PDA

View Full Version : Moto Guzzi



xastoukopsaro
06/07/2006, 21:46
ενω καθομουν και επινα μια μπυριτσα βλεπω μπροστα μου αυτο το διαμαντακι.... ισως ειμαι ρομαντικος, ισως νοσταλγω αυτο που δεν εζησα..... αλλα εμεινα με ανοιζτο το στομα... ρωτησα τον τυπο και μου ειπε οτι ειναι ενα μοντελλο που εβγαινε μεχρι το 90 ακριβως με την τεχνολογια του 70.... για τους ρομαντικους.... και το κυριοτερο... ποσο την ειχε παρει???? (πριν δυο μηνες) 650 ευρω.......βεβαια ειχε δουελεια να ριξει μιας και ηταν της αστυνομιας πριν.... αλλα 650 ευρω ουτε παπι δεν περνεις.....

αληθεια αν παρω ενα τετοιο πιστευεται οτι στην ελλαδα υπαρχει ανθρωπος που να ξερει να βαλει το ζερι του σε αυτο το μοτερ.... ειναι σε ν δικυλυνδρο αλλα "καθετο"... που να βρεις ατομο να αγκιξει αυτο το κιβωτιο.....


54369

xastoukopsaro
06/07/2006, 21:49
να πως ηταν.... και την εκανε οπως την προηγουμενη φωτο....

αυτη η μηχανη ειναι ακριβως αυτη που ειχε βρει αυτος.... ειναι μοντελλο 89 αυτη εδω κατω


54371

OldMan
07/07/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από xastoukopsaro
πιστευεται οτι στην ελλαδα υπαρχει ανθρωπος που να ξερει να βαλει το ζερι του σε αυτο το μοτερ.... που να βρεις ατομο να αγκιξει αυτο το κιβωτιο.....

Εεεεε.... Χμμμμ... Γκουχ γκουχ...

:blush: :blush: :blush:

alex14
07/07/2006, 11:07
Λιγο νερο καποιος ρε παιδια.

:rotflmao:

sapila racing
07/07/2006, 11:14
Μπράβο του!!

Το μοτέρ είναι απλό όπως και το κιβώτιο.
Αν φτιαχτεί σωστά, αντέχει πολλά χιλιόμετρα. Πολύ παρόμοιο με ενα BMW της ίδιας εποχής, μόνο που υπήρχαν προβλήματα πιοότητας, λόγω απεργιών κλπ.
Εχει και κάμποσα ανταλλακτικά FIAT πάμφθηνα, φανάρια, μίζα κλπ...
Εχει και φρενα integrale (το CBS της εποχής).

Αν ανάβουν και οι 2 λάμπες στο πίσω φώς, είναι περίπτωση!!!

Μην τρομάζεις με τους από πάνω, απλώς θέλει στοργή :smokin:

Ενα εξεχον μέλος της λέσχης κλάσσικών μοτο, έχει ενα τετοιο για σύγχρονο καθημερινό μηχανάκι !!!
Και είναι και 65-70 χρονών. Αυτός βέβαια κάνει ανετα και rally 600xlm με scooter Heinkel του 50 :eyepop:

dirtbird
07/07/2006, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μπράβο του!!

Το μοτέρ είναι απλό όπως και το κιβώτιο.
Αν φτιαχτεί σωστά, αντέχει πολλά χιλιόμετρα. Πολύ παρόμοιο με ενα BMW της ίδιας εποχής, μόνο που υπήρχαν προβλήματα πιοότητας, λόγω απεργιών κλπ.
Εχει και κάμποσα ανταλλακτικά FIAT πάμφθηνα, φανάρια, μίζα κλπ...
Εχει και φρενα integrale (το CBS της εποχής).

Αν ανάβουν και οι 2 λάμπες στο πίσω φώς, είναι περίπτωση!!!

Μην τρομάζεις με τους από πάνω, απλώς θέλει στοργή :smokin:

Ενα εξεχον μέλος της λέσχης κλάσσικών μοτο, έχει ενα τετοιο για σύγχρονο καθημερινό μηχανάκι !!!
Και είναι και 65-70 χρονών. Αυτός βέβαια κάνει ανετα και rally 600xlm με scooter Heinkel του 50 :eyepop:

Eμπρός φανάρι από FIAT 127.

Με αυτά ΠΑΝΤΑ κουβαλούσες ντίζα συμπλέκτη μαζί σου. Τα πρώτα V50ΙΙ (νομίζω) είχαν κάποιο πρόβλημα με τις στεγανοποιήσεις των κυλίνδων (δεν μπορώ να θυμηθώ λεπτομέρειες).

Πάντως το V50 ακόμα και για τα σημερινά δεδομένα 'πάει'.

Α και το καλύτερο, γνωστός είχε πάει με V35 Αγγλία (μιλάμε για μεγάλα κοχόνες) .:wave2: