γραμμαρια ειναι???
για τι χρηση το θες??
το δικο μου (KBC VR-2) ειναι γυρω στα 1450 , λίγο πάνω απο το μεσο ορο τον top κρανών για street οδηγηση (εξαιρουμένου του UVEX)...
Σε ταξίδι μεχρι 5 ωρες που έχω πάει δεν με εχει κουράσει....

αν το θες απλά για πόλη αποκλείεται να σε κουράσει.....τωρα αν πας σε χώμα για εντουρο δεν ξερω τι παιζει...

675
01/02/2008, 01:30
αναζητω κρανος της εν λογω κατηγοριας


με ζελατινο ή χωρις δεν με ενδιαφερει
οποιος εχει τη καλοσυνη ας ριξει εδω μεσα οτι φωτο θελει ή οποιοδηποτε λινκ θα μπορουσα να παρω ματι μερικα τετοια κρανη,

καθως και μαγαζια στην αθηνα οπου θα μπορουσα να τα δοκιμασω...
και γενικοτερα θα υπηρχαν εκει ας πουμε "ειδη" εντουρο -mx...


ευχαριστω!:wave2: :beer: :wave2:

OzZzZzY
01/02/2008, 02:09
κατα τη γνωμη τα πιο ομορφα mx-αδικα κρανη και ταυτοχρονα σε καλες τιμες ειναι τα kbc
kbc (http://www.kbc-helmet.com/kbcbbs/zboard.php?id=mx)

δες κυριως την σειρα super x..ειναι η πιο...."αλητεϊκη" :winka:


:wave2:

crewdriver
01/02/2008, 10:03
πολλα θα βρεις στο motocrossgiant.com!εχει ολα τα σχεδια(σχεδον ολα)!!
εμενα μου αρεσει το metal mulisha της shoei(αν εισαι σατανιστης θα σου αρεσει κι εσενα) αλλα ειναι ακριβο(340ε απο j-helmets.com)!τωρα ομορφα ειναι τα kbc,τα airoh,fox,troy lee designs!

staffaki
01/02/2008, 15:44
ftino kai poli oraio kranos.kaliteri sxesi timis-apodosis


119052

staffaki
01/02/2008, 15:45
allo poli oraio kranos.
tha to vreis stin perko ellas


119053

staffaki
01/02/2008, 15:46
first racing missile.
tha to vreis sto vassalo









:wave2:



119054

johnpan
04/02/2008, 20:14
τελικά πήρα αυτό από ebay. 60 Ε μαζί με μεταφορικά!! Καινούριο!! :wave2:


119452

johnpan
22/05/2008, 16:18
Συμπληρώνω μερικά στοιχεία επειδή με ρωτάτε.

Το πήρα από http://stores.ebay.com/Riders-Direct_W0QQfsubZ11015244QQtZkm αλλά η τιμή ήταν προσφορά και το πρόλαβα στο τελευταίο λεπτό από έναν Καναδέζο! Πιο ακριβά ήταν τα μεταφορικά!

Το κράνος είναι πολύ ποιοτικό. Ικανοποιητικά ελαφρύ για τα λεφτά του, δε με κουράζει καθόλου. Τα ματ γραφικά φοβόμουν ότι θα γδαρθούν και θα φύγουν αμέσως, αλλά τελικά αντέχουν πολύ και κρατάνε ακόμα, παρόλο που οι ελιές είναι χαμηλές στα μέρη μου!

Αν θέλετε φτηνό και ελαφρύ πάρτε KBC. Πολύ ελαφριά είναι και τα first racing και σχετικά φτηνά, αλλά παρτε το ακριβό μοντέλο, τα φτηνά της είναι βαριά. Αυτά :beer:

johnpan
22/05/2008, 20:24
λεπτομέρεια από το πίσω μέρος του κράνους


131632

ARISPEED1
22/05/2008, 22:02
m2r carbon-kevlar 1.200 gr. ωραια επένδυση,βολικότατο ,φαρδειά γραμμή,αν εισαι κ τυχερός ...με προσφορά......Αλλη καλή επιλογή LASER .......

karadrift
20/01/2009, 17:24
πηρα M2R απο αμερικη 95Ε
εδω ο τζορτζοπουλος το εχε 200!!!!!!!!!!!!!!!
carbon cevlar 1200 gr!!!!!!!!!!!!!!!
αν ψαχτειτε εξωτερικο εχει καλα πραγματακια σε πολυ καλλες τιμες.


152802

ARISPEED1
20/01/2009, 19:05
Ta εχει προσφορά κ ο Τζορτζώ κ το Riders shop σε πολύ καλύτερη τιμή απο 200 ευρώ !

karadrift
20/01/2009, 21:26
πηγα τζορτζο προχτες και οταν του ειπα οτι ψαχνω ενα οικονομικο κρανος μου εδειξε ενα κουκουρουκου στα 140ε
ασε που ειχε ενα υφακι λιγο καπως..............
κα φαντασου οτι οταν μπηκα φοραγα ενα suomy extreme που το ειχα παρει απο καπου αλλου φυσικα 650ε.

karadrift
21/01/2009, 16:34
με εφαγες ρε Αριστομενη!!!!!!!!!!
ο αμερικανος μου κανει νερα.
πες κανενα μαγαζακι τωρα με τιποτα προσφορες να παω να παρω κανενα κρανακι για την κουρουπα μου.BELL η κανενα καλο
ξερεις εσυ,ειδα τι καβαλας!:D