PDA

View Full Version : -Δε βλεπ'ς που πας;;!



tsiros_temp
06/07/2006, 06:59
:sick:

Με το τουτου, βραδάκι, φώτα αναμένα, παράθυρα κατεβασμένα (δροσούλα):smilea:

Είμαι στο κάτω μέρος των υψηλών αλωνιών και, με βαριεστημέμα 20-25 (τρίτη ρελαντί και το πόδι στο φρένο:ZZZ: ) πλησιάζω προς το σταυροδρόμι (μετά τη διχάλα). είμαι περίπου 5 μήκη αμαξιού μακριά και δεν υπάρχει κανείς μπροστά μου, κανείς πίσω μου. Στο σταυροδρόμι, διασχίζει το δρόμο ηλικιωμένη γυνή. Σπρώχνει καροτσάκι μωρού.

Απ'ότι παρατηρώ, λοιπόν, η γυνή με κοιτάει και, καθώς σπρώχνει το καρότσι, μου κάνει κάτι χειρονομίες. Μπα... :confused:

έχω φτάσει λοιπόν, στο σταυροδρόμι, η γυνή ευρίσκεται μετά τροχοφόρου βρεφομεταφορέα, ασφαλώς επί του πεζοδρομίου. Επιβραδύνω, εώς ότου δύναμαι να ελέγξω σαφώς δια όχημα τυχόν προσεγγίζον τη διασταύρωση.

Αίφνης, ακούω φωνήν εξ αριστερών, προερχόμενη βεβαίως εκ της προαναφερθείσας γηραιάς γυνής:

-Μα δε βλέπ'ς μπροστά σου;!!!

Όντας ακινητοποιημένος και επομένως ασφαλής, κοιτώ προς την κατεύθυνση αυτής. Δια τεταμένης χειρός, η γυνή έσειε τη γροθιά της, θεωρώ προς το άτομό μου.

Προς στιγμή, δίστασα. Θεώρησα την απάντηση "Αν δε σε έβλεπα, μωρή ηλίθια, τώρα δε θα ζούσες", μα απεφάσισα να σιωπήσω.

Αμφιβάλλοντας δια τη ψυχική υγεία της γραίας, την ικανότητα της να αντιλαμβάνεται την πραγματικότητα και να εκτιμά με ακρίβεια την ασφάλειά της, απέφυγα οιαδήποτε λεκτική επικοινωνία και αλλαγή έκφρασης του προσώπου μου και συνέχισα την πορεία μου, καθώς η διασταύρωση είτω ελευθέρα οχημάτων.

GIXXERAKIAS
06/07/2006, 08:00
Να σαι καλα πρωι πρωι :bigcry: :bigcry: εκλ@σ@ στο γελιο" μετά τροχοφόρου βρεφομεταφορέα":lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Σοβαρα τωρα ειναι κατι ηλιθιες γιατι μονο ετσι μπορω να της χαρακτιρισω/συκτιρισω που περνανε στην παραλιακη με το πασο τους:eyepop: δεν εχουν την αισθηση του κινδυνου οτι αν δεν τις δει καποιος :wave2: bye πας!!!αν τους κορναρεις κιολας οταν εισαι με το μηχανακι(γιατι αν φρεναρεις πολυ δυνατα θα κολλησει ο π@π@ρ@ς με το αμαξι πανω σου αφου σε πηγαινει καροτσι τρελαμενος να βρει ευκαιρια να σε περασει!!)σε βριζουν κιολας και εννιοται(:confused: ετσι γραφεται?)σε μουτζωνουν κιολας:D :wave2:

AFTER
06/07/2006, 08:05
Μια φορα, ημουν σταματημενος σε ενα φαναρι με την μηχανη, αλλα οταν λεω σταματημενος, εννοω σταματημενος, ουτε 0.0000000001χλμ/ω!

Ξαφνικα βλεπω γραια να παει να περασει τον δρομο, και οταν πια εχει φτασει μπροστα μου, ξαφνικα γυρναει τρομαγμενη και μου λεει, ''ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ''
Προφανως φανταστηκε οτι πηγαινα προς το μερος της....δεν ξερω :confused:

Η πλακα ειναι οτι οι διπλα που ηταν σε αυτοκινητο, πηγαν να την υπερασπιστουν!!!

