PDA

View Full Version : Shoei Βουλιαγμένης



leros2004
06/07/2006, 23:58
Παίδες καλημέρα καινούργιος στο site και καινουργια μηχανή, σήμερα πήγα στο Τζορτζό για να δοκιμάσω το κράνος Shoei XR1000 JOUST tc 5.
Με μετρησε το παιδί και μου λέει small, δοκιμάζω και μου φάνηκε οτι δεν είναι πολύ σφικτό,δοκιμάζω χσμολλ και νομίζω οτι δεν μπαίνει ολο το κεφάλι μου τι να πώ.Θέλω να ξαναδοκιμασω πριν παραγγείλω απο το εξωτερικο (www.motocard.com)Αλλα δεν θέλω να ξαναπαω στο ιδιο.Υπάρχει πουθενα στη βουλιαγμένης που είναι και κοντά μου μαγαζί?????
Ή καπου αλλού

Επίσης η ζελατίνα CX1V PINLOCK DARK SMOKE είναι η πιο σκούρα που μπορώ να πάρω?Γιατι δεν θέλω να φαίνομαι καθόλου
Την έχει κανείς?

motomamounas
07/07/2006, 02:30
shoei εχουν και τα MAC.
Υπαρχει ενα τετοιο στα φαναρια της Σπυρου Λουη με Κυμης.
(καμια σχεση με Βουλιαγμενης αλλα αυτο μου ηρθε):wave2:

PPPPPAV
07/07/2006, 11:38
η ζελατινα ειναι ι πιο σκουρα που βγαζει... βραδυ σε επαρχιακι με λιγο φως θα εχεις προβλημα...
δε σου λεω επαρχιακο χωρις φωτα ... μαυρη μαυριλα.

Οσο για την αθηνα το βραδυ δε θα εχεις πολυ μεγαλο προβλημα

PPPPPAV
07/07/2006, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από PPPPPAV
η ζελατινα ειναι ι πιο σκουρα που βγαζει... βραδυ σε επαρχιακι με λιγο φως θα εχεις προβλημα...
δε σου λεω επαρχιακο χωρις φωτα ... μαυρη μαυριλα.

Οσο για την αθηνα το βραδυ δε θα εχεις πολυ μεγαλο προβλημα

Αυτά παθαινεις οταν βιαζεσαι να γραψεις...

sakisdani750
07/07/2006, 16:16
φιλε μου να εχεις υποψει οτι μπορει το κρανος στο σχημα του κεφαλιου σου να μην καθετε καλα!
δοκιμασε και αλλες μαρκες προτου αποφασισεις και ειδικα για παραγγελια απο το internet

dirtbird
07/07/2006, 19:56
Πληροφοριακά το XR1000 δεν μου καθόταν τόσο καλά όσο το Z-ONE (που δεν υπάρχει πια). Δοκίμασε και πιο ακριβό Shoei.

leros2004
08/07/2006, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Πληροφοριακά το XR1000 δεν μου καθόταν τόσο καλά όσο το Z-ONE (που δεν υπάρχει πια). Δοκίμασε και πιο ακριβό Shoei.

500? πόσο πιο ακριβο????
Τελικά παρήγγειλα το σμολλ αφου ξαναπήγα σημερα στο τζωρτζόπουλο...

fundurakias.gr
10/07/2006, 22:50
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΣΟΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Ε ΣΟΠ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΚΡΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ?
ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ.

leros2004
10/07/2006, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από fundurakias.gr
ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΣΟΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Ε ΣΟΠ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΛΑΒΕΣ ΤΟ ΚΡΑΝΑΚΙ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ?
ΣΤΗΡΙΖΟΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΑ.


Δασμούς δεν έχεις λόγο ΕΕ,μεταφορικα πάνω απο 300? δεν έχεις.Παρασκευή έβαλα παραγγελια ακόμα δεν τα εχο παρει τα πράγματα....Ακόμα περιμενω επιβεβαίωση για την πιστωτική..

leros2004
26/07/2006, 00:36
Καλημέρα και πάλι,εχθές παρέλαβα το κράνος,πήγαν ολα καλα οποτε ανεπιφυλακτα μπορει οποιος θέλει να παραγγείλει.....

schumacher_
26/07/2006, 01:07
Πάντως, επειδή κι εγώ είμαι σε αναζήτηση καινούριου κράνους, πολύ καλές τιμές στα Shoei (και στη Βουλιαγμένης) κάνει το Δίκυκλο... τα χρωματιστά XR1000 που ο Τζωρτζο τα έχει 500?, το δίκυκλο τα δίνει 430? μετρητοίς... και κανένας περιορισμός σε σχέδιο κλπ... παραγγέλνεις και πας και το παίρνεις μετά από 1-2 μέρες αν δεν το έχει επί τόπου...