Για την γρια τι να πω, και εμεις ετσι θα γινουμε καποτε.
Για τους γυρω, παλι δεν θα πω τιποτα, δεν ασχολουμε με πνευματικα υποαναπτυκτους

road spirit
06/07/2006, 10:16
τι να κανουμε ρε παιδια? δυστυχως στη τριτη ηλικια πολλες απο τις λειτουργιες του σωματος και του μυαλου εξασθενουν και μια απο αυτες ειναι και η αντιληψη της αποστασης και της ταχυτητας.
Ας ειμαστε σε συναγερμο όποτε τους αντιλαμβανομαστε στο οπτικο μας πεδιο.
και δυστυχως και εμεις μαλλον ετσι θα ειμαστε καποια στιγμη...

villy
06/07/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μια φορα, ημουν σταματημενος σε ενα φαναρι με την μηχανη, αλλα οταν λεω σταματημενος, εννοω σταματημενος, ουτε 0.0000000001χλμ/ω!

Ξαφνικα βλεπω γραια να παει να περασει τον δρομο, και οταν πια εχει φτασει μπροστα μου, ξαφνικα γυρναει τρομαγμενη και μου λεει, ''ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ''
Προφανως φανταστηκε οτι πηγαινα προς το μερος της....δεν ξερω :confused:

Η πλακα ειναι οτι οι διπλα που ηταν σε αυτοκινητο, πηγαν να την υπερασπιστουν!!!

Για την γρια τι να πω, και εμεις ετσι θα γινουμε καποτε.
Για τους γυρω, παλι δεν θα πω τιποτα, δεν ασχολουμε με πνευματικα υποαναπτυκτους

Μήπως νευρίασε γιατί την ενοχλούσε ο θόρυβος της μηχανής;
Μήπως νευρίασε γιατί ήσουν πάνω στη διάβαση των πεζών;

Πολύ πιθανό να μην είναι και τίποτα από τα δύο!

Κι εμένα με νευριάζουν πάρα πολύ αυτού του είδους οι πεζοί όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εμείς μεγαλώσαμε μέσα στις πόλεις και από την ώρα που γεννηθήκαμε βλέπουμε αυτοκίνητα και μηχανές να κυκλοφορούν.

Αντίθετα άνθρωποι αυτής της ηλικίας (70+) σκεφτείτε πότε είδαν από κοντά αυτόκίνητο και μηχανή, και πότε έμαθαν να κυκλοφορούν σε πόλεις;;; Στα 40;

Δεν υπάρχει περίπτωση να αφομοιώσουν οδική συμπεριφορά και να έχουν αντιληψη της αποστασης και της ταχυτητας

Παρόλες τις θεωρίες μου κι εγώ νευριάζω, κι εγώ πατάω την διάβαση των πεζών μη με κοπανήσει κανένα αυτοκίνητο από πίσω κλπ, κλπ...
:wave2: :wave2: :wave2:

AFTER
06/07/2006, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από villy
Μήπως νευρίασε γιατί την ενοχλούσε ο θόρυβος της μηχανής;
Μήπως νευρίασε γιατί ήσουν πάνω στη διάβαση των πεζών;

Πολύ πιθανό να μην είναι και τίποτα από τα δύο!

Κι εμένα με νευριάζουν πάρα πολύ αυτού του είδους οι πεζοί όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι εμείς μεγαλώσαμε μέσα στις πόλεις και από την ώρα που γεννηθήκαμε βλέπουμε αυτοκίνητα και μηχανές να κυκλοφορούν.

Αντίθετα άνθρωποι αυτής της ηλικίας (70+) σκεφτείτε πότε είδαν από κοντά αυτόκίνητο και μηχανή, και πότε έμαθαν να κυκλοφορούν σε πόλεις;;; Στα 40;

Δεν υπάρχει περίπτωση να αφομοιώσουν οδική συμπεριφορά και να έχουν αντιληψη της αποστασης και της ταχυτητας

Παρόλες τις θεωρίες μου κι εγώ νευριάζω, κι εγώ πατάω την διάβαση των πεζών μη με κοπανήσει κανένα αυτοκίνητο από πίσω κλπ, κλπ...
:wave2: :wave2: :wave2:

Oχι, ειχα σταματησει πιο πριν, επειδη δεν θελω να κλεινω(οποτε μπορω) την διαβαση.
Για ολα τα αλλα περι εκπαιδευσης συμφωνουμε 100000%

Trans
06/07/2006, 14:11
loipon paidia exo dei to xeirotero pisteyo.... gia ayto terastia prosoxh stis xazes (giati merikes pragmatika EINAI) me ta karotsia...

Eyelpidon ka8odos (apo polygono pros pathsion dhladh). Apogeyma 18.00. Meta to fanari ths pylhs ton dikasthrion yparxei mia sxetika glykeia aristerh me 000000000 oratotha. Nhsida sthn mesh kai dentra poy koboun thn paramikrh optikh epafh me ayto poy yparxei piso apo thn strofh.

Katebainei enas pitsirikas me thn mhxanh, kai XAZH gynaika me karotsi paei na diasxisei thn Eyelpidon. Apotelesma? Mhxanh karfonetai sto karotsi, kato o pitsirikas, kato h mana, ekso to moro.

Ton pitsirka (nearos gia thn akribeia) kai to moro toys phre to 166. Loipon terastia prosoxh sta mora...

PS. 100m pio pano kai pio kato yparxoyn fanaria opou mporeis na perasesi.....

Gandalf dr685sm
06/07/2006, 14:57
Γιατί ηλίθια;...

Σε περίπτωση που δώ καροτσάκι στον δρόμο με μωρό.... Καλύτερα να πέσω να σπάσω τα μούτρα μου , παρά να το χτυπήσω.... τι είπες τώρα ρε φίλε;

Ο αναβάτης - οδηγός και λοιπά φταίει 110% σε αυτή την περίπτωση.


Gandalf

tsiros_temp
06/07/2006, 16:24
Gandalf, είσαι τρέχα γύρευε. Πάλι καλά που ήταν μηχανή και όχι αμάξι, γιατί τότε

Κάτι τέοιο μου είχε συμβεί και εμένα, με βλαμμένη μαμά που σε επικίνδυνο σημείο ξεκινάει να διασχίζει το δρόμο με το καρότσι. Που χρόνος για φρένα, έστριψα και άλλο το τιμόνι και έσκασα με καμια 20αριά πάνω σε μια μπλε μερτσέντες. (κανένα αμάξι δεν έπαθε τίποτα. ) Η μαμά απ'ότι είδα, χαμπάρι δεν πήρε. Τι στό διάολο, μου θύμησε κάτι κόμικ, που τριγύρω ο κόσμος σκοτωνεται και ο ήρωας συνεχίζει την πορεία του χωρίς να παίρνει χαμπάρι τίποτα.

Και στο κάτω-κάτω, είναι αδιανόητο να αλλάζει το μερίδιο ευθύνης ανάλογα με το *τι* χτύπησες. 9 στα 10, ο κοκ αγνοεί τί είδους όχημα εμπλέκεται. αν έχει ρόδες, ισχύει ο κοκ, δεν πά να είναι και πατίνι. (φυσικά το καρότσι εξαιρείται , δε χρειάζεται να το αναλύσουμε)

zephyr1
06/07/2006, 16:40
Εχετε δει γρια σε σταση στην μεσογειων,.......εκει που ειναι αραχτη και περιμενει.

Να τρωει flash ,μαλλον απο προηγουμενη ζωη στην οποια θα ηταν σκυλος............και να περναει απεναντι με το κεφαλι κατω χωρις να κοιταξει καθολου και να βρισκεται μπροστα σου στα 10 μετρα?:eyepop:

FestoNero
06/07/2006, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Γιατί ηλίθια;...

Σε περίπτωση που δώ καροτσάκι στον δρόμο με μωρό.... Καλύτερα να πέσω να σπάσω τα μούτρα μου , παρά να το χτυπήσω.... τι είπες τώρα ρε φίλε;

Ο αναβάτης - οδηγός και λοιπά φταίει 110% σε αυτή την περίπτωση.