επίσης, σχετικά με το motocard, πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

:wave2: :wave2:

Nikoskazer2000
26/07/2006, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
...πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

:wave2: :wave2:

Πολύ σωστό σε βρίσκω!

leros2004
26/07/2006, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_
Πάντως, επειδή κι εγώ είμαι σε αναζήτηση καινούριου κράνους, πολύ καλές τιμές στα Shoei (και στη Βουλιαγμένης) κάνει το Δίκυκλο... τα χρωματιστά XR1000 που ο Τζωρτζο τα έχει 500?, το δίκυκλο τα δίνει 430? μετρητοίς... και κανένας περιορισμός σε σχέδιο κλπ... παραγγέλνεις και πας και το παίρνεις μετά από 1-2 μέρες αν δεν το έχει επί τόπου...

επίσης, σχετικά με το motocard, πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

:wave2: :wave2:

Κράνος ειναι τι μπορει να πάθει να σπάσει???:rotflmao:
Επίσης πηρα και τη Givi maxia 52 180 αν θυμάμαι καλάΕδω σχεδόντα διπλα μου ζηταγανε.....Συνολο 150 ? γλίτωσα

George-3-
26/07/2006, 01:39
Kai to link toy e-shop einai?

idi
26/07/2006, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumacher_

επίσης, σχετικά με το motocard, πιστεύω ότι δεν αξίζει για 30-40? να κάνεις αγορά μέσω νετ... θα μου πείτε, έστω και αυτά να γλυτώσεις, είναι τόσα λεφτά για βενζίνη... αν όμως γίνει η παραμικρή μαμακία, τρέχα βρες το δίκιο σου μετά...

:wave2: :wave2:

δε ξερω ποσα λεφτα βγαζεις αλλα για 40 ευρω ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΡΙΣΚΟ δε βλεπω το λογο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ απο το e-shop.....

οπως ειπαν οι παραπανω παρελαβαν το πακετο με currier...

σσ
εχει χασει κανενας πακετο που σταλθηκε με currier??? εμεις στην εταιρεια μας στελνουμε στην αλλη ακρη της γης ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ (πολλες φορες αξιας 2-3000 ευρω!) ανταλακτικα χωρις ποτε να χαθει τιποτα...

dukeandthecity
26/07/2006, 10:43
ενα shoei λευκο με λουλουδια (γραφικά) ξερει κανεις πιο μοντέλο ειναι ?

schumacher_
26/07/2006, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
ενα shoei λευκο με λουλουδια (γραφικά) ξερει κανεις πιο μοντέλο ειναι ?

Μήπως είναι Suomy αυτό που έχεις δει?

Και μήπως είναι αυτό (http://www.moto-outlet.gr/Suomy-EXTREME-FLOWERS-BL_p_11-981.html) ?

dukeandthecity
26/07/2006, 12:09
οχι ρε φιλε,

στο τελευταιο (?) moto εχει ενα συγκριτικο με τα χιλιαρια σε συνεργασια με το αγγλικο περιοδικο two (www.two.tv).

Ενας απο τους αναβατες φοραει ενα shoei λευκο με 3 λουλουδια.

(καπου το εχω ξαναδει αλλα δεν θυμαμαι που)

leros2004
27/07/2006, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
Kai to link toy e-shop einai?

http://www.motocard.com/

Daffizx
27/07/2006, 02:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε ξερω ποσα λεφτα βγαζεις αλλα για 40 ευρω ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΡΙΣΚΟ δε βλεπω το λογο ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ απο το e-shop.....

οπως ειπαν οι παραπανω παρελαβαν το πακετο με currier...

σσ
εχει χασει κανενας πακετο που σταλθηκε με currier??? εμεις στην εταιρεια μας στελνουμε στην αλλη ακρη της γης ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ (πολλες φορες αξιας 2-3000 ευρω!) ανταλακτικα χωρις ποτε να χαθει τιποτα...



Δουλευω σε εταιρεια courier και ειναι πολυ δυσκολο να χαθει κατι
{ οχι αδυνατο }
το προβλημα δεν ειναι εκει γιατι η courier ta asfalizei και αν δεν το εχεις παραλαβει (αυτο φενετε απο το αποδεικτικο παραλαβης-παραδοσης ) ο αποστολεας στο ξαναστελνει χωρις καμια επιβαρνση.
Το προβλημα ειναι αν δεν σου κανει το μεγεθος .
:cry: :bawl:

latris mixanis
27/07/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daffizx
Δουλευω σε εταιρεια courier και ειναι πολυ δυσκολο να χαθει κατι
{ οχι αδυνατο }
το προβλημα δεν ειναι εκει γιατι η courier ta asfalizei και αν δεν το εχεις παραλαβει (αυτο φενετε απο το αποδεικτικο παραλαβης-παραδοσης ) ο αποστολεας στο ξαναστελνει χωρις καμια επιβαρνση.
Το προβλημα ειναι αν δεν σου κανει το μεγεθος .
:cry: :bawl:

Αν δεν σου κάνει το μέγεθος πας στις Αγγελίες (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=40) και το πουλάς! :D