Gandalf Εμ, οχι..
Αν δεν περναει απο διαβαση, εφοσον υπαρχει, her bad.
Σε αλλες χωρες θα μπορουσαν να της παρουν και το παιδι για αμελεια...
:wave2:

tsiros_temp
06/07/2006, 17:29
Διευκρίνηση:

Σε στούκες με πεζούς, ο κώδικας λέει ότι π.χ. μπορεί να φταίει ο πεζός, αλλά τελικά τον πληρώνεις εσύ, παρ'όλο που φταίει αυτός.

Δεν εννοώ λοιπόν αυτό.

Η μαμά με το καρότσι έχει ευθύνη αν πάει να περάσει το δρόμο χωρίς να λάβει τα μέτρα της και επομένως προκαλέσει ατύχημα, όμως και πάλι εσύ θα πληρώσεις.

tsiros_temp
06/07/2006, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Καλύτερα να πέσω να σπάσω τα μούτρα μου Δηλαδή, θυσιάζεσαι για μια ηλίθια.

:a029:

(βέβαια, καλύτερα να φας τα μούτρα σου στο δρόμο, παρά στο δικαστήριο που θα σε σέρνουν που χτύπησες το αγγελούδι της, ενώ αυτή προκάλεσε το ατύχημα. Αυτό σημαίνει ότι η "οργανωμένη κοινωνία" μας θα έπρεπε να χαρακτηρίζεται "γαμημένη κοινωνία")

bartlal
06/07/2006, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Δηλαδή, θυσιάζεσαι για μια ηλίθια.

:a029:

(βέβαια, καλύτερα να φας τα μούτρα σου στο δρόμο, παρά στο δικαστήριο που θα σε σέρνουν που χτύπησες το αγγελούδι της, ενώ αυτή προκάλεσε το ατύχημα.

εδω σε βρισκω αδικο και θελω να πιστευω οτι το ειπες εν θερμω και οχι οτι το εννοεις πραγματικα..οσο ηλιθια και αν μπορει να ειναι η καθε τετοια μητερα.... :(

tsiros_temp
06/07/2006, 18:07
Κάτσε ρε φίλε! Θες να πεις, ότι αν εγώ πεταχτώ με το παιδί μου στο δρόμο και μου το σκοτώσουν, θα φταίει ο άλλος και όχι εγώ που το εξέθεσα σε άμεσο κίνδυνο;

bartlal
06/07/2006, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Κάτσε ρε φίλε! Θες να πεις, ότι αν εγώ πεταχτώ με το παιδί μου στο δρόμο και μου το σκοτώσουν, θα φταίει ο άλλος και όχι εγώ που το εξέθεσα σε άμεσο κίνδυνο;

απο τη στιγμη που το γεννας το εκθετεις σε αμεσο κινδυνο αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...

στο θεμα μας: εσυ θα φταις που δεν θα εχεις τσεκαρει τα παντα (οτι κινειται και δεν κινειται) και ο αλλος που προφανως θα τρεχει με περισσοτερα απο 40 km/h μεσα στην πολη (αν αναφερομαστε για κατοικημενη περιοχη) και δεν σου δινει τη δυνατοτητα να αντιδρασεις και να προστατεψεις το παιδι σου και σενα...

απαντηση: ναι, θα φταιτε και οι 2.

anf125
06/07/2006, 18:23
Λίγο άσχετο αλλά όχι εντελλώς:

Αν κινούμενος κανονικά αναγκαστείς να κάνεις επικίνδυνο ελιγμό για να αποφύγεις πεζό και πέσεις προκαλώντας ζημιά σε άλλο όχημα (που επίσης κινείται κανονικά), ποιός πληρώνει ποιόν;;;; Εδώ σε θέλω κάβουρα...:confused:

tsiros_temp
06/07/2006, 18:31
(νόμιζα ότι το όριο εντός κατοικημένων περιοχών είναι 50?)

Πάει να διασχίσει δρόμο με σχετική κυκλοφορία, με το καρότσι να εξέχει ανάμεσα από τα αυτοκίνητα, χωρίς να κοιτάξει.

Και με 10 να πας, δεν πρόκειται να σε αντιληφθεί και θα σκάσει πάνω στο αμάξι σου αφού θα την έχεις περάσει και οποιαδήποτε μανούβρα του αυτοκινήτου δε θα είχε κανένα αποτέλεσμα.

Και θες να μου πεις, ότι θα νοιώσω ευθύνη; Να νοιώσεις εσύ ευθύνη! Εγώ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΜΑΙ. Ο νόμος μπορεί να με κυνηγήσει, αλλά εγώ ευθύνη ΔΕΝ ΕΧΩ.

anf125: με τους ισχύοντες νόμους, πληρώνεις εσύ.

bartlal
06/07/2006, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
(νόμιζα ότι το όριο εντός κατοικημένων περιοχών είναι 50?)

Πάει να διασχίσει δρόμο με σχετική κυκλοφορία, με το καρότσι να εξέχει ανάμεσα από τα αυτοκίνητα, χωρίς να κοιτάξει.

Και με 10 να πας, δεν πρόκειται να σε αντιληφθεί και θα σκάσει πάνω στο αμάξι σου αφού θα την έχεις περάσει και οποιαδήποτε μανούβρα του αυτοκινήτου δε θα είχε κανένα αποτέλεσμα.

Και θες να μου πεις, ότι θα νοιώσω ευθύνη; Να νοιώσεις εσύ ευθύνη! Εγώ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΜΑΙ. Ο νόμος μπορεί να με κυνηγήσει, αλλά εγώ ευθύνη ΔΕΝ ΕΧΩ.

anf125: με τους ισχύοντες νόμους, πληρώνεις εσύ.

δεν ειναι ετσι και το ξερεις. αλλη η δικη σου αντιδραση με 10, αλλη με 50, αλλη με 150... μη το ισοπεδωνεις στη προσπαθεια να ριξεις στον πεζο την ευθυνη! :winka:
και να στο πω λιιιιιιιιιγο διαφορετικα: αν πας με 40-50 (εντος του οριου στην κατοικημενη) και πατησεις ειτε τη μαμα, ειτε το παιδι, ειτε και τους 2 τους, θα μπορεσεις εκεινο και τα υπολοιπα βραδυα να κοιμασαι το ιδιο ανετα λεγοντας οτι ηταν της μανας η ευθυνη? :winka:

tsiros_temp
06/07/2006, 18:54
Επειδή έχω γλυτώσει πολύ κόσμο από βέβαιο θάνατο (διάβασε σε άλλο thread λεπτομέρειες για μία από αυτές τις φορές) ξέρω ότι , εγω, σα γιώργος, θα νοιώσω ευθύνη ακόμα και αν ΔΕΝ έχω ευθύνη και θα νοιώθω τύψεις.

Αλλά δε θέλω πια να νοιώθω τύψεις για πράματα για τα οποία ευθύνη φέρει ο άλλος.

bartlal
06/07/2006, 18:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp
Επειδή έχω γλυτώσει πολύ κόσμο από βέβαιο θάνατο (διάβασε σε άλλο thread λεπτομέρειες για μία από αυτές τις φορές) ξέρω ότι , εγω, σα γιώργος, θα νοιώσω ευθύνη ακόμα και αν ΔΕΝ έχω ευθύνη και θα νοιώθω τύψεις.

Αλλά δε θέλω πια να νοιώθω τύψεις για πράματα για τα οποία ευθύνη φέρει ο άλλος.

αφου ως τωρα το πας καλα, γιατι να το στραβωσεις/σκατωσεις? :winka:
οκ, καταλαβαινω οτι καποιες φορες θελουμε να νιωθουμε λιγοτερο υπευθυνοι, αλλα ΑΥΤΟ ειναι πολιτισμος! (απο αλλο thread η συζητηση αλλα μου κολαει αψογα εδω!)

:beer: :beer: :beer: :beer:

tsiros_temp
06/07/2006, 19:07
Μια ζωή είμαι έτσι. Νοιώθω σκατά για τις μαλακίες που κάνουν άλλοι.

Αυτό είναι βλακεία.

Εγώ θα αρρωστήσω στο τέλος και ο άλλος στ'αρχίδια του.

ΟΥΡΤ.
(δεν έχω πρόβλημα να γλυτώνω τις ζωές άλλων, όταν κάνουν μαλακίες. εξ'άλλου οι αντιδράσεις μου είναι πάντα αυθόρμητες σε τέτοιες περιπτώσεις. Με νοιάζει να μη νοιώθω να χέζομαι μετά και να τσαντίζομαι.)

FestoNero
06/07/2006, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsiros_temp

Εγώ θα αρρωστήσω στο τέλος και ο άλλος στ'αρχίδια του.
:a013: :a018:


Και γω ετσι το εννοω.
Αμα η αλλη ειναι ζωο και δε μπορει να κουμανταρει ενα καροτσακι, ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΜΕΣΑ, δεν θα της εμπιστευομουν ουτε καροτσακι λαικης.
Στη Ραφηνα, στο κεντρικο που παει προς διασταυρωση ηταν ενα ζωο με το παιδακι στο καροτσι, και ενω ειχε κινησουλα (Νταξ, σημειωτον πηγαιναμε) χωθηκε χωρις να περιμενει κανεναν να της δειξει να περασει, εφτασε στη διαχωριστικη και χωθηκε παλι στο αντιθετο ρευμα, χωρις να σταματησει, με αποτελεσμα να τσαρουχωσουν τα φρενα 5-6 αμαξια.
Αμα ειχε δημιουργηθει καραμπολα, νομικα ποιος φταιει; ο τελευταιος που χτυπησε τον προτελευταιο, ο προτελευταιος που χτυπησε τον προπροτελευταιο κλπ;;
Εσας, ποιος σας φαινεται οτι φταιει;;
Γιατι ενα τετοιο ατυχημα να οριζεται απο τον ΚΟΚ;
Αμα χτυπουσε το πρωτο αμαξι το ζωο και το μωρο, γιατι να πληρωνει ο οδηγος το ντεκαπαζ της γκομενας με το αξεσουαρ;;
:yuck: :yuck:

Draculas-GR
15/07/2006, 01:30
δεν είναι μόνο τα καροτσάκια..
είναι και οι βόλτες ΜΕΣΑ στον δρόμο, με το παιδάκι να κρατά την μαμά-μπαμπά-γιαγια-κτλ απο το χεράκι του, και ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ!!
αυτούς πρέπει να τους στειρώνουμε...:eyepop: :eyepop: :eyepop:
:a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

GeorgeFZR
15/07/2006, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μια φορα, ημουν σταματημενος σε ενα φαναρι με την μηχανη, αλλα οταν λεω σταματημενος, εννοω σταματημενος, ουτε 0.0000000001χλμ/ω!

Ξαφνικα βλεπω γραια να παει να περασει τον δρομο, και οταν πια εχει φτασει μπροστα μου, ξαφνικα γυρναει τρομαγμενη και μου λεει, ''ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ''
Προφανως φανταστηκε οτι πηγαινα προς το μερος της....δεν ξερω :confused:

Η πλακα ειναι οτι οι διπλα που ηταν σε αυτοκινητο, πηγαν να την υπερασπιστουν!!!

Για την γρια τι να πω, και εμεις ετσι θα γινουμε καποτε.
Για τους γυρω, παλι δεν θα πω τιποτα, δεν ασχολουμε με πνευματικα υποαναπτυκτους


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :a5:

Nikoskazer2000
15/07/2006, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μια φορα, ημουν σταματημενος σε ενα φαναρι με την μηχανη, αλλα οταν λεω σταματημενος, εννοω σταματημενος, ουτε 0.0000000001χλμ/ω!

Ξαφνικα βλεπω γραια να παει να περασει τον δρομο, και οταν πια εχει φτασει μπροστα μου, ξαφνικα γυρναει τρομαγμενη και μου λεει, ''ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΦΑΕΙ ΠΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ''
Προφανως φανταστηκε οτι πηγαινα προς το μερος της....δεν ξερω :confused:


Το ίδιο έχει συμβεί και με 'μένα αλλα σε λίγο πιο extreme φάση:

Είμαι στη διασταύρωση σταματημένος και παρακολουθώ τη γριά να περνάει απο μπροστά μου σιγά-σιγά-σιγά :ZZZ:και ξαφνικά να τρώει τη φλασιά :eek:και να λέει ενα ΑΑαααααα και να πατάει το nitro :a015:για να φτάσει πεζοδρόμιο!!!

Αργή απόκριση; κακή ρύθμιση avance; μεγάλο καρμπυλατέρ και μπούκωνε χαμηλά;

Δεν ξέρω